فردا   |  سیاسی  |  

به هر قیمتی در انتخابات شرکت نمی‌کنیم

سخنگوی نهاد اجماع‌ساز اصلاح‌طلبان گفت: اگر به کاندیدا رسیدیم اما رد صلاحیت شد، خواهیم گفت؛ کاندیدا نداریم.

به هر قیمتی در انتخابات شرکت نمی‌کنیم

گروه سیاست سایت فردا – اصلاح‌طلبان انگار سر خانه اول که همان تردید در اصل مشارکت در انتخابات بود برگشته‌اند. شاید هم این ترفندی برای نشاندن حرف خود به کرسی و راهی کردن گزینه‌های مورد نظرشان باشد. تاکید فعالان سیاسی اصلاح‌طلب به خصوص در طیف رادیکال‌تر آن است که نباید به هر قیمتی در انتخابات مشارکت کرد. منظورشان همان مشارکت مشروط است و اعتقاد دارند که اگر نیروهای مورد نظرشان موفق به عبور از فیلتر دستگاه‌های نظارتی نشدند، باید قید مشارکت را زد.

اینگونه است که در آستانه انتخابات شورای نگهبان را تهدید کرده و این طور القا می‌گنند که افزایش مشارکت در انتخابات با حضور اصلاح‌طلبان گره خورده و آنان نیز حاضر نیستد برای تحقق این هدف از خواسته‌های خود یعنی معرفی کاندیداهای مورد نظر خود – کاندیداهایی که خودشان هم می‌دانند از نظر شورای نگهبان صلاحیت لازم برای رئیس جمهور شدن را ندارند – دست بردارند. 

شهد آنکه آذرمنصوری، سخنگوی نهاد اجماع‌ساز اصلاح‌طلبان می‌گوید: اصلاح‌طلبان اگر بخواهند بدنه جامعه همراه را ترغیب به مشارکت در انتخابات کنند باید ثابت کنند که به هر قیمتی حاضر به شرکت فعال در انتخابات نیستند.

قائم مقام حزب اتحاد ملت، در گفت وگویی با «برنا» تاکید می‌کند که «در مورد کاندیداهایی که مطرح شدند ما هیچ بحثی در حزب اتحاد و نهاد نداشتیم.»

وی در مورد کاندیدای نهایی حزب اتحاد ملت ادامه داد: «طبعا وقتی می گوییم کاندیدای اختصاصی، این اختصاصی تعریف و شاخص خاص خود را دارد و هر فردی نمی تواند به صرف اینکه مثلا بگوید من اصلاح طلبم و یا بنا بر احساس تکلیفی که کرده ام در صحنه انتخابات حاضر شدم. کاندیدای اختصاصی هر حزب باید بتواند برنامه آن حزب برای اداره کشور و برون رفت از چالش ها و عبور از بحران ها را پیگیری و اجرا کند. یعنی هر حزب یا جریان سیاسی در کنار فرد یا افراد پیشنهادی، باید بگوید چه برنامه ای برای حل مشکلات امروز ایران دارد، ما در حزب اتحاد برنامه خود را برای اداره کشور ارائه خواهیم کرد و امیدواریم بتوانیم فرد یا افرادی را که متناسب با این برنامه می دانیم را نیز معرفی کنیم.»

 

این فعال سیاسی اصلاح طلب تصریح کرد: «در مورد حمایت از کاندیداهای مختلفی که تاکنون اعلام آمادگی کرده اند ما هنوز هیچ بحثی مبنی بر حمایت آنها نداشتیم. آنچه که قطعی است اینکه اگر به کاندیدا اختصاصی رسیدیم و او هم اعلام آمادکی کرد اما رد صلاحیت شد، آنوقت مانند انتخابات مجلس یازدهم خواهیم گفت؛ کاندیدا نداریم اما طبعا این تصمیم باید اجماعی باشد. اصلاح طلبان هم اگر بخواهند بدنه جامعه همراه را ترغیب به مشارکت در انتخابات کنند باید ثابت کنند که اتفاقا به هر قیمتی حاضر به شرکت فعال در انتخابات نیستند. قاعده رقابت سیاسی هم این است که هر گروه یا جربان سیاسی ضمن دفاع از انتخابات آزاد قانونی وعادلانه، بتواند کاندیدای اختصاصی خود را داشته باشد و هر چند از این استاندار فاصله بگیریم به دور شدن از مفهوم انتخابات و بی معنا شدن آن و در نتیجه فاصله گرفتن مردم از صندوق رای وانتخابات کمک کرده ایم.»

 

انتخابات مجلس اصلاح طلبان رئیس جمهور   اخبار برگزیده
  

در مسیر انتخابات شورا به دنبال شناسایی و معرفی نیروهای توانمند هستیم/ از فهرست نهایی شورای ائتلاف حمایت خواهیم کرد/معرفی همزمان شهردار و شورا در انتخابات، منطقی و امکانپذیر نیستدبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی و عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب گفت: ما برای پای صندوق رای حتما لیست نهایی را حمایت می‌کنیم. اما با توجه به اینکه هنوز فهرستی منتشر نشده، گزینه‌هایی که نزدیک به ما هستند خودشان را عرضه می‌کنند و در فضای انتخابات هم نسبت به آن‌ها ارزیابی صورت می‌گیرد؛ اما در پایان نهایتاً ما فهرست نهایی و مشترک را حمایت می‌کنیم.
ایلنا شوراهای شهر تهران اصلاح طلبان 

  

فعال سیاسی اصولگرا گفت: باید به چهره های جدید راه داد، مردم به چهره جدید بیشتر اقبال می کنند چون معتقدند چهره های تجربه شده امتحان خودشان را پس داده اند. توصیه می کنم آقایان قالیباف و رئیسی در مسئولیت های خودشان ادامه دهند و چهره ای دیگر بیاید و مسئولیت ریاست جمهوری را به عهده بگیرد.
نامه نیوز عباس امیری فر ریاست جمهوری سیدابراهیم رئیسی 

  

امیرآبادی: مردم کذب بودن تبلیغات 4 سال قبل علیه ‌رییسی را درک کرده‌اند عضو هیات رییسه مجلس: در انتخابات سال 1396 تخریب‌های بسیار شدیدی علیه رییس دستگاه قضا شکل گرفت. مثلا گفتند اگر رییسی بیاید دیوارکشی می‌کند و دلار به 5 هزار تومان می‌رسد، مذاکرات عقیم می‌ماند و خلاصه فضاسازی صورت گرفت که گویی اگر رأی به روحانی تکرار نشود، کار کشور تمام است! در حال حاضر و طبق نظرسنجی‌ها رییسی با فاصله، صدرنشین نظرسنجی‌هاست. یعنی مهمترین مولفه لازم را که رای فراگیر…
فردا تبلیغات دلار کار 

  

نگرانی‌ها از سایه جنگ میان ایران و اسرائیلواشنگتن پست در تحلیلی به افزایش تنش میان ایران و اسرائیل پرداخت.
ایلنا غنی سازی جنگ ایران 

  

شگفت‌زدگی رسانه‌های دنیا از سوپرگل طارمی + عکس جنجالیگل زیبای مهدی طارمی در دیدار پورتو و چلسی با واکنش رسانه‌های مطرح دنیا مواجه شده است.
خانه فوتبال رسانه بازی مهدی طارمی 

  

رمزگشایی علی مطهری از علت حادثه نطنز/ روسیه از اقدامات اسرائیل مطلع است اما مانع نمی‌شودمطهری گفت: اسرائیل هر چند وقت یک بار در سوریه به مواضع نیروهای تحت حمایت ایران حمله می‌کند و ما فعلاً نمی‌توانیم کاری انجام دهیم. متاسفانه باید گفت روسیه در برخی از موارد از اقدامات اسرائیل مطلعند و مانع نمی‌شوند.
اقتصادنیوز علی مطهری روسیه سوریه 

  

جزئیات گفتگوی بایدن و پوتینکاخ کرملین اعلام کرد که جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا روز سه شنبه در تماس تلفنی با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه گفته است که خواهان عادی سازی روابط دوجانبه و همکاری در زمینه کنترل تسلیحات، برنامه هسته‌ای ایران، افغانستان و تغییرات آب و هوایی است.
مثلث ایران خودرو رئیس جمهور اوکراین 

  

برادر رئیس جمهور دزد است، دختر وزیر دزد است اما با او کاری نداریم!مطهری، نماینده گرمسار در مجلس: اگر برادر کسی که کاندیدای شورای شهر است یک بست تریاک کشیده باشد پدرش را در می آوریم اما برادر رئیس جمهور دزد است، برادر معاون اول رئیس جمهور دزد است، دختر وزیر دزد است اما با او کاری نداریم!
مستقل‌آنلاین رئیس جمهور همراه اول محمدرضا گلزار 

  

نتایج فاز 3-2 واکسن «برکت» برای اخذ مجوز پایان خرداد ماه ارایه می‌شودمدیر مرکز کارآزمایی بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: نتایج اولیه مطالعه فاز 3-2 واکسن کوو ایران برکت برای اخذ مجوز استفاده اضطراری پایان خرداد 1400 به سازمان غذا دارو ارسال می شود.
۵۵ آنلاین ماه دانشگاه علوم پزشکی تهران آموزش پزشکی 

  

دست وزیر کشور آلوده به خون مردم استدکتر احمد علیرضابیگی، نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو: انتخابات شوراهای اسلامی مراحل اجرایی را طی می‌کند و ثبت‌نام برای انتخابات ریاست جمهوری هم از ماه آینده آغاز می‌شود و با توجه به حساسیت زمانی این فراز از تاریخ انقلاب اعلام می‌کنم دست وزیر کشور آلوده به خون مردم است و او صلاحیت این مسئولیت خطیر را ندارد.
مستقل‌آنلاین انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری تبریز 

  

اولین پیش فروش ایران خودرو در 1400 با عرضه 4 محصول + مبالغ پیش پرداختایران خودرو که اولین فروش فوق العاده خود را در اوایل فروردین ماه انجام داده بود از امروز اولین پیش فروش خودرو در سال 1400 را آغاز می کند.
خودروتک ایران خودرو ایران خودرو 

  

نسخه جدیدی از دنا درآستانه تولید و عرضه به بازاردر ادامه بهینه سازی محصولات کنونی ایران خودرو، این شرکت نسخه جدیدی از دنا را به زودی تولید می کند.
خودروتک تولید ایران خودرو یورو 

  

مشروح مذاکرات نخست‌وزیر کره جنوبی با مسئولان کشور، دراختیار نمایندگان قرار گیردیک نماینده مجلس تاکید کرد: هیأت رئیسه مجلس و کمیسیون امنیت ملی باید به موضوع دیدار مسئولان کشور با نخست‌وزیر کره جنوبی ورود کنند.
ایلنا کره جنوبی انتخابات ریاست جمهوری مجلس شورای اسلامی 

  

رابطه حسن میرکاظمی معروف به رعیت با طبری، زنجانی،قاضی منصوری و... چگونه بود ؟
نامه نیوز بلژیک فساد مالی بانک صادرات 

  

جزئیات مهم از تزریق 24 هزار میلیارد تومانی نقدینگی به بورسسازمان بورس درباره زمان و نحوه تزریق حدود 24 هزار میلیارد تومان به بازار سهام توسط شرکت های سرمایه گذاری و هلدینگ‌ها توضیح تکمیلی داد.
اقتصادنیوز نقدینگی سهام سرمایه 

  اخبار داغ
  

فنی ترین استراتژی برای مقابله با کرونا دسترسی سریع به واکسیناسیون استعضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: فنی ترین و دقیق ترین استراتژی در حال حاضر در تمام دنیا
خبرفوری واکسیناسیون ویروس دورهمی 

  

افت 3500 واحدی بورس تهران/ سبزترین نماد بورسی امروز در روز سرخپوشی شاخصبورس تهران امروز هم سرخپوش شد و با افزایش نسبی عرضه در نماد‌های بزرگ و کوچک آغاز به کار کرد.
اقتصادنیوز بورس تهران تهران شاخص 

  

کارآیی واکسن کرونای فایزر مستلزم تکرار سالانه تزریق استمدیرعامل شرکت فایزر در اظهاراتی که دیروز افشا شده، اعلام کرد دوز سوم واکسن این شرکت باید به فاصله 6 تا 12 ماه تزریق شده و این تزریق هر سال یک بار باید تجدید شود.
اعتماد مصاحبه ماه ویروس 

  

ارائه پیشنهادها به ستاد کرونا برای برگزاری مراسم شب‌های قدر/ فعلا تصمیمی گرفته نشده است/ توضیح درباره عدم جریمه افرادی که خون اهدا می‌کننددبیر کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا با بیان اینکه پیشنهادها درباره برگزاری مراسم شب‌های قدر به ستاد ملی مقابله با کرونا ارائه شده است، توضیحاتی درباره عدم جریمه افرادی که خون اهدا می‌کنند، ارائه کرد.
ایلنا وزارت بهداشت انتقال خون تامین اجتماعی 

  

بورس قرمزپوش ماندشاخص کل بورس تهران در ادامه روند کاهشی خود با افت بیش از 3500 واحدی تا ساعت 9 و نیم صبح امروز، به عقب‌نشینی در کانال 1.2 میلیون واحدی ادامه داد.
ایلنا بورس تهران شاخص تهران 

  

چرا گرفتار موج چهارم کرونا شدیم/ دو روایت مختلف از قرمز شدن کشور به گزارش خبرنگار مهر، همزمان با آغاز سال نو و به فاصله چند روز بعد از سال تحویل، به یکباره شاهد افزایش موارد ابتلاء به کرونا در کشور بودیم. به طوری که از تعداد شهرهای آبی و زرد کم شد و بر تعداد شهرهای نارنجی و قرمز افزوده شد. حالا با گذشت نزدیک به یک ماه از آغاز سال جدید، بیمارستان‌های کشور پر شده از بیماران بد حال کرونایی و دیگر تخت خالی در کمتر شهر نارنجی و قرمز وجود دارد که…
مهر وزارت بهداشت بهار خبرنگار 

  

راهکاری برای قطع زنجیره کرونارئیس کمیته علمی ستاد مقابله با ویروس کرونا گفت: با واکسینه کردن 16 و نیم میلیون نفر حدود 20درصد از مردم در معرض خطر، شانس مرگ کاهش می‌یابد، ولی آمار ابتلا تغییری نمی‌کند.
گسترش کوبا ویروس وزارت بهداشت 

  

افزایش قیمت سکه و طلا در بازار امروز (1400/01/28) + جدولهر قطعه سکه بهار آزادی طرح امامی در بازار آزاد تهران امروز (شنبه 28 فروردین) به قیمت 10 میلیون و 680 هزار تومان به فروش رسید.
گسترش قیمت سکه و طلا جدول 

  

وضعیت معاملات بورس امروز شنبه 28 فروردینشاخص کل بورس تهران در ابتدای معاملات امروز شنبه 28 فروردین 1400 با افت 2894 واحدی به یک میلیون و 240 هزار و 463 واحد رسید.
فردا بورس تهران شاخص تهران 

  

بورسی‌ها در شرایطی به استقبال هفته جدید کاری می‌روند که در دو روز آخر هفته پیش نوسانات بازار تشدید شد و در روز چهارشنبه 3 نشانه منفی مهم در معاملات بازار مشاهده شد.
نامه نیوز سهام عدالت اصفهان سهام 

  

قیمت سکه و طلا امروز 28 فروردین / قیمت‌ها صعودی شدهر قطعه سکه بهار آزادی طرح امامی در بازار آزاد تهران امروز (شنبه 28 فروردین) به قیمت 10 میلیون و 680 هزار تومان به فروش رسید.
برنا قیمت سکه و طلا بهار 

  

بورس انرژی میزبان عرضه نفتای سنگین پالایشگاه تهران می‌شودرینگ داخلی بورس انرژی ایران امروز شاهد عرضه نفتای سنگین پالایش نفت تهران است
برنا انرژی پالایشگاه تهران