گسترش   |  اقتصادی  |  

سه ترفند فروش در بازار راکد

در شرایط عادی ممکن است نخواهید مدیران ارشد خود را در جزییات معاملات بزرگ شرکت و کسب و کار دخالت دهید یا در چند و چون کارهای آنها دخالت کنید اما در شرایط سخت اقتصادی، باید در رویه‌ّهای خود تجدیدنظر کرد.

سه ترفند فروش در بازار راکد

در مقاطعی مثل اکنون که کرونا باعث رکود بازار شده است تیم فروش شرکت‌ها و کسب‌ و کارها ممکن است اعتماد به نفس کمتری داشته باشند و جاه‌طلبی‌ها را کنار بگذارند. نرسیدن به اهداف ترسیم شده، روحیه مدیریت و کارکنان را به شدت تضعیف می‌کند، به شهرت و اعتبار یک تجارت ضربه می‌زند و به بیکاری گسترده منجر شود. آیا راه نجاتی وجود ندارد؟ برای یافتن پاسخ سوال خود با گسترش‌نیوز همراه باشید.

به اعتقاد مدیران شرکت‌های بزرگ در دوران رکود و کسادی هم می‌توان چشم‌انداز فروش را بهبود بخشید. در ادامه به سه کاری که می‌توان انجام داد می‌پردازیم.

دقت تحلیل‌ها را بیشتر کنید

بخش‌های فروش و بازاریابی معمولا از کلمات و جملات کلی استفاده می‌کنند: «وضعیت کل صنعت بد است، دیگر هیچ کس نمی‌تواند خوب بفروشد». اصرار بر تحلیل‌های چند کلمه‌ای و بدبینانه، باعث از دست رفتن فرصت‌ها می‌شود.

باید از مدیران فروش خواست به طور مستمر از نتایج پژوهش‌های و تحلیل‌هایی که نشریات تخصصی آن حوزه استخراج کرده‌اند استفاده کنند. به این ترتیب بخش فروش نسبت به آنچه در آن حوزه تجاری خاص رخ می‌دهد آگاه می‌ماند و فرصت‌ها از دست نخواهد رفت. به عنوان مثال یک شرکت فعال در حوزه نرم‌افزار یا طراحی اپلیکیشن؛ در صورت اطلاع از بازار خوب خدمات، اطلاعات و محتواهای مربوط به بهداشت و سلامت می‌تواند در این زمینه هم فعالیت شود. به عبارت دیگر اطلاع از رونق بازار سلامت می‌تواند یک حوزه به ظاهر نامرتبط (نرم‌افزار) را دگرگون کند. بنابراین از گروه فروش و بازاریابی خود بخواهید که به طور مستمر، اخبار، تحلیل‌ها و داده‌های مربوط به حوزه اصلی و فرعی را رصد کنند. به این ترتیب هم بر توانایی و مهارت کارکنان افزوده می‌شود و هم دقت تحلیل‌ها و پیش‌بینی‌ّهای آنان بیشتر می‌شود.

مدیران ارشد خود را اهرم کنید

در شرایط عادی ممکن است نخواهید مدیران ارشد را در جزییات معاملات بزرگ شرکت و کسب و کار وارد کنید یا در چند و چون کارهای آنها دخالت کنید اما در شرایط سخت اقتصادی، باید در رویه‌ّهای خود تجدیدنظر کرد. ممکن است لازم شود از مدیران ارشد شرکت بخواهید در رویدادهای مجازی شرکت کنند؛ با مشتریان مهم دیدار کنند یا از آنها بخواهید در ارتباط با تغییر سیاست‌های راهبردی شرکت، گزارش و تحلیل بنویسند. از آنها درباره راهبرد کلی مشتریان فعلی و بالقوه سوال بپرسید. ممکن است لازم شود از مدیران خواهد بخواهید که هنگام دیدار با مشتریان کنونی یا بالقوه طبق یک چارچوب راهنما عمل کنند. به این ترتیب می‌توانند جزییات موضوعات را به سمت مطلوب هدایت کنند. چارچوبی که طراحی می‌کنید باید به گونه‌ای باشد که مدیران با تکیه بر آن بتوانند به سوالات زیر پاسخ دهند:

درحال‌حاضر مشتری در چه فضایی قرار دارد و چه گزینه‌ّهایی در اختیار دارد؟

مهم‌ترین اهداف و دغدغه‌های آنها چیست؟

بزرگ‌ترین چالش آنها چیست؟

برد و موفقیت را در چه می‌دانند و چه چیز را مصداق ضرر و شکست می‌دانند؟

مدیران ارشد و اعضای بخش فروش با تکیه بر این نوع چارچوب‌ها می‌توانند در گفت‌وگوها و دیدارهای روزانه خود روی مشتری و نیازهای او تمرکز کنند.

نیازهای عاجل مشتری را صادقانه ارزیابی کنید

نکته بسیار مهم دیگر آن است که از تیم فروش خود بخواهید که مهم‌ترین نیاز مشتری درحال‌حاضر چیست و دقیقا از کالا یا خدمت شرکت ما چه انتظاری دارند؟ البته اکنون وقت آن است که فروشندگان را با شرایط و واقعیت جدید بازار مواجه کرد. مطمئن شوید که اعضای بخش فروش قبل از بستن هر قراردادی سوالات زیر را از خود می‌پرسند:

ارزش‌افزوده این قرارداد برای مشتری چیست؟

کاری که برای مشتری می‌کنیم چقدر کار مشتری را راحت می‌کند؟

معایب و بدی‌های این قرارداد برای مشتری چیست؟

برای عمل به این قرارداد تا چه حد به سختی می‌افتند؟

به جای خدمت ما چه گزینه‌های دیگری در اختیار دارند؟

کار با ما دقیقا از چه نظر به حال مشتری ما خوب است؟

منبع: harvard business review

قرارداد حوزه پژوهش   اخبار برگزیده
  

سردار داوود کریمی فرمانده معترض محسن رضایی در مستند کودتای خزنده کیست؟سردار داود کریمی از چهره‌های نظامی مهم دوران جنگ است که از مقلدان مرحوم منتظری بود. او از منتقدان محسن رضایی است که در جلسه مشهور سپاه که با نام کودتای خزنده منتشر شد، نامش برده می‌شود.
رویداد۲۴ محسن رضایی مدرسه مواد مخدر 

  

فروش ماهانه خودرو با قیمت فصلیطبق مصوبه وزارت صنعت، معدن و تجارت، دو خودروساز بزرگ کشور باید طی نیمه دوم امسال، هر ماه در مجموع 25 هزار دستگاه محصول را در قالب فروش فوق‌العاده عرضه کنند؛ آن هم در شرایطی که شورای رقابت هر سه ماه یکبار نسبت به بازنگری قیمت‌ها اقدام می‌کند.
خودروتک ایران خودرو خودرو خودروسازان 

  

پژو 2008 موجود در ایران ناگهان قدیمی شدپژو 2008 خودرویی اقتصادی در جهان و حالا یک خودرو لوکس در بازار ایران. پژو 2008 و پژو 301 به خودروهای برجامی شهرت داشتند که قرار بود به یک محصول روتین در صنعت خودرو کشور تبدیل شوند اما خروج یکجانبه آمریکا از برجام و تحریم صنعت خودرو بدقولی پژو را به دنبال داشت و تولید پژو 301 که به سرانجام نرسید و تولید پژو 2008 نیز در سطحی محدود انجام گرفت.
خودروتک پژو ایران خودرو خودرو 

  

عدم همراهی اروپا با واشنگتن در پرونده ایران ناامید کننده است/ از این‌که تنها مانده‌ایم، ناراحت نیستیمنماینده آمریکا در سازمان ملل متحد با اشاره به شکست سنگین این کشور در تصویب قطعنامه ضد ایرانی در شورای امنیت، گفت که این شورا در عمل به وظایف خود ناموفق بوده است.
ایلنا واشنگتن ایران سازمان ملل متحد 

  

ترامپ:پیروز شوم کار ایران سخت خواهد شدرییس جمهوری آمریکا با این ادعا که ایران و ونزوئلا قصد مذاکره و توافق با واشنگتن را دارند، گفت که پس از انتخابات شرایط را برای توافق با این کشورها سخت‌تر خواهد کرد.
اقتصادنیوز دونالد ترامپ ترامپ کار 

  

اظهارات جدید سردار نقدی درباره سقوط هواپیمای اوکراینی+ فیلممعاون هماهنگ‌کننده سپاه در یک برنامه تلویزیونی در پاسخ به این سؤال که «سطح دسترسی خبرنگاران و افکار عمومی به اطلاعات در خصوص مسائلی از جمله هواپیمای اوکراینی خیلی پائین بود و اغنای مناسبی صورت نگرفت و سپاه کارکشته عمل نکرد» گفت: کارکشته‌ای که می‌گویند معنی‌اش این است که قرائن بسیاری وجود داشته که ما می‌توانستیم خودمان را به آن آویزان کنیم و بگوئیم اشتباهی انجام نشده و دشمن جنگ ا...
گسترش جنگ 

  

ترامپ: پس از انتخابات، شرایط توافق با ایران را سخت‌تر می‌کنمدونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی انتخاباتی خود در میامی و فلوریدا اعلام اینکه قصد دارد در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری ایم کشور، شرایط را برای توافق احتمالی با ایران و ونزوئلا سخت‌تر کند به مقامات تهران و کاراکاس هشدار داد
رویداد۲۴ دونالد ترامپ ترامپ انتخابات ریاست جمهوری 

  

واکسن آنفلوآنزا | تحویل 1.5 میلیون دوز واکسن آنفلوآنزا آغاز شده استمدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: توزیع 1.5 میلیون واکسن آنفلوآنزا آغاز و در فاز اول در اختیار معاونت بهداشتی قرار خواهد گرفت تا به صورت رایگان به زنان باردار، بیماران خاص، صعب العلاج، مزمن و کادر درمان تلقیح شود...
۵۵ آنلاین داروخانه دارو وزارت بهداشت 

  

سردار نقدی گفت: حجم رسانه‌هایی که به سپاه حمله می‌کنند، تبلیغات و جو رسانه‌ای روی ما هم تأثیر گذاشته وگرنه واقعیت اجتماعی این نیست، تبلیغاتی که در خصوص تعارض مردم با سپاه می‌شود اصلا درست نیست، ما در میان مردم و بطن جامعه هستیم، مردم بسیار به ما احترام می‌گذارند.
نامه نیوز سپاه پاسداران نیروی انتظامی زمین 

  

اولین ویدیو از سقوط هواپیمای تک موتوره در نظرآبادساعت 08:08 صبح جمعه 4 مهرماه سقوط یک فروند هواپیما تک موتوره در فرودگاه احمدآباد نظرآباد به اورژانس البرز اعلام شد.
مملکت‌آنلاین هواپیما فرودگاه اورژانس 

  

خبر خوش درباره کروناپژوهشگران دانشگاه بریستول انگلیس اعلام کردند که امیدوارند بتوانند روند ویروس کرونا را متوقف کنند.
مستقل‌آنلاین خبرنگار انگلیس آنتی ویروس 

  

درخواست های بایدن از ایران ؛ شرط مذاکره چیست؟شاید سئوالی که از هم اکنون برای برخی مطرح است آن باشد که در صورت پیروزی دموکرات‌ها در انتخابات آتی ریاست‌جمهوری آمریکا، نحوه برخورد دولت بایدن با ماجرای برجام و نحوه بازگشت احتمالی به این توافق چگونه خواهد بود؟
مثلث غنی سازی ایران انتخابات ریاست جمهوری 

  

به رئیس جمهور رای می‌دهیم که در حساب‌های بانکی مردم سرک بکشدوظیفه دولت این است که در حساب بانکی مردم سرک بکشد. به رئیس جمهور رای می دهیم که در حساب ها سرک بکشد تا متوجه شود چه کسی حق مردم را می خورد. وقتی سالی 12میلیارد قاچاق وارد کشور میشود، این قاچاق جایی تبدیل می شود به پول و به سیستم بانکی وارد می شود. با شفافیت این قابل ردیابی است.
مستقل‌آنلاین رئیس جمهور دولت قاچاق 

  

اگر روحانی و احمدی ‌نژاد با هم رقابت کنند، احمدی نژاد پیروز می شوددولت آقای روحانی، دولت یکدست و وزرا هم از یک جناح نبوده و بعضا حتی همفکر شخص حسن روحانی هم نبوده‌اند. او موجب شده نوعی نارضایتی و ناخشنودی از جانب مردم و رای‌دهندگان به او ایجاد شود. دولت روحانی در سطح ملی موفق نبوده است.
مستقل‌آنلاین حسن روحانی روزنامه وام 

  

سخنرانی روحانی ساعت 9 امشب در مجمع عمومی سازمان مللتمام وجوه جهان امروز متأثر از کرونا است آنچنانکه هفتاد و پنجمین مجمع عمومی سازمان ملل نیز با سخنرانی‌های ضبط شده‌ی سران برگزار خواهد شد
۵۵ آنلاین سازمان ملل نیویورک توئیتر 

  اخبار داغ
  

دلیل مرگبار بودن مرگبار بودن کرونا مشخص شداقتصاد نیوز : دانشمندان دلیل مرگبار بودن کووید 19 در برخی افراد را کشف کردند.
اقتصادنیوز اقتصاد درمان پستانداران 

  

رابطه مستقیم عفونت لثه و مرگ کروناییاقتصادنیوز : تحقیقاتی در خصوص میزان مرگ بار بودن کرونا نشان می دهد کسانی که عفونت لثه دارند درصورت ابتلا به ویروس کرونا حتما زیر دستگاه تنفس مصنوعی باید قرار بگیرند .
اقتصادنیوز ویروس مرگ درمان 

  

جدال آمار و احساس در یک‌شنبه‌های ریزشی/ کار سخت بورس تهراناقتصاد نیوز: بورس تهران امروز صحنه جدال معامله گرانی است که سعی دارند با آمار و عملکرد برخی غول ها صف های خرید را تقویت کنند در مقابل کسانی که حس می کنند ظرفیت بورس اشباع شده و باید از بازار کوچ کرد.
اقتصادنیوز تورم پول دولت 

  

نزول آهسته شاخص بورس در روزهای صعود سریع دلار+فیلمبازار با رشد بسیار اندک به کار خود خاتمه داد اما شاخص هم وزن منفی شد. این روزها بیشتر نگاه‌ها به سمت دلار است که 29 هزار تومان را نیز رد کرد. باید دید تاثیر این صعود نرخ ارز بر بازار سرمایه چه خواهد بود؟
گسترش شاخص دلار کار 

  

ناصر خسرو؛ قتلگاه بیماران کرونایی + فیلمخیابان ناصر خسروی تهران از دیرباز محل تجمع قاچاقیان و دلالان دارو بوده اما در شرایط شیوع کرونا بازار داغ سودجویان و دلالان دارو در روز روشن جای تامل دارد.
برنا تهران دارو 

  

عوارض بلند مدت بیماری کرونا حتی پس از بهبودی چیست؟کرونا جزو آن دسته از بیماری‌هایی است که حتی پس از بهبود بیماری عوارض آن در طولانی‌مدت با بهبودیافتگان آن همراه خواهد بود.
برنا 

  

پیش‌بینی 6 تحلیل‌گر از وضعیت بورس امروز تهران + جدولاقتصادنیوز: از 6 تحلیل‌گری که در یک نظرخواهی تحولات امروز شاخص بورس تهران را پیش‌بینی کرده‌اند، تنها یک نفرمعتقد است که امروز شاهد ریزش شاخص خواهیم بود.
اقتصادنیوز بورس تهران تهران جدول 

  

رکوردشکنی آمار ابتلای روزانه کرونا در آلماناقتصادنیوز: آمار مبتلایان به کرونا در آلمان در 24 ساعت گذشته به دو هزار و 507 نفر رسید و موسسه روبرت کخ گفت که در پنج ماهه گذشته این بالاترین رقم بوده است.
اقتصادنیوز آلمان دولت ویروس 

  

آماده‌باش در بازار ارز / نقاط حساس قیمت دلاراقتصاد نیوز:امروز در بازار دلار رویکردها اصلاحی است اما اگر قیمت در برخی نقاط حساس جا به جا شود فضای اصلاحی می تواند تغییر کند. یکی از این نقاط حساس نقطه فرود قیمت در عرضه و تقاضای درهم است.
اقتصادنیوز صادرات نفت ارز قیمت 

  

با این روش ساده از ابتلای خود به کرونا جلوگیری کنیدفواید استفاده از ماسک تنها به جلوگیری از انتشار ویروس خلاصه نمی‌شود. دانشمندان آمریکایی به تازگی ابعاد دیگری از این موضوع را کشف کرده اند.
اقتصادنیوز ماسک ویروس جراحی