فردا   |  سیاسی  |  

بازتاب نشست وین در روزنامه‌ها/ حمله روزنامه اصلاح‌طلب به وزیر بهداشت/ نگرانی‌ها از موج چهارم کرونا و ورود سپاه و بسیج

روزنامه‌های امروز به موضوعاتی در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی و ... پرداخته‌اند که مهم‌ترین موارد آن به شرح زیر است:

بازتاب نشست وین در روزنامه‌ها/ حمله روزنامه اصلاح‌طلب به وزیر بهداشت/ نگرانی‌ها از موج چهارم کرونا و ورود سپاه و بسیج

گروه سیاست سایت فردا – روزنامه‌های امروز به موضوعاتی در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی و ... پرداخته‌اند که مهم‌ترین موارد آن به شرح زیر است:

«ایران» با اشاره به اینکه اعضای برجام نشست وین را مثبت ارزیابی کردند از تیتر « اتحاد برای رفع تحریم‌ها» استفاده کرده و نوشته است: « چه این کشورها اعلام آمادگی کرده‌اند که با تسهیل شرایط موجود برای تحقق منافع اقتصادی کشورمان، زمینه را برای احیای کامل برجام فراهم کنند. مقام‌های کشورمان بر‌اساس طرحی که در دستور کار خود دارند، تأکید کرده‌اند که تنها راه ممکن برای ازسرگیری تعهدات برجامی ایران، لغو تحریم‌های مؤثر از سوی امریکا و مهر تأیید کشورمان بر ثمرات این اقدام است. چه این روند می‌تواند در مراحل مختلف از سوی طرفین مورد پیگیری قرار گیرد. به این معنا که با اعتمادسازی در برداشتن نخستین قدم، تهران و واشنگتن می‌توانند به‌تدریج به نقطه نخستین برجام بازگردند.همزمان با حضور نمایندگان ایران و 1+4 «رابرت مالی»، نماینده ویژه امریکا در امور ایران هم با هدف رایزنی با شرکای برجام در حاشیه آن حضور یافته است. او پیش از این نشست در مصاحبه‌ای اعلام کرده بود در صورتی که ایران به برجام بازگردد بیش از 500 تحریمی که دولت ترامپ پس از خروج از برجام علیه ایران اعمال کرده، برداشته خواهد شد. اگرچه مقامات ایرانی اعلام کرده‌اند که گفت‌و‌گوی مستقیمی با نماینده امریکا در وین نخواهند داشت اما حضور نماینده امریکا در وین به این معنا خواهد بود که اعضای 1+4 بعد از نشست با مقام‌های ایرانی، برای تکمیل گفت‌و‌گوها با هیأت امریکایی به گفت‌و‌گو خواهند نشست.»

این روزنامه دولتی تیتر یک امروز خود را نیز به سخنان روحانی درباره اطلاع رسانی شفاف درباره روند واکسیناسیون اختصاص داده است.

«آفتاب یزد» نشست وین را تیتر یک کرده و با عنوان «توافق مهم برای ادامه مذاکرات» می‌نویسد: « دور اول جلسه حضوری هجدهمین نشست کمیسیون مشترک برجام ، با توافق جهت ادامه رایزنی ها در سطح کارشناسی پایان یافت.براساس توافق صورت گرفته، دو نشست کارشناسی موازی میان اعضای کمیسیون مشترک برجام جهت انجام رایزنی های فنی در حوزه رفع تحریم و هسته‌ای تشکیل شد. این نشست های کارشناسی قرار است به بحث و رایزنی در خصوص جنبه‌های فنی و جزئیات مسائل مربوط به لغو تحریم ها و مسائل هسته ای بپردازند و نتیجه بحث های خود را به کمیسیون گزارش نمایند.»

این روزنامه اصلاح‌طلب همچنین مصاحبه‌ای دارد با قاسم میرزای نیکو فعال سیاسی اصلاح‌طلب درباره نقش و جایگاه وزارت بهداشت در دوران کرونا. وی در این مصاحبه که با تیتر «تفاوت وزیر کاربلد و التماسی» منتشر و عکس یک شده است، می‌گوید: « سعید نمکی اگر احساس می کند با فاصله گرفتن از این دولت می تواند در کابینه ی 1400 نقش و جایگاه داشته باشد محکم به او می گویم سخت در اشتباه است زیرا صندلی دهم وزارت بهداشت را نیز به او نخواهند داد گواه صحبت من محمود حجتی است که علی رغم بسیاری اصرارها از سوی محمود احمدی نژاد به آسانی کنار گذاشته شد.»

«شرق» در گزارشی با عنوان « تعامل با تهران‌ حالا چرا؟» که تیتر یک هم شده، نوشته است « شاید نظر دولت بایدن در نهایت همین باشد که عطای توافق را به لقایش ببخشد و دوباره مثل اسلافش تا مدت‌ها با چالش ایران به اشکال دیگر سروکار داشته باشد، اما دولت بایدن حتی مشخصا اراده‌ای به این سمت هم نشان نداده است. به بهانه نشست دیروز وین، بدون اینکه لزوما قضاوتی روی بجایی و نابجایی استدلال‌ها داشته باشیم، مروری می‌کنیم بر دلایلی که باعث شده دولت جدید آمریکا در موضوع ایران تا این زمان برای تصمیم‌گیری در تعلل مانده باشد.» در ادامه این گزارش نیز به مواردی مثل دوران انتصاب و مرور، اولویت‌های داخلی و خارجی، تعامل و تقابل با کنگره‌ای با اکثریت مرزی، تمایل به استفاده از بحران برای کسب امتیازات بیشتر، اختلافات جدی در تیم بایدن و گزینه کار با دولت محافظه‌کار در ایران اشاره شده است.

این روزنامه اصلاح‌طلب در گزارش دیگری نیز به عزت‌الله ضرغامی و شعار «نان، مسکن، آزادی» او پرداخته و با تیتر «اصولگرایان چپ می‌شوند؟» می‌نویسد: « «کار؛ مسکن، آزادی، عدالت...» هیچ ‌وقت جزء دال‌های اصلی گفتمان اصولگرایی نبوده‌اند. دال‌های اساسی این گفتمان روی هویت دینی و بعد انقلابی تأکید بیشتری دارند اما در مانیفست ضرغامی که عامدانه اصولگرابودن خودش را نفی می‌کند جایی ندارند. به نظر می‌رسد مشکل بعدی که گفتمان اصولگرایی با آن روبه‌روست، بحران مشارکت است. اصولگرایان نگران میزان مشارکت مردم هستند و می‌دانند گفتمانی که حامل آن هستند، برای بخش زیادی از مردم جذابیت ندارد. آنها با نفی هویت اصولگرایانه خود درصدد جذب مشارکت مردم‌اند.»

احمد غلامی سردبیر این روزنامه نیز گفت‌وگویی دارد با عطاالله مهاجرانی درباره آخرین کتابش با عنوان «شیخ بی‌خانقاه».

«وطن امروز» روحانی را عکس یک کرده و با اشاره به اظهارات علی ربیعی درباره بحران مرغ که گفته بود «اینکه می‌گوییم گران نمی‌شود اما به سرعت می‌شود نشانه صداقت ماست» به منطق و نحوه مدیریت دولت خورده می‌گیرد. در این گزارش با تیتر «منطق‌الطیر روحانی!» آمده است: «اینطور که از اظهارات علی ربیعی می‌توان برداشت کرد، او به هر حربه‌ای دست انداخته تا بحران مرغ را با تحریم‌های ایالات‌متحده آمریکا مرتبط بداند. با وجود اینکه اظهارات سخنگوی دولت مبنی بر تامین نهاده‌های دامی از خارج کشور درست است اما نتیجه‌گیری وی مبنی بر اینکه مشکل کنونی ناشی از تحریم‌هاست بنا به دلایل مختلف مردود است.  ابتدا اینکه با وجود کاهش درآمدهای ارزی که موضوعی عیان است، تامین ارز 4200 تومانی نهاده‌های دامی مرغ دستخوش تغییر نشده است. این یعنی شاید بتوان گرانی برخی کالاها را که ارز تخصیصی آنها متوقف شده، به موضوع تحریم‌ها متصل کرد اما در موضوع نهاده‌های دامی این استدلال قابل پذیرش نیست. ... از سوی دیگر طبق گزارش‌های مختلف نقش دولت در افزایش قیمت مرغ بیان شده است. کمیسیون اصل 90 در بحبوحه افزایش قیمت مرغ در نیمه سال گذشته بخشی از این موارد را برشمرد.»

این روزنامه اصولگرا، جلسه دیروز وین و واکنش‌ها به آن را به عنوان « چراغ قرمز به سناریوی واشنگتن» پوشش داده و به توییت علی شمخانی که نوشته بود « امکان مذاکرات فرا برجامی تحت هیچ شرایطی وجود ندارد» اشاره می‌کند.

«اعتماد» کشته شدن دو محیط‌بان در زنجان را « شلیک به محیط زیست» توصیف کرده و در عکس یک امروز خود به آن پرداخته است.

این روزنامه اصلاح‌طلب جلسه کمیسیون مشترک در وین و نتایج آن را نیز با تیتر «ادامه زنجیره مذاکرات در وین» پوشش داده و نوشته است: « ساعتی پس از پایان دور نخست نشست کمیسیون مشترک برجام در وین، خبرگزاری ژاپنی کیودو در خبری اختصاصی اعلام کرد که دور دوم نشست کمیسیون مشترک برجام روز جمعه 9 آوریل در وین برگزار خواهد شد. ... روند آغاز شده در وین از شامگاه دوشنبه در حالی تا حداقل پایان روز جمعه 20 فروردین ماه ادامه پیدا خواهد کرد که آغاز به کار همزمان دو تیم کارشناسی برای لیست‌سازی از اقدام‌های ایران و امریکا در مسیر بازگشت به برجام را باید نشانه پیشرفت در رایزنی‌ها دانست. هر چند که هنوز مشخص نیست با توجه به مخالفت ایران با طرح گام به گام برای بازگشت به تعهدات هسته‌ای و از سوی دیگر اصرار ایالات متحده برای گام‌های متناظر، نقشه راه نهایی قابل قبول دو طرف به چه شکل خواهد بود و طی این مسیر به چند ماه زمان نیاز دارد اما به گواه کارشناسان خارج شدن برجام از اغما و تلاش ایران، 1+4 و ایالات متحده برای رسیدن به یک نقشه راه برای احیای آن را باید به فال نیک گرفت. »

«کیهان» در تیتر یک خود یک گزارش خبری – تحلیلی دارد با عنوان « اعتراض آمریکا به اصرار ایران بر لغو تحریم‌ها» . این گزارش در واقع پوشش خبری نشست دیروز کمیسیون مشترک برجام در وین است.

این روزنامه اصولگرا در گزارش دیگری نیز اظهارات دیروز ربیعی درباره گرانی و مشکلات اقتصادی را نقد کرد. همچین در واکنش به اظهارات او درباره موج چهارم کرونا و مدیریت آن، نوشت: « معنی سخن آقای ربیعی مبنی بر اینکه «با توجه به طرح هوشمند پویا و مصوبه ستاد ملی کرونا هر زمان مناطقی قرمز و یا نارنجی شوند اقدامات لازم از پیش تعیین شده به سرعت عملیاتی خواهد شد» این است که درست است شرایط فعلی بحرانی شده و آمار مبتلایان و فوتی‌ها به‌شدت جهشی شده است، اما جای نگرانی نیست چراکه «اقدامات لازم از پیش تعیین شده به سرعت عملیاتی خواهد شد»!، البته باید دید منظور از اقدامات لازم پس از داغدار شدن بسیاری از خانواده‌ها در این ایام چیست؟  سؤال اینجاست که چون موج کرونا در کشورهای دیگر نیز وجود دارد ما نیز مجبور بوده‌ایم خود را به سطح آنها برسانیم یا می‌شد با اندکی تدبیر و توجه به نظرات کارشناسی از جمله هشدارهای مسئولان سلامت در خود دولت از شرایط فعلی پیشگیری کرد؟ آیا نمی‌شد با قدری تدبیر از جلوی رشد تلفات یا خسارت‌های تعطیلی اجباری بسیاری از مشاغل و واحدهای صنفی و تحمیل هزینه‌های‌های هنگفت انسانی و اقتصادی را گرفت؟»

«آرمان ملی» از موج چهارم کرونا نوشته و در گزارشی با عنوان « کلانشهرها؛یک گام تا تعطیلی کامل» آورده است: « در این شرایط، مسئــولان وزارت بهــداشت، از جمله علیرضا زالی، ایرج حریرچی، معاون وزارتخانه و اعضای شورای شهر تهران خواستار تعطیلی یک هفته تا 10 روزه استان تهران و دیگر کلانشهرها شدند و باید دید دکتر روحانی به عنوان رئیس ستاد ملی مقابله با کرونا مانند آذرماه سال گذشته با این تصمیم موافیت می‌کند یا خیر. با این حال محسن هاشمی با اعلام اینکه شورای شهر وظیفه‌ای برای تعطیلی پایتخت ندارد، افزود: «تعداد فوتی‌ها در بهشت زهرا به کم‌تر از 20 متوفی در روز رسیده بود، اما در حال حاضر این رقم به بیش از 50 و نزدیک به 60 فوتی در روز رسیده است.» در روزهای اخیر تعطیلی مجموعه‌های ورزشی، نمایشگاه‌ها و گالری‌ها و مراکز تعویض پلاک در تهران اعلام شده اما سایر صنوف و ادارات به فعالیت عادی خود ادامه می‌دهند.»

این روزنامه اصلاح‌طلب گزارش دیگری دارد با عنوان «تخریب جهانگیری برای جلوگیری از افشاگری!» که در آن آمده است: « در هفته اخیر به‌صورت روزانه به اسحاق جهانگیری حمله شده؛ رسانه‌ها و افرادی که شاید کاندیداتوری احتمالی اسحاق جهانگیری در انتخابات ریاست‌جمهوری برای آنها دلیل نخست برنامه‌ریزی برای هجمه نبود؛ بلکه از افشای آنچه می‌ترسیدند که جهانگیری می‌داند و می‌گوید. برای این دلواپسان اسحاق جهانگیری در قامت کاندیدای ریاست‌جمهوری دغدغه اصلی نیست؛ بلکه هراس آنها از جهانگیری سخنگو است و به‌خوبی می‌دانند اگر او سخنی بر زبان ‌آورد همگان به صداقت آن و نه سخن گفتن از باب کینه و رقابت باور دارند. پس اظهارات و افشاگری‌های او تاثیر زیادی بر رای مردم در انتخابات 1400 دارد. » گزارش‌نویس آرمان البته در سراسر گزارش نمی‌گوید که اگر بنای افشاگری باشد جهانگیری چه چیزی را افشاخواهد کرد و صرفا به منتقدان او می‌تازد و هر حرفی علیه آقای معاون اول را پروژه‌ای انتخاباتی می‌داند.

«جوان» در عکس یک خود از بازگشت سپاه و بسیج برای مقابله با سهمگین‌ترین موج کرونا خبر داده و نوشته است: « روز گذشته با شناسایی 17 هزار و 430 بیمار جدید مبتلا به کووید19 در کشور رکورد تعداد مبتلایان به این بیماری از ابتدای شیوع کرونا در کشور شکسته شد. الگوی غالب کرونا در کشور نوع جهش‌یافته آن است و همین مسئله مدیریت اوضاع را سخت‌تر می‌کند. در پایتخت در دومین روز اعلام وضعیت قرمز، 103 بیمارستان از مجموع 175 بیمارستان استان تهران درگیر کرونا هستند. وسایل حمل و نقل عمومی همچنان یکی از اصلی‌ترین کانون‌های انتشار بیماری است و همین مسئله ستاد مقابله با کرونا را در کلانشهر تهران بر آن داشته تا برای مدیریت شرایط اضطراری موجود پیشنهاد تعطیلی یک هفته‌ای تا 10 روزه پایتخت را به رئیس‌جمهور ارائه کنند. حالا بناست تا همچون گذشته یک‌بار دیگر بسیج و سپاه هم با درخواست وزیر بهداشت به میدان مدیریت موج تازه کرونا بیایند. بر این اساس روز گذشته طبق فرمان سرلشکر حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مقرر شد مرحله جدید طرح شهید سلیمانی پس از سکون جمعیت سیال و فراهم شدن شرایط، با اجرای سناریو‌های بازنگری شده برنامه‌ریزی و عملیاتی شود.»

این روزنامه اصولگرا در گزارش دیگری نیز به بحران مرغ و اقدام مجلس در این باره پرداخته است. جوان در تیتر یک امروز خود با عنوان « مجلس نام متهمان مرغی را به قضا داد» می‌نویسد: « روزانه خبر‌های جدیدی از بازار آشفته مرغ به گوش می‌رسد، از توزیع مرغ گرم همراه با سردر نسیم شهر رباط کریم گرفته تا نبود مرغ در مغازه‌های مرغ فروشی و ادامه صف‌های طویل در مقابل فروشگاه‌ها. ظاهراً اتفاقات به‌وجود آمده در این بازار، دیگر با تهدید و بگیر و ببند هم قابل کنترل نیست. مجلس مشکلات بازار مرغ را ضعف مدیریتی و وزیر جهاد کشاورزی سیستم توزیع و احتکار را دلیل نابسامانی بازار می‌داند، اما فعالان بازار معتقدند تا زمان جمع شدن صف‌های خرید و بازیابی توان تولید در مرغداری‌ها و تأمین به موقع نهاده‌ها، باید مرغ وارد شود تا هم مرغداران و هم دلال‌ها از دپوو انبارکردن دست بکشند و آرامش به بازار بازگردد.»

 

وین روزنامه اسحاق جهانگیری   اخبار برگزیده
  

"عملیات روانی انتخابات"من هم مثل بسیاری از فعالان مدنی و سیاسی نگران سرنوشت ایران و مردم هستم اما هیچ وقت معلول را بجای علت نمی نشانم.
مستقل‌آنلاین انتخابات ریاست جمهوری روزنامه روزنامه کیهان 

  

پدرخوانده‌ها را به وحدت تشویق می‌کنیم/ نبود نماینده حزبی زن در «شورای وحدت» نقصان بزرگی است/ چرا مشارکت زنان در انتخابات ریاست جمهوری فقط به رأی دادن خلاصه شده؟/شورای نگهبان تفسیر روشن «رجل سیاسی» را ارائه دهددبیرکل جامعه زینب(س) در گفت‌وگو با ایلنا به تشریح آخرین فعالیت‌های این تشکل، حضور و فعالیت‌شان در شورای وحدت و نظر این مجموعه درباره حضور و مشارکت زنان در انتخابات‌ها پرداخت.
ایلنا شوراهای شهر شوراهای شهر و روستا بهار 

  

پس لرزه‌های یک تصمیم بورسی25 بهمن ماه سال 1399، دامنه نوسان بورس با هدف تعادل بخشی به بازار سرمایه از حالت متقارن مثبت و منفی پنج به حالت نامتقارن مثبت 6 و منفی دو درامد تا شاید ضمن اینکه ترمز هیجانات منفی در بازار کشیده شود، سهام داران نیز ضرر کمتری را متحمل شوند.
اقتصادنیوز ماه سرمایه سهام 

  

ایران و عربستان دور دوم مذاکرات خود را برگزار می‌کنندمنابع آگاه از برگزاری دور دوم مذاکرات میان ایران و عربستان خبر دادند.
ایلنا ایران ایران و عربستان وین 

  

پشت پرده فروش ارزان خودروهای ایرانی در کشورهای عربیمدیرکل صنایع حمل و نقل وزارت صمت گفت: این موضوع که قیمت خودروهای ایرانی در بازار خارجی کمتر از بازار داخلی است کاملا تکذیب می‌شود و رقم 1500 دلار برای برخی خودروها در بازار خارجی نیز صحت ندارد.
خودروتک خدمات پس از فروش ایران خودرو خودرو 

  

خبر مهم: پرسپولیس میزبان استقلال می‌شودبا شکست تیم استقلال و دیگر اتفاقاتی که در هفته سوم لیگ قهرمانان آسیا رخ داد، حالا دربی پایتخت در یک هشتم نهایی، جزو محتمل‌ترین مسابقات خواهد بود.
خانه فوتبال پرسپولیس استقلال فوتبال 

  

روحانی: واکسن پولی هم داریم«هیچ کشوری در دنیا واکسن را به مردم نفروخته‌است»؛ مینو محرز، عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا این را می‌گوید و تأکید می‌کند «اگر واکسن پولی در ایران اجرایی شود، رتبه اول بی‌کفایتی در جهان را کسب می‌کنیم».
مثلث حسن روحانی درمان محمدرضا گلزار 

  

اگر قالیباف در انتخابات رای بیاورد چه بر سر مملکت خواهد آمد؟کامبیزنوروزی حقوقدان در کانال تلگرامی خود خطاب به رئیس مجلس شورای اسلامی در باره خطاهای او والیاس نادران، رئیس کمیسیون تلفیق مجلس سوال کرد.
۵۵ آنلاین مجلس شورای اسلامی بودجه ریاست جمهوری 

  

محمدرضا خاتمی گزینه جدید اصلاح طلباندر حال حاضر محمدرضا خاتمی از ظرفیت‌های اصلاح‌طلبان پس از گزینه‌های حذفی است
فردا اصلاح طلبان محمدجواد ظریف شورای نگهبان 

  

رصد بازدهی بازار خودرو با بررسی قیمت 7 پرتقاضابا نگاهی به منحنی قیمت خودروهای منتخب در بازه زمانی انتهای اسفند 99 تا آخر فروردین 1400، مشخص می‌شود بازار خودرو در این مدت نزدیک به 5/ 7 درصد بازدهی داشته است. در واقع اگر این خودروها را به‌عنوان یک سبد کلی محصول در نظر بگیریم، ارزش آن در انتهای فروردین، حدود هشت درصد نسبت به آخر اسفند بیشتر شده است.
خودروتک بازار خودرو خودرو قیمت 

  

«جبهه اصلاحات ایران» برای انتخاب کاندیدا وارد مصادیق نشده است/ فضا برای حضور نامزدهای متعدد فراهم نیست/ آقای خاتمی برای حضور در انتخابات با موانع رو‌به‌رو استدبیرکل حزب پیشرو اصلاحات ایران گفت: جبهه اصلاحات تاکنون نامزدی را برای حضور در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری انتخاب نکرده است.
ایلنا ایران انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  

احمدی‌نژاد: 25 سال است در این مملکت خوردند و بردنداحمدی نژاد وقتی(درسال84) کاندیدا شد در صداوسیما گفت 25 سال است در این مملکت خوردند و بردند، من گفتم اگر حضرت امام بود و این حرف‌ها را می‌شنید می‌گفت صلاحیتش را تأیید نکنند. به‌خصوص اوایل انقلاب کسانی که در این مملکت کار کردند، واقعا افراد صادقی بودند و اگر توانستیم در جنگ‌ها و بحران‌ها بالا بیاییم، با وجود اینکه آمریکا این‌طور نمی‌خواست.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  

رفتار زشت بازیکن پرسپولیس دوباره تکرار شد/ در انتظار تصمیم قاطع یحییدلیل احترام نگذاشتن به تصمیم یحیی از سوی برخی از بازیکنان پرسپولیس مشخص نیست و محمدحسین کنعانی‌زادگان هم حرکتش را تکرار کرد.
خانه فوتبال پرسپولیس خودرو محمدرضا گلزار 

  

نماینده ایران در مذاکره با عربستان چه کسی بود؟خبرگزاری فرانسه در گزارشی به نقل از منابعی با تأیید دیدار طرف‌های سعودی و ایرانی در بغداد، هدف از آن را تلاش برای بهبود روابط میان ریاض و تهران اعلام کرد.
اقتصادنیوز ایران عربستان فرانسه 

  

رؤسای قوا نامزد انتخابات نشوند/ اصولگرایان روی کاندیداتوری قالیباف به اجماع نمی‌رسند/ تعدد نامزدها همواره باعث شکست جریان اصولگرایی شده استدبیر سیاسی جبهه ایستادگی، گفت: توصیه من این بود که روسای قوا نامزد انتخابات نشوند؛ به لحاظ اینکه آن‌ها اکنون مسئولیت‌هایی که دارند که اگر به خوبی انجام دهند نفع آن برای مردم بیشتر است.
ایلنا انتخابات ریاست جمهوری اصولگرایان رسانه 

  اخبار داغ
  

ویروس کرونا از چه طریق منتقل می شود؟بر اساس دستورالعمل‌های به روز شده مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده، خطر انتقال کروناویروس از روی سطوح کم است و ضدعفونی مداوم سطوح ممکن است ضرری بیش از فایده داشته باشد.
برنا دستورالعمل 

  

قیمت دلار و یورو در بازار متشکل (2 اردیبهشت)با کاهش قیمت دلار و یورو در بازار ارز شکاف قیمت بازار متشکل و بازار آزاد ارز کاهش یافت. در بازار متشکل امروز تغییرات قیمتی دلار و یورو نسبت به روز چهارشنبه با وجود کاهش حجم عرضه نزولی بود.
گسترش قیمت دلار یورو 

  

ایجاد مرکز مالی آفشور و بورس بین الملل راهکار رونق همه جانبه کیشایجاد مرکز مالی آفشور،اجرای طرح جامع توسعه هندورابی و تاسیس هلدینگ مالی چند رشته ای برای اتصال به بازار سرمایه از جمله برنامه های محوری سازمان منطقه آزادکیش در 5 سال آینده است
ایلنا مشاور پتروشیمی جزیره کیش 

  

یک استقلالی دیگر کرونایی شدمدافع پیشکسوت باشگاه استقلال و مربی سابق مس کرمان در روزهایی که شاهد موج جدیدی از شیوع کرونا هستیم به این ویروس مبتلا شد.
خودروتک باشگاه استقلال باشگاه مس کرمان استقلال 

  

چرا واکسن پولی کرونا ظلم است؟آنچه درباره واکسن پولی گفته می‌شود یعنی هرج و مرج مطلق، یعنی وقاحت بی مرز و بی حسی کامل نسبت به ظلم و تبعیض. یعنی بی‌صداقتی، وقتی صحبت از قیمت‌های قابل پرداخت (200 تا 300 هزار تومان) برای اکثریت جامعه نگران می‌شود .
اعتماد پول دولت واردات 

  

ابهامات عرضه خودرو در بورسبا توجه به اینکه کمیسیون صنایع مجلس، عرضه خودرو در بورس را مصوب کرده است، یک تحلیلگر اقتصادی ابهامات عرضه خودرو در بورس را مورد بررسی قرار داد.
مملکت‌آنلاین خودرو خودروسازان بازار خودرو 

  

واکسن کرونای روسی | محموله واکسن اسپوتنیک ترخیص شدمهرداد جمال ارونقی، معاون فنی گمرک ایران ظهار کرد: ساعت 3:45 امروز(پنج شنبه) ششمین محموله واکسن اسپوتنیک از روسیه وارد ایران و بعد از بررسی و انجام تشریفات گمرکی ترخیص و تحویل شد. به گفته وی، از 15 بهمن ماه که ورود واکسن کرونا به ایران آغاز شده تا کنون در مجموع دو میلیون و 95 هزار و 800 دوز واکسن وارد و تحت نظارت گمرک ایران ترخیص و در اختیار وزارت بهداشت قرار گرفته است.
۵۵ آنلاین روسیه گمرک ایران 

  

3 رقمی شدن ابتلا به کرونا در جنوب غرب خوزستان در 5 روز متوالیرئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان، ضمن اشاره به شیوع بالای کرونا در جنوب غرب خوزستان گفت: میزان ابتلا ب
خبرفوری درمان بیمارستان ویروس 

  

ابتلای دو نفر به کرونا پس از دریافت دوز دوم واکسننتیجه تست کرونا دو زن واکسینه شده در آمریکا که یکی از آنها واکسن فایزر و دیگری واکسن مدرنا را دریافت کرده بودند، مثبت اعلام شد. هر دو فرد واکسینه شده دوز دوم واکسن را تزریق کرده بودند که درگیر نوع خفیف کووید-19 شدند.
برنا