اعتماد   |  ورزشی  |  

هیجان دربی به دلیل اشتباهات زیاد بود / استقلال باید 4 بر یک شکست می‌خورد

به اعتقاد من این دربی به این خاطر هیجان‌انگیز به نظر رسید چون هر دو تیم و به ویژه بازیکنان استقلال اشتباهات زیادی مرتکب شدند. وقتی اشتباه بیشتر باشد صحنه‌هایی به وجود می‌آید که روی بیننده ایجاد هیجان می‌کند و آدرنالین ترشح شده منجر به بروز حس هیجان می‌شود.

هیجان دربی به دلیل اشتباهات زیاد بود / استقلال باید 4 بر یک شکست می‌خورد

اعتمادآنلاین| جلال چراغپور کارشناس و مدرس فوتبال کشورمان در گفت‌وگو با روزنامه خبرورزشی به تحلیل دربی 94 پرداخت و از زاویه‌ای متفاوت با اغلب کارشناسانی که این روزها درباره دربی پایتخت حرف زده‌اند این مسابقه را کارشناسی کرد.

 

دربی بی‌تماشاگر باید هم بی‌حاشیه باشد

تحلیلی که من درباره دربی دارم برعکس نگاه ژورنالیستی و کارشناسانی است که در این روزها در رادیو و تلویزیون عنوان کرده‌اند. وقتی گفته می‌شود یک دربی بدون حاشیه بود باید به این نکته توجه کرد که مشخصاً دربی که در استادیوم خالی برگزار شود بی‌حاشیه می‌شود. شما وقتی ظرف خالی را هم روی آتش بگذارید چیزی در آن نیست که بجوشد.

 

6 عامل منجر به گلزنی تیم‌ها شد

در فوتبال برای به ثمر رسیدن یک گل باید 6 مورد اتفاق بیفتد ولی اغلب، این 6 مورد را درست نمی‌بینند. اینکه گفته می‌شود فلان بازیکن اشتباه کرد صحیح نیست در حالی که اشتباه اتفاق نمی‌افتد بلکه این 6 مورد دست به دست هم می‌دهند که یک تیم به گل برسد.

 

عدم فشار استقلال منجر به پاس گل شد

اولین مورد در دربی این بود که وقتی سیدجلال حسینی توپ را می‌گیرد ولی کسی روی او فشار وارد نمی‌کند او می‌تواند راحت بازیسازی کند. پاس به پهلوان و او هم توپ را از فاصله زیاد به مهدی عبدی برساند. عبدی هم درست در جایی بود که کسی با او کاری نداشت. وقتی مدافع حریف پاس بلند می‌دهد و کسی هم مانعش نباشد مشخصاً تیم آبی گل می‌خورد.

 

عدم درک صحیح مدافعان استقلال

دوم اینکه وقتی توپی گل می‌شود اصطلاحاً می‌گویند به دلیل عدم پوشش مناسب حریف است. پاسی که بازیکن پرسپولیس از نیمه خودی به زمین استقلال فرستاد با اشتباه هافبک استقلال در جایگیری که نتوانست توپ را با سر دفع کند، موجب شد هر دو مدافع پشت ‌سری هم به دلیل فاصله نامناسب و زاویه غلطی که با مهاجم داشتند و مشخص بود که اساساً درک صحیحی از پوشش نفر اول خط حمله پرسپولیس ندارند، مرتکب دومین اشتباه شوند و تیم گل بخورد.

 

لو رفتن توپ در محدوده داغ

سومین اتفاق مورد بحث در دربی زمانی بود که پرسپولیس گل خورد. این گل روی اصل از دست دادن توپ در محدوده خطر بود. جایی که اصطلاحاً داغ است و هرگز نباید توپ را در حضور مهاجم بازیکن حریف لو داد. وقتی یک بازیکن توپ را درون باکس می‌گیرد آن مکان جایی نیست که بخواهد با توپ کار کند و دیدیم که چطور مطهری با توپ‌قاپی گل استقلال را زد.

 

چرا ترکیب استقلال دست خورد؟

وقتی تیم آبی با یک گل برتری به رختکن می‌رود چه لزومی داشت که با تغییر به زمین برگردد؟ یعنی تیم آبی می‌خواست نشان بدهد که باز هم می‌خواهد گل بزند؟ وقتی در گوشه زمین سیامک نعمتی، مهدی قایدی را پوشش داده بود با توجه به این مسئولیتی که داشت به جلو حرکت نمی‌کرد و در طرف دیگر هم مطهری با فشاری که به خط دفاع می‌آورد مانع جدا شدن مدافعان پرسپولیس می‌شد، چرا باید با ورود دیاباته این فشار از روی آنها برداشته شود؟

 

استقلال پرس از جلو را از دست داد

دیاباته نه توانایی پرس دارد، نه قدرت دوندگی لازم را دارد، نه سرعت لازم در بازگشت به عقب را دارد و نه پا به توپش خوب است. فکری آدمی را در جلوی مدافعان پرسپولیس گذاشت که دردسری برایشان ایجاد نمی‌کرد. در واقع استقلال با یک تعویض اشتباه استراتژی تیمی‌اش را از بین برد. می‌شد دیاباته را دقیقه 75 به میدان آورد ولی از دقیقه 46 یک تصمیم خطرناک بود که منجر به گل خوردن استقلال هم شد. این تغییر استراتژی می‌تواند زنگ خطری برای استقلال در دیدارهای بعدی باشد.

 

استقلالی‌ها بر چه اساسی می‌گویند خوب بودند؟

استقلالی‌ها بر این باور بودند که چون بازی را 2-2 کردند پس خوب بازی کرده‌اند در حالی که در صحنه‌ای که مدافع و دروازه‌بان استقلال دریبل خوردند و توپ به نوراللهی رسید ضربه نوراللهی با بی‌دقتی از دست رفت یا در موقعیتی مشابه که نوراللهی توپ را به بیرون زد باز هم مدافعان استقلال اشتباهات مرگباری را مرتکب شدند که اگر دقت توپ نوراللهی بهتر از این بود ضربه مهلکی به کادر فنی تیم استقلال می‌خورد و حتی در ادامه روی نتایج تیم استقلال تأثیر بدی ایجاد می‌کرد. من نمی‌دانم چطور استقلالی‌ها می‌گویند بازی خوبی ارائه دادند؟ این دربی باید با نتیجه 4 بر یک به سود پرسپولیس به پایان می‌رسید.

 

هیجان دربی به دلیل اشتباهات زیاد بود

به اعتقاد من این دربی به این خاطر هیجان‌انگیز به نظر رسید چون هر دو تیم و به ویژه بازیکنان استقلال اشتباهات زیادی مرتکب شدند. وقتی اشتباه بیشتر باشد صحنه‌هایی به وجود می‌آید که روی بیننده ایجاد هیجان می‌کند و آدرنالین ترشح شده منجر به بروز حس هیجان می‌شود.

 

این دربی GAME نبود بلکه PLAY بود

ما هرگز نمی‌توانیم بگوییم این دربی یک گیم (GAME) بود بلکه این یک بازی بود. وقتی مسابقه تبدیل به GAME می‌شود که تیم‌ها استراتژی، طرح، برنامه، تاکتیک و شکل روز فوتبال را در زمین اجرا کنند. در آن صورت به این مسابقه می‌گویند GAME وگرنه به این مسابقه باید گفت PLAY. کاری که چندتا بچه هم در کوچه با یک توپ پلاستیکی انجام می‌دهند یا اصطلاحاً بازی‌بازی می‌کنند و بعد هم به خانه می‌روند.

 

مدافعان استقلال دبستانی به هم خوردند

روی گلی که مهدی عبدی به استقلال زد دو مدافع استقلال به دلیل جایگیری غلط به هم برخورد کردند! حالتی که در فوتبال دبستان می‌توان دید. چرا باید بین دو مدافع در این سطح باز شود؟ و چرا باید چنین تداخلی بین آنها ایجاد شود؟ این مسابقه هیچ شباهتی به GAME نداشت و همان PLAY بود.

 منبع: خبرورزشی

دربی استقلال زمین   اخبار برگزیده
  

مشمولان یارانه جدید دولت اعلام شدند + مبلغ یارانه جدیدعضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی از تخصیص یارانه جدید در قالب بسته حمایت معیشتی و به صورت بن خرید و یارانه نقدی در سال آینده – سال 1400 – به تمام دریافت کنندگان یارانه نقدی – 45500 تومانی – خبر داده است.
مستقل‌آنلاین یارانه دولت بودجه 

  

دلار سقوط کرد/ ورود نرخ به کانال 23 هزار تومانصرافی‌های بانک‌ها از صبح امروز، بیست و پنجم دی‌ماه، قیمت دلار را برای فروش به مردم 24 هزار و 290 تومان اعلام کرده‌اند که نسبت به روز گذشته افت بیش از 500 تومانی دارد.
ایلنا دلار دلار آمریکا صرافی 

  

واعظی: با تیم بایدن ارتباط نداشتیمرئیس دفتر رئیس‌جمهوری گفت: امروز با اطمینان بیشتری می‌گویم که بنای ما بر این است که تحریم‌ها برداشته شود و دولت سیزدهم بدون تحریم به مردم خدمت کند.
مثلث محمود واعظی بازی رئیس جمهور 

  

باید «بایدن» را راضی کنیم تا اشتباهات «اوباما» در قبال ایران را انجام ندهدوزیر امور شهرک‌سازی‌های رژیم صهیونیستی به بیان اظهاراتی علیه ایران پرداخت.
ایلنا ایران دولت سوریه 

  

قسم در بهارستان یا پاستور؟ قالیباف خردادماه خودش را برای کدام قسم آماده خواهد کرد؟ خرداد نه‌تن‌ها سرنوشت رئیس‌جمهوری چهار سال آینده را مشخص می‌کند، بلکه تکلیف رئیس یک‌ساله آینده مجلس را هم تعیین می‌کند.
نامه نیوز انتخابات ریاست جمهوری نیروی انتظامی جبهه پایداری 

  

پیش بینی روند بازار و قیمت خودرو تا اوایل سال 1400بازار خودرو این روزها اگر چه در سراشیب کاهش قیمت خودرو نیست اما در این بازار شاهد تکانه های افزایش جهشی قیمت هم نیستیم. این وضعیت ثبات آیا ادامه دار خواهد شد؟
خودروتک بازار خودرو خودرو خودروسازان 

  

شرط ورود قیمت خودرو به روند کاهش محسوس / قیمت پراید و دیگر پرتقاضاهاقیمت خودرو در چند روز اخیر روند باثباتی را طی کرده است. به نظر می رسد بازار خودرو بیشتر در انتظار مشخص شدن وضعیت بازارهای موازی است.
خودروتک قیمت ارز قیمت افزایش قیمت 

  

آخرین مهلت ثبت نام مسکن ملی اعلام شد​همه متقاضیان مسکن ملی تا پایان دی ماه تعیین وضعیت می‌شوند و افرادی که به هر دلیلی تمایلی به ادامه همکاری در اجرای این طرح را ندارند، حذف شده و افراد جدید و کسانی که در لیست هستند جایگزین می‌شوند.
مستقل‌آنلاین مسکن ماه زمین 

  

هشدار واعظی به استخراج کنندگان بیت کوینمحمود واعظی در خصوص استخراج بیت کوین توضیحاتی داد.
گسترش محمود واعظی بیت کوین رئیس جمهور 

  

آخرین وضعیت طرح تحول بازار خودروسخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس از ارجاع طرح تحول بازار و صنعت خودرو به کمیته صنعت کمیسیون متبوعش خبر داد.
خودروتک بازار خودرو خودرو کمیسیون صنایع و معادن مجلس 

  

عبور جمهوری خواهان از ترامپ /دیپلماسی توئیتری ظریف در مقابل اتهام زنی‌های پمپئودر حالی که تنها هشت روز به پایان دوره ریاست‌جمهوری دونالد ترامپ باقی مانده، مجلس نمایندگان ایالات متحده آماده می‌شود تا طرح استیضاح رئیس‌جمهور را به اتهام به تحریک به یورش علیه ساختمان کنگره که پنج نفر کشته برجای گذاشت، بررسی کند.
اقتصادنیوز جمهوری خواه جمهوری اسلامی ریاست جمهوری 

  

نماینده تهران گفت: واردات واکسن ربطی به پذیرش FATF ندارد و پیوستن به این سازمان دست دشمن را در تحریم بیشتر باز می‌کند.
نامه نیوز ایران خودرو خودرو مجمع تشخیص مصلحت نظام 

  

به مذاکره با ایران برای آزادی نفت‌کش ادامه می‌دهیموزارت امور خارجه کره از تداوم مذاکره با ایران خبر داد.
ایلنا ایران نفت وزارت خارجه 

  

به جای مازوت‌سوزی سیاست خاموشی برق را در پیش گرفته‌اند/ پیشنهاد محدودیت تردد در روزهای پایانی هفتهرئیس شورای شهر تهران در واکنش به آلودگی هوا و خاموشی‌های روز گذشته شهر تهران گفت: در گذشته آلودگی هوا را انتخاب می‌کردند و از مازوت استفاده می‌کردند، اما الان تصمیم گرفتند از مازوت استفاده نکنند و خاموشی اعمال کنند و باید دید نتیجه چه می‌شود.
ایلنا برق تهران شورای شهر تهران 

  

دولت بایدن و ایرانهرچند واقعیت‌های حزبِ دموکرات، جو بایدن را در مسایل داخلی آمریکا به سوی چپ متمایل کرد ولی در سیاست خارجی، همانند اکثرِ دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان به راست و سیاستِ رهبری و برتریِ واشنگتن اعتقاد داشته و عمل خواهد کرد.
۵۵ آنلاین دولت رئیس جمهور خاورمیانه 

  اخبار داغ
  

این کرونای افسار گسیخته/ نگرانی از گونه جهش یافته کرونا در برزیلگونه جهش یافته ویروس کرونا در برزیل باعث نگرانی شده است.
خبرفوری برزیل ویروس دولت 

  

احتمال بروز پیک چهارم کروناعضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا با تاکید بر لزوم نظارت مستمر بر بازگشایی‌های اخیر، گفت: احتمال بروز پیک چهارم کرونا به دنبال بازگشایی‌ها قابل رد کردن نیست، اما امیدواریم با توجه به اینکه روند رو به کاهش بیماری چشمگیر است، پیک چهارم رخ ندهد.
گسترش وزارت آموزش و پرورش ویروس کودکان 

  

واکنش فوری چین به شیوع دوباره کرونا در این کشور/ ساخت قرنطینه‌گاه 3هزار واحدی/ ویدئومدتی است که مجددا کرونا در چین شایع شده است. دولت چین در واکنش به این اتفاق، یک قرنطینه گاه 3 هزار و
خبرفوری چین دولت سلامت 

  

عوارض واکسن کرونای ایرانی روی داوطلبان لو رفت + جزئیاتحامد حسینی، مدیر مرکز کارآزمایی بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: عوارض تست واکسن ایرانی کرونا روی داوطلبان تاکنون تب خفیف، درد و قرمزی محل تزریق بوده است.
مستقل‌آنلاین سازمان غذا و داروی ایران نیروی کار دانشگاه علوم پزشکی تهران 

  

شاخص بورس تا انتخابات 1400 رشد می‌کند؟پیش‌بینی می‌شود که در برهه کنونی شاخص کل بورس تهران، از رقم 1٫2 میلیون واحدی عقب‌تر و سقف 1٫5 میلیون واحدی جلوتر نرود و تا انتخابات ریاست جمهوری این مسیر ادامه دار باشد.
اعتماد شاخص بورس تهران انتخابات ریاست جمهوری 

  

مجوز ورود کدام واکسن کرونا صادر شده است ؟اقتصادنیوز : سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: تا کنون برای هیچکدام از واکسن‌های کرونا تایید موقت یا مجوز ورود از سوی این مرجع ملی در ایران صادر نشده است.
اقتصادنیوز دارو ایران 

  

چرا بورس دوباره ریزش کرد؟با توجه به اصلاحی که اکثر نماد‌های بورسی و فرابورسی طی این چندماهه تجربه کردند، آن‌ها بسیار ارزنده هستند، اما به دلیل همان ناامیدی که به آن اشاره شد، همه منتظر هستند که قیمت‌ها با افت بیشتری مواجه شوند، تا بعد اقدام به خرید کنند.
گسترش بورس تهران نرخ سود بانکی خودرو 

  

«شمش طلا» با حضور ابراهیم حاتمی‌کیا کلید خورد / بحران خانوادگی در دوران کرونافیلمبرداری فیلم سینمایی «شمش طلا» به نویسندگی و کارگردانی یوسف حاتمی کیا با بازی مسعود کرامتی و مریم سعادت آغاز شد.
ایلنا بازی ابراهیم حاتمی کیا نویسنده 

  

اسامی شهرهای کرونایی بر اساس رنگ بندی اعلام شد به گزارش خبرنگار مهر، بر اساس تصمیم جدید ستاد ملی مقابله با کرونا، تقسیم بندی شهرهای کرونایی در کشور بر اساس چهار رنگ قرمز، نارنجی، زرد و آبی، صورت گرفته است. بر همین اساس، در حال حاضر تعداد شهرهای قرمز رنگ، کمتر از شهرهای نارنجی و زرد است. ضمن اینکه تعداد شهرهای آبی رنگ نیز در حال افزایش است. شهروندان می‌بایست برای اطلاع از ترددهای بین شهری، می‌بایست بدانند که امکان تردد به…
مهر خبرنگار رنگ