ایلنا   |  اجتماعی  |  

تمهیدات آتش نشانی برای کاهش تاثیر ترافیک در زمان رسیدن به محل حادثه/ اقدام مثبت وزارت بهداشت برای ایمنی مراکز درمانی/ 129 ساختمان عمومی نیازمند مداخلات فوری ایمنی هستند

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران گفت: وزارت بهداشت مراکز درمانی را به ما معرفی می کند و برای تمدید مجوز های بهره برداری این مراکز تاییدیه آتش نشانی را الزامی کرده است. روند خوبی در حال حاضر ایجاد شده است و امیدواریم سایر دستگاههای دولتی نیز همین روند را آغاز کنند سازمان نیز آمادگی کامل برای این منظور را نیز دارد.

تمهیدات آتش نشانی برای کاهش تاثیر ترافیک در زمان رسیدن به محل حادثه/ اقدام مثبت وزارت بهداشت برای ایمنی مراکز درمانی/ 129 ساختمان عمومی نیازمند مداخلات فوری ایمنی هستند

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران گفت: وزارت بهداشت مراکز درمانی را به ما معرفی می کند و برای تمدید مجوز های بهره برداری این مراکز تاییدیه آتش نشانی را الزامی کرده است. روند خوبی در حال حاضر ایجاد شده است و امیدواریم سایر دستگاههای دولتی نیز همین روند را آغاز کنند سازمان نیز آمادگی کامل برای این منظور را نیز دارد.

«مهدی داوری» مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران درباره ایمنی ساختمان های عمومی در پایتخت گفت: ساختمان های عمومی شهر ساختمان هایی هستند که توسط نیروهای آتش نشانی رصد شده و مشکلات آن ها احصاء می شود و به مالکان و مدیران ساختمان ها اعلام می شود. درخصوص بیمارستان ها وزارت بهداشت هم پیگیر است و به بیمارستان ها اعلام می کنند. 

وی با بیان اینکه سازمان آتش نشانی همه ساختمان های عمومی را مورد بررسی قرار می دهد، ادامه داد: اما اینکه چقدر به دستورالعمل هایی که آتش نشانی صادر می کند توجه می شود، موضوعی است که همچنان جای کار دارد یعنی مشکل ما این است که ما تمام این ساختمان ها را زیر ذره بین خودمان داریم و همیشه می دانیم در این ساختمان ها چه اتفاقی می افتد اما اغلب اوقات با این مشکل مواجه هستیم که آن ها توجه نمی کنند و از نظر ما حمایت های قانونی لازم، یا زیرساخت های قانونی لازم برای الزام مالکان برای ایمن کردن ساختمان وجود ندارد.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی با بیان اینکه وزارت بهداشت یک رویکرد خوبی اتخاذ کرده است، تصریح کرد: وزارت بهداشت مراکز درمانی را به ما معرفی می کند و برای تمدید مجوز های بهره برداری این مراکز تاییدیه آتش نشانی را الزامی کرده است. روند خوبی در حال حاضر ایجاد شده است و امیدواریم سایر دستگاههای دولتی نیز همین روند را آغاز کنند سازمان نیز آمادگی کامل برای این منظور را نیز دارد.

داوری خاطرنشان کرد: در خصوص بیمارستان هایی که حتی شرایط شان خاص بود ما گام به گام پیش رفتیم و اینگونه نبوده است که به یکباره بخواهیم همه الزامات ایمنی را رعایت کنند بلکه میزان ناایمنی ها را گام به گام پیش رفتیم تا مراکز درمانی نیز بتوانند فعالیت شان را ادامه دهند. 

وی با بیان اینکه حدود 129 ساختمان در تهران داریم که شرایط خاص تری دارند و میزان نا ایمنی آنها بیشتر است، خاطرنشان کرد: باید مداخلات فوری توسط مدیران و مالکان این ساختمان ها انجام شود و سریعتر سطح ناایمنی کاهش پیدا کند. شاید در ساختمان های بسیار قدیمی نتوانیم شرایط ایمنی را به طور کامل اجرا کنیم. اما برداشتن هر گامی برای ایمن کردن ساختمان ها می تواند یک اقدام موثر برای کاهش خطرات و آسیب ها باشد. 

مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرداری تهران در پاسخ به این سوال که ساختمان های ناایمن شناسایی شده ساختمان های عمومی دولتی یا ساختمان های عمومی غیر دولتی هستند، خاطرنشان کرد: این ساختمان ها معمولا ساختمان های عمومی غیردولتی هستند. ایمن کردن ساختمان هزینه هایی را دارد. متاسفانه برای ارتقای ایمنی ساختمان ها مشکلات زیادی وجود دارد و چون قانون جامعی برای ایمنی وجود ندارد گاهی این مشکلات باعث می شود که موضوع ایمنی ساختمان راکد بماند. البته قانون وجود دارد اما جامع و کامل نیست.

داوری با بیان اینکه این قانون جامع باید توسط مجلس تدوین شود، تصریح کرد: یک لایحه ای در وزارت کشور در این خصوص در حال تدوین است و مراحل آخر آن باقی مانده است و ما امیدواریم سریعتر آماده شود و به مجلس برود تا با تصویب این قانون شاهد بهبود شرایط باشیم. 

وی در بخش دیگری از صحبت های خود درباره تمهیدات سازمان آتش نشانی برای جلوگیری از تاثیرات منفی ترافیک تهران بر ماموریت های آتش نشانی گفت: ما کنترل کننده ترافیک نیستیم اما برای اینکه بتوانیم با شرایط شهر خودمان را وفق دهیم و بتوانیم سطح خدمات مان را در یک سطح مناسب نگه داریم. در ساعات پیک ترافیک خودروهایمان را در میادنی اصلی شهر مستقر می کنیم. در حال حاضر نیز در این روزها هر صبح و عصر در ساعات پیک ترافیک حدودا 90 ایستگاه آتش نشانی درگیر این استقرارها هستند و ساعات نسبتا طولانی در محل های مختلف مستقر می شوند از همین رو ما تغییر قابل ملاحظه ای را برای دسترسی در عملیات ها نداشته ایم و با مشکل مواجه نبوده ایم.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی در پاسخ به این سوال که با توجه به فصل سرما و استفاده از وسایل گرمایشی آیا با افزایش موارد گازگرفتگی مواجه شده ایم خاطرنشان کرد: خوشبختانه هنوز حوادثی که در این رابطه منجر به مصدومیت شدید شهروندان شده باشد مواجه نبوده ایم. اما نوع خود حادثه باعث نگرانی های شهروندان در این زمینه شده است البته این نگرانی ها باعث شده است درخواست مشاوره از سازمان آتش نشانی داشته باشند و ما نیز با شماره تماس 6432323232 پاسخگوی سوالات شهروندان در این زمینه هستیم. 

انتهای پیام/

ترافیک وزارت بهداشت وزارت کشور   اخبار برگزیده
  

نماینده مجلس: کارکنان دولت حتی وزرا و نمایندگان مجلس، نباید بیش از 35 میلیون تومان دریافتی داشته باشند + ویدیوشریعتی نماینده مجلس: هیچکس قائل به تساوی در حقوق و دستمزد نیست ولی تبعیض‌ها مردم را آزار می‌دهد. سقف دریافتی پزشکان ماهانه باید زیر 100 میلیون تومان باشد.
۵۵ آنلاین دولت دستمزد 

  

ورود مستقیم رئیس جمهور برای آرامش در بازار و تثبیت قیمت‌هاپایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری/ رئیس جمهور بر ضرورت تداوم همکاری و هماهنگی مؤثر تیم اقتصادی دولت به منظور آرامش در بازار و تثبیت قیمت‌ها تأکید کرد.
نامه نیوز رئیس جمهور ریاست جمهوری تورم 

  

توقف پیش‌فروش فوری خودرو/مجوز گرانی در راه است؟ایران خودرو و سایپا طرح فروش فوق‌العاده خودرو را متوقف کرده‌اند. این تصمیم پس از آن گرفته شد که دولت مانع افزایش رسمی قیمت خودرو شد. اما پشت پرده توقف فروش فوق‌العاده خودرو چیست؟
فردا ایران خودرو خودرو خودروسازان 

  

می‌توانید در همه مسائل عمومی کشور اثربخش و مشکل‌گشا باشیدفرمانده کل قوا در پیامی به مناسبت هفته بسیج خطاب به آحاد بسیجیان، خاطرنشان کردند: با اعتماد و توکل بر خداوند دانا و توانا می توانید در همه مسائل عمومی کشور و ملت اثر بخش و مشکل گشا باشید.
ایلنا بسیج رهبر انقلاب ایران 

  

دلار به کمک قیمت سکه رفت /سیگنال سیاسی به بازار سکهاقتصادنیوز: قیمت سکه در معاملات پشت خطی شب گذشته بر مدار صعود قرار گرفت.
اقتصادنیوز قیمت 

  

بسیج حقیقتا یک موهبت الهی بود، هست و برای همیشه خواهد بودفرمانده کل سپاه پاسداران، گفت: هرچه آنچه فضیلت است در شاکله‌ی هیات زیبای بسیج، این نهاد الهی کاملا درخشان و برجسته دیده‌ایم.
ایلنا بسیج سپاه پاسداران حسین سلامی 

  

تله جدید هسته ای مقابل ایراندر حالی که یک هفته دیگر مذاکرات احیای برجام در وین برگزار می‌شود، رسانه‌های غربی از وجود یک ایده تازه‌ در مذاکرات خبر می‌دهند. گفته می‌شود آمریکا این ایده تازه را با مقامات اسرائیلی در میان گذاشته است.
مثلث هسته ای ایران جمهوری اسلامی ایران 

  

استقلالی ها گل گهر در مقابل استقلال قرار نمی گیرندغیبت چند استقلالی تیم گل گهر در بازی امروز مقابل استقلال یکی از سوژه های جالب این تقابل است.
خانه فوتبال فرهاد مجیدی بهاره رهنما استقلال 

  

مخالفت مجلس با کلیات طرح افزایش تعداد نمایندگانمرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی طی گزارشی به اظهار نظر کارشناسی در مورد طرح افزایش تعداد نمایندگان مجلس شورای اسلامی پرداخت.
فردا مجلس شورای اسلامی پژوهش جمهوری اسلامی ایران 

  

خروجی اولین کمیته دستمزد 1401/ بهبود معاش با مولفه‌های غیرنقدی و سپس ورود به عدد و رقمتوفیقی خروجی اولین کمیته دستمزد ذیل شورایعالی کار را تشریح کرد.
ایلنا دستمزد دولت پژوهش 

  

سیگنال صعودی جروم پاول به بازار دلاردلار صعود نیرومندی را پس از معرفی مجدد پاول برای ریاست بر فدرال رزرو تجربه کرد.
اقتصادنیوز دلار 

  

رئیس مجلس گفت: در دوران دفاع مقدس رزمندگان عناصر اصلی بودند اما امروز و در جنگ اقتصادی، شهروندان و به صورت کلی مردم در تصمیمات مهم نیستند و درحالی که مردم تکیه گاه اصلی کشور هستند ما آنها را با دسته بندی های مختلف جدا کرده ایم.
ایلنا سینما ماه سرمایه 

  

خبر مهم دولت برای مستأجران | شرط جدید بانک ها برای پرداخت وام مسکن بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا پرداخت وام ودیعه به متقاضیان با دو شرط انجام می شود؛ تاهل یا سرپرست خانوار بودن و داشتن اجاره‌نامه رسمی دارای کد رهگیری دو شرط لازم برای اجاره‌نشین‌ها جهت دریافت وام ودیعه است. همچنین طبق اعلام ستاد ملی کرونا چنانچه متقاضی تا حداکثر 2 هفته از تاریخ معرفی به شعب بانکی نسبت به تکمیل مدارک خود و ضامنین اقدام نکند، نسبت به رد درخواست متقاضی اقدام می‌­‌شود…
نامه نیوز دولت بانک مرکزی بانک 

  

چند درصد مدیران دولتی تا الان عوض شده اند؟روزنامه دولتی ایران نوشت: یکی از حواشی که پیرامون انتصابات دولت سیزدهم مطرح می‌شود آن است که دولت سرعت لازم برای جابه‌جایی و انتصاب مدیران جدید را نداشته و تنها 60 درصد مدیران طی 100 روز گذشته که دولت جدید کار را آغاز کرده است منصوب شدند!
۵۵ آنلاین روزنامه ایران بازی 

  

شگفتی نشریه آمریکایی از قدرت پهپادی ایرانفارس/ یک نشریه آمریکایی با اشاره به توانمندی یگان‌های پهپادی ایران نوشت، ایران از بسیاری از کشورهایی که دو یا سه برابر بیشتر برای امور دفاعی هزینه می‌کنند، هواپیماهای بدون سرنشین بیشتری تولید می‌کند.
مثلث ایران نیروهای مسلح یارانه 

  اخبار داغ
  

پیش‌بینی قیمت دلار بعد از مذاکرات/ بدبینی بازار به نشست وین!قیمت دلار هفته گذشته تحت تاثیر سیگنال‌های از سرگیری مذاکرات برجام قرار گرفته بود و در اواخر هفته به قیمت 26 هزار و 900 تومان رسید.
فردا قیمت ارز قیمت دلار 

  

تاثیر مذاکرات در بازار ارز/ قیمت دلار امروز 6 آذر چند؟در آخرین روز هفته، روند افزایشی دلار متوقف شد و این ارز نتوانست به بالای محدوده مقاومتی 29 هزار و 200تومانی نفوذ کند. روز پنج‌شنبه اسکناس آمریکایی دچار افت 100 تومانی شد و در محدوده 29 هزار تومانی به کار خود پایان داد.
فردا ارز قیمت افزایش قیمت 

  

آخرین قیمت خودرو در بازار+جدولبررسی‌ها نشان می‌دهد قیمت پراید 111 SE به 168میلیون تومان رسید. قیمت تیبا هاچ بک‌ پلاس مدل 1400 حوالی 172 میلیون تومان اعلام شده است. ساینا S دنده‌ای مدل 1400 نیز در رنج 194 میلیون تومان خریدوفروش شد. همچنین کوییک اتوماتیک پلاس‌ مدل 1400 نیز 263 میلیون تومان ارزش‌گذاری شده است.
۵۵ آنلاین قیمت ایران خودرو خودرو 

  

پیام رئیسی و خاندوزی برای بورس/ ارز 4200 تومانی حذف می‌شود؟بازار سهام در حالی به استقبال دومین هفته از آذرماه می‌رود که چهارشنبه گذشته کانال 1٫4 میلیون واحدی در شاخص کل را از دست داده است. به اعتقاد سهامداران بورس هفته‌ای خنثی را با پیشتازی تک‌سهم‌ها پیش رو دارد.
فردا رئیس جمهور وین بودجه 

  

وضعیت شکننده بورس امروز /سیگنال های دلار به بازار سهاماقتصادنیوز: نظرسنجی ها نشان می‌دهد که روز شنبه 6 آذر 1400 خریداران در سمت تقاضا با تداوم تحرکات به دنبال حرکت روبه جلوی شاخص هستند.
اقتصادنیوز دلار سهام شاخص 

  

هشدار؛ خطرناک‌ترین و بدترین سویه کرونا یافت شد!اقتصادنیوز: پیدا شدن سویه جدیدی از ویروس کرونا در قاره آفریقا نگرانی‌های زیادی را بوجود آورده است.
اقتصادنیوز ویروس 

  

ادامه «فریز» قیمت خودرو در مبداافزایش قیمت کارخانه خودرو در پاییز که اندکی خودروسازان را به کاهش زیان تولید امیدوار کرده بود تنها 48 ساعت دوام داشت و قیمت ها به سطح سابق بازگشت. پس از آن بود که وعده بازنگری در قیمت خودرو در جلسه تنظیم ستاد بازار داده شد.
خودروتک قیمت افزایش قیمت خودرو 

  

قیمت خودرو ام وی ام X22 پرو اعلام شد + عکسشب گذشته خودرو ام وی ام X22 پرو به طور رسمی معرفی و قیمت نمایندگی آن نیز اعلام شد.
خودروتک قیمت خودرو صرفه جویی 

  

سویه جدید کرونا؛ در پی تایید یک مورد در بلژیک، اروپا پروازها از جنوب آفریقا را متوقف می‌کنددر پی تایید یک مورد سویه جدید کرونا در بلژیک، کمیسیون اروپا گفته کشورهای اتحادیه اروپا باید ممنوعیت اضطراری پرواز را از کشورهایی که سویه جدید ویروس کرونا در آنها مشاهده شده، اعمال کنند.
۵۵ آنلاین بلژیک کمیسیون اروپا سازمان بهداشت جهانی 

  

از سویه جدید آفریقایی و واکسن کرونا در ایران چه خبر؟/ تولید ماهانه 4 میلیون دوز واکسن اسپایکوژنعضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا گفت: هیچ جزئیاتی از جهش جدید ویروس کرونا به دست نیامده و تنها اعلام شده جهشی در آفریقای جنوبی پیدا شده است.
برنا آفریقای جنوبی ویروس تولید 

  

خواننده های نابازیگر آفتی بدتر از کرونا!مجتبی احمدی؛ دبیر فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا
برنا 

  

این آدامس عجیب 95 درصد ویروس کرونا را جذب می‌کند!اقتصادنیوز: محققان آمریکایی روش جدیدی اختراع کرده اند که می‌تواند به افراد در محافظت از خود در برابر کووید-19 کمک کند.
اقتصادنیوز ویروس اختراع 

  

واکسن ها در مقابل جهش جدید کرونا موثرند؟پژوهشگران آفریقای جنوبی می‌گویند سویه جدیدی از ویروس کرونا که به تازگی در این کشور شناسایی و موجب نگرانی شده است به دلیل جهش‌های زیاد، می‌تواند اثربخشی واکسن‌های موجود برای پیشگیری از ابتلا به بیماری کووید19 را با چالش مواجه کند.
گسترش آفریقای جنوبی ویروس ماه 

  

ویروس جدید کرونا بازار رمزارزها را لرزاندبه نظر می‌رسید روز پنجشنبه بیت کوین برای شکستن مقاومت 60،000 دلاری در حال حرکت است؛ اما این بار اخبار منتشر شده در خصوص ویروس کووید-19 بازارهای اقتصادی را لرزاند.
گسترش ویروس قرارداد مصاحبه 

  

ناکامی پروژه قرص ضدکرونای شرکت «مرک»اقتصادنیوز: قرص ضد کرونای شرکت داروسازی مرک نمی‌تواند در برابر همه گیری کرونا اثربخش باشد.
اقتصادنیوز