روحانی | در مناطق آزاد تنها نیستیم؛ در حال رقابت با کشور‌های منطقه هستیم

رئیس‌جمهور گفت: مناطق آزاد برای ما اهمیت ویژه دارد و مبنا بر این بود این مناطق سرمایه و تکنولوژی جلب کند.

روحانی | در مناطق آزاد تنها نیستیم؛ در حال رقابت با کشور‌های منطقه هستیم

رئیس‌جمهور گفت: مناطق آزاد برای ما اهمیت ویژه دارد و مبنا بر این بود این مناطق سرمایه و تکنولوژی جلب کند.

به گزارش ایلنا، حسن روحانی در آئین افتتاح 61 طرح در مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی در استان‌های هرمزگان، گیلان، بوشهر، قم، آذربایجان شرقی و مرکزی گفت: بسیار خوشحالیم در چهل و یکمین پنجشنبه شاهد افتتاح های مهم در مناطق آزاد و ویژه بودیم که 9 هزار و پانصد میلیار تومان ارزش دارد و باعث 3 هزار و 200 اشتغال می شود.

رئیس جمهور تاکید کرد: مناطق آزاد برای ما اهمیت ویژه دارد و مبنای بر این بود این مناطق با جاذبه، سرمایه و تکنولوژی جلب کند. بنا بود با معافیت های مالیاتی این مناطق به اقتصاد کمک کند و در مناطق مرزی هستند تا یک حلقه ارتباطی بین کشور و دنیا باشد.

روحانی گفت: از آغاز دولت یازدهم تاکید من این بود که مناطق آزاد نباید منطقه واردات باشد و مردم از آنجا جنس خریداری کنند، مقصود این نبود. پیش از این، مناطق آزاد به جای این ‌که منطقه صادرات باشد بیشتر وارد کننده بود که این مد نظر ما نبود و این مدت طبق آمار ما حدود 138 میلیارد دلار بوده و واردات ما 47 میلیارد دلار بوده است.

وی افزود: سامانه نشان می‌دهد کارها در حال انجام است؛ دولت الکترونیک توانسته مشکل مردم را که در گذشته برای گرفتن مجوز این اتاق و آن می‌رفتند حل کند‌. مردم امروز از طریق سایت سرمایه گذاری خود را انجام می دهند . امروز در طی 30 روز افراد سرمایه‌ گذاری خودشان را انجام می‌دهند، که در پایان دولت دوازدهم باید به 20 روز برسد. از سوی دیگر سامانه و سایت جلوی رانت و فساد را می گیرد.

وی تاکید کرد: مسیر نشان می دهد از سال 97 روند ما توسعه بوده است و سرمایه گذاری خارجی تا امروز 56 درصد شده است و این نشان می‌دهد تروریسم اقتصادی شکست خورده است. سرمایه گذاری داخلی هم 58 درصد بیشتر شده است و در این شرایط تحریمی بسیار خوب است.

روحانی با بیان اینکه ما در مناطق آزاد تنها نیستیم، اظهار کرد: ما در حال رقابت با کشورهای منطقه هستیم و روز به روز باید امتیازات معقول و معافیت‌ها را در مناطق آزاد بیشتر کنیم تا زمینه برای حضور سرمایه‌گذاران فراهم شود.

وی افزود: از نمایندگان مجلس شورای اسلامی درخواست می‌کنم که در لایحه بودجه نسبت به مناطق آزاد توجه داشته باشند و امتیازات مناطق آزاد را کاهش ندهند چون این به نفع ما نیست و موجب می‌شود که سرمایه‌گذاری به جای ایران در کشورهای همسایه صورت بگیرد.

منبع: انتخاب

حسن روحانی مناطق آزاد رئیس جمهور   اخبار برگزیده
  

صهیونیست ها به دنبال به هم زدن تعادل در منطقه هستند. نوعی واکنش توسط ایران، یک جنگ بزرگ، انفجار یا هر چیز دیگر که منطقه را از حالت تعادل خارج کند، هدف اسرائیل است.
نامه نیوز جنگ ایران خودرو رئیس جمهور 

  

نگاه به غرب به نفع منافع ملی ما نیست/ وزارت‌خارجه هر پیشنهادی که به نفع کشور است را باید بپذیرد/ از ظرفیت‌های دیپلماسی برای گسترش روابط خارجی استفاده کنیمیک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تاکید کرد: وزارت‌خارجه هر پیشنهادی که به نفع کشور است را باید بپذیرد و کمیسیون امنیت ملی هم از این تصمیمات حمایت می‌کند.
ایلنا کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی دیپلماسی روابط دیپلماتیک 

  

دخالت‌های سیاسی بر بورس ادامه دارد؟تبلیغات گاه و بیگاه دولتمردان درمورد بازار سرمایه و دعوت و تشویق مردم به سرمایه گذاری در این بازار به این موضوع دامن زد و باعث جلب اعتماد مردم شد.
اقتصادنیوز تبلیغات سرمایه 

  

حبر جدید درباره واردات خودرو در سال 1400نزدیک 3 سال واردات خودرو ممنوع شده است، یعنی آخرین مدل خودرو خارجی که در کشور مشاهده می‌شود و تردد دارد، به سال 2017 بر می‌گردد و این مدل از خودرو آخرین خودرویی باید باشد که به کشور وارد شده است.
خودروتک واردات خودرو واردات خودرو 

  

چرا قیمت ها کاهش نمی یابد؟محمدرضا منجذب - استاد دانشگاه
گسترش قیمت افزایش قیمت کاهش قیمت ها 

  

رونمایی از اولین خودرو برقی در راه بازار ایران + عکس و مشخصات فنی و آپشن هابه نظر می رسد قرار است پای خودروهای برقی به بازار ایران نیز باز شود. کارمانیا ek1 نام اولین خودرو برقی است که آماده ورود به بازار ایران می شود.
خودروتک خودرو ایران عکس 

  

روسیه حرف آخر را درباره برجام زدایرنا/ یک مقام وزارت امور خارجه روسیه بار دیگر بر موضع کشورش در برجام تاکید و اعلام کرد که مسکو با بازنگری در برجام و تغییر مفاد آن مخالف است.
مثلث روسیه ایران ترامپ 

  

وزیر خارجه آمریکا: ایران به تعهداتش برگردد، ما هم به برجام برمی‌گردیموزیر خارجه جدید آمریکا مدعی شد: زمانی که ایران به تعهدات ذیل توافقنامه هسته‌ای عمل کند، ما هم به برجام برمی‌گردیم.
۵۵ آنلاین ایران هسته ای جنگ 

  

در صورت بازگشت ایران به تعهدات برجامی، آمریکا نیز به توافق باز می‌گرددوزیر خارجه جدید آمریکا در نخستین نشست خبری خود بعد از تصدی این سمت گفت که در صورت بازگشت ایران به تعهدات برجامی خود، آمریکا نیز به این توافق باز خواهد گشت.
ایلنا ایران هسته ای 

  

آمریکا به برجام باز خواهد گشتوزیر امور خارجه جدید آمریکا گفت: واشنگتن هنگامی‌که تهران تعهدات هسته‌ای خود را انجام دهد، به برجام باز خواهد گشت.
مستقل‌آنلاین ایالات متحده آمریکا واشنگتن تهران 

  

حال علی انصاریان وخیم شد / مردم دعا کنید + جزئیاتحال جسمی علی انصاریان، دیگر پیشکسوت فوتبال هم مساعد نیست و شرایط وخیمی دارد.
مستقل‌آنلاین فوتبال باشگاه پرسپولیس پرسپولیس 

  

مهرداد میناوند به علت کرونا درگذشتمهرداد میناوند پیشکسوت فوتبال بدلیل وخامت حالش بخاطر کرونا درگذشت.
مملکت‌آنلاین تیم ملی فوتبال ایران فوتبال الشباب 

  

موافقت‌نامه تجارت آزاد ایران با اتحادیه اقتصادی اوراسیا در تقابل با سیاست‌های تحریمی آمریکا استوزیر نیرو اظهار داشت: پیچیدگی‌های حاکم بر نظام اقتصاد بین‌الملل، باعث شده که مساله تجارت بین‌المللی، به امر پیچیده و کاملا تخصصی تبدیل شود و قواعد و ضوابط سازمان جهانی تجارت و سایر موافقت نامه‌های تجاری نیز بر دامنه این پیچیدگی افزوده است.
ایلنا تجارت تجارت آزاد ایران 

  

ادعاهای بی اساس سفیر رژیم صهیونیستی در سازمان ملل متحد علیه ایرانسفیر رژیم صهیونیستی در سازمان ملل متحد به بیان ادعاهای بی‌اساس علیه ایران پرداخت.
ایلنا سازمان ملل متحد سازمان ملل شورای امنیت سازمان ملل 

  

‌غایبان اجماع یا نامزد‌های 1400؟ | واکنش‌ها به انتشار نام‌های شخصیت‌های حقیقی سازوکار انتخاباتی اصلاح‌طلبان ادامه دارداسامی شخصیت‌های حقیقی نهاد اجماع‌ساز معرفی شدند که در میان آنها چهره‌های برجسته جبهه اصلاحات به چشم می‌خورد اما در این میان غایب‌های مهمی نیز وجود دارند که شاید بتوان از نام‌هایی مانند محمدرضا عارف، محسن هاشمی‌رفسنجانی و مسعود پزشکیان یاد کرد؛ خاصه غیاب محمدرضا عارف که تا چندی‌پیش رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان بود این پرسش را به وجود آورد که علت غیبت چیست؟ آیا اختلاف‌ن...
۵۵ آنلاین مسعود پزشکیان ریاست جمهوری محسن هاشمی رفسنجانی 

  اخبار داغ
  

بیل گیتس: همه‌گیری کرونا به جهان 28 تریلیون دلار خسارت زده استبیل گیتس، از موسسان شرکت مایکروسافت و میلیاردر‌ آمریکایی، طی نامه‌ای سرگشاده هشدار داد جهان باید برا
خبرفوری بیل گیتس دلار مایکروسافت 

  

امیدواریم واکسیناسیون طبق جدول اولویت‌های گروه هدف، در بهمن ماه آغاز شود/ ابراز نگرانی از بروز برخی علائم در خصوص خیز بیماری کرونا در برخی شهرها از جمله پایتخترئیس‌جمهور پس از گزارش قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا از آخرین برنامه‌ریزی و هماهنگی‌ها برای گرامیداشت 22 بهمن تاکید کرد که با توجه به محدودیت‌های ناشی از بیماری کرونا، باید مراسم نمادین جشن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با نوآوری و بکارگیری خلاقیت‌های تازه، شکوهمندتر برگزار شود.
ایلنا واکسیناسیون جدول 22 بهمن 

  

پیش بینی مهم یک کارشناس از بورسپیش‌بینی می‌شود که بازار حدود 10 تا 15 درصد برای هفته آینده بالاتر از سطوح فعلی قرار گیرد.
گسترش بورس تهران شاخص سهام عدالت 

  

هفت سکانس از اتفاقات بورسشاخص بورس با چه پشتوانه‌ای فضانوردی کرد و وارد ابرکانال‌ها شد؟ این رشد تا چه حد با طبیعت اقتصاد ایران همخوان بود؟ اگر بورس بر پایه تورم و تورم انتظاری رشد کرده آیا این عوامل از ادامه رشد بورس حمایت می‌کند؟ گزارش به این پرسش‌ها پاسخ داده است.
گسترش شبیه سازی بورس تهران شاخص 

  

قیمت دلار کاهش یافتهر دلار امروز (پنجشنبه) در صرافی‌های بانکی 23 هزار و 210 تومان معامله شد که قیمت آن نسبت به روز معاملاتی کاری گذشته با کاهش200 تومانی همراه شد و نرخ هر یورو نیز به 28 هزار و 100 تومان رسید.
گسترش قیمت دلار صادرات نفت 

  

درخواست کارمندان برای ادامه دورکاری تا پایان کرونابا شیوع ویروس کرونا از اواخر سال گذشته، به تدریج وضعیت حضور کارکنان در سازمان ها و دستگاه های اجرایی با تغییراتی مواجه و بسته به شرایط محدودتر شد؛ به طوری که از اسفند ماه ساعت حضور محدود و در ادامه با توجه به پیک های کرونا و وضعیت نامناسبی که ایجاد شد از میزان حضور کارکنان کاسته شده و حتی در مقطعی به تعطیلی ادارات کشید.
اعتماد دورکاری ویروس دولت 

  

گوهر خیراندیش هم این روز‌ها به دلیل کرونا در بیمارستان بستری و در حال درمان است.
صراط گوهر خیراندیش ایران شیراز 

  

اعلام آخرین آمار فوتی‌های کرونا در کشور/ تعداد جانباختگان به 57736 تن رسیدسخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه مجموع جانباختگان کووید19 در کشور به 57 هزار و 736نفر رسید، گفت: متاسفانه در طول 24 ساعت گذشته 85 بیمار کووید19 جان خود را از دست دادند.
اقتصادنیوز وزارت بهداشت 

  

ابراز نگرانی روحانی از خیز کرونا در تهران و برخی شهرهاروحانی با ابراز نگرانی از بروز برخی علائم در خصوص خیز بیماری کرونا در برخی شهرها از جمله پایتخت، تاکید کرد: «باید سریعا محدودیت‌های لازم در هر استان و یا شهرستانی که به سمت وضعیت نارنجی یا حتی زرد در حرکت باشد، اعمال شود».
اقتصادنیوز تهران پایتخت 

  

آخرین آمار کرونا در کشور/ 85 بیمار دیگر قربانی کرونا شدندسیما سادات لاری گفت: متاسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 85 بیمار کووید19 جان خود را از دست دادند.
برنا 

  

مهمترین اماکن برای جهش ویروس کروناوزیر بهداشت گفت: 17 میلیون از جمعیت کشور در گستره تهران و البرز زندگی می‌کنند که این جمعیت می‌تواند وزن قابل توجهی در بیماری و سلامتی ایفا کند.
اقتصادنیوز ویروس تهران وزن 

  

گوهر خیراندیش به دلیل کرونا در بیمارستان بستری شدگوهر خیراندیش هم این روزها به دلیل کرونا در بیمارستان بستری و در حال درمان است.
اقتصادنیوز گوهر خیراندیش درمان بیمارستان 

  

وزیر بهداشت گفت: 17 میلیون از جمعیت کشور در گستره تهران و البرز زندگی می‌کنند که این جمعیت می‌تواند وزن قابل توجهی در بیماری و سلامتی ایفا کند.
نامه نیوز رفتارهای اجتماعی خودرو درمان