اعتماد   |  سیاسی  |  

اصولگرایان قطعا پیروز میدان انتخابات ریاست جمهوری هستند

نقوی حسینی در مورد رویکرد اصولگرایان به انتخابات سال آینده گفت: فکر می‌کنم این تفکری که در حال حاضر در جریان اصولگرایی غالب شده که قطعا پیروز میدان انتخابات ریاست جمهوری دوره سیزدهم هستند.

اصولگرایان قطعا پیروز میدان انتخابات ریاست جمهوری هستند

اعتمادآنلاین| نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری سال آینده باعث شده گمانه‌زنی‌های رسانه‌ای در مورد حضور افراد مختلف در این انتخابات به گوش برسد و نام‌های متعددی در رسانه‌ها فهرست می‌شود. با این حال دو جریان سیاسی کشور حال و روز کاملا متمایزی از هم دارند. اصلاح طلبان فعلا در حال تدوین استراتژی خود برای انتخابات سال آینده‌اند و هنوز از حضور یا عدم حضور خود مطمن نیستند. اما در مقابل جریان اصولگرایی با تعدد افرادی که احساس تکلیف کرده‌اند مواجه است و این وضع باعث شده اصلی‌ترین دغدغه اصولگرایان همانند هر انتخابات دیگر، رسیدن به وحدت باشد؛ وحدتی که در هر انتخاباتی سازوکارهای مختلفی برای آن تعبیه می‌شود اما اصولگرایان هر چقدر بیشتر آن را جستجو می‌کنند کمتر می‌یابند.

 

در همان مقطعی که اصولگرایان در دقایق پایانی برای انتخابات مجلس یازدهم به لیست مشترک رسیدند ناظران سیاسی معتقد بودند که این وحدت بسیار شکننده است و نمی‌تواند دوام چندانی پیدا کند چرا که بین طیف‌های مختلف جریان اصولگرا اختلافات فراوانی وجود دارد و هیچ عنصری نمی‌تواند این طیف‌ها را در کنار هم نگه دارد. در حال حاضر نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری سال آینده باعث شده طیف‌های مختلف این جریان تلاش کند فرد مطلوب خود را به بقیه طیف‌ها تحمیل کنند؛ تحمیلی که باعث شعله‌ور شدن آتش اختلاف می‌شود.

 

برای بررسی رویکرد اصولگرایان در انتخابات سال آتی و همچنین تحلیل وحدت شکننده این جریان در انتخابات مجلس یازدهم با «سیدحسین نقوی حسینی» فعال سیاسی اصولگرا و سخنگوی کمیسیون سیاست خارجی و امنیت ملی مجلس دهم گفت‌وگو کرده‌ایم.

 

انتظار پیروزی قطعی در انتخابات آتی برای اصولگرایان خطرناک است

 

نقوی حسینی در مورد رویکرد اصولگرایان به انتخابات سال آینده گفت: من فکر می‌کنم این تفکری که در حال حاضر در جریان اصولگرایی غالب شده که قطعا پیروز میدان انتخابات ریاست جمهوری دوره سیزدهم هستند و رقیب ندارند و بالاخره یک اصولگرا انتخاب خواهد شد تفکر خطرناکی برای جریان اصولگرایی است.

 

وی ادامه داد: قطعا اگر با همین دید و نگاه، اصولگرایان به سمت انتخابات سال آینده حرکت کنند باید منتظر شکست باشند. به جهت اینکه مدام به لیست نامزدهای اصولگرا اضافه می‌شود و من فکر می‌کنم در ماه‌های آینده افراد جدیدی هم به این لیست اضافه خواهند شد و ادعای نامزدی خواهند کرد. این تفکر خطرناک است که خود را برنده قطعی بدانیم و اگر با همین تفکر جریان اصولگرایی پیش برود حتما شاهد تفرقه‌های زیادی بین طیف‌های مختلف این جریان خواهیم بود و نه تنها وحدت شکل نمی‌گیرد بلکه باید شاهد انشعابات زیادی هم باشیم.

 

وحدت اصولگرایان وابسته به حضور اصلاح‌طلبان است

 

این نماینده سابق مجلس در پاسخ به این پرسش که به نظر شما اصولگرایان در انتخابات سال آینده هم به سمت سازوکار جمعی حرکت خواهند کرد یا خیر، بیان داشت: معمولا در بین جریانات سیاسی این واقعیت وجود دارد که اگر رقیب وارد میدان شود و نشان دهد که توانمندی دارد جریان مقابل راحت‌تر به وحدت می‌رسد و  انسجام پیدا می‌کند اما اگر رقیب و طرف مقابل در میدان رقابت نباشد و یا حضور داشته باشد اما چندان فعال نباشد و نتواند نظر جامعه را به خود جلب کند طبیعی است که جبهه مقابل هم خیلی به دنبال وحدت نخواهد رفت. چون پیروزی را نزدیک می‌بیند همه افراد آن جریان دنبال آن خواهند بود که پیروزی را نصیب خود کنند.

 

مثلا در انتخابات مجلس یازدهم شما شاهد بودید که رقابت یک‌طرفه بود و در اغلب حوزه‌های انتخابیه طیف‌های مختلف به صورت پررنگ حضور نداشتند. بنابراین نامزدها خیلی راحت وارد فرایند انتخابات شدند و توانستند به مجلس راه پیدا کنند و دیگر نیازی به وحدت و همراه کردن گروه‌های مختلف نداشتند.

 

با توجه به این نکات اگر اصلاح‌طلبان به انسجام در انتخابات سال بعد برسند و فضای جامعه را بتوانند به سمت خود جلب کنند اصولگرایان قطعا مسیر وحدت را طی می‌کنند و بالاخره سازوکاری برای این امر پیدا می‌کنند. حالا اینکه با سازوکار جمنا، شورای هماهنگی یا شورای اصولگرایان فعالیت کنند یا نام دیگر چندان مهم نیست و بالاخره تحت عنوانی این مسیر را طی خواهند کرد. اما اگر جریان اصلاح‌طلب همین روند فعلی را طی کند به نظر من سازوکاری برای وحدت نیروهای اصولگرا پیدا نخواهند شد و این جریان هم دغدغه وحدت نخواهد داشت.

 

از سوی دیگر توجه داشته باشید که انتخابات ریاست جمهوری سال 1400 رقابت افراد و شخصیت‌ها نیست بلکه رقابت برنامه‌ها است. در واقع در حال حاضر دغدغه مردم اصولگرا یا اصلاح‌طلب بودن افراد نیست بلکه دغدغه مردم کارآمدی و داشتن برنامه برای حل مشکلات جامعه است. این امر مولفه‌ای است که می‌تواند در انتخابات سال آینده اثرگذار باشد.

 

منبع: ایرنا

اصولگرایان انتخابات ریاست جمهوری انتخابات مجلس   اخبار برگزیده
  

سردار داوود کریمی فرمانده معترض محسن رضایی در مستند کودتای خزنده کیست؟سردار داود کریمی از چهره‌های نظامی مهم دوران جنگ است که از مقلدان مرحوم منتظری بود. او از منتقدان محسن رضایی است که در جلسه مشهور سپاه که با نام کودتای خزنده منتشر شد، نامش برده می‌شود.
رویداد۲۴ محسن رضایی مدرسه مواد مخدر 

  

فروش ماهانه خودرو با قیمت فصلیطبق مصوبه وزارت صنعت، معدن و تجارت، دو خودروساز بزرگ کشور باید طی نیمه دوم امسال، هر ماه در مجموع 25 هزار دستگاه محصول را در قالب فروش فوق‌العاده عرضه کنند؛ آن هم در شرایطی که شورای رقابت هر سه ماه یکبار نسبت به بازنگری قیمت‌ها اقدام می‌کند.
خودروتک ایران خودرو خودرو خودروسازان 

  

پژو 2008 موجود در ایران ناگهان قدیمی شدپژو 2008 خودرویی اقتصادی در جهان و حالا یک خودرو لوکس در بازار ایران. پژو 2008 و پژو 301 به خودروهای برجامی شهرت داشتند که قرار بود به یک محصول روتین در صنعت خودرو کشور تبدیل شوند اما خروج یکجانبه آمریکا از برجام و تحریم صنعت خودرو بدقولی پژو را به دنبال داشت و تولید پژو 301 که به سرانجام نرسید و تولید پژو 2008 نیز در سطحی محدود انجام گرفت.
خودروتک پژو ایران خودرو خودرو 

  

عدم همراهی اروپا با واشنگتن در پرونده ایران ناامید کننده است/ از این‌که تنها مانده‌ایم، ناراحت نیستیمنماینده آمریکا در سازمان ملل متحد با اشاره به شکست سنگین این کشور در تصویب قطعنامه ضد ایرانی در شورای امنیت، گفت که این شورا در عمل به وظایف خود ناموفق بوده است.
ایلنا واشنگتن ایران سازمان ملل متحد 

  

ترامپ:پیروز شوم کار ایران سخت خواهد شدرییس جمهوری آمریکا با این ادعا که ایران و ونزوئلا قصد مذاکره و توافق با واشنگتن را دارند، گفت که پس از انتخابات شرایط را برای توافق با این کشورها سخت‌تر خواهد کرد.
اقتصادنیوز دونالد ترامپ ترامپ کار 

  

اظهارات جدید سردار نقدی درباره سقوط هواپیمای اوکراینی+ فیلممعاون هماهنگ‌کننده سپاه در یک برنامه تلویزیونی در پاسخ به این سؤال که «سطح دسترسی خبرنگاران و افکار عمومی به اطلاعات در خصوص مسائلی از جمله هواپیمای اوکراینی خیلی پائین بود و اغنای مناسبی صورت نگرفت و سپاه کارکشته عمل نکرد» گفت: کارکشته‌ای که می‌گویند معنی‌اش این است که قرائن بسیاری وجود داشته که ما می‌توانستیم خودمان را به آن آویزان کنیم و بگوئیم اشتباهی انجام نشده و دشمن جنگ ا...
گسترش جنگ 

  

ترامپ: پس از انتخابات، شرایط توافق با ایران را سخت‌تر می‌کنمدونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی انتخاباتی خود در میامی و فلوریدا اعلام اینکه قصد دارد در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری ایم کشور، شرایط را برای توافق احتمالی با ایران و ونزوئلا سخت‌تر کند به مقامات تهران و کاراکاس هشدار داد
رویداد۲۴ دونالد ترامپ ترامپ انتخابات ریاست جمهوری 

  

واکسن آنفلوآنزا | تحویل 1.5 میلیون دوز واکسن آنفلوآنزا آغاز شده استمدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: توزیع 1.5 میلیون واکسن آنفلوآنزا آغاز و در فاز اول در اختیار معاونت بهداشتی قرار خواهد گرفت تا به صورت رایگان به زنان باردار، بیماران خاص، صعب العلاج، مزمن و کادر درمان تلقیح شود...
۵۵ آنلاین داروخانه دارو وزارت بهداشت 

  

سردار نقدی گفت: حجم رسانه‌هایی که به سپاه حمله می‌کنند، تبلیغات و جو رسانه‌ای روی ما هم تأثیر گذاشته وگرنه واقعیت اجتماعی این نیست، تبلیغاتی که در خصوص تعارض مردم با سپاه می‌شود اصلا درست نیست، ما در میان مردم و بطن جامعه هستیم، مردم بسیار به ما احترام می‌گذارند.
نامه نیوز سپاه پاسداران نیروی انتظامی زمین 

  

اولین ویدیو از سقوط هواپیمای تک موتوره در نظرآبادساعت 08:08 صبح جمعه 4 مهرماه سقوط یک فروند هواپیما تک موتوره در فرودگاه احمدآباد نظرآباد به اورژانس البرز اعلام شد.
مملکت‌آنلاین هواپیما فرودگاه اورژانس 

  

خبر خوش درباره کروناپژوهشگران دانشگاه بریستول انگلیس اعلام کردند که امیدوارند بتوانند روند ویروس کرونا را متوقف کنند.
مستقل‌آنلاین خبرنگار انگلیس آنتی ویروس 

  

درخواست های بایدن از ایران ؛ شرط مذاکره چیست؟شاید سئوالی که از هم اکنون برای برخی مطرح است آن باشد که در صورت پیروزی دموکرات‌ها در انتخابات آتی ریاست‌جمهوری آمریکا، نحوه برخورد دولت بایدن با ماجرای برجام و نحوه بازگشت احتمالی به این توافق چگونه خواهد بود؟
مثلث غنی سازی ایران انتخابات ریاست جمهوری 

  

به رئیس جمهور رای می‌دهیم که در حساب‌های بانکی مردم سرک بکشدوظیفه دولت این است که در حساب بانکی مردم سرک بکشد. به رئیس جمهور رای می دهیم که در حساب ها سرک بکشد تا متوجه شود چه کسی حق مردم را می خورد. وقتی سالی 12میلیارد قاچاق وارد کشور میشود، این قاچاق جایی تبدیل می شود به پول و به سیستم بانکی وارد می شود. با شفافیت این قابل ردیابی است.
مستقل‌آنلاین رئیس جمهور دولت قاچاق 

  

اگر روحانی و احمدی ‌نژاد با هم رقابت کنند، احمدی نژاد پیروز می شوددولت آقای روحانی، دولت یکدست و وزرا هم از یک جناح نبوده و بعضا حتی همفکر شخص حسن روحانی هم نبوده‌اند. او موجب شده نوعی نارضایتی و ناخشنودی از جانب مردم و رای‌دهندگان به او ایجاد شود. دولت روحانی در سطح ملی موفق نبوده است.
مستقل‌آنلاین حسن روحانی روزنامه وام 

  

سخنرانی روحانی ساعت 9 امشب در مجمع عمومی سازمان مللتمام وجوه جهان امروز متأثر از کرونا است آنچنانکه هفتاد و پنجمین مجمع عمومی سازمان ملل نیز با سخنرانی‌های ضبط شده‌ی سران برگزار خواهد شد
۵۵ آنلاین سازمان ملل نیویورک توئیتر 

  اخبار داغ
  

التهاب ریه تهدیدی برای سلامت انسان است و کرونا هم یکی ازعلل التهاب ریه شناخته می شود. وقتی ریه دچار التهاب شد، طیفی از درگیری خفیف تا شدید به وجود می آید.
نامه نیوز مهناز افشار ازدواج الناز شاکردوست 

  

نماینده بندرماهشهر، امیدیه و هندیجان به علت ابتلا به کرونا در بیمارستان بستری شد.
صراط ویروس بیمارستان امام خمینی 

  

توصیه‌هایی برای نظافت اتاق کرونایی هامحققان دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران برای جلوگیری از گسترش آلودگی توصیه‌هایی برای تمیز کردن و ضدعفونی کردن محیطی که بیمار مبتلا به کووید 19 در آن ایزوله شده است، ارائه دادند.
گسترش دانشگاه علوم پزشکی تهران تهران آموزش 

  

موج سوم کرونا رکورد شکست/تعطیلی مدارس و دانشگاه ها به گزارش خبرگزاری مهر، ایرج حریرچی، در گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما، افزود: در موج سوم کرونا تعداد مبتلایان و بستری شدگان خیلی بیشتر از موج اول و دوم گزارش شده است به نحوی که در این میان نام استان‌های تهران و قم، چشم نوازی می‌کند. وی ادامه داد: تعداد فوتی‌ها در برخی استان‌ها بی سابقه و خیلی بیشتر از حدنصاب‌های قبلی است و بر اساس آمار هفته گذشته، متوسط هر 7 دقیقه یک نفر به علت…
مهر تعطیلی مدارس رئیس جمهور وزارت بهداشت 

  

ابتلا معتادان به کرونا، سخت تر است/ استعمال دخانیات شانس ابتلا به کرونا را تشدید می‌کندایرج خسرونیا گفت: مصرف‌کنندگان مواد مخدر به‌دلیل کاهش میزان اکسیژن خون بیش از دیگر افراد در معرض مبتلا به کرونا هستند.
برنا ایرج خسرونیا مواد مخدر 

  

اقدام به بارداری و درمان ناباروری در دوران پاندمی کرونا به گزارش خبرگزاری مهر، ویروس کرونا در چند ماه گذشته همه جهان را درگیر کرده و به نظر می‌رسد تا دستیابی به یک واکسن مؤثر و ایمن، راهی طولانی باقی است. اما زندگی همچنان جریان دارد و زوج‌هایی که تصمیم به بارداری یا اقدام برای درمان ناباروری دارند، نمی‌توانند به ریشه‌کنی زودهنگام این ویروس دلخوش باشند. بنابراین، پرسش‌های زیادی در این زمینه در ذهن بسیاری از زوج‌ها وجود دارد. آیا…
مهر بارداری کودکان ویروس 

  

ویتامین دی ما را از کرونا نجات می دهد؟نتایج یک مطالعه که به‌تازگی انجام شده است، نشان می‌دهد بیماران مبتلا به کووید-19 که سطح ویتامین دی خونشان به اندازه کافی است با کاهش قابل توجه خطر ابتلا به عوارض جانبی بالینی از جمله بیهوش شدن، هیپوکسی (کم‌اکسیژنی) و مرگ مواجه بودند.
اقتصادنیوز بیمارستان ویروس طوفان 

  

11 توصیه طلایی و مهم برای کنار آمدن و زندگی با ویروس کرونا در حال حاضرحالا که مشخص نیست تا چه زمانی جمعیت جهان با کرونا درگیر خواهد بود، باید ضرورت‌های زندگی با کرونا را بیاموزیم تا بتوانیم از سلامت خود و خانواده‌هایمان و جامعه محافظت کنیم.
برنا خانواده ویروس سلامت 

  

کرونا | محدودیت‌های کرونایی در البرز اعمال می‌شود.استاندار البرز گفت: محدودیت‌های کرونایی به مدت یک هفته در البرز اعمال می‌شود.
۵۵ آنلاین 

  

چرا شاخص بورس این روزها نوسان دارد؟ + فیلم به دلیل سوددهی بالای برخی سهام‌ها، سرمایه‌گذاران به دنبال شناسایی سود و خروج نقدینگی خود از بازار سرمایه نمودند. منبع: اقتصاد آنلاین
گسترش شاخص سهام سرمایه 

  

وضعیت قرمز ناشی از ویروس کرونا در استان خوزستان اعمال می‌شود.استاندار خوزستان با اشاره به افزایش بیماران مبتلا با کرونا در خوزستان گفت: تمامی مقررات ویژه وضعیت قرمز ناشی از ویروس کرونا همانند گذشته در استان خوزستان اعمال می‌شود.
۵۵ آنلاین ویروس درخت استان خوزستان 

  

کمتر از 10 دانشجوی علوم پزشکی هم اکنون به کرونا مبتلا هستند!مدیرکل دانشجویی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: در حال حاضر کمتر از 10 نفر از دانشجویان اینترن و کارورز در کل کشور مبتلا به کرونا هستند و در قرنطینه به سر می‌برند.
برنا آموزش پزشکی وزارت بهداشت آموزش