ایلنا   |  فرهنگی  |  

سینما تاثیر فوق‌العاده‌ای در ایجاد باورها و نظام رفتاری جامعه دارد

معاون رییس جمهور و رئیس بنیادشهید و امور ایثارگران کشور شامگاه سوم خردادماه در آیین پایانی نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم و فیلمنامه ایثار گفت: هنر رسانه‌ای مهم و مقتدر است و از بین انواع هنر، سینما تاثیر فوق‌العاده‌ای در ایجاد باورها و نظام رفتاری جامعه دارد.

سینما تاثیر فوق‌العاده‌ای در ایجاد باورها و نظام رفتاری جامعه دارد

به گزارش ایلنا به نقل از امور ارتباطات رسانه‌ای و اطلاع رسانی نخستین جشنواره بین المللی فیلم و فیلمنامه ایثار، امیرحسین قاضی‌زاده ‌هاشمی افزود: در تاریخ فلاسفه و صاحب نظرانی بوده اند که برخی مکاتب فکری را ایجاد کرده‌اند، برخی از آنها آخرت‎گرا و غایت‌گرا بوده‌اند و برخی دنیاگرا و لذت‌گرا.

وی خاطرنشان ساخت: چیزی که یک مکتب فکری را تبدیل به کالای مصرفی مردم کرده و مردم را به پیروی از آن واداشته ابزار هنر و به ویژه سینما بوده است، مردم جهان امروز تنها به وسیله ابزار هنر با یکدیگر آشنا شده و از باورهای یکدیگر مطلع می‌شوند

رئیس بنیادشهید و امور ایثارگران با بیان اینکه صهیونیسم به مدد سینما توانسته جای شهید و جلاد را در افکار برخی از افراد عوض کند، گفت: لابی صهیونیسم با استفاده از ابزار هنر و به ویژه سینما این‌گونه ذره ذره هویت دینی ملت‌ها را از آن‌ها گرفته است و ما اگر بخواهیم هویت ملی و دینی و زبان خود را حفظ کنیم باید سبک زندگی جامعه خود را حفظ کنیم و این سبک را بپرورانیم و این مهم با حفظ زبان، ادبیات،فرهنگ و تمدن ممکن است و این مسئله تنها در بستر هنر ایجاد می‌شود.

معاون رییس جمهور در ادامه سخنانش با اشاره به اینکه در طول تاریخ کشورمان هنرمندان اسلامی و ملی همچون فردوسی زبان در حال نابودی یک ملت را احیا کرده اند و از این دست هنرمندان که دغدغه هویت و فرهنگ داشته اند در تاریخ کشورمان کم نداریم و به همه آنها افتخار می کنیم. چرا که این مهم نه با فرهنگ وارداتی میسر می شود و نه فرهنگی که غربی ها به ما ارایه می کنند.  

رییس بنیاد شهید و امور ایثار گران با تاکید بر نقش برجسته هنرمندان برای روایت دقیق تاریخ به نسل های امروز و آینده گفت: اگر هنرمندان ما واقعیات تاریخی ملی فرهنگی و دینی کشورمان را آنگونه که لازم و شایسته است به نسل های امروز معرفی نکنند دیگران تاریخ را به صورتی دیگر برای آنان روایت خواهند کرد؛ در حقیقت غربی ها کشتار و ظلمی که به مردم این منطقه شده است را به شکل دلخواه خود روایت می کنند و این روایت با شعری که می سرایند کتابی که می نویسند و فیلم سینمایی که می سازند رخ می دهد. 

امیر حسین قاضی زاده هاشمی با تشریح یکی از ماموریتهای اصلی بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور که ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و پاسداشت یاد شهیدان و قهرمانانی است که به خاک و خون غلطیدند تا از مردم مظلوم منطقه حمایت کرده و استقلال این منطقه را حفظ کنند خاطر نشان ساخت: مجموعه بنیاد شهید وظیفه خود می‌داند که از سینما، شعر، موسیقی و ابعاد هنر حمایت جدی کند. و در همین زمینه همکاران ما جشنواره هایی در تراز بین المللی طراحی کرده اند و امسال با توجه به اینکه تجربه اول برگزاری جشنواره بود در بعد بین المللی بود امیدواریم با دبیر خانه ای که باید کار خود را به صورت حرفه ای به ویژه در حوزه سینما انجام دهد، توسعه نوشتن فیلمنامه، ساختن فیلم، پویا نمایی و مستند را در راس امور خود قرار داده و تلاش کند کانون محصولات فرهنگی شود و لازمه آن ساخت آثاری فاخر، حرفه ای و عمیق است.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: اخیرا تفاهم نامه شش جانبه ای با شش کشور جبهه مقاومت منعقد شد که یکی از بخشهای مهم آن همکاری های هنری با یمن، افغانستان، سوریه، فلسطین و عراق است. وی تصریح کرد: به نظر می رسد در آینده و با تعمیق فعالیتها، سایر کشورهایی که در خط سلطه گری تمدن غرب هستند به ما بپیوندند و انتظار برگزاری جشنواره ایثار در کشورهای مختلف انتظار دور از دسترسی نیست. 

بر اساس اعلام معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثار گران ، تفاهم نامه دو جانبه ای از سوی معاونت فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران با شهرداری مشهد برای تشکیل دبیرخانه دایمی جشنواره بین المللی فیلم و فیلمنامه ایثار با حمایت صندوق حمایت از تولید فیلم ایثار در مشهد مقدس به امضا رسید و اولین اتفاق بین المللی در حوزه فیلم ایثار رقم خورد.

نخستین جشنواره بین المللی فیلم و فیلمنامه ایثار که دبیری فرهاد مختاری از 29 اردیبهشت امسال در مشهد مقدس آغاز به کار کرده بود شامگاه سوم خرداد با برگزاری آیین پایانی و برگزیدگان بخشهای مختلف به کار خود خاتمه داد.

انتهای پیام/

سینما بنیاد شهید و امور ایثارگران موسیقی   اخبار برگزیده
  

ظریف: انتخاب کردیم آنان را که در پی کاستن از خسارات بودند را «سازشکار» و حتی «خائن» بنامیموزیر امور خارجه پیشین کشورمان با انتشار یادداشتی علت و چرایی استفاده خود از عبارت «خودمان انتخاب کردیم» که چندسال قبل از سوی او مطرح شد و مورد انتقادات فراوان قرار گرفت را تشریح کرد.
مثلث محمدجواد ظریف اینستاگرام ایران 

  

محسن رضایی: نیازمند اجرای طرح‌های دراز مدت در زمینه آب هستیممعاون اقتصادی رئیس جمهور تنش آبی را یکی از مشکلات کشور و بالتبع استان سمنان دانست و گفت: نیازمند اجرای طرح‌های دراز مدت در زمینه آب هستیم.
فردا محسن رضایی رئیس جمهور ایران 

  

نقش سازنده ‎ایران در عرصه بین‌المللی به نفع چندجانبه‌گرایی افزایش خواهد یافتسخنگوی وزارت خارجه تاکید کرد:نقش سازنده ‎ایران در عرصه بین‌المللی به نفع چندجانبه گرائی افزایش خواهد یافت.
ایلنا ایران جمهوری اسلامی ایران وزارت خارجه 

  

ائتلاف‌های جدید منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای در حال شکل‌گیری است/ عربستان، امارات و قطر جزو متقاضیان اقدام اشتراکیفرمانده نیروی دریایی ارتش از شکل‌گیری ائتلاف‌های جدید منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای خبر داد و گفت: ائتلاف مشترک نیروی دریایی ایران با کشورهای منطقه از جمله عربستان و امارات به زودی شکل می‌گیرد.
ایلنا ایران جمهوری اسلامی ایران رزمایش 

  

بمب خبری در فوتبال ایران/ بیرانوند با رونالدو هم‌تیمی می‌شود؟علیرضا بیرانوند مرد شماره یک تیم ملی و پرسپولیس مورد توجه دو باشگاه عربستانی قرار گرفته است.
خانه فوتبال تیم ملی فوتبال ایران فوتبال ایران 

  

مکاتبه مالیاتی دولت با شورای نگهبان و مجمع تشخیصوزیر اقتصاد گفت: با شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام برای به ثمر رسیدن لایحه مالیات بر سوداگری مکاتبه کردیم و امیدواریم که هرچه زودتر این قوانین به نتیجه برسد.
ایلنا دولت شورای نگهبان بازار کار 

  

دربی؛آخرین حضور ساپینتو در استقلال|تمدید فقط با قهرمانیبازی آخر ریکاردو روی نیمکت استقلال! شاید ... با قرارداد یا بدون قرارداد، ساپینتو پنج شنبه می رود
خانه فوتبال دربی ایران خودرو خودرو 

  

رئیس قوه قضائیه دستور داد؛ دستگاه‌های اطلاعاتی عناصر ضدانقلاب را شناسایی و معرفی کنندرئیس قوه قضائیه گفت: امروز در برخی از این ناهنجاری‌ها، دست دشمن برای ضربه زدن به نظام آشکار است؛ بر همین اساس دستگاه‌های اطلاعاتی ما باید این جریانات سازمان‌یافته را که با عناصر ضدانقلاب مرتبط هستند، شناسایی و معرفی کنند.
مثلث قوه قضاییه اینستاگرام تورم 

  

خبر خوش به خریداران خودرو | قیمت خودروهای داخلی اعلام شدامروز هشتم خرداد ماه 1402، قیمت خودرو طبق معمول روزهای گذشته به روند نزولی خود ادامه داد. با این حال تعداد محدودی از محصولات اندکی افزایش قیمت را تجربه کردند.
مثلث بهاره رهنما خودرو بازار خودرو 

  

موافقت‌نامه مطالعه و همکاری میدان مشترک هنگام بین ایران و عمان امضا شدایران و عمان موافقت‌نامه‌ای با موضوع مطالعه و همکاری میدان مشترک هنگام امضا کردند.
ایلنا جمهوری اسلامی ایران وزارت نفت جمهوری اسلامی 

  

دلیل تعطیلی شرکت داروگر | جلسه اضطراری برای حل مشکل کارگرانمدیرعامل داروگر به بهانه مسائل مالیاتی تعداد زیادی از کارگران را بیکار و بخش هایی از کارخانه را پلمب کرده است.
فردا بخش خصوصی استثنایی کارگر 

  

هشدار نماینده مجلس نسبت به حذف ارز 28500 تومانی/ دوباره شوک قیمتی وارد می‌شودعضو کمیسیون برنامه و بودجه اظهار داشت: معتقدم دولت نباید به این شکل با ارز بازی می‌کرد اما اگر حالا بخواهد ارز ترجیحی را قطع کند باید منتظر جهش قیمتی هم باشد.
ایلنا ارز نرخ ارز پتروشیمی 

  

اولویت فصل نقل و انتقالات پرسپولیس مشخص شدمسیر پرسپولیس در نقل‌وانتقالات تابستانی مشخص شد
خانه فوتبال باشگاه پرسپولیس پرسپولیس فوتبال 

  

کمیته استیناف، مدرک جدیدی از باشگاه‌ها نمی‌گیردسازوکار معرفی تیم‌ها به AFC/ کمیته استیناف، مدرک جدیدی از باشگاه‌ها نمی‌گیرد
خانه فوتبال باشگاه پرسپولیس فوتبال کنفدراسیون فوتبال آسیا 

  

صحرایی به مجلس رفت«رضامراد صحرایی» که شامگاه 31 اردیبهشت به عنوان وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش به مجلس معرفی شد، امروز - دوشنبه - برای تعامل با نمایندگان و تشریح برنامه های خود در کمیسیون‌های تخصصی به مجلس شورای اسلامی رفت.
فردا مجلس شورای اسلامی وزارت آموزش و پرورش آموزش 

  اخبار داغ
  

اقتصادنیوز: میانگین ارزش معاملات خرد سهام در خرداد ماه نسبت به ماه پیشین کاهش شدیدی داشته است.
اقتصادنیوز سهام ماه 

  

جدیدترین آمار کرونا | آمار جان باختگان کرونا امروزمرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: طی 24 ساعت گذشته، یک فرد به کووید19 جان خود را از دست داد و مجموع جان باختگان این بیماری در کشور به 146 هزار و 268 رسید.
فردا روابط عمومی ایران خودرو وزارت بهداشت 

  

16 مبتلا و یک فوتی؛ جدیدترین آمار کرونا در ایرانمرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت آخرین وضعیت کرونا در کشور را اعلام کرد.
ایلنا وزارت بهداشت روابط عمومی ایران 

  

وزارت بهداشت، از فوت یک نفر بر اثر ابتلا به کرونا در شبانه روز گذشته خبر داد.
اقتصادنیوز وزارت بهداشت 

  

پیش‌بینی متفاوت از آینده بازار طلا و سکه | کاهش 3.5 میلیون تومانی قیمت سکهرییس اتحادیه طلا و جواهر درباره روند قیمت طلا و سکه در روزهای آینده می‌گوید: به اعتقاد من در روزهای آینده افزایش قیمتی در بازار نداریم و کاهش قیمت‌ها نیز در حدود یک تا 3 درصد خواهد بود.
فردا ایران خودرو خودرو پول 

  

دو و میدانی بین المللی بورسا - ترکیه؛ فصیحی قهرمان رقابت های ماده 100 متر شدفرزانه فصیحی قهرمان دوهای سرعت دو و میدانی بانوان کشورمان در جریان برگزاری رقابت‌های بین المللی دو و میدانی بورسا ترکیه موفق شد در جایگاه نخست رقابت ماده 100 این مسابقات قرار گیرد.
ایلنا دوومیدانی ترکیه 

  

آنچه باید درباره تغییر ساعت کاری ادارات بدانید؛ بانک‌ها و بورس‌ها چه زمانی آغاز بکار می‌کنند؟ساعت کاری ادارات دولتی و دستگاه‌های اجرایی در تهران بار دیگر تغییر کرد. این تغییر از سه‌شنبه 16 خرداد اعمال می‌شود. اما بانک‌ها و بورس چه زمانی فعالیت خود را آغاز می‌کنند. تکلیف حمل‌ونقل عمومی چه می‌شود؟
اعتماد بانک تهران 

  

قیمت خودرو کوییک سقوط کرد! | کوییک صفر به 268 میلیون رسیدبرای اطلاع از قیمت خودرو کوییک در بازار در ادامه این خبر باما همراه باشید.
۵۵ آنلاین قیمت خودرو ماه 

  

اقتصادنیوز: در این گزارش به بررسی تحولات بازار طلا و سکه در نیمه اول خرداد 1402 پرداخته شده است.
اقتصادنیوز قیمت 

  

قیمت دلار 14 خرداد 1402 | قیمت روز دلار و نرخ ارز امروز یکشنبه 1402/3/14قیمت هر دلار آمریکا در روز یکشنبه 1402/3/14 در بازار آزاد 50 هزار و 650 تومان تعیین شده و به فروش می رسد.
خانه فوتبال قیمت دلار دلار آمریکا 

  

اعطای بورس تحصیلی دولت مالزی در مقطع کارشناسی ارشددولت مالزی در رشته‌های تحصیلی متنوع در مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد بورس تحصیلی عطا می‌کند.
ایلنا دولت مالزی جمهوری اسلامی ایران 

  

حباب قیمتی بازار خودرو ترکید | قیمت خودرو به کارخانه نزدیک شد | خرید کدام خودرو از کارخانه به‌صرفه‌تر است؟وضعیت بازار خودرو طی چند هفته گذشته به‌حدی کاهشی بود که برخی از خودروها تا مرز قیمت کارخانه پایین آمده است.
فردا بازار خودرو ایران خودرو خودرو