منع کامل آمد و شد را در سراسر کشور اجرا کنید

چگونگی مواجهه ملت های مختلف پدیده کرونا، نه تنها در رهایی آنها بسیار موثر خواهد بود که به عنوان الگویی برای سایر جوامع توانمند در تاریخ ثبت خواهد شد.

منع کامل آمد و شد را در سراسر کشور اجرا کنید

انجمن اسلامی مهندسان ایران با انتشار نامه‌ای سرگشاده خطاب به حسن روحانی پیشنهاد داد تا با دستور قاطع ریاست جمهوری، منع کامل آمد و شد در سراسر کشور اجرایی شود.

به گزارش مستقل آنلاین، متن کامل این نامه به شرح زیر است:

رییس جمهور محترم جمهوری اسلامی ایران

با سلام و عرض خسته نباشید

 

فراگیری بیماری ناشناخته کرونا، پیامد های قابل تامل فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، علمی و ..... را به دنبال خواهد داشت. در این میان چگونگی مواجهه ملت های مختلف با این پدیده، نه تنها در رهایی آنها بسیار موثر خواهد بود که به عنوان الگویی برای سایر جوامع توانمند در تاریخ ثبت خواهد شد.

از این رو تصمیمات هرچند کوچک مدیران جامعه، رفتارها، گفتارها، موضع گیری های هریک از مسئولین در همه جای دنیا به شکل وسیعی از سوی یکایک مردم دنیا رصد ‌و در حافظه تاریخ ثبت خواهد شد.

مدیریت عالی اجرایی کشور که به رغم همه کمبود های ناشی از تحریم، اقتصاد شکننده، نفت ارزان قیمت و ..... که همگان به آنها آگاهیم، توانسته است به شکل قابل قبولی همه ارکان کشور را بدون شعار و فریاد مدیریت نماید و باید امیدوار بود که در صورت فرونشست کارشکنی های معمول، در ادامه راه دولت شاهد موفقیت های مستمر باشیم.

شورای مرکزی انجمن اسلامی مهندسان ایران، به‌عنوان فراگیرترین تشکل مهندسی کشور، با در نظر گرفتن شرایط این روزها که مردم ما، علی‌الخصوص طبقه فرودست جامعه را به چالشی سخت دچار کرده و با نزدیکی به ایام  شعبانیه و سیزده به در (روز طبیعت) و در نظر گرفتن و احتمال شیوع موج دوم کرونا، بسته پیشنهادی زیر را جهت اجرا خدمت شما ارائه می کند:

1- به گفته‌ کارشناسان، مدیریت و قطع کامل زنجیره این ویروس در مدت 14 روز می‌تواند پیامدهای مثبتی را داشته باشد لذا پیشنهاد می‌شود با دستور قاطع ریاست جمهوری، منع کامل آمد و شد ( به جز موارد خاص با کارت تردد ) در سراسر کشور اجرایی شود و استفاده از تجربیات کشورهای مختلف در زمینه کرونا باید خیلی جدی در دستور ستاد ملی مبارزه با کرونا قرارگیرد.

2- این شرایط خاص می بایست دست کم به‌صورت موقت تا انتهای فروردین‌ماه تعریف گردد و همه کسب‌وکارها اعم از دولتی، خصوصی (به جز موارد خاص تعریف شده) در این تاریخ تعطیل شوند، البته دولت محترم می‌بایست به تدبیری بهینه برای جبران صدمات اقتصادی به ویژه در کسب و کارهای خرد راه‌حل‌هایی در نظر بگیرد البته واقفیم در این شرایط وخیم اقتصادی چنین فشاری بسیار سخت و طاقت فرساست اما با توجه به نتایج و دست آورد های مثبت آن، که حکایت مرگ وزندگی است، برای دولت و مردم قابل تعریف خواهد بود. پس از اتمام این بیماری که امیدواریم هر چه زود تر فرا برسد، باید تعریف امنیت ملی و ضعف های استراتژیک دولت به نوع دیگری تفسیر شود و هر لحظه خود را برای چالش هایی از این قبیل آماده کرد، زیرا حفظ جان مردم و بهبود کیفیت زندگی آنها مهم ترین و اولین رسالت هر حکومت است. در همین راستا پیشنهاد می شود برای کاهش آلام هموطنان آسیب پذیر تر، بسته های معیشتی چند ماهه به صورت جدی تر به آنها ارائه شود. برای بخش تولیدی کشور نیز سیاست های اقتصادی، حمایتی از جمله معافیت های مالیاتی وتسهیلات بانکی... در نظر گرفته شود.

3- برای دارا بودن مشروعیت تصمیمات کلان کشوری، بهتر است این تصمیمات با رای مجلس آن هم بصورت مجازی اتخاذ شود تا پشتوانه ای دموکراتیک و احترام به نظرات مردم در پس این گونه عملکرد ها باشد.

4- درست است که محاکمه ی مسببین ورود و شیوع بیماری و محتکرین از وظایف قوه ی قضاییه است اما همه از شما انتظار دارند، در اولین قدم ضمن معرفی افراد سودجو، کسانیکه باعث شیوع بیماری شده و تمام گروه هایی که منجر به پنهان کاری عامدانه در این زمینه شده اند را به اطلاع عموم برسانید، عدم اعتماد عمومی به رسانه ی ملی یکی از مهم ترین عوامل لجبازی مردم با دستورات ستاد مبارزه با کروناست که آنها را در یک بی توجهی قرار داده و عده کثیری را راهی مسافرت های نوروزی کرده است.

5- توزیع مواد ضدعفونی کننده احتکار شده به مردم در چارچوب اکیپ های بهداشتی با کمک گیری از اصناف، نهاد های مدنی و دانشجویی در کنار دولت باعث میشود جامعه تاثیر عملکرد های شما در راستای این مبارزه را احساس کند و به گونه ای تصور شود که دولت آنها را دیده است و فراموش نشده اند و در این زمینه همکاری شهرداری ها که با پخش مواد بهداشتی و غذایی با هدف حاشیه نشینان شهری در تلاش هستند، امری لازم است. به گونه ای امروز شما در یک رفراندوم عملی هستید.

6- اخراج پزشکان بدون مرز، حیثیت نظام و ملت را در چشم جامعه جهانی عمیقا تحت تاثیر منفی قرارداده است و از شما انتظار میرود توضیحاتی قابل قبول برای مردم در این زمینه ارائه کنید، یا حتی اگر به واقع خطایی در زمینه ی کمک رسانی آنها وجود داشته نیز به اطلاع مردم برسد.

7- همکاری واحد و متقابل مجموعه ها در راه مبارزه با کرونا میتواند کشور را هر چه زود تر از این مشکل عبور دهد و به نوعی ما به یک وحدت فرماندهی بدست قوه مجریه برای اعلام و اجرا نیازمندیم، اما متاسفانه کرونا در ایران سخنگو های زیادی دارد که هر یک برای مردم نسخه ای جداگانه تجویز می‌کنند و عدم آگاهی عمومی در این زمینه را افزایش داده اند.

8- کرونا ثابت کرده است یک تهدید برای تمدن بشریست و متاسفانه عده ای سعی در ارتباط آن با تصورات توطئه محروانه خود دارند.

گروه های واپس گرا نیز در این روزها با اعمال حرمت شکنانه ی خود از جمله حمله به مکان های مذهبی و نشر اکاذیب و بازی با آبروی پزشکی کشور، جنجال های زیادی راه انداخته اند که مقابله با این جریان های افراطی و افشای آنها، باید همراه تجربیات و عملکرد های این مدت به شکل تحلیلی کلی به اطلاع عموم برسد.

9- بدون کمک نیرو های نظامی در این مسیر کشور با چالش های سخت تری روبه رو خواهد شد، اما این نگرانی در سطح جامعه وجود دارد که باید هر ارگان پس از اتمام بیماری به جایگاه خود بازگردد ازجمله نیروهای نظامی و کنترل خیابان‌ها به این بهانه می‌تواند اثرات بدی برای جامعه مدنی که بازوی توانای دولت و ملت در مشکلات است باشد،جامعه مدنی که بدون هیچ چشم‌داشتی تنها خواسته‌اش عدم سنگ‌اندازی در مسیرشان برای کمک‌رسانی بیشتر است. در تصور عموم جامعه نیرو های نظامی در چند سال اخیر با دخالت و مشارکت های اقتصادی، سیاسی وجه مردمی خود را از دست داده اند که عملکرد آنها در این روزها با همکاری دولت یک فرصت طلایی برای بازگشت به اعتماد عمومی و دستیابی به اصالت حقیقی نظامیان میان مردم است اما خروج از چارچوب وظایف کمک رسانی و دخالت و درگیری با مسائل دیگر ذهنیت جامعه را نسبت به آنها و دولت مرکزی مخدوش می کند.

امیدواریم هر چه زودتر شاهد از بین رفتن ویروس کرونا درسراسر جهان باشیم.

آنچه دیگران میخوانند : الناز شاکردوست|عکس های جنجالی شیطنت پشت صحنه + تصاویر محسن تنابنده| عکس های جنجالی از جشن تولد لاکچری پسرش + تصاویر

حسن روحانی جمهوری اسلامی ایران جمهوری اسلامی   اخبار برگزیده
  

ماجرای پلاک سوم خودروها چیست؟رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا گفت: نصب پلاک سوم بر روی خودروها یک قانون است که در سال 86 تصویب شده است اما در چند سال گذشته اجرایی نشده است که از امسال به مرحله اجرا در می‌آید.
خودروتک تعویض پلاک پلیس راهور پلیس 

  

هیچکس در انتخابات 1400 به جهانگیری و محسن هاشمی رأی نمی‌دهدسعید زیباکلام در برنامه صداوسیما گفت: بسیاری از مسئولین جمهوری اسلامی با آویزان شدن به حکومت امیرالمومنین علیه السلام و نبی اکرم (ص) ابتدای ترین حقوق مردم را زیرپا میگذارند.
مستقل‌آنلاین انتخابات مجلس جمهوری اسلامی ازدواج 

  

متهمان فراری تا زمانی که وضعیت‌شان قرمز نیست، می‌توانند به کنسولگری مراجعه کنند/ آرای متهمان سیاسی برای جلوگیری از پناهندگی به آنها داده نمی‌شود/ بخشنامه اخیر رئیس قوه قضائیه فضای حسن نیت ایجاد می‌کندعضو کانون وکلای دادگستری مرکز با بیان اینکه بخشنامه اخیر رئیس قوه قضاییه موضوع جدیدی نیست، گفت: همه متهمان فراری می‌توانند به کنسولگری مراجعه کنند و خدمات عمومی دریافت کنند و تا زمانی که وضعیت‌شان قرمز اعلام نشده، کنسولگری هیچ اقدامی برای دستگیری آنها نمی‌تواند انجام دهد.
ایلنا قوه قضاییه قانون خبرنگار 

  

ثبت نام در طرح جدید فروش خودرو تمدید شد | جزئیاتتمامی متقاضیان شرکت در طرح جدید فروش خودروها، تا ساعت 24 چهارشنبه 14 خردادماه (به مدت 10 روز) فرصت دارند تا با مراجعه به سامانه‌های فروش خودروسازان، نسبت به ثبت‌نام اقدام نمایند. این تمدید بعد از آن آغاز شد که به دلیل میزان استقبال مشتریان از این طرح کلیه ظرفیت های خودروسازان تکمیل شد.
خودروتک ایران خودرو خودرو خودروسازان 

  

سفیر چین در تهران به اظهارات و توییت وزیر بهداشت واکنش نشان داد.سفیر چین در تهران به اظهارات و توییت کیانوش جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت کشورمان واکنش نشان داد.
۵۵ آنلاین چین تهران وزارت بهداشت 

  

ساز و کار پرداخت وام یک تا دو میلیونی به گروه‌های شغلی، ظاهرا به این‌گونه خواهد بود که اسامی مشمولان این وام که پرداخت‌های یک میلیونی وام یارانه‌بگیران برای آن‌ها انجام شده، مابقی تا سطح دو میلیون تومان به حسابشان شارژ خواهد شد.
نامه نیوز وام وزارت کشور ازدواج 

  

بحران بی‌سابقه در روابط چین و آمریکا؛ جنگ سرد جدیدی در راه است؟اقتصادنیوز: تنش در روابط پکن و واشنگتن به سطح بی‌سابقه‌ای رسیده است.پس از اتهام‌زنی‌های متقابل در بحبوحه بحران کرونا، اکنون هنگ‌کنگ زمین بازی را تغییر داده و درجه تقابل را به بالاترین سطح رسانده است.
اقتصادنیوز چین دونالد ترامپ دموکراسی 

  

مجموع ارزش سهام هر سهامدار عدالت چقدر است؟امکان فروش سهام عدالت فعلا فقط از طریق شبکه بانکی وجود دارد. محمدرضا معتمد عضو هیئت مدیره سازمان بورس گفت: از شنبه دهم خرداد امکان معاملات سهام عدالت فقط از طریق شبکه بانکی وجود دارد. مالکان می‌توانند حداکثر تا 30 درصد در این مرحله بفروش برسانند و مابقی دارایی را حداکثر تا یکسال امکان فروش خواهند داشت...
مستقل‌آنلاین سهام عدالت سهام ورزشگاه 

  

صهیونیست‌ها مدعی حمله سایبری ناکام به بندرعباس شدندشفقنا/ کانال 12 تلویزیون رژیم صهیونیستی روز دوشنبه مدعی شد که حمله سایبری به بندرعباس ایران توسط نیروی سایبری این رژیم انجام شده و اسرائیل از طریق آن به دنبال دستیابی به اهداف نظامی و اقتصادی بوده است.
مثلث بندرعباس تلویزیون روزنامه 

  

مجلس یازدهم احتمالاً به روی دولت شمشیر بکشدجلال جلالی‌زاده گفت: دولت در حد توان تلاش می‌کند و به دلیل محدودیت‌ها بیشتر از این نمی‌تواند برای حل مشکلات معیشتی مردم کاری انجام دهد که این مساله دامن همه نهادهای نظام را می‌گیرد و در نتیجه، مطالبه‌گری و پرسشگری مردم بیشتر می‌شود.
اعتماد دولت شورای نگهبان ویروس 

  اخبار داغ
  

علی روئین‌تن فیلمنامه مبارزات شهید ابراهیم هادی را می‌نویسدعلی روئین‌تن فیلمنامه زندگی و مبارزات شهید جاویدالاثر ابراهیم هادی را با حمایت بنیاد سینمایی فارابی می‌نویسد.
ایلنا فیلمنامه ایران تهران 

  

عزم جدی فدراسیون برای مبارزه با دوپینگفدراسیون کشتی، در نامه‌ای شرحی از اقدامات خود را در راه مبارزه با دوپینگ به اطلاع اتحادیه جهانی رساند.
ایلنا فدراسیون کشتی دوپینگ ایران 

  

نرخ ارز آزاد در 6 خرداد 99؛ ثبات قیمت دلار و یورو ادامه داردبراساس معاملات انجام شده در صرافی‌های مجاز امروز ( 6 خرداد 99) هر اسکناس یورو به قیمت 18 هزار و 800
خبرفوری ارز قیمت دلار 

  

عزم جدی فدراسیون کشتی در راه مبارزه با دوپینگفدراسیون کشتی شرحی از اقدامات خود را در راه مبارزه با دوپینگ به اطلاع اتحادیه جهانی رساند.
تسنیم فدراسیون کشتی دوپینگ ایران 

  

ارزش روز شرکتهای بورسی سهام عدالت چقدر است؟اقتصادنیوز :سهامداران عدالتی که روش مستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کرده‌اند از امروز می‌توانند با مراجعه به بانک،سفارش فروش30درصد سهامشان را ثبت کنند؛براین اساس اطلاع از ارزش روز سهام اهمیت دارد.
اقتصادنیوز سهام عدالت سهام سازمان خصوصی سازی 

  

ارزیابی ارتش اسرائیل از نخستین تحولات پس از درگیری بین آمریکا و ایرانارزیابی‌های ارتش اسرائیل حاکی از آن است که هرگونه برخورد بین جمهوری اسلامی در ایران و ایالات متحده، موجب وقوع واکنشی از سوی حزب‌الله علیه اسرائیل می‌شود؛ همزمان، ارزیابی‌های امنیتی در تل آویو تاکید می‌کند که اقدام اسرائیل برای حمله پیش‌گیرانه به حزب‌الله نیز کاملا اشتباه است.
اعتماد رئیس جمهور تلویزیون جمهوری اسلامی 

  

کشف محموله ارز قاچاقفرمانده انتظامی شهرستان پاسارگاد از کشف 8 میلیارد و 248 میلیون ریال ارز قاچاق در بازرسی از مسافر یک دستگاه اتوبوس خبر داد.
برنا ارز قاچاق اتوبوس 

  

هدف گذاری بانک مرکزی برای تورم 22 درصدی در سال 99بر اساس بیانیه منتشر شده از سوی بانک مرکزی در خصوص چارچوب هدف‌گذاری نرخ تورم، این نرخ برای بازه زمانی یک‌ساله، 22 درصد با دامنه مثبت و منفی 2 واحد درصد تعیین شده است.
برنا بانک مرکزی بانک تورم 

  

چارچوب هدف‌گذاری تورم اعلام شد/ نرخ تورم هدف، 22 درصدبانک مرکزی طی بیانیه‌ای چارچوب هدف‌گذاری نرخ تورم را اعلام و بر این اساس، هدف نرخ تورم خود را برای بازه زمانی یک‌ساله، 22 درصد با دامنه مثبت و منفی 2 واحد درصد تعیین کرد.
ایلنا تورم رشد اقتصادی نرخ ارز