عرضه گوشت قرمز 70‌هزار تومانی

سلامت نیوز: دلال ها با بازار گوشت قرمز خداحافظی می کنند. براساس آن چه رئیس شورای تامین دام کشور اعلام کرده، طرح عرضه مستقیم گوشت قرمز توسط تولیدکنندگان از امروز در کشور آغاز خواهد شد...

عرضه گوشت قرمز 70‌هزار تومانی

سلامت نیوز: دلال‌ها با بازار گوشت قرمز خداحافظی می‌کنند. براساس آن‌چه رئیس شورای تامین دام کشور اعلام کرده، طرح عرضه مستقیم گوشت قرمز توسط تولیدکنندگان از امروز در کشور آغاز خواهد شد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه شهروند ،این طرح که به گفته منصور پوریان تحت نظارت وزارت کشاورزی و ستاد تنظیم بازار است، تولیدکنندگان با تشکیل زنجیره، کشتار و بسته‌بندی گوشت تولیدی خود را برعهده خواهند گرفت. آن‌گونه که به نظر می‌رسد قرار است با حذف دلال‌ها قیمت مصرف‌کننده گوشت قرمز بازار به کیلویی 70‌هزار تومان برسد.

هرچند فعالان صنفی صنعت دامپروری نسبت به اجرای این طرح ابراز بی‌اطلاعی می‌کنند، اما کاهش حدود 25‌هزار تومانی گوشت قرمز در بازار را چندان دور از انتظار نمی‌دانند. این موضوع درحالی رخ می‌دهد که قیمت دام سنگین از حدود 41‌هزار تومان در ابتدای‌ سال به 32‌هزار تومان کاهش پیدا کرده، اما خبری از کاهش قیمت در بازار نیست و مصرف‌کنندگان گوشت را به همان قیمت 95‌هزار تومان خریداری می‌کنند.

رئیس شورای تامین دام کشور دلال‌ها را در زمینه گران ماندن گوشت قرمز مقصر می‌داند و گفته است که واسطه‌ها برای تامین سود خود اجازه کاهش قیمت و واقعی شدن آن را در بازار مصرف نمی‌دهند.

بررسی‌های قیمت نشان می‌دهد در صورت خرید هر کیلو دام سنگین به قیمت 32‌هزار تومان از دامدار، قیمت تمام‌شده هر کیلو گوشت گوساله به 70 تا 75‌هزار تومان می‌رسد.

خبری از گرانی گوشت و مرغ در محرم نیستهرچند مسئولان شورای تامین امور دام در آستانه محرم از طرح عرضه مستقیم گوشت و کاهش قیمت‌ها در بازار خبر می‌دهند. اما همه ساله در آستانه محرم و افزایش تقاضا در بازار قیمت گوشت قرمز افزایش 10 تا 15‌درصدی را تجربه می‌کند. البته فعالان صنفی می‌گویند با توجه به انباشتگی که در دام وجود دارد، امسال قیمت‌ها تحت کنترل خواهد بود. دامداران دراین‌باره می‌گویند که میزان تولید دام بیش از نیاز بازار است و به همین دلیل قیمت گوشت گوساله در ایام محرم تغییر چندانی نخواهد داشت.

دام روی دست دامدار ماند«به دنبال طرح‌هایی که در مرزهای کشور اجرایی شد، دیگر امکان قاچاق دام به خارج از ایران وجود ندارد و عرضه بیش از تقاضاست و با نوعی انباشتگی در صنعت دامپروری مواجه هستیم.» این موضوع را فعالان صنعت دامپروری می‌گویند و توضیح می‌دهند مدت زمان پرواربندی دام سنگین حدود یک‌سال است و بعد از آن نه‌تنها وزن آن بیشتر نمی‌شود، بلکه امکان کاهش وزن هم در آن وجود دارد.

بنابراین دامدارها سعی می‌کنند بعد از این مدت حتما دام‌های خود را بفروشند. اما در حاضر به دلیل کاهش قدرت معیشت خانوار و کمتر شدن سرانه مصرف گوشت قرمز، بسیاری از دام‌ها روی دست تولیدکنندگان باقی مانده و همین مسأله به افت حدود 10‌هزار تومان قیمت هر کیلو دام منجر شده است.

مرغ ارزان شدقیمت مرغ هم در بازار که از مرز 15‌هزار تومان گذر کرده بود، به گفته رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی، در چند روز آینده به نرخ مصوب نزدیک خواهد شد.

مهدی یوسف خانی با بیان این‌که هیچ‌گونه مشکلی در تامین و عرضه نهاده دامی وجود ندارد، ادامه داد: «قیمت 8500 تومان برای مرغ زنده که از سوی دستگاه‌های ذیربط تعیین‌ شده، قیمت مناسب و قابل قبولی است که در زمان تعیین قیمت، کارشناسان و نمایندگان مرغداری‌ها رضایت خود را اعلام کردند و حضور داشتند.»او ادامه می‌دهد:

«اما به دلیل آن‌که مرغداران در سه ماه ابتدایی ‌سال متضرر شدند، اصرار داشتند برای جبران ضرر گذشته، در دو ماه اخیر مرغ خود را 2‌هزار تومان گران‌تر از نرخ مصوب عرضه کنند که این اتفاق جبران ضرر گذشته شد و این اتفاق درحالی رخ داد که عرضه کم بود و مرغدار توانست نظر خود را عملی کند.»

یوسف خانی بیان کرد: «قیمت، بیش از هر فاکتور دیگری متاثر از میزان عرضه و تقاضاست و از دو سه روز گذشته میزان تولید افزایش و قیمت مرغ کاهش‌ یافته است.»

گوشت سلامت کاهش قیمت ها   اخبار برگزیده
  

جدید ترین قیمت گوشی موبایل در ایراناقتصاد نیوز: بازار موبایل کشور در پی کاهش قیمت ارزهای مهم، با کاهش قیمت ها مواجه شده است. این درحالی است که برخی فعالان معتقد هستند قیمت گوشی های موبایل می تواند در روزهای آینده باز هم کاهشی شود.
اقتصادنیوز قیمت کاهش قیمت ها موبایل 

  

عیار برانکو در عربستان مشخص شدپیشکسوت فوتبال ایران گفت: برانکو مربی خوبی است اما یک مربی درجه یک جهانی نیست و عیار واقعی او را فوتبال عربستان مشخص کرد.
شما‌نیوز برانکو دربی عربستان 

  

آصفی: ملاقات با ترامپ جز تحقیر رهاورد دیگری ندارد​رهبر معظم انقلاب اخیرا در حاشیه جلسه درس خارج فقه خودشان مسئله مذاکره با آمریکا را منتفی دانستند و گفتند که «مسئولان کشور از رئیس‌جمهور و وزیر امور خارجه و دیگران، یک‌صدا اعلام کردند که با آمریکا مذاکره نخواهیم کرد نه مذاکره دوجانبه نه چند جانبه.»
مثلث حمیدرضا آصفی ترامپ رهبر انقلاب 

  

ترامپ فرمان جنگ را صادر نمی‌کند/ جایگزین بولتون شباهت‌هایی به او دارد/ شرایط تحریمی موقعیت عادلانه‌ای برای مذاکره نیست/ آمریکا تاکنون به تلاش‌های ماکرون پاسخ درستی نداده استاستاد علوم سیاسی دانشگاه کلمبیا، تاکید کرد که ترامپ خواهان جنگ با ایران نیست و گفت: ترامپ برای انتخابات به افکار عمومی نیاز دارد پس فرمان جنگ را صادر نمی‌کند.
ایلنا ترامپ جنگ ایران 

  

توییت ظریف: ایران هیچ تمایلی به جنگ نداردظریف وزیر خارجه کشورمان در حساب توئیتری خود نوشته است: ایران هیچ تمایلی به جنگ ندارد ولی مثل همیشه از مردم و کشور خود دفاع خواهیم کرد.
مستقل‌آنلاین محمدجواد ظریف ایران جنگ 

  

فرمانده کل ارتش گفت:برای ما فرقی نمی‌کند که متجاوز چه کسی باشد. هر هواپیمایی که با نیت تخاصم یا با شکلی که از او احساس هجوم و تخاصم و ضرر کنیم، بخواهد از مرزهای ما عبور کند، قطعاً با آن برخورد خواهیم کرد.
نامه نیوز ارتش جمهوری اسلامی ایران حسن روحانی جمهوری اسلامی ایران 

  

شبکه 13 تلویزیونی رژیم صهیونیستی جمعه شب فاش کرد: "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر اسرائیل در صدد است به شرط تبرئه شدن از اتهامات، از صحنه سیاسی کناره گیری کند.
نامه نیوز بنیامین نتانیاهو روزنامه ماه 

  

تشکیل جلسه امنیت ملی آمریکا در راستای ادعای دست داشتن ایران در حمله به آرامکوبه نقل از روزنامه نیویورک تایمز، برخی مقامات گفته‌اند که روز گذشته مقامات ارشد امنیت ملی دولت آمریکا نشستی داشتنه‌اند تا درباره فهرستی از هدف‌های بالقوه در صورت دستور دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا برای «مقابله‌به‌مثل نظامی» علیه ایران با تکیه بر ادعای دست داشتن ایران در حمله رخ داده به آرامکوی عربستان، توضیح بدهند.
مستقل‌آنلاین ایران روزنامه نیویورک 

  

دربی فردا از همیشه جذاب‌تر استبازیکن پیشین پرسپولیس و استقلال تهران ضمن اشاره به تغییرات بوجود آمده در کادر فنی دو تیم در این فصل، گفت: شک نکنید که جذاب‌ترین دربی را خواهیم داشت.
شما‌نیوز دربی بازی لیگ برتر 

  

نامه ضد ایرانی عربستان به شورای امنیت درباره حادثه آرامکوعربستان سعودی در نامه‌ای به شورای امنیت، مدعی شده است که در حمله (ارتش یمن) به تأسیسات نفتی آرامکو، از سلاح‌های ایرانی استفاده شد است.
مثلث عربستان ایران پالایشگاه 

  اخبار داغ
  

سوارز: شکست نگران کننده‌ای بودمهاجم بارسلونا شکست برابر گرانادا را نگران کننده خواند.
خبرفوری بارسلونا لالیگا فوتبال 

  

گلزنی دنیس اکرت به بایرن مونیخ/ابراهیمی ،ارزانی غایبان بازی‌های امشبمهاجم ایرانی،آلمانی تیم انگولشتات تک گل تیمش برابر بایرن مونیخ را به ثمر رساند.
ایلنا بایرن مونیخ تیم بایرن مونیخ بایرن 

  

قیمت پراید باز هم ارزانتر شد (عکس)در حالی که صبح امروز قیمت پراید 131 SE در بازار 41 میلیون تومان بود بعد از ظهر قیمت 500 هزار تومان دیگر پایین آمد.
خودروتک قیمت عکس خودرو 

  

تولید ،‌شاه بیت تسیهلات ارزان قیمت بانک پاسارگادکمبود نقدینگی یکی از مسائلی است که همواره بنگاه های تولیدی در چرخه فعالیت خود با آن مواجه هستند، از این رو بناچار بایستی بخشی از نیازهای خود را از طریق تسهیلات بانکی تامین کنند اما در این فرایند آنچه که مشکلات بنگاه ها را دو چندان می کند سود بالای تسهیلات بازپرداختی است به نحوی که در ادامه کار نه تنها این منابع به کمک آنها می آید بلکه "استخوانی است در گلو " ، ازطرفی وضعیت اقتصاد...
شما‌نیوز قیمت تسهیلات بانکی بانک 

  

اوتلت­ها و مراکز خرید ارزان استانبولآیا علاقه دارید بهترین برندها را با قیمتی پایین تر از قیمت بازار تهیه کنید؟ آیا همیشه در جستجوی بهترین معاملات هستید؟ در این صورت مراکز اوتلت استانبول مکانی برای شماست.
ایلنا کودکان فرودگاه مواد غذایی