عرضه گوشت قرمز 70‌هزار تومانی

سلامت نیوز: دلال ها با بازار گوشت قرمز خداحافظی می کنند. براساس آن چه رئیس شورای تامین دام کشور اعلام کرده، طرح عرضه مستقیم گوشت قرمز توسط تولیدکنندگان از امروز در کشور آغاز خواهد شد...

عرضه گوشت قرمز 70‌هزار تومانی

سلامت نیوز: دلال‌ها با بازار گوشت قرمز خداحافظی می‌کنند. براساس آن‌چه رئیس شورای تامین دام کشور اعلام کرده، طرح عرضه مستقیم گوشت قرمز توسط تولیدکنندگان از امروز در کشور آغاز خواهد شد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه شهروند ،این طرح که به گفته منصور پوریان تحت نظارت وزارت کشاورزی و ستاد تنظیم بازار است، تولیدکنندگان با تشکیل زنجیره، کشتار و بسته‌بندی گوشت تولیدی خود را برعهده خواهند گرفت. آن‌گونه که به نظر می‌رسد قرار است با حذف دلال‌ها قیمت مصرف‌کننده گوشت قرمز بازار به کیلویی 70‌هزار تومان برسد.

هرچند فعالان صنفی صنعت دامپروری نسبت به اجرای این طرح ابراز بی‌اطلاعی می‌کنند، اما کاهش حدود 25‌هزار تومانی گوشت قرمز در بازار را چندان دور از انتظار نمی‌دانند. این موضوع درحالی رخ می‌دهد که قیمت دام سنگین از حدود 41‌هزار تومان در ابتدای‌ سال به 32‌هزار تومان کاهش پیدا کرده، اما خبری از کاهش قیمت در بازار نیست و مصرف‌کنندگان گوشت را به همان قیمت 95‌هزار تومان خریداری می‌کنند.

رئیس شورای تامین دام کشور دلال‌ها را در زمینه گران ماندن گوشت قرمز مقصر می‌داند و گفته است که واسطه‌ها برای تامین سود خود اجازه کاهش قیمت و واقعی شدن آن را در بازار مصرف نمی‌دهند.

بررسی‌های قیمت نشان می‌دهد در صورت خرید هر کیلو دام سنگین به قیمت 32‌هزار تومان از دامدار، قیمت تمام‌شده هر کیلو گوشت گوساله به 70 تا 75‌هزار تومان می‌رسد.

خبری از گرانی گوشت و مرغ در محرم نیستهرچند مسئولان شورای تامین امور دام در آستانه محرم از طرح عرضه مستقیم گوشت و کاهش قیمت‌ها در بازار خبر می‌دهند. اما همه ساله در آستانه محرم و افزایش تقاضا در بازار قیمت گوشت قرمز افزایش 10 تا 15‌درصدی را تجربه می‌کند. البته فعالان صنفی می‌گویند با توجه به انباشتگی که در دام وجود دارد، امسال قیمت‌ها تحت کنترل خواهد بود. دامداران دراین‌باره می‌گویند که میزان تولید دام بیش از نیاز بازار است و به همین دلیل قیمت گوشت گوساله در ایام محرم تغییر چندانی نخواهد داشت.

دام روی دست دامدار ماند«به دنبال طرح‌هایی که در مرزهای کشور اجرایی شد، دیگر امکان قاچاق دام به خارج از ایران وجود ندارد و عرضه بیش از تقاضاست و با نوعی انباشتگی در صنعت دامپروری مواجه هستیم.» این موضوع را فعالان صنعت دامپروری می‌گویند و توضیح می‌دهند مدت زمان پرواربندی دام سنگین حدود یک‌سال است و بعد از آن نه‌تنها وزن آن بیشتر نمی‌شود، بلکه امکان کاهش وزن هم در آن وجود دارد.

بنابراین دامدارها سعی می‌کنند بعد از این مدت حتما دام‌های خود را بفروشند. اما در حاضر به دلیل کاهش قدرت معیشت خانوار و کمتر شدن سرانه مصرف گوشت قرمز، بسیاری از دام‌ها روی دست تولیدکنندگان باقی مانده و همین مسأله به افت حدود 10‌هزار تومان قیمت هر کیلو دام منجر شده است.

مرغ ارزان شدقیمت مرغ هم در بازار که از مرز 15‌هزار تومان گذر کرده بود، به گفته رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی، در چند روز آینده به نرخ مصوب نزدیک خواهد شد.

مهدی یوسف خانی با بیان این‌که هیچ‌گونه مشکلی در تامین و عرضه نهاده دامی وجود ندارد، ادامه داد: «قیمت 8500 تومان برای مرغ زنده که از سوی دستگاه‌های ذیربط تعیین‌ شده، قیمت مناسب و قابل قبولی است که در زمان تعیین قیمت، کارشناسان و نمایندگان مرغداری‌ها رضایت خود را اعلام کردند و حضور داشتند.»او ادامه می‌دهد:

«اما به دلیل آن‌که مرغداران در سه ماه ابتدایی ‌سال متضرر شدند، اصرار داشتند برای جبران ضرر گذشته، در دو ماه اخیر مرغ خود را 2‌هزار تومان گران‌تر از نرخ مصوب عرضه کنند که این اتفاق جبران ضرر گذشته شد و این اتفاق درحالی رخ داد که عرضه کم بود و مرغدار توانست نظر خود را عملی کند.»

یوسف خانی بیان کرد: «قیمت، بیش از هر فاکتور دیگری متاثر از میزان عرضه و تقاضاست و از دو سه روز گذشته میزان تولید افزایش و قیمت مرغ کاهش‌ یافته است.»

گوشت سلامت کاهش قیمت ها   اخبار برگزیده
  

ارضای حلال غریزه جنسی؛ وعده عجیب یک کاندیداروزنامه جمهوری اسلامی نوشت: تبلیغات انتخاباتی نامزد‌های مجلس در مواردی به ابتذال کشیده شده است. یکی از نامزد‌های ورود به مجلس در تابلوی تبلیغاتی خود «ارضای حلال غریزه جنسی جوانان» را وعده داده است. علاوه بر مبتذل بودن این قبیل وعده‌ها، متأسفانه کسی که صلاحیتش برای ورود به مجلس شورای اسلامی تأیید شده از حدود اختیارات و وظایف نمایندگان مجلس خبر ندارد.
مستقل‌آنلاین روزنامه روزنامه جمهوری اسلامی جمهوری اسلامی 

  

خبرهای تایید نشده درباره به وحدت رسیدن شورای ائتلاف و جبهه پایداری بر سر یک لیست واحدبرخی اخبار غیررسمی از وحدت حداکثری اصولگرایان(شورای ائتلاف و جبهه پایداری) در انتخابات مجلس خبر می‌دهد.
۵۵ آنلاین جبهه پایداری اصولگرایان انتخابات مجلس 

  

چشم انداز قیمت خودروهای داخلی پس از یورو 5 شدنعضو هیات مدیره انجمن صنایع همگن اظهار کرد: نمی‌توان میزان افزایش قیمت خودروها را به واسطه استاندارد یورو 5 فعلا اعلام کرد.حتی اگر پیشرانه‌های یورو 5 نیز روی خودروهای داخلی قرار گیرد اما وقتی سوخت مناسب آن وجود ندارد امکان‌پذیر نیست که این پیشرانه‌ها بتوانند به درستی کار کنند.
خودروتک قیمت افزایش قیمت خودروسازان 

  

دستور کدخدایی برای پیگرد قانونی مدعیان ارتباط با اعضای شورای نگهبانسخنگوی شورای نگهبان نوشت: کلاهبرداران مدعی ارتباط با شورای نگهبان تحت پیگرد قانونی هستند.
ایلنا عباسعلی کدخدایی شورای نگهبان کلاهبرداری 

  

وزیر بهداشت:موردی از آلودگی کرونا در هیچ نقطه ای از کشور نداریماقتصادنیوز : وزیر بهداشت، گفت: تا کنون هیچ موردی از آلودگی کرونا ویروس در کشور نداشته ایم.
اقتصادنیوز وزارت بهداشت ایران ویروس 

  

حزب سبز برای انتخابات لیستی عجیب و غریب دادحزب سبز یک لیست انتخاباتی عجیب و غریب برای حضور مجلس از اصلاح طلبان، اصولگرایان و جبهه پایداری منتشر کرده که توجه خیلی‌ها را به خود جلب کرده است.
مستقل‌آنلاین انتخابات مجلس مجلس شورای اسلامی اصولگرایان 

  

عضو لیست 9 دی با بیان اینکه در مجلس یازدهم نباید آمریکایی و آمریکا پرست داشته باشیم، گفت: در این مجلس نباید کسی به دنبال ارتباط با شیطان بزرگ و کدخدا باشد.
نامه نیوز حسن روحانی رئیس جمهور ایوانکا ترامپ 

  

«دیدن این فیلم جرم است» متقاضی اکران در نوروز 99 شدفیلم سینمایی «دیدن این فیلم جرم است» به کارگردانی رضا زهتابچیان متقاضی اکران نوروزی شد.
مملکت‌آنلاین جشنواره فیلم فجر جرم نوروز 

  

قیمت جدید انواع پراید صفر و کارکرده (بهمن 98)در حال حاضر پراید صندوقدار مدل 1387 با 200 هزار کیلومتر کارکرد حدود 26 میلیون تومان قیمت خورده است.
خودروتک قیمت اقتصاد پایتخت 

  

نامه مهم فیفا برای حضور زنان ایرانی در ورزشگاه هافیفا در تازه‌ترین نامه‌اش به فدراسیون فوتبال ایران خواسته‌هایش درباره حضور زنان در بازی‌های انتخابی جام‌جهانی، لیگ قهرمانان آسیا و لیگ داخلی را توضیح داده است
مثلث فیفا زنان فدراسیون فوتبال 

  اخبار داغ
  

سهم ارز داروهای وارداتی در سال 99 به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا شانه ساز، در حاشیه نشست خبری، در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبنی بر اینکه در سال 99 چه مقدار ارز برای واردات دارو پیش بینی شده است، گفت: با برنامه ریزی که انجام داده ایم، رقم 2.5 میلیارد دلار ارز برای داروهای وارداتی پیش بینی شده است. وی با عنوان این مطلب که در سال جاری شاهد صرفه جویی 20 درصدی ارزبری دارو نسبت به سال گذشته بوده ایم، افزود: در سال گذشته…
مهر ارز خبرنگار واردات 

  

600 میلیون دلار صرفه جویی ارزی در حوزه دارو به گزارش خبرنگار مهر، فرامرز اختراعی، بعد از ظهر سه شنبه در نشست خبری که در سالن کنفرانس سازمان غذا و دارو برگزار شد، اظهار داشت: تلاش‌های صنعت داروسازی کشور تا بدانجا پیش رفته است که توانسته ایم 70 درصد داروی کشورمان را بیمه کنیم. یعنی مواد اولیه دارویی این میزان دارو در داخل تأمین می‌شود. وی همچنین از خودکفایی صد درصدی در بسته بندی صنعت دارویی کشور خبر داد و گفت: در حال حاضر…
مهر دلار صرفه جویی حوزه 

  

ضرورت تعیین دستمزد متناسب با خط فقر/جای خالی پرداخت وام‌های ودیعه مسکن ارزان به کارگرانفعال حوزه کارگری با اشاره به اینکه دستمزد باید متناسب با خط فقر تعیین شود گفت: دولت معتقد است که 60میلیون نفر مشمول بسته معیشتی می شوند یعنی جامعه به سمت فقیر شدن پیش می رود.
تسنیم دستمزد حداقل دستمزد خط فقر 

  

نمی‌توان با رها کردن تورم مزد‌بگیران را عاصی کرد/ نباید کارگران را مجبور کنیم در شیب افزایش قیمت سُر بخورندعضو هیات مدیره کانون شوراهای اسلامی کار استان تهران، گفت: در شرایط نامطلوب و بحرانی جامعه، گرچه نمی‌توان راهکارهای بادوامی را برای کاهش شکاف مزد از تورم پیدا کرد اما می‌‌توان با اتخاذ سیاست‌هایی از رها شدنِ حیوان وحشی تورم جلوگیری کرد.
ایلنا تورم دستمزد حداقل دستمزد 

  

برای وصول مالیات به فعالان اقتصادی شناسنامه دار فشار نمی‌‌آوریم/ مالیات بر ارزش افزوده صادرات به صادرکنندگان بازگردانده می‌شودوزیر اقتصاد با اشاره به نگرانی فعالان اقتصادی در مورد اخذ مالیات در بودجه 99 گفت: رویکرد دولت و وزارت اقتصاد این نیست که برای تامین مالی خزانه و وصول مالیات به فعالان اقتصادی شناسنامه دار فشار بیاورد.
برنا مالیات مالیات بر ارزش افزوده شناسنامه 

  

تورم بالا نقش کلیدی در خنثی کردن اقدامات نظام برای افزایش عدالت دارد/ ضرورت کاهش پایداری تورم برای حداکثرسازی رفاه اجتماعیرئیس کل بانک مرکزی گفت: بدون تردید یکی از الزامات کلیدی و اساسی برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی کاهش پایدار تورم و دستیابی به نرخ تورم پایین در راستای آنچه است که اقتصاددانان برای حداکثرسازی رفاه اجتماعی بهینه می‌دانند.
ایلنا تورم درآمد بانک مرکزی