آخرین خبرها از وضعیت خصوصی‌سازی سرخابی‌های پایتخت

معاون سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرد که عرضه اولیه دو باشگاه استقلال و پرسپولیس برای خصوصی‌سازی تا یک یا دو ماه آینده انجام خواهد شد.

آخرین خبرها از وضعیت خصوصی‌سازی سرخابی‌های پایتخت

به گزارش مملکت آنلاین، ابوالقاسم شمس درباره وضعیت واگذاری باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی گفت: جلسات هفتگی برای این موضوع از نیمه دوم سال 98 آغاز شده و نشست‌ها در سال 99 با حضور وزیر ورزش در وزارت ورزش و جوانان برگزار می‌شود. اخذ اسناد مالکیت برای چهار مجموعه ورزشی دو باشگاه انجام شده است؛ ورزشگاه شهید درفشی‌فر و شهدای گمنام برای پرسپولیس و ورزشگاه‌های شهید مرغوبکار و مرحوم حجازی برای استقلال.

«برای باشگاه پرسپولیس آماده‌سازی خوبی صورت گرفته و سرمایه‌اش از یک میلیون تومان به 700 میلیارد تومان افزایش یافته است.» وی که با برنامه تهران ورزشی گفت‌وگو می‌کرد، با بیان این جمله اظهار داشت: گزارش توجیهی افزایش سرمایه به حسابرس ارسال شده و امیدواریم ظرف یک هفته، درخواست (خصوصی‌سازی) باشگاه برای پذیرش به هیئت پذیرش فرابورس داده شود. همزمان با این گزارش توجیهی افزایش سرمایه از طریق مشاور پذیرش باشگاه، برنامه کسب و کار، بودجه سه سال آینده ارائه شده و باشگاه هم صورت‌های مالی را تا 31 خرداد 99 ارائه کرد. خیلی امیدواریم  که این گزارش‌ها تا دو هفته آینده تکمیل و نهایی شود.

معاون سازمان خصوصی‌سازی درباره شرایط خصوصی‌سازی استقلال گفت: صورت‌های مالی این باشگاه تا 31 تیر 99 هنوز نهایی نشده و این موضوع در حال پیگیری است. به محض اینکه صورت‌های مالی استقلال نهایی شود، افزایش سرمایه انجام می‌شود و اسناد مالکیت این باشگاه اخذ شده است. جلسات توجیهی در مرحله تهیه است و چون صورت‌های مالی ارائه نشده، گزارش حسابرس و بازرس قانونی زمان بیشتری می‌طلبد. پیش‌بینی ما این است که ابتدا پرسپولیس پذیرش شود، بعد استقلال.

شمس درخصوص تأخیر در روند واگذاری سرخابی‌ها به بخش خصوصی تصریح کرد: شرمنده مردم هستیم که قول‌های داده شده، عملی نمی‌شود. تاریخ‌های اعلام شده پیش‌بینی است و ما پیش‌بینی کرده بودیم سند مالکیت مجموعه‌های ورزشی را ظرف دو ماه بگیریم، اما با مشکلات حقوقی و ثبتی موجود، کار با سختی جلو رفت. سازمان ثبت اسناد و املاک همراهی خیلی خوبی با ما داشت تا اسناد مالکیتی را بگیریم. بخشی دیگر هم رفع اختلافات دو باشگاه با سازمان لیگ، فدراسیون فوتبال و صندوق حمایت و اسپانسرهای مختلف بود و اختلافات در دوره‌های مختلف باید حل و فصل می‌شد که این موضوع باعث کُندی در کارها شد.

وی در مورد همکاری مدیران استقلال و پرسپولیس گفت: مسئولان دو باشگاه همکاری لازم را دارند، اما موضوع به ساختار مدیریتی و مالکیتی دو باشگاه برمی‌گردد. استقلال و پرسپولیس حاشیه‌های فراوانی دارند و بیشتر وقت آنها صرف مسائل ورزشی می‌شود. شاید گفته شود اهمیت کمتری به امور مالی و انضباط مالی دو باشگاه وجود دارد و کمتر به این مسائل توجه شده است. کمیته حسابرسی داخلی برای دو باشگاه ایجاد شده که کمک می‌کند اهمیت بیشتری به کنترل داخلی داده شود و اشکالات مالی تا حدودی برطرف شود.

معاون سازمان خصوصی‌سازی در پاسخ به این پرسش که آیا نوسان بورس برای خصوصی‌سازی سرخابی‌ها نگران‌کننده است یا خیر، اظهار داشت: کارهای خود را با توکل به خدا پیش می‌بریم. بخشی از این نوسانات، طبیعت بازار سرمایه است.

شمس درباره زمان واگذاری دو باشگاه گفت: تمام تلاش خود را می‌کنیم که کار تا آبان انجام شود. ممکن است این زمان یکی دو هفته زودتر یا دیرتر تغییر کند، اما مطمئن باشید عرضه اولیه دو باشگاه تا یکی دو ماه آینده انجام خواهد شد.

سازمان خصوصی سازی خصوصی سازی بخش خصوصی   اخبار برگزیده
  

مجوز افزایش قیمت خودرو صادر شدرییس شورای رقابت اعلام کرد: براساس مصوبه اردیبهشت ماه خودروسازان می‌توانند حداکثر تا سقف اعلامی نرخ تورم بخشی از سوی بانک مرکزی در سه ماهه سوم امسال افزایش قیمت‌ها را اعمال کنند.
خودروتک افزایش قیمت قیمت خودرو 

  

طرح تأمین کالاهای اساسی در آستانه تصویب مجلس/ چه کسانی مشمول دریافت می شوند؟رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اختلاف با دولت بر سر تأمین منابع طرح کالاهای اساسی گفت: طرح تأمین کالاهای اساسی 4شنبه همین هفته در دستور کار مجلس برای تصویب نهایی قرار دارد.
اقتصادنیوز کمیته امداد کمیته امداد امام خمینی قیمت 

  

آژیر جنگ داخلی در آمریکا | نیویورک‌تایمز درباره پیامدهای انتخابات هشدار دادانتخابات آمریکا، قلب این کشور را مورد آزمون قرار خواهد داد. این بخشی از سخنان چارلز بلو، ستون‌نویس نیویورک تایمز است. او در یادداشت 25 اکتبر می‌نویسد: اینکه ما چه کسی هستیم؟ چگونه به این نقطه رسیدیم؟ چگونه این کشور دونالد ترامپ را انتخاب کرد و آیا قانون اساسی ما ظرفیت پذیرش خطا و معکوس کردن آن را دارد، سوالاتی است که مطرح شده است.
۵۵ آنلاین جنگ نیویورک نیویورک تایمز 

  

دیدار لاوروف با وزیر خارجه رژیم صهیونیستی درباره ایرانوزرای خارجه روسیه و رژیم صهیونیستی با محوریت ایران با یکدیگر دیدار کردند‌.
ایلنا سرگئی لاوروف ایران روسیه 

  

برنامه ایران برای جلوگیری از تکرار خربکاری در نطنز / غریب‌آبادی: تاسیسات به زیر زمین منتقل می‌شوندکاظم غریب‌آبادی، سفیر ایران در آژانس انرژی اتمی گفت: تاسیسات پیشرفته‌تری در دل کوه به جای تاسیسات حادثه‌دیده در نطنز، احداث خواهد شد. همچنین، تمامی زنجیره‌های ماشین‌های جدید تحقیق و توسعه به زیر زمین منتقل خواهند شد و این موضوعات به اطلاع آژانس نیز رسیده‌است.
اعتماد ایران سازمان انرژی اتمی درمان 

  

اگر روحانی از قدرت خارج می‌شد امروز قیمت ارز 11 هزار تومان بودبهترین مصلحت در روزگار فعلی کشور، اخراج آقای روحانی از قدرت است. هیچ چیزی به اندازه این اتفاق به سود مصلحت و منفعت کشور و مردم و نظام و انقلاب نیست.
مستقل‌آنلاین قیمت ارز قیمت ارز 

  

بایدن دنبال یک توافق بسیار سختگیرانه با ایران استسناتور دموکرات؛ برجام ناقص است بایدن خواستار توافق سخت‌گیرانه‌تر است
مثلث باراک اوباما ایران دموکرات 

  

قیمت نهایی خودرو سایپا شاهین درآمداعلام جدیدترین برنامه پیش فروش سایپا تا حدی از قیمت سایپا شاهین رمزگشایی کرد. خودرویی که گل سرسبد محصولات جدید امسال بازار خودرو خواهد بود.
خودروتک قیمت خودرو بازار خودرو 

  

ادعای کارشناس صدا و سیما درباره دست داشتن دولت در وضعیت کنونی بورس/ فیلمحقانی کارشناس بازار بورس گفت: چرا بانک ها در اردیبهشت ماه سهام خود را نفرختند. چرا مصوبه کنترل بازار بوسیله مسئولین بورس لغو شد
گسترش صدا و سیما دولت بانک 

  

ویدیو| اولین ایرانی‌ای که واکسن کرونای روسی زدسایت فدراسیون کاراته روسیه خبر داد که براساس اعلام وزارت ورزش روسیه قرار است روند تست واکسن کرونا ساخت این کشور روی ورزشکاران آغاز شود و در همین راستا، بازیکنان و اعضا کادر فنی تیم ملی کاراته این کشور قرار است واکسن کرونا بزنند. سرمربیگری تیم ملی کاراته روسیه بر عهده حسین روحانی است و با این حساب، روحانی اولین ایرانی خواهد بود که واکسن کرونا خواهد زد.
مملکت‌آنلاین روسیه کاراته ورزش 

  

نتایج نظرسنجی‌های جدید نشان می‌دهند وضعیت رئیس‌جمهور مستقر آمریکا در نظرسنجی‌ها بهبود یافته اگرچه نامزد حزب دموکرات کماکان توانسته پیشتازی خود را حفظ کند.
نامه نیوز دونالد ترامپ ترامپ ایوانکا ترامپ 

  

کدام شغل ها از امروز تعطیل است؟از امروز فعالیت سه گروه شغلی در 43 شهرستان کشور تعطیل می‌شود. اما شهرستان تهران از استان تهران مشمول این محدودیت نیست و براساس اعلام اتاق اصناف، محدودیت‌ها در تهران مانند هفته‌های گذشته است.
مستقل‌آنلاین سهام عدالت سهام بازی 

  

سیاست‌های ترامپ در مورد خاورمیانه مشخص است، اما سیاست‌های بایدن چگونه خواهد بود؟ قطعا بایدن اعتبار را به توافق هسته‌ای با ایران باز می‌گرداند و معامله قرن را کنار گذاشته، علیه شهرک سازی و الحاق می‌ایستد و رابطه با رهبری فلسطین را از سر می‌گیرد، برای مهار جنون بن سلمان تلاش می‌کند و به دنبال صلح در خلیج فارس خواهد بود.
نامه نیوز خاورمیانه رئیس جمهور ایوانکا ترامپ 

  

افزایش واردات نفت از ایران توسط چین در ماه سپتامبرواردات نفت از ایران توسط چین در ماه سپتامبر افزایش یافت‌.
ایلنا واردات نفت ایران 

  

دیدگاه متفاوت کیهان با نظر رهبر انقلاب: هتک حرمت مسئولان بد است اما ...رهبر معظم انقلاب اسلامی روز شنبه به اقدام اخیر برخی‌ها در مواجهه با دولت و شخص رئیس‌جمهور ‌اشاره کردند و گفتند: «اگرچه در میان این برادران، افراد خوبی هم هستند، اما این کار غلط بود و این موضوع را به‌طور صریح اعلام می‌کنم.»
۵۵ آنلاین رهبر انقلاب دولت رئیس جمهور 

  اخبار داغ
  

دو مصوبه مهم بورسی؛ افزایش سقف سرمایه‌گذاری صندوق‌های با درآمد ثابتهیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار از تصویب دو مصوبه در این سازمان خبر داد.
اقتصادنیوز سرمایه درآمد سازمان بورس و اوراق بهادار 

  

قیمت دلار امروز سه‌شنبه 1399/08/06| یورو و پوند گران شدندقیمت دلار امروز در بازار آزاد با رشد 700 تومانی قیمت به 28,800 (بیست و هشت هزار و هشتصد ) تومان رسید.
اقتصادنیوز قیمت دلار یورو 

  

دبیرکل سازمان جهانی بهداشت: تسلیم کرونا نشویدسلامت نیوز:دبیرکل سازمان جهانی بهداشت (WHO) گفت: تسلیم شدن در برابر مهار کروناویروس خطرناک است...
سلامت‌نیوز سلامت مصاحبه دولت 

  

نوع حاد ویروس کرونا در کمین افراد چاقسلامت نیوز: رئیس ترجمان دانش انستیتو تحقیقات تغذیه کشور، گفت: چاقی باعث افزایش خطر ابتلا به نوع حاد ویروس کرونا می شود و خطر بستری شدن را تا 3 برابر افزایش می دهد...
سلامت‌نیوز ویروس درمان چاقی 

  

مدافع کروات استقلال منتظر تست کرونامدافع کروات تیم استقلال منتظر انجام تست کرونا است
ایلنا استقلال خبرنگار ایران 

  

بورس امروز 6 آبان 99/ ناامیدی سرمایه گذاران از صعود بازاربازار بورس امروز نیز با وجود تحرکاتی که روز گذشته رخ داد با کاهش همراه شد.
برنا سرمایه 

  

زمان آزمایش انسانی واکسن ایرانی کرونا/ روند بیماری هنوز صعودی است به گزارش خبرنگار مهر، سیما سادات لاری، روز سه شنبه در نشست خبری که به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، به سوالات خبرنگاران در ارتباط با بیماری کرونا، دارو، واکسن، پروتکل‌های بهداشتی، محدودیت‌های کرونایی و…، پاسخ داد. وی در ارتباط با آخرین وضعیت ساخت واکسن ایرانی کرونا، گفت: نتایج آزمایش‌های حیوانی خوب بوده و پیش بینی می‌شود تا آخر پاییز اولین آزمایش بر روی نمونه انسانی انجام شود…
مهر وزارت بهداشت خبرنگار دارو 

  

هیات مدیره سازمان بورس از تصویب دو مصوبه در این سازمان خبر دادعضو هیات مدیره سازمان بورس توضیح داد: امروز ششم آبان ماه 1399، براساس مصوبه هیات مدیره سازمان بورس و در راستای افزایش ظرفیت تقاضای بازار مصوباتی نهایی و اعلام شد.
ایلنا درآمد ماه سرمایه 

  

بهبود مستمر خدمات درمانی و بهداشت جهت پیشگیری و کنترل بیماری کروناسید جواد مرتضوی، مدیرعامل شرکت حکیم مس با بیان این‌که متاسفانه بیماری کرونا در تمامی جهات توان و نیروی مضاعفی را از بخش درمان گرفته و خستگی زیادی چه از لحاظ فکری و چه به لحاظ جسمی برای این بخش داشته است، گفت: تمامی تلاش کادر درمان حکیم مس طی ماه‌های گذشته در جهت قطع زنجیره این بیماری بوده است. در این راستا، انجام آزمایشات مربوط به بیماری کووید 19 به طور مستمر انجام گرفته است.
ایلنا داروخانه خانواده درمان 

  

بورس دچار جو هیجانی شده استبا شروع معملات امروز بازار سهام تقاضا در برخی از نمادهای شاخص‌ساز افزایش یافت اما در ادامه روند معاملات فشار عرضه باعث ریزش 1٫8 درصدی بازار سهام شد.
گسترش سهام خودرو شاخص 

  

این شایعات سبب سقوط بورس شد!هیچ کدام از سناریوهایی که کارشناسان و تحلیلگران برای پایان اصلاح شاخص بورس تعریف کرده بودند محقق نشد و این شاخص رسما به کانال یک میلیون و 300 هزار واحد سقوط کرد. اتفاقی که یک کارشناس بازار سرمایه بر این باور است که شایعه هایی مانند افزایش نرخ سود بانکی و قیمت‌گذاری دستوری باعث بی‌اعتماد کردن سرمایه‌گذاران و درنهایت سقوط بازار شد.
گسترش بورس کالا نرخ سود بانکی دولت 

  

کرونا در چه حرارتی از بین می‌رود؟سلامت نیوز:دانشمندان اعلام کردند کووید 19 به میزان زیادی در مقابل درجه حرارت محیط آسیب پذیر استاگرچه کووید 19 نسبت به ویروس آنفلوآنزا روی سطوح مقاوم تر است، اما دانشمندان می گویند این ویروس مانند سایر ویروس های خانواده کرونا در مقابل افزایش دما بسیار آسیب پذیر است...
سلامت‌نیوز سلامت ویروس خانواده 

  

چه کسانی به نوع حاد ویروس کرونا مبتلا می شوند؟رئیس ترجمان دانش انستیتو تحقیقات تغذیه کشور، گفت: چاقی باعث افزایش خطر ابتلا به نوع حاد ویروس کرونا می شود و خطر بستری شدن را تا 3 برابر افزایش می دهد.
اقتصادنیوز ویروس تغذیه چاقی 

  

چرا مرگ‌‌ومیر بیماران کرونایی در ایران افزایش یافت؟!معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در کلان‌‌شهر تهران با بیان اینکه در حال حاضر کرونا 30 درصد از ظرفیت قابل بستری در بخش‌‌های مختلف را به خود اختصاص داده است، درباره چرایی بالا بودن مرگ‌‌ومیر ناشی از کرونا در سطح کشورمان توضیح داد.
تسنیم مرگ درمان ایران