تسنیم   |  ورزشی  |  

علی‌نژاد: AFC حق تحریم صداوسیمای ایران را ندارد/ وزیر ورزش به اینفانتینو و شیخ سلمان اعتراض کرد

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان گفت: تحریم‌ها نباید به سازمان صدا و سیمای ایران مربوط شود و این مسئله تضییع حقوق میلیون‌ها هوادار است.

علی‌نژاد: AFC حق تحریم صداوسیمای ایران را ندارد/ وزیر ورزش به اینفانتینو و شیخ سلمان اعتراض کرد

- اخبار ورزشی -

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، مهدی علی‌نژاد در پایان مجمع عمومی و سالیانه فدراسیون تیراندازی با کمان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مصوباتی در مورد آیین نامه‌ها بود که به تصویب رسید. فدراسیون از لحاظ انضباط مدیریتی و مالی شرایط خوبی داشته و در دو سال اخیر بدهی نداشته و بخشی از بدهی‌های سنوات گذشته را پرداخت کرده است.

وی در خصوص دادگاه جودوی ایران گفت: پیش‌بینی محاکم قضایی دشوار است. آنچه وظیفه وزارت و کمیته و فدراسیون بوده، دفاع از حقوق جودو است. این تعلیق ظالمانه است و با مبانی بین‌المللی مغایرت دارد. بعد از اینکه در فدراسیون جهانی به اعتراض تعلیق ایران توجه نشد، به دادگاه عالی شکایت شد. تلاش کردیم در کنار کمیته ملی المپیک هزینه‌های دادرسی که گزاف بود، پرداخت شود. برای هماهنگی جلساتی برگزار و وکیل خوبی استخدام شد و شهود ما سجادی، داورزنی و زارعیان از طرف ایران در دادگاه شرکت می‌کنند. ویزر در لیست حاضرین بوده و باید ببینیم دادگاه عالی ورزش چه تصمیمی می‌گیرد. امیدوارم نتیجه به نفع ایران باشد.

* در دادگاه شکست بخوریم، تعلیق ادامه خواهد داست

معاون وزیر ورزش در پاسخ به این سوال که اگر ایران در این دادگاه شکست بخورد، چه تاثیری در ورزش ایران خواهد داشت؟ گفت: اگر شکست بخوریم، برای ورزش ایران مشکلی پیش نمی‌آید و این مربوط به جودو است و تعلیق آن ادامه خواهد داشت.

* نباید تحریم‌ها به صداوسیما وارد شود، فدراسیون دنبال حل مشکل پخش جام باشگاه‌ها است

علی‌نژاد در خصوص سلب حق پخش تلویزیونی در لیگ قهرمان آسیا از ایران عنوان کرد:  AFC به ایران اعلام کرد به خاطر تحریم‌ها امکان پخش مسابقات در کشورمان وجود ندارد. ما دچار تحریم جهانی نیستیم و این تحریم‌ها یک جانبه از سوی آمریکا است و نباید این تحریم‌ها به سازمان صدا و سیمای ایران مربوط شود و تضییع حقوق میلیون ها هوادار است. به اینفانتینو و شیخ سلیمان از طرف وزیر اعتراض شد. دخالت سیاست در ورزش با منشور المپیک و قوانین ورزش مغایرت دارد. فدراسیون فوتبال به دنبال حل مشکل است.

*مجوز کلی برگزاری اردوها را گرفتیم

وی در خصوص اینکه برخی از تیم‌ها هنوز مجوز آغاز اردو را نگرفته‌اند،گفت:  یک مجوز کلی از ستاد کرونا گرفتیم که اردوهای تیم‌های ملی آغاز شود. هر فدراسیون که پروتکل‌ها را ارائه کند و در ستاد تصویب شود، می‌تواند اردوها را آغاز کند و منعی نداریم.

* استعفای ایلخان نوری مورد قبول است

علی‌نژاد در پاسخ به تسنیم در خصوص شرایط ایلخان نوری از ریاست فدراسیون نجات غریق گفت: وی استعفایی داده و مورد قبول است و ابتدای هفته آینده سرپرست معرفی می‌شود.

* بنا و هاشمی از سرمایه‌های ما هستند

معاون وزیر ورزش در خصوص حمایت از مربیان داخلی مانند محمد بنا و الهام هاشمی در کشتی و تیراندازی گفت: تاکید وزارت ورزش بر استفاده از مربیان داخلی است و در حوزه ملی اگر نیاز به مربی خارجی بود، در کمیته مربوطه با شرایط خاص بررسی می‌شود. اینطور نیست که بگوییم هیچ مربی خارجی در ایران نباشد. بنا و هاشمی سرمایه‌های مربیگری ما هستند و کشتی و تیراندازی قدر آنها را می‌دانند. می‌دانستم دبیر با تسلط بر اوضاع و دیدگاه فنی بالا موضوع را اداره می‌کند. در مورد خانم هاشمی هم پیگیری می‌کنم و اگر مشکلی باشد حل می‌شود.

*تجمع اهالی بولینگ و بیلیارد را با پایه و اساس نمی‌دانم

وی در خصوص تجمع برخی از اهالی رشته بولینگ و بیلیارد مقابل وزارت ورزش و اعتراض به بازگشت هاشم اسکندری، تصریح کرد: نمی‌توانیم فراتر از قانون باشیم. فرد برای 4 سال برای ریاست انتخاب می‌شود. اسکندری به دلیل قرار دادسرا 6 ماه امکان حضور در فدراسیون را نداشت. این مدت تمام شده و وی به فدراسیون بازگشته است. او پرونده‌ای در مرحله دادسرا دارد و تا وقتی محکومیت قضایی ندارد، اتهامات قابل اعمال و تصمیم از سوی ما نیست. این اعتراض را با پایه و اساس درستی نمی‌دانم.

علی‌نژاد: باید از حق میزبانی در بسکتبال استفاده کنیم/ هیچ کشوری نباید مسائل سیاسی را با ورزش مرتبط کند

 

انتهای پیام/

ایران فدراسیون تیراندازی تیراندازی   اخبار برگزیده
  

متهم اصلی بحران در بازار خودرواختلاف قیمتی که علتی جز تعلل شورای رقابت در قیمت گذاری خودرو و غیرواقعی بودن قیمت‌های اعلام شده توسط این شورا ندارد.
خودروتک خودرو خودروسازان بازار خودرو 

  

ترامپ قبل از انتخابات ناچار به لفاظی است/ ادعای فعال‌سازی اسنپ بک کلاهبرداری ترامپ است/ آمریکا حق استناد به هیچ یک از مفاد برجام را ندارد/ جهان مخالف احیای تحریم‌هاستاستاد دانشگاه شیکاگو تاکید کرد: جهان مخالف احیای تحریم‌های سازمان ملل است و آمریکا حق استناد به هیچ یک از مفاد برجام را ندارد.
ایلنا دونالد ترامپ ترامپ سازمان ملل 

  

تحریم‌های آمریکا علیه ایران در راستای معامله قرن انجام می‌شودیکی از رهبران جنبش حماس اعلام کرد که تحریم‌های آمریکا علیه ایران در چارچوب عملی کردن نقشه معامله قرن صورت می گیرد.
۵۵ آنلاین ایران جمهوری اسلامی ایران جمهوری اسلامی 

  

فارس/ «کلی کرافت»، نماینده آمریکا در سازمان ملل در نامه‌ای به رئیس شورای امنیت مدعی شده بازگرداندن تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران نیازمند اجماع میان اعضای این شورا نیست.
نامه نیوز خودرو سازمان ملل متحد سازمان ملل 

  

واکنش مقام بلندپایه سپاه به تهدید ترامپ برای حمله به ایرانبه عقیده معاون سیاسی سپاه، حاکمان امریکا باید تغییر رویه دهند و تسلیم واقعیت‌ها شوند و واقعیت صحنه تحولات جهان این است که امریکا در سراشیبی سقوط قرار گرفته است.
اقتصادنیوز ترامپ ایران جمهوری اسلامی ایران 

  

احتمال می رود دیدار 6 ساعته چهره‌های اصلاح‌طلب با مهدی کروبی مقدمه رفع حصر باشد.
رویداد۲۴ مهدی کروبی حصر غلامحسین کرباسچی 

  

اکنون آن‌ها نمی‌توانند بازگردند و بگویند من باید هرچه را که می‌خواهم به دست آورم چرا که نتوانستم آن را در دور نخست بگیرم.
رویداد۲۴ جمهوری اسلامی ایران جمهوری اسلامی دولت 

  

اورتاگوس: فشار حداکثری علیه ایران ادامه می ‌یابدسخنگوی وزارت خارجه آمریکا در توییتی در واکنش به تحریم‌های اعمالی جدید اعلام کرد که کمپین فشار حداکثری ایالات متحده علیه ایران ادامه خواهد یافت.
گسترش ایران سازمان انرژی اتمی وزارت خارجه 

  

تعیین تکلیف متقاضیان مسکن ملی که پیامک دریافت نکرده اند؛ مهلت پرداخت وام ودیعه مسکن تمدید شدمعاون وزیر راه و شهرسازی گفت: برای متقاضیان طرح ملی مسکن که تاکنون پیامک دریافت نکرده اند مهلت قانونی تعیین می شود.
مملکت‌آنلاین مسکن پیامک وام 

  

رهبر معظم انقلاب:قبول قطعنامه مدبرانه بودرهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز در ارتباط تصویری با مراسم تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس و مقاومت، با اشاره به پیروزی درخشان و واضح ملت ایران در دفاع مقدس گفتند: این واقعیت، نتیجه رهبری و فرماندهی شگفت‌انگیز امام خمینی، حضور همه‌جانبه قشرهای مختلف مردم و اقدامات و ابتکارات عقلایی مدافعان اسلام و انقلاب در این حماسه تاریخی بود که باید مراقب تلاش دشمنان در تحریف واقعیات این قطعه ا...
مستقل‌آنلاین ایران امام خمینی امام حسین 

  

احمدی ‌نژاد عمداً کارهایی می‌کند تا مطرح شوداحمدی ‌نژاد خیلی خوب می‌داند که کارش خلاف است، اما عمداً کارهایی می‌کند و حرف‌هایی می‌زند که در رسانه‌ها مطرح و اسمش در خبرها آورده شود. محمود احمدی‌نژاد عمداً این کارها را می‌کند تا از مجمع تشخیص مصلحت نظام اخراج شود.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد جمهوری اسلامی رادیو 

  

تروئیکای اروپا در پی ادعای آمریکا مبنی بر اقدام این کشور برای آغاز روند بازگردانی تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران، تاکید کردند که این اقدام آمریکا قانونی نیست.
رویداد۲۴ ایران سازمان ملل شورای امنیت سازمان ملل 

  

واشنگتن نمی‌تواند از طرف شورای امنیت اظهارنظری درباره فعال‌سازی مکانیزم ماشه داشته باشدروسیه به تلاش‌های آمریکا و ادعای واهی وزیر امور خارجه این کشور درباره فعال‌سازی ماشه واکنش نشان داد‌.
ایلنا واشنگتن سازمان ملل متحد سازمان ملل 

  

پیام ایران به آمریکا از زبان سخنگوی وزارت خارجهآنچه ایالات متحده دنبال اونه یک گردنکشی دیگر است و هیاهویی برای هیچ است
مثلث ایران وزارت خارجه دونالد ترامپ 

  

عضو جبهه پیروان خط امام و رهبری می‌گوید: شرایط کاندیداتوری برای احمدی‌نژاد از همیشه سخت‌تر است، چون در سخنرانی‌هایی به اصل ولایت فقیه هم با اشاره و کنایه ایراد وارد کرده است.
رویداد۲۴ احمدی نژاد استیضاح انتخابات ریاست جمهوری 

  اخبار داغ
  

چه گروهی از افراد نباید علیه ویروس کرونا واکسینه بشوند؟رئیس کرسی ایمونولوژی بالینی و حساسیت دانشگاه مسکو گفت: گروه کوچکی از افراد با نقص اولیه سیستم ایمنی
خبرفوری ویروس مسکو روسیه 

  

بحرانی شدن کرونا هنوز در ذهن مسئولان جا نیفتاده است به گزارش خبرگزاری مهر، مصطفی معین، در چهلمین جلسه شورای عالی نظام پزشکی، اظهار داشت: تمام کشور در شرایط و وضعیت قرمز و هشدار قرار دارد و تهران فوق قرمز است و در یک شبانه روز 700 بستری نشان از فاجعه ای بزرگ دارد، ولی هنوز در ذهن مسئولان سیاسی و اجرایی کشور اهمیت، حساسیت و وخامت موضوع جا نیفتاده است. وی افزود: این مسائل قابل پیش بینی و پیشگیری بود اگر عقلانیت و سیاست های علمی و…
مهر ذهن جامعه پزشکی نظام پزشکی 

  

راهکارهایی برای خروج بورس از بحرانیک کارشناس بازار سرمایه به راهکار بهبود وضعیت حاکم در بازار سرمایه اشاره کرد و گفت: بازگشت رشد به سهام خودرویی‌ها از طریق عرضه در بورس کالا از جمله عواملی است که تاثیر مثبت آن می‌تواند به کل بازار انعکاس پیدا کند.
اقتصادنیوز بورس کالا سرمایه ایران خودرو 

  

ابتلای سه بازیکن دیگر الهلال به کروناتعداد بازیکنان مبتلا به ویروس کرونا در تیم فوتبال الهلال عربستان افزایش یافت.
تسنیم ویروس کنفدراسیون فوتبال آسیا فوتبال 

  

بررسی راهکارهای کاهش آسیب‌های اقتصادی کرونا در مجلسعضو کمیسیون جهش تولید مجلس گفت: این کمیسیون به دنبال بررسی راهکارهایی برای کاهش پیامدهای اقتصادی شیو
خبرفوری سیاست های اصل 44 مجلس شورای اسلامی تولید 

  

موج سوم کرونا در برخی استان‌‌ها آغاز شده است/ جزئیات پیش‌‌خرید واکسن کروناسخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به آغاز موج سوم کرونا در برخی استان‌‌های کشور جزئیات پیش خرید واکسن کرونا را تشریح کرد.
تسنیم درمان درآمد استان قم 

  

اصلاح بورس تمام نشد؟مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی با بیان این که خرید پالایش یکم (دارا دوم) و عرضه اولیه وسپهر در ریزش چند روز اخیر بورس تاثیر داشته گفت: بازار سهام در سطح انتهایی یک روند اصلاحی است و در این شرایط عرضه اولیه امری منطقی نیست.
گسترش دولت خانواده صندوق توسعه ملی 

  

قفل صف فروش در بورس ادامه دارد!در مرحله پیش گشایش امروز بازار سهام فشار عرضه در نمادهای شاخص‌ساز ادامه دارد و همچنین نمادهای خودرویی و بانکی مانند وتجارت و خگستر بیشترین عرضه را دارند.
گسترش سهام شاخص فولاد 

  

اوضاع رو به سقوط بورس‌های جهانیبیشتر شاخصهای مهم بورسی در جهان به شدت ریزش کردند.
اعتماد نیروی کار سازمان بهداشت جهانی بورس های آسیایی 

  

تسهیلات کرونایی چقدر به رونق بازار کمک کرد؟تاکنون 14 گروه شغلی مشمول دریافت تسهیلات حمایتی به مشاغل آسیب‌دیده از کرونا شناخته شدند و متقاضیان این وام از روز شنبه باید به شعبی که در سامانه بیمه بیکاری اعلام کرده مراجعه و تسهیلات خود را دریافت کنند اما این تسهیلات تا چه اندازه مفید بوده است؟
اعتماد وام ویروس حمل و نقل 

  

بورس بازان بیشتر سود کردند یا خریداران دلار و سکه؟هرچند در دوره دو ماهه اخیر شاخص بازار سهام روزهای خوبی را پشت سر نگذاشته اما در مجموع شش ماهه نخست امسال میزان بازدهی شاخص بازار سهام بیش از سه برابر دلار بوده است.
گسترش سود دلار شاخص