ایلنا   |  ورزشی  |  

آقای کی روش اینبار روی اسب بازنده شرط بستی (یادداشت)

کی‌روش در حالی تقصیر باخت را به گردن همه انداخت و از تماشاگران حاضر در ورزشگاه تا رسانه‌های داخلی را مقصر این شکست معرفی کرد که هرگز خودش را در برابر پرسش‌های خبرنگاران قرار نداد.

آقای کی روش اینبار روی اسب بازنده شرط بستی (یادداشت)

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، می‌گویند هرگز به دنبال انطباق شخصیت خودتان با رادیکالیسم نباشید وگرنه مجبورید روز به روز از خود واقعی‌تان دورتر شوید. حالا حکایت فوتبال ما با سرمربی پرتغالی، حکایت آنهایی شده که تلاش می‌کنند خودشان را به افراطی‌ها نزدیک کنند تا از گزند کلام و نکوهش آنها در امان بمانند غافل از اینکه افراطی‌گری هرگز مرزی برای پذیرش متصور نیست و افراط‌گر همیشه از شما ناراضی است.

کارلوس کی‌روش، سرمربی هفتاد ساله تیم ملی فوتبال ایران، سه سال بعد از ناکامی در جام ملت‌های آسیا و روزهایی که حتی حاضر به توضیح و توجیه نتایج تیم تحت اختیارش برابر مردم - همان‌هایی که این روزها در برابر بازیکنان تیم ملی قرارشان می‌دهد - نشد، بار دیگر سکان تیم رکوردشکن ایران در صعود سریع به جام جهانی را در اختیار گرفت تا بعد از غرق کردن کشتی آرزوهای کلمبیا و مصر در راه رسیدن به قطر، بر سر سفره پهن‌شده بنشیند.

پر واضح است که نسل‌سازی این سرمربی در فوتبال ایران و رساندن تیم ملی به حدی که بتواند تنه به تنه قدرت‌های بزرگ فوتبال در جام‌های جهانی بزند، دستاوردهای ارزشمندی است که کی‌روش برای فوتبال ایران در دهه نود به ارمغان آورد و البته بسیار بیشتر از آنچه که باید، قدر کارش را دید. چه اینکه از شکست تک گله مقابل آرژانتینی که روزهای گذشته عربستان آن را شکست داد، حماسه‌سرایی‌ها شاهد بودیم. با این حال، خود این سرمربی پرتغالی هم بهتر از هرکسی می‌داند که اگر فرصت این موضوع برایش فراهم شده که در جام جهانی از خودش به عنوان یکی از دایناسورها (از نظر قدمت دوران حضورش در این تورنمنت) نام ببرد، به واسطه اعتمادی بوده که گروه جدید حاکم بر فوتبال ایران و البته بخش تاثیرگذاری از بدنه بازیکنان تیم ملی روی آن پافشاری کردند.

بنابراین و برخلاف همه مواقع دیگری که او در هر شرایطی از زمین و زمان انتقاد می‌کرد و هیچ چیزی را کامل نمی‌دانست و البته با کرنش مسئولان و متولیان فوتبال کشور هم همراه می‌شد، این بار او در موقعیت آن سرمربی برنده و مُصر بر خواسته‌هایش قرار ندارد اما خودش نمی‌خواهد این موضوع را بپذیرد و کماکان با ادبیات طلبکارانه‌اش، به دنبال انحراف اذهان دنبال‌کنندگان تیم ملی از شکست مفتضحانه‌ای است که ایران در تاریخ حضورش در جام‌های جهانی هرگز نمونه آن را به خودش ندیده بود.

کی‌روش در حالی تقصیر باخت را به گردن همه انداخت و از تماشاگران حاضر در ورزشگاه تا رسانه‌های داخلی را مقصر این شکست معرفی کرد که هرگز خودش را در برابر پرسش‌های خبرنگاران قرار نداد تا بخواهد بگوید چرا بازی با سه دفاع مرکزی آن هم در شرایطی که هرگز در هیچ مسابقه رسمی‌ای چه با حضور خودش و چه پیش از آن این روش از بازی مرور نشده بود را به بازی با سیستم 4.2.3.1 نهادینه شده در تیم ملی ترجیح داد و در شرایطی که در خوش‌بینانه‌ترین حالت ممکن تنها سه جلسه تمرینی تاکتیکی فرصت برای هماهنگی با این سیستم وجود داشت، دست به این تغییرات گسترده در ترکیب زد و از بازیکنانی برای پیشبرد برنامه‌هایش در زمین استفاده کرد که خودش مجبور به تعویض آنها در بین دو نیمه شد.

البته که این هم از طنز تلخ زمان است که سرمربی‌ای که همواره خودش شروع‌کننده انواع و اقسام درگیری‌ها با مربیان داخلی فوتبال ایران بوده و بارها کام هواداران را به تندخویی و حمله‌هایش نسبت به سایر همکارانش در ایران بعد از پیروزی‌ها تلخ کرده، حالا مردم و تماشاگران را عامل شکست تیم می‌داند. نه آقای کی‌روش، این بار روی اسب بازنده شرط بستی...

 

یادداشت: حمید ابراهیمی

انتهای پیام/

کارلوس کی روش اسب ایران   اخبار برگزیده
  

قانون کار، قانون کارگران است نه قانون تجارت!مراسم بزرگداشت سالروز تصویب قانون کار به همت خانه کارگر جمهوری اسلامی ایران امروز در محل دانشگاه علمی و کاربردی خانه کارگر برگزار شد.
ایلنا قانون قانون تجارت قانون کار 

  

ترس عجیب وزیر دفاع آمریکا نسبت به همکاری ایران و روسیهوزیر دفاع آمریکا با تکرار ادعاها مبنی بر ارسال پهپادهای ایران به روسیه برای استفاده علیه اوکراین گفت که این همکاری‌ها نگرانی‌های امنیتی جدید را برای واشنگتن و متحدانش ایجاد کرده است.
مثلث ایران جمهوری اسلامی ایران ایران و روسیه 

  

خبر خوش درباره حقوق کارگران | مبلغ نهایی حقوق کارگران مشخص شدمدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی گلستان از افزایش حق مسکن کارگران مشمول قانون کار به 650 هزار تومان خبر داد و گفت: این مهم در مصوبه جدید با افزایش 40 درصدی همراه بود.
فردا کارگر بازار کار کار 

  

پیش‌بینی جالب طارمی از 3 بازی ایران در جام جهانیمهدی طارمی مهاجم تیم ملی فوتبال کشورمان 3 دیدار ایران را مرحله گروهی پیش بینی کرد.
خانه فوتبال مهدی طارمی بازی ایران 

  

همه چیز درباره همسان سازی حقوق کارمندان و بازنشستگان/ زمان واریزی جدید به حقوق کارمندان / میزان حق عائله‌مندی و حق اولاد چقدر شدبا تصویب مصوبه لایحه متناسب‌سازی حقوق کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشکری از سوی شورای نگهبان ماه، میزان افزایش حقوق از مهرماه اعمال می‌شود. این خبر را سخنگوی شورای نگهبان در چهاردهم آبان‌ماه اعلام کرده و گفته است اجرای آن از آذرماه عملیاتی خواهد شد.
فردا ایران خودرو مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران 

  

واریز مابه التفاوت حقوق بازنشستگان | حقوق کدام بازنشستگان افزایش یافت؟وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: پرداخت معوقات 5ماهه بازنشستگان سایر سطوح، در ماه جاری آغاز خواهد شد و تا قبل از پایان سال جاری، کلیه معوقات این گروه از بازنشستگان از محل افزایش 81 درصدی به عالوه مبلغ ثابت 585 هزار تومان تسویه خواهد شد.
مثلث وزارت بازرگانی کارگر بازار کار 

  

بازهم توافق با دولت بر سرِ طرح ساماندهی؟ / مجلس به خانه‌ی اول برمی‌گردد!کارگران بسیاری در انتظار تصویب طرح ساماندهی کارکنان دولت هستند. این نگرانی البته با توجه به صحبتهای اخیر قالیباف در مورد توافق با دولتی‌ها بی‌مورد نیست.
ایلنا دولت خبرنگار مصاحبه 

  

حمله به ایران، در دستور کار بنیامین نتانیاهو استروزنامه صهیونیستی هاآرتص مدعی شد که نتانیاهو در حال ورود به یک واقعیت جدید است و با در نظرگرفتن اهمیت موضوعی که او تهدید هسته‌ای ایران می‌نامد، ممکن است به دنبال آن باشد تا از او به عنوان حمله کننده به ایران و نه تضعیف کننده دموکراسی در اسرائیل، یاد شود.
ایلنا ایران کار بنیامین نتانیاهو 

  

صدر جدول لیگ یک تغییر کرد|استقلال ملاثانی باختپایان شکست ناپذیری استقلال ملاثانی و فجر/ صدر جدول تغییر کرد
خانه فوتبال جدول استقلال استقلال خوزستان 

  

بلاروس در آستانه تقابل با ایرانتیم ملی فوتبال جوانان در صورت موافقت فدراسیون با تیم امید بلاروس دیدار خواهد کرد.
ایلنا بلاروس فدراسیون فوتبال فوتبال 

  

دستور جلسات نمایندگان مجلس در این هفته مشخص شدنمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسات علنی هفته جاری خود به بررسی تقاضای استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت می‌پردازند.
ایلنا مجلس شورای اسلامی درمان شورای نگهبان 

  

بررسی راهکارهای تقویت امنیت در مجلسنماینده سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس گفت: کمیسیون امنیت ملی راهکارهای تقویت تدابیر امنیتی در اماکن مذهبی و عمومی را با دستگاه‌های ذیربط بررسی خواهد کرد.
فردا خانواده اماکن مذهبی ایران 

  

سیاست‌ورزی آمریکا به شیوه گاوچران‌های آمریکایی استجعفر قنادباشی گفت: آمریکایی‌ها در ظاهر فشار می‌آورند و در پشت پرده التماس می‌کنند.
مثلث سیاست خارجی استثنایی جعفر قنادباشی 

  

شکارچی قهار مقابل تیم ملی ایرانضربه هالند به ایران/شکارچی قهار مقابل شاگردان کی‌روش در جام جهانی
خانه فوتبال ایران هری کین خودرو 

  

6 درصد تولید گاز کشور صادر می‌شود/ مصرف خانگی در زمستان 3 برابر می‌شودرییس امور نظارت، اندازه‌گیری و کنترل کیفیت گاز اظهار داشت: در تابستان 200 میلیون مترمکعب گاز در بخش خانگی مصرف می‌شود و این رقم در زمستان به بالای 600 میلیون مترمکعب گاز در روز می‌رسد.
ایلنا تولید گاز زمین 

  اخبار داغ
  

اقتصادنیوز: اخابر امروز جزء نمادهایی بود که مورد استقبال خریداران قرار گرفت و به واسطه شفاف سازی در خصوص افزایش نرخ های خود به صف خرید نشست.
اقتصادنیوز 

  

سخنگوی وزارت صمت: عرضه خودرو در بورس ضرورتی ندارد / بورس کالا منفعت مردم را درنظر نمی‌گیردسخنگوی وزارت صمت گفت: عرضه خودرو در بورس کالا ممکن است در مقطعی مناسب باشد، در صورتی که قیمت جدیدی تولید نشود، وجود بورس کالا خودش یک واسطه محسوب می‌شود و ضرورتی برای آن وجود ندارد. نکته اصلی این است که سهم مردم باید رعایت شود و بورس کالا نباید قیمت بازار آزاد خودرو را به رسمیت بشناسد.
برنا خودرو بورس کالا قیمت 

  

سومین روز متوالی بدون فوتی کرونا در ایرانوزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در اطلاعیه‌ای از تجربه مجدد روز بدون فوتی کرونا در ایران در شبانه‌روز گذشته خبر داد.
ایلنا درمان ایران وزارت بهداشت 

  

رشد 2 هزارو واحدی شاخص کل بورسشاخص کل بورس در پایان معاملات امروز با رشد 2 هزار واحدی به سطح به یک میلیون و 408 هزار واحد رسید.
برنا شاخص 

  

شناسایی 45 بیمار جدید مبتلا به کرونا / تجربه یک روز دیگر بدون فوتیبراساس گزارش وزارت بهداشت 45 بیمار جدید مبتلا به کرونا شناسایی شده است و در مجموع 144 هزار و 633 نفر براثر بیماری کرونا جان دادند.
برنا وزارت بهداشت 

  

اقتصادنیوز: امروز دوگانگی شاخص‌های بازار سهام متوقف شد و شاخص‌های بورس تهران به سمت بالا حرکت کردند.
اقتصادنیوز شاخص بورس تهران سهام 

  

قیمت سکه تمام از مرز 17 میلیون تومان عبور کردنایب رییس اتحادیه طلا و جواهر اظهار داشت: امروز قیمت هر سکه تمام طرح جدید 17 میلیون و 200 هزار تومان و قیمت هر گرم طلا یک میلیون و 544 هزار تومان است.
ایلنا قیمت افزایش قیمت خبرنگار 

  

استقبال سرد از عرضه محصولات هایما ایران خودرو در بورس کالاامروز محصولات هایما ایران خودرو در بورس کالا چندان مورد استقبال قرار نگرفتند به طوری هایما S5 به دلیل کمتر بودن تقاضا نسبت به عرضه با قیمت پایه معامله شد و برای خرید خودرو هایما S7 رقابت بسیار اندک بود.
برنا ایران خودرو ایران خودرو 

  

اقتصادنیوز: امروز 7 آذر 1401 ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار برای ششمین روز متوالی منفی شد و 10 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد.
اقتصادنیوز پول مالکیت 

  

آمار جدید ویروس کرونا در کشور (7 آذر)براساس آمار وزارت بهداشت خوشبختانه در 24 ساعت گذاشته آمار فوتی های کرونا صفر گزارش شده است.
گسترش ویروس وزارت بهداشت 

  

روزهای بدون فوتی کرونا در ایران ادامه دارد به گزارش خبرنگار مهر، از دیروز تا امروز 7 آذر 1401 و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، 45 بیمار جدید مبتلا به کووید 19 در کشور شناسایی و 17 نفر از آنها بستری شدند. مجموع بیماران کووید 19 در کشور به 7 میلیون و 559 هزار و 634 نفر رسید. در طول 24 ساعت گذشته، هیچ یک از بیماران مبتلا به کووید 19 در کشور جان خود را از دست نداد و مجموع جان باختگان این بیماری، در عدد 144 هزار و 633 نفر ماند.…
مهر ایران خبرنگار بیمارستان 

  

اقتصادنیوز : بازار ارز و سکه امروز دوشنبه 7 آذر ماه شاهد جهش قیمت سکه ، طلا و نرخ دلار بود .
اقتصادنیوز قیمت دلار ارز 

  

قیمت سکه، طلا و طلای دست دوم امروز + جدول قیمتامروز دوشنبه 7 آذر ماه قیمت سکه امامی 17 میلیون و 80 هزار تومان اعلام شده است که نسبت به روز گذشته با افزایش 80 هزار تومانی معامله می شود.
۵۵ آنلاین قیمت سکه و طلا جدول 

  

روند حرکت شاخص‌های بازار سرمایه امروز بر خلاف روز گذشته، صعودی بود و شاخص کل بورس بیش از 2000 واحد افزایش یافت
اقتصادنیوز شاخص سرمایه