چه نکاتی در ساخت جعبه عطر و ادکلن باید رعایت شود؟

رپورتاژ آگهی جعبه عطر و ادکلن یکی از بسته‌بندی‌هایی است که در ساخت آن باید نکات دقیق و ظریفی مورد توجه قرار بگیرد. امروزه بسته بندی به عنوان یک صنعت مستقل و استراتژیک شناخته می‌شود. بسیاری از صنایع امروزه به این صنعت وابسته‌اند. بسته بندی را می‌توان به چندین دلیل مهم دانست. هرچند که مهمترین … نوشته چه نکاتی در ساخت جعبه عطر و ادکلن باید رعایت شود؟ اولین بار در انصاف نیوز پدیدار شد.

چه نکاتی در ساخت جعبه عطر و ادکلن باید رعایت شود؟

رپورتاژ آگهی

جعبه عطر و ادکلن یکی از بسته‌بندی‌هایی است که در ساخت آن باید نکات دقیق و ظریفی مورد توجه قرار بگیرد. امروزه بسته بندی به عنوان یک صنعت مستقل و استراتژیک شناخته می‌شود. بسیاری از صنایع امروزه به این صنعت وابسته‌اند. بسته بندی را می‌توان به چندین دلیل مهم دانست. هرچند که مهمترین دلیل بسته بندی حفظ کالا و یا محصول از آسیب فیزیکی است، اما کاربرد این صنعت فراتر رفته و انتظارات بیشتری از یک بسته بندی وجود دارد. بسته بندی از گذشته بسیار دور وجود داشته و آن را می‌توان از صنایع ابتدائی دانست. ظرفی برای جابجایی انواع مواد مانند پودرها و مایعات ابتدایی‌ترین نوع بسته بندی است. اما استفاده از پارچه‌ها و کاغذ در بسته بندی مواد جامد نیز دارای سابقه بسیار طولانی است.

امروزه در کنار اینکه بسته بندی کمک می‌کند تا یک محصول در برابر آسیب‌های فیزیکی و شیمیایی و انواع آلودگی‌‌ها مقاومت بیشتری داشته باشد، در تزئین و زیبایی محصول نیز کاربرد مهمی دارد. با توجه به اینکه مشتریان اولین چیزی که می‌بینند بسته بندی محصول است و قابل لمس‌ترین قسمت یک کالا بسته بندی آن است، در نتیجه زیبایی آن کمک می‌کند تا مشتریان به محصول بهتر جذب شوند. برای ساخت یک بسته بندی مناسب باید نکاتی را رعایت کرد که در ادامه به نکات مرتبط با جعبه عطر خواهیم پرداخت.

بسته بندی و جعبه عطر

عطرها و ادکلن‌ها یکی از وسایلی هستند که تقریبا هر فردی در طول عمر خود به آن نیاز داشته و از انواع و اقسام آن استفاده می‌کند. اما همچنان انواع این خوشبوکننده‌های بدن از کالاهای لوکس شناخته می‌شوند. بسته بندی در انواع محصولات لوکس اهمیت بیشتری نسبت به کالاهای مصرفی و عادی دارند. با توجه به اینکه این کالای لوکس مایع است، بسته بندی آن نیز به دلیل لوکس بودن و مایع بودن آن خاص است. گاهی شیشه و بسته بندی یک ادکلن و یا عطر حتی دارای نگین‌ها و سنگ‌های گرانقیمت است. اما ارزان‌ترین عطرها و ادکلن‌ها هم در بسته بندی‌های شیک قرار داده می‌شوند.

می‌توان گفت که عطر با بسته بندی شیک تعریف شده است و بسیاری از خریداران، در زمان خرید خود در کنار نکات مهم در خصوص خود عطر، به بسته بندی و جعبه آن نیز توجه زیادی می‌کنند. از سوی دیگر با توجه به اینکه این محصول به عنوان یکی از مطلوب‌ترین کادوها و هدایا در تمامی دنیا و بین آقایان و خانم‌ها مطرح است، در نتیجه اهمیت بسته بندی آن بیشتر می‌شود.

به همین دلیل است که در بسیاری از مواقع، عطرهایی که شاید کیفیتی پایین‌تر از رقبای خود داشته باشند، به دلیل بسته بندی زیباتر، مشتریان بیشتری را سمت خود جذب می‌کنند. در اقتصاد گفته می‌شود که در این نوع محصولات، کشش قیمتی با بسته بندی و جعبه عطر ارتباط مستقیمی دارد و کیفیت حتی ممکن است در برخی مواقع دراولویت دوم قرار بگیرد. در حقیقت می‌توان گفت مهم نیست یک فرد چه نوع رایحه‌ای را دوست دارد و یا شما Perfume یا نوع دیگری از انواع خوشبوکننده‌ها را ارائه می‌کنید، بسته بندی اولین اولویت را برای مشتری دارد.

اهمیت بسته بندی عطر و ادکلن

به محصولات خوشبوکننده‌ای که توسط برندهای مطرح جهانی عرضه می‌شوند و به عنوان ادکلن اورجینال

شناخته می‌شوند، همچون اونتوس، لالیک، ساواچ و یا گودگرل دقت کنید. خواهید دید که این تولیدکنندگان همانقدر که برای ابداع یک رایحه جدید و متفاوت زمان و هزینه مصرف کرده‌اند، برای بسته بندی نیز اهمیت قائل بوده و اگر نه بیشتر از رایحه، در همان اندازه نیز برای بسته بندی عطرها و ادکلن‌های خود زمان و بودجه مصرف کرده‌اند.

امروزه ادکلن‌ها اصولا در داخل شیشه‌های کریستالی و زیبایی قرار می‌گیرند. اما این کافی نیست. شیشه‌های کریستالی باید در داخل بسته بندی دیگری قرار بگیرند. این موضوع به سه دلیل عمده انجام می‌شود. ابتدا اینکه نور مستقیم و گرم شدن به این دلیل می‌تواند باعث تغییر شیمیایی و افت کیفیت ادکلن شود. استفاده از ظروف غیر شفاف برای ادکلن از جذابیت کمتری برخوردار هستند و در نتیجه بسیاری از طراحان سعی می‌کنند این مشکل را با استفاده از روش‌های دیگری به غیر از تیره کردن شیشه ادکلن برطرف کنند.

همچنین شیشه‌ها ظریف هستند و ممکن است با کوچکترین ضربه در حمل و نقل شکسته شوند و این باعث هدر رفتن محتویات و ضررهای مالی خواهد شد. اما این دلیل نیز باعث نشده است که از شیشه‌های کریستالی استفاده نشود. استفاده از جعبه عطر به این دلایل رواج پیدا کرد. البته عامل سومی نیز برای نیاز به این نوع بسته بندی دوم، وجود دارد. سومین عامل نیاز به جعبه برای ظروف ادکلن، اطلاعاتی است که باید به مشتریان ارائه شود و نوشتن آنها بر روی شیشه هم سخت بوده و هم ممکن است طراحی ظاهر شیشه را محدود کند.

اهمیت جعبه عطر و ادکلن

ساخت جعبه ادکلن به این دلایل شروع شد و امروزه آنها نیز مانند شیشه‌ها اهمیت زیادی پیدا کرده‌اند. مشتریان از جعبه‌ها نیز توقع لوکس بودن دارند و جعبه‌های معمولی را نمی‌پسندند. باید گفت که رقابت در انواع جعبه عطر به حدی در جهان برای صاحبان رایحه‌ها مهم شده است که واحدهای مستقلی برای آن راه اندازی کرده‌اند.

جعبه‌ها در کنار اینکه ظاهر آنها اهمیت دارد، عملکرد آنها و انجام وظایف آنها نیز مهم است. نکاتی که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد، مواردی هستند که می‌توانند ساخت و تولید جعبه مقوایی برای محصولاتی مانند عطر و ادکلن را موفق کند. اما باید به یادداشت که بی‌توجهی به هرکدام، نتیجه نامطلوبی را به همراه خواهد داشت.

ساخت جعبه عطر و ادکلن

در طراحی جعبه عطر و تولید آن باید نکاتی را مد نظر خود داشته باشید. نکته ابتدایی در رابطه با طراحی و تصویرگری جعبه ادکلن است. طراحی جعبه ادکلن شیک چگونه است؟ گاهی دیده‌اید که برخی از جعبه‌ها آنقدر جذابیت دارد که ناخودآگاه همه را به سمت خود جلب می‌کنند. این جعبه‌ها ممکن است حتی به ظاهر هیچ گونه طرح خاصی ندارند اما شیک هستند. این موضوع در ابتدا به طراحی مربوط می‌شود. لوگو، رنگ بندی، تصویر یا نقش زیبا، فونت متن‌های نوشته شده بر روی کارتن و چیدمان همه این موارد به صورت صحیح در کنار یکدیگر، از نکاتی است که باید در طراحی مورد توجه قرار بگیرد و نادیده گرفتن هرکدام از آنها می‌تواند کار شما را با مشکلاتی روبرو سازد.

چاپ جعبه ادکلن

هرچقدر طرح ابتدایی، اتود و اصطلاحا طرح مدادی شما خوب باشد، اما اجرای این طرح می‌تواند همه چیز را خراب کند و باید بسیار به آن دقت کنید. در موارد زیادی دیده شده است که هرچند موکاپ جعبه و نمونه اولیه ساخته شده خوب بوده است، اما در نهایت کیفیت خروجی واقعی در زمان تحویل جعبه عطر عمده با نمونه اولیه تفاوت فاحشی دارد. به همین دلیل با طراحی خوب، کار تمام نمی‌شود بلکه باید گفت تازه کار شروع خواهد شد.

نکات تولید جعبه عطر و ادکلن

پس از پایان یافتن طراحی، تولید جعبه ادکلن شروع می‌شود. اگر یک طراحی را به دو تولید کننده بدهید، متوجه خواهید شد که نتیجه‌ها در بهترین حالت نیز با هم تفاوت‌هایی خواهند داشت. چاپ و تولید جعبه نیاز به رعایت نکاتی دارد که در ادامه به برخی از مهمترین آنها اشاره خواهیم کرد.

·       کیفیت

متخصصان کسب و کار معتقدند که کیفیت را نمی‌توان با چیزی جایگزین کرد. این اصل را فراموش نکنید که بسته بندی شما علامت و نشانه‌ای برای کیفیت محصول اصلی شما که ادکلن است خواهد بود. پس کیفیت آن باید برایتان مهم باشد. این کیفیت در قسمت طراحی و پس از آن در چاپ و مقوای استفاده شده برای جعبه باید رعایت شود. در رابطه با طراحی صحبت کردیم، در خصوص چاپ نیز باید گفت که کیفیت چاپ به دستگاه چاپ و تنظیم صحیح رنگ‌ها وابسته است. مقوایی که برای بسته بندی انتخاب می‌کنید باید زیبایی و مقاومت کافی داشته باشد. در این زمینه افراد صاحب تجربه و متخصصین می‌توانند نسبت به محصول شما، بهترین پیشنهاد را برای جعبه عطر به شما ارائه کنند.

·       تولید به موقع

برنامه ریزی تولید، برای هر محصولی مهم است. اگر همه چیز خوب انجام شود اما به موقع نباشد، می‌تواند همه زحمات هدر برود و نتیجه نهایی با مطلوبیت مورد نظر متفاوت باشد. به همین دلیل همیشه یکی از نگران تولیدکنندگان، خوش قول بودن و تحویل به موقع محصولاتی است که برای تکمیل محصول خود نیاز دارند. عدم تحویل به موقع می‌تواند تمرکز تولیدکنندگان را به هم ریخته و برنامه تولید و فروش را با مشکلات جدی روبرو کند. به همین دلیل همیشه سعی کنید با افراد و موسساتی کار کنید که برای زمان شما ارزش قائل باشند و سفارشات شما را به موقع تحویل بدهند.

·       صداقت و امانت داری

یکی دیگر از نگرانی‌هایی که همیشه در سفارش دهندگان محصولات چاپی و جعبه‌های بسته بندی وجود دارد، صداقت و امانت داری تولید کنندگان جعبه‌ها است. این دارایی معنوی شما است که در اختیار تولیدکنندگان جعبه‌ها قرار می‌گیرد تا آنها این دارایی را تکثیر کنند. اما برخی از افراد متاسفانه برای این نوع از دارایی دیگران اهمیت قائل نشده و به راحتی از آن استفاده شخصی و در حقیقت سوء استفاده می‌کنند. به همین دلیل باید گفت امانت داری در این مورد اهمیت غیر قابل انکاری دارد. از سوی دیگر صداقت در یک توافق تجاری بسیار مهم است. اگر صداقت وجود نداشته باشد، طرفین در مراحل مختلف ممکن است با مشکلات غیر قابل جبرانی روبرو شوند. باید هر تولیدکننده‌ای به یاد داشته باشد که کسب اعتماد مشتریان در تولید جعبه عطر و سایر محصولات، بزرگترین سودی است که می‌توان از یک معامله به دست آورد.

·       هزینه به صرفه

همانطور که گفته شد، هرچقدر برای بسته بندی محصولات خود هزینه کنید، همانقدر می‌توانید سود بیشتری را کسب کنید. در واقع هزینه برای بسته بندی باعث می‌شود که ارزش افزوده بیشتری در یک محصول ایجاد شود. اما این موضوع به معنای هزینه کردن بی‌برنامه و بیش از اندازه نیست. هزینه کردن باید به مقدار لازم و با توجیه علمی و اقتصادی باشد. به یاد داشته باشید که اگر در بسته بندی خود بیش از اندازه لازم نیز هزینه کنید، ممکن است با نتیجه معکوس از مشتریان خود روبرو شوید و مشتریان از محصولات شما فاصله بگیرند. همچنین برای هر خدمتی، سعی کنید هزینه واقعی آن را پرداخت کنید و این موضوع را می‌توانید با حذف واسطه‌ها و کار کردن با تولیدکنندگان واقعی کسب کنید.

·       خلاقیت در کنار تخصص

خلاقیت در بسته بندی را باید ستون این سازه دانست که با تخصص ساخته می‌شود. اگر خلاقیت چاشنی طراحی و تولید جعبه عطر نباشد، جعبه‌ها تکرار سایر محصولات مشابه بوده و در واقع ارزش افزوده‌ای به محصول اضافه نخواهد کرد. به یاد داشته باشید که خلاقیت می‌تواند حتی عاملی برای کنترل هزینه‌ها و همچنین افزایش کیفیت محصولات شما باشد.

انتخاب تولید کننده جعبه ادکلن

در زمانی که قصد تولید جعبه عطر داشتید، شرکت و تولیدکننده‌ای را انتخاب کنید که بتواند تمامی نکاتی که در بالا گفته شد را به شما ارائه دهد. به یاد داشته باشید که جعبه ادکلن اولین چیزی است که توسط مشتریان شما دیده و یا لمس می‌شود. در نتیجه هرچند که کیفیت محصول شما دلیل خرید محصول شما خواهد بود، اما محصولات شما با جعبه خود شناخته و انتخاب می‌شوند. سعی کنید تولیدکننده تجربه خوبی در این زمینه داشته باشد و در کنار تخصص و تجربه خود، خلاقیت را نیز چاشنی کار کرده و با صداقت و زمان بندی دقیق، موفقیت و جذابیت محصولات شما را به نوعی تضمین کند.

ما در پویا فراز تلاش کرده‌ایم تا با توجه و رعایت این نکات، اعتماد مشتریان خود را در سطح بالایی کسب کنیم. شما هم می‌توانید با ما همکاری خود را شروع کنید و در محیطی دوستانه و سرشار از اعتماد دوطرفه، محصولات بهتری را در کنار یکدیگر برای ارائه به مشتریان تولید کنیم. پیشنهاد می‌کنیم برای شروع از صفحه عطر و ادکلن ما دیدن کنید و با مدل‌های متفاوت جعبه عطر و ادکلن بیشتر آشنا شوید.

سوالات متداول: تاثیر نور بر روی ادکلن‌ها چیست؟

تابش نور خورشید شدید باعث می‌شود که یک عطر با تغییرات شیمیایی روبرو شود و در نهایت کیفیت محصول کاهش یابد.

موکاپ جعبه چیست؟

موکاپ در واقع طرح جعبه آماده شده به صورت دیجیتال و یا کاغذی است که به صورت سه بعدی طراحی شده است و تمامی سطوح جعبه را می‌شود در این طرح و از زوایای مختلف دید.

آیا طرح جعبه عطر دارای ارزش و اعتبار قانونی است؟

هرچند در ایران قانون کپی رایت هنوز به صورت کامل اجرا نمی‌شود، اما باید گفت که بسته بندی نیز به عنوان یک دارایی معنوی شناخته می‌شود و می‌توانید با ثبت آن، این ارزش را برای خود بهتر حفظ کنید.

بودجه حمل و نقل خورشید   اخبار برگزیده
  

جزئیات جلسه مشترک دولت و مجلس / از گلایه در مورد وضعیت مسکن تا ابراز نگرانی بابت گرانی مواد غذایییک عضو هیأت رئیسه مجلس درباره جلسه شب گذشته رئیس‌جمهور با مجلسی‌ها گفت: جلسه خوبی برگزار شد و بنا شد این جلسات ادامه پیدا کند.
ایلنا دولت مجلس شورای اسلامی رئیس جمهور 

  

پیشرفت‌های مذاکرات وین به طور کامل تامین‌کننده مطالبات ایران نبود/ زمینه برای امضای توافق در آینده بسیار نزدیک وجود داردسخنگوی وزارت امور خارجه گفت: می‌توانیم بگوییم برای احیای برجام در مرحله پیشرفت قرار داریم اما اینکه بگوییم به توافق نزدیک هستیم این معطوف به برآورده شدن انتظارات برحق جمهوری اسلامی ایران از طریق آمریکا است.
ایلنا وین ایران جمهوری اسلامی ایران 

  

منافع ایران؛ از اروپا تا خلیج فارسدر بسته پیش‌رو تحلیل‌های سیاسی را فارغ از جناح‌بندی‌های سیاسی بخوانید.
فردا ایران جمهوری اسلامی ایران ایران و آمریکا 

  

شگرد های تبلیغی اخیر آمریکا در بازی با لغو تحریم‌هااتهام زنی‌ها، لفاظی‌ها و شگردهای تبلیغی اخیر آمریکایی‌ها در بحبوحه مذاکرات هسته‌ای نشان می‌دهد که آن‌ها در تلاش‌اند تا برای فرار از لغو تحریم‌ها، مقصرنمایی ایران و نهایتاً به زانو درآوردن تیم مذاکره‌کننده کشورمان بازهم به تله‌گذاری‌های جدید و اعمال فشار علیه جمهوری اسلامی روی بیاورند.
مثلث ایران و آمریکا ایران خودرو خودرو 

  

صدرنشینی دقیقه 90 پورتو با طارمیلیگ پرتغال| اتوبوس ویزلا مقابل یاران طارمی پنچر شد /پورتو با گل دقیقه 90 در صدر ماند
خانه فوتبال فوتبال بازی مهدی طارمی 

  

قشم ایر رکورد دار کیفیت و امنیت پروازIATA گواهینامه معتبرIOSA را برای سومین بار تمدید کرد!
اقتصادنیوز 

  

سرلشکر باقری پیام دادسرلشکر باقری با صدور پیامی ضمن تبریک روز خبرنگار تاکید کرد: دشمن در تهاجم ترکیبی همه‌جانبه علیه ملت ایران، همه توان و امکانات خود را بسیج کرده از این رو در مقابله با ایجاد شبهه توسط دشمن در مسیر جهاد تبیین امری ضروری است.
فردا سربازی خبرنگار ایران 

  

هدفگذاری صنعت بیمه در راستای کاهش دغدغه های دولت و مردم استکاهش دغدغه های دولت در خصوص جبران خسارت های مردم در حوادث گوناگون از اهداف دارای اولویت صنعت بیمه به شمار می رود.
ایلنا صنعت بیمه شرکت های بیمه 

  

درخواست اصلاح قانون تسری مالیات به همه دریافتی حقوق بگیرانجمعی از کارکنان دولتی در کارزاری خواستار اصلاح قانون بودجه 1401 در خصوص تسری مالیات به همه دریافتی حقوق بگیران شدند.
ایلنا قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران قانون مالیات 

  

تصویب برنامه عملیاتی توسعه، نصب و راه اندازی ارتباطات سیارمحمد عزیزی در راستای پیاده سازی بستر های لازم برای ایجاد شهر الکترونیک، از تصویب برنامه عملیاتی توسعه 5G در کیش و ابلاغ آن به اپراتورهای ارائه دهنده خدمات ارتباطی در جزیره خبر داد.
ایلنا همراه اول سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی شهر الکترونیک 

  

جاماندگان یارانه بخوانند | یارانه جدید جاماندگان واریز شداعتراض برای دریافت یارانه امکان‌پذیر شد.
مثلث یارانه عکس دولت 

  

محرومیت فوتبالی لیدر معروف پرسپولیسبا حکم قطعی؛ لیدر پرسپولیس به استادیوم‌ها ممنوع الورود شد!
خانه فوتبال پرسپولیس فوتبال بازار خودرو 

  

وزیر ارتباطات: ماهواره‌بر جدید در روزهای آینده پرتاب می‌شودوزیر ارتباطات:خط تولید مشترک ماهواره خیام را با روسیه راه‎اندازی خواهیم کرد.
فردا ماهواره تولید روسیه 

  

بازنشستگان کارگری خوزستان: دولت افزایش مصوب شورایعالی کار را ابلاغ کندبازنشستگان در اهواز و شوش، خواستار اجرای مصوبات مزدی شورایعالی کار شدند.
ایلنا دولت کار اهواز 

  

رئیسی: دولت در امر به معروف و نهی از منکرات اقتصادی مصمم استرئیس‌جمهور در دیدار اعضای ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر:همه دولتمردان و دستگاه‌های در این رابطه مسئولیت دارند و باید با دقت و جدیت وظایف خود را انجام دهند.
فردا دولت رئیس جمهور 

  اخبار داغ
  

ابتلای رئیس فایزر به کرونا علی‌رغم تزریق 4 دوز واکسن«آلبرت بورلا» رئیس شرکت فایزر روز دوشنبه اعلام کرد که تست ابتلا به کرونای وی مثبت اعلام شده است.
اقتصادنیوز 

  

ابتلای دوباره وزیر دفاع آمریکا به کروناوزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) روز دوشنبه اعلام کرد که تست کرونای لوید آستین وزیر دفاع آمریکا مثبت اعلام شده است.
اقتصادنیوز وزارت دفاع پنتاگون 

  

قیمت دلار توافقی در کانال 28 و یورو در کانال 30 هزار تومان بسته شدبا پایان فعالیت بازار توافقی ارز امروز (دوشنبه 24 مردادماه 1401)، بهای هر اسکناس یورو با کاهش 1.59 درصد نسبت به روز قبل روبرو شد.
برنا دلار یورو ارز 

  

شب تعیین کننده قیمت خودرو + جدول قیمتاقتصادنیوز: ارزیابی بازار خودرو نشان دهنده آن است که محصولات سایپا هم امروز24 تیرماه 1401 همانند پرتیراژهای ایران خودرو با افت قیمت در بازار عرضه شدند.
اقتصادنیوز قیمت ایران خودرو خودرو 

  

رتبه‌های برتر کنکور و المپیادی‌ها، بورسیه هیئت علمی می‌شوندسخنگوی دولت گفت: با تفاهم صورت‌گرفته بین وزارت علوم و معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، رتبه‌های برتر کنکور و المپیادی‌ها، بورسیه هیات علمی می‌شوند.
ایلنا کنکور وزارت علوم فناوری 

  

بهادری جهرمی: رتبه‌های برتر کنکور و المپیادی‌ها، بورسیه هیئت علمی می‌شوندسخنگوی دولت گفت: با تفاهم صورت‌گرفته بین وزارت علوم و معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، رتبه‌های برتر کنکور و المپیادی‌ها، بورسیه هیئت علمی می‌شوند.
مملکت‌آنلاین کنکور وزارت علوم فناوری 

  

افت قیمت خودرو تحت تاثیر سیگنال های برجامی + جدولاقتصادنیوز: سیگنال های برجامی بازار خودرو امروز 24 مرداد 1401 را تحت تاثیر قرار داد، بطوریکه پرتیراژهای ایران خودرو امروز با افت یک تا سه میلیون تومان در بازار قیمت گذاری شدند.
اقتصادنیوز قیمت ایران خودرو خودرو 

  

سقوط سنگین قیمت سکه در عصر امروز | طلا در کانال یک میلیون و 200 هزار تومانیقیمت‌ طلا و سکه امروز دوشنبه 24 مرداد 1401، همچنان روند نزولی دارد. سکه طرح جدید به گزارش برخی منابع به کانال 13 میلیون تومانی وارد شده و طلا نیز پس از مدت‌ها به کانال یک میلیون و 200 هزار تومانی رفته است. سیگنال‌های موثر بر بازار را بخوانید.
فردا قیمت جمهوری اسلامی ایران روزنامه 

  

ذهنیت‌ مسئولین اقتصادی نسبت به بورس کالا باید اصلاح شودپیشنهاد مجلس شورای اسلامی و همچنین کمیسیون صنایع از ابتدا این بوده که عرضه کلیه محصولات تولیدی توسط خودروسازها در بورس کالا باشد تا بتواند به تعادل بخشی قیمت، رسیدن خودرو به دست مصرف‌کننده واقعی و حذف بسیاری از واسطه‌ها، کمک کند.
گسترش بورس کالا مجلس شورای اسلامی کمیسیون صنایع و معادن مجلس 

  

سقوط قیمت دلار ادامه دارد؟اقتصادنیوز: کامران سلطانی‌زاده، دبیرکل کانون صرافان درخصوص وضعیت بازار ارز طی روزهای آینده گفت: هم اکنون در معاملات غیررسمی قیمت دلار به کانال 29 هزار تومان بازگشت و با توجه به وضعیت آرام سیاسی و‌ جو روانی مثبت در بازار ارز، این روند ادامه‌دار خواهد بود.
اقتصادنیوز قیمت دلار ارز 

  

آمار کرونا امروز 24 مرداد در ایران | کاهش شهرهای قرمز کروناییبر اساس اعلام وزارت بهداشت، در طول 24 ساعت گذشته، متاسفانه 71 بیمار مبتلا به کووید19 در کشور جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری، به 143 هزار و 15 نفر رسید.
نامه نیوز خودرو ایران وزارت بهداشت 

  

آمار امروز کرونا 24 مرداد/شناسایی 7348 بیمار جدید/کاهش تعداد فوتی‌هااقتصادنیوز: وزارت بهداشت اعلام کرد طی 24 ساعت گذشته 7348 بیمار جدید مبتلا به کووید19 در کشور شناسایی شدند و متاسفانه 71 هموطن بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست دادند.
اقتصادنیوز وزارت بهداشت ویروس