ایلنا   |  سیاسی  |  

آمریکا می‌خواهد خواست خود را به منطقه تحمیل کند

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین یادآور شد: دیروز رهبر انقلاب گفت، جنگ پیش روی ما جنگ اراده‌هاست. ما پیروز می‌شویم. البته در یکی، دو سال آینده سخت خواهد بود ولی هزاران سال است که در برابر مصیبت‌ها پایداری کردیم.

آمریکا می‌خواهد خواست خود را به منطقه تحمیل کند

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین یادآور شد: دیروز رهبر انقلاب گفت، جنگ پیش روی ما جنگ اراده‌هاست. ما پیروز می‌شویم. البته در یکی، دو سال آینده سخت خواهد بود ولی هزاران سال است که در برابر مصیبت‌ها پایداری کردیم.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، ناصر ابوشریف صبح امروز چهارشنبه در نشست تخصصی به مناسبت روز نکبت در جمعیت دفاع از ملت فلسطین برگزار شد، گفت: در سال 1916 میلادی، فرصت مناسبی پس از جنگ جهانی اول برای تجزیه امت اسلامی توسط غرب که براساس بیانیه بالفور اعلام شد رژیم صهیونیستی تشکیل شود که 30 سال بعد این هدف محقق شد که صدها شهر و روستا در این سرزمین ویران شده و هزاران نفر آواره شده و دو، سوم فلسطین به اشغال درآمد.

وی با بیان اینکه هدف استعمارگران دینی هم بود، اظهار داشت: نخست وزیر انگلیس در آن زمان مسیحی صهیونی بود ولی هدف اصلی استعمار جلوگیری از خیزش و پیشرفت جهان اسلامی و استعمار ثروت‌های آنها. آنها اهداف زیادی داشتند که صهیونیزم هم به هدف استعمارگران همراه شد و تشکیل اسرائیل در تحقق این هدف همراه شد تا منطقه را تجزیه کرده و از هرگونه پیشرفت جلوگیری کنند.

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین با بیان اینکه با کمال تاسف، مجددا فرصت تاریخی برای صهیونیست‌ها و غربی‌ها فراهم شده است، تصریح کرد: آنها اکنون تلاش می‌کنند صحنه را آماده کنند. اوضاع کشورهای عربی و اسلامی بسیار بد است. آمریکا به قدرتی تبدیل شده است که توازن ندارد و آمریکا می‌خواهد طرح خود را به منطقه تحمیل کرده و آن را اجرا کند که این طرح، همان معامله قرن است.

ابوشریف ادامه داد: در گذشته، آنها قبلا مجالی به کشورهای منطقه می‌داده تا سرنوشت خود را تا حدی تعیین کنند ولی امروز، آمریکا می‌خواهد خواست خود را به منطقه تحمیل کرده و محور معامله قرن، همان اسرائیل است.

وی با بیان اینکه محورهای قرارداد قرن پول و دین است، خاطرنشان کرد: شاهدیم ترامپ از پول حرف می‌زند گویی او درباره تجارت حرف می‌زند ولی معاونش، از دین سخن می‌گوید و در واقع، معاونش است که گروه افراط‌گرای صهیونیستی را هدایت می‌کند که هدفشان نابودی مسجد الاقصی و ایجاد هیکل سلیمان هستند. با انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس گام اول برداشته شد و معنای آن نادیده گرفتن قدس و به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل است.

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین با بیان اینکه مسئله دیگر در معامله قرن، مسئله آوارگان است که دیگر امکان بازگشت آنها نیست و فقط 40 هزار نفر می‌توانند به قدس برگشته و می‌توان به آنها پول داد و تا دیگر برنگردند، ابراز داشت: مسئله دیگر، شهرک‌ها است که اسرائیل می‌شود و براساس آن، 15 تا 20 درصد کرانه باختری باقی می‌ماند. مسئله دیگر، مرزها است که دیگر مرزی را نشناخته و همه چیز جزو اسرائیل می‌شود. براساس این طرح، فقط 32 درصد برای فلسطین باقی می‌ماند که آن فقط فلسطین تاریخی نیست و فقط شامل کرانه باختری است.

ابوشریف با تاکید بر اینکه خطی که مخالف این طرح است، تحت فشار شدیدی است، بیان کرد: اولین مخالف، ایران است و به همین خاطر، می‌بینیم ترامپ وقتی رئیس‌جمهور شد ایران را تحت فشار قرار می‌دهد که نخستین اقدام، خروج از برجام و سپس، اعمال گسترده تحریم‌ها است. فشار دیگر، این است که تمامی جنبش‌های مقاومت را تروریستی اعلام می‌کنند و به کشورهای دیگر، فشار می‌آورند تا هزینه معامله قرن را بپردازند. این یک طرح آمریکایی – صهیونیستی است ولی کشورهای عربی باید هزینه آن را بپردازند.

وی با بیان اینکه وضعیت بسیار خطرناک است، یادآور شد: قدرت و امکانات زیادی برای اجرای معامله قرن وجود دارد. هرچند آنها قوی هستند ما هم قدرت داریم. 100 سال است که در برابر طرح‌هایشان مقاومت می‌کنیم. تعداد فلسطینیان در فلسطین تاریخی از تعداد یهودیان بیشتر است. ما به خداوند متعال و سپس قدرت خود متکی هستیم. در برابر وعده ترامپ و اعلامیه بالفور، وعده الهی وجود دارد. آنها هرچند قدرت و امکانات زیادی دارند، ما هم اراده و صبر داریم.

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین یادآور شد: دیروز رهبر انقلاب گفت، جنگ پیش روی ما جنگ اراده‌هاست. ما پیروز می‌شویم. البته در یکی، دو سال آینده سخت خواهد بود ولی هزاران سال است که در برابر مصیبت‌ها پایداری کردیم. قدس 27 بار ویران شده است ولی همچنان پابرجاست.

وی گفت: مقاومت غزه هیچ عذری را برای هیچ کس باقی نگذاشته است. دو میلیون در غزه زندگی می‌کنند که یک میلیون آن را کودکان تشکیل می‌دهند. 12 سال است که آنها در محاصره هستند ولی در برابر رژیم صهوینستی و آمریکا و حتی عرب‌های صیهونیست شده مقاومت می‌کنند. عرب‌های صهیونیست‌شده از ترامپ، کوشنر و... هم بدتر است و شیطان‌های عرب هستند.

ایران ترامپ قرارداد   اخبار برگزیده
  

اسرار وزارت نفت فاش می شود؟/ پشت پرده تلاش برای استیضاح وزیر کابینه روحانیاین استیضاح به جایی نمی‌رسد. نظام قدر آقای زنگنه و توانایی‌های او را می‌شناسد و برخی جریان‌ها بیهوده برای زدن او تلاش می‌کنند
مثلث وزارت نفت نفت صادرات نفت 

  

اندیشکده آمریکایی «موسسه واشنگتن برای سیاست خاور نزدیک» گزارش داد: حملات به نفتکش‌ها در نزدیکی تنگه هرمز و یک خط لوله نفت عربستان سعودی می‌تواند موجب افزایش قیمت جهانی نفت شود. ایران بدین‌ترتیب آسیب‌پذیری امارات و عربستان را یادآور شد.
نامه نیوز ایران تهران ریاض 

  

هیچ کس نمی تواند قطعات تقلبی خودرو را تشخیص بدهددر حالی عرضه لوازم یدکی تقلبی در بازار زیاد شده که این موضوع می‌تواند خطرات زیادی را برای مصرف کنندگان در پی داشته باشد. با تغییرات قیمت ارز و مشکلاتی که در این زمینه به وجود آمد و کمبود این قطعات موجب شد قیمت لوازم یدکی خودرو در بازار افزایش یابد و این موضوع مشکلاتی را برای مصرف کنندگان ایجاد کرد.
خودروتک خودرو خودروسازان ایران 

  

مصوبه ای در جهت کاهش قیمت خودروهای وارداتیعضو کمیسیون اقتصادی مجلس معتقد است مصوبه مجلس درباره واردات خودرو‌های تمام برقی و تمام هیبریدی به مدت 5 سال،آنهم بدون اخذ عوارض و حقوق ورودی می‌تواند قیمت خودرو را به شدت کاهش دهد.
خودروتک مجلس شورای اسلامی کمیسیون صنایع و معادن مجلس واردات خودرو 

  

جلسه محرمانه اعضای کنگره آمریکا درباره ایران با وندی شرمن و رئیس اسبق سیااقتصادنیوز: دموکرات‌های کنگره آمریکا از «وندی شرمن» مسئول تیم مذاکرات هسته‌ای آمریکا و «جان برنان» آخرین رئیس سیا در دولت سابق این کشور برای توضیح درباره تنش‌ها با ایران دعوت کردند.
اقتصادنیوز کنگره آمریکا ایران باراک اوباما 

  

در حاشیه دیدار افطاری فعالان سیاسی با رئیس جمهوری که شنبه هفته گذشته برگزار شد، یک عکس بسیار پر بازتاب شد؛ آنجا که بهزاد نبوی و احمد توکلی دو چهره شاخص از دو جناح سیاسی اصلاح‌طلب و اصول‌گرا که برخی حتی اختلافات آنها در کابینه میر حسین موسوی را عامل ایجاد جناح چپ و راست می‌دانند، جلوی دوربین محمد عطریانفر عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی قرار گرفتند.
نامه نیوز عکس رئیس جمهور محمد عطریانفر 

  

سعید باستانی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: با تصویب نهایی واگذاری حدود 14 درصد سهام دولت در ایران‌خودرو و حدود 17 درصد سهام دولت در سایپا در هیات وزیران، این اتفاق به زودی عملیاتی می‌شود.
نامه نیوز کمیسیون صنایع و معادن مجلس سهام دولت 

  

انگیزه مرد مشکوک از حمله به حسن روحانی و ظریفآرمان: چتری برای همه! همین اشتراک و البته اجبار است که برخی افراد و گروه‌ها را به هم نزدیک می‌کند.
مثلث مردان ایرانیان خارج از کشور مصاحبه 

  

یک روزنامه کویتی تأکید کرد پاسخ و تلافی ایران به هر نوع اقدام نظامی آمریکا نامحدود است.
نامه نیوز موشک ایران روزنامه 

  اخبار داغ
  

آمار بازگشت ارزهای صادراتی از امروز به فردا متغیر استوزیر اقتصاد با بیان اینکه آمار بازگشت ارزهای صادراتی به صورت روزانه متغیر است، بخشی از ثبات بازار را به خاطر بازگشت ارزهای حاصل از صادرات ارزیابی کرد.
ایلنا حذف صفر از پول ملی اقتصاد بانک مرکزی 

  

وزیر اقتصاد: اقدامات لازم برای راه اندازی بازار متشکل ارز انجام شدتهران- ایرنا- وزیر امور اقتصادی و دارایی عصر دوشنبه گفت: هر کار حقوقی و قانونی از طرف حاکمیت باید برای راه اندازی بازار متشکل ارز انجام می‌شده اجرا شده، و برخی کارهای مربوط به خود شرکت در حال انجام است.
ایرنا اقتصاد وزارت امور اقتصادی و دارایی ارز 

  

اختصاص تسهیلات به واحدهای نساجی و پوشاک/ ایجاد اشتغال و ارزش افزوده با توسعه صنعت نساجی و پوشاکمدیرکل صنایع نساجی و پوشاک با بیان اینکه برای توسعه این صنعت تسهیلاتی در نظر گرفته شده، گفت: صنعت نساجی و پوشاک می‌تواند با سرمایه‌گذاری اندک ایجاد اشتغال و ارزش افزوده داشته باشد.
ایلنا کاهش نرخ بهره نساجی بودجه 

  

عبدالناصر همتی، رییس کل بانک مرکزی، با بیان اینکه مردم نباید وارد بازار ارز شوند چرا که ممکن است متضرر شوند، گفت: ذخایر کافی ارز در کشور وجود دارد و بانک مرکزی هر زمانی اراده کند وارد بازار می‌شود، کما اینکه گاهی وارد این بازار شده و نتیجه را تغییر داده است.
نامه نیوز بانک مرکزی بانک ارز 

  

درخواست وزارت نیرو برای تمدید معافیت مالیاتی افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی داراییوزارت نیرو درخواست کرده است تا مجوز انجام تشریفات قانونی لازم برای تکمیل مراحل ثبت افزایش سرمایه از محل بند (ز) تبصره (10) قانون بودجه سال 1397 کل کشـور توسط شرکت‌های تابعه این وزارت خانه تا تاریخ 31 تیر 1398 تمدید شود.
ایلنا وزارت نیرو سرمایه قانون 

  

گزارش «اقتصادنیوز» از بازار طلا و ارز پایتخت؛ سقوط آزاد نرخ‌ها و غافلگیری نوسان‌گیراناقتصادنیوز: امروز دوشنبه 29 اردیبهشت 1398 بازار طلا و ارز تهران برای سومین روز متوالی در این هفته روی مدار نزولی حرکت کرد و شیب کاهش قیمت تندتر شد تا پس از نزدیک به یک ماه دلار به کانال 13 هزار تومانی بازگردد. امروز صرافی ملی تا عصر نرخ خرید و فروش دلار و یورو را 650 تا 700 تومان کاهش داد تا دلار در محدوده 13600 و یورو در محدوده 15500 تومانی قرار گرفت...
اقتصادنیوز بازار طلا و ارز بازی سکه و طلا 

  

«برادرجان» دور افتاده و شعارزدهتهران - ایرنا - سریال «برادر جان» که در ایام مبارک رمضان از شبکه سه سیما پخش می‌شود روایتگر سال 98 است اما کاراکترهای این سریال به گونه ای در کوچه و خیابان با هم حرف می زنند که انگار از بطن جامعه جدا و در یک جزیره دور افتاده زندگی می‌کنند.
ایرنا صدا و سیما تلویزیون نویسنده 

  

همتی: بانک مرکزی هر زمانی اراده کند وارد بازار می‌شود/مردم در بازار ارز سرمایه‌گذاری نکننداقتصادنیوز؛ عبدالناصر همتی، رییس کل بانک مرکزی، با اشاره به بازگشت 18.7 میلیارد دلار ارز حاصل از صادرات به کشور، و بیان اینکه مردم نباید وارد بازار ارز شوند چرا که ممکن است متضرر شوند، گفت: بانک مرکزی هر زمانی اراده کند وارد بازار می‌شود، کما اینکه گاهی وارد این بازار شده و نتیجه را تغییر داده است.
اقتصادنیوز بانک مرکزی بانک واردات