ایلنا   |  سیاسی  |  

آمریکا می‌خواهد خواست خود را به منطقه تحمیل کند

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین یادآور شد: دیروز رهبر انقلاب گفت، جنگ پیش روی ما جنگ اراده‌هاست. ما پیروز می‌شویم. البته در یکی، دو سال آینده سخت خواهد بود ولی هزاران سال است که در برابر مصیبت‌ها پایداری کردیم.

آمریکا می‌خواهد خواست خود را به منطقه تحمیل کند

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین یادآور شد: دیروز رهبر انقلاب گفت، جنگ پیش روی ما جنگ اراده‌هاست. ما پیروز می‌شویم. البته در یکی، دو سال آینده سخت خواهد بود ولی هزاران سال است که در برابر مصیبت‌ها پایداری کردیم.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، ناصر ابوشریف صبح امروز چهارشنبه در نشست تخصصی به مناسبت روز نکبت در جمعیت دفاع از ملت فلسطین برگزار شد، گفت: در سال 1916 میلادی، فرصت مناسبی پس از جنگ جهانی اول برای تجزیه امت اسلامی توسط غرب که براساس بیانیه بالفور اعلام شد رژیم صهیونیستی تشکیل شود که 30 سال بعد این هدف محقق شد که صدها شهر و روستا در این سرزمین ویران شده و هزاران نفر آواره شده و دو، سوم فلسطین به اشغال درآمد.

وی با بیان اینکه هدف استعمارگران دینی هم بود، اظهار داشت: نخست وزیر انگلیس در آن زمان مسیحی صهیونی بود ولی هدف اصلی استعمار جلوگیری از خیزش و پیشرفت جهان اسلامی و استعمار ثروت‌های آنها. آنها اهداف زیادی داشتند که صهیونیزم هم به هدف استعمارگران همراه شد و تشکیل اسرائیل در تحقق این هدف همراه شد تا منطقه را تجزیه کرده و از هرگونه پیشرفت جلوگیری کنند.

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین با بیان اینکه با کمال تاسف، مجددا فرصت تاریخی برای صهیونیست‌ها و غربی‌ها فراهم شده است، تصریح کرد: آنها اکنون تلاش می‌کنند صحنه را آماده کنند. اوضاع کشورهای عربی و اسلامی بسیار بد است. آمریکا به قدرتی تبدیل شده است که توازن ندارد و آمریکا می‌خواهد طرح خود را به منطقه تحمیل کرده و آن را اجرا کند که این طرح، همان معامله قرن است.

ابوشریف ادامه داد: در گذشته، آنها قبلا مجالی به کشورهای منطقه می‌داده تا سرنوشت خود را تا حدی تعیین کنند ولی امروز، آمریکا می‌خواهد خواست خود را به منطقه تحمیل کرده و محور معامله قرن، همان اسرائیل است.

وی با بیان اینکه محورهای قرارداد قرن پول و دین است، خاطرنشان کرد: شاهدیم ترامپ از پول حرف می‌زند گویی او درباره تجارت حرف می‌زند ولی معاونش، از دین سخن می‌گوید و در واقع، معاونش است که گروه افراط‌گرای صهیونیستی را هدایت می‌کند که هدفشان نابودی مسجد الاقصی و ایجاد هیکل سلیمان هستند. با انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس گام اول برداشته شد و معنای آن نادیده گرفتن قدس و به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل است.

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین با بیان اینکه مسئله دیگر در معامله قرن، مسئله آوارگان است که دیگر امکان بازگشت آنها نیست و فقط 40 هزار نفر می‌توانند به قدس برگشته و می‌توان به آنها پول داد و تا دیگر برنگردند، ابراز داشت: مسئله دیگر، شهرک‌ها است که اسرائیل می‌شود و براساس آن، 15 تا 20 درصد کرانه باختری باقی می‌ماند. مسئله دیگر، مرزها است که دیگر مرزی را نشناخته و همه چیز جزو اسرائیل می‌شود. براساس این طرح، فقط 32 درصد برای فلسطین باقی می‌ماند که آن فقط فلسطین تاریخی نیست و فقط شامل کرانه باختری است.

ابوشریف با تاکید بر اینکه خطی که مخالف این طرح است، تحت فشار شدیدی است، بیان کرد: اولین مخالف، ایران است و به همین خاطر، می‌بینیم ترامپ وقتی رئیس‌جمهور شد ایران را تحت فشار قرار می‌دهد که نخستین اقدام، خروج از برجام و سپس، اعمال گسترده تحریم‌ها است. فشار دیگر، این است که تمامی جنبش‌های مقاومت را تروریستی اعلام می‌کنند و به کشورهای دیگر، فشار می‌آورند تا هزینه معامله قرن را بپردازند. این یک طرح آمریکایی – صهیونیستی است ولی کشورهای عربی باید هزینه آن را بپردازند.

وی با بیان اینکه وضعیت بسیار خطرناک است، یادآور شد: قدرت و امکانات زیادی برای اجرای معامله قرن وجود دارد. هرچند آنها قوی هستند ما هم قدرت داریم. 100 سال است که در برابر طرح‌هایشان مقاومت می‌کنیم. تعداد فلسطینیان در فلسطین تاریخی از تعداد یهودیان بیشتر است. ما به خداوند متعال و سپس قدرت خود متکی هستیم. در برابر وعده ترامپ و اعلامیه بالفور، وعده الهی وجود دارد. آنها هرچند قدرت و امکانات زیادی دارند، ما هم اراده و صبر داریم.

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین یادآور شد: دیروز رهبر انقلاب گفت، جنگ پیش روی ما جنگ اراده‌هاست. ما پیروز می‌شویم. البته در یکی، دو سال آینده سخت خواهد بود ولی هزاران سال است که در برابر مصیبت‌ها پایداری کردیم. قدس 27 بار ویران شده است ولی همچنان پابرجاست.

وی گفت: مقاومت غزه هیچ عذری را برای هیچ کس باقی نگذاشته است. دو میلیون در غزه زندگی می‌کنند که یک میلیون آن را کودکان تشکیل می‌دهند. 12 سال است که آنها در محاصره هستند ولی در برابر رژیم صهوینستی و آمریکا و حتی عرب‌های صیهونیست شده مقاومت می‌کنند. عرب‌های صهیونیست‌شده از ترامپ، کوشنر و... هم بدتر است و شیطان‌های عرب هستند.

ایران ترامپ قرارداد   اخبار برگزیده
  

دلار، مسکن یا خودرو؟ الان وقت خرید کدام است؟اقتصاد نیوز: بخریم یا نخریم؟این سئوالی است که این روزها اغلب متقاضیان کالا از اهل فن می‌پرسند.
اقتصادنیوز دلار مسکن قیمت مسکن 

  

روزنامه شرق : احمدی نژاد آرزوی مذاکره با آمریکا را داشتشرق: روزنامه تلگراف لندن زمانی در مقایسه‌ای بین ترامپ و احمدی‌نژاد نوشته بود که او (یعنی ترامپ) از احمدی‌نژاد هم بدتر است. احتمالا این قیاس به دلیل شباهت‌هایی بوده که گزارشگر این روزنامه بین رئیس‌جمهوری سابق ایران و فعلی آمریکا کشف کرده بود.
مثلث روزنامه احمدی نژاد ایالات متحده آمریکا 

  

روزنامه شرق : لاریجانی برای انتخابات ریاست‌جمهوری آماده می شود​شرق نوشت: اسفند امسال شاید وارد فصل‌ تازه‌ای از زندگی سیاسی شود؛ علی لاریجانی، سیاست‌مدار 62ساله‌ای که درست در سال‌های میوه‌چینی و برداشت از فعالیت سیاسی است...
مثلث علی لاریجانی انتخابات ریاست جمهوری انتخابات مجلس 

  

صادق زیباکلام در روزنامه شرق نوشت: هر طور که واکنش واشنگتن در قبال رویدادهای اخیر در خلیج فارس را تصور کنیم، به نظر می‌رسد یک عنصر به طور منظم برجسته می‌شود؛ نوعی مدارا و تسامح در برابر ایران؛ اگر نگفته باشیم کوتاه‌آمدن و حتی عقب‌نشینی.
نامه نیوز صادق زیباکلام ایران صادرات نفت 

  

براساس گزارش این روزنامه انگلیسی، بریتانیا ممکن است سعی کند تحریم های سازمان ملل و اتحادیه اروپا که در پی حصول برجام لغو شده بود، مجددا اعمال شود.
نامه نیوز انگلیس روزنامه دولت 

  

البته ، این سرخوردگی، می تواند محصول معامله مشترک و پشت پرده ای باشد که میان رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا و جمهوریخواهان سنتی بر سر کناره گیری بولتون صورت گرفته است.
نامه نیوز ترامپ جان بولتون مشاور 

  

پمپئو : اگر تصمیم بر مذاکره باشد خودم با ظریف مذاکره می کنموزیر خارجه آمریکا که از زمان ورود محمدجواد ظریف به نیویورک نگران افشاگری‌های منطقی وی در رسانه‌های آمریکایی و بازکردن دستان تهی کاخ سفید نشینان بود، مصاحبه‌ رسانه‌ها با وزیر خارجه ایران را یک «تصمیم بد» توصیف کرد.
مثلث مایک پمپئو محمدجواد ظریف جمهوری اسلامی ایران 

  

ثبت نام برای عضویت در تیم‌های تذکر حجاب در قمدر حاشیه نماز جمعه قم، از داوطلبان آمر به معروف برای تذکر لسانی پیرامون حجاب ثبت نام شد. در قالب این طرح که قرار است به زودی در خیابان‌های اصلی این شهر اجرایی شود، 300 تیم پس از آموزش و ساماندهی نسبت به تذکر لسانی و امر به معروف پیرامون رعایت حجاب و عفاف ایجاد می‌شود.
مستقل‌آنلاین حجاب قم نماز جمعه 

  

نفتکش انگلیسی در تنگه هرمز توقیف شد/ویدئو#جنگ_نفتکشها #آمریکا #ترامپ #استعمار_پیر #خلیج_فارس #سازمان_بنادر_و_کشتیرانی
مستقل‌آنلاین تنگه هرمز جنگ ترامپ 

  اخبار داغ
  

رئیس کل بانک مرکزی خبرداد: سازوکار تولید ارز دیجیتال روی میز دولتاقتصادنیوز: رئیس کل بانک مرکزی، گفت: سازوکار تولید ارز دیجیتال در کمیسیون اقتصادی دولت مصوب شده و در آینده نزدیک در دولت بررسی می شود.
اقتصادنیوز بانک مرکزی بانک تولید 

  

آخرین وضعیت استفاده و استخراج بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال در کشوررییس کل بانک مرکزی گفت: سازوکار استفاده از ارز دیجیتال در کمیسیون اقتصادی دولت تصویب شده است.
ایلنا دولت تولید بیت کوین 

  

دستور جهانگیری برای تخصیص 10 میلیون دلار ارز نیمایی به کارخانه چوب و کاغذ مازندراناقتصادنیوز؛ در جلسه بررسی مسائل و مشکلات کارخانه صنایع چوب و کاغذ مازندران (یکشنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور، مقرر شد بانک مرکزی در گام نخست و با اولویت، به میزان 10 میلیون دلار ارز مورد نیاز این کارخانه را با نرخ نیمایی تامین کند.
اقتصادنیوز اسحاق جهانگیری دلار ارز 

  

دیر مرکز تحقیقات و بررسی‌های اقتصادی اتاق ایران با طرح این سوال که چرا تخصیص ارز 4200 تومانی موفق عمل نکرده گفت: مشکل و نقد عمده این سیاست این است که به همه اختصاص پیدا کرد، به صورتی که دهک دهم که قشر مرفه جامعه هستند 4 برابر بیش از دهک اول از این یارانه ارزی نفع بردند.
نامه نیوز ارز نرخ ارز بودجه 

  

امروز هم به تبع روز گذشته قیمت‌ها در بازار ارز، طلا و سکه روند افزایشی را گذراند.
نامه نیوز قیمت افزایش قیمت یورو 

  

سازوکار تولید ارز دیجیتال در کمیسیون اقتصادی دولت مصوب شد عبدالناصر همتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با درباره آخرین وضعیت استفاده از بیت کوین در کشور، گفت: سازوکار تولید ارز دیجیتال در کمیسیون اقتصادی دولت مصوب شده و در دستورکار دولت قرار گرفته است. رییس کل بانک مرکزی، تصریح کرد: در آینده نزدیک موضوع ارز دیجیتال در صحن دولت مطرح و مورد بررسی قرار می گیرد./ پایان پیام
خانه‌ملت تولید ارز دولت 

  

رشد فروش 60 درصدی و ایفای تمام تعهدات ارزی هلدینگ دارویی شستامدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری دارویی تامین از رشد 60 درصدی فروش سه ماهه امسال نسبت به زمان مشابه در سال 1397 خبر داد.
ایلنا سرمایه ماه بانک مرکزی