ایلنا   |  اجتماعی  |  

برای داشتن زندانی کمتر، باید مدارس بهتری داشته باشیم

دبیرکل شورای عالی آموزش‌وپرورش گفت: باید به مدارس برسیم تا به همه جا رسیده باشیم‌. زندانی کمتر می خواهیم، باید مدرسه بهتر داشته باشیم.

برای داشتن زندانی کمتر، باید مدارس بهتری داشته باشیم

دبیرکل شورای عالی آموزش‌وپرورش گفت: باید به مدارس برسیم تا به همه جا رسیده باشیم‌. زندانی کمتر می خواهیم، باید مدرسه بهتر داشته باشیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمود امانی طهرانی، دبیرکل شورای عالی آموزش‌وپرورش در رویداد مدرسه کلید طلایی اجرای سند تحول بنیادین، با بیان اهمیت آینده و آرزوهای یک کشور و رسیدگی به مدارس برای تحقق این آمال گفت: ارزان ترین راه برای رسیدن به آرمان‌ها و اقتصادی ترین راه، رسیدگی به مدارس است. اگر حال مدارس خوب شود حال همه کشور خوب خواهد بود. کشوری که به مدارس توجه دارد، به بچه ها صبحانه می دهد، ورزش را مورد توجه دارد، رضایت معلم را جلب می‌کند، جامعه را می‌سازد.

او افزود: باید به مدارس برسیم تا به همه جا رسیده باشیم‌. زندانی کمتر می خواهیم، باید مدرسه بهتر داشته باشیم. اگر خانواده بهتر می خواهیم، باید به مدرسه برسیم. سند تحول بنیادین نیز همه توانش را روی بهبود حال مدارس گذاشته است.

امانی طهرانی ضمن تاکید به الگو بودن پایتخت ادامه داد: شهر تهران آینه تمای نمای ایران است. از کوچکترین تا بزرگترین مسائل تهران، مسائل بزرگ فردای کشور است. می توانید از طریق الگوسازی کاری کنید که بقیه هم از شما بیاموزند و پیش بروند. اتفاق جالبی که در مورد سند تحول بنیادین آموزش افتاده این است که بیش از هرسندی در موردش کار شده و می توانست این سند دیده نشود. این سند بارها مورد تاکید مسئولان قرار گرفته و بالاتر از همه مورد توجه رهبر انقلاب بوده است. همچنین ریسس جمهورهایی که پس از تدوین آمدند نیز برآن تاکید کردند.

مدیرکل شورای عالی آموزش‌وپرورش یادآور شد: دو گروه در اجرای سند مورد توجه هستند؛ مدیران مدارس و معلمان. اینکه اجرای سند به چه معناست خیلی مهم است. سند می گوید معلم با چه شاخصی معلم بهتری خواهد بود یا محتوای درسی چطور باشد بهتر است.

امانی طهرانی با تاکید بر اینکه اجرای سند تحول بنیادین کار چندان پیچیده ای نیست، گفت: اجرای سند تحول بنیادین می‌گوید مدرسه فقط کار علمی نیست. می گوید باید به جسم و ورزش و اوضاع روانی بچه‌ها توجه کرد. سند شش ساحت دارد و اگر روی آن کار کردیم، نتیجه عالی حاصل می شود. مدرسه محوری از مهم ترین اهداف سند تحول بنیادین آموزش است.

او افزود: مدیریت یعنی کاری جامع و تا وقتی مدرسه را سلول اصلی جامعه ندانیم و به مدیر اختیار ندهیم پیشرفت ناقص باقی می ماند.

امانی طهرانی عنوان کرد: در آیین‌نامه‌های اجرایی جدید اختیاراتی داده ایم که همین اول کار ایراداتی روی آن گرفته اند. ما فرزندانمان را به دست این مدیران می دهیم بعد اختیار میز و صندلی و اموال این چنینی را به او ندهیم؟ سند تحول، مدرسه را سیستمی می داند که به یک بدن پیوند دارد و با محیط پیرامونی خود داد و ستد می‌کند. مدرسه ای که کانون تربیتی محله است، هم محله برایش کار می کند هم مدرسه به محله خدمت می دهد و این نگاه، محیطی متفاوت می سازد.

او افزود: در خیلی از محله‌ها روی مدرسه ها حساب باز نمی ‌کنند و برعکس این را هم دیده ایم. مدرسه ای در دولت آباد هست و به محیط پیرامونی خود وصل شده و محیط را احیا کرده و دخترهایی که آنجا درس می‌خوانند که بسیار اتفاق خوب و تاثیرگذاری است و با دیدن این کیفیت لذت می بریم. مدرسه محله را زیر و رو می کند و پدر و مادرها را رشد می دهد. وقتی یک مدرسه را اداره می کنید، پدر و مادرها را هم دارید و آنها هم باید از شما بیاموزند.

امانی طهرانی خاطر نشان کرد: اگر محله پاکیزه، امن و با شخصیت و... می‌خواهید همه این ویژگی‌ها از محله نشات می گیرد. معنای مدرسه عمومی در ابتدا به نادرست دولتی ترجمه شد در حالی که مدرسه یا عمومی است یا خصوصی.

او در مورد برنامه ویژه مدرسه (بوم) نیز عنوان کرد: در بوم می گوییم مدرسه من با چنین مواردی از مدرسه دیگر متفاوت است و خیلی از مدارس به زیباترین شکل آن را اجرا کردند. با این طرح به مدیر و معلمان مدرسه اعتماد کرده ایم. در بوم، مدرسه یک زیستگاه است پس زمان در اختیار مدیر و شورای مدرسه است و آنها هرکسی را که می‌تواند خدمتی کند و تایید صلاحیت است را به خدمت بگیرند.

انتهای پیام/

آموزش مدرسه خبرنگار   اخبار برگزیده
  

جزئیات جلسه مشترک دولت و مجلس / از گلایه در مورد وضعیت مسکن تا ابراز نگرانی بابت گرانی مواد غذایییک عضو هیأت رئیسه مجلس درباره جلسه شب گذشته رئیس‌جمهور با مجلسی‌ها گفت: جلسه خوبی برگزار شد و بنا شد این جلسات ادامه پیدا کند.
ایلنا دولت مجلس شورای اسلامی رئیس جمهور 

  

پیشرفت‌های مذاکرات وین به طور کامل تامین‌کننده مطالبات ایران نبود/ زمینه برای امضای توافق در آینده بسیار نزدیک وجود داردسخنگوی وزارت امور خارجه گفت: می‌توانیم بگوییم برای احیای برجام در مرحله پیشرفت قرار داریم اما اینکه بگوییم به توافق نزدیک هستیم این معطوف به برآورده شدن انتظارات برحق جمهوری اسلامی ایران از طریق آمریکا است.
ایلنا وین ایران جمهوری اسلامی ایران 

  

منافع ایران؛ از اروپا تا خلیج فارسدر بسته پیش‌رو تحلیل‌های سیاسی را فارغ از جناح‌بندی‌های سیاسی بخوانید.
فردا ایران جمهوری اسلامی ایران ایران و آمریکا 

  

شگرد های تبلیغی اخیر آمریکا در بازی با لغو تحریم‌هااتهام زنی‌ها، لفاظی‌ها و شگردهای تبلیغی اخیر آمریکایی‌ها در بحبوحه مذاکرات هسته‌ای نشان می‌دهد که آن‌ها در تلاش‌اند تا برای فرار از لغو تحریم‌ها، مقصرنمایی ایران و نهایتاً به زانو درآوردن تیم مذاکره‌کننده کشورمان بازهم به تله‌گذاری‌های جدید و اعمال فشار علیه جمهوری اسلامی روی بیاورند.
مثلث ایران و آمریکا ایران خودرو خودرو 

  

صدرنشینی دقیقه 90 پورتو با طارمیلیگ پرتغال| اتوبوس ویزلا مقابل یاران طارمی پنچر شد /پورتو با گل دقیقه 90 در صدر ماند
خانه فوتبال فوتبال بازی مهدی طارمی 

  

قشم ایر رکورد دار کیفیت و امنیت پروازIATA گواهینامه معتبرIOSA را برای سومین بار تمدید کرد!
اقتصادنیوز 

  

سرلشکر باقری پیام دادسرلشکر باقری با صدور پیامی ضمن تبریک روز خبرنگار تاکید کرد: دشمن در تهاجم ترکیبی همه‌جانبه علیه ملت ایران، همه توان و امکانات خود را بسیج کرده از این رو در مقابله با ایجاد شبهه توسط دشمن در مسیر جهاد تبیین امری ضروری است.
فردا سربازی خبرنگار ایران 

  

هدفگذاری صنعت بیمه در راستای کاهش دغدغه های دولت و مردم استکاهش دغدغه های دولت در خصوص جبران خسارت های مردم در حوادث گوناگون از اهداف دارای اولویت صنعت بیمه به شمار می رود.
ایلنا صنعت بیمه شرکت های بیمه 

  

درخواست اصلاح قانون تسری مالیات به همه دریافتی حقوق بگیرانجمعی از کارکنان دولتی در کارزاری خواستار اصلاح قانون بودجه 1401 در خصوص تسری مالیات به همه دریافتی حقوق بگیران شدند.
ایلنا قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران قانون مالیات 

  

تصویب برنامه عملیاتی توسعه، نصب و راه اندازی ارتباطات سیارمحمد عزیزی در راستای پیاده سازی بستر های لازم برای ایجاد شهر الکترونیک، از تصویب برنامه عملیاتی توسعه 5G در کیش و ابلاغ آن به اپراتورهای ارائه دهنده خدمات ارتباطی در جزیره خبر داد.
ایلنا همراه اول سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی شهر الکترونیک 

  

جاماندگان یارانه بخوانند | یارانه جدید جاماندگان واریز شداعتراض برای دریافت یارانه امکان‌پذیر شد.
مثلث یارانه عکس دولت 

  

محرومیت فوتبالی لیدر معروف پرسپولیسبا حکم قطعی؛ لیدر پرسپولیس به استادیوم‌ها ممنوع الورود شد!
خانه فوتبال پرسپولیس فوتبال بازار خودرو 

  

وزیر ارتباطات: ماهواره‌بر جدید در روزهای آینده پرتاب می‌شودوزیر ارتباطات:خط تولید مشترک ماهواره خیام را با روسیه راه‎اندازی خواهیم کرد.
فردا ماهواره تولید روسیه 

  

بازنشستگان کارگری خوزستان: دولت افزایش مصوب شورایعالی کار را ابلاغ کندبازنشستگان در اهواز و شوش، خواستار اجرای مصوبات مزدی شورایعالی کار شدند.
ایلنا دولت کار اهواز 

  

رئیسی: دولت در امر به معروف و نهی از منکرات اقتصادی مصمم استرئیس‌جمهور در دیدار اعضای ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر:همه دولتمردان و دستگاه‌های در این رابطه مسئولیت دارند و باید با دقت و جدیت وظایف خود را انجام دهند.
فردا دولت رئیس جمهور 

  اخبار داغ
  

جنگ جهانی سوم آغاز شده است ؟ | جدال بر سر کشف بیمار صفر کروناجدال برای منشا اصلی کرونا همچنان وجود دارد، اما انتشار گزارش جدید روسیه درباره آزمایش‌گاه‌های بیولوژیکی آمریکا در اوکراین، ابعاد جدیدی از وضعیت جنگ و رقابت قدرت‌های بزرگ را فاش می‌کند.
۵۵ آنلاین جنگ روسیه اوکراین 

  

ابتلای رئیس فایزر به کرونا علی‌رغم تزریق 4 دوز واکسن«آلبرت بورلا» رئیس شرکت فایزر روز دوشنبه اعلام کرد که تست ابتلا به کرونای وی مثبت اعلام شده است.
اقتصادنیوز 

  

ابتلای دوباره وزیر دفاع آمریکا به کروناوزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) روز دوشنبه اعلام کرد که تست کرونای لوید آستین وزیر دفاع آمریکا مثبت اعلام شده است.
اقتصادنیوز وزارت دفاع پنتاگون 

  

قیمت دلار توافقی در کانال 28 و یورو در کانال 30 هزار تومان بسته شدبا پایان فعالیت بازار توافقی ارز امروز (دوشنبه 24 مردادماه 1401)، بهای هر اسکناس یورو با کاهش 1.59 درصد نسبت به روز قبل روبرو شد.
برنا دلار یورو ارز 

  

شب تعیین کننده قیمت خودرو + جدول قیمتاقتصادنیوز: ارزیابی بازار خودرو نشان دهنده آن است که محصولات سایپا هم امروز24 تیرماه 1401 همانند پرتیراژهای ایران خودرو با افت قیمت در بازار عرضه شدند.
اقتصادنیوز قیمت ایران خودرو خودرو 

  

رتبه‌های برتر کنکور و المپیادی‌ها، بورسیه هیئت علمی می‌شوندسخنگوی دولت گفت: با تفاهم صورت‌گرفته بین وزارت علوم و معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، رتبه‌های برتر کنکور و المپیادی‌ها، بورسیه هیات علمی می‌شوند.
ایلنا کنکور وزارت علوم فناوری 

  

بهادری جهرمی: رتبه‌های برتر کنکور و المپیادی‌ها، بورسیه هیئت علمی می‌شوندسخنگوی دولت گفت: با تفاهم صورت‌گرفته بین وزارت علوم و معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، رتبه‌های برتر کنکور و المپیادی‌ها، بورسیه هیئت علمی می‌شوند.
مملکت‌آنلاین کنکور وزارت علوم فناوری 

  

افت قیمت خودرو تحت تاثیر سیگنال های برجامی + جدولاقتصادنیوز: سیگنال های برجامی بازار خودرو امروز 24 مرداد 1401 را تحت تاثیر قرار داد، بطوریکه پرتیراژهای ایران خودرو امروز با افت یک تا سه میلیون تومان در بازار قیمت گذاری شدند.
اقتصادنیوز قیمت ایران خودرو خودرو 

  

سقوط سنگین قیمت سکه در عصر امروز | طلا در کانال یک میلیون و 200 هزار تومانیقیمت‌ طلا و سکه امروز دوشنبه 24 مرداد 1401، همچنان روند نزولی دارد. سکه طرح جدید به گزارش برخی منابع به کانال 13 میلیون تومانی وارد شده و طلا نیز پس از مدت‌ها به کانال یک میلیون و 200 هزار تومانی رفته است. سیگنال‌های موثر بر بازار را بخوانید.
فردا قیمت جمهوری اسلامی ایران روزنامه 

  

ذهنیت‌ مسئولین اقتصادی نسبت به بورس کالا باید اصلاح شودپیشنهاد مجلس شورای اسلامی و همچنین کمیسیون صنایع از ابتدا این بوده که عرضه کلیه محصولات تولیدی توسط خودروسازها در بورس کالا باشد تا بتواند به تعادل بخشی قیمت، رسیدن خودرو به دست مصرف‌کننده واقعی و حذف بسیاری از واسطه‌ها، کمک کند.
گسترش بورس کالا مجلس شورای اسلامی کمیسیون صنایع و معادن مجلس 

  

سقوط قیمت دلار ادامه دارد؟اقتصادنیوز: کامران سلطانی‌زاده، دبیرکل کانون صرافان درخصوص وضعیت بازار ارز طی روزهای آینده گفت: هم اکنون در معاملات غیررسمی قیمت دلار به کانال 29 هزار تومان بازگشت و با توجه به وضعیت آرام سیاسی و‌ جو روانی مثبت در بازار ارز، این روند ادامه‌دار خواهد بود.
اقتصادنیوز قیمت دلار ارز 

  

آمار کرونا امروز 24 مرداد در ایران | کاهش شهرهای قرمز کروناییبر اساس اعلام وزارت بهداشت، در طول 24 ساعت گذشته، متاسفانه 71 بیمار مبتلا به کووید19 در کشور جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری، به 143 هزار و 15 نفر رسید.
نامه نیوز خودرو ایران وزارت بهداشت