اعتماد   |  ورزشی  |  

رسول‌پناه برای مدیریت در باشگاه پرسپولیس کوچک است

بسیاری از کارشناسان فوتبال معتقدند نگاهی به سوابق رسول‌پناه نشان می‌دهد او نباید در این جایگاه باشد. هنوز هم برای رسانه‌ها و هواداران سوال است که سلطانی‌فر روی چه حسابی او را به پرسپولیس وارد کرده و چنین جایگاه مهمی به او داده است؟

رسول‌پناه برای مدیریت در باشگاه پرسپولیس کوچک است

اعتمادآنلاین| مهدی رسول‌پناه، سرپرست باشگاه پرسپولیس روزهای عجیبی را پشت سر می‌گذارد. هر روز یک خبر حاشیه‌‌ساز و غیرقابل تصور از باشگاه درز می‌کند و در این بین مشکلات بزرگ باشگاه حل نمی‌شود. اگر تعریفی برای شرایط برزخی در فوتبال وجود داشته باشد، یکی از نمودهای عینی‌اش وضعیت فعلی باشگاه با سرپرستی مهدی رسول‌پناه است. در ادامه سعی می‌کنیم روایتی مستقل از اتفاقات باشگاه ارایه کنیم. لازم به ذکر است که آنچه در ادامه می‌آید، برداشتی است که هواداران و رسانه‌ها از شرایط باشگاه دارند و ما صرفا تلاش می‌کنیم برای روشن شدن ماجرا تکه‌های اطلاعاتی و نظر اهالی فوتبال را مانند پازل به هم بچسبانیم.

 

باشگاه پرسپولیس با انبوهی از بدهی‌ها مواجه است. اصلی‌ترینش بدهی برانکو است که همین امروز و فردا احتمالا باعث می‌شود پنجره نقل‌وانتقالاتی این تیم با شکایت پروفسور بسته شود. مهدی ترابی و علی علیپور دو نفر از ستون‌های تیم جدا شده‌اند و جایگزین قابل توجهی جذب نشده است. یحیی شاکی است و هواداران به ‌شدت از مدیریت رسول‌پناه گلایه‌مندند و با کلیدواژه «دندانپزشک وزیر» او را در شبکه‌های اجتماعی ترول می‌کنند. این انتقاد مخصوصا روز دوشنبه به اوج خودش رسید، چراکه یکشنبه شب علی رغبتی از اعضای هیات‌مدیره باشگاه گفت برانکو با درخواست ما برای مهلت یک ماهه جهت پرداخت مطالباتش موافقت کرده و ما نامه زدیم به فیفا تا مشکلی پیش نیاید اما کمتر از 24 ساعت بعد برانکو گفت چنین چیزی صحت ندارد و وکیل برانکو هم گفت حالا باشگاه علاوه بر دیرکرد در پرداخت بدهی باید بابت عمل «شرورانه‌اش» هم پاسخگو باشد. در کنار این مشکلات اساسی به یک باره خبر خرید کت‌وشلوار محمدحسن انصاری‌فرد از حساب باشگاه به مبلغ نزدیک به 20 میلیون تومان با سند ذی‌حسابی باشگاه رسانه‌ای می‌شود و همان روز خبر می‌رسد یک عدد دستگاه سنجش چربی به ارزش 500 میلیون تومان از باشگاه گم شده است!

همه دوست دارند بدانند رسول‌پناه چه کار می‌کند؟ چرا اجازه می‌دهد عضو هیات‌مدیره باشگاه در مورد طلب برانکو دروغی بگوید که مطمئنا کمتر از 24 ساعت بعد تکذیب خواهد شد و چرا وقتی این دروغ رسانه‌ای می‌شود بلافاصله تکذیب نمی‌کند؟ چرا اسناد مالی باشگاه به این راحتی به دست رسانه‌ها می‌رسد؟ داستان دستگاه دیگر چیست؟ از همه مهم‌تر رسول‌پناه چه برنامه‌ای برای مدیریت تیمی دارد که به نظر جمع و جور کردنش خارج از توان اوست؟

 

در یکی از برنامه‌های اخیر فوتبال برتر علیرضا بیرانوند که هم‌اکنون در آنتروپ بلژیک بازی می‌کند روی آنتن زنده تلویزیونی بابت قرارداد، نحوه جدایی‌اش از باشگاه و مطالباتش با رسول‌پناه رسما وارد جنگ لفظی شد. بعد از اینکه رسول‌پناه زیر بار نرفت که با اصرار او بیرانوند وسط فصل راهی بلژیک شده، بیرو به رسول‌پناه گفت تو برای مدیریت باشگاهی مثل پرسپولیس کوچک هستی. خیلی از هواداران باشگاه با کنار هم قرار دادن اتفاقات اخیر می‌گویند این جمله بیرانوند را باید با آب طلا نوشت! 

بسیاری از کارشناسان فوتبال معتقدند نگاهی به سوابق رسول‌پناه نشان می‌دهد او نباید در این جایگاه باشد. هنوز هم برای رسانه‌ها و هواداران سوال است که سلطانی‌فر روی چه حسابی او را به پرسپولیس وارد کرده و چنین جایگاه مهمی به او داده است؟ همه از خودشان می‌پرسند این شخص که کمتر از دو سال است در فوتبال شناخته شده مثلا هنگام مذاکره با بازیکنان و مدیر برنامه‌هایی که مثل گرگ هستند چه می‌گوید و چطور باشگاه را در موضع بالاتر قرار می‌دهد؟ اینها سوالاتی است که باید پاسخ داده شوند اما به نظر می‌رسد شرایط به هم ریخته باشگاه پرسپولیس پشت پرده دیگری جز چیزی که به عنوان ضعف مدیریتی رسول پناه عنوان می‌شود، دارد. 

هنگامی که محمدحسن انصاری‌فرد از باشگاه پرسپولیس استعفا داد، رسول‌پناه انتقادات گسترده‌ای از او در رسانه‌ها به عمل آورد و مدعی شد او کالدرون را فراری داده و حالا چند صد هزار دلار جریمه به بار آورده است. هنوز هم سوال است که انصاری‌فرد با چه عقلی کاری کرد کالدرون برود و شکایت کند و باشگاه را به دردسری بزرگ بیندازد. به هر حال فارغ از انصاری‌فرد و رفتارهایش که باید پیگیری شود، رسول‌پناه همانند دولتی‌ها از زمانی که بر مسند ریاست نشست همه مشکلات باشگاه را به گردن مدیریت قبلی انداخت. از متمم قرارداد بیرانوند تا بدهی‌های باشگاه و تمدید برخی قراردادها. این در حالی است که انصاری‌فرد هنوز در بدنه باشگاه و در بین بازیکنان و برخی هواداران طرفدارانی دارد. از جمله افشین پیروانی که با دستور انصاری‌فرد به جای محسن خلیلی سرپرست پرسپولیس شد. حتی خود یحیی هم توسط انصاری‌فرد به پرسپولیس آورده شد. از ادبیات بازیکنان که مدیرعامل سابق را «حاجی انصاری» صدا می‌کنند، معلوم است که رابطه‌ خوبی بین آنها وجود دارد. همچنین یادمان نرفته که وقتی کالدرون با مدیریت به مشکل خورد یک لشکر مجازی از هواداران پرسپولیس به صفحه سرمربی تیم حمله کردند و طرف انصاری‌فرد و پیروانی را گرفتند، در حالی که در آن زمان پرسپولیس صدرنشین لیگ بود.

از پاراگراف بالا می‌توان چنین نتیجه‌گیری کرد که جنگ نیابتی بین انصاری‌فردی‌ها در باشگاه با رسول‌پناه وجود دارد و اتفاقاتی که به نظر بسیار عجیب هستند در واقع موازنه قدرتی است که در پرسپولیس جریان دارد. در کانال‌های هواداری باشگاه پرسپولیس این شایعه دست به دست می‌شود که شخصی از داخل باشگاه اسنادی رو کرده که نشان می‌دهد انصاری‌فرد در زمان مدیرعاملی‌اش با پول باشگاه کت‌وشلوار خریده و هدف از این کار تخریب انصاری‌فرد بوده است. همچنین رسانه‌ها معتقدند یک نفر از داخل باشگاه خبر داده در سیستم تحت مدیریت رسول‌پناه یک وسیله 500 میلیونی گم شده است. در کنار این جور مسائل می‌بینیم که یحیی رسما از رسول‌پناه انتقاد می‌کند و پیروانی خیلی زیرپوستی از رفتار مدیریت گلایه‌مند است. رسول‌پناه می‌گوید علت اصلی عصبانیت برانکو از سرخ‌ها رفتاری است که در زمان مدیریت انصاری‌فرد با پروفسور شده و چند ساعت بعد آن خبر دروغ در مورد موافقت برانکو منتشر می‌شود. 

همه اینها نشان می‌دهد مدیریتی یکپارچه در باشگاه پرسپولیس وجود ندارد. اعضای هیات‌مدیره با هم هماهنگ نیستند و به نوعی جنگ قدرت میان‌شان در جریان است. از شواهد پیداست رسول‌پناه اصلا چهره محبوبی در بین پرسپولیسی‌ها ندارد، اما به خوبی می‌داند ابزاری در دستش است که می‌تواند به وسیله آنها در جریان بازی اثرگذار شود. او رسانه باشگاه را در اختیار دارد و همچنین پیج اصلی پرسپولیس با میلیون‌ها فالور. یادمان نرفته رسول‌پناه بعد از پوکر قهرمانی اجازه نداد ویدیوی تبریک یکی از اعضای هیات‌مدیره از پیج باشگاه منتشر شود. حال معلوم نیست سلطانی‌فر آیا به دندانپزشکش اجازه می‌دهد که در مسند قدرت باشگاه بماند و اهدافش را پیش ببرد یا وزیر ورزش با بالا گرفتن نبردها در موازنه قدرت که باعث می‌شود جو تیم متشنج شود و هواداران عصبانی‌تر شوند برای تغییر مدیریت باشگاه دست به کار می‌شود؟ به نظر می‌رسد نتایج باشگاه پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا و پرداخت یا عدم پرداخت مطالبات برانکو نقش تعیین‌کننده‌ای در سرنوشت باشگاه و شخص سرپرست دارد. 

 

منبع: روزنامه اعتماد

باشگاه پرسپولیس پرسپولیس بازی   اخبار برگزیده
  

در اولین مناظره انتخاباتی آمریکا بایدن خطاب به ترامپ گفت: کی «انشالله» مدارک مالیاتی ات را نشان می‌دهی؟
رویداد۲۴ دونالد ترامپ ترامپ دموکرات 

  

رئیس دفتر رئیس جمهوری، شایعات مطرح شده در برخی رسانه ها، شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی مبنی بر ارسال کمک از سوی ایران به ارمنستان در مناقشه باکو - ایروان را تکذیب کرد و گفت: این شایعات کاملا بی اساس بوده و با هدف برهم زدن روابط خوب ایران و آذربایجان مطرح می‌شود.
رویداد۲۴ ایران جمهوری اسلامی ایران ارمنستان 

  

جزئیات فروش ماهانه خودرو با قیمت فصلیطبق مصوبه وزارت صنعت، معدن و تجارت، دو خودروساز بزرگ کشور باید طی نیمه دوم امسال، هر ماه در مجموع 25 هزار دستگاه محصول را در قالب فروش فوق‌العاده عرضه کنند؛ آن هم در شرایطی که شورای رقابت هر سه ماه یکبار نسبت به بازنگری قیمت‌ها اقدام می‌کند.
خودروتک ایران خودرو خودرو خودروسازان 

  

روحانی‌: پنجشنبه‌ ها جواب منتقدان را می ‌دهم + فیلمرئیس جمهور: می‌گویند نگاه این دولت به بیرون است.
گسترش رئیس جمهور دولت 

  

جنجال حضور نظامی‌ها درانتخابات 1400/ممنوعه‌های دولت 1400/بدو میلیون تومان حقوق یک ماه 40 میلیون ایرانی است!اقتصادنیوز: بررسی روزنامه‌های امروز چهارشنبه 9 مهر 1399 رابا مرور مطالب اصلی صفحه اول روزنامه‌ها آغاز می‌کنیم.
اقتصادنیوز سهام عدالت سهام کالاهای اساسی 

  

نظرسنجی سی‌ان‌ان درباره برنده اولین مناظره آمریکانظرسنجی شبکه سی‌ان‌ان از مردم آمریکا در خصوص برنده اولین مناظره را مشاهده می‌کنید. قبل از مناظره: بایدن 56 درصد و ترامپ 43 درصد / بعد از مناظره: بایدن 60 درصد و ترامپ 28 درصد
۵۵ آنلاین سی ان ان ترامپ 

  

وعده کاهش قیمت خودروبدلیل تقاضای کاذب تنها 20 درصد خریداران مصرف‌کننده واقعی هستند، مابقی خودرو را در خانه‌های خود نگهداری تا مجددا در زمان گرانی آن را معامله کنند. همین امر موجب شده تا تقاضای کاذب در بازار به وجود بیاید که خود بیشترین دلیل گرانی نیز محسوب می‌شود.
خودروتک قیمت خودرو بازار خودرو 

  

آقای رئیس‌جمهور، مردم می‌گویند خدا روحانی را لعنت کند!نماینده مخالف وزیر پیشنهادی صمت دیروز در مجلس خطاب به رئیس جمهور گفت: آقای رئیس جمهور که خودت را مخفی کردی آیا می‌دانی مردم می‌گویند خدا روحانی را لعنت کند؟! وزیری پیشنهاد شده است که دو دهه در خارج از کشور زندگی می‌کرده است.
مستقل‌آنلاین رئیس جمهور بهاره رهنما ترکیه 

  

آمریکا با ایران وارد مذاکره می‌شودچیزی به انتخابات 2020 ریاست‌جمهوری آمریکا نمانده است؛ انتخاباتی که بیش از هر دوره دیگری هم‌زمان بر سرنوشت مردم آمریکا و خاورمیانه تأثیرگذار است؛ دو کاندیدای رئیس‌جمهوری، ترامپ و بایدن، با دو رویکرد متفاوت.
مثلث اصلاح طلبان ایران ایران و چین 

  

یک فعال سیاسی اصولگرا با بیان اینکه اگر آقای رئیسی نامزد انتخابات ریاست جمهوری شود، آقای جلیلی نمی آید، افزود: البته آیت الله رئیسی منصوب رهبر معظم انقلاب در ریاست قوه قضائیه هستند و حتما باید اجازه رهبر انقلاب را برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری داشته باشند.
نامه نیوز سیدابراهیم رئیسی اصولگرایان خودرو 

  

جزئیات کامل پرداخت یارانه 60 هزارتومانیکالابرگ معیشتی در مجلس تصویب شد و خانواده‌های ایرانی از این پس به ازای هر نفر 60 هزار تومان کمک خرید غذا دریافت می‌کنند.
مستقل‌آنلاین یارانه بودجه دولت 

  

تنها راه تشخیص کرونا از آنفلوآنزاپزشکان آمریکایی معتقدند که تشخیص ویروس کرونا از آنفلوآنزا به دلیل شباهت زیاد علایم بدون انجام تست غیرممکن است.
مملکت‌آنلاین ویروس درمان پزشک 

  

فاطمه کروبی درباره حصر گفت: 10 سال است که آقای کروبی تحت شدیدترین محدودیت‌ها در حصر خانگی روزگار می‌گذرانند و در این مدت باتوجه به شرایط سنی که دارند، چندین مرتبه تحت عمل جراحی قرار گرفته‌اند...
رویداد۲۴ مهدی کروبی فاطمه کروبی جراحی 

  

مذاکره ایران و آمریکا؛ آیا شرایط مذاکره فراهم است؟روزنامه الجریده کویت در گزارشی از مذاکرات محرمانه میان ایران و آمریکا در عمان خبر داده و نوشته است که نمایندگان ترامپ هفته گذشته با یکی از بزرگان جریان اصولگرای ایران در کشور عمان گفتگو کرده‌اند.
رویداد۲۴ ایران ایران و آمریکا حسن روحانی 

  

راه حل کارشناسی برای بازگشت تعادل به بورسدرحالی که شاخص کل بورس و فرابورس همچنان به سمت کاهشی شدن تمایل دارند درحالی که از وضعیت بازارهای موازی انتظار می رود چراغ بازار سرمایه سبز باشد، یک کارشناس بازار سرمایه بر این باور است که اجبار افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی شرکت ها، می تواند تاثیر زیادی روی تعادل بخشی به این بازار داشته باشد.
۵۵ آنلاین شاخص پتروشیمی تامین اجتماعی 

  اخبار داغ
  

پکن: عرضه واکسن کرونا به کشور‌های در حال توسعه را در اولویت قرار می‌دهیمسخنگوی وزارت خارجه چین با اشاره به اینکه کشورش در حال تسریع کار‌های پژوهشی روی واکسن کرونا است گفت: در صورت نهایی شدن واکسن کرونا، پکن با روش‌های گوناگون از جمله اهدای واکسن و کمک بلاعوض، عرضه آن به کشور‌های در حال توسعه را در اولویت قرار خواهد داد.
رویداد۲۴ پکن وزارت خارجه چین 

  

محدودیت های کرونایی باید در تهران اجرا شود/افزایش موارد بستری به گزارش خبرنگار مهر، علی رضا زالی، شامگاه چهارشنبه در گفتگو با شبکه خبر، به ارائه تازه‌ترین وضعیت بیماری کرونا در استان تهران پرداخت. وی با اشاره به افزایش موارد بستری در شبانه روز گذشته در استان تهران، گفت: در 24 ساعت گذشته 870 مورد بستری در بخش‌های عادی داشتیم که به عدد 1000 نزدیک شده است. زالی افزود: این نکته را هم باید بگویم که از آغاز اپیدمی کرونا تا امروز، روز گذشته…
مهر تهران خبرنگار مرگ 

  

تأکید استاندار تهران بر اجرای دستورالعمل های کرونایی/ ارائه خدمت به مراجعین فاقد ماسک، تخلف اداری استاستاندار تهران با اشاره به لزوم اجرای دستورالعمل های کرونایی گفت: ارائه خدمت به مراجعین فاقد ماسک، تخلف اداری محسوب می شود.
ایلنا تهران استانداری تهران دستورالعمل 

  

متفکرآزاد به کرونا مبتلا شد به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، روح الله متفکرآزاد عضو هیات رئیسه و نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی به ویروس کرونا مبتلا شد. حال عمومی ایشان مساعد است و هم اکنون در قرنطینه خانگی به سر می‌برد./ پایان پیام
خانه‌ملت خبرنگار مجلس شورای اسلامی ویروس 

  

خبری جدید درباره افزایش سرمایه شرکت‌های بورسیسازمان بورس و اوراق بهادار در طی 6 ماهه ابتدای سال 99 مجوز انجام افزایش سرمایه 166 شرکت را صادر کرده است.
گسترش سرمایه سازمان بورس و اوراق بهادار قانون 

  

اقدام عجیب ترک‌ها پس ماه‌ها سخت‌گیری؛ پرواز‌های تهران-استانبول بدون تست کرونا!ترکیه شرط منفی بودن تست PCR کرونا را برای سفر به این کشور برداشت و از این به بعد مسافران بدون نیاز به انجام این تست می‌توانند تنها با رعایت مسائل بهداشتی به صورت شخصی به این کشور پرواز کنند...
رویداد۲۴ ترکیه ماه تهران 

  

این 5 علامت در کودکان نشانه ابتلا به کرونا استدانشمندان انگلیسی طی تحقیقات اخیر خود 5 علامت متفاوت ابتلا به کرونا در کودکان را شناسایی کردند.
خبرفوری کودکان ویروس ماه 

  

درخواست سازمان نظام پرستاری از مردم در روزهای کرونایی به گزارش خبرگزاری مهر، سازمان نظام پرستاری در بیانیه‌ای ضمن تشریح وضعیت و مشکلات جامعه پرستاری در مبارزه با کرونا از مردم خواست با رعایت پروتکل‌ها در این مبارزه نفس گیر همراه پرستاران باشند و از مسئولان دولت خواست که به وعده‌های خود برای پرداخت معوقات، فوق العاده ویژه و استخدام نیرو عمل کنند. در این بیانیه آمده است: «سلام بر روح بلند قریب 50 شهید پرستار و سایر مدافعان شهید نظام…
مهر سازمان برنامه و بودجه اهواز وزارت بهداشت 

  

اجرای محدودیت‌های کرونایی از پنجشنبه در اصفهانسخنگوی ستاد مقابله با کرونا در استان اصفهان گفت: محدودیت‌های جدید کرونایی به مدت یک هفته در اصفهان اعمال می‌شود.
شما‌نیوز ازدواج نماز جمعه نماز 

  

چرا کرونا فوتبال را تعطیل نکرد؟ویروس کرونا بسیاری از کسب‌وکارها را تعطیل یا نیمه‌تعطیل کرده است. فوتبال اما یک پدیده استثنایی است ک
خبرفوری فوتبال کنفدراسیون فوتبال آسیا فوتبال آسیا