ایرنا   |  اقتصادی  |  

باید خطر بیماری زنگ زرد گندم را جدی بگیریم

کرمانشاه- ایرنا- رئیس جهاد کشاورزی کرمانشاه گفت: با توجه به شرایط آب و هوایی و میزان بارش های اردیبهشت ماه همه ارکان تصمیم گیری در سازمان می بایست خطر بیماری زنگ زرد گندم و بیماری های قارچی را جدی بگیریم و با تمام توان برای افزایش تولید استان با آن مقابله کنیم.

باید خطر بیماری زنگ زرد گندم را جدی بگیریم

به گزارش روابط عمومی جهاد کشاورزی استان کرمانشاه، نوربخش حاتمی روز چهارشنبه در سومین جلسه ستاد گیاه پزشکی استان اعلام کرد: برای جامه عمل پوشاندن به منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در سال رونق تولید، اجازه نخواهیم داد نعمات بارش های خوب سال زراعی جدید با افزایش بیماریهای قارچی و زنگ زرد به کام مردم تلخ شود و این مهم نیازمند عزم جدی مدیران و کار شبانه روزی است.وی در ادامه ضمن تشکر از شهرستانهای فعال در زمینه مبارزه با علفهای هرز و سن غلات و تاکید بر افزایش حجم فعالیت ها یادآور شد: در سال زراعی جدید بحث مبارزه با علف های هرز گندم و جو و سن غلات با وجود کثرت بارش ها مناسب بوده، اما این بدان معنا نیست که خطر کاهش تولید را پشت سر گذاشته ایم، بلکه وضعیت آب و هوایی و ادامه بارش ها زنگ خطر مبارزه گسترده با «زنگ زرد» را بصدا درآورده است.وی با اشاره به ضرورت و اهمیت تولید گندم بعنوان یک محصول راهبردی خاطرنشان کرد: برای حفظ دسترنج کشاورزان باید با جدیت پایش ها انجام، مبارزه با زنگ زرد به صورت اصولی پیگیری و کارشناسان توصیه های فنی را به کشاورزان داشته باشند.مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی کرمانشاه نیز در ادامه به ارائه گزارشی از وضعیت مبارزه با علف های هرز، سن غلات و زنگ زرد پرداخت و ضمن تاکید بر جدی گرفتن مبارزه علیه بیماریهای قارچی و زنگ زرد افزود: به میزان لازم سموم بیماریهای قارچی برای مبارزه در استان تدارک دیده شده و مبارزه مطلوب در مزارع آلوده نیازمند عزم جدی مسئولان و پیگیری و جدیت مدیران شهرستانهاست.شریفی، اولویت اصلی مبارزه با زنگ زرد را در ارقام گندم حساس به زنگ برشمرد و گفت: برای مبارزه جامع و بموقع با این بیماری تنها یک هفته زمان در اختیار مدیران شهرستانها و مراکز جهاد کشاورزی است تا کشاورزان را نسبت به انجام مبارزه ترغیب کنیم.استان کرمانشاه با 2 میلیون نفر جمعیت دارای 950 هزار هکتار زمین کشاورزی و باغ است.8066

کرمانشاه استان کرمانشاه ایرنا   اخبار برگزیده
  

وزیر علوم:برای آزادی دانشمند ایرانی از زندان آمریکا کار سختی در پیش داریموزیر علوم با تاکید بر اینکه برای آزادی دکتر سلیمانی دانشمند ایرانی در بند آمریکایی‌ها کار سختی در پیش داریم،‌ گفت: وزارت علوم به دلیل عدم دسترسی به این دانشمند،‌ وضعیت پیگیری را به وزارت امور خارجه محول کرده است.
مثلث وزارت علوم بازداشت زندان 

  

روح رئیس جمهور پیشین آمریکا در کاخ سفید + تصاویراز گذشته تا به امروز بسیاری از بازدیدکنندگان و کارمندان کاخ سفید مدعی بودند که روح آبراهام لینکلن فقید را دیدند.
مستقل‌آنلاین رئیس جمهور کاخ سفید خواب 

  

هم زمان با تشدید تنش ها بین ایران و آمریکا، نگرانی کشورهای منطقه در مورد بروز یک درگیری خطرناک در خلیج فارس افزایش یافته است. رهبران امارات در ابتدا از کمپین فشار حداکثری ترامپ علیه جمهوری اسلامی حمایت می کردند. اما به نظر می رسد که ابوظبی در مورد تاکتیک های خود برای مقابله با ایران تجدیدنظر کرده است.
نامه نیوز ترامپ ایران ایران و آمریکا 

  

اگر سکوت می‌کنند بخاطر پیرمرد بودن شماستسکوت من باعث تنبه جنابعالی نشده؛ توهین هم می‌کنید. گویی روزتان به شب نمی‌رسد اگر توهینی نداشته باشید. مگر ساختمان‌هایی که حضرت‌عالی از آنها استفاده می‌کنید، از ارث پدرتان ساخته شده؟ کافی است کسی نیم نگاهی به مکتوبات شما ذیل "کتاب القضاء" مرحوم سید صاحب عروه، بیندازد تا میزان اثر شما در حوزه معلوم شود و معلوم شود حد تحصیلات جنابعالی و استفراغ وسعتان درباب استنباط احکام است...
مستقل‌آنلاین ارث حوزه 

  

مرحوم هاشمی رفسنجانی باز در صدا وسیما سانسور شداقتصادنیوز: جمهوری اسلامی از برنامه‌های صدا وسیما در سالروز ورود آزادگان به کشور انتقاد کرد.
اقتصادنیوز جمهوری اسلامی روزنامه جنگ 

  

جزئیات طرح بازگرداندن خانواده مسئولان به کشورسخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی از تدوین طرحی برای الزام بازگشت اعضای خانواده‌های مدیران و مسئولان جمهوری اسلامی به کشور خبر داد.
شما‌نیوز خانواده مجلس شورای اسلامی وزارت علوم 

  

اطلاعیه قوه قضاییه درباره بازداشت یکی از مدیران سابق دستگاه قضاییروابط عمومی قوه قضاییه در پی برخی حواشی مربوط به بازداشت یکی از مدیران سابق دستگاه قضایی، اطلاعیه‌ای صادر کرد.
مثلث قوه قضاییه بازداشت روابط عمومی 

  

پشیمانی نوید محمدزاده و عذر خواهی از همه + عکسنوید محمدزاده که با انتشار یک استوری اعتراض خود را نسبت به انتخاب هیات انتخاب نماینده ایران در اسکار اعلام کرده بود در استوری جدیدی به خاطر واکنش اولیه‌اش عذرخواهی کرد.
شما‌نیوز نوید محمدزاده تجاوز موفقیت 

  

آیت الله آملی لاریجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در نامه‌ای به آیت‌الله محمد یزدی به برخی ادعاها و اتهامات مطرح شده اخیرپاسخ داد.
نامه نیوز محمد یزدی مجمع تشخیص مصلحت نظام مدرسه 

  اخبار داغ
  

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت گفت: ستاد تنظیم بازار، شرایط توزیع چای وارداتی با ارز 4200 تومانی را مشخص کرد.
نامه نیوز چای بانک مرکزی تنظیم بازار 

  

آیین‌نامه اجرایی «بیمه پایه اجباری سلامت و ارزیابی وسع» تصویب شد/ تمامی روستاییان و عشایر تحت پوشش بیمه سلامت قرار می گیرندوزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تصویب آیین‌نامه اجرایی «بیمه پایه اجباری سلامت و ارزیابی وسع» در جلسه روز گذشته هیات وزیران خبر داد.
برنا بیمه سلامت دولت 

  

شرایط توزیع چای وارداتی با ارز 4200 تومانیمدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت گفت: ستاد تنظیم بازار، شرایط توزیع چای وارداتی با ارز 4200 تومانی را مشخص کرد.
ایلنا چای بانک مرکزی تنظیم بازار 

  

برگزاری دوره هم اندیشی ارزیابی انطباق برنامه عملیاتی سازمان بیمه سلامتمدیرکل دفتر ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات سازمان بیمه سلامت گفت: دوره هم اندیشی ارزیابی انطباق برنامه عملیاتی سازمان بیمه سلامت در دو بخش ستادی و استانی برگزار شد.
شما‌نیوز بیمه سلامت قتل 

  

مبارزه الهامی برابر رقیبی از بلاروس در مسابقات MMAسرگروه سابق تیم ملی کاراته در ادامه مبارزات خود در رقابتهای حرفه‌ای فردا به مصاف رقیبی از بلاروس می رود.
مستقل‌آنلاین بلاروس کاراته جوانان 

  

پل پوگبا در بازی با چلسی، در پستی عقب‌تر از پست معمول خود بازی کرد.
نود پل پوگبا بازی چلسی