اعتماد   |  سیاسی  |  

مذاکرات زمانی موفق است که پشتیبانی مردمی داشته باشد / در سال 1400 مسیر ریل اقتصاد باید تغییر کند

یک فعال سیاسی گفت: نیاز است که در این دوره نیز مردم را برای حضور در انتخابات تشویق کنیم چرا که مذاکرات زمانی موفق است که پشتیبانی مردمی داشته باشد و مردم پشت صحنه دولت باشند.

مذاکرات زمانی موفق است که پشتیبانی مردمی داشته باشد / در سال 1400 مسیر ریل اقتصاد باید تغییر کند

اعتمادآنلاین|  یک فعال سیاسی گفت: در سال 1400 فرصت استثنایی داریم که بتوانیم ریل اقتصاد کشور را در بسیاری از زمینه‌ها به کار بیندازیم، در حوزه‌ی مالیات، بیمه و تامین اجتماعی مشکلاتی وجود دارد که باید به صورت جدی مورد بررسی قرار بگیرد برخی از مشکلات قابل اصلاح نیست و نیاز است که مسیر ریل اقتصاد تغییر پیدا کند و امروز بهترین فرصت برای تغییر است.

 

به گزارش ایسنا، رستم قاسمی در همایش «هواه‌خواه مردم» که پنجشنبه شب 20 خرداد در مسجد امام خمینی (ره) شهر قزوین برگزار شد، تصریح کرد: تا انتخابات 1400 فاصله زیادی نداریم باید ببینیم که چه باید کرد و چرا به اینجا رسیدیم، ما در کشور اسلامی خودمان در حوزه‌های مختلف ثروت‌های فراوانی داریم بنابراین نباید شرایط مردم ایران در حوزه اقتصادی سخت باشد.

 

وی افزود: علاوه بر موضوعات اقتصادی، در مسائل اجتماعی، فرهنگی و سیاسی نیز مشکلاتی وجود دارد، اما اقتصاد مسئله جدی است که بقیه مسائل را تحت شعاع قرار می‌دهد.

 

این فعال سیاسی یادآور شد: قرارگاه خاتم الانبیا (ص) بعد از دفاع مقدس زمان طولانی در حوزه بازسازی کشور فعالیت داشت و طرح‌های زیادی انجام داده است، امروز نیز تفکری در کشور وجود دارد که باور ندارند این بازسازی‌ها و نوسازی‌ها توسط ایرانی‌ها انجام شده است.

 

وی تأکید کرد: بعد از جنگ در شروع بازسازی نیز کسانی معتقد بودند که در داخل ظرفیت بازسازی وجود ندارد و می‌گفتند باید مذاکره کنیم تا کشورهای دیگر که مسبب جنگ بودند برای بازسازی به داخل کشور بیایند اما فرزندان کشور با تفکر ایرانی کارنامه موفقی از خود نشان دادند، همین نگاه هم اکنون در حوزه اقتصاد نیز وجود دارد.

 

قاسمی با اشاره به تحریم‌ها اظهار کرد: عده‌ای هم‌اکنون می‌گویند که وضعیت معیشتی و اقتصادی موجود در کشور نتیجه تحریم‌ها است، به عنوان کسی که مسئولیت تحریم‌های ادوار قبل را برعهده داشتم تأکید می‌کنم تحریم‌ها تاثیرات خود را دارد اما همه مشکلات ناشی از تحریم‌ها نیست و ناکارآمدی برخی مدیران وضعیت فعلی را رقم زده است.

 

وی بیان کرد: ما با تحریم‌های فلج‌کننده هم روبه‌رو بودیم اما توانستیم مقابله کنیم، برای تحریم‌ سه مولفه وجود دارد اول اینکه تحریم‌ها رفع شود و این گام مورد علاقه همه است، اما در گام دوم ما باید با تحریم‌ها مقابله کنیم اما این دائمی نیست و صرفاً یک برنامه تاکتیکی است‌؛ از همه مهمتر این است که ما بتوانیم تحریم‌ها را خنثی و از توانمندی و ظرفیت ایران استفاده کنیم.

 

وزیر نفت دولت دهم یادآور شد: در زمان آغاز تحریم‌ها من مسئولیت وزارت نفت را برعهده داشتم، آن دوران وابستگی‌های ما به خارج از کشور زیاد بود اما بعد از آن ایرانیان خودشان تولید می‌کردند، در گذشته ما نفت داشتیم اما فرآورده‌های نفتی وارد می‌شد ولی به مرحله‌ای رسیدیم که نفت را صادر کردیم و در اوج تحریم‌ها تهدید را به فرصت تبدیل کردیم و بالاترین فروش نفت در سال 90 و 91 رقم خورد.

 

اگر به توان ایرانیان اعتماد کنیم...

 

وی افزود: اگر ما به توان ایرانیان اعتماد کنیم پیشرفت‌های بزرگی دست پیدا می‌کنیم و در حال حاضر هوش و استعداد ایرانیان زبانزد همه کشورها است، در زمان تحریم می‌گفتند در تاریخ فلان پیش‌بینی می‌شود که پالایشگاه از کار می‌افتد اما همچین اتفاقی نیفتاد و پالایشگاه‌های متعددی شروع به کار کردند و طرح‌های بزرگ دیگری مثل گاز پارس جنوبی شروع به کار کرد و پیشرفت خوبی داشت.

 

قاسمی خاطرنشان کرد: ایران کشوری است که در حوزه  نفت و گاز رتبه اول دنیا را دارد، 15 درصد معادن جهان و میلیون‌ها زمین قابل کشت دارد اما نگاه سیاسی باعث شده است که در اقتصاد کشور با مشکلات عدیده‌ای روبه‌رو شویم، امروز تنها نسخه شفابخش مشکلات موجود تفکر شهید سلیمانی است.

 

وی بیان کرد: استان قزوین به لحاظ کشاورزی ظرفیت بالایی دارد و در یک زمانی پیش‌بینی می‌شد که محصولات کشاورزی کل کشور را تأمین کند، هم چنین شهرک‌های صنعتی متعددی در استان قزوین وجود دارد که متاسفانه به دلیل مدیریت نادرست اغلب آن‌ها تعطیل هستند.

 

این فعال سیاسی یادآور شد: در سال 1400 فرصت استثنایی داریم که بتوانیم ریل اقتصاد کشور را در بسیاری از  زمینه‌ها به کار بیندازیم، در حوزه‌ی مالیات، بیمه و تامین اجتماعی مشکلاتی وجود دارد که باید به صورت جدی مورد بررسی قرار بگیرد برخی از مشکلات قابل اصلاح نیست و نیاز است که مسیر ریل اقتصاد تغییر پیدا کند و امروز بهترین فرصت برای تغییر است.

 

وی تأکید کرد: افرادی می‌توانند این مسیر را تغییر دهند که نگاهی مانند نگاه حاج‌قاسم‌سلیمانی داشته باشیم، امروز برای تأمین آینده کشور نیاز است که مشارکت مردم در انتخابات افزایش پیدا کند، رئیس‌جمهور برای گرفتن تصمیم‌های سخت و شرایط سخت به پشتوانه مردمی نیاز دارد، مشارکت حداکثری در این دوره بسیار اهمیت دارد و باید تلاش کنیم مردم پای صندوق‌های رأی بیایند.

 

مذاکرات زمانی موفق است که پشتیبانی مردمی داشته باشد

 

قاسمی بیان کرد: مردم از وضعیت معیشتی و اقتصادی خود گله‌مندند اما با نجابت و همواره از نظام و انقلاب پشتیبانی کردند بنابراین نیاز است که در این دوره نیز آن‌ها را برای حضور در انتخابات تشویق کنیم چرا که مذاکرات زمانی موفق است که پشتیبانی مردمی داشته باشد و مردم پشت صحنه دولت باشند.

 

وی تاکید کرد: دولت بدهی‌ها و بازپرداخت‌هایی دارد که دولت آینده باید آن را پرداخت کند بنابراین نیاز است که دولت با پشتوانه قوی وارد شود، بعد از مشارکت از همه مردم و فرهیختگان انتظار داریم که فرد اصلح را انتخاب کنند، در برخی از سال‌ها دیده‌ایم که نتایج انتخابات در روزهای آخر تغییر می‌کند و فضای احساسی ایجاد می‌کنند.

 

این فعال سیاسی اظهار کرد: در بین کاندیداهای اصلح جبهه مقاومت و جبهه انقلاب باید با نگاه به تفکر شهید سلیمانی فردی را انتخاب کنیم که در خدمت مردم باشد، آیت‌الله رئیسی در کاندیداهای جبهه مقاومت اصلح‌ است و ما نباید مانند ادوار گذشته تفرق داشته باشم؛ می‌بایست یک کاندیدای اصلح با ویژگی منحصر به فرد را به عنوان کاندیدای نهایی انتخاب کنیم و شاهد موفقیت جبهه انقلاب باشیم.

 

وی افزود: امروز در کشور به تفکری مانند تفکر دوران جنگ نیاز داریم آن زمان می‌گفتند که ایران دست خالی است و توانایی مقابله ندارد اما پیروز شدیم، سیدابراهیم رئیسی نگاه جناحی صرف ندارد لذا باید تلاش کنیم مشارکت حداکثری اتفاق بیفتد.

 

موفقیت استان قزوین استثنایی   اخبار برگزیده
  

شایعات عجیب درباره دختر رئیسی و همتی / واکنش همتی چه بود؟+ سنداین روزها شایعات زیادی درباره کاندیداهای ریاست جمهوری شکل گرفته است؛ شایعاتی که شکل آن‌ها تغییر پیدا کرده و خانواده‌ نامزدها را هدف قرار داده است.
نامه نیوز وام کودکان شورای نگهبان 

  

اقدامات اسرائیل هیچ سنخیتی با اندیشه‌های یهود ندارد/ زمان آن فرارسیده که اسرائیل را مجبور به پرداخت هزینه‌های بازسازی غزه کنیمحقوق بشر، حقوق بشر است و طبق منشور سازمان ملل متحد بخشی از حقوق بین الملل قلمداد می‌گردد. خواه پرونده سین کیانگ و اویغورها، میانمار و روهینگیا باشد یا اسرائیل و اعراب فلسطینی. روش صحیح دفاع از حقوق بین الملل از طریق سازمان ملل متحد است و از تحقیقات مستقل تحت نظارت شورای حقوق بشر سازمان ملل آغاز می‌شود.
ایلنا سازمان ملل متحد سازمان ملل شورای حقوق بشر سازمان ملل 

  

بمب نقل و انتقالاتی در پرسپولیس؟+جزئیات بیشتریکی از افراد فعال در امور نقل و انتقالات که با بازیکنان خارجی ارتباط خوبی دارد، مدعی شد یکی از بازیکنان خارجی مطرح در فوتبال ایران خیلی دوست دارد پرسپولیسی شود.
خانه فوتبال پرسپولیس فوتبال بازی 

  

مصوبه‌ای برای جلوگیری از واگذاری سِمت‌‌های متعدد به مسئولان نداریم/ برخی چند شغله‌ها حتی صلاحیت یک شغل را هم را ندارند/ "احساس مسئولیت" در کشور خیلی کم استعضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر اینکه "احساس مسئولیت" در کشور خیلی کم است، گفت: در حقیقت مقوله تربیت در کشور ما خاموش است، اگر احساس مسئولیت را در بحث تربیت تفهیم می‌کردند، خیلی از مشکلات کاسته می‌شد.
ایلنا شورای عالی انقلاب فرهنگی عکس رسانه 

  

رفتار دوگانه جریان اصلاحات در قبال لاریجانیعضو شورای مرکزی جبهه پیروان خط امام و رهبری می‌گوید شورای نگهبان نه معصوم است و نه علم غیب دارد. به همین دلیل نیز مبرا از اشتباه نیست، اما در جامعه قانونمند باید حتی از تصمیم غلط یک نهاد قانونی تبعیت کرد.
فردا علی لاریجانی شورای نگهبان بانک مرکزی 

  

گاف نامزد انتخابات ریاست جمهوری درباره چینرئیس اتاق ایران و چین ادعای علی رضا زاکانی نامزد انتخابات ریاست جمهوری در 1400 را درباره چین زیر سئوال برد.
۵۵ آنلاین انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری چین 

  

کراس اوور جدید چینی با برند ایرانی به نمایندگی ها رسید + عکسبهمن موتور در ادامه دور جدید فعالیت خود در بازار خودروهای کراس اوور شهری ، دومین محصول خود را راهی نمایندگی های فروش کرد.
خودروتک بازار خودرو عکس خودرو 

  

صداوسیما امروز برای کاندیداها چه برنامه ای دارد؟امروز سه شنبه (11 خرداد ماه) و در پنجمین روز از تبلیغات نامزدها در صداوسیما، پنج برنامه تلویزیونی و چهار برنامه رادیویی مربوط به کاندیداهای ریاست جمهوری برای نخستین بار به پخش‌ می رسد.
مثلث ایران محسن رضایی ماه 

  

خداحافظی بازار خودرو با دلالانچهارشنبه گذشته طرح اخذ مالیات از عایدی سرمایه در صحن علنی مجلس مصوب شد. این طرح با هدف حذف دلالان و سفته‌بازان در بازارهای عمومی کشور از جمله بازار خودرو و مسکن در دستور کار قرار گرفته بود. به نظر می‌رسد تصویب کلیات طرح در صحن علنی مجلس تا حدود زیادی بر کاهش رانت بازار‌ها از جمله خودرو تاثیرگذار باشد.
خودروتک بازار خودرو خودرو مالیات 

  

همتی جفت پوچسه شب پیش در حالیکه همتی در کلاب‌هاوس گفتگوی مستقیم داشت، جو انتخاباتی بازار ارز را زیر و رو کرد. دلار بیش از 600 تومان رشد کرد و به کانال 24هزار تومانی قدم گذاشت.
مستقل‌آنلاین ارز قیمت ارز نرخ ارز 

  

دروغ گویی به سبک احمدی نژاد!احمدی نژاد : آقای دکتر الهام ممکنه در یک جلسه بقیه هیچ وقت حضور نداشته.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد عکس شورای نگهبان 

  

قالیباف رئیس مجلس باقی ماندانتخابات هیات رئیسه مجلس در سال دوم در صحن علنی مجلس برگزار شد.
۵۵ آنلاین اصولگرایان فریدون عباسی 

  

یک دولت متعادل و انقلابی باید مذاکره را در دستور کار خود قرار دهد/ شأن سپاه اجل از این است که بازوی یک جناح شود/ سیاست بنزینی دولت خاتمی درست بود/ احمدی‌نژاد نباید خدمات جریان‌های دیگر را به نام خودش می‌زدمعاون سیاسی وزیر کشور دولت نهم، گفت: به نظر من یک دولت متعادل و انقلابی باید مذاکره را در دستور کار خود داشته باشد اما در حد خودش و در حاشیه نه در متن.
ایلنا فیزیک مکانیک دولت 

  

مجمع نیروهای خط امام به رد صلاحیت نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری اعتراض کرددر پی رد صلاحیت گسترده نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری از سوی شورای نگهبان، مجمع نیروهای خط امام بیانیه‌ای صادر کرد.
ایلنا امام خمینی انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  اخبار داغ
  

کرونای هندی در این استان ها جولان می دهدکرونای هندی هنوز در چند استان ایران به دلیل عدم رعایت پروتکل های بهداشتی جولان می دهد.
گسترش ایران معاون سیاسی سلامت 

  

اطلاعیه مهم فرابورس درباره پُرریسک ها/ لیست بلند بالای تعلیقی ها/ مظنه گیری اوراق مرابحه دولت از فردااقتصادنیوز: لیست بلندبالای 33 شرکت مشمول فرآیند تعلیق نماد در معاملات روز نخست هفته اعلام شد.
اقتصادنیوز دولت 

  

جدید علامت کرونای هندی اعلام شدمحققان انگلیسی به تازگی علائم جدیدی از کرونای هندی را شناسایی کردند.
برنا 

  

پیش بینی بورس فردا/ خریداران خوش بین شدنداقتصادنیوز: اگرچه بورس در معاملات روز یکشنبه هم به احتمال زیاد الگوی روز قبل را تکرار میکند اما همچنان سایه چالش ها در بازار سهام سنگینی میکند.
اقتصادنیوز سهام 

  

چرا گاهی کرونا باعث کمردرد می‌شود؟اگر شما درد عضلانی همراه با علائمی مانند تب، سرفه خشک، از دست دادن چشایی یا بویایی، گلودرد، سردرد یا درد در نقاط دیگر دارید، می‌تواند نشانه کووید 19 باشد. این شکل از کمردرد مانند گرفتگی یا اسپاسم عضلات کمر است.
برنا کمردرد 

  

قیمت دلار به کدام سو می رود؟در ادامه روند نزولی بازار ارز که از ابتدای امروز آغاز شده و به گفته کارشناسان نتیجه تخلیه جو روانی انتخابات است، قیمت دلار عصر امروز در معاملات پشت‌خطی به 23500تومان کاهش یافت.
گسترش قیمت دلار ارز 

  

کرونا تاثیر مستقیم در بروز مشکلات کلیوی ندارداز آنجا که این یک بیماری جدید است، دانشمندان برای درک تأثیرات آن بر اندام‌های مختلف بدن به مطالعه آن ادامه می‌دهند.
۵۵ آنلاین تورم بیمارستان ویروس 

  

قیمت خودرو / قیمت خودروهای داخلی (شنبه 29 خرداد 1400)قیمت خودرو، امروز در بازار آزاد نسبت به آخرین معاملات هفته گذشته با ثبات نسبی همراه است.
خودروتک قیمت خودرو تندر90 

  

پیش‎‌بینی بورس در فردا یکشنبه 30 خرداد 1400 / واکنش بازار به نتیجه انتخابات چگونه خواهد بود؟کارشناسان بازار سرمایه تحرکات اصلی بورس را به بعد از به سر کار آمدن کاندید منتخب موکول کرده‌اند و بر این نظر هستند که تا زمانی که برنامه‌های اقتصادی دولت جدید مشخص نشود شاهد اثرگذاری و تغییرات قابل توجهی در هیچ کدام از بازارها نخواهیم بود.
خودروتک سرمایه کار دولت 

  

هشدار؛ آسم را با کرونا اشتباه نگیریدکرونا یک بیماری تنفسی حاد محسوب می شود که طی یک سال و نیم گذشته تمامی جهان را درگیر خود کرده است. در این میان یکی از مشکلات این بیماری، شباهت علائم آن با برخی دیگر بیماری های تنفسی است.
برنا آسم 

  

قیمت دلار در بازار متشکل (29 خرداد)قیمت دلار در بازار متشکل امروز 23262 (بیست و سه هزار و دویست و شصت و دو )تومان اعلام شد.
گسترش قیمت دلار اقتصاد 

  

از بورس‌های جهانی چه خبر؟شاخص‌های مهم بورسی در اروپا، آمریکا و ژاپن ریزش کردند.
گسترش بورس های آسیایی بورس نیویورک بورس لندن