گسترش   |  اجتماعی  |  

آیا بریج دندان خوب است؟

ممکن است برای یک بار هم شده در آینه به دندان های خود دقت کرده باشید و جای خالی دندان از دست رفته شما باعث ایجاد ناراحتی برای شما شود. زمانی که دندانی را از دست می دهید زیبایی چهره شما تخریب می شود و لبخند زیبای خود را از دست می دهید.

آیا بریج دندان خوب است؟

راه حل های مختلفی وجود دارد که می توان با استفاده از آن ها جای دندان خالی را پر کرد و زیبایی را به چهره فرد بازگرداند. روشی که دارای محبوبیت بسیار زیادی بین بیماران دندان از دست داده است بریج دندان است. بریج دندان برای پر کردن جای خالی دندان به صورت کاملا مصنوعی در میان دیگر دندان ها قرار می گیرد. البته بریج باید توسط دو دندان مجاور خود نگه داشته شود که به این روند  پونتیک می گویند.

از متدوال ترین روش های مورد استفاده برای جایگزین کردن دندان از دست رفته پل دندانی یا بریج دندان است. برای این روند درمانی می توان از مواد کاملا متفاوتی استفاده نمود. رایج ترین موادی که برای بریج دندان استفاده می شود پرسلین است. البته برخی افراد  پیشنهاد می دهند بریج آن ها از جنس طلا باشد و همان رنگ طلایی هم می شود.

از دست دادن دندان دلایل مختلفی دارد که چند مورد از آن ها پوسیدگی های ریشه ای، تصادف کردن و بیماری های لثه ای است. تا جایی که ممکن باشد پزشکان به دنبال ترمیم دندان هستند اما اگر امکان ترمیم از دست برود مجبور به کشیدن دندان می شوند. یکی از درمان های رقیب بریج دندان ، ایمپلنت می باشد که دارای استحکام و طول عمر بالاتری می باشد و برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

قیمت ایمپلنت

آیا بریج دندان خوب است؟

بریج های دندانی یکی از درمان های جایگزینی دندان می باشد. این درمان استحکام و طول عمر کمتری به نسبت ایمپلنت های دندانی دارند اما از مزیت های مهم این درمان به نسبت ایمپلنت طول درمان کمتر و هزینه کمتر می باشد که شما با بررسی دقیق و خواندن ادامه این مقاله می توانید ببینید که آیا بریج دندان برای شما خوب است ؟ 

مزیت های بریج دندان چیست؟

در صورتی که دندان یا تعدادی از دندان های خود را از دست داده اید به مرور باعث از بین رفتن و تحلیل لثه می شوید. بی دندانی باعث آسیب های جدی به لثه خواهد شد. با استفاده از پل دندانی یا بریج فضای خالی بین  دندان ها از بین می رود و دیر تر لثه تحلیل می یابد.

بریج دندان دارای مزیت های مختلفی است. این مزیت ها عبارتند از:

بریج دندان روشی بسیار سریع برای کاشت دندان و پر کردن جای خالی دندان است که با کمترین درد و ناراحتی انجام می شود. انجام بریج دندان در کمترین زمان ممکن انجام می شود و دیگر نیاز به چندین ماه انتظار نخواهد بود. یکی از بهترین روش ها برای اصلاح مشکل ظاهری و زیبایی است. از این روش برای اصلاح طرح لبخند نیز استفاده می شود. با استفاده از آن می توان در جویدن مواد غذایی تسهیل ایجاد کرد و مشکلات گوارشی که بر اثر نداشتن دندان به وجود می آید را رفع نمود. برخی افراد به دلیل نداشتن دندان نمی توانند به خوبی تکلم کنند. متاسفانه نداشتن دندان موجب اختلال در تلفط و صحبت افراد می شود. با استفاده از بریج دندان می توان مشکل تکلم را به خوبی رفع نمود. در صورتی که دندانی از دست برود یگر دندان ها حرکت می کنند ترکیب فک از بین میرود به همین علت اگر می خواهید از حرکت کردن دندان ها جلوگیری کنید بهتر است روش بریج دندان را در اسرع وقت انجام دهید. معایب بریج دندان چیست؟

همیشه در کنار مزایایی که برای روش های درمانی وجود دارد معایبی هم هست که البته آن قدر ناچیز است که خیلی به آن توجه نمی شود. معایب روش بریج دندان عبارتند از:

برای نصب بریج دندان باید دندان های اطراف آن تراشیده شود و به عنوان پایه ای برای بریج قرار بگیرند. این تراشیدن دندان های مجاور ممکن است باعث آسیب به آن ها شود. ممکن است بر اثر بی دقتی هنگام نصب بریج عصب دندان نیز درگیر شود که در این صورت باید عصب کشی انجام پذیرد و این ممکن است برای بیمار کمی موجب آزار و اذیت شود. در صورتی که بریج دندان به خوبی و درستی نصب نشده باشد متاسفانه لق شده و می افتد و همین باعث می شود مجبور به جایگزینی آن شوید. گاهی ممکن است بر اثر عوامل مختلفی دندان های مجاور و یا خود دندان پوسیده شده و یا دچار عفونت شده باشد. روکشی که برای بریج انتخاب می شود بسیار حائز اهمیت است. زیرا ممکن است اگر جنس روکش مناسب نباشد روکش دچار لب پریدگی یا شل شدن و در نهایت افتادن شود. بریج دندان چیست؟

بریج یا پل دندانی یکی از بهترین روش هایی است که جای خالی دندان را پر می کند. پل یا بریج شامل چند عدد یا یک عدد  دندان مصنوعی است که باید با حمایت و پشتیبانی دندان های مجاور در جای خالی قرار گیرد در صورتی که کاشته نشود ممکن است طرح لبخند آُیب ببیند، سایر دندان ها کج شود و یا در تکلم مشکلی پیش آید.

انواع بریج دندان عبارتند از:

سنتی معلق یا کانتی لِوِر مریلند پشتیبانی شده با ایمپلنت مقایسه بریج یا پل دندان با ایمپلنت دندان

بریج و ایمپلنت دندان دارای کاربرد یک سانی هستند و هر دو برای یک منظور طراحی شده اند. اما این دو روش دارای تفاوت های بسیار زیادی با یک دیگر هستند. بریج دندان تقریبا موقتی است و بعد از 5 الی 15 سال باید تعویض شود. طول عمر بریج دندان کمتر از ایمپلنت دندان است اما این دو روش در مراقبت های دندان یکسان هستند. بدین منظور که اگر از بریج دندان نیز به خوبی مراقبت شود می توانید تا 15 سال از آن استفاده نمائید. اما طول عمر و ماندگاری ایمپلنت دندان بیشتر از بریح بوده و از آن به عنوان درمان دائمی یاد می شود.

هر دوی این روش ها برای پر کردن جای خالی دندان استفاده می شود و دارای مزیت و معایت خاص خود هستند. روش کاشت بریج دندان در دو جلسه انجام می شود. در جلسه اول باید دندان های مجاور را تراشید داده و قالب گیری انجام شود و در جلسه بعدی باید پل دندانی در دهان متصل شود و در نهایت بریج دندان نصب شود. این روش در کمترین زمان ممکن انجام خواهد شد و سریع تر از ایمپلنت دندان انجام می شود. دلیل عمر کوتاه آن این است که اتصال غیر ریشه ای دارد اما ایمپلنت دندان اتصال ریشه ای دارد و به صورت یک پیچ درون استخوان فک کاشته می شود. برای مقایسه دقیق می توانید به لینک زیر مراجعه فرمایید. 

تفاوت بریج و ایمپلنت

بریج بر پایه ایمپلنت

در گذشته برای بریج های دندانی نیروی تکیه گاه از دندان های مجاور تامین می شد اما یکی از دسته درمان های ایمپلنت و بریج ، انجام بریج بر پایه ایمپلنت است که نیروی تکیه گاه از طریق پایه های ایمپلنت استفاده می شود که این درمان در کاهش هزینه های ایمپلنت بسیار موثر است.

نویسنده: رپورتاژ

درمان نویسنده مواد غذایی   اخبار برگزیده
  

سهم‌ تهرانی ها از طرح نهضت ملی مسکنمدیرکل راه و شهرسازی استان تهران سهمیه این استان را در فاز اول طرح نهضت ملی مسکن 14 هزار و 488 واحد اعلام کرد.
اقتصادنیوز شهرسازی مسکن تهران 

  

سازمان پدافند غیر عامل مشکلات سایبری را به وزارت نفت اعلام کرده بودصدا و سیما/ دبیر شورای عالی فضای مجازی در برنامه دیشب گفتگوی ویژه خبری گفت که سازمان پدافند غیرعامل کشور در حوزه شرکت پخش و پالایش دو مرتبه رزمایش سایبری انجام داده و اشکالات را به وزارت نفت اعلام کرده بود.
مثلث پدافند غیرعامل شورای عالی فضای مجازی وزارت نفت 

  

معمای جلیلیسه ماه از دولت گذشته و سعید جلیلی نه تنها پست نگرفته، بلکه تبدیل به یک معما هم شده است!
فردا سعید جلیلی ماه فضای مجازی 

  

واکنش طالبان به بیانات اخیر رهبری درباره افغانستانتسنیم/ سخنگوی وزارت خارجه طالبان با اشاره به اظهارات روز یکشنبه مقام معظم رهبری درباره وحدت مسلمانان از این سخنان استقبال کرد.
نامه نیوز طالبان افغانستان وزارت خارجه 

  

دولت رئیسی در باره FATF بر سر دوراهی تصمیم و بلاتکلیفی استدولت سیدابراهیم رئیسی باید موضع خود را در قبال موضوع FATF روشن کند؛ اینکه تمایل دارد بررسی مجدد آن را از مجمع درخواست کند یا خیر؟
۵۵ آنلاین دولت سیدابراهیم رئیسی مواد مخدر 

  

دوئل سخت یحیی گل محمدی و الهامی ؛ فرداسرمربیان دو تیم پرسپولیس و نساجی در تقابل این هفته برای چهارمین بار روبروی هم قرار می گیرند.که سهم گل محمدی 2 برد و الهامی 1 برد می باشد.
خانه فوتبال پرسپولیس خودرو فوتبال 

  

پاسخ وزیر اقتصاد به ادعای عبدالناصر همتیوزیر امور اقتصادی و دارایی شائبه فروش گسترده اوراق بدهی دولتی در مهرماه و اعمال فشار به بانک‌ها و صندوق‌های بانکها جهت تامین بودجه را تکذیب کرد.
فردا اقتصاد بودجه دولت 

  

واکنش همتی به طرح مسأله «عدم استقراض از بانک مرکزی» توسط دولترئیس کل پیشین بانک مرکزی به انتشار یک توئیت به مسأله عدم استقراض دولت از بانک مرکزی واکنش نشان داد.
مثلث بهاره رهنما بازی بانک مرکزی 

  

میانجیگری عاقلانه سردار آزمون میان مهدی طارمی و اسکوچیچسردار آزمون در ماجرای طارمی و اسکوچیچ نشان داد رشد خوبی داشته است.
خانه فوتبال سردار آزمون مهدی طارمی پرسپولیس 

  

انتشار برخی خبرها درباره «کودتای نظامی» در سودان | نخست‌وزیر تحت بازداشت خانگی قرار گرفتخبرگزاری ها از حمله گروهی از نظامیان به اقامتگاه عبدالله حمدوک، نخست وزیر سودان و بازداشت او خبر داده اند. گزارش هایی هم از بازداشت چهار نفر از وزیران دولت و مشاور مطبوعاتی نخست وزیر سودان منتشر شده است. منابع مطلع نظامیان ناشناس را به کودتا علیه دولت انتقالی متهم کرده اند.
۵۵ آنلاین سودان بازداشت تلویزیون 

  

رئیسی: برای اصلاح الگوی مصرف برنامه‌ پیشنهاد شودرئیس جمهور با تأکید بر ضرورت تأمین انرژی پایدار برای رشد اقتصاد ایران و توجه به عدالت اجتماعی و حمایت از اقشار آسیب‌پذیر، گفت: دستگاه‌های اجرایی برنامه‌های پیشنهادی خود را در زمینه اصلاح الگوی مصرف و رعایت عدالت اجتماعی هر چه زودتر ارایه دهند.
فردا اصلاح الگوی مصرف رئیس جمهور ریاست جمهوری 

  

ارتقا رکورد عرضه هفتگی دلار/تقاضای یورو زیاد شدهفته گذشته سومین هفته پرتزریق سال برای یورو بود، اما قیمت این ارز در بازار آزاد به طور محدود رشد کرد، به نظر می‌رسد تقاضا برای یورو به دلایلی افزایش یافته و روند صعودی قیمت را موجب شده است.
اقتصادنیوز دلار یورو قیمت 

  

در دیدار رئیس جمهور با نمایندگان مجلس چه گذشت؟نائب رئیس فراکسیون انقلاب اسلامی گفت: دیدار رئیس جمهور با نمایندگان در قالب مجامع استانی عامل ارتقای روابط دولت و مجلس است.
فردا رئیس جمهور استان آذربایجان شرقی مجلس شورای اسلامی 

  

کری خوانی عجیب ستاره نساجی برای هواداران پرسپولیسحسین زامهران هافبک نساجی در آستانه دیدار با پرسپولیس در هفته دوم گفت : قطعا بازی با پرسپولیس یک بازی سخت خواهد بود ولی فکر می‌کنم می‌توانیم از این بازی امتیاز بگیریم
خانه فوتبال ستاره نساجی پرسپولیس 

  

قیمت جدید وانت نیسان دیزل ویژه آبان 1400 اعلام شدسایپا قیمت جدید وانت نیسان دیزل را ویژه آبان ماه 1400 اعلام کرد.
اقتصادنیوز قیمت نیسان سایپا 

  اخبار داغ
  

کشف ردپای غیر منتظره ای از ویروس کروناویروس کرونا (کووید-19) منجر به علائم و نشانه­ های مختلف می­ شود. تب، سرفه ­ی خشک و خستگی ازجمله شایع­ ترین علائم آن است.
۵۵ آنلاین ویروس پوست تنفس 

  

علائم غیرعادی ویروس کرونااقتصادنیوز : ویروس کرونا (کووید-19) منجر به علائم و نشانه­ های مختلف می­ شود. تب، سرفه ­ی خشک و خستگی ازجمله شایع­ ترین علائم آن است.
اقتصادنیوز ویروس 

  

فرق آبان 98 و آبان 1400 / گزینه‌های زیر میز/ ضد و نقیض‌های کروناروزنامه‌های امروز به موضوعاتی در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی و ... پرداخته‌اند که مهم‌ترین موارد آن به شرح زیر است:
فردا روزنامه ایران رئیس جمهور روزنامه 

  

ثبت سه متغیر نگران کننده کرونایی درکشوربررسی آمار فوتی های کرونایی در روزهای اخیر نشان می دهد میزان مرگ ومیر سه روز است که روندی صعودی به خود گرفته است.
۵۵ آنلاین مرگ ایران ماه 

  

هشدار؛ احتمال ورود به پیک ششم کرونا بالاست/ واکسن‌هایی با پلتفرم ویروس کشته شده ایمنی کوتاه مدتی دارندمحمد وجگانی گفت: ما عمدتا در حال حاضر داریم از یک واکسن استفاده می‌کنیم درحالی که اگر قرار است از واکسن‌های خارجی نیز استفاده کنیم باید مردم را آزاد بگذاریم که از هر واکسنی که علاقه مند هستند،استفاده کنند چراکه همین امر مردم را برای تزریق واکسن ترغیب می‌کند.
برنا ویروس 

  

چه کسانی باید دوز سوم واکسن کرونا را بزنند/هشدار به واکسن نزده ها به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا ناجی، درباره ضرورت استفاده از واکسن دوز سوم، اظهار کرد: بسته به نوع واکسنی که به گروه‌های مختلف جامعه تزریق شده باشد، استفاده از واکسن یادآور توصیه می‌شود. وی با بیان اینکه در ایران برای افرادی که از واکسن اسپوتنیک استفاده کرده‌اند، بهترین دوز یادآور می‌تواند واکسن آسترازنکا باشد، افزود: به کسانی که واکسن آسترازنکا تزریق شده، بهترین دوز واکسن تقویتی…
مهر ایران ویروس درمان 

  

واکسن کرونا در مبتلایان به آلرژی شدید هم بی خطر است به گزارش خبرنگار مهر به نقل از مدیسن نت، در این تحقیق نزدیک به 53000 کارمند در سیستم مراقبت‌های بهداشتی بیمارستان عمومی ماساچوست شرکت داشتند. از بین 474 نفر (0.9٪) با سابقه واکنش‌های آلرژیک شدید، 11.6٪ پس از دریافت اولین یا دومین دوز واکسن کووید 19، واکنش‌های آلرژیک داشتند، درحالیکه 4.7٪ از کسانی که سابقه واکنش‌های آلرژیک شدید نداشتند، بعد از دریافت واکسن واکنش آلرژیک نشان دادند.…
مهر آلرژی بیمارستان خبرنگار 

  

عدم ثبت تولد بسیاری از کودکان در جهان در پی شیوع کرونااستادیار دانشگاه خوارزمی، گفت: خیلی از تولدهایی که در ابتدای پاندمی کووید 19 در جهان رخ داد، به دلیل
خبرفوری تولد کودکان درمان 

  

واکسن کرونا با کدام داروها تداخل ایجاد می کند؟احتمال واکنش منفی بین واکسن و هر دارویی بسیار ناچیز است. مصرف دارو دلیل تأخیر در دریافت واکسن کووید-19 نیست.
گسترش شیمی آموزش دارو 

  

قیمت بیت کوین سال 2017 را کپی می کند/ نوسان قیمت دلار زیر 1800در روزی که گذشت قیمت بیت کوین بیش از 5 درصد کاهش قیمت را تجربه کرد.
اقتصادنیوز قیمت بیت کوین قیمت بیت کوین 

  

برنامه های بانک مرکزی برای حمایت از بورسعلی صالح آبادی در گفتگوی ویژه خبری درباره سیاست های بانک مرکزی درخصوص حمایت از بورس توضیحاتی داد.
اقتصادنیوز بانک مرکزی بانک علی صالح آبادی 

  

دانشمندان موفق به ساخت دستگاهی برای از بین بردن ویروس کرونا روی سطح اجسام و داخل سلول‌های بدن انسان شدند.
صراط ویروس تولید بدن انسان 

  

صالح آبادی: نرخ سود افزایش نمی یابد/ برنامه بانک مرکزی برای حمایت از بورسرئیس کل جدید بلانک مرکزی امشب در یک گفتگوی ویژه خبری به ارائه دیدگاه ها و برنامه های خود پرداخت.
اقتصادنیوز سود بانک مرکزی بانک 

  

پیش بینی جذاب از روند شاخص بورس در روزهای آیندهامروز شاخص کل بورس با 9 هزار واحد رشد در محدوده یک میلیون و 393 هزار واحد قرار گرفت. پیش‌بینی کارشناسان از روند بازار سهام چگونه است؟
گسترش شاخص دولت سهام