روزنامه‌ی قالیباف از افزایش احتمال کاندیداتوری لاریجانی خبر داد

روزنامه‌ی جریان قالیباف در خبری با تیتر «غلبه لاریجانی بر تردیدها؟» نوشته است که خبرها حکایت از بالا رفتن احتمال نامزدی رییس سابق مجلس بعد از کاهش بخت ظریف دارد...

روزنامه‌ی قالیباف از افزایش احتمال کاندیداتوری لاریجانی خبر داد

روزنامه‌ی جریان قالیباف در خبری با تیتر «غلبه لاریجانی بر تردیدها؟» نوشته است که خبرها حکایت از بالا رفتن احتمال نامزدی رییس سابق مجلس بعد از کاهش بخت ظریف دارد.

به گزارش انصاف نیوز، روزنامه‌ی «صبح نو» در شماره‌ی دوشنبه 13 اردیبهشت ماه 1400 نوشت:

هر چه جلوتر می‌رویم، نام لاریجانی چه در محافل اصولگرایی و چه در محافل اصلاح‌طلبی، کمتر از قبل به گوش می‌رسد. دلیل این امر شاید در همراهی او با دولت حسن روحانی طی سال‌های گذشته باشد. هر چه هست، رییس پیشین بهارستان این روزها در میان نخبگان سیاسی و در میان مردم، چندان از جذابیت لازم جهت احراز پست ریاست‌جمهوری برخوردار نیست. با این حال، نمی‌شود از کنار نام او به‌راحتی گذشت؛ شاید یک اتفاق غیرمنتظره، نام او را در رقابت‌های انتخاباتی دوباره به چرخش درآورد.تا پیش از ایام عید نوروز، شانس علی لاریجانی برای جلب حمایت جریان‌های سیاسی جهت حضور در آوردگاه انتخاباتی1400 بالا ارزیابی می‌شد اما هر چه بیشتر گذشت، اسم او بیشتر از جذابیت افتاد. بااین‌حال نمی‌توان او را به‌کل از گردونه رقابت‌ها حذف‌شده در نظر گرفت. او همچنان این شانس را دارد که در صورت بروز اتفاقات ناخوانده، بتواند خود را در قاموس یک نامزد مهم ظاهر کند. مخصوصا که اکنون وقت ظریف کمتر از همیشه شده‌است.

باهنر: لاریجانی گفت که من نامزد نیستمدرباره وضعیت علی لاریجانی در اردوگاه اصولگرایی، محمدرضا باهنر، رییس جبهه پیروان خط امام و رهبری روز گذشته در گفت‌وگو با سایت «فردا»، اظهاراتی را به زبان آورد که در نوع خود مهم بود. او تاکید کرد که لاریجانی جزء گزینه‌های شورای وحدت نیست اما این به معنای حذف کلی نام او نیست و به محض اینکه شخص لاریجانی برای کاندیداتوری اعلام آمادگی کند، ازسوی شورا مورد بررسی قرار خواهد گرفت. مشاور رییس پیشین مجلس در این‌باره تصریح کرد: «شورای وحدت نامزدی آقای لاریجانی را نه صددرصد رد و نه صددرصد تایید می‌کند، بلکه مثل بقیه به آقای لاریجانی نگاه می‌کند. اگر یک زمانی آقای لاریجانی بیاید و بگوید من کاندیدا و نامزد هستم، می‌تواند جزء افرادی باشد که در شورای وحدت بررسی می‌شود». باهنر اضافه کرد: «لاریجانی چون جدی گفت نامزد نیستم، اسمش در میان 10نامزد شورای وحدت نیامد». رییس جبهه پیروان خط امام و رهبری در این‌باره تاکید کرد: «اواخر ماه شعبان من با آقای لاریجانی ملاقات داشتم، ایشان به‌صورت جدی می‌گفت که من نامزد نیستم. شورای وحدت تا جایی که ما اطلاع داریم، سراغ کسانی رفته که این‌ها خودشان اعلام کردند که ما نامزد هستیم، یا یکی از نزدیکان‌شان گفته ایشان نامزد است و آن فرد هم موضوع را تکذیب نکرده اما آقای لاریجانی هر کسی از ایشان سوال می‌کند، می‌گوید: نه، من نیستم. باز می‌گویم در عالم سیاست معنایش این نیست که ایشان متعهد است، قسم خورده است یا به کسی امضا داده که نیاید اما در فضای سیاسی ایشان الان خودش اعلام می‌کند جزء کاندیداها نیستم». باهنر در بخش دیگری از این گفت‌وگو، درباره انتقاد به لاریجانی درباره همراهی‌اش با دولت روحانی، اعلام کرد: «لاریجانی به دولت روحانی اگر کمکی کرده، در این راستای همکاری دو قوه است، نه در راستای هماهنگی دو جریان سیاسی. اگر می‌خواهند یک عده ایراد بگیرند، من حالا خودم علیه خودم بگویم.»

متکی: نام لاریجانی در لیست گزینه‌های بیش از 10 نفر هم نخواهد بودباهنر درحالی از امکان حضور لاریجانی در میان گزینه‌های مدنظر شورای وحدت سخن گفت که منوچهر متکی، سخنگوی این شورا دو روز پیش در گفت‌وگو با مهر، درباره لاریجانی و بررسی نامزدی او در این شورا گفته بود: «نام علی لاریجانی در لیست گزینه‌های بیش از 10نفر که برای بررسی پیشنهاد داده شده هم نخواهد بود». متکی با تحمیلی خواندن پروژه قراردادن نام لاریجانی در میان گزینه‌های شورای وحدت، گفت: «در تمام 6ماه گذشته که شورای وحدت در اینجا [جامعه روحانیت مبارز] جلساتی داشته است، درمورد کاندیدایی که آقایان می‌خواهند به ما تحمیل کنند، یکبار هم صحبت نکرده‌ایم و حتی اسم او بیان نشده است». متکی پیش از این، روز 28فروردین در برنامه تلویزیونی «جهان‌آرا»، از محمدباقر قالیباف، سیدابراهیم رئیسی، سعید جلیلی، حسین دهقان، علی نیکزاد، امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، محسن رضایی، عزت‌الله ضرغامی، سعید محمد و رستم قاسمی به‌عنوان 10گزینه موردبررسی شورا برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست‌جمهوری نام برده بود.

پشت کردن اصلاح‌طلبان به لاریجانیعلاوه‌بر اصولگرایان، اصلاح‌طلبان نیز به علی لاریجانی بی‌تمایل شده‌اند. دو روز پیش لیست‌های پیشنهادی دو حزب مهم اصلاح‌طلب یعنی کارگزاران سازندگی و اتحادملت به نهاد اجماع‌ساز اصلاحات (ناسا) بیرون آمد که در هیچ‌کدام، ردی از علی لاریحانی دیده نمی‌شد. کارگزاران سازندگی، ظریف، جهانگیری و محسن هاشمی و اتحادملت ظریف، جهانگیری، تاجزاده و مولاوردی را به ناسا معرفی کردند. علاوه‌براین، روز گذشته لیست افراد پیشنهادشده ازسوی حداقل 10عضو مجمع عمومی جبهه‌ اصلاحات ایران برای نامزدی در انتخابات ریاست‌جمهوری پیش‌رو منتشر شد که در میان این سیاهه نیز علی لاریجانی غائب بود. جواد ظریف با 37پیشنهاد، اسحاق جهانگیری با 35پیشنهاد، مصطفی تاجزاده 32پیشنهاد، مسعود پزشکیان با 25پیشنهاد، محمدرضا عارف با 21پیشنهاد، محسن هاشمی با 20پیشنهاد، محمد شریعتمداری(وزیر کار) با 19پیشنهاد، مصطفی کواکبیان با 15پیشنهاد، محمود صادقی با 12پیشنهاد، زهرا شجاعی، مولاوردی و عباس آخوندی با 11پیشنهاد و صادق خرازی با 10پیشنهاد به ترتیب این لیست را تشکیل می‌دادند.

لاریجانی در محافل اصلاح‌طلبی بختی دارد؟غیبت لاریجانی در لیست پیشنهادی نهاد اجماع‌ساز اصلاحات در شرایطی است که تا هفته‌های گذشته، این امکان در میان اصلاح‌طلبان مطرح بود که شاید بخواهند از یک گزینه نیابتی یا در اصطلاح معمول، اجاره‌ای، همچون حسن روحانی در دو انتخابات92 و 96 حمایت کنند اما انتشار این لیست نشان داد که اصلاح‌طلبان در گذار و گذر از سیاست ائتلافی، مُصر هستند.با وجود این، این احتمال کماکان به‌قوت خود باقی است که در صورت راضی نشدن ظریف به نامزدی و استمرار وضعیت بد چهره‌هایی نظیر جهانگیری و محسن هاشمی در نظرسنجی‌های انتخاباتی، اصلاح‌طلبان بخواهند دوباره به‌سمت لاریجانی بروند. اگر فحوای کلام برخی چهره‌های موثر اصلاح‌طلبی را هم مورد دقت قرار بدهیم، باید بگوییم که این احتمال چندان هم دور از انتظار نیست. در همین باره، غلامحسین کرباسچی، دبیرکل حزب کارگزاران روز 25فروردین در گفت‌وگو با لایو صفحه اینستاگرامی انصاف‌نیوز، با بیان اینکه تلاش‌های آقای لاریجانی در پیشبرد اهداف دولت آقای روحانی تاثیر زیادی داشته است، درباره شرایط مراجعت اصلاح‌طلبان به لاریجانی و حمایت از او برای حضور در عرصه انتخابات تصریح کرد: «طبیعتا اگر در شرایط آینده نیروی سیاسی اصلاح‌طلبی که مورد اجماع اصلاح‌طلبان باشد و توانمندی اداره کشور را نیز داشته باشد، همه ما به‌عنوان اصلاح‌طلب باید از او حمایت کنیم اما اگر شرایط به‌گونه‌ای باشید کسی که در مقابل آقای لاریجانی قرار می‌گیرد از او توانایی کمتری داشته باشد، بسیاری از نیروهای اصلاح‌طلب اگر بخواهند در انتخابات حضور داشته باشند از این مساله عبور نخواهند کرد.»در کنار این مساله، برخی نیز بر این باورند که با توجه به کنارکشیدن سیدحسن خمینی و سست شدن موضع ساختاری ظریف، شانس لاریجانی برای جلب حمایت اصلاح طلبان اکنون بیش از هر زمان دیگری شده است. باید منتظر بود و چه چیز انتظار فرزند میرزا هاشم را میکشد.

وضعیت لاریجانی در نظرسنجی‌های انتخاباتیفارغ از بحث حمایت یا عدم حمایت جریان‌های سیاسی از لاریجانی، نظرسنجی‌های انتخاباتی هم نشان می‌دهند که لاریجانی در میان مردم، همچنان وضعیت قبل را دارد. نتایج افکارسنجی ملی روز نهم اردیبهشت ازسوی یک مرکز دانشگاهی معتبر نشان می‌دهد که لاریجانی پس از سیدابراهیم رییسی با 42درصد، قالیباف با 23، ظریف با 20، رضایی با 10 ، با 6درصد در رده پنجم قرار دارد. در این نظرسنجی، بیشترین رای منفی به جهانگیری و لاریجانی تعلق گرفته است.با تمام این احوال به واسطه کم شدن شانس ظریف و خالی بودن اصلاح‌طلبان از چهره‌های سرشناس، همچنان مشاوران لاریجانی اصرار به حضور او دارند و برهمین اساس احتمال حضور رییس سابق مجلس بیشتر از قبل شده‌است.

انتهای پیام

برچسب هاعلی لاریجانی قالیباف

روزنامه حسن روحانی ایران   اخبار برگزیده
  

ویدئو| مذاکرات غیرمستقیم ایران و آمریکا به کجا رسید؟مذاکرات غیرمستقیم ایران و آمریکا در وین اکنون به کجا رسیده است؟
مثلث ایران ایران و آمریکا وین 

  

کاندیداهایی که برنامه‌های خود را به جبهه اصلاحات ایران ارائه دادند/ جلسه گفت‌و‌گو و ارائه برنامه کاندیداها ادامه داردسخنگوی جبهه اصلاحات ایران گفت: تاکنون آقایان مصطفی تاجزاده، محمود صادقی، مسعود پزشکیان، محمد شریعتمداری، محمد صدر، محسن هاشمی، صادق خرازی، عباس آخوندی و مصطفی کواکبیان و همچنین خانم‌ها شهیندخت مولاوردی و زهرا شجاعی برنامه‌های خود را ارائه و به پرسش‌های اعضای مجمع عمومی پاسخ دادند.
ایلنا ایران صادق خرازی عباس آخوندی 

  

مصوبه جدید شورای نگهبان ، نه شرعی است نه حقوقی و سیاسیعباس عبدی در روزنامه اعتماد نوشت:متنی که از سوی شورای نگهبان ابلاغ شد، اتفاق نادری در تاریخ 42 سال پس از انقلاب بود. به نظرم خودشان نیز خوب می‌دانند که این متن واجد اعتبار حقوقی نیست و به هیچ‌وجه الزام‌آور برای وزارت کشور و هیچ مرجع دیگری نیست. در نتیجه برای توجیه آن به نکاتی اشاره کردند که چیزی جز ادعای فوق را ثابت نمی‌کند.
۵۵ آنلاین شورای نگهبان انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  

بررسی تاثیر ردصلاحیت‌های گسترده داوطلبان شوراها بر رفتار انتخاباتی شهروندانعضو شورای عالی استان‌ها معتقد است با ردصلاحیت‌های گسترده کاندیداهای شوراها و خالی ماندن برخی صندلی‌ها در برخی از شهرها، متاسفانه بخشی از مردم عملا در انتخابات شرکت نمی‌کنند و انگیزه مشارکت شهروندان به طور حتم کاهش خواهد یافت.
ایلنا شوراهای شهر خبرنگار شورای نگهبان 

  

اصرار خودروسازان به افزایش بیشتر قیمت خودروبا وجود تصویب افزایش 10 درصدی قیمت کارخانه‌ای خودرو، ظاهراً خودروسازان به افزایش 9 درصدی قیمت محصولاتشان رضایت نداده و در حال نامه نگاری و رایزنی برای آزادسازی قیمت خودرو هستند.
خودروتک خودروسازان بهره وری افزایش قیمت 

  

احمدی‌نژاد: مسئولین خودشان واکسن زده‌اند خیالشان راحت استمن احتمال می‌دهم مسئولین کشور خودشان واکسن زده‌اند. خیالشان راحت است. خیلی نگران مردم نیستند. سوز و گدازی نمی‌بینیم. آدم بگوید روزی 450 نفر فوت می‌کنند، خیلی راحت. هیچ تغییری در روش‌ها و منش‌ها داده نمی‌شود. این امر فضای ذهنی و روحی مردم را سخت می‌کند.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد دولت دهم مترو 

  

جزئیات جدید از ترور سردار سلیمانی/ چه کسانی تلفن حاج قاسم را ردیابی کردند؟سه تیم تک‌تیرانداز خود را در فاصله 500 تا 800 متر دورتر از "منطقه ترور" مستقر کرده بودند، که همان جاده ورودی به فرودگاه بود، و به نحوی قرار گرفته بودند تا هدف خود را هنگام خروج از فرودگاه در یک مثلث احاطه کنند.
اقتصادنیوز سردار سلیمانی تلفن جاده 

  

افشاگری سنگین پرسپولیسی ها علیه زردها+جزئیات بیشترتیم سپاهان در سال 1350 با هدایت محمود یاوری در برابر پرسپولیس قدرتمند آن زمان با نتیجه تحقیرآمیز 6 بر صفر شکست خورد.
خانه فوتبال بهاره رهنما فوتبال بازی 

  

توئیت جدید ظریف: بایدن باید تصمیم بگیردوزیر خارجه کشورمان تصریح کرد: رئیس جمهور بایدن باید تصمیم بگیرد که آیا ایالات متحده به بی‌قانونی ادامه خواهد داد و یا به قانون پایبند می‌شود.
فردا رئیس جمهور وین قانون 

  

اعلام پیش فروش سایپا با شاهین و 4 خودرو دیگر + مبالغ پیش پرداختسایپا برنامه پیش فروش خود به مناسبت عید سعید فطر را اعلام کرد. در این پیش فروش خودرو شاهین و 4 محصول دیگر سایپا عرضه شده است.
خودروتک سایپا خودرو خودروسازان 

  

ظریف روی مین رفتبه جهت بررسی دو مشکل عمده انتخابات یعنی رد صلاحیت‌ها و میزان مشارکت گفتگو کردیم با منصور حقیقت پور فعال سیاسی اصولگرا و نماینده مجلس نهم که مشروح آن را می‌خوانیم:
مستقل‌آنلاین دولت سردار سلیمانی رئیس جمهور 

  

تذکر رهبری به معنای نادیده گرفتن ظرفیت ظریف نیست/ پشت پرده افشای فایل صوتی باید مشخص شود/ جریان رقیب بدنبال ناامیدی اصلاح‌طلبان استیک عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی گفت: سخنان رهبری درباره برخی از گفته‌های وزیر امورخارجه به معنای این نیست که آقای ظریف مهره سوخته است.
ایلنا محمدجواد ظریف اصلاح طلبان مجلس شورای اسلامی 

  

ظریف شناخته‌شده ترین رقیب جدی جریان اصولگرا است/ اصولگرایان به اجماع نخواهند رسید/ عملکرد شورای نگهبان مشخص می‌کند مشارکت چگونه باشدیک کنشگر سیاسی اصوگرا فضای انتخاباتی جریان‌‌های سیاسی کشور را مورد بررسی قرار داد و میزان مشارکت را وابسته به عملکر شورای نگهبان دانست.
ایلنا اصولگرایان انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  

آغاز فروش اقساطی محصولات MVM با پیش پرداخت 30 درصدطرح جدید فروش اقساطی محصولات ام وی ام شرکت مدیران خودرو ویژه ماه اردیبهشت ماه آغاز شد.
خودروتک خودرو ماه ایران 

  

متن عجیب ارسالی به واتس آپ استقلالی‌ها+جزئیات بیشتر را بخوانیداستقلال نماینده پرقدرت کشورمان با اقتدار صدرنشین گروه خود در آسیا شد اما باز هم کادرفنی این تیم، آبی پوشان را ممنوع المصاحبه کرد!
خانه فوتبال مصاحبه کعبه فرهاد مجیدی 

  اخبار داغ
  

چهارشنبه ها چه اتفاقی برای بورس می افتد؟ + نمودارامروز 22اردیبهشت 1400در آخرین روز کاری هفته شاخص کل بورس به روند صعودی دو روز اخیر ادامه داد.
گسترش اصفهان سهام امیرکبیر 

  

اثر منفی کاهش قیمت دلار بر بورسکارشناس بازار سرمایه گفت: در اقتصاد با پدیده‌ای به نام چسبندگی قیمت‌ها مواجه هستیم و کاهش قیمت دلار اثر خوبی بر سودآوری برخی از صنایع دارد.
گسترش قیمت ارز قیمت افزایش قیمت 

  

آیا واقعا داروهای ویژه روماتیسم میزان اثرگذاری واکسن کرونا را کاهش می‌دهند؟پزشک متخصص با اشاره به اینکه برخی از داروها و آمپول‌های اصلی بیماری‌های روماتیسمی با واکسن کرونا تداخل دارویی ایجاد می‌کند و ممکن است تأثیر واکسن را کاهش دهد، یادآور شد: بیمارانی که از داروهای روماتیسم استفاده می‌کنند قبل از زدن واکسن کرونا با پزشک در تماس باشند تا در این خصوص مشورت‌های لازم به آنها داده شود.
برنا پزشک 

  

این صنایع با کاهش قیمت دلار سود آور می‌شونداقتصادنیوز : کارشناس بازار سرمایه گفت: در اقتصاد با پدیده‌ای به نام چسبندگی قیمت‌ها مواجه هستیم و کاهش قیمت دلار اثر خوبی بر سودآوری برخی از صنایع دارد.
اقتصادنیوز قیمت دلار سود 

  

پاسخ وزارت بهداشت به ادعای گم شدن 200هزار دُز واکسن وارداتی کرونااقتصادنیوز :سخنگوی سازمان غذا و دارو به اظهارات برخی افراد از جمله برخی نمایندگان مجلس مبنی بر گم شدن 200هزار دز واکسن وارداتی کرونا پاسخ داد.
اقتصادنیوز وزارت بهداشت دارو 

  

نمکی در شگفت زار | درباره سعید نمکی که هم به کرونا باخت و هم به افکار عمومیسعید نمکی وزیر بهداشت ایران در نیمه دوم فروردین 1400 روزهای سخت و تلخی را سپری کرد. روزهای تلخی که به نظر می رسد به اردیبهشت هم رسیده است و احتمالا تا پایان دوره صدارتش در مرداد امسال گریبانش را رها نمی کند...
۵۵ آنلاین مواد مخدر درمان وزارت بهداشت 

  

25 خروجی تهران باید سختگیرانه کنترل شود/وضعیت کرونا در پایتخت به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا زالی در حاشیه افتتاح بخش‌های جدید بیمارستان لقمان حکیم، عنوان کرد: امروز مجموعه متنوعی در قالب پروژه‌های نوسازی و بهسازی در بیمارستان لقمان حکیم افتتاح شد که شاخص ترین آن مجتمع اختصاصی بستری بیماران کرونایی است که در قالب یک ساختمان مجزا به بهره برداری رسید. 4 طبقه این ساختمان به بخش بستری عادی و یک طبقه به بخش بستری ویژه اختصاص دارد، طبقه زیرین نیز…
مهر تهران درمان پایتخت 

  

احیای سنت چهارشنبه های صعودی در بورس + نموداراقتصادنیوز: امروز 22 اردیبهشت 1400 در آخرین روز کاری هفته شاخص کل بورس به روند صعودی دو روز اخیر ادامه داد.
اقتصادنیوز شاخص