خانه‌های کارگری فرصت طلایی برای توسعه کشاورزی کشور هستند

علی وقف‌چی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، در رابطه با تخریب خانه‌های کارگری در مزارع کشاورزی و باغ‌ها، گفت: متاسفانه برخی از افراد سیاست های کلی کشور در خصوص لزوم ممانعت از سوء‌استفاده از بیت المال و زمین‌خواری را به نحو دیگری تعبیر کرده و به بهانه حفظ بیت المال خانه‌های کارگری کمتر از 40 متر را تخریب می‌کنند، در صورتی که ده‌ها دلیل برای حمایت از خانه‌های کارگری وجود…

خانه‌های کارگری فرصت طلایی برای توسعه کشاورزی کشور هستند

علی وقف‌چی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، در رابطه با تخریب خانه‌های کارگری در مزارع کشاورزی و باغ‌ها، گفت: متاسفانه برخی از افراد سیاست های کلی کشور در خصوص لزوم ممانعت از سوء‌استفاده از بیت المال و زمین‌خواری را به نحو دیگری تعبیر کرده و به بهانه حفظ بیت المال خانه‌های کارگری کمتر از 40 متر را تخریب می‌کنند، در صورتی که ده‌ها دلیل برای حمایت از خانه‌های کارگری وجود دارد.

خانه‌های کارگری تولید و بهره‌وری زمین‌های کشاورزی را افزایش می‌دهد

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه حمایت از خانه‌های کارگری به لحاظ ابعاد روانی در جامعه و افزایش تولید و بهره‌وری و مسائل امنیتی، حائز اهمیت است، افزود:  با توجه به اینکه ایران کشوری حادثه خیز است و مردم در شرایط ضروری و بحرانی به محلی امن برای اسکان نیاز دارند، وجود چنین سازه‌های الزامی است. از طرفی در زلزله کرمانشاه نیز شاهد بودیم که ساخت سرپناه برای همه مردم آسیب دیده در زمان اندک امکان پذیر نبود، از این رو وجود خانه‌های کارگری در مزارع کشاورزی می‌تواند سرپناه موقتی برای مردم باشد. 

خانه‌های کارگری حداکثر 5 درصد زمین‌های کشاورزی را اشغال می‌کنند

وی با اشاره به اینکه نباید با افرادی که ناچار هستند در زمین و باغ‌های دو الی پنج هزار متری، خانه‌های کارگری با متراژ زیر 40 متر برای اسکان خود بسازند، برخورد کنیم، تصریح کرد: انتظار داریم مسئولان جهاد کشاورزی و سازمان امور اراضی تدبیری بیندیشد، چرا که حداکثر فضایی که این افراد به نسبت زمین کشاورزی خود اشتغال می‌کنند تنها 5 درصد بوده در حالی که بهره وری تا 400 درصد افزایش پیدا می‌کند. 

احداث اتاق‌های کارگری هیچ آسیبی به زمین‌های کشاورزی کشور نمی‌رساند

این نماینده مردم در مجلس دهم، اظهار کرد: بنده از اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس و مدافع اراضی کشاورزی هستم و اگر احساس کنم با ساخت خانه‌های کارگری ذره‌ای از حقوق بیت المال ضایع شده و آسیب جبران ناپذیری به زمین‌های کشاورزی وارد می‌شود، با آن مخالفت خواهم کرد، اما مسئولان مربوطه باید تفکیکی میان افراد سودجو و افرادی که به دنبال ارتقا بهره وری و تولید هستند، قائل بشوند. مضاف بر این اکثر افرادی که در حوزه انتخابیه‌ام با آنها برخورد شده، افرادی بودند که سال‌ها برای حفظ کیان کشور در جبهه‌های جنگ حضور داشته‌اند، بنابراین شایسته نیست با آنها چنین رفتاری داشته باشیم، ضمن اینکه حقی بر گردن ما دارند و وظیفه داریم مکانی امن برایشان فراهم کنیم. 

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در پایان با طرح این سوال که چرا باید خانه‌های کارگری به جای فرصت طلایی برای توسعه کشاورزی کشور به تهدید تبدیل شوند، خاطر نشان کرد: مخالفت با ساخت خانه‌های کارگری در مزارع کشاورزی با خواسته مردم منافات دارد و از طرفی نباید در موقعیت فعلی کشور که مردم تحت فشار‌های روحی و روانی هستند با رفتار‌های غلط و نسنجیده، استرس و نگرانی آنها را افزایش دهیم. بنابراین تمام متولیان امر باید کمک کند تا اگر مانعی در این مسیر وجود دارد با تدبیر و مدیریت به فرصت طلایی برای توسعه کشاورزی و ارتقاء بهره‌وری تبدیل شود./

پایان پیام

کشاورزی خبرنگار مجلس شورای اسلامی   اخبار برگزیده
  

"مجلس در راس امور است" یعنی جای خدا نشسته؟عباس عبدی در روزنامه اعتماد نوشت: مردم چرا باید افراد مسئولیت ناپذیر را انتخاب کنند؟
مستقل‌آنلاین عباس عبدی روزنامه 

  

سهمیه بنزین این خودروها اصلاح شدیک مقام مسئول در ستاد تنظیم بازار گفت: سهمیه بنزین وانت بار‌ها اصلاح و ابلاغ شده است و اکنون در حال کنترل آن هستیم.
خودروتک بنزین خودرو تنظیم بازار 

  

تبعاتِ «گرانی بنزین» در محاسبات سبد معاش منظور شود/ اصرار بر دستمزد منطقه‌ای در مذاکرات مزدی خطاستنادر مرادی با تاکید بر لزوم محاسبه‌ دقیق سبد معاش، خواستار توجه شرکای اجتماعی کارگران به معیشت رو به افول طبقه‌ کارگر شد.
ایلنا گرانی بنزین خبرنگار 

  

ایران نمی‌خواهد اعلام رسمی خروج از برجام را بر عهده بگیردیک استاد دانشگاه گفت: در صورت فعال شدن مکانیسم ماشه از سوی کشورهای اروپایی باقی‌مانده در برجام، هر نوع همکاری و تعهدی که در برجام مورد پذیرش بود می‌تواند کنار گذاشته شود.
مثلث ایران گاز فرانسه 

  

احتمال تک نرخی شدن قیمت بنزین چقدر است؟اگر چه به نظر می رسد پرونده اصلاح قیمت و الگوی مصرف بنزین بسته شده است، اما با این حال برخی نمایندگان مجلس به دنبال طرحی برای تغییر آن هستند. نماینده پیشین مجلس و استاندار استان گلستان درباره تهیه طرح دوفوریتی نمایندگان برای تک‌نرخی شدن بنزین گفت: اکنون تصمیم نمایندگان مجلس بعید است بتواند نظر مسوولان کشور را تغییر دهد و به این اعتبار ممکن است تلاشی بی حاصل باشد.
خودروتک قیمت بنزین استان گلستان 

  

ویلکرسون: ترامپ یا استعفا می‌دهد یا عزل می‌شوددونالد ترامپ را بدون تردید می‌توان یکی از جنجالی‌ترین روسای‌جمهور تاریخ آمریکا دانست که به‌زعم بسیاری از مفسران و اندیشمندان، اقداماتش قدرت رهبری آمریکا را در جهان به‌ویژه در منطقه حیاتی خاورمیانه به‌شدت کاهش داده است...
مثلث دونالد ترامپ ترامپ خاورمیانه 

  

در حالی که پرونده‌های متعدد فساد ناشی از دلار 4200 تومانی در مراجع قضائی مفتوح و در حال رسیدگی است، دولت در لایحه بودجه سال 99 تداوم توزیع این رانت گسترده را پیش‌بینی کرده است.
نامه نیوز خبرنگار کالاهای اساسی اتاق بازرگانی 

  

رئیس‌جمهور آمریکا با اشاره به ناآرامی‌های اخیر در ایران مدعی عدم حمایت آمریکا از تمعات اخیر در ایران شد.
نامه نیوز دونالد ترامپ ترامپ ایران 

  

برای جلوگیری ازانتشار ویروس آنفلوآنزا حتما بخوانید​اقتصادنیوز: آنفلوانزا یک بیماری حاد و شایع است که شیوع آن در فصول سرد سال و بخصوص در پاییز است. این بیماری به علت درگیری دستگاه تنفسی، بسیار مسری است.
اقتصادنیوز ویروس آنفلوانزا آنتی بیوتیک 

  اخبار داغ
  

اصرار دولت روی ارز 4200 تومانیدر حالی برخی کارشناسان روی حذف ارز 4200 تومانی از اقتصاد کشور اصرار دارند، اما مقامات دولتی معتقدند اگر همین امروز مردم و نظام بپذیرند که ارز 4200 تومانی را به ارز نیمایی که حدود 11 هزار تومان است، تغییر دهیم، بدون استثنا در کالاهای اساسی حداقل 100 درصد افزایش قیمت خواهیم داشت
مستقل‌آنلاین ارز دولتی دولت سخنگوی دولت 

  

تکانه‌های مقطعی بازار غیررسمی ارز، پایدار نیستمدیر اداره صادرات بانک مرکزی با اشاره به ثبات نسبی پایدار در بازار ارز کشور گفت: تکانه‌های غیرمتعارف مقطعی بازار غیررسمی ارز، پایدار نیست.
تسنیم تنظیم بازار ارز نرخ ارز 

  

ایرنا- اندیشکده «شورای آتلانتیک» در تحلیلی نوشت که گزارش‌ها و اظهارات مقام‌های وزارت دفاع آمریکا نشان می‌دهد که کارزار فشار حداکثری واشنگتن، ایران را به لحاظ راهبردی تضعیف نکرده و نفوذ منطقه‌ای این کشور را کاهش نداده است.
نامه نیوز ایران ایرنا هسته ای 

  

جانشین فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: سال‌هاست که آمریکا و متحدانش با ما دشمنی می‌کنند، اما چون نمی‌توانند به ما ضربه بزنند، به سراغ دلدادگان انقلاب اسلامی رفتند.
نامه نیوز سپاه پاسداران قیمت ارز قیمت 

  

نرخ رسمی 14 ارز روی خط ثابتبانک مرکزی امروز پنجشنبه نرخ رسمی 47 ارز را اعلام کرد که 14 واحد پول خارجی ثابت ماند.
ایلنا ارز بانک مرکزی بانک 

  

کاهش ورودی ارزی کشور با ادامه محدودیت بر صادرات کنسانتره مسبا ادامه محدودیت بر صادرات کنسانتره مس، ورودی ارزی کشور از ناحیه محصولات معدنی در مسیر کاهش ادامه‌دار قرار گرفته است.
تسنیم کاهش صادرات خبرنگار صنعت 

  

برگزاری مراسم وزن‌کشی کاپیتان سابق تیم ملی کاراته در مسابقات MMA/ الهامی فردا با فایتر بلاروس مبارزه می‌کند + عکسکاپیتان سابق تیم ملی کاراته در دومین مبارزه خود در سازمان NFJ فردا به مصاف فایتر بلاروس می‌رود.
تسنیم وزن کاراته بلاروس