تمام روستاها را گشته‌ام نه اینکه مثل آقای روحانی با ماشین سر بزنم

من به جرات اعلام می‌کنم که تمام روستاها را گشته‌ام و با دقت مسائل را رصد کرده‌ام. نه اینکه مثل آقای روحانی با ماشین بروم و سر بزنم، تک تک مناطق را شخصا در میان مردم حضور داشته‌ام و از مشکلات مردم خبر دارم. اصلی‌ترین مشکلات مردم هم تبعیض بوده که من پیگیری کرده‌ام.

تمام روستاها را گشته‌ام نه اینکه مثل آقای روحانی با ماشین سر بزنم

امام جمعه سابق لواسان: در بیانیه شورای سیاستگذاری مطالبی گفته شده که روح من هم از آن خبر نداشت

نگرانی‌ها و انتقادات از عزل ناگهانی امام جمعه انقلابی لواسان باعث شد تا شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه بیانیه‌ای صادر کند. بیانیه‌ای که سخنانی را به حجت‌الاسلام لواسانی نسبت داده و بر حجم ابهامات افزوده بود. 

امام جمعه لواسان نه تنها اظهار تمایلش برای خروج از مسئولیت را رد کرد که حتی گفت نمی‌داند چرا حکم وی از سال پیش و برخلاف عرف فقط برای یکسال تمدید شده است. ایشان نداشتن دفتر در لواسان را به شدت رد کرد و حتی آدرس آن را یکبار دیگر اعلام کرد. در این گفت‌وگوی کوتاه به فاصله 15 دقیقه‌ای وی تا مرکز لواسان و حضور فعال بین مردم و اتهام بی‌توجهی به مناطق روستایی و کار فرهنگی هم پرداختیم. حجت‌الاسلام لواسانی با وجود اینکه از اتهامات وارد شده ناراحت بود اما از یک موضوع بسیار خوشحال بود؛ مطرح شدن مجدد مساله عدالت.

*کنار گذاشتن شما محل بحث‌های بسیاری شد. چرا این اتفاق افتاد؟

کسی که هفت سال با مردم بوده و در بطن اجتماع و جزئیات زندگی مردم حضور داشته و علم عدالت و مبارزه با فساد را بلند کرده، تغییر و جابجایی اش ایجاد سوال می‌کند و نباید به سوال مردم بی تفاوت بود. حتی به خود من شفاف اعلام نشده که چرا این اتفاق می افتد. فقط به من اعلام کردند که به این نتیجه رسیده ایم که کسی دیگر جایگزین شود و هیچ دلیلی برای این اتفاق ذکر نشده است.

*به خودتان هم اعلام نکردند؟

معاون شورا به من گفتند که به شما اطلاع خواهیم داد ولی به من هیچ مساله ای اعلام نشد. وقتی به من اطلاع نداده‌اند چه چیزی را باید شفاف‌سازی کنم؟ ضمنا در بیانیه شورای سیاستگذاری مطالبی گفته شده که روح من هم از آن خبر نداشت.

*مثلا چه مطلبی؟

مثل اینکه گفتند در روستاها حضور نداشته‌ام یا کار فرهنگی نکرده‌ام. من واقعا یک بار هم در این مدت تذکر نداشته‌ام که این موارد را رعایت نکرده باشم یا اینکه نظر این بزرگواران این بوده که من انجام وظیفه نکرده باشم.

*اساسا این اتهام واقعیت داشته است؟

خیر به هیچ وجه. لواسان منطقه بسیار وسیعی از ابتدای لشکرک تا بخشی از دشت لار را شامل می‌شود. این منطقه روستاهای متعددی هم دارد. من به جرات اعلام می‌کنم که تمام روستاها را گشته‌ام و با دقت مسائل را رصد کرده‌ام. نه اینکه مثل آقای روحانی با ماشین بروم و سر بزنم، تک تک مناطق را شخصا در میان مردم حضور داشته‌ام و از مشکلات مردم خبر دارم. اصلی‌ترین مشکلات مردم هم تبعیض بوده که من پیگیری کرده‌ام. اساس کار فرهنگی این است که این مسائل حل شود وگرنه اینکه من بدون توجه به این مسائل به مردم بگویم نماز بخوان و آدم خوبی باش که فایده ندارد.

اگر منظور دوستان کار فرهنگی گزارشی است، بله بنده فعال نبوده‌ام ولی اگر منظور حل مسائل و مشکلات مردم است، به هیچ وجه قبول ندارم. اگر هم منظور دوستان بحث شورای فرهنگ عمومی است که شورای فرهنگ لواسان در استان تهران رتبه اول را کسب کرد. من نامه وزارت ارشاد را دارم که از شورای فرهنگ لواسان به عنوان برترین شورای تهران تقدیر شده است. مدیرکل ارشاد تهران به بنده گفتند که من چنین شورای فرهنگ عمومی با قدرت و تسلط امام جمعه سراغ ندارم. در غالب مناطق امام جمعه این مسئولیت را به فرماندار می‌سپارد ولی بنده خودم تمام مدت حضور داشتم و نقش‌آفرین بودم. البته باز تاکید می‌کنم که من مساله فرهنگ را بسیار مبنایی می‌دانم و اساسا دوگانه‌ای بین فرهنگ و عدالت هم قائل نیستم.

• در بیانیه شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گفته شده که شما خودتان مایل بودید که مسئولیت را ترک کنید.

این حرف بسیار مرا ناراحت کرد. من اصلا چنین صحبتی نداشته‌ام. سال گذشته در جلسه با آقای نوری معاون شورای سیاستگذاری عرض کردم که اگر نظر مرا بخواهید این روند باید ادامه پیدا کند. من و مردم تازه با هم اخت شده‌ایم و مسائل منطقه را کاملا مسلط هستم. نظر من بر ادامه کار نه به صورت یک ساله بلکه حداقل تا کامل شدن ده سال مسئولیتم بود و البته اگر شما نخواهید هم سجده شکر به جا خواهم آورد. بنابراین بنده نه استعفا داده‌ام و نه اظهار تمایل برای ترک این مسئولیت داشته‌ام. هیچگاه هم اظهار خستگی یا پشیمانی نداشته‌ام و همواره تاکید کرده‌ام که نظر مشورتی من این است که روند باید ادامه پیدا کند.

*به نظر می‌رسد در متن هم تناقض هست. ابتدا گفته شده که شما می‌خواستید این مسئولیت را ترک کنید و بعد هم درخواست تمدید یک ساله داشته‌اید!

اولا که هیچ بحثی درباره یک ساله بودن ادامه مسئولیت نشد. هیچ چیزی هم به من اعلام نشد و من از طریق یک کارمند متوجه شدم که مدت تمدید یک سال است. بعد از پیگیری من هم هیچ دلیلی برای یک ساله بودن این حکم تمدید اعلام نشد. من هم نمی‌دانستم که این یک ساله بودن به معنای پایان کار است یا قرار بوده چیزی را بررسی کنند.

*این مساله هم مطرح شده که محل سکونت شما در لواسان نبوده است.

اولا که من این موضوع را با خود دوستان در میان گذاشته بودم و هیچ مخالفتی نکرده بودند.

ثانیا اینکه قرار بود شهرداری مکانی در اختیار ما قرار دهد و از قضا مکان بسیار شیک و مناسبی هم بود. از معاون وقت شهرداری سوال کردم که این مکان را شما چطور می‌گیرید؟ گفتند یه کارهایی می‌کنیم، تراکم می‌فروشیم. خب این یعنی حرام. من گفتم این کار حرام است و من نمی‌خواهم و قبول نکردم. پول شخصی هم نداشتم که با هزینه‌های منطقه لواسان بتوانم آن جا ساکن شوم و زندگی کنم. گذشته از این، به من یک ماشینی از شهرداری دادند که هزار منت می‌گذاشتند و من این را هم پس دادم و گفتم نمی‌خواهم دستم زیر ساطور شما باشد. این امام جمعه اصلا نمی‌تواند حرف بزند و مقابل مفاسد بایستد. در نتیجه من آمدم به نزدیک‌ترین نقطه ممکن به مصلای لواسان ساکن شدم و یک ربع تا دفتر و محل نماز جمعه فاصله دارم. جالب این است که مسافت من از آن نقطه‌ای که شهرداری لواسان در نظر گرفته بود به اندازه مسافتی است که همین حالا تا مصلا دارم. گذشته از همه اینها، من درون مردم بودم و مردم منطقه به این موضوع شهادت می‌دهند. هر کسی شبهه دارد می‌تواند از مردم محلی سوال کند و ارزیابی کند. ضمن اینکه این موضوع نه فقط برای لواسان، بلکه بسیاری از مناطق دیگر نیز صادق است که البته آقایان مشکلی با آنان ندارند. ما مناطقی داریم که امام جمعه بیست کیلومتر با محل اقامه نماز فاصله دارد و هیچ خللی هم در انجام وظایف خود ندارد و کسی هم اشکالی به آنان نمی‌گیرد.

*در بیانیه شورا آمده که شما دفتری در لواسان نداشته‌اید.

این اوج بی‌انصافی است. امام جمعه قبلی لواسان دفتری در این منطقه نداشت و بنده به محض ورودم، دفتر امام جمعه را خودم ساختم و تاسیس کردم. بنده از اول صبح تا آخر وقت در محل کارم حضور داشتم و بجز زمان‌هایی که برای تدریس به حکیمیه می‌رفتم، باقی زمان را در دفتری بودم که خودم ساختم و قبل از من وجود نداشت. من بخاطر رسیدگی به مشکلات مردم و منطقه آن قدر زمان گذاشتم که حتی الان بابت اینکه درس‌های کمتری ارائه دادم به دانشگاه بدهی دارم. البته محل تدریس من هم فاصله کمی با لواسان دارد و رفت و آمد من زمان زیادی نمی‌گرفت. امام جمعه جدید هم البته هیات علمی دانشگاه خوارزمی هستند و فاصله ایشان از منطقه ماموریت از من بیشتر است.

*اینها چیزهایی است که قابل ارزیابی است. مثلا گفته شده دفتر ندارید اگر درست نیست آدرس آن موجود است و قابل صحت سنجی است.

بله صددرصد. آدرس ما لواسان میدان قائم. مصلی لواسانات. طبقه اول ستاد است، طبقه دوم دفتر است. همه اینها کاملا مشخص است. اصلا دفتر را خودم ساختم. قبلا اینجا دفتر نداشته است. الان امام جمعه جدید برود لواسان دفتر آماده دارد.

ببینید من نظرم این است که عزل، برکناری، تغییر، جابه جایی یا هر اسمی که می‌خواهند روی آن بگذارند، این حق شورای سیاست گذاری است. تا به من گفتند من گفتم کی کنار بروم، اصلا بحث نکردم چون حق‌شان است. اما از طرف دیگر حق مردم است که شفاف توضیح داده شود که دلیلش چه هست. مثلا گفته شده بسیج و سپاه مخالف شما بوده‌اند اما فرمانده سپاه ناحیه زنگ زده و می‌گوید محال است چنین حرفی زده باشم. خب اینها من را به شک می‌اندازد.

*شورا در بیانیه می‌گوید ما نه به مصلحت می‌دانیم و نه مقدور است که در این مورد صحبت کنیم.

خب حالا که گفتند! به من گفتند این فقط کسی است که کار رسانه‌ای می‌کند و فقط با چند تا عدالت‌خواه طرف است و با بقیه مردم بیگانه است! من معتقدم دوستان ما باید شفافیت را حق مردم بدانند و هیچ مشکلی ندارد بگویند شما به این دلیل دیگر در لواسان نباشید. من مخالفتی نمی‌کنم و الان هم مخالفتی ندارم. حق‌شان است که اینکار را بکنند اما مردم هم حق دارند. الان مردم از من می‌پرسند که چه شده، چه جوابی باید بدهم؟ دروغ بگویم؟ اگر دروغ بگویم که دیگر نمی‌توانم امام جماعت باشم و عدالت ندارم.

*اگر نکته‌ای دارید بفرمایید.

من فکر می‌کند از یک جهت این حرکت اسباب خیر شد. ازین جهت که بحث عدالت دوباره پررنگ شد و جوانان مجدد فعال شدند. من خیلی امیدوار شدم. جوانان آمدند حرف زدند. من موضوعیت ندارم. بحث عدالت مهم است. معتقدم کاری که رهبر ما در این سی سال با زحمت روی عدالت انجام داد و پرکاربردترین واژه در کلام ایشان عدالت است دارد به ثمر می‌رسد. این خیلی عالی است. خدا ان‌شاءالله عاقبت همه را بخیر کند تا بتوانیم خدمت‌گذار جمهوری اسلامی باشیم./رجانیوز

آنچه دیگران میخوانند : نام نویسی 50 هزار نفر برای پیاده روی اربعین جدیدترین عکس شهره سلطانی

تهران شورای فرهنگ عمومی جمهوری اسلامی   اخبار برگزیده
  

دستور لغو اجرای سند 2030 صادر شددبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی: هفت مصوبه مهم این شورا که مدت‌ها بر زمین مانده بود،از سوی رئیس‌جمهور و رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی برای اجرا به دستگاه‌های مربوط ابلاغ شد...
مستقل‌آنلاین شورای عالی انقلاب فرهنگی زمین رئیس جمهور 

  

مدیرکل آژانس آمد و رفت، ما از توافق صورت گرفته بی‌اطلاعیم/ اسلامی فردا به نمایندگان ملت توضیح دهدنماینده قم در مجلس در تذکر شفاهی خواستار دعوت و توضیح رئیس سازمان انرژی اتمی درخصوص توافق صورت گرفته با مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، شد.
ایلنا آژانس بین المللی انرژی اتمی مجلس شورای اسلامی قانون 

  

اعتراف خبرنگار عربستانی بعد از بازی: استقلال غول آسیاستخبرنگار عربستانی در تحلیل بازی الهلال و استقلال، گفت: الهلال به خاطر بازی در زمین بی طرف شانس زیادی آورد.
خانه فوتبال خبرنگار بازی استقلال 

  

طرح نمایندگان برای تحقیق و تفحص مدیریت مقابله با کرونا در دولت روحانیفارس/ 40 نفر از نمایندگان در طرح خود برای تحقیق و تفحص از ستاد ملی مقابله با کرونا، مدعی شدند که دلایل سوء مدیریت کرونایی دولت روحانی، علت تغییر در پروتکل درمانی و داروها، تخصیص ارز واردات دارو و علت تاخیر در واکسیناسیون باید بررسی شود.
مثلث مجلس شورای اسلامی وزارت بهداشت دولت دوازدهم 

  

واردات واکسن جایگزین سیاست تولید واکسن شد | چرا برکت به نتیجه نرسید؟«اینکه بعضا گفته می شود «نگذاشتند دولت قبل واکسن بخرد»، کاملا عاری از حقیقت است؛ زیرا در دولت جدید شخص آیت الله رئیسی در تماس با رئیس جمهور چین درخواست خرید 90 میلیون دز واکسن را مطرح کرد و با پذیرش «شی جینپینگ» روند واردات واکسن «سینوفارم» یکباره متحول شد»؛
۵۵ آنلاین واردات تولید وزارت بهداشت 

  

اشخاصی مانند موسوی خوئینی‌ها همچنان امکان ارتباط و گفت‌وگو با حاکمیت را دارند/ ظرفیت روحانی، لاریجانی و ناطق نوری می‌تواند در بزنگاه‌های کشور، کنار یکدیگر قرار گیردیک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: از نظر حاکمیت و بخش اصلی قدرت، اصلاح‌طلبان یکدست نیستند بنابراین اشخاصی از اصلاح طلبان هستند که مورد اعتماد حاکمیت باشند و از گذشته امکان گفت‌گو داشتند و امروز نیز این گفتمان ادامه دارد.
ایلنا حسن روحانی علی اکبر ناطق نوری مشروطه 

  

حمله تند یک نماینده به روحانی: ما تحریم پرزیدنت روحانی بودیم!انتخاب/ پس از نماینده کاشمر، نماینده اراک هم خواستار محاکمه روحانی شد.
نامه نیوز بنیامین بهادری کار مجلس شورای اسلامی 

  

سطح حساس برای بازار ارز/ دامنه پیش روی قیمت دلاردیشب در معاملات پشت خطی تمایل به خرید دلار در بازار ارز بیشتر بود و به همین دلیل، قیمت دلار توانست خود را تا محدوده 27 هزار و 300 تومان بالا بکشد.
اقتصادنیوز ارز قیمت دلار 

  

محمد هاشمی: نوبت به اصلاح‌طلبان هم می‌رسدقدرت رسمی را محدود کند. یادمان هست که لیست خبرگانِ منسوب به مرحوم آیت‌الله هاشمی رأی آورد یا در انتخابات مجلس دهم لیست اصلاح‌طلبان رأی آورد.
فردا محمد هاشمی اصلاح طلبان مجلس دهم 

  

جزئیات حذف محدودیت سنی در واکسیناسیون کروناآیا محدودیت سنی در واکسیناسیون کرونا برداشته شده است؟ فرمانده ستاد مقابله با کرونای تهران درباره ماجرای مطرح شده در فضای مجازی در خصوص برداشته شدن محدودیت سنی در واکسیناسیون کرونا توضیح داد.
مستقل‌آنلاین واکسیناسیون تهران فضای مجازی 

  

تمام روستاها را گشته‌ام نه اینکه مثل آقای روحانی با ماشین سر بزنممن به جرات اعلام می‌کنم که تمام روستاها را گشته‌ام و با دقت مسائل را رصد کرده‌ام. نه اینکه مثل آقای روحانی با ماشین بروم و سر بزنم، تک تک مناطق را شخصا در میان مردم حضور داشته‌ام و از مشکلات مردم خبر دارم. اصلی‌ترین مشکلات مردم هم تبعیض بوده که من پیگیری کرده‌ام.
مستقل‌آنلاین تهران شورای فرهنگ عمومی جمهوری اسلامی 

  

هیچ مرز زمینی برای تردد به عتبات باز نیست مردم مراجعه نکنند + فیلمهیچ مرز زمینی برای تردد به عتبات باز نیست و زائران فریب تبلیغات فضای مجازی سفر زمینی به عتبات را نخورند.
۵۵ آنلاین حمل و نقل تبلیغات فضای مجازی 

  

قرائت یک گزارش درباره روحانی در دستور کار مجلسفارس/ قرائت گزارش استنکاف حسن روحانی از و سازمان برنامه از اجرای قانون پتروپالایشگاه‌ها و چرایی تأخیر چندماهه در ترخیص کالاهای اساسی از گمرک بخشی از دستور کارهای صحن علنی مجلس است.
مثلث حسن روحانی دریای خزر خودرو 

  

مصباحی مقدم: FATF در دستور کار مجمع قرار نداردبررسی دوباره FATF بستگی به تحریم‌های آمریکا دارد. اگر تحریم‌های آمریکا لغو شود احتمال دارد دوباره FATF در مجمع مورد بررسی قرار گیرد.
فردا غلامرضا مصباحی مقدم کار مجمع تشخیص مصلحت نظام 

  

نرخ ارز دلار سکه طلا یورو امروز شنبه 1400/06/20| عقب نشینی طلا و دلارسکه امامی امروز با کاهش 0.57 درصدی، از 12,210,000 (دوازده میلیون و دویست و ده هزار) تومان به 12,140,000 (دوازده میلیون و یکصد و چهل هزار) تومان رسید..قیمت طلا و دلار هم پایین رفت.
اقتصادنیوز ارز دلار یورو 

  اخبار داغ
  

پیش بینی بورس در آخرین هفته تابستان 1400اقتصادنیوز: بورسی‌ها به استقبال آخرین هفته کاری تابستان می‌روند در حالی که نیروهای صعودی بازار کمرنگ‌تر از هفته‌های قبل هستند و باد پائیزی در بازار سهام وزیدن گرفته است.
اقتصادنیوز سهام 

  

تهران و بسیاری از شهرها از وضعیت قرمز کرونا خارج شدند به گزارش خبرگزاری مهر، رنگ‌بندی 27 شهریور 1400 در اپلیکیشن ماسک منتشر شد. بر اساس اطلاعیه اپلیکیشن ماسک، بناب، تبریز، مراغه، مرند، ملکان و میانه در آذربایجان شرقی، ارومیه، اشنویه، بوکان، پیرانشهر، تکاب، چالدران، چایپاره، خوی، سردشت، سلماس، شاهین دژ، شوط، ماکو، مهاباد، میاندوآب و نقده در آذربایجان غربی، قدس در تهران، بردسکن، خلیل آباد و درگز در خراسان رضوی، بندرماهشهر، شوش، شوشتر…
مهر تهران ارومیه بهار 

  

جهت ورود به سایت ثبت نام واکسن کرونا اینجا کلیک کنیدهم اکنون متولدین 1363 و قبل از آن می توانند با ورود به سایت سلامت http://salamat.gov.ir/ جهت دریافت سهمیه واکسن کرونا خود اقدام کنند.
شما‌نیوز وزارت بهداشت بهزیستی مصاحبه 

  

رنگ بندی کرونایی کشور/ تهران از وضعیت قرمز خارج شد/ عکستهران و بسیاری از شهرها از وضعیت قرمز کرونا خارج شدند.
خبرفوری رنگ تهران عکس 

  

روزهای سختِ کرونایی "خاله شادونه" روی تخت بیمارستان/ عکسمجری برنامه‌های کودک تلویزیون در صفحه اینستاگرامی‌اش عکسی منتشر کرده که نشان می‌دهد به علت کرونایی ش
خبرفوری بیمارستان عکس کودکان 

  

آخرین رنگ بندی کرونایی در کشور / تهران نارنجی شدبا عبور اکثر مناطق کشور از قله موج پنجم و کاهشی شدن روند بستری، تهران و بسیاری از شهرها از وضعیت قرمز کرونا خارج شدند.
گسترش رنگ تهران مهاباد 

  

بالاخره نوبت واکسن کرونا دهه شصتی ها شد | سایت ثبت نام واکسن کرونامتولدین 1363 به پایین از امروز میتوانند در سایت سلامت ثبت نام کنند و سهمیه واکسن کرونا را دریافت کنند.
شما‌نیوز وزارت بهداشت مصاحبه ازدواج 

  

چطور سرمایه گذاری مطمئنی در بورس داشته باشیم؟برای اینکه در بورس سرمایه گذاری مطمئنی داشته باشیم نیاز است که به چند نکته توجه داشته باشیم.
شما‌نیوز سرمایه درآمد مصاحبه 

  

واردات دو میلیون دُز واکسن کرونا به کشورمعاون فنی گمرک گفت: تا ساعاتی دیگر 2 میلیون دُز واکسن دیگر به کشور وارد می‌شود.
گسترش گمرک 

  

وضعیت بورس در هفته آینده چگونه خواهد بود؟هفته گذشته بازار سهام با افت شاخص رو به رو شد و به کانال یک میلیون و 488 هزار واحد رسید؛ شاخص هم‌وزن هم در تمام روزهای هفته گذشته با افت رو به رو شد و این مساله نشان از روند نامتعادل و منفی گروه‌های کوچک بازار داشت.
شما‌نیوز واردات خودرو خودرو سهام 

  

کاهش 6 درصدی میزان مرگ و میر تهرانی ها توسط کرونافرمانده ستاد مقابله با کرونای تهران از کاهش 6 درصدی میزان مرگ و میر تهرانی توسط کرونا نسبت به هفته گذشته، خبر داد.
شما‌نیوز مرگ ازدواج نوید محمدزاده 

  

نرخ ارز دلیل اصلی افزایش قیمت سکه و طلادبیر اتحادیه طلا و جواهر از تاثیر جدی بازار داخلی ارز بر قیمت سکه و طلا خبر داد.
شما‌نیوز ارز افزایش قیمت قیمت 

  

آخرین آمار از وارادات واکسن کرونا به کشورطبق گزارش‌های رسمی با واردات اخیر، میزان ورود واکسن به کشور به بیش از 58.3 میلیون دُز رسیده است.
گسترش واردات هند گمرک