ایلنا   |  گوناگون  |  

تخصیص پنج هزار میلیارد تومان برای اجرای طرح همسان‌سازی حقوق بازنشستگان قطعی شد

علیرضا محجوب گفت: در ابتدای هفته جاری تخصیص پنج هزار میلیارد تومان از اعبتار مورد نیاز برای اجرای طرح همسان‌سازی حقوق بازنشستگان قطعی شد.

تخصیص پنج هزار میلیارد تومان برای اجرای طرح همسان‌سازی حقوق بازنشستگان قطعی شد

علیرضا محجوب گفت: در ابتدای هفته جاری تخصیص پنج هزار میلیارد تومان از اعبتار مورد نیاز برای اجرای طرح همسان‌سازی حقوق بازنشستگان قطعی شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علیرضا محجوب صبح امروز (25 بهمن ماه) در نشست صمیمانه با زنان بازنشسته شهرستان ری که در محل خانه کارگر این شهرستان برگزار شد، با تاکید بر اینکه همسان‌سازی حقوق حق همه بازنشستگان است، اظهار کرد: تامین اجتماعی اجرا نکردن همسان‌سازی طرح  حقوق بازنشستگان را به دلیل کمبود اعتبار عنوان می‌کند به همین دلیل با پیگیری‌هایی که داشته‌ایم در قالب بودجه 99 در کمیسیون تلفیق تصویب شد که دولت 50 هزار میلیارد تومان از بدهی خود را پرداخت کند تا همسان‌سازی حقوق بازنشستگان محقق شود.

وی ادامه داد: هم اکنون طرح همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در دستور کار قرار گرفته و برای آن فرمول‌های متعددی پیشنهاد شده این است که در قالب همسان ترمیم حقوق از کف صورت بگیرد و بخش‌های دیگر نیز از این همسان‌سازی منتفع شوند.

محجوب با بیان اینکه برای محقق شدن این موضوع مذاکرات متعددی و در دستگاه‌های ذیربط انجام شده، افزود: در کمیسیون تلفیق مجلس تصویب شد که دولت در قالب سهام و اموال به میزان 50 هزار میلیارد تومان به تامین اجتماعی واگذار کند. از آنجا که پیشتر دولت مصوبه مجلس را اجرا نکرده بود پس از مذاکره مدیرعامل تامین اجتماعی با معاون اول رییس جمهور تاکنون 25 هزار میلیارد تومان آن نهایی شده است.

وی درباره آخرین وضعیت تخصیص اعتبار به این طرح اظهار کرد: در ابتدای این هفته مدیرعامل تامین اجتماعی خبر داد که تخصیص پنج هزار میلیارد تومان از 25 هزار میلیارد تومان مذکور به صورت قطعی شده است.

دبیرکل خانه کارگر با اشاره به تلاش‌های انجام شده برای اجرای این طرح توسط خانه کارگر گفت: آنچه برعهده ما بوده و برای دفاع از حق کارگران؛ انجام داده‌ایم و اکنون منتظر هستیم تا با پرداخت بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی این طرح اجرا شود.

محجوب اضافه کرد: دستورالعمل‌ها و آیین‌نامه‌های مربوط به نحوه اجرای این طرح پس از تخصیص اعتبار تدوین خواهد شد اما آنچه که مدنظر ماست دریافت حقوق حقه کارگران و رضایت آنهاست.

علیرضا محجوب سازمان تامین اجتماعی خبرنگار   اخبار برگزیده
  

رییس انجمن تغذیه استان اصفهان با اشاره به توصیه های تغذیه ای برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا، تأکید کرد: توصیه های تغذیه ای برای سالمندان، کودکان، زنان باردار و افراد مصرف کننده کورتون یا افراد مبتلا به سرطان بسیار مهم است و باید جدی تر گرفته شود.
نامه نیوز تغذیه مواد غذایی سیستم ایمنی 

  

برخورد جدی پلیس با فروشندگان خودرو با قیمت کاذبسردار رحیمی به سودجویانی که در فضای مجازی به صورت ناگهانی قیمت دلار و خودرو را به صورت فضایی بالا می‌برند، هشدار داد.
خودروتک پلیس خودرو قیمت 

  

اتفاقی که باعث کاهش قیمت خودروهای وارداتی می شودرئیس سابق خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان ایران گفت: برای مدیریت بازار خودرو باید وضعیت خودروهای دپو شده در انبار گمرکات نیز تعیین و تکلیف شود. قطعا با آزادسازی این خودروها قیمت خودرو در بازار فروکش خواهد کرد.
خودروتک قیمت صنعت معدن 

  

دلیل کاهش مشارکت مردم در انتخابات مجلس یازدهم چه بود؟اقتصادنیوز: روزنامه اعتماد نوشت: میزان مشارکت مردم در انتخابات برآیندی از اعتماد مردم به میزان قرار گرفتن رای‌شان در تحولات و مناسبات حقیقی و حقوقی ساختار قدرت است. به این اعتبار به میزانی که اعتماد مردم بیشتر باشد، بالطبع مشارکت مردم نیز بیشتر خواهد شد و از این منظر کاهش مشارکت مردم در هر انتخابات باید حاوی علامتی روشن به نهادهای قدرت در کشور باشد.
اقتصادنیوز رقابت انتخاباتی انتخابات مجلس روزنامه 

  

ذوالنور: روحانی نگفت که می خواهم با گرانی بنزین جیبتان را بزنم!رئیس جمهور دروغ گفت که به مردم یارانه معیشتی می دهد. روحانی نگفت که می خواهد با گرانی بنزین جیبتان را بزند و هزینه های زندگی را سه برابر و همان یارانه معیشتی را هم قطع کند!
مستقل‌آنلاین مجتبی ذوالنور مجلس شورای اسلامی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی 

  

دستور دادند هیچ اطلاعات آماری در مورد کرونا در ایران گفته نشود!رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم در تلویزیون می گوید که وزارت بهداشت دستور داده است که هیچ گونه اطلاعات آماری از شیوع بیماری کرونا در ایران داده نشود.
مستقل‌آنلاین ایران قم تلویزیون 

  

معاون وزیر بهداشت: 80 درصد مبتلایان به کرونا نیاز به درمان خاصی ندارندمعاون وزیر بهداشت با بیان اینکه ویروس کرونا دومین عامل شایع سرماخوردگی است و مسئله جدیدی نیست، گفت: آمریکایی‌ها تلاش کردند که در نام این ویروس، پسوند "چینی" بیاورند که این مسئله با مخالفت سازمان بهداشت جهانی روبرو شد.
۵۵ آنلاین سازمان بهداشت جهانی درمان ویروس 

  

دو آزمایشگاه مدرن دنیا را برای کرونا در اختیار داریم/ قرنطینه‌سازی تجربه‌ای شکست خورده استرییس اداره بیماری‌های واگیردار وزارت بهداشت گفت: تجربه قرنطینه‌سازی سال‌ها پیش در برخی جاهای دنیا انجام شده و شکست خورده است.
ایلنا گرانی وزارت بهداشت ویروس 

  

چهره جنجالی بیمارستان جم در ماجرای فوت کیارستمی در اتاق استاد شجریان/ عکسپزشکی که در ماجرای نارضایتی ها پس از فوت عباس کیارستمی با انتشار عکسش در فضای مجازی جنجال به پا کرد حالا در اولین عکس منتشرشده از اولین ملاقات استاد شجریان در کنار شهرام ناظری ایستاده است. این بار اما تیم پزشکی استاد شجریان با تمام قوا ایستاده اند و خانواده ایشان نیز با رضایت کامل بیمارستان جم را برای رسیدگی به بیماری ایشان انتخاب کرده اند.
مملکت‌آنلاین بیمارستان عباس کیارستمی عکس 

  

سردار جلالی: فعلا قرار نیست منطقه یا شهری قرنطینه شودرئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه در چرخه اقدامات پدافند زیستی احتمال قرنطینه زمانی است که انتشار ویروس از کنترل خارج شود، گفت: فعلا قرار نیست منطقه یا شهری قرنطینه شود.
مثلث پدافند غیرعامل انتخابات مجلس درمان