گسترش   |  اجتماعی  |  

نحوه درمان ریزش مو در آقایان

با توجه به شیوع ریزش مو در بین آقایان در این مقاله به معرفی برخی روش‌ها و پکیج‌های درمان ریزش مو در آقایان می‌پردازیم.

نحوه درمان ریزش مو در آقایان

در طول چند ماه گذشته، تعداد مراجعان برای درمان ریزش مو به داروخانه آنلاین مهتاطب افزایش زیادی داشته و در حالی که بیشتر مردم درگیر ترس از ابتلا کرونا و عوارض آن بوده اند، مسائل جانبی و تاثیری که اضطراب و استرس ناشی از آن بر سلامت و زندگی همه ما گذاشته کمتر دیده و بررسی شده‌اند.

آن طور که به نظر می‌رسد یکی از نخستین علائم اضطراب‌های اخیر، افزایش ریزش مو در مردم است و به همین دلیل اگر احساس می‌کنید در چند ماه اخیر ریزش موهایتان افزایش پیدا کرده تصویه می‌کنیم علاوه بر استفاده از محصولات و روش‌های عنوان شده در این مقاله برای درمان ریزش مو، سعی کنید تا حد امکان از استرس‌های خود کم کنید، تا بتوانید بهترین نتیجه را از این روش‌های درمانی بگیرید.

درمان ریزش مو در مردان

 به طور کلی، برای درمان ریزش مو ابتدا لازم است به یک دکتر متخصص پوست و مو مراجعه کنید، تا با انجام آزمایش علت ریزش موی شما مشخص شود تا بهترین روش برای درمان ریزش موی شما مشخص شود. اگر ریزش موی شما به دلیل مصرف داروئی خاص، ابتلا به بیماریهای خاص یا کمبود ویتامین و مواد معدنی باشد، معمولاً با قطع دارو، درمان بیماری و یا مصرف قرص‌های مولتی ویتامین مینرال ریزش موی شما درمان می‌شود و نیازی نیست از داروهای ضد ریزش مو استفاده کنید.

اما اگر ریزش موی شما به دلیل مسائل ارثی باشد که در بیشتر موارد ریزش مو در مردان ارثی است، استفاده از روش‌های زیر می‌تواند در بسیاری موارد ریزش موی شما را درمان کند.

استفاده از پکیج‌های ضد ریزش مو:

نخستین قدم برای درمان ریزش موی ارثی در مردان استفاده از پکیج‌های ضد ریزش مو است که این پکیج‌ها شامل 5 محصول زیر می‌شود:

 قرص فیناستراید

 محلول ماینوکسیدیل %5 پاک دارو

 شامپو کافئین C1 آلپسین

 تونیک گیاهی T2 سریتا

 قرص نورکرین یا هیرویت

شامپوی ضد ریزش

قرص فیناستراید:

فیناستراید بهترین درمان برای جلوگیری از ریزش مو است و هنوز هیچ روش درمانی در دنیا تاثیر قرص فیناستراید را در جلوگیری از ریزش مو نداشته است و تنها روشی است که تحقیقات موثر بودن آن را در کاهش و درمان ریزش مو تایید کرده‌اند. البته استفاده از قرص فیناستراید نیاز به نسخه پزشک دارد به این دلیل که فیناستراید، سطح هرمون دی-هیدروتستوسترون که عامل اصلی ریزش مو است، را در بدن شما کاهش می‌دهد و می‌تواند عوارض جانبی زیادی به همراه داشته باشد.

عوارض جانبی فیناستراید:

فیناستراید ممکن است در مردان باعث کاهش میل جنسی شده و در صورتی که ورزش بدنسازی انجام می‌دهید بر روی حجم و فرم عضلات تاثیر منفی داشته باشد. اما در بیشتر موارد این عوارض موقتی بوده و پس از قطع مصرف دارو، این عوارض جانبی از بین می‌روند. در دوران مصرف قرص فیناستراید، به دلیل تغییرات هرمونی که در بدن مردان به وجود می‌آید، توصیه می‌کنیم، بچه دار نشوید، چون می‌تواند سلامت جنین به خطر بیفتد. حتماً قبل از مصرف، با یک دکتر متخصص مشورت نموده و فقط با نسخه پزشک آن را مصرف نمائید.

همراه با قرص فیناستراید برای اینکه بتوانید بهترین نتیجه را بگیرید باید از یک پکیج درمانی برای ریزش مو هم استفاده کنید. بهترین پکیج محصولاتی که می‌توانیم پیشنهاد می‌دهیم و بهترین نتیجه را از آن حاصل شده است، محلول ماینوکسیدل محلول ماینوکسیدیل %5 پاک دارو، شامپو کافئین C1 آلپسین، تونیک گیاهی T2 سریتا و قرص نورکرین مردانه است. البته با توجه به اینکه قیمت قرص نورکرین زیاد است، می‌توانید به جای آن از قرص هیرویت هم استفاده کنید و تقریبا همان نتیجه را بگیرید.

ماینوکسیدیل و کافئین هر دو باعث افزایش خون رسانی به سلول‌های کف سر می‌شوند و در نتیجه با تحریک فولیکیل‌های مو باعث رشد موهای تازه روی سر می‌شوند. تونیک گیاهی سریتا هم به دلیل داشتن عصاره‌های گیاهی به عنوان مکمل به تقویت موهای تازه رشد کرده کمک می‌کند. در کنار این محصولات قرص نورکرین یا هیرویت، به دلیل داشتن ترکیبات کاملی از ویتامین‌ها و مواد معدنی به رشد موهای جدید و تقویت و درمان ریزش موهای سر می‌توانند کمک زیادی کنند.

طرز استفاده از پکیج درمان ریزش مو

 محلول ماینوکسیدیل و تونیک گیاهی را یک شب در میان استفاده نمائید به این صورت که یک شب از محلول ماینوکسیدیل 5% پاک دارو استفاده کرده و شب بعد از تونیک گیاهی T2 سریتا استفاده نمائید و اجازه دهید مواد تا صبح روز بعد روی سر شما بمانند.

 سپس یک روز در میان سر خود را با شامپو آلپسین C1 که حاوی کافئین است به مدت 3 تا 4 دقیقه ماساژ داده و سپس آبکشی نمایید.

 قرص نورکرین مردانه در یک وعده صبح و یک وعده شب (روزانه 2 عدد) استفاده نمایید و اگر قرص هیرویت را به جای قرص نورکرین استفاده می‌کنید، قرص هیرویت را باید روزی 1 عدد بعد از غذا مصرف کنید.

مهم‌ترین نکات در استفاده از پکیج‌های درمان ریزش مو

 قرص فیناستراید را به طور منظم و بر اساس تجویز دکتر خود مصرف کنید. به هیچ وجه میزان مصرف و دوز مصرف خود را بدون اطلاع دکتر متخصص تغییر ندهید به این دلیل که مصرف فیناستراید می‌تواند عوارض جانبی زیادی داشته باشد.

 معمولاً در ابتدا دوره مصرف ماینوکسیدیل، ریزش موهای شما افزایش می‌یابد به این دلیل که ماینوکسیدیل باعث ریزش موهای ضعیف و رویش موهای جدید و ضخیم تر می‌شود. در نتیجه در ابتدای دوره مصرف ماینوکسیدیل موهای ضعیف شما با سرعت بیشتری می‌ریزند تا جای خود را به موهای جدید و ضحیم بدهند. اگر در ابتدا دوره مصرف ریزش مویتان زیاد شد، نترسید و نگران نشوید.

 مصرف ماینوکسیدیل به افراد زیر 18 سال و بالای 65 سال توصیه نمی‌شود.

 اگر کف سرتان زخم شده است، از ماینوکسیدیل استفاده نکنید و حتماً این موضوع را به دکتر خود اطلاع دهید.

 قرص نورکرین و یا هیرویت را حتماً بعد از غذا و با معده پر مصرف کنید. خوردن این قرص‌ها با معده خالی می‌تواند باعث معده درد شوند. بهتر است قرص هیرویت را صبح و پس از صبحانه بخورید چون ویتامین‌های B با معده خالی یا پس از وعده غذائی سبک بهتر جذب بدن می‌شوند.

 قرص‌های نورکرین و هیرویت در بعضی افراد باعث افزایش اشتها می‌شوند، به همین دلیل بهتر است در دوره مصرف این قرص‌ها حتماً مراقب رژیم غذایی خود باشید تا افزایش وزن پیدا نکنید.

بر اساس تجربه‌ای و بازخوردی که از مراجعان داروخانه آنلاین مهتاطب به‌دست آمده است، استفاده صحیح و منظم از قرص فیناستراید همراه با پکیج محصولات عنوان شده، در موارد بسیاری باعث قطع و درمان ریزش مو و رشد موها جدید شده است. در انتها می‌توانید برای اطلاع بیشتر از علل و روش‌های درمان ریزش مو اینجا کلیک کنید.

 

 

درمان مو داروخانه   اخبار برگزیده
  

اگر روحانی و احمدی ‌نژاد با هم رقابت کنند، احمدی نژاد پیروز می شوددولت آقای روحانی، دولت یکدست و وزرا هم از یک جناح نبوده و بعضا حتی همفکر شخص حسن روحانی هم نبوده‌اند. او موجب شده نوعی نارضایتی و ناخشنودی از جانب مردم و رای‌دهندگان به او ایجاد شود. دولت روحانی در سطح ملی موفق نبوده است.
مستقل‌آنلاین حسن روحانی روزنامه وام 

  

سخنرانی روحانی ساعت 9 امشب در مجمع عمومی سازمان مللتمام وجوه جهان امروز متأثر از کرونا است آنچنانکه هفتاد و پنجمین مجمع عمومی سازمان ملل نیز با سخنرانی‌های ضبط شده‌ی سران برگزار خواهد شد
۵۵ آنلاین سازمان ملل نیویورک توئیتر 

  

برای انتخابات 1400 با شخصیت‌ها و احزاب تاثیرگذار اصلاح‌طلب رایزنی می‌کنیمدر جلسه شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی ایران، موضوع انتخابات1400 مورد بررسی قرار گرفت. همچنین غلامحسین کرباسچی گزارشی از دیدار با مهدی کروبی ارائه داد.
ایلنا انتخابات ریاست جمهوری اصلاح طلبان غلامحسین کرباسچی 

  

دارویی برای تعدیل پاسخ التهابی در کووید-19 شدیدمحققان "دانشگاه مالاگا"(University of Malaga) و "مرکز نانوپزشکی و زیست فناوری اندلس"(BIONAND) اسپانیا در مطالعه اخیرشان اظهار کرده‌اند از یک دارو می‌توان برای تعدیل پاسخ التهابی در موارد شدید کووید-19 استفاده کرد.
مملکت‌آنلاین درمان فناوری دارو 

  

تصمیم جامعه روحانیت برای انتخابات 1400عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز گفت که این تشکل برنامه ای برای معرفی کاندیدا در انتخابات 1400 ندارد.
مثلث جامعه روحانیت مبارز خودرو پدر 

  

جزئیات تحریم های جدید آمریکا پس از مکانیسم ماشه + فیلمرئیس‌جمهور آمریکا بیانیه‌ای درباره تحریم‌های جدید اعمال شده علیه جمهوری اسلامی ایران صادر کرد.
گسترش رئیس جمهور جمهوری اسلامی ایران جمهوری اسلامی 

  

افرادی که نباید ماسک بزنندافرادی که بدون کمک قادر به برداشتن ماسک از صورت‌شان نیستند، شامل نوزادان و کودکان خردسال و همچنین افرادی که دچار سختی تنفس هستند، نباید از ماسک استفاده کنند.
مستقل‌آنلاین ماسک ورزش کودکان 

  

دونالد ترامپ، سال‌ها پیش از ریاست جمهوری خود معتقد بوده که اوباما قصد یک حمله نظامی به ایران را دارد چرا که این حمله بر موقعیت او در افکار عمومی و نظرسنجی‌ها موثر است. حال برخی گزارش‌ها و اقدامات آمریکا حاکی از فعال شدن این تئوری ترامپ در شش هفته باقیمانده به انتخابات آمریکاست.
رویداد۲۴ واشنگتن دونالد ترامپ خاورمیانه 

  

سخنگوی دولت نشست خبری این هفته خود را در سیستان بلوچستان برگزار کرد و با مقایسه دولت صدام و ترامپ به تشریح شباهت‌های آن‌ها در صدمه به ایران پرداخت.
رویداد۲۴ صادرات غیرنفتی سازمان بهداشت جهانی رئیس جمهور 

  

محصول جدید ایران خودرو در راه است | تصاویر و مشخصاتمدیر پروژه خودروی سورن سال از آمادگی ایران خودرو برای تجاری سازی این محصول در یک ماه آینده خبر داد.
خودروتک ایران خودرو ایران خودرو 

  

ممنوعیت تردد خودرو در برخی خیابان‌های تهران امروز اول مهرمدیریت‌های شهری در بسیاری کشورها در روز جهانی بدون خودرو، شهروندان را به پرهیز از استفاده از خودروهای شخصی ترغیب می‌کنند. این روز مقارن با اول مهر ماه، با پویش سه‌شنبه‌های بدون خودرو که در دوران شهرداری پیروز حناچی از سوی مدیران شهری پیگیری می‌شود، همزمان شده است.
خودروتک خودرو شهرداری تهران تهران 

  

اقدام ادعایی آمریکا در بازگشت تحریم‌ها علیه ایران با واکنش رسانه‌ها و تحلیلگران مختلفی روبرو بوده و همگی حاکی از یک واقعیت انکار نشدنی است: انزوای بی قید و شرط ایالات متحده!
رویداد۲۴ رسانه ایالات متحده آمریکا ایران 

  

متهم اصلی بحران در بازار خودرواختلاف قیمتی که علتی جز تعلل شورای رقابت در قیمت گذاری خودرو و غیرواقعی بودن قیمت‌های اعلام شده توسط این شورا ندارد.
خودروتک خودرو خودروسازان بازار خودرو 

  

ترامپ قبل از انتخابات ناچار به لفاظی است/ ادعای فعال‌سازی اسنپ بک کلاهبرداری ترامپ است/ آمریکا حق استناد به هیچ یک از مفاد برجام را ندارد/ جهان مخالف احیای تحریم‌هاستاستاد دانشگاه شیکاگو تاکید کرد: جهان مخالف احیای تحریم‌های سازمان ملل است و آمریکا حق استناد به هیچ یک از مفاد برجام را ندارد.
ایلنا دونالد ترامپ ترامپ سازمان ملل 

  

تحریم‌های آمریکا علیه ایران در راستای معامله قرن انجام می‌شودیکی از رهبران جنبش حماس اعلام کرد که تحریم‌های آمریکا علیه ایران در چارچوب عملی کردن نقشه معامله قرن صورت می گیرد.
۵۵ آنلاین ایران جمهوری اسلامی ایران جمهوری اسلامی 

  اخبار داغ
  

چرا بدن کودکان بیشتر از بزرگسالان در برابر کروناویروس مقاوم است؟طبق تحقیق مشترک دانشگاه یل و کالج پزشکی آلبرت اینشتین کودکان 9 برابر کمتر از بزرگسالان به خاطر کرونا
خبرفوری کودکان تولد آلبرت اینشتین 

  

آغاز بررسی بزرگ بین‌المللی برای تعیین تاثیربخشی یک واکسن تک‌دوزی کروناشرکت داروسازی آمریکایی جانسون اند جانسون یک بررسی بزرگ نهایی را شروع می‌کند تا ثابت کند یک دوز واحد واکسن کووید-19 ساخت این شرکت می‌تواند باعث حفاظت در برابر ویروس کرونا شود...
رویداد۲۴ مکزیک سازمان غذا و داروی آمریکا ترامپ 

  

رئیس جمهوری روسیه اعلام کرد که روسیه به وعده خود برای زدن واکسن کرونا به کارکنان سازمان ملل بطور رایگان عمل می کند.
نامه نیوز روسیه سازمان ملل متحد سازمان ملل 

  

کرونا | امروز حجت‌الاسلام حسین انصاریان از بیمارستان مرخص شد.حجت‌الاسلام حسین انصاریان که مدتی در بیمارستان به علت ابتلا به کرونا بستری بود، دقایقی پیش از بیمارستان مرخص شد.
۵۵ آنلاین حسین انصاریان بیمارستان اخلاق 

  

ثبت رکورد بی‌سابقه کرونا در یک کشورعراق که در هفته های گذشته شاهد جهش کرونا بوده است، امروز (چهارشنبه) پس از هفت ماه از آغاز همه گیری، رکورد تازه ای در ابتلا به این ویروس ثبت کرد.
اقتصادنیوز عراق ماه ایرنا 

  

تنفس مصنوعی به شاخص بورس/ حفظ سنت چهارشنبه‌های سبزبالاخره شاخص کل و شاخص هم‌وزن پس از چهار روز کاری پیاپی سبزرنگ شدند، از ابتدای هفته هر دو این شاخص‌ها نزولی بودند و به آستانه‌های حساس حمایتی رسیده بودند.
اقتصادنیوز تنفس شاخص پول 

  

رعایت پروتکل‌های بهداشتی و پیشگیری تنها راه مقابله با کرونا به گزارش خبرگزاری مهر، وبینار کشوری نقش رسانه‌ها در سبک زندگی آمیخته با کرونا با حضور ایاد بهادری منفرد اپیدمیولوژیست و معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و علیرضا عبداللهی نژاد عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی چهارشنبه دوم مهر 99 برگزار شد. پیشگیری بهترین شیوه مقابله با کرونا است معاون امور بهداشتی دانشگاه با اشاره به تفاوت‌های بیماری کووید 19 با مرس و سارس از…
مهر وزارت علوم صدا و سیما آموزش 

  

روز خوب بورسی برای آبی پوشان جاده مخصوص!آخرین روز کاری هفته برای «ایران خودرو» با شیرینی به پایان رسید و اما نارنجی پوشان جاده مخصوص نتوانستند طعم این شیرینی را بچشند.
گسترش جاده ایران خودرو ایران 

  

توصیف مدیر شبکه اول از همکاری که بر اثر کرونا درگذشتمدیر شبکه یک در پی درگذشت فخرالدین عبادتی ـ مشاور اجرایی و رییس دفتر این شبکه ـ پیام تسلیتی صادر کرد
خبرفوری شبکه یک سیما مشاور رسانه 

  

کرونا | ننگرانی وزرای کشور و بهداشت از افزایش مرگ و میر کرونارییس دفتر رییس جمهور با اشاره به افزایش آمار مبتلایان و فوتی های کرونا ، گفت: اگر لازم باشد برای اعمال محدودیت ها برای موارد خاص به صورت مقطعی تصمیم ‌می گیریم.
۵۵ آنلاین ورزش محمود واعظی دولت