انتقاد یک نماینده‌ی مجلس از فعالیت انتخاباتی رئیسی و قالیباف

نماینده‌ی شهربابک در مجلس گفت: مجلس قوه قانون گذاری و نظارت است، آیا جمع آوری امضاء و دعوت از کاندیداها در مورد همه داوطلبان امکان پذیر است؟ از طرفی مجلس شورای اسلامی می خواهد دولت را مورد سوال و استیضاح قرار دهد و به کابینه رای دهد. فرض کنید اگر آن فرد انتخاب شود با … نوشته انتقاد یک نماینده‌ی مجلس از فعالیت انتخاباتی رئیسی و قالیباف اولین بار در انصاف نیوز پدیدار شد.

انتقاد یک نماینده‌ی مجلس از فعالیت انتخاباتی رئیسی و قالیباف

نماینده‌ی شهربابک در مجلس گفت: مجلس قوه قانون گذاری و نظارت است، آیا جمع آوری امضاء و دعوت از کاندیداها در مورد همه داوطلبان امکان پذیر است؟ از طرفی مجلس شورای اسلامی می خواهد دولت را مورد سوال و استیضاح قرار دهد و به کابینه رای دهد. فرض کنید اگر آن فرد انتخاب شود با کابینه او چطور می خواهند برخورد کنند لاجرم بدون چون و چرا هر کابینه را که معرفی می کند رای دهند، در عین حال من معتقدم شاید بسیاری از این امضاها امضای واقعی نباشد.

مصطفی رضاحسینی قطب آبادی در گفت وگو با ایسنا، در تحلیل فضای رقابت های انتخابات ریاست جمهوری 1400 اظهار کرد: به نظرم عرصه انتخابات ریاست جمهوری این دفعه گرم است و حتی شاید زودتر از ادوار دیگر شروع شده دلیلش هم این است که برخی داوطلبان از سال گذشته کار خود را شروع کردند و بسیاری از افراد سرشناس به خصوص روسای قوای مقننه و قضاییه سفرهای استانی داشتند و همین نشان از گرم بودن فضای انتخابات است.

وی ادامه داد: اگر ما احساس سردی و کمرنگی در این انتخابات می بینیم مربوط به داوطلبان و حضور آنها در صحنه نیست بلکه این کم انگیزگی انتخاب کنندگان است. بنا به دلایلی احساس می شود که مردم از فضای موجود ناراحت هستند ما که بین مردم هستیم این بحث مطرح می شود که اگر روسای قوا در دو قوه ای که ریاست آن را برعهده دارند فعال هستند چه دلیلی دارد که آن را رها کنند و به سمت قوه مجریه بروند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به امضای جمعی از نمایندگان برای دعوت از رییسی جهت کاندیداتوری در انتخابات اظهار کرد: من به این کار انتقاد دارم مجلس قوه قانون گذاری و نظارت است، آیا جمع آوری امضاء و دعوت از کاندیداها در مورد همه داوطلبان امکان پذیر است؟ از طرفی مجلس شورای اسلامی می خواهد دولت را مورد سوال و استیضاح قرار دهد و به کابینه رای دهد. فرض کنید اگر آن فرد انتخاب شود با کابینه او چطور می خواهند برخورد کنند لاجرم بدون چون و چرا هر کابینه را که معرفی می کند رای دهند، در عین حال من معتقدم شاید بسیاری از این امضاها امضای واقعی نباشد.

رضا حسینی اضافه کرد: من به عنوان خادم مردم به هر دو عزیز یعنی روسای قوه مقننه و قضاییه عرض می کنم که فضای کشور ایجاب می کند آنها که کمابیش در حوزه های خود موفق بوده اند کار خودشان را ادامه دهند و بگذارند افرادی وارد صحنه انتخابات شوند که می تواند فضای کشور را عوض کند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان این که کشور امروز به فضای همدلی و به دور از دعواهای حزبی و جناحی نیاز دارد، تصریح کرد: یکی از دلایل گلایه جدی انتخاب کنندگان این است که طی این سال ها در دوره های مختلف شاهد دعواهای سیاسی بوده اند، اصلاح طلبان و اصولگرایان به یکدیگر اتهاماتی زده اند و مردم شاهد جنگ قدرت بین سران و احزاب بوده اند و گرنه مردم 42 سال انقلاب را همراهی کرده و جنگ را اداره کردند. آنها نمی پذیرند بازی های سیاسی این جناح و آن جناح را شاهد باشند به خصوص که این روزها بداخلاقی در فضای مجازی هم زیاد شده است.

رضاحسینی با بیان این که طبق قانون انتخابات ریاست جمهوری داوطلبان این انتخابات باید رجل سیاسی باشند، اضافه کرد: شاید افرادی فاقد این شرط باشند اما فضایی در اختیارشان قرار گرفته باشد. اگر فردا این افراد به دلیل این که واجد این شرایط نیستند از رقابت ها حذف شوند ذهنیتی ایجاد می شود. ما باید سازوکار مشخصی برای انتخابات ریاست جمهوری داشته باشیم. اگر نظم و نسق وجود نداشته باشد نتیجه دلخواه را نمی گیریم.

وی با بیان این که در یک ماه و نیم باقی مانده شاهد جوش و خروش بیشتری در بحث انتخابات خواهیم بود، گفت: کشور در مقابله با دشمن بیرونی این نیاز را دارد ولی این موضوع به مردم برنمی گردد. مردم ما بهترین مردم در عصر حاضر هستند، پای آرمان ها و انقلاب ایستاده اند دوران سخت جنگ را پشت سر گذاشتند و با تحریم ها دست و پنجه نرم کردند و با وجود همه بیماری های جهان گیر و کم لطفی مسئولین نسبت به مردم به عشق نظام، ارزش ها و رهبری ایستادند و حجت را تمام کردند، لذا اگر سردی و کم رنگی باشد این موضوع به مسئولین و عملکرد آنها برمی گردد.

وی ادامه داد: خدایی نکرده اگر ما مردم را از دست بدهیم همه چیز را از دست خواهیم داد. اگر مردم در این سرزمین جغرافیایی متحد نباشند و در یک مسیر گام برندارند به جایی نمی رسیم. امیدواریم ثبت نام ها در فرصت باقی مانده به شکل مناسبی انجام شود تا ببینیم ریزش ها و رویش ها به چه شکلی خواهد بود و از فضاهای مسموم هم پرهیز شود.

رضا حسینی با تاکید بر ضرورت پرهیز صدا و سیما از فعالیت های انتخاباتی یکسویه اظهار کرد: صدا و سیما باید جانب عدالت را رعایت کند، و هر دو طرف را نقد کند نه این که یک طرف را پررنگ تر ببیند باید به هر دو جریان فضا بدهد و در نهایت در تایید و رد صلاحیت ها هم به گونه ای عمل شود که همه سلیقه ها برای انتخاب اصلح وجود داشته باشد. نباید اینطور باشد که خدایی نکرده انتخابات برگزار شود و بعد از انتخاب رییس دولت و اعضای کابینه جریان مقابل آنها را متهم به ضد ولایت و ضد انقلابی بودن کند که ما این را در ادوار مختلف شاهد بوده ایم.

این نماینده مجلس شورای اسلامی یادآور شد: قاعدتا تمام تلاش سیاستمداران این است که در این انتخابات دو قطبی ایجاد شود. شاید برخی دوست داشته باشند مشارکت پایین باشد که خودشان رای بیاورند. اما من فکر می کنم  در این دوره مردم به جریانات سیاسی رای نمی دهند و بیشتر به دنبال افراد مستقل و کسانی خواهند بود که تعادل را در هر دو جناح حفظ کنند. ما نیاز داریم افرادی وارد شوند که مورد نیاز مردم و رهبری باشند و خود را تابع رهبر بداند و در سایه ولایت و رهبری حرکت کند تا بتوانند جریانات سیاسی را دور یک میز جمع کنند اگر غیر از این باشد نتیجه نخواهیم گرفت.

وی در پایان اضافه کرد: رییس جمهور آینده همچنان باید در جهان بیرون هم فرد شناخته شده و کارآزموده در عرصه دیپلماتیک و احترام جهانی باشد چرا که این موضوع بر روابط ما با دنیا تاثیر گذار است همچنین منتخب مردم باید فردی آگاه، دانشمند و مسلط باشد. امیدواریم با حضور چنین افرادی شاهد انتخاباتی پرشورتر باشیم.

انتهای پیام

برچسب هاانتخابات مجلس مصطفی رضا حسینی قطب آبادی

استیضاح مجلس شورای اسلامی صدا و سیما   اخبار برگزیده
  

ویدئو| مذاکرات غیرمستقیم ایران و آمریکا به کجا رسید؟مذاکرات غیرمستقیم ایران و آمریکا در وین اکنون به کجا رسیده است؟
مثلث ایران ایران و آمریکا وین 

  

کاندیداهایی که برنامه‌های خود را به جبهه اصلاحات ایران ارائه دادند/ جلسه گفت‌و‌گو و ارائه برنامه کاندیداها ادامه داردسخنگوی جبهه اصلاحات ایران گفت: تاکنون آقایان مصطفی تاجزاده، محمود صادقی، مسعود پزشکیان، محمد شریعتمداری، محمد صدر، محسن هاشمی، صادق خرازی، عباس آخوندی و مصطفی کواکبیان و همچنین خانم‌ها شهیندخت مولاوردی و زهرا شجاعی برنامه‌های خود را ارائه و به پرسش‌های اعضای مجمع عمومی پاسخ دادند.
ایلنا ایران صادق خرازی عباس آخوندی 

  

مصوبه جدید شورای نگهبان ، نه شرعی است نه حقوقی و سیاسیعباس عبدی در روزنامه اعتماد نوشت:متنی که از سوی شورای نگهبان ابلاغ شد، اتفاق نادری در تاریخ 42 سال پس از انقلاب بود. به نظرم خودشان نیز خوب می‌دانند که این متن واجد اعتبار حقوقی نیست و به هیچ‌وجه الزام‌آور برای وزارت کشور و هیچ مرجع دیگری نیست. در نتیجه برای توجیه آن به نکاتی اشاره کردند که چیزی جز ادعای فوق را ثابت نمی‌کند.
۵۵ آنلاین شورای نگهبان انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  

بررسی تاثیر ردصلاحیت‌های گسترده داوطلبان شوراها بر رفتار انتخاباتی شهروندانعضو شورای عالی استان‌ها معتقد است با ردصلاحیت‌های گسترده کاندیداهای شوراها و خالی ماندن برخی صندلی‌ها در برخی از شهرها، متاسفانه بخشی از مردم عملا در انتخابات شرکت نمی‌کنند و انگیزه مشارکت شهروندان به طور حتم کاهش خواهد یافت.
ایلنا شوراهای شهر خبرنگار شورای نگهبان 

  

اصرار خودروسازان به افزایش بیشتر قیمت خودروبا وجود تصویب افزایش 10 درصدی قیمت کارخانه‌ای خودرو، ظاهراً خودروسازان به افزایش 9 درصدی قیمت محصولاتشان رضایت نداده و در حال نامه نگاری و رایزنی برای آزادسازی قیمت خودرو هستند.
خودروتک خودروسازان بهره وری افزایش قیمت 

  

احمدی‌نژاد: مسئولین خودشان واکسن زده‌اند خیالشان راحت استمن احتمال می‌دهم مسئولین کشور خودشان واکسن زده‌اند. خیالشان راحت است. خیلی نگران مردم نیستند. سوز و گدازی نمی‌بینیم. آدم بگوید روزی 450 نفر فوت می‌کنند، خیلی راحت. هیچ تغییری در روش‌ها و منش‌ها داده نمی‌شود. این امر فضای ذهنی و روحی مردم را سخت می‌کند.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد دولت دهم مترو 

  

جزئیات جدید از ترور سردار سلیمانی/ چه کسانی تلفن حاج قاسم را ردیابی کردند؟سه تیم تک‌تیرانداز خود را در فاصله 500 تا 800 متر دورتر از "منطقه ترور" مستقر کرده بودند، که همان جاده ورودی به فرودگاه بود، و به نحوی قرار گرفته بودند تا هدف خود را هنگام خروج از فرودگاه در یک مثلث احاطه کنند.
اقتصادنیوز سردار سلیمانی تلفن جاده 

  

افشاگری سنگین پرسپولیسی ها علیه زردها+جزئیات بیشترتیم سپاهان در سال 1350 با هدایت محمود یاوری در برابر پرسپولیس قدرتمند آن زمان با نتیجه تحقیرآمیز 6 بر صفر شکست خورد.
خانه فوتبال بهاره رهنما فوتبال بازی 

  

توئیت جدید ظریف: بایدن باید تصمیم بگیردوزیر خارجه کشورمان تصریح کرد: رئیس جمهور بایدن باید تصمیم بگیرد که آیا ایالات متحده به بی‌قانونی ادامه خواهد داد و یا به قانون پایبند می‌شود.
فردا رئیس جمهور وین قانون 

  

اعلام پیش فروش سایپا با شاهین و 4 خودرو دیگر + مبالغ پیش پرداختسایپا برنامه پیش فروش خود به مناسبت عید سعید فطر را اعلام کرد. در این پیش فروش خودرو شاهین و 4 محصول دیگر سایپا عرضه شده است.
خودروتک سایپا خودرو خودروسازان 

  

ظریف روی مین رفتبه جهت بررسی دو مشکل عمده انتخابات یعنی رد صلاحیت‌ها و میزان مشارکت گفتگو کردیم با منصور حقیقت پور فعال سیاسی اصولگرا و نماینده مجلس نهم که مشروح آن را می‌خوانیم:
مستقل‌آنلاین دولت سردار سلیمانی رئیس جمهور 

  

تذکر رهبری به معنای نادیده گرفتن ظرفیت ظریف نیست/ پشت پرده افشای فایل صوتی باید مشخص شود/ جریان رقیب بدنبال ناامیدی اصلاح‌طلبان استیک عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی گفت: سخنان رهبری درباره برخی از گفته‌های وزیر امورخارجه به معنای این نیست که آقای ظریف مهره سوخته است.
ایلنا محمدجواد ظریف اصلاح طلبان مجلس شورای اسلامی 

  

ظریف شناخته‌شده ترین رقیب جدی جریان اصولگرا است/ اصولگرایان به اجماع نخواهند رسید/ عملکرد شورای نگهبان مشخص می‌کند مشارکت چگونه باشدیک کنشگر سیاسی اصوگرا فضای انتخاباتی جریان‌‌های سیاسی کشور را مورد بررسی قرار داد و میزان مشارکت را وابسته به عملکر شورای نگهبان دانست.
ایلنا اصولگرایان انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  

آغاز فروش اقساطی محصولات MVM با پیش پرداخت 30 درصدطرح جدید فروش اقساطی محصولات ام وی ام شرکت مدیران خودرو ویژه ماه اردیبهشت ماه آغاز شد.
خودروتک خودرو ماه ایران 

  

متن عجیب ارسالی به واتس آپ استقلالی‌ها+جزئیات بیشتر را بخوانیداستقلال نماینده پرقدرت کشورمان با اقتدار صدرنشین گروه خود در آسیا شد اما باز هم کادرفنی این تیم، آبی پوشان را ممنوع المصاحبه کرد!
خانه فوتبال مصاحبه کعبه فرهاد مجیدی 

  اخبار داغ
  

چهارشنبه ها چه اتفاقی برای بورس می افتد؟ + نمودارامروز 22اردیبهشت 1400در آخرین روز کاری هفته شاخص کل بورس به روند صعودی دو روز اخیر ادامه داد.
گسترش اصفهان سهام امیرکبیر 

  

اثر منفی کاهش قیمت دلار بر بورسکارشناس بازار سرمایه گفت: در اقتصاد با پدیده‌ای به نام چسبندگی قیمت‌ها مواجه هستیم و کاهش قیمت دلار اثر خوبی بر سودآوری برخی از صنایع دارد.
گسترش قیمت ارز قیمت افزایش قیمت 

  

آیا واقعا داروهای ویژه روماتیسم میزان اثرگذاری واکسن کرونا را کاهش می‌دهند؟پزشک متخصص با اشاره به اینکه برخی از داروها و آمپول‌های اصلی بیماری‌های روماتیسمی با واکسن کرونا تداخل دارویی ایجاد می‌کند و ممکن است تأثیر واکسن را کاهش دهد، یادآور شد: بیمارانی که از داروهای روماتیسم استفاده می‌کنند قبل از زدن واکسن کرونا با پزشک در تماس باشند تا در این خصوص مشورت‌های لازم به آنها داده شود.
برنا پزشک 

  

این صنایع با کاهش قیمت دلار سود آور می‌شونداقتصادنیوز : کارشناس بازار سرمایه گفت: در اقتصاد با پدیده‌ای به نام چسبندگی قیمت‌ها مواجه هستیم و کاهش قیمت دلار اثر خوبی بر سودآوری برخی از صنایع دارد.
اقتصادنیوز قیمت دلار سود 

  

پاسخ وزارت بهداشت به ادعای گم شدن 200هزار دُز واکسن وارداتی کرونااقتصادنیوز :سخنگوی سازمان غذا و دارو به اظهارات برخی افراد از جمله برخی نمایندگان مجلس مبنی بر گم شدن 200هزار دز واکسن وارداتی کرونا پاسخ داد.
اقتصادنیوز وزارت بهداشت دارو 

  

نمکی در شگفت زار | درباره سعید نمکی که هم به کرونا باخت و هم به افکار عمومیسعید نمکی وزیر بهداشت ایران در نیمه دوم فروردین 1400 روزهای سخت و تلخی را سپری کرد. روزهای تلخی که به نظر می رسد به اردیبهشت هم رسیده است و احتمالا تا پایان دوره صدارتش در مرداد امسال گریبانش را رها نمی کند...
۵۵ آنلاین مواد مخدر درمان وزارت بهداشت 

  

25 خروجی تهران باید سختگیرانه کنترل شود/وضعیت کرونا در پایتخت به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا زالی در حاشیه افتتاح بخش‌های جدید بیمارستان لقمان حکیم، عنوان کرد: امروز مجموعه متنوعی در قالب پروژه‌های نوسازی و بهسازی در بیمارستان لقمان حکیم افتتاح شد که شاخص ترین آن مجتمع اختصاصی بستری بیماران کرونایی است که در قالب یک ساختمان مجزا به بهره برداری رسید. 4 طبقه این ساختمان به بخش بستری عادی و یک طبقه به بخش بستری ویژه اختصاص دارد، طبقه زیرین نیز…
مهر تهران درمان پایتخت 

  

احیای سنت چهارشنبه های صعودی در بورس + نموداراقتصادنیوز: امروز 22 اردیبهشت 1400 در آخرین روز کاری هفته شاخص کل بورس به روند صعودی دو روز اخیر ادامه داد.
اقتصادنیوز شاخص