تسنیم   |  سیاسی  |  

میزگرد|دبیر دفتر تحکیم: سطحی شدن پیشتازی را از جنبش دانشجویی گرفته است

دبیر دفتر تحکیم وحدت با اشاره به دلایل پیشتاز نبودن جریان دانشجویی در شرایط فعلی گفت: سطحی شدن پیشتازی را از جنبش دانشجویی گرفته است.

میزگرد|دبیر دفتر تحکیم: سطحی شدن پیشتازی را از جنبش دانشجویی گرفته است

- اخبار سیاسی -

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم ، همزمان به 16 آذر، روز دانشجو، میزگرد آسیب‌شناسی وضعیت جنبش دانشجویی کشور، با حضور نمایندگان تشکل‌های دانشجویی کشور در خبرگزاری تسنیم برگزار شد.

محمدحسین صبوری، دبیر جنبش‌عدالتخواه دانشجویی، پیام مرادی، دبیر تشکیلات اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل، علی دهقان، دبیر اتحادیه انجمن‌های اسلامی(دفتر تحکیم وحدت)، محمد امین مهدی پور، دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در این میزگرد میهمان خبرگزاری تسنیم بودند و در این نشست به سوالاتی درباره پیشرو بودن جنبش دانشجویی در حال حاضر، وضعیت جنبش دانشجویی در فضای سیاسی کشور و نگاه جنبش دانشجویی به مفهوم عدالت پاسخ دادند.

علی دهقان، دبیر اتحادیه انجمن‌های اسلامی(دفتر تحکیم وحدت)، در ابتدای این نشست در پاسخ به اولین سوال این نشست مبنی بر اینکه "بسیاری از کارشناسان و متخصصان امر معتقدند جنبش دانشجویی در شرایط فعلی مانند گذشته‌های دور دیگر نقش پیشرو (آوانگاردی) در جامعه نداشته و مانند قبل نمی‌تواند نقش ایفا کند"، اظهار داشت: پیشرو بودن یا نبودن جریان دانشجویی را باید در فضای جامعه و دانشگاه تفکیک کنیم. در فضای دانشگاه اگر پارامترهای اثرگذاری که توسط وزارت علوم و مجموعه دانشگاه که ذیل دولت است را کنار بگذاریم، به نظرم اثرگذرا بوده و پیشرویی خود را داشته، البته این موضوع در دانشگاه‌ها و تشکلها  به طور نسبی است.

وی با بیان اینکه ابتدا باید مشخص کنیم پیشرویی جریان دانشجویی را در چه می‌بینیم، افزود:  به نظر من پرداختن به مسائل اصلی و اساسی جامعه از سوی جریان دانشجویی می‌تواند میزان پیشرویی و آوانگاردی او را در جامعه مشخص کند. در دوره‌های گذشته به دلیل همراهی جریان دانشجویی با مطالبات مردمی و دغدغه‌های آنها  تا حدی از اثرگذاری و پیشرویی در جامعه برخوردار بود اما طی سالهای اخیر به خصوص در دولت روحانی این جریان با مسائل جدیدی روبرو شد که با وجود اینکه دغدغه‌ها و مشکلات مردم به دلالی مختلف افزایش یافت اما می‌توان گفت در حال حاضر چندان اثرگذار و پیشرو نیست.

**جنبش دانشجویی در دانشگاه پیشتاز است و در جامعه کم‌اثر

  وی فضای رسانه‌ای جدید را بی‌تاثیر در فعالیت جریان دانشجویی ندانست و افزود: به جریان دانشجویی در فضای رسانه‌ای چندان میدان داده نشد البته جریان دانشجویی نیز نتوانست به با ابزار و فضای رسانه‌ای جدیدی که به تازگی در عرصه سیاست کشور بروز و ظهور یافته به خوبی ارتباط برقرار کند؛ لذا نتواست در این شرایط موضوعات و دیدگاه‌های خود را برای مردم تبیین کند.

دبیر اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان (دفتر تحکیم وحدت) نقش دولت‌ها را در کمرنگ کردن فعالیت‌ها و اثر جریان دانشجویی تاثیرگذار خواند و یادآور شد: به طور طبیعی دولت‌ها، نمی‌خواهند جریان دانشجویی فعال باشد، نقد و مطالبه کنند اما به نظرم اولین ضربه‌ای که دانشجویان در این زمینه از دولت‌ها دریافت کردند، زمان مرحوم هاشمی بود. ضربه‌ای که دانشجویان از فضای خفقان و به اصطلاح گازانبری آن دوران برای به حداقل رساندن سطح فعالیت جریان‌های دانشجویی در کشور دریافت کردند و سیاست‌ ایجاد تشکل‌های دانشجویی دولتی دریافت کردند، بر اثرگذاری و پیشرو نبودن جریان دانشجویی تا مدت‌ها اثر‌گذار بود.

وی گفت: در دوران اصلاحات  شاهد گره خوردن جریان دانشجویی با جریان قدرت بودیم که این اتفاق به اعتماد مردم و بدنه جامعه  نسبت به جریان دانشجویی ضربه زد و تاحدی پیشرو بودن را از آن گرفت.

این فعال دانشجویی روی‌کار آمدن دولت احمدی‌نژاد را اولین تجربه جریان دانشجویی انقلابی برای انجام کار ایجابی در کشور دانست و گفت: جریان دانشجویی انقلابی در آن دوران به دلیل کم تجربگی نتوانست از فرصت موجود به خوبی استفاده کند. شاید دولت  نهم و دهم اولین تجربه تشکل‌های انقلابی برای کار ایجابی بود. قبل از آن در دولت مرحوم هاشمی و اصلاحات این جریان تا حد زیادی منتقد دولت است و فضای ذهنی ما نسبت به این مسئله متفاوت بود. البته در این دولت  هم شاهد سنگ‌اندازی در مسیر تشکل‌های دانشجویی حتی گاها شدیدتر از قبل بودیم اما به هر حال این وضعیت نیز باعث شد جریان دانشجویی در در زمان آقای احمدی‌نژاد نیز نتوانست آوانگاردی و پیشرو بودن خود را به خوبی به نمایش بگذارد.

وی با اشاره به وضعیت جریان دانشجویی از نظر پیشرویی در دولت فعلی گفت: فضای فعلی حاکم بر جریان‌های دانشجویی با برخی تفاوت‌ها مانند زمان مرحوم هاشمی است با برخی تفاوت‌ها است. مسئله اصلی موجود وضعیت رکوردی است که توسط دولت و وزارت علوم در دانشگاه‌ها ایجاد شده و این موضوع بر پیشرویی و آوانگاردی جریان دانشجویی تاثیر گذاشته است.

 

 

**جنبش دانشجویی در شرایط فعلی در رکود قرار دارد

دهقان افزود: مسئله‌ دیگری که امروز گریبان‌گیر جریان دانشجویی شده، سطحی شدن جریان دانشجوی است که دلایل متعددی دارد.  نسل فعلی به خصوص در بدنه دانشجویی سطحی‌نگر شده و عمیق به مسائل نمی پردازند. این نقد به نسل فعلی ما و نسل فعلی جریان دانشجویی وارد است که در حال رفع کردن آن هستیم

این فعال دانشجویی با انتقاد از برخی رفتارهای جریان دانشجویی گفت: تشخیص اولویتها یکی از مسائلی‌ است که جریان دانشجویی  گاها گرفتار آن شده و در اولویتها؛ اصلی و فرعی‌کردن مسئله دچار اشتباه می‌شود و باعث می‌شود آن پیشرویی را نداشته باشد. هر کدام از این دلایل در هر دوره نقش بیشتری داشته و باعث شده جبش دانشجویی چندان در  فضای جامعه پیشرو نباشد اما در فضای دانشگاه  هر چند برخی مسائل از سوی دانشگاه و دولت ایجاد می‌‌شود اما با توجه به شرایط موجود شرایط بهتری را دارد.

**سطحی شدن گریبان‌گیر جریان دانشجویی امروز  شده است

دهقان در  بخش دیگری از این نشست در پاسخ به سوالی درباره اینکه "در مقطعی از تاریخ فعالیت جنبش دانشجویی، دولت حاکم از آن به عنوان پیاده نظام خود استفاده کرد، و استقلال این جنبش تحت شعاع قرار گرفت، آیا در شرایط حاضر جریان دانشجویی از استقلال در قبال دولت‌ها و احزاب سیاسی برخوردار است یا نه"، اظهار داشت: برای پاسخ به این سوال اول باید مشخص کنیم تعریف ما از پیاده نظام چیست. وقتی از پیاده نظام احزاب صحبت می‌کنیم؛ یعنی یک ارتباط معنادار مقطعی یا مستمر بین جریان خاص سیاسی یا کانون‌های قدرت و ثروت با تشکل دانشجویی وجود داشته باشد. دیگر اینکه وقتی از جریان دانشجویی صحبت می‌کنیم منظورمان جریان دانشجویی و تشکل‌های دانشجویی اصیل باشد. البته اصالت نه از نظر تاریخی بلکه از لحاظ  داشتن اساسنامه، مرام نامه و آرمان است. با این حساب تشکل‌های قارچی و تشکل‌های دولت ساخته از این منظومه خارج می‌شود.

وی با بیان اینکه مبنای تشکل‌های دانشجوی اصیل مشخص است، گفت: مرام و اساس کار در  تشکل‌های دانشجویی اصیل، اسلام و خدمت به مردم  است. اینکه کمک کنند جمهوری اسلامی در ریل  اصلی حرکت کند. طبیعتا  تشکل‌های دانشجویی نسبت به احزاب، دولت یا دستگاه‌های دیگر کُنشگری دارد.کنش تشکل دانشجویی در قبال احزاب، دولت یا دستگاها گاهی مواقع تعبیر به این  می‌شود که  فلان تشکل پیاده نظام احزاب شده و گاهی برعکس، به نظرم در این زمینه افراط و تفریط شده است.

دبیر اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان (دفتر تحکیم وحدت) افزود: گاهی می‌بینیم تشکل دانشجویی رسما از یک کاندیدای ریاست جمهوری حمایت می‌کند. بنده مطلقا این را قبول ندارم، نمی‌توان اسم آن را تشکل دانشجویی گذاشت.

 وی با اشاره به نسبت جریان دانشجویی با احزاب و جریان‌های سیاسی گفت: اگر فرض را بر تقسیم‌بندی جریان دانشجویی انقلابی   و جریان‌های دانشجویی وابسته به اصلاح‌طلبان بگذاریم، جریان دانشجویی اصلاح‌طلب به طور کلی ذیل تفکرات رهبران سیاسی اصلاح طلب قرار داشته و چون معمولا ممزوج با بحث قدرت و دریافت امکانات مالی شده به نظرم اصالت و استقلال ندارد. معتقدم تشکل‌های دانشجویی انقلابی هیچ وقت پیاده نظام احزاب نبوده و صرف دعوت کردن از برخی افراد و شخصیت‌ها در برهه‌های مختلف در دانشگاه‌ها به معنای اینکه از آن تفکر و شخص حمایت می‌کند، نبوده است.

این فعال دانشجویی در پاسخ به سوالی مبنی بر "دلیل نگاه کاریکاتوری جنبش دانشجویی به مسئله عدالت که بعضا از سوی برخی تشکل‌های دانشجویی در سالهای اخیر مشاخد شده است، اینکه شعار عدالت خواهی سر می‌دهد اما در برخی مصادیق به مواردی ورود می‌کند که با عدالت فاصله دارد یا پشت افرادی قرار می‌گیرد که تنها شعار عدالت سر می‌دهند،" اظهار داشت: نکته اول در مورد بحث عدالت مسئله افراط و تفریط است. یکی از مضرات هر مفهومی ارتباط آن با مفهوم افراط و تفریط است. در خصوص بحث عدالتخواهی نیز موضوع مهم این است که عدالتخواهی به دور از افراط و تفریط  باشد.

وی با بیان اینکه برای اینکه عدالت محقق شود باید سناریوی عدالتخواهی داشته باشیم، یاد آور شد: من چند تعبیر استفاده می‌کنم، "عدالتخواه‌ها" و "عدالتخواهی‌هایی" که باب شده، در حال حاضر بازار عدالتخواهی داغ شده، برخی عدالتخواهان "سطحی"، "فانتزی" و "مصداقی" هستند، برخی عدالتخواهی "پراگماتیستی" و  یک سری عدالتخواهی "رادیکالیستی" که  همه اینها خارج از فضا و پارادایم عدالت فکر  و حرکت می‌کنند اما  می‌خواهند برچسب عدالت را همراه خودشان داشته باشند.

دهقان با اشاره به اینکه طبیعتا در فضای دانشجویی و تشکلهایی وجود دارند که این کار را انجام می‌دهند، تصریح کرد: نسبت عدالتخواهی باید با مسئله ولایت و ولایت‌پذیری مشخص شود. موضوع بعدی محدود کردن عدالت و گستره عدالتخواهی است. باید متوجه باشیم وقتی می‌خواهیم به موضوع عدالت بپردازیم و کلا مسائل و مشکلاتی که در فضای کشور وجود دارد را با رویکرد عدالتخواهانه عقلانی حل و رفع کنیم.

دبیر اتحادیه انجمن‌های اسلامی(دفتر تحکیم وحدت) با اشاره به نسبت مصلحت و عدالت گفت: طبیعتا وقتی می خواهیم در فضای کشور حرکت و اقدامی انجام دهیم، مصلحت‌ها هم نقش دارند اما نباید فراموش کنیم که مصلحت نباید بر منظومه فکری قالب شود و اینکه کلا بخواهیم به عنوان یک تشکل دانشجویی و جنبش دانشجویی مصلحت را فرض بگذاریم و براساس آن اقدامات خود را انجام دهیم اما قطعا در مجموعه اقداماتی که انجام ‌می‌دهیم باید مسئله مصلحت را در نظر بگیریم.

**مرز عدالت و مصلحت باید مشخص شود

وی یاداور شد: مطالعه سیره امیرالمومنین و نهج البلاغه است به انسان می‌آموزد، چطور مرز مصلحت و عدالت در مشی و رفتارشان دیده شود. اگر به دنبال عدالتخواهی هستیم باید در اقدامات و موضع‌گیری‌ها به دنبال امیدوار کردن مردم نسبت به جمهوری اسلامی باشیم، عدالتخواهی برای کارآمدتر شدن نظام اسلامی است و نباید منجر به سوءاستفاده دشمنان برای ناامید کردن مردم شود.

این فعال دانشجویی تصریح کرد: یکی از راه‌ها برای تخریب یک مفهوم، تعدد و تکثیر تعاریف آن مفهوم است. اگر هرکسی از عدالت مفهومی ارائه کند و چارچوب و مبنای کار را درنظر نگیرد قطعا ظلم و خیانت به عدالت و عدالتخواهی کرده است. آن براندازی که از عدالت صحبت می‌کند، دنبال پشتوانه فکری هست. باید مرز عدالت و عدالتخواهی را روشن کرد، این موضوع بسیار اهمیت دارد. نباید گذاشت مفهوم عدالتخواهی توسط گروه‌ها  و جریاناتی که به اسم عدالتخواهی دنبال جایگاه برای خود هستند،  تخریب شود.

**وظایف جنبش دانشجویی در شرایط فعلی

دهقان در بخش پایانی این نشست با اشاره به وظایف جنبش و تشکل‌های دانشجویی در این دوران گفت: در حال حاضر جنبش دانشجویی باید اولویت‌های اصلی خود را تعیین کند. به دور از هر گونه نگاه اشتباه، رقابت‌های منفی و نگاه‌های نادرست نسبت به رفع مسائل جامعه ذیل منظومه جمهوری اسلامی اقدام و فعالیت می‌کند. نقدها و اشتباهات مجموعه مدیریتی کشور را بپذیریم و برای حل انها نقش‌آفرینی کنیم.

وی با بیان بالاخره در نظام جمهوری اسلامی اشکالات و خطاهایی وجود دارد،گفت:با این وجود باید خوشحال باشیم نظام جمهوری‌اسلامی شکل گرفته و بعد از 40 سال این خطاها را خودمان متوجه شدیم. با افتخار در فضای فعلی جمهوری اسلامی فعالیت کنیم و برای حل مشکلات کمک کنیم. با رشدی که جمهوری  اسلامی و انقلاب اسلامی بعد از40 سال داشته، می‌شود به داشته افتخار کرد. امیدوارم همین اتفاق برای جریان و تشکل‌های دانشجویی رخ دهد و بتوانیم با برطرف کردن نواقص و انتقاداتی که به جمعیت دانشجویی  وارد است،  نقش‌آفرینی بیشتری داشته باشیم و بتوانیم اثرگذاری بهتری در فضای جامعه و فضای مدیریتی کشور داشته باشیم.

انتهای پیام/

میزگرد استقلال ریاست جمهوری   اخبار برگزیده
  

​قیمت روغن موتور داخلی و خارجی سر به فلک کشید! +جزئیات​اقتصاد نیوز:شاید اگر در هفته‌های اخیر برای تعویض روغن موتور مراجعه کرده باشید متوجه یک موضوع عجیب شده باشید که یا به طور کلی بعضی از برندهای ایرانی و خارجی وجود ندارند و خبری از محصولاتشان نیست و یا اینکه حداقل با 50 درصد قیمت بالاتر نسبت به قبل به فروش می‌رسند که طبیعتا هزینه‌هایتان را به شدت بالا برده است.
اقتصادنیوز قیمت افزایش قیمت خودرو 

  

افزایش حقوق معلمان جدید به کجا رسید؟رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی از مذاکره با رئیس سازمان اداری و استخدامی برای افزایش حقوق دانشجومعلمان خبر داد که او هم معتقد بود حداقل حقوق دانشجومعلمان یک‌میلیون و 563هزار تومان است.
خودروتک رئیس جمهور مجلس شورای اسلامی سازمان امور اداری و استخدامی 

  

پاسخ صریح به فرستادگان امریکا برای مذاکرهایران پاسخ خود به سفرهای پیدا و پنهان مقام‌های کشورهای مختلف برای کاهش تنش‌ بین واشنگتن و تهران را اعلام کرد.
مثلث ایران روزنامه ایران دونالد ترامپ 

  

راغفر اظهار داشت: در این سی سال اخیر هر موقع اقتصاد ایران با بحران روبه‌رو شد، بانک جهانی و صندوق بین المللی پول اطلاعیه داده‌اند که اقتصاد ایران در مسیر صحیح و سالمی است یا این نهادها همیشه از افراد خود در در درون سیستم حمایت کرده‌اند. بطوریکه در زمان آقای احمدی نژاد رییس بانک جهانی گفته بود الگوی ایران در موضوع یارانه‌ها را باید جهانی کرد یعنی وقاحت در حد اعلا.
نامه نیوز حسین راغفر دلار اتاق بازرگانی 

  

کاهش قیمت خودرو ادامه داردعضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است کاهش قیمت ارز در روزهای اخیر و برخورد با دلالان فضای مجازی باعث کاهش قیمت خودرو شد.
خودروتک قیمت ارز قیمت خودرو 

  

رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی گفت که گمان نمی‌کند ایران خواستار جنگ باشد و آنها قطعا خواستار جنگ با آمریکا نیستند.
نامه نیوز دونالد ترامپ ترامپ ایران 

  

جزییات جدید از تلاش چند کشور برای میانجیگری میان ایران و آمریکا/ بن علوی توضیح دادوزیر خارجه عمان بر تلاش با طرف‌های دیگر برای آرام‌سازی تنش در منطقه میان آمریکا و ایران تاکید کرد.
مثلث ایران ایران و آمریکا رئیس جمهور 

  

بیانیه مهم روس ها درباره ایرانوزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که افزایش غنی سازی توسط تهران، نقض توافقنامه هسته ای محسوب نمی شود.
مثلث روسیه ایران غنی سازی 

  

رقیب حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری سال 92 گفت: باید انصاف به خرج داد، آقای روحانی در اداره کشور دچار گرفتاری های زیادی شده است. او از پس اداره کشور در حوزه اقتصاد، تولید و توزیع بر نمی آید. دولت معارض هایی دارد که برخی شان از دولت قوی تر هستند. یعنی دولت نمی تواند هزینه ها را تأمین و با قاچاق مبارزه کند و حرفش را به کرسی بنشاند.
نامه نیوز محمد غرضی حسن روحانی پتروشیمی 

  

پیشنهاد حذف همیشگی قیمت خودرو از سایت های خرید و فروشرئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران با تاکید بر اینکه لزومی برای درج قیمت‌ خودروها در سایت‌های خرید و فروش اینترنتی وجود ندارد، گفت: افزایش قیمت‌ها در پی درج قیمت‌های ساختگی در بازارهای خرید و فروش مجازی خودرو در شرایطی اتفاق می‌افتد که خرید و فروش در بازار خودرو کم است.
خودروتک قیمت افزایش قیمت خودرو 

  اخبار داغ
  

شکایت مجلس از دولت به دیوان محاسبات درباره ارز کالاهای اساسیرئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از روش مجلس برای تخصیص 14 میلیارد دلار جهت تأمین کالاهای اساسی، گفت: از دولت به دیوان محاسبات شکایت کرده‌ایم تا وضعیت روشن و مشخص شود که 14 میلیارد دلار کجا هزینه شده است.
تسنیم مجلس شورای اسلامی کمیسیون اقتصادی مجلس ارز دولتی 

  

فصل برای لیونل مسی و بارسا به بدترین شکل ممکن تمام شد.
ورزش۳ لیونل مسی بازی عکس 

  

جزییات تازه از 264 فقره ثبت سفارش جعلی خودرو/دستور تعیین ارزش فوری خودروهای وارده با ثبت سفارش فاقد اعتبار +سندمدیرکل جرائم سازمان یافته گمرک ایران در بخشنامه‌ای به گمرکات اجرایی، خواستار تعیین ارزش فوری خودروهای وارداتی با ثبت سفارش فاقد اصالت شد.
تسنیم خودرو گمرک ایران 

  

بازار گوشی تلفن همراه در چند ماه گذشته با تنش‌های بسیاری همراه بوده که یکی از عوامل آن افزایش نرخ ارز و سامانه رجیستری بوده، با این حال باید دید گوشی موبایل در روزهای آینده ارزان می‌شود یا خیر؟
نامه نیوز موبایل تلفن تلفن همراه 

  

بارسا و والنسیا از ساعت 23.30 در بنیتو ویامارین به مصاف هم رفته اند.
ورزش۳ لیورپول ورزش بازی 

  

اصل 59 قانون اساسی، بن‌بست‌شکن است/ فشار به دولت خیانت به تاریخ و ملت ایران است/ پیروز میدان مبارزه با آمریکا هستیمرئیس‌جمهور وحدت فکر و اعتماد به یکدیگر را از ملزومات اصلی پیروزی در جنگ اقتصادی آمریکا علیه ایران اسلامی دانست و با تاکید بر اینکه قطعا از رنج و مشکلات مردم خبر دارم و تمام تلاش دولت جلوگیری از سخت تر شدن زندگی مردم است، از رسانه های همگانی خواست برای امید آفرینی به مردم و خنثی سازی تبلیغات دشمنان، اقدامات و دستاوردهای دولت را برای مردم بازگو کنند.
ایلنا قانون کالاهای اساسی انتخابات ریاست جمهوری 

  

گزارش «اقتصادنیوز» از بازار طلا و ارز پایتخت؛ رفت‌وبرگشت قیمت‌ها و نوسانگیری کوتاه‌بُرداقتصادنیوز: امروز شنبه 4 خرداد 1398 بازار طلا و ارز با رفت و برگشت قیمت‌ها مواجه شد و نهایتاً تا عصر نرخ‌ها رشد اندکی را نسبت به نرخ‌های انتهای هفته گذشته ثبت کرد. امروز صرافی ملی نرخ خرید و فروش دلار و یورو را در دو مرحله مجموعاً 80 تومان پایین آورد و نرخ رسمی دلار را زیر مرز 14 هزار تومان برد...
اقتصادنیوز بازار طلا و ارز سکه و طلا یورو 

  

وضع ارزش‌های اسلامی در ادارات؛ از نحوه پوشش تا محرومیت‌های اجتماعی به گزارش خبرنگار خبرگزارى خانه ملتجلسه امروز (شنبه، 4خرداد ماه) کمیسیون فرهنگی مجلس با حضور نمایندگان دستگاه‌های مختلف اجرایی در خصوص بحث و بررسی پیرامون وضعیت ارزش‌های اسلامی در دستگاه‌های اداری تشکیل شد. سالک: عدم باور برخی از وزرا و مسئولان به قانون حجاب و عفاف در این جلسه احمد سالک کاشانی رئیس کمیته حجاب و عفاف کمیسیون فرهنگی مجلس موضوع امر به معروف و نهی از منکر را دارای 12…
خانه‌ملت مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران جمهوری اسلامی