یک شرکت خصوصی سرمایه‌گذارِ متروی تهران می‌شود

اقتصادنیوز: مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه(مترو) گفت: برای توسعه خط 10 متروی تهران در منطقه 22 «ایران مال» برای سرمایه‌گذاری اعلام آمادگی کرده‌است.

یک شرکت خصوصی سرمایه‌گذارِ متروی تهران می‌شود

به گزارش اقتصادنیوزعلی امام (مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه) در گفت‌وگو با ایلنا درباره توسعه خطوط متروی تهران گفت: با توجه به هزینه‌های بسیار بالای احداث مترو، پیگیر منابع جدید در سرمایه‌گذاری هستیم تا از سال آینده به تدریج و براساس اولویت‌ها خطوط را گسترش دهیم.

وی افزود: برای توسعه خط 10 متروی تهران، به طول 41 کیلومتر که به منطقه 22 می‌رسد،  مجتمع‌های تجاری و مال‌های منطقه  22 از جمله ایران مال برای سرمایه‌گذاری اعلام آمادگی کردند.

امام درباره برنامه شرکت متروی تهران مبنی بر افتتاح ماهانه یک ایستگاه اظهار داشت: در مهر ماه ایستگاه متروی مولوی در خط 7 و ایستگاه متروی امام حسین (ع) در خط 6 افتتاح خواهند شد.

مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو) درخصوص ادامه حفاری در خط شش متروی تهران و نظر مدیران پیشین شهری که می‌گویند؛ تمام حفاری خط 6 در دوره مدیریت قبلی انجام شده، تصریح کرد: حفاری 1870 متر که برای توسعه بخش جنوبی متروی خط 6 در حال انجام است، در تقابل با حرف مهندس چمران نیست، اما حفاری که اکنون در مترو در جریان است، قابل مناقشه نیست و کسی نمی‌تواند آن را انکار کند.  دستگاه ‌TBM در حال کار است و در این دو سال حفاری ادامه دارد.

وی افزود: توسعه خط 6 و 7 از حدود 12 سال پیش شروع شد و در هر دوره مرحله‌ای به اتمام رسید و اکنون توسعه بخش جنوبی خط 6 که از دوره مدیریت قبلی شروع شده، ادامه دارد.

امام با بیان اینکه مقایسه میزان تونل حفاری شده ارزش نیست، افزود: خط 1 تا 5 که سال‌ها از سن بهره‌برداری آنها می‌گذرد، با راندمان 40 درصد در حال سرویس‌‌رسانی هستند. اگر بودجه‌ای وجود داشته باشد منطق حکم می‌کند، پول را به این خطوط اختصاص دهیم تا ظرفیت اسمی آن را به 5 میلیون سفر برسانیم.

مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه گفت: هر خط به طور متوسط ظرفیت 3 میلیون سفر در روز را دارد‌، اما اکنون در مجموع 2 میلیون و 500 هزار سفر در روز داریم.

وی با تاکید بر اینکه تکمیل ظرفیت اسمی به معنی نفی شروع خطوط جدید نیست، تصریح کرد: اکنون برای احداث هر کیلومتر مترو به 6 هزار میلیارد هزینه نیاز است و با توجه به هزینه‌های بالا‌، باید ابتدا مطالعات انجام شود  و بعد در پی انتخاب مشاور باشیم.

امام درخصوص حمایت دولت از توسعه مترو اظهار داشت: حمایت دولت در زمینه سهم 50 درصدی آنها در بازپرداخت اصل سود مشارکت است و اگر ظرفیت بودجه کل کشور اجازه دهد، دولت منابع دیگر نیز در اختیار ما می‌گذارد که در بازدید دکتر نوبخت از بخش شرقی خط 7 ایشان قول‌‌های مساعدی دادند.

وی درباره بومی‌سازی تولید واگن نیز گفت: مرحله اول بومی سازی طراحی واگن است، اما طراحی واگن‌های ساخته شده در کشور کاملا خارجی بوده و باید در دانش طراحی از کشورهای خارجی نیز استفاده کنیم و به شدت پیگیر این مساله هستیم و با چند شرکت‌ داخلی در حال رایزنی هستیم.

او درباره کارخانه واگن‌سازی تهران نیز تصریح کرد: تنها پروژه فعال در حال اجرا در واگن‌سازی تهران همان 70 دستگاه واگن است که همزمان با افتتاح بخش شرقی خط 7،  28 واگن از آن وارد خط شد و 6 قطار باقی‌مانده تا پایان سال وارد مدار می‌شوند.

مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه(مترو) درباره نحوه بکارگیری واگن‌های جدید در خطوط مترو گفت: قرار است این قطارها به خط 6 و 7 وارد شوند،‌ اما بنابر ضرورت بین خطوط جابجا می‌شوند.

 

این مطلب برایم مفید است بلی 0 نفر این پست را پسندیده اند

سرمایه تهران راه آهن   اخبار برگزیده
  

احمدی نژاد و قدوسی همان کارایی آمدنیوز را دارندتوییت فرید مدرسی، روزنامه نگار درباره ادعای کریمی قدوسی: فیک‌نیوزهایِ امنیتی به دنبال چه هستند و چه کسانی اینگونه رفتار می‌کنند؟
مستقل‌آنلاین روزنامه 

  

شینهوا: تحریم های آمریکا مقابل ایران شکست خورده استخبرگزاری رسمی چین گزارش کرد که آمریکا نتوانسته است به رغم تحریم ها و فشارهای حداکثری روند رشد صنعت نفت ایران را متوقف کند.
مثلث قراردادهای نفتی ایران جمهوری اسلامی ایران 

  

نماینده اصولگرای مجلس گفت: آقای روحانی درباره برگزاری رفراندوم جدی نیست، فقط می خواهد ژست اپوزیسیون وضع موجود به خود بگیرد تا عملکرد دولتش را نزد مردم توجیه پیدا کند.
نامه نیوز حسن روحانی رفراندوم ایران 

  

استخراج بیت کوین به محیط زیست صدمه می زند؟​اقتصاد نیوز:مصرف برق بیت کوین همیشه یکی از جنجالی ترین موضوعات پیرامون این رمزارز بوده است. برآوردها نشان می دهند در حال حاضر استخراج بیت کوین به اندازه کل کشور اتریش یعنی 73.12 تراوات ساعت برق مصرف می کند. به همین دلیل کارشناسان می گویند استخراج رمزارز، محیط زیست را تهدید می کند.
اقتصادنیوز بیت کوین محیط زیست اقتصاد 

  

تنش میان ایران و آمریکا رسانه‌های اروپا را تحت تاثیر قرار داده/ فضای مناسبی برای همکاری ایران و اتریش مهیاستمعاون انجمن دوستداران طبیعت اتریش با تاکید برآنکه هر کس باید با سفر به ایران تصویر ذهنی خود درباره ایران را بسازد، گفت: ایران کشوری رنگارنگ است و بازهم نیاز است تا به دیدن خود و سفر در ایران ادامه دهم.
ایلنا ایران ایران و آمریکا حوزه 

  

جزئیات تازه از نحوه توقف تولید پراید و پژو 405شورای عالی استاندارد در شرایطی اوایل آبان‌ماه برای تعیین تکلیف استانداردهای 85گانه تشکیل جلسه خواهد داد که وزارت صمت بسته پیشنهادی اجرای این استانداردها را برای ارائه به شورای مزبور آماده کرده است.
خودروتک خودروسازان تولید خودرو 

  

ارزشمندترین برند دنیا را بشناسیدموسسه Interbrand برای یک‌بار دیگر اپل را به‌عنوان ارزشمندترین برند جهان معرفی کرد
مثلث مایکروسافت اپل سرمایه 

  

موانع کاهش قیمت خودرو در بازاربازار خودرو این روزها بسیاری از مشتریان را از خود ناامید کرده است. قیمت‌ها از دو هفته پیش در شرایطی روند صعودی به خود گرفت که پیش از آن قیمت‌ها در بازار پس از مدت‌های مدید به ثبات نسبی رسیده بود...
خودروتک قیمت افزایش قیمت خودرو 

  

کناره‌گیری عارف از انتخابات مجلس 98عبدالله ناصری، عضو شورای مشورتی رئیس دولت اصلاحات گفت: آقای عارف به رغم همه ویژگی‌های مثبتی که دارد کمتر عمق سیاسی تحولات را می‌بیند و مدیریتش هم نشان داد نمی‌تواند یک مجموعه درون پارلمان را پویا و فعال نگه دارد. آقای عارف به احتمال زیاد وارد مجلس آینده نخواهد شد...
مستقل‌آنلاین انتخابات مجلس 98 انتخابات مجلس دولت اصلاحات 

  

کریمی قدوسی نماینده مشهد گفته چند نفر در نهاد ریاست جمهوری در ارتباط با پرونده روح الله زم دستگیر شده‌اند.
نامه نیوز ریاست جمهوری بازداشت مشهد 

  اخبار داغ
  

رییس اتحادیه مشاوران املاک با بیان این‌که شهریورماه قیمت مسکن در شمال تهران 11 درصد نسبت به مردادماه کاهش داشته است، گفت: معاملات در مهرماه حدود 20 درصد نسبت به شهریورماه افزایش داشته است.
صراط تهران قیمت قیمت مسکن 

  

چهارشنبه، آغاز مبارزات تکواندوکاران در المپیک نظامیان جهانرقابت‌های تکواندو در هفتمین دوره بازی‌های المپیک نظامیان جهان از روز چهارشنبه، یکم آبان‌ماه آغاز می‌شود و به مدت 4 روز ادامه خواهد داشت.
تسنیم المپیک تکواندو بازی 

  

قیمت طلا، سکه و دلار امروز دوشنبه 98/07/29 | نوسان قیمت طلا و ارزاقتصادنیوز؛ امروز دوشنبه 29 مهرماه 98 بازار طلا و ارز در ادامه نوسان قیمت خود از هفته گذشته امروز هم شیب متفاوتی از هم گرفت به‌طوری که در مجموع نرخ ارز با شیب افزایش کم و قیمت طلا با شیب کاهش کم قیمت روبه‌رو شد.
اقتصادنیوز قیمت بازار طلا و ارز سوئیس 

  

نرخ دلار 50 تومان ارزان شدصرافی‌های بانک‌ها از صبح امروز، بیست‌ونهم مهرماه، قیمت دلار را برای فروش به مردم، 11 هزار و 350 تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت 11 هزار و 250 تومان خریداری می‌کنند.
ایلنا دلار دلار آمریکا صرافی 

  

گفت‌وگو| یک نماینده مجلس: حقوق کارگران در سال آینده متناسب با تورم افزایش یابدعضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه دولت باید راهکارهایی برای بهبود وضع معیشتی کارگران در پیش بگیرد، گفت: حقوق کارگران باید متناسب با نرخ تورم 40 درصدی افزایش یابد.
تسنیم مجلس شورای اسلامی کمیسیون اجتماعی مجلس تورم 

  

کالاهای با ارزش افزوده بالا و محصولات دانش بنیان در اولویت صادراتدر حال حاضر اولویت های صادراتی سازمان توسعه تجارت ایران از لحاظ بازار، کشورهای همسایه و شرکای مهم و از نظر کالایی، کالاهای با ارزش افزوده بالا مانند کاشی و سرامیک، شیرینی و شکلات و محصولات دانش بنیان است.
ایلنا اقتصاد مقاومتی آموزش دولت 

  

فروش بیت‌کوین در صرافی‌های کشور ممنوع است/مجوز استخراج ارز دیجیتال در راه است6 مردادماه هیأت وزیران، با استخراج فرآورده‌های پردازشی رمزنگاری شده به‌عنوان یک فعالیت صنعتی و با اخذ مجوز از وزارت صنعت، معدن و تجارت موافقت کرد...
مستقل‌آنلاین بیت کوین صرافی ارز 

  

سهل انگاری دستگاه ها در مبارزه با قاچاق رسیدگی می شودرئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، گفت: در این جلسه مقرر شد با دستگاه هایی که نتوانند مطابق با برنامه ابلاغی به وظایف خود عمل کنند، بر اساس ضوابط و مقررات مربوطه برخورد شود.
برنا خودرو مواد مخدر قاچاق