ایرنا   |  اجتماعی  |  

آموزش امدادی نیروهای خدماتی آموزش و پرورش ضروری است

سمیرم، اصفهان- ایرنا- سرپرست فرمانداری سمیرم با تاکید بر آموزش امدادی و کمک های اولیه نیروهای خدماتی مدارس و آموزان گفت : این موضوع بسیار مهم است و باید بعنوان مصوبه در دستور کار همه مدارس قرار گیرد.

آموزش امدادی نیروهای خدماتی آموزش و پرورش ضروری است

به گزارش ایرنا، محمّدرضا عسگریان روز سه شنبه در جلسه شورای منطقه ای آموزش و پرورش سمیرم با اشاره به وقوع برخی حوادث در مدارس افزود: مجموعه آتش نشانی، جمعیت هلال احمر، شبکه بهداشت و درمان و نهاد تعلیم و تربیت بصورت جدی و به فوریت باید در این موضوع ورود کنند.وی به وقوع برخی حوادث و سوانح در مدارس اشاره و اضافه کرد : اینکه معلم یا نیروی خدماتی نحوه کار و استفاده از کپسول های آتش نشانی را بلد نباشد پذیرفته نیست چرا که با جان دانش آموزان و سلامتی آنها مرتبط است.سرپرست فرمانداری سمیرم درخصوص ساختمان های بدون دانش آموز، بلااستفاده و رهاشده آموزش و پرورش در برخی مناطق روستایی اظهارداشت: برخی از این اماکن مشکلات حقوقی دارند اما می توان با آنها را تغییر کاربری داد و برای سایر فعالیت ها همچون مباحث گردشگری، ساختمان دهیاری ها و سایر موارد استفاده کرد.مدیر آموزش و پرورش سمیرم در ادامه به فعالیت یکهزار و 220 معلم در 169 واحد آموزشی این منطقه اشاره کرد و گفت: 96 مدرسه ابتدایی، 70 واحد چندپایه، سه مدرسه استثنایی و 60 واحد آموزشی عشایری دوزبانه نشان از وسعت و سختی کار در مسائل تعلیم و تربیت این شهرستان دارد.محمد نادری سمیرمی با یادآوری وجود مدرسه تک دانش آموزی در سمیرم، ادامه داد : موضوع عدالت آموزشی در اختصاص فضاها و امکانات کافی و مسایل انگیزشی بسیار کمرنگ است و نیاز به کمک بیشتر دولت و خیران عزیز دارد.وی تاکید کرد: بنیاد برکت در طول سال های گذشته 74 مدرسه در شهرهای مختلف استان اصفهان احداث کرده اما سهم سمیرم در این میان صفر بوده است.به گفته نادری طبق قول و قرارها و مکاتبه های انجام شده قرار است این بنیاد سه مدرسه شش کلاسه در روستاهای فتح آباد، مورک و کره دان پادنا بسازد.وی ادامه داد: 89 مدرسه گاز سوز و 14 مدرسه نفت سوز در این خطه وجود دارد.به گفته وی، سال گذشته با کمک مجموعه نوسازی مدارس کشور اعتباری برای پکیج مدارس اختصاص یافت از این 14 مدرسه 9 آموزشگاه نفت سوز پکیج شده اند اما برخی مسایل همچون تورم و گرانی هنوز اجازه نداده است، بقیه مدارس هم به این سیستم مجهز شوند.وی با بیان اینکه اکنون 16 کانکس در مدارس سمیرم نصب شده که همگی بعنوان دفتر مدیر در حال استفاده است تصریح کرد : اکنون 140 کلاس نیازمند مقاوم سازی، 311 کلاس تخریبی و 361 کلاس دارای حداقل استحکام در بین آموزشگاه های این منطقه وجود دارد.حبیب الله قاسمی، معاون پرورشی و تربیت بدنی مدیریت آموزش و پرورش سمیرم گفت: بنرهای تبلیغاتی موسسه های آموزشی و کنکور در سطح شهر باید از آموزش و پرورش و شورای منطقه ای مجوز داشته باشند.معاون آموزش و نوآوری مدیریت آموزش و پرورش سمیرم نیز با اشاره به مشکلات تحصیل دانش آموزان روستاها و پراکندگی زیاد روستایی در این شهرستان تصریح کرد: 59 میلیون تومان اعتبار برای این تردد و رفت و آمد این گروه از دانش آموزان روستایی به مدارس اختصاص داده شده است.تیمور رحمانی خاطر نشان کرد: 11 دستگاه و نهاد مختلف همچون شبکه بهداشت، دهیاری ها، امور عشایر و کمیته امداد باید نسبت به رصد و شناسایی بازماندگان از تحصیل اقدام و موضوع را به نهاد تعلیم و تربیت اعلام کنند.وی اظهار امیدواری کرد با همکاری این سازمان ها و همراهی همه مردم و خیران شاهد اجرای صد درصدی طرح انسداد بی سوادی در این شهرستان باشیم.شهرستان سمیرم دارای حدود 10 هزار دانش آموز، یکهزار و 220 معلم و فعال فرهنگی و 800 بازنشسته نظام تعلیم و تربیت است.این شهرستان با یکصد هزار نفر جمعیت در 160 کیلومتری جنوب اصفهان قرار دارد./6026/7147

آموزش کنکور تورم   اخبار برگزیده
  

همه چیز درباره افزایش یا کاهش قیمت خودرو در سال آیندهپیش‌بینی قیمت خودروهای داخلی در سال 98 با توجه به نوسانات بازار ارز که یکی از مولفه‌های خودروسازان برای تأمین مواد اولیه و قطعات است، کمی دشوار به نظر می‌رسد.
خودروتک افزایش قیمت کاهش قیمت ها قیمت ارز 

  

پلیس اعلام کرد خبر خسارت به خودروی نیروی انتظامی در درگیری شهروندان دزفول و اندیمشک کذب است.
نامه نیوز نیروی انتظامی پلیس فضای مجازی 

  

رییس جمهور سابق ایران گفت‌وگویی متفاوت با خبرورزشی داشت. او از مارادونا، انتقال تیم‌ها به شهرستان‌ها، جام جهانی و ورود بانوان به ورزشگاه‌ها گفت.
نامه نیوز احمدی نژاد رئیس جمهور ریاست جمهوری 

  

خبر خوش برای دارندگان خودروهای گازسوزمدیر طرح سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با اشاره به افزایش قیمت سی ان جی به میزان 10 درصد از سال آینده گفت: طبق مصوبه هیئت دولت، قیمت این سوخت تا 5 سال آینده ثابت خواهد ماند.
خودروتک ایران رانندگی استاندارد 

  

فرمانده مرزبانی استان کردستان ‌با اشاره به درگیری شب گذشته مرزبانان هنگ مرزی بانه با اشرار مسلح گفت: اشرار مسلح ‌قصد اقدامات خرابکارانه در داخل کشور را داشتند.
نامه نیوز اشرار استان همدان استان کردستان 

  

گمانه‌زنی‌ها درباره قیمت نهایی پژو 301پژو 301 در کنار 2008 و 508 محصولاتی بودند که از آن‌ها به اسم میوه‌های برجامی صنعت خودرو یاد می‌شود. بعد از بروز تنش‌های بین‌المللی و آغاز تحریم‌ها، همکاری پژو و ایران‌خودرو آسیب شدیدی دید. طبیعتاً 301 نیز از این بحران بی‌نصیب نماند. حالا خبر می‌رسد که با اتخاذ راهکارهایی قرار است که این خودرو راهی بازار شود ولی با قیمتی نامعلوم.
خودروتک قیمت پژو ایران خودرو 

  

کمتر از 24 ساعت پس از حادثه تروریستی در نیوزیلند، افرادی با سر دادن شعار‌های اسلام‌هراسانه در محوطه بیرونی مسجدی در لندن پایتخت انگلیس، با سلاح سرد به مسلمانان حمله ور شدند. پلیس لندن زخمی شدن یک جوان 27 ساله با چکش از ناحیه سر را تایید کرده است.
نامه نیوز حمله تروریستی لندن نیوزیلند 

  

قیمت خودرو چقدر دیگر پایین می آید؟اگرچه قرار بود در سال 97 با تغییر مرجع قیمت‌گذاری و تعیین فرمول جدید قیمت، بازار خودرو به آرامش برسد، اما این اتفاق نیفتاد و درنهایت با الزام خودروسازان به فروش فوری خودرو در روزهای پایانی سال دولت در صدد مدیریت بازار خودرو بر آمد.
خودروتک قیمت افزایش قیمت کاهش قیمت ها 

  

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش گفت: با توجه به افزایش حقوق کارکنان دولت، 400 هزار تومان به حقوق ثابت معلمان افزوده می‌شود که این مقدار با حفظ درصد افزایش حقوق به میزان 10 تا 20 درصد، به صورت پلکانی خواهد بود.
نامه نیوز وزارت آموزش و پرورش آموزش مجلس شورای اسلامی 

  

الان خودرو صفر کیلومتر بخریم یا بعد از عید؟اگرچه قرار بود در سال 97 با تغییر مرجع قیمت‌گذاری و تعیین فرمول جدید قیمت، بازار خودرو به آرامش برسد، اما این اتفاق نیفتاد و درنهایت با الزام خودروسازان به فروش فوری خودرو در روزهای پایانی سال دولت در صدد مدیریت بازار خودرو بر آمد.
خودروتک خودرو خودروسازان بازار خودرو 

  اخبار داغ
  

90 گروه خسارت خانه های سیل زده گلستان را ارزیابی می کندگرگان - ایرنا - مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گلستان گفت: 90 تیم ارزیاب خسارت با حضور در مناطق سیل زده گلستان، خسارت های وارد شده به منازل این مناطق را بررسی می کنند.
ایرنا سیل تهران رانش زمین 

  

حضور مردم در کمک به آسیب دیدگان بسیار ارزشمند است/ افزایش تولید، راه دستیابی به توسعه و پیشرفت استرئیس جمهور وظیفه همگانی را در دوره کنونی، تلاش برای کاستن از سختی ها و کمک به حل مشکلات مردم بویژه در مناطق سیل زده دانست و تاکید کرد: اولویت اصلی امروز در مناطق سیل زده، امدادرسانی و تلاش برای رفع مشکلات مردم آسیب دیده و جبران خسارت های ناشی از سیل است و دولت با همه توان برای حل این مشکلات و جبران خسارت های ناشی از حوادث اخیر تلاش می کند.
برنا تولید حسن روحانی رئیس جمهور 

  

قیمت ارز در صرافی ملی امروز 98/01/06|نرخ خرید دلار از مردم کاهش یافتقیمت دلار در صرافی‌های بانک‌ها 12هزار و 950 تومان تعیین شده است.
تسنیم قیمت افزایش قیمت قیمت نفت 

  

قیمت سکه و ارز در روز ششم فرودینبا وجود تعطیلات ثبات در بازار ارز و طلا حاکم شده است.
ایلنا قیمت یورو ارز 

  

طرح های افتتاحی ایمیدرو پارسال 2.1 میلیارد دلار ارزش داشتتهران- ایرنا- معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ارزش طرح های افتتاح شده توسط سازمان توسعه ونوسازی معادن وصنایع معدنی ایران ( ایمیدرو ) دربخش معدن و صنایع معدنی در سال 1397 به بیش از 2 میلیارد و 170 میلیون دلار رسید.
ایرنا دلار تهران ایرنا 

  

روز ملی هنرهای نمایشی؛ ارزیابی عملکرد یکسال تئاترتهران- ایرنا- پژوهشگر تئاتر با اشاره به اهمیت بررسی وضعیت تئاتر در سال گذشته گفت: روز ملی هنرهای نمایشی باید روزی برای ارزیابی عملکرد یکسال تئاتر باشد.
ایرنا نوروز تئاتر تهران 

  

آغاز پویش لبخند مهربانی "گلستانم ارزوست"سازمان بهزیستی کشور در راستای حمایت از افراد آسیب دیده از سیل استان گلستان؛ پویش لبخند مهربانی "گلستانم آرزوست" را برای حمایت از این افراد کلید زد.
تسنیم بهزیستی سیل استان گلستان 

  

آندره آ پیرلو، ستاره سابق میلان و یوونتوس، معتقد است که اینتر با لائوتارو مارتینس بهتر از زمان حضور مائورو ایکاردی بازی می کند.
ورزش۳ ستاره بازی 

  

از ثبت رکوردهای جدید تا چالش های ارزی در معاملات کالایی بورستهران- ایرنا- مدیرعامل بورس کالای ایران با بیان اینکه با افزایش حجم معاملات رکوردهایی جدیدی در سال 97 به ثبت رسید، گفت: پارسال نوسانات نرخ ارز بر همه بازارهای کالایی تاثیر گذار بود که بورس کالا نیز از این قاعده مستثنی نبود.
ایرنا تنظیم بازار سازمان بورس و اوراق بهادار بورس کالا