ایرنا   |  اجتماعی  |  

آموزش امدادی نیروهای خدماتی آموزش و پرورش ضروری است

سمیرم، اصفهان- ایرنا- سرپرست فرمانداری سمیرم با تاکید بر آموزش امدادی و کمک های اولیه نیروهای خدماتی مدارس و آموزان گفت : این موضوع بسیار مهم است و باید بعنوان مصوبه در دستور کار همه مدارس قرار گیرد.

آموزش امدادی نیروهای خدماتی آموزش و پرورش ضروری است

به گزارش ایرنا، محمّدرضا عسگریان روز سه شنبه در جلسه شورای منطقه ای آموزش و پرورش سمیرم با اشاره به وقوع برخی حوادث در مدارس افزود: مجموعه آتش نشانی، جمعیت هلال احمر، شبکه بهداشت و درمان و نهاد تعلیم و تربیت بصورت جدی و به فوریت باید در این موضوع ورود کنند.وی به وقوع برخی حوادث و سوانح در مدارس اشاره و اضافه کرد : اینکه معلم یا نیروی خدماتی نحوه کار و استفاده از کپسول های آتش نشانی را بلد نباشد پذیرفته نیست چرا که با جان دانش آموزان و سلامتی آنها مرتبط است.سرپرست فرمانداری سمیرم درخصوص ساختمان های بدون دانش آموز، بلااستفاده و رهاشده آموزش و پرورش در برخی مناطق روستایی اظهارداشت: برخی از این اماکن مشکلات حقوقی دارند اما می توان با آنها را تغییر کاربری داد و برای سایر فعالیت ها همچون مباحث گردشگری، ساختمان دهیاری ها و سایر موارد استفاده کرد.مدیر آموزش و پرورش سمیرم در ادامه به فعالیت یکهزار و 220 معلم در 169 واحد آموزشی این منطقه اشاره کرد و گفت: 96 مدرسه ابتدایی، 70 واحد چندپایه، سه مدرسه استثنایی و 60 واحد آموزشی عشایری دوزبانه نشان از وسعت و سختی کار در مسائل تعلیم و تربیت این شهرستان دارد.محمد نادری سمیرمی با یادآوری وجود مدرسه تک دانش آموزی در سمیرم، ادامه داد : موضوع عدالت آموزشی در اختصاص فضاها و امکانات کافی و مسایل انگیزشی بسیار کمرنگ است و نیاز به کمک بیشتر دولت و خیران عزیز دارد.وی تاکید کرد: بنیاد برکت در طول سال های گذشته 74 مدرسه در شهرهای مختلف استان اصفهان احداث کرده اما سهم سمیرم در این میان صفر بوده است.به گفته نادری طبق قول و قرارها و مکاتبه های انجام شده قرار است این بنیاد سه مدرسه شش کلاسه در روستاهای فتح آباد، مورک و کره دان پادنا بسازد.وی ادامه داد: 89 مدرسه گاز سوز و 14 مدرسه نفت سوز در این خطه وجود دارد.به گفته وی، سال گذشته با کمک مجموعه نوسازی مدارس کشور اعتباری برای پکیج مدارس اختصاص یافت از این 14 مدرسه 9 آموزشگاه نفت سوز پکیج شده اند اما برخی مسایل همچون تورم و گرانی هنوز اجازه نداده است، بقیه مدارس هم به این سیستم مجهز شوند.وی با بیان اینکه اکنون 16 کانکس در مدارس سمیرم نصب شده که همگی بعنوان دفتر مدیر در حال استفاده است تصریح کرد : اکنون 140 کلاس نیازمند مقاوم سازی، 311 کلاس تخریبی و 361 کلاس دارای حداقل استحکام در بین آموزشگاه های این منطقه وجود دارد.حبیب الله قاسمی، معاون پرورشی و تربیت بدنی مدیریت آموزش و پرورش سمیرم گفت: بنرهای تبلیغاتی موسسه های آموزشی و کنکور در سطح شهر باید از آموزش و پرورش و شورای منطقه ای مجوز داشته باشند.معاون آموزش و نوآوری مدیریت آموزش و پرورش سمیرم نیز با اشاره به مشکلات تحصیل دانش آموزان روستاها و پراکندگی زیاد روستایی در این شهرستان تصریح کرد: 59 میلیون تومان اعتبار برای این تردد و رفت و آمد این گروه از دانش آموزان روستایی به مدارس اختصاص داده شده است.تیمور رحمانی خاطر نشان کرد: 11 دستگاه و نهاد مختلف همچون شبکه بهداشت، دهیاری ها، امور عشایر و کمیته امداد باید نسبت به رصد و شناسایی بازماندگان از تحصیل اقدام و موضوع را به نهاد تعلیم و تربیت اعلام کنند.وی اظهار امیدواری کرد با همکاری این سازمان ها و همراهی همه مردم و خیران شاهد اجرای صد درصدی طرح انسداد بی سوادی در این شهرستان باشیم.شهرستان سمیرم دارای حدود 10 هزار دانش آموز، یکهزار و 220 معلم و فعال فرهنگی و 800 بازنشسته نظام تعلیم و تربیت است.این شهرستان با یکصد هزار نفر جمعیت در 160 کیلومتری جنوب اصفهان قرار دارد./6026/7147

آموزش کنکور تورم   اخبار برگزیده
  

قیمت خودرو «3 نرخی» شد!سه نرخی شدن قیمت خودرو با اجرایی شدن پیش فروش های جدید نشان می‌دهد که وعده تنظیم بازار و کاهش قیمت خودرو صرفا بهانه‌ای از سوی مدیران خودروسازان و وزارت صمت برای افزایش قیمت محصولات بوده است.
خودروتک قیمت افزایش قیمت ایران خودرو 

  

قیمت خودرو/ قیمت بازار و کارخانه تمام خودروهای داخلی (دوشنبه 24 دی 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز دوشنبه 24 دی ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  

دخیا، سلطان سیو در ترکیب شیاطین سرخگلر شیاطین سرخ یک بار دیگر با واکنش‌هایش تیم خود را نجات داد.
ایلنا داوید دخیا منچستر منچستر یونایتد 

  

استقبال جالب استقلالی‌ها از مربی جدیدشان دریافت 3 MB ویدئومهر: مارتین فورکل مربی جدید استقلال تهران سابقه بازی در تیم ملی جوانان آلمان را در کارنامه دارد ضمن آنکه در دوران مربی گری به عنوان بدنساز در تیم ملی جوانان ویتنام هم به فعالیت پرداخته است. فورکل متولد 31 تیر ماه 1358 متولد منطقه کوبورگ آلمان غربی یکی از شهر های ایالت باواریا است . وی در طول دورانی که به بازی می پرداخت به عنوان مدافع راست چندان بازیکن شاخصی نبود.…
مهر بازی استقلال تهران 

  

سولسشر: یونایتد همیشه باید به دنبال پیروزی باشداوله گنار سولسشر، سرمربی منچستریونایتد، پس از پیروزی 1-0 مقابل تاتنهام در ومبلی، تاکید کرد که تیمش در هر دیدار باید برای پیروزی به میدان برود.
ورزش۳ بازی تاتنهام ورزش 

  

بازار در شوک اعلام قیمت جدید خودروهاگزارش امروز قیمت خودرو حکایت از انتظار بازار برای عرضه خودرو دارد به اعتقاد فعالان بازار خودرو اگر عرضه خودرو همچنان قطره چکانی باشد رشد قیمت ها ادامه خواهد داشت.
خودروتک بازار خودرو خودرو خودروسازان 

  

خودرو چطور گران شد؟18 اردیبهشت ماه سال جاری بود که دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری ایالات متحده، خروج این کشور از توافق برجام را اعلام کرد. از همان روز بخش عظیمی از اقتصاد و صنعت کشور با تنش روانی شدیدی نسبت به این اتفاق روبه‌رو شد.
خودروتک واردات خودرو خودرو خودروسازان 

  

حمله سازمان حمایت به خودروسازانعباس تابش با اشاره به مصوبات جدید ستاد تنظیم بازار در دو بخش خودروهای پرتیراژ مشمول قیمت گذاری شورای رقابت و همچنین خودروهای خارج از شمول این قیمت گذاری اظهاراشت: در بخش خودروهای پرتیراژ مشمول قیمت گذاری شورای رقابت با توجه به شرایط جدید، خودروسازها مکلف به افزایش تولید بر اساس برنامه ارائه شده و مورد تایید وزارت صنعت، معدن و تجارت هستند.
خودروتک خودروسازان تنظیم بازار ایران خودرو 

  

واکنش بازار به افزایش قیمت محصولات ایران خودروگزارش امروز قیمت خودرو حکایت از واکنش منفی بازار نسبت به افزایش قیمت محصولات ایران خودرو دارد.
خودروتک افزایش قیمت قیمت ایران خودرو 

  

قیمت جدید 14 محصول پرتیراژ ایران خودرو اعلام شدگروه صنعتی ایران خودرو قیمت جدید محصولات پرتیراژ خود را اعلام کرد. این فهرست 14 محصول ایران خودرو را شامل می شود.
خودروتک قیمت ایران خودرو ایران 

  اخبار داغ
  

لابی های قدرتمند طرح مبارزه با پوشاک قاچاق را متوقف کردعضو هیات مدیره اتحادیه صنف تولید‌کنندگان و فروشندگان پوشاک تهران با اشاره به توقف طرح مبارزه با عرضه پوشاک قاچاق گفت: لابی‌های قدرتمند عرضه‌کنندگان پوشاک قاچاق باعث توقف طرح شده است.
فارس قاچاق تهران تولید 

  

ارزش آفرینی طرح توسعه مکران با مبانی نظری امکان پذیر استبندرعباس- ایرنا- عضو هیات علمی دانشگاه هرمزگان از توجه به توسعه سواحل مکران در برنامه توسعه ششم به عنوان یک اتفاق مطلوب در استان هرمزگان نام برد و گفت: این طرح توسعه بدون مبانی نظری نمی تواند ارزش آفرینی رضایت بخشی داشته باشد.
ایرنا بندرعباس بازی استان هرمزگان 

  

توقف طرح مبارزه با پوشاک قاچاق در تهران/ لابی قاچاقچیان جواب داد؟سعید جلالی قدیری در مصاحبه با رادیو افزود: لابی قدرت و فشار یک جریان بسیار پرقدرت است و شکی در این
خبرفوری قاچاق تهران مصاحبه 

  

اعتیاد اقتصاد ایران به بوی نفت و بازگشت دوباره رشد اقتصادی به زیر صفر/ رکود تورمی تشدید خواهد شد؟لایحه بودجه برای ارائه در صحن مجلس، این روزها در کمیسیون تلفیق در حال بررسی است، اما با توجه به پیش‌
خبرفوری اقتصاد اقتصاد ایران رشد اقتصادی 

  

قیمت طلا ، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 26 دیتسنیم: قیمت سکه تمام‌ بهار آزادی در بازار تهران امروز، 3 میلیون و 915 هزار تومان شد.
خودروتک قیمت ارز قیمت سکه و طلا 

  

منزل مسکونی به ارزش 15 میلیارد ریال در آشخانه وقف درمان شدبجنورد-ایرنا- معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی گفت: یک باب منزل مسکونی به ارزش 15 میلیارد ریال توسط زوج مانه و سملقانی برای دارو و درمان بیماران خاص در شهر آشخانه وقف شد.
ایرنا ریال درمان تندرستی 

  

تورم ظالمانه‌ترین مالیات بر قشر ضعیف جامعه استمعاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: تورم موجود نه‌تنها افراد بسیاری را ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌به زیر خط فقر می‌کشاند، بلکه افراد فقیر از گذشته فقیرتر خواهند شد. لذا تورم ظالمانه‌ترین مالیات بر قشر پایین‌دست جامعه است که نیاز به کمک جدی دولت، سازمان‌های مردم‌نهاد و سایرین را می‌طلبد.
فارس تورم مالیات بهزیستی 

  

پیش‌بینی صندوق بین‌المللی پول از تورم 10میلیون درصدی ونزوئلا!به گزارش ایسنا به نقل از بیزینس تایمز، صندوق بین المللی پول در گزارشی پیش‌بینی کرد با تداوم روند فعلی، نرخ تورم ونزوئلا تا پایان امسال به 10 میلیون درصد برسد. ونزوئلا که دارای بالاترین نرخ تورم در جهان است از نوامبر سال 2016 تاکنون با پدیده ابرتورم دست به گریبان است...
انصاف‌نیوز صندوق بین المللی پول پول تورم 

  

ارز وارداتی کشور توسط بانک مرکزی تامین شدتهران- ایرنا- بانک مرکزی در راستای تامین حواله های ارزی واردات کشور، ارزهای یورو، درهم، یوان چین،وون کره، ربل روسیه و لیر ترکیه را تامین و به اندازه کافی به بازار تزریق کرد.
ایرنا ارز بانک مرکزی بانک