ایلنا   |  اجتماعی  |  

ثبت اطلاعات کارگران در 4 منطقه شهرداری کمتر از 30 درصد است

رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران نسبت به عدم وجود اطلاعات کارگری در سامانه الکترونیکی مدیریت پسماند به شهرداری تهران تذکر داد.

ثبت اطلاعات کارگران در 4 منطقه شهرداری کمتر از 30 درصد است

رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران نسبت به عدم وجود اطلاعات کارگری در سامانه الکترونیکی مدیریت پسماند به شهرداری تهران تذکر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سید آرش حسینی میلانی در جلسه امروز شورای شهر تهران در تذکری با اشاره به مرگ پرندگان در تالاب میانکاله گفت: درباره فاجعه در میانکاله هشدار می‌دهم. امروز شاهد هستیم که نزدیک به 10 هزار قطعه پرنده به دلیل سم موجود در بافت کف این تالاب از بین رفته اند. 

او ادامه داد: از مسئولان محیط زیست کشور و فراکسیون محیط زیست مجلس می‌خواهم منشایابی مسمومیت در تالاب را مشخص کنند چرا که زندگی همه ما به هم متصل است و باید همه به آن حساس باشیم ولو اینکه دور از شهر محل زندگی ما باشد. 

عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران در ادامه به ثبت اطلاعات کارگری در سامانه الکترونیکی تذکر داد و گفت: بیش از یک سال است در حال پیگیری هستیم که شهرداران مناطق این اقدام را به موقع و جامع انجام دهند. 

میلانی در ادامه گفت: ثبت به موقع و کامل اطلاعات کارگران در سامانه الکترونیکی مدیریت پسماند یکی از رویکردهای مورد تاکید شورای شهر پنجم جهت ایجاد شفافیت و نظارت‌پذیری است. 

او افزود: اگرچه در بخش ثبت اطلاعات ماشین آلات پسماند عملکرد 21 منطقه رضایت بخش بوده است اما همچنان شاهد عملکرد زیر 50 درصد ثبت اطلاعات کارگران فعال در سامانه مدیریت پیمانکاران هستیم به طوری که 4 منطقه 17،4، 5 و منطقه 18 زیر 30 درصد نسبت به ثبت اطلاعات اقدام کرده اند. 

رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران ادامه داد: متاسفانه ثبت اطلاعات در منطقه 4 نسبت به ماه گذشته 46 درصد کاهش داشته است و 10 منطقه «11.13، 15.22، 21.20، 10.12 و 2» بین 30 تا 50 درصد در ثبت اطلاعات کاهش داشته‌اند که باید در ماه‌های آینده ارتقا داده شود. 

او در پایان گفت: لذا به شهرداری تهران در ثبت اطلاعات کارگری در سامانه مدیریت پیمانکاران تا پایان اسفندماه جاری تسریع و دقت لازم انجام شود.

شهرداری تهران فراکسیون محیط زیست محیط زیست   اخبار برگزیده
  

افت 8 هزار واحدی شاخص بورس/ سه سهام سبز امروزشاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز بازار سرمایه با افت 8 هزار و 300 واحدی در سطح یک میلیون و 177 هزار واحد قرار گرفت.
اقتصادنیوز شاخص بورس تهران سهام 

  

فوری/خبری مهم از اولین جلسه حقوق کارگراندر نخستین جلسه دستمزد شورای عالی کار پیشنهاد کارفرمایان برای تعیین مزد منطقه ای پذیرفته نشد و مقرر شد که برای سال 1400 تعیین مزد ملی همچون روال سالهای قبل در دستور کار قرار گیرد.
گسترش سازمان تامین اجتماعی دستمزد حداقل دستمزد 

  

اولین واکنش بازار سکه وطلا به تعویق FATFبازار طلا و سکه به خبر تعویق FATF در فروردین سال 1400 واکنش نشان داد. دبیر هیات مدیره اتحادیه طلای تهران درباره اولین واکنش بازار طلا به تعویق FATF می‌گوید: امروز طلای 18 عیار پنج هزار تومان و سکه طرح جدید 50 هزار تومان گران شد
فردا تهران تجارت ارز 

  

احتمال تشدید برخورد با تخلفات کرونایی خودروها/ ممکن است علاوه بر جریمه خودروها توقیف شوندرئیس پلیس راهور ناجا گفت: در صورت تشدید وضعیت بیماری علاوه بر اینکه خودروهای متخلف جریمه می‌شوند، ممکن است توقیف این خودروها نیز در دستور کار قرار بگیرد.
ایلنا خبرنگار پلیس راهور پلیس 

  

قرعه کشی خودرو از سیستم فروش خودروسازان حذف می شود؟10 ماه از آغاز قرعه‌کشی متقاضیان خرید خودروی صفر با هدف توزیع عادلانه خودرو می‌گذرد. اما شنیده‌ها حکایت از ناخشنودی دولت نسبت به این رویه دارد.
خودروتک خودرو خودروسازان ماه 

  

کیهان: مخالفت با FATF در «مجمع» بیشتر نشده باشد، کمتر نشدهدر حالی که هیچ تغییری در رویکرد ضدایرانی گردانندگان FATF رخ نداده، نشریات زنجیره‌ای، در یک عملیات روانی هماهنگ ادعا کردند نظر مخالفان FATF در «مجمع تشخیص مصلحت نظام» تغییر کرده و احتمال تصویب دو لایحه مربوط به آن افزایش یافته است!.
مثلث خودرو مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران 

  

شرط جنجالی فرهاد مجیدی برای بازگشت به استقلال ؛ او نباشد !فرهاد مجیدی یک استوری را در اینستاگرام منتشر کرد و نوشت : آفرین بر حسد ! چقدر عدالت پیشه است ،نخست به سراغ صاحبش می رود و او را می کشد.
خانه فوتبال فرهاد مجیدی استقلال اینستاگرام 

  

تصویر عجیب از سفر احمدی نژاد به سی‌سخت| تیم حفاظتی احمدی نژاد فعال استتصویر عجیب از سفر احمدی نژاد به سی‌سخت در رسانه ها منتشر شد. تیم حفاظتی احمدی نژاد فعال است. اصلاحات نیز در این تصویر از احمدی نژاد مورد خاصی را فاش کرد.
۵۵ آنلاین سفر احمدی نژاد رسانه 

  

رئیس جمهور در جلسه هیات دولت با بیان اینکه باید بدانیم وقتی لوایح FATF اجرا نمی‌شود یعنی برای نقل و انتقال پول باید پول بیشتری از جیب مردم بدهیم، گفت: الان مجمع تشخیص باید قدرت خود را برای حل معضلات مالی مردم نشان دهد.
نامه نیوز رئیس جمهور سازمان ملل حسن روحانی 

  

فوری و مهم / 9 خدمه کشتی سانچی زنده اند!؟ + فیلم و جزئیاتگواهی فوت 9 نفر از خدمه کشتی سانچی در حالی صادر شد که هنوز برخی خانواده ها فوت آنها را باور ندارند و با توجه به اینکه از صدور این گواهی هم مطلع شده اند هیچ اعتراضی در این زمینه نداشته اند.
مستقل‌آنلاین سازمان ثبت احوال رئیس جمهور وام 

  

آغاز فروش فوق العاده دنا پلاس توربو اتومات با قیمت دولتی از امروزچهاردهمین مرحله از فروش فوق العاده ایران خودرو در حالی از امروز آغاز می شود که قیمت مصوب دولتی احتمالا تقاضای زیادی را وارد چرخه ثبت نام این خودرو خواهد کرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو ایران 

  

پیش بینی جهانگیری از رفع تحریم ها در آینده نزدیکمعاول اول رئیس جمهور گفت: در این شرایط سخت که آمریکایی ها قصد زمین گیر کردن تولید و صنعت کشور را داشتند اما یک عده ایستادند و تولید کشور را سرپا نگه داشتند.
مستقل‌آنلاین اسحاق جهانگیری رئیس جمهور زمین 

  

هشدار قاطع ایران به اعضای شورای حکامشورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز گذشته در پی توقف اجرای پروتکل الحاقی از سوی ایران که در چارچوب اقدام تلافی‌جویانه به عدم تحقق منافع برجامی اش انجام شده بود، نشست ویژه ای برگزار کرد.
گسترش ایران جمهوری اسلامی ایران آژانس بین المللی انرژی اتمی 

  

بایدن می‌خواهد برای ایجاد ارتباط با ایران، رابطه با عربستان را تخریب کندوزیر امور خارجه پیشین آمریکا به بیان اظهارات بی‌اساس علیه ایران پرداخت.
ایلنا ایران عربستان مایک پمپئو 

  اخبار داغ
  

مهم‌ترین تفاوت‌ کرونا با سرماخوردگیاقتصادنیوز : بسیاری از علائم مشابه برای ابتلا به ویروس کرونا، آنفلونزا، سرماخوردگی یا حتی آلرژی وجود دارد اما تفاوت‌هایی نیز وجود دارد که آنها را از یکدیگر متمایز می‌کند.
اقتصادنیوز سرماخوردگی ویروس آلرژی 

  

دیگر هیچ یک از اقلام بورس کالا مشمول قیمت‌گذاری دستوری نیست/ احتمال اصلاح طرح معاملات خودرو در بورسمدیرعامل بورس کالا اظهار داشت: با اتفاقاتی که اخیرا رخ داد همگان به این درک رسیدند که قیمت‌گذاری دستوری در بورس امکان پذیر نیست و در حال حاضر در بورس کالا، هیچ کالایی مشمول قیمت‌گذاری دستوری نیست.
ایلنا بورس کالا قیمت خودرو 

  

خبرتلخ عضو علمی ستاد مقابله با کرونااقتصادنیوز :عضو ستاد ملی مقابله با کروناگفت: کسانی که می‌گویند با آمدن فصل بهار تاریخ انقضای ویروس تمام می‌شود انسان‌های خوشحالی هستند چون هنوز هیچ شواهد و مدارکی از چنین موضوعی در دست نیست و نمی‌دانیم تکلیف‌مان با این ویروس چیست، ممکن است یک روز از بین رود و ممکن است حالا حالاها بین‌مان باشد پس بهترین کار این است که خودمان را به زندگی با کووید19 عادت دهیم.
اقتصادنیوز بهار ویروس کار 

  

تست کرونای این بازیگر محبوب هم مثبت شد / پیام تاثر برانگیز اینستاگرامی خطاب به مردماقتصادنیوز : مجید صالحی بازیگر سینما و تلویزیون با اعلام مثبت بودن تست کرونایش به خواب عجیب یکی از دوستانش اشاره کرد.
اقتصادنیوز سینما تلویزیون خواب 

  

شرط بازگشت رونق به بازار خودرو / پای حباب قیمت خودرو در میان استبازار خودرو روزهای نسبتا آرامی را سپری می‌کند و همزمان با ثبات قیمت ارز قیمت خودرو نیز از ابتدای هفته تاکنون ثابت مانده است؛ در این بین اما متقاضیان خودرو به امید کاهش قیمت‌ها از این بازار کوچ کرده‌اند و تنها معدود مصرف‌ کنندگان واقعی در این بازار حضور دارند.
خودروتک بازار خودرو خودرو خودروسازان 

  

ایران چه مقدار واکسن کرونا وارد کرده استسخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: تا کنون 570 هزار دوز واکسن کرونا از دو کشور وارد ایران شده است.
۵۵ آنلاین ایران وزارت بهداشت روسیه 

  

نقدینگی بورس کجا رفته است!؟وزنه معامله در بازار سرمایه این روزها به سمت اوراق مرابحه عام دولت سنگین شده و حجم عظیمی از نقدینگی موجود در بازار به سمت خرید این اوراق رفته است. روندی که تا روز دوشنبه ادامه دارد و پس از آن احتمال متعادل شدن بازار بیشتر خواهد شد.
۵۵ آنلاین نقدینگی سازمان بورس و اوراق بهادار درآمد 

  

ایران چه مقدار واکسن کرونا وارد کرده است/ واردات واکسن از دو کشور به گزارش خبرگزاری مهر، کیانوش جهانپور، با بیان اینکه محموله سوم واکسن «اسپوتنیک وی» شامل 200 هزار دوز واکسن است، افزود: این محموله ابتدا توسط سازمان غذا و دارو کد گذاری و برچسب گذاری می‌شود و سپس تحویل معاونت بهداشت وزارت بهداشت می‌شود تا تزریق آن بر اساس سند ملی واکسیناسیون آغاز شود. وی گفت: با احتساب این محموله تاکنون 320 هزار دوز واکسن اسپوتنیک روسیه و 250 هزار دز واکسن…
مهر واردات وزارت بهداشت روسیه 

  

آخرین آمار کرونا در جهانبراساس گزارش‌های مراکز رسمی، شمار مبتلایان جهانی ویروس کرونا تا پنجشنبه شب به 116 میلیون و 60 هزار نفر رسیده است.
برنا ویروس 

  

کرونا چگونه به درون خانه ها منتقل شد/الگوی ابتلای خانوادگی به گزارش خبرگزاری مهر، دانشکده بهداشت و مؤسسه ملی تحقیقات سلامت دانشگاه علوم پزشکی تهران، راهنمای پاسخ به این پرسش که تغییر الگوی واگیر بیماری به الگوی خانوادگی یعنی چه را منتشر کردند. در موج کنونی اپیدمی کرونا در ایران، بسیار شنیده می‌شود که الگوی انتقال بیماری به شکل ابتلای خانوادگی است. اگرچه شکل ابتلای خانوادگی از ابتدای اپیدمی وجود داشته است، اما بنا به دلایلی اکنون بیش از…
مهر خانواده ویروس حمل و نقل