ایلنا   |  فرهنگی  |  

مدل‌های موفق قرآنی را برای الگوسازی عرضه کنیم

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بعد از ظهر امروز در پنجاه و هشتمین جلسه کمیسیون توسعه فعالیت‌های تبلیغی ترویجی قرآنی با بیان اینکه مجموعه‌های آماده قرآنی که امروز رونمایی شد نوید خوبی برای تحقق پروژه‌های بعدی این کمیسیون است و هم دبیرخانه کمیسیون و هم سازمان‌های موظف، به گونه‌ای عمل کنند که فاز یک را به نقطه اعتماد و اتکا برسانیم.

مدل‌های موفق قرآنی را برای الگوسازی عرضه کنیم

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بعد از ظهر امروز در پنجاه و هشتمین جلسه کمیسیون توسعه فعالیت‌های تبلیغی ترویجی قرآنی با بیان اینکه مجموعه‌های آماده قرآنی که امروز رونمایی شد نوید خوبی برای تحقق پروژه‌های بعدی این کمیسیون است و هم دبیرخانه کمیسیون و هم سازمان‌های موظف، به گونه‌ای عمل کنند که فاز یک را به نقطه اعتماد و اتکا برسانیم.

به گزارش ایلنا به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدعباس صالحی گفت: کارهای انجام گرفته و طرح‌هایی که امروز رونمایی شد از نقاط قابل ارجاع برای فعالیت‌های قرآنی در آینده باید باشد. هر پژوهش و تحقیق باید مقدمه عمل باشد اینکه متناسب با عمل چگونه باشد، باید تعریفی از سوی دبیرخانه صورت گیرد.

صالحی درباره سه طرح رونمایی شده در این جلسه گفت: مجموعه‌های آماده شده نوید خوبی را برای تحقق طرح‌های بعدی این کمیسیون در طرح‌های مبنایی می‌دهد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به سند ملی توسعه وقف قرآنی، بر ضرورت افزایش کمیت موقوفات قرآنی و افزایش سهم موقوفات و اضافه شدن نیت‌های جدید به موقوفات قرآنی تاکید کرد و افزود: می‌توان به خیرین هم آن را پیشنهاد کرد و هم مدل‌های موفق را برای الگوسازی عرضه کنیم. سند ملی وقف که خود یکی از حوزه‌های پایه است و وقف در فضای افق اسلامی از تعالیم قرآن نشات گرفته و از بحث‌های پایه بوده است.

صالحی ادامه داد: طرح سازمان دارالقرآن هم برای آسیب‌شناسی مراسم و همچنین مدیریت جلسات خانگی قرآن یک بستر قابل توجه برای افزایش انس با مفاهیم و حفظ و قرائت قرآن است.

وی درباره طرح جهاد دانشگاهی هم گفت: با تالیف کتاب خبرنگاران قرآنی می‌توانیم خبرنگاران قرآنی موفق داشته باشیم و می‌توانیم وضعیت جشنواره‌های قرآنی را تحلیل کنیم.

صالحی تاکید کرد: پروژه‌های تعریف شده را با سرعت بیشتری به سرانجام برسانیم تا پرونده‌ها و پروژه‌های نیمه کاره در این حوزه به جا نگذاریم.

وی ادامه داد: در مسیر آماده‌سازی اقدامات و عرضه کارهای آماده فرم داشته باشیم تا اقدامات در قالب همگرا و همنواخت شکل بگیرد تا قابلیت ارجاع داشته باشد.

در ابتدای این جلسه عبدالهادی فقهی زاده معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در این جلسه از سند ملی توسعه وقف قرآنی با همکاری سازمان اوقاف و امور خیریه، محتوای آموزشی تولید شده دوره‌های آموزشی ارتقای دانش و مهارت تخصصی کارکنان حوزه تبلیغ و ترویج قرآن کریم با همکاری سازمات تبلیغات و مجموعه مطالعات و دوره‌های تخصصی طراحی شده توسعه نظام تبلیغ و ترویج قرآن کریم با همکاری سازمان جهاد دانشگاهی رونمایی می‌شود.

وی درباره سند ملی توسعه وقف قرآنی گفت: تهیه و تدوین این سند بر اساس طرحی با همکاری کمیسیون تبلیع و ترویج قرآن کریم و سازمان اوقاف و امور خیریه انجام شده است.

در این جلسه برنامه اجرایی‌سازی برنامه جامع فعالیت‌های قرآنی در فضای مجازی مورد بررسی قرار گرفت و محمد خدادی معاون امور مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس کارگروه قرآن و رسانه گزارشی از روند تدوین تا تصویب این سند در شورای توسعه فرهنگ قرآنی ارائه کرد.

فقهی زاده پیشنهاد کرد تا تمام برنامه‌های سند قرآن و فضای مجازی به اتحادیه موسسات قرآنی واگذار شود و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پس از نظرات اعضا، گفت: اتحادیه موسسات قرآنی حداکثر ظرف دو هفته اولویت‌های خود را به کارگروه قرآن و رسانه ارائه کند و کارگروه نیر آن را به عنوان مصوبه تلقی و به اتحادیه موسسات قرآنی واگذار کند.

در این جلسه همچنین عضویت نماینده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در کمیسیون توسعه فعالیت‌های تبلیغی ترویجی قرآنی به تصویب رسید.

همچنین در این جلسه از سند ملی توسعه وقف قرآنی با همکاری سازمان اوقاف و امور خیریه، محتوای آموزشی تولید شده دوره‌های آموزشی ارتقای دانش و مهارت تخصصی کارکنان حوزه تبلیغ و ترویج قرآن کریم با همکاری سازمات تبلیغات و مجموعه مطالعات و دوره‌های تخصصی طراحی شده توسعه نظام تبلیغ و ترویج قرآن کریم با همکاری سازمان جهاد دانشگاهی از سوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی رونمایی شد.

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی وزارت بهداشت آموزش   اخبار برگزیده
  

آخرین بررسی ها درباره پالرمو و CFT از زبان محسن رضاییدبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام از پایان کار کمیسیون مشترک مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره پالرمو و CFT خبر داد و گفت: پیشنهادات کمیسیون برای طرح در صحن مجمع تشخیص آماده شد.
فردا گروه ویژه اقدام مالی دولت محسن رضایی 

  

سود بانک‌های آمریکا 36.5 درصد کاهش یافتبانک‌های امریکا مقادیر عظیمی را برای پشتیبانی در برابر ضرر و زیان‌های احتمالی طی بحران کرونا کنار گذاشته بودند که باعث کاهش 36.5درصدی سوددهی آنها در 2020 شد، کاهش نرخ بهره هم بر سود این بانک‌ها تأثیر گذاشته است.
گسترش سود بانک مرکزی بانک 

  

کاهش قیمت نفت در پی افزایش ذخیره‌سازی‌های آمریکاقیمت شاخص نفت خام برنت ساعت 5 و 6 دقیقه امروز (چهارشنبه، ششم اسفندماه) با 38 سنت کاهش به 64 دلار و 99 سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا با 55 سنت کاهش به 61 دلار و 12 سنت برای هر بشکه رسید.
ایلنا قیمت قیمت نفت نفت 

  

تکذیب تغییر دبیرکل و مسئولین واحدها در حزب جمهوریتبا توجه به انتشار برخی خبرهای کذب در تعدادی از رسانه های مغرض، درباره تغییر دبیرکل و مسئولین برخی واحدهای حزب جمهوریت، پایگاه رسمی اطلاع رسانی این حزب، اطلاعیه ای را صادر کرد.
مستقل‌آنلاین کمیسیون ماده 10 احزاب قانون رسانه 

  

شهر‌های ممنوعه اعلام شدن | ورود به استان‌های شمالی و 8 شهر دیگر ممنوع استرئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا جزئیات ممنوعیت ورود خودروهای شخصی به شهرهای ممنوعه را تشریح کرد.
۵۵ آنلاین استان خوزستان هواشناسی خودرو 

  

آماده‌باش پلیس از 20 اسفند تا 19 فروردین 1400/ منتظر تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا برای ایام نوروز هستیمفرمانده ناجا با بیان اینکه پلیس بیشترین سهم را در پیشگیری از ویروس کرونا داشته است، گفت: پلیس از 20 اسفند تا 19 فرودین آماده باش هستم؛ ما آماده ارائه خدمات به مردم هستیم و باید دید ستاد ملی مقابله با کرونا چه تصمیمی برای عید خواهد گرفت.
ایلنا پلیس ساخت و ساز استان خوزستان 

  

کنایه های تند روحانی به مجلس: حق نداریم با اعضاب مردم بازی کنیم/ هیچ قوه‌ای نمی تواند در کار قوه مجریه دخالت کندرئیس جمهوری با تاکید بر اینکه هیچ قوه ای نمی‌تواند در امر قوای دیگر دخالت کند، گفت: اصل 113 کامل روشن و از بدیهیات است واضحات تفسیر ندارد کاملا روشن است که رییس جمهور مسئول اجرای قانون است نه ناظر.
اقتصادنیوز بازی کار قانون 

  

گروهی از نمایندگان جمهوری خواه مجلس نمایندگان آمریکا در نامه‌ای به رئیس جمهور این کشور، خواستار تجدید نظر در لغو احتمالی تحریم‌های ایران شدند.
نامه نیوز جمهوری خواه سهام عدالت سهام 

  

توییت قالیباف: اتحاد مردم، قفل تحریم را خواهدشکسترییس مجلس در توییتی نوشت: قفل تحریم‌ها هم با اتحاد مردم ایران شکسته خواهد شد.
مملکت‌آنلاین ایران مجلس شورای اسلامی قانون 

  

آمار کرونای انگلیسی در این شهر ایران شدت گرفت + جزئیاتآمار کرونای انگلیسی در هرمزگانی به 9 تن رسید سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت :
مستقل‌آنلاین ایران مصاحبه خبرنگار 

  

عادل فردوسی پور- علی کریمی؛ پای چه کسی در میان است؟بعد از آنکه حسین شریعتمداری، علی کریمی را به‌دلیل بستن مچ‌بند سبز، شایسته احراز صلاحیت ندانست، جریانی همسو با این تفکرات، با مطرح‌کردن مسائلی غیرواقع، سعی در برهم‌زدن شرایط به ضرر کریمی کردند.
خانه فوتبال علی کریمی فدراسیون فوتبال ازدواج 

  

کاهش قیمت خودرو با اهرم دلار / افت یک تا 4 میلیون تومانیپس از یک روند افزایشی تقریبا 10 روزه اما آرام، قیمت خودرو از یکی دو روز پیش روند کاهشی را در پیش گرفت.
خودروتک کاهش قیمت ها قیمت ارز قیمت 

  

پنتاگون: دفاع موشکی ما بر کره شمالی متمرکز است نه چین، روسیه و ایرانمعاون رییس ستاد مشترک ارتش ایالات متحده گفت: توانایی دفاع موشکی آمریکا به وضوح بر کره شمالی متمرکز است، نه چین، روسیه و ایران و باید برای مقابله با تهدیدات این کشور به پیشرفت خود ادامه دهیم.
مثلث صدا و سیما کره شمالی ماه 

  

فرمول دریافت مالیات از خودروهای لوکس / 2 مثال از میزان مالیات خودرو لوکسدر جریان بررسی لایحه بودجه 1400 در مجلس شورای اسلامی، دریافت مالیات از خودروهای لوکس برای سال آینده تصویب شد. همچنین در این مصوبه فرمول دریافت مالیات از خودروهای لوکس نیز آمده است. با این مصوبه همچنین ملاک لوکس بودن خودرو که آن را مشمول دریافت مالیات می کند نیز مشخص شد.
خودروتک مالیات خودرو لایحه بودجه 

  

جدی گرفتن صادرات یک واجب سیاسی استنماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: بازرگانی باید صادرات محور باشد و باید با برنامه‌ریزی بازار صادرات را جدی بگیریم چراکه این یک واجب سیاسی است.
۵۵ آنلاین صادرات غیرنفتی استان مرکزی تولید 

  اخبار داغ
  

راه اندازی سایت تولید واکسن ایرانی کرونا از اواخر بهار 1400/ تولید ماهی 10 میلیون دوزمدیر گروه تحقیقات تولید واکسن ستاد اجرایی فرمان امام گفت: پیش بینی ما این است که از اواخر بهار سایت
خبرفوری تولید بهار ماه 

  

شکل جدید واکسن ضدکرونا/ قرص و اسپری بینی در راه است؟رئیس محققان واکسن آکسفورد به نمایندگان پارلمان انگلیس گفت آنها دنبال نمونه قرص مانند و نیز به شکل اسپری بینی واکسن ضدکرونا هستند.
اقتصادنیوز انگلیس 

  

علائم کرونا در کودکان چیست؟فوق تخصص روماتولوژی کودکان گفت: کودکان می‌توانند بدون علامت باشند و بیماری را منتقل کنند. هنر ما این است که از اتفاقات ناگوار تجاربی کسب کنیم و از آن به عنوان یک فرصت استفاده کنیم.
اقتصادنیوز کودکان 

  

اینفوگرافی| شیوع کرونای جهش‌یافته انگلیسی در کدام استان‌ها تایید شده است؟چند وقتی می‌شود که جهش کرونای جدید که به «کرونای انگلیسی» مشهور شده در کشورمان شایع شده و استان‌هایی مثل خوزستان را به شدت درگیر کرده است.
اعتماد 

  

قیمت دلار و سکه به کام نهنگ ها شدقیمت دلار در حالی هفته را به پایان برد که قیمت روز چهارشنبه از قیمت ابتدای هفته فقط 100 تومان کمتر بود. قیمت سکه هم 180 هزار تومان پایین‌تر از ابتدای هفته بسته شد. دست اندازهای کاهش قیمت دلار و سکه چیست؟
گسترش قیمت دلار بودجه 

  

تداوم جراحی های پیوند عضو در اپیدمی کرونا به گزارش خبرگزاری مهر، امیرحسین ربانی استادیار و متخصص جراحی و فلوشیپ پیوند کبد بیمارستان طالقانی با اشاره به تداوم اعمال جراحی پیوند عضو در اپیدمی کرونا گفت: پیوند عضو تنها راه ادامه حیات با کیفیت بیمارانی است که دچار نارسایی شدید قلب، کلیه، کبد و… هستند و در لیست انتظار پیوند عضو قرار دارند و ادامه حیات و ارتقای کیفیت زندگی آنان در گروی این فرایند درمانی است. وی افزود: مدت…
مهر جراحی جراحی قلب پیوند کبد 

  

وزارت بهداشت: شناسایی 112 نفر مبتلای به کرونای جهش یافته انگلیسی در کشور/ فوت 8 نفرسخنگوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون 112 نفر مبتلای قطعی به کرونای انگلیسی در کشور شن
خبرفوری وزارت بهداشت درمان آموزش 

  

انتقاد سندرز از تل‌آویو به دلیل عدم ارسال واکسن کرونا برای فلسطینی‌هاسناتور برنی سندرز از دولت تل‌آویو به خاطر ارسال واکسن‌های کووید- 19 برای متحدان خارجی پیش از ارسال واکسن برای فلسطینی‌ها انتقاد کرد.
اعتماد برنی سندرز دولت تندرستی 

  

هشدار درباره ورود ویروس کرونای نیویورکینوع جدیدی از کروناویروس جهش یافته شناسایی شد.
اقتصادنیوز ویروس 

  

مرگ یکی از کوچکترین مبتلایان کرونا در ایران؛ یک نوزاد دو روزهیک نوزاد دو روزه در گناباد، قربانی کروناویروس شده است.
۵۵ آنلاین مرگ ایران نوزاد 

  

4 دست‌انداز کاهش قیمت سکه و دلاراقتصادنیوز: قیمت دلار در حال هفته را به پایان برد که قیمت روز چهارشنبه از قیمت ابتدای هفته فقط 100 تومان کمتر بود. قیمت سکه هم 180 هزار تومان پایین‌تر از ابتدای هفته بسته شد. دست اندازهای کاهش قیمت دلار و سکه چیست؟
اقتصادنیوز قیمت دلار