ایلنا   |  اجتماعی  |  

ورود ذرت‌های آلوده به کشور تکذیب شد

وزیر کشور وارد کردن ذرت‌های آلوده به کشور را تکذیب کرد.

ورود ذرت‌های آلوده به کشور تکذیب شد

وزیر کشور وارد کردن ذرت‌های آلوده به کشور را تکذیب کرد.

به گزارش ایلنا، رحمانی فضلی در حاشیه سی و هشتمین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور در جمع خبرنگاران گفت: روزهای اخیر اخباری درباره ورود ذرت‌های آلوده به کشور منتشر شده که کذب بود. 

وی ادامه داد: از سال 92 تا 95 حدود 30 میلیون تن ذرت وارد کشور شده که در این میان یک محموله قریب به صد و پنجاه هزار تنی از طریق دریا قصد ورود به کشور داشت، دستگاه‌های مربوط و وزارت کشور این موضوع را به دقت رصد کردند و با همکاری دستگاه‌های متولی تخصصی نگذاشتند این کالا وارد کشور شود. همچنین سه فقره نامه به دولت ارسال شد و رئیس‌جمهور دستورات محکمی درباره عدم ورود این کالا به کشور صادر کردند و اکنون نیز تمهیداتی اندیشیده می‌شود که به نوعی این ذرت‌ها مرجوع یا امحا شود.

وزیر کشور متذکر شد: اینکه ذرت‌های آلوده، ذرت علوفه‌ای و دامی هستند، در برخی رسانه‌ها این موضوع به نوعی مطرح شد که این ذرت‌ها خوراک انسان است اما این‌طور نیست. این محموله، ذرت علوفه‌ای و دائمی بوده و به هیچ وجه وارد کشور نشده است.

وی درباره موضوعات مهم جلسه امروز ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور نیز گفت: در این جلسه بحث قاچاق کالا و نحوه انعکاس اخبار و اطلاع‌رسانی درباره قاچاق کالا مطرح شد که تأکید کردیم باید رسانه‌ها درباره محموله‌هایی که تحت عنوان قاچاق مطرح می‌شود، با توجه به تعاریف خاص قانونی، دقت کنند تا مباحث به‌درستی مطرح شود.

وزیر کشور درباره نگرانی‌‌ها از وضع احتمالی مالیات بر سپرده‌های بانکی نیز گفت: نماینده وزارت‌اقتصاد این موضوع را توضیح و اعلام کرد نگرانی در این زمینه وجود ندارد. وی گفت این موضوع که سپرده‌های مردم بررسی و برای آنها مالیات تعیین می‌شود درست نیست.

رحمانی‌فضلی درباره  انتقاد و شکایت‌ها از گرانی بلیت هواپیما در ایام تعطیلات اخیر هم گفت: در این جلسه از مدیران سازمان هواپیمایی دعوت کردم که توضیحات ارائه و قرار شد شکایات و انتقادات را پیگیری کنند.  قیمت بلیت‌ها مداوم در حال رصد شدن است.همچنین براساس تصمیم ستاد، سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان متولی و مسئول پیگیری و رصد قیمت بلیت هواپیما است تا قیمت‌های بلیت را با کمک کارشناسان سازمان هواپیمایی آنالیز کنند و قیمتی واقعی و تعادلی را اعلام کنند تا هم صنعت هواپیمایی کشور را در شرایط تحریمی سرپا و زنده نگه دارد و هم حق مردم ضایع نشود.

رحمانی فضلی درباره گزارش وزارت صمت درباره روند قیمت کالاها گفت: قیمت کالاها به‌صورت روزانه بررسی و هر ماه گزارشی از آن ارائه می‌شود. از 100 قلم کالا که در سبد معیشتی مردم وجود دارد، 55 قلم کالا روند کاهشی در یک‌ماه گذشته داشته و حدود 20 تا 25 قلم کالا با ثبات قیمت مواجه بوده است. همچنین بقیه کالاها بین یک تا 5 درصد افزایش قیمت داشتند. مقرر شد دستگاه‌های تخصصی حساسیت‌های لازم را نسبت به این موضوع داشته باشند چراکه با توجه به کاهش قیمت ارز انتظار می‌رود روند قیمت کالاها نیز کاهشی باشد و اگر مواردی هم افزایشی بود باید مورد رسیدگی قرار گرفته و دلایل آن روشن باشد.

وزارت کشور گرانی خوراک   اخبار برگزیده
  

دولت به دنبالِ جلبِ رضایت جامعه است/ نگرانی برای محرومان غیرقابل شناساییدولت از اینکه توانسته منابع لازم را برای حمایت از اقشار ضعیف فراهم کند، خوشحال است اما همزمان نگرانی‌هایی هم دارد. نگرانی از کسانی که اثری از آنها نیست مانند حاشیه‌نشین‌ها و روستانشینانی که نه شناسنامه دارند، نه دفترچه بیمه و نه حساب بانکی.
ایلنا دولت سخنگوی دولت بازار کار 

  

خواب عمیق نماینده مجلس ایران در جلسه حساس و مهم علنی ! +عکساقتصاد نیوز: خوابیدن یک نماینده دیگر مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی حسابی بحث برانگیز شد.
اقتصادنیوز مجلس شورای اسلامی ایران عکس 

  

خودروهای بالای 25 سال سهمیه بنزین می گیرند؟وکیل زاده گفت: هم‌اکنون حدود 500 هزار خودروی فرسوده در کشور وجود داد که نحوه اختصاص سوخت به این خودرو‌ها در کارگروهی در حال بررسی است و نتایج آن به‌زودی اطلاع‌رسانی خواهد شد.
خودروتک بنزین خودرو دولت 

  

ظریف خطاب به آمریکا: وقیحانه دروغ شرم آور می گوییدواکنش ظریف به اظهارات مداخله‌جویانه کاخ سفید درباره مسائل داخلی ایران اعلام شد.
مثلث محمدجواد ظریف کاخ سفید ایران 

  

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی گفت: هرگونه افزایش قیمت خودسرانه در بازار ممنوع است و با متخلفان برخورد می‌شود.
نامه نیوز افزایش قیمت قیمت کالاهای اساسی 

  

این چه حکمرانی است که قرار است همه پایشان را پس بکشند و فقط مردم تحمل کنند؟نکته مهمی که در حکمرانی همیشه باید مدنظر باشد این است که صداقت همواره باید بین ملت و مجموعه حاکمیت و نظام وجود داشته باشد.
مستقل‌آنلاین مجلس شورای اسلامی گرانی یارانه 

  

مشاغل اینترنتی در دره سقوطقطع شدن اینترنت برای اولین بار نیست که اتفاق می‌افتد و ما تجربه مشابه را در سال‌های گذشته از جمله سال 88 داشته‌ایم.
مستقل‌آنلاین اینترنت شبکه ملی اطلاعات حوزه 

  

10 خودروی پرفروش تاریخ را بشناسید (تصاویر)بعضی از اتومبیل‌ها در حال رفت و آمد هستند! تولید برخی از آن‌ها چندین سال به طول می‌انجامد؛ اما به محض خروج از خط تولید، به راحتی فراموش شده و به تاریخ می‌پیوندد.
خودروتک رانندگی اختراع تویوتا 

  

وزیر ارتباطات گفت: قطع اینترنت ضررهای فراوانی برای مردم و نظام داشته و ‌دارد. شورای امنیت کشور بزودی نسبت به صدور مجوز برقراری اینترنت در کشور اقدام خواهد کرد و ما هم پیگیر هستیم.
نامه نیوز اینترنت وزارت بهداشت امواج الکترومغناطیسی 

  اخبار داغ
  

گزارش «اقتصادنیوز» از بازار طلا و ارز پایتخت؛ گام سوم عقب‌نشینی/ بازگشت دلار به کانال 11هزارتومانیاقتصادنیوز: امروز چهارشنبه 28 آبان‌ماه 1398 بازار ارز تهران با کاهش تقاضا مواجه شد، دلار برای سومین روز متوالی روند نزولی را پیمود و با حرکت روی مدار کاهشی مرز روانی 12 هزار تومانی را شکست و به کانال 11 هزار تومانی راه یافت. به تبع آن در بازار طلا نیز نرخ‌ها کاهشی شد اما این کاهش در مقایسع با کاهش دلار ناچیز بود و سکه طرح جدید با کاهش 40 هزار تومانی در یک قدمی مرز 4...
اقتصادنیوز بازار طلا و ارز یورو دولت 

  

تشدید قرار کیفری 2 متهم پرونده قاچاق ارز و پولشویی در مشهددر چهارمین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده قاچاق کلان ارز و پولشویی قرار کیفری دو متهم دیگر پرونده تشدید شد.
ایلنا قاچاق ارز مطبوعات 

  

ابلاغ دستورالعمل استخراج رمز ارزها و روش صنعتی شدن استخراجمعاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: دستورالعمل صدور جواز و پروانه بهره‌برداری استخراج رمزارز نهایی و توسط وزیر صمت ابلاغ شد.
برنا دستورالعمل وزارت نیرو وزارت نفت 

  

آخرین قیمت دلار، طلا و سکه امروز چهارشنبه 1398/08/29 | آرامش بازار ارز پس از حوادث اخیراقتصادنیوز: امروز چهارشنبه 29 آبان 98 بازار طلا و ارز شاهد ثبات و در بعضی ساعات شاهد کاهش نسبی قیمت‌ها بود به‌طوری که دلار به زیر مرز 12 هزار تومان نزدیک شد، هر گرم طلای 18 عیار 424 هزار تومان معامله شد و سکه طرح جدید با شکستن یک سطح حمایتی به زیر محدوده 4.1 میلیون تومانی بازگشت.
اقتصادنیوز قیمت افزایش قیمت دلار 

  

مدیرکل مبارزه با جرائم سازمان یافته گمرک ایران منصوب شدرئیس کل گمرک ایران در حکمی مدیر کل جدید مرکز مبارزه با جرائم سازمان یافته گمرک را منصوب کرد.
تسنیم گمرک ایران خبرنگار 

  

رئیس کل بانک مرکزی گفت: بر بازار ارز کنترل کامل داریم و از مردم نیز خواهش کرده‌ام که دارایی‌های خود را در این بازار به کار نگیرند چرا که ریسک بالایی دارد.
صراط ارز بانک مرکزی بانک 

  

تاثیر گرانی بنزین در نرخ تورم 4 درصد استرئیس کل بانک مرکزی گفت که بر اساس بررسی‌های علمی انجام شده افزایش قیمت بنزین در کل حدود 4 درصد در طول یک سال آینده در تورم تاثیر خواهد گذاشت.
شما‌نیوز گرانی بنزین خودرو