ایلنا   |  اقتصادی  |  

لذت گوش کردن به موسیقی در ماشین

تصور کنید که در حال بازگشت از محل کار به خانه، در ترافیکی ناخوشایند گیر کرده اید. چه چیزی می تواند در آن لحظه حال شما را بهتر کند؟ قطعا گوش دادن به موزیک دلخواهتان می تواند یکی از گزینه ها باشد. حال اگر شنیدن موسیقی مورد علاقتان با کیفیت بالا و نوای خوش همراه باشد که فبها المراد. مسیر شلوغ و پرترافیک می تواند لذت بخش و کوتاه به نظر بیاید. البته این تنها یک مثال است اما تاثیر…

لذت گوش کردن به موسیقی در ماشین

تصور کنید که در حال بازگشت از محل کار به خانه، در ترافیکی ناخوشایند گیر کرده اید. چه چیزی می تواند در آن لحظه حال شما را بهتر کند؟ قطعا گوش دادن به موزیک دلخواهتان می تواند یکی از گزینه ها باشد. حال اگر شنیدن موسیقی مورد علاقتان با کیفیت بالا و نوای خوش همراه باشد که فبها المراد. مسیر شلوغ و پرترافیک می تواند لذت بخش و کوتاه به نظر بیاید. البته این تنها یک مثال است اما تاثیر کیفیت پخش خوب در خودرو را دست کم نگیرید و از آن غاقل نشوید. اما بد نیست بدانید برای اینکه بتوانید به موزیک مورد علاقه خود با کیفیت خوب و رضایت بخش گوش دهید، به جز سیستم صوتی، نیازمند اسپیکرهای خوب و کاردرست نیز هستید. در این مطلب کمی با اجزای اسپکرها آشنا می شویم و از آن ها می گوییم.

چرا اسپیکرها مهمند؟

تا قبل از نصب اسپیکر، سیستم صوتی خودروی شما، صدا را به صوت امواج الکترونیک در می آورد اما برای این که این امواج قابل شنیدن برای گوش انسان باشد، نیاز به مبدلی هست که این امواج را تبدیل به اصوات کند. این کار وظیفه اسپیکر است. بدون اسپیکر ها سیستم صوتی خودروی شما ناقص خواهد بودو ناگفته پیداست که خرید و نصب اسپیکرهای قوی و اصیل تا چه حد در شفافیت صدا و کیفیت شنیداری تاثیر خواهد داشت.

اسپیکرهای خودرو از نظر ساختاری به دو دسته تقسیم می شوند: اسپیکر کامپوننت ماشین و اسپیکر کواکسیال ماشین. در کامپوننت ماشین اجزای اسپیکر مانند توییتر و ووفر به طور جداگانه طراحی شده اند و ساختار یکپارچه ندارند در حالی که در اسپیکر کواکسیال ماشین تمامی اجزای اسپیکر طراحی یکپارچه داشته و و در یک مجموعه کنار هم قرار گرفته اند. هر دو نوع اسپیکر مورد استفاده در خودرو ها مزایا و معایبی دارند اما در مقام مقایسه، اسپیکرهای کامپوننت مزایای رقابتی مانند طول عمر بالاتر، وضوح صدای بهتر، نصب به صورت دلخواه و قابلیت نصب بر روی انواع خودرو را دارد که باعث محبوبیت بیشتر این نوع اسپیکر شده است.

انواع صداها را بشنویم

نیازی نیست که در زمینه موسیقی متخصص باشیم، کافیست یک بار با یک سیستم صوتی خوب و قوی یک موزیک مناسب پلی شده باشد تا بفهمیم که صداهای متفاوتی از اسپیکر ها خارج می شوند و در واقع هر بخش اسپیکر مسئول پخش نوع خاصی از صداهاست. به زبان ساده و خودمانی اگر بخواهیم صداها را تفکیک کنیم شاید بگوییم صدای دیس دیس یا صدای دوپس دوپس را می توانیم بشنویم. در واقع این هوش شنیداری کاملا درست است اما در اصطلاح رایج است که به صدای دیس دیس صدای زیر و به صدای دوپس دوپس صدای بم گفته شود. البته که در یک موزیک و موسیقی صداهای دیگری نیز می شنویم که به آن ها صداهای خنثی می گوییم.

ساب ووفر ماشین بخشی از اسپیکر ماشین است که وظیفه پخش صداهای بم را بر عهده دارد. در واقع ساب ووفر ماشین به وجود آمده تا صداهای بم موجود در موسیقی را تقویت و پخش کند و از این طریق علاوه بر ایجاد تعادل بین صداهای زیر و بم، لذت شنیدن موسقی را نیز دو چندان کند. در واقع آن چه از قدرت یک موسیقی در ذهن ما نقش می بندد، همین صداهای بم و تاثیر پخش آن ها از ساب ووفر هاست.

اما خود ساب ووفرها نیز اجزا و انواعی دارند که در کیفیت بهتر صدا تاثیرگذارند. مهم ترین بخشی که می تواند از آن نام برد ساب باکس ماشین یا جعبه ساب ووفر است، جعبه ای عموما چوبی که ساب ووفر در آن قرار می گیرد. چوب به کار رفته در ساب باکس ها طول عمر دستگاه را بیشتر می کند به علاوه عملکرد خوب و قابل قبولی در برابر فشار هوا دارد و باعث افزایش کیفیت صدای ساب ووفرها می شود. در برخی از انواع ساب باکس ها قدرت ساب ووفرها حتی تا دو برابر افزایش می یابد پس مهم است که قبل از سفارش و خرید سیستم صوتی نیازها و علایق خود را به خوبی بدانید و بتوانید با فرشونده مطرح کنید.

خرید اسپیکر خوب

همان طور که پیداست خرید اسپیکر خوب نیز مانند خرید سیستم صوتی، نیاز به دانش و تخصص ویژه ای دارد. مهم است که برندهای موجود را بشناسید، نوع تجهیزات مورد نظرتان را بدانید و بتوانید انتظارات خود را از سیستم صوتی به وضوح بیان کنید. اما نگران نباشید، تمامی اطلاعاتی که نیاز دارید تا به سیستم مورد نظرتان برسید، به رایگان در آدیو کلاب در اختیار شما قرار دارد. با مراجعه به وبسایت آدیو کلاب می توانید مشخصات فنی انواع اسپیکرها را با یکدیگر مقایسه کنید، قیمت روز تجهیزات را ببینید، اطلاعات فنی خود را در خصوص اجزای سیستم صوتی خودرو به روز نگه دارید و کامل کنید. همچنین اطلاعات کاملی از بهترین برندهای روز دنیا در اختیار داشته باشید. فراموش نکنید که خرید از آدیو کلاب راهی مطمئن و آسان برای شماست.

audioclub.ir

پایان رپرتاژ آگهی

موسیقی خودرو کار   اخبار برگزیده
  

قشم ایر رکورد دار کیفیت و امنیت پروازIATA گواهینامه معتبرIOSA را برای سومین بار تمدید کرد!
اقتصادنیوز 

  

سرلشکر باقری پیام دادسرلشکر باقری با صدور پیامی ضمن تبریک روز خبرنگار تاکید کرد: دشمن در تهاجم ترکیبی همه‌جانبه علیه ملت ایران، همه توان و امکانات خود را بسیج کرده از این رو در مقابله با ایجاد شبهه توسط دشمن در مسیر جهاد تبیین امری ضروری است.
فردا سربازی خبرنگار ایران 

  

هدفگذاری صنعت بیمه در راستای کاهش دغدغه های دولت و مردم استکاهش دغدغه های دولت در خصوص جبران خسارت های مردم در حوادث گوناگون از اهداف دارای اولویت صنعت بیمه به شمار می رود.
ایلنا صنعت بیمه شرکت های بیمه 

  

درخواست اصلاح قانون تسری مالیات به همه دریافتی حقوق بگیرانجمعی از کارکنان دولتی در کارزاری خواستار اصلاح قانون بودجه 1401 در خصوص تسری مالیات به همه دریافتی حقوق بگیران شدند.
ایلنا قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران قانون مالیات 

  

تصویب برنامه عملیاتی توسعه، نصب و راه اندازی ارتباطات سیارمحمد عزیزی در راستای پیاده سازی بستر های لازم برای ایجاد شهر الکترونیک، از تصویب برنامه عملیاتی توسعه 5G در کیش و ابلاغ آن به اپراتورهای ارائه دهنده خدمات ارتباطی در جزیره خبر داد.
ایلنا همراه اول سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی شهر الکترونیک 

  

جاماندگان یارانه بخوانند | یارانه جدید جاماندگان واریز شداعتراض برای دریافت یارانه امکان‌پذیر شد.
مثلث یارانه عکس دولت 

  

محرومیت فوتبالی لیدر معروف پرسپولیسبا حکم قطعی؛ لیدر پرسپولیس به استادیوم‌ها ممنوع الورود شد!
خانه فوتبال پرسپولیس فوتبال بازار خودرو 

  

وزیر ارتباطات: ماهواره‌بر جدید در روزهای آینده پرتاب می‌شودوزیر ارتباطات:خط تولید مشترک ماهواره خیام را با روسیه راه‎اندازی خواهیم کرد.
فردا ماهواره تولید روسیه 

  

بازنشستگان کارگری خوزستان: دولت افزایش مصوب شورایعالی کار را ابلاغ کندبازنشستگان در اهواز و شوش، خواستار اجرای مصوبات مزدی شورایعالی کار شدند.
ایلنا دولت کار اهواز 

  

رئیسی: دولت در امر به معروف و نهی از منکرات اقتصادی مصمم استرئیس‌جمهور در دیدار اعضای ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر:همه دولتمردان و دستگاه‌های در این رابطه مسئولیت دارند و باید با دقت و جدیت وظایف خود را انجام دهند.
فردا دولت رئیس جمهور 

  

تلاش دولت و رئیس‌جمهور خدمت‌رسانی به مردم استوزیر کشور گفت: در مورد این دولت که امروز خودش را دولت مردمی و متعهد به اسلام و خدمت به مردم می‌داند باید بتوانیم خدمات را تشریح کنیم. دولت و در راس آن آقای رئیس‌جمهور تلا‌شان این است که به مردم خدمت کنند.
ایلنا دولت رئیس جمهور حوزه 

  

تغییر قیمت بنزین تصویب شد؟ | گرانی قیمت بنزین در راه استطرح بنزین برای همه از کیش به پاستور رسیده و منتظر جلسه بررسی در حضور رئیس جمهور است. همزمان با جدی شدن طرح بنزین برای همه، زمزمه‌هایی در خصوص تغییر قیمت بنزین هم شنیده می‌شود. چه تغییراتی در انتظار بنزین است؟
مثلث قیمت افزایش قیمت قیمت مسکن 

  

تمام دغدغه اتحادیه تسهیل شرایط تولید برای تولیدکنندگان استرئیس اتحادیه صنف کفاشان دستدوز گفت:‌ تمام دغدغه اتحادیه تسهیل شرایط تولید برای تولیدکنندگان است.
ایلنا تولید جوانان مسکو 

  

دستیار وزیر خارجه:دایران در بازسازی سوریه برادرانه کنار مردم خواهد بوددستیار وزیر امور خارجه ایران گفت: ملت ایران برادرانه و بدون قید و شرط به منظور بازسازی سوریه، کنار مردم ما بوده و خواهد بود.
فردا سوریه ایران جمهوری اسلامی ایران 

  اخبار داغ
  

ریزش قیمت سکه در بازار | انواع سکه چند شد؟هر قطعه سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید (امامی) امروز به 14 میلیون و 601 هزار تومان رسید.
نامه نیوز قیمت خودرو بهار 

  

بورس کالا راه نجات صنعت خودرو است/ غزل خداحافظی با خریداران قلابی خودرومحمدرضا نجفی منش دبیر انجمن سازندگان قطعات خودرو گفت: با عرضه خودرو در بورس کالا و کشف واقعی قیمت ها در تقابل عرضه و تقاضا، صف طولانی خریداران قلابی خودرو که ماه هاست برای دریافت رانت از این صف خارج نمی شوند، جمع شده و بدون شک با عرضه های منظم خودرو علاوه بر حمایت از تولیدکننده، شاهد تعادل بازار نیز خواهیم بود.
ایلنا بورس کالا صنعت خودرو 

  

بزرگ ترین رشد تابستانی شاخص بورس/دومین ورود پول در مرداداقتصادنیوز: در معاملات امروز 22 مرداد بورس تهران، شاخص‌ کل بازار سهام رشد کرد و شاهد تزریق پول حقیقی به بورس بودیم.
اقتصادنیوز شاخص بورس تهران پول 

  

3315 ابتلا و 55 فوتی؛ آخرین آمار روزانه کرونا در کشوردر شبانه روز گذشته 3315 بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شده و 55 بیمار نیز فوت کردند.
ایلنا وزارت بهداشت 

  

آمار کرونا امروز 22 مرداد 1401 / پایان موج هفتم کرونا در راه است؟بنابر اعلام وزارت بهداشت، در شبانه روز گذشته 3315 بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شده و 55 بیمار نیز فوت کردند.
نامه نیوز خودرو وزارت بهداشت پول 

  

آمار امروز کرونا 22 مرداد | 3315 ابتلا و 55 فوتیبنابر اعلام وزارت بهداشت، در شبانه روز گذشته 3315 بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شده و 55 بیمار نیز فوت کردند.
۵۵ آنلاین وزارت بهداشت 

  

جهش شاخص بورس /4 گروه ریالی سبزپوش شدنداقتصادنیوز: امروز قیمت سهام تمامی نمادهای گروه‌های «خودرو و ساخت قطعات»، «بانک‌ها و مؤسسات اعتباری»، «سرمایه‌گذاری‌ها» و «شرکت‌های چندرشته‌ای صنعتی» افزایش یافت و این 4 گروه یکپارچه سبزپوش شدند.
اقتصادنیوز شاخص قیمت سهام 

  

آخرین آمار کرونا در کشور(22مرداد)بنابر اعلام وزارت بهداشت، در شبانه روز گذشته 3315 بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شده و 55 بیمار نیز فوت کردند.
گسترش وزارت بهداشت 

  

همراه داشتن کارت واکسن کرونا برای زائرین اربعین الزامی استفرماندار شهرستان مرزی مهران گفت: زائران علاوه بر همراه داشتن گذرنامه برای خروج از مرز به عتبات عالیات باید حتما 2 دُز واکسن کرونا تزریق کرده و کارت واکسن همراه داشته باشند.
برنا اربعین گذرنامه 

  

عبور پرقدرت شاخص بورس از نیمه کانالاقتصادنیوز: در بازار معاملات امروز بازار سهام، شاخص بورس در اولین دقایق معاملات از نیمه کانال بالاتر آمد و رکورد بیشترین رشد در 2 ماه اخیر را به ثبت رساند.
اقتصادنیوز شاخص سهام ماه 

  

قیمت دلار سقوط کرد | هجوم مردم برای فروش دلارهای خانگی | قیمت دلار امروز 22 مرداد چند؟ طی روزهای اخیر و همزمان با اعلام برخی اخبار سیاسی و گمانه‌زنی‌ها از نتایج مذاکرات، بازار ارز وارد مدار کاهشی شده و قیمت دلار در کانال 30 هزار تومان قرار گرفته است. فعالان بازار جو موجود در بازار ارز را مثبت اعلام کرده و معتقدند قیمت ارز احتمالاً همین روال را طی خواهد کرد و در کانال‌های پایین‌تری قرار می گیرد. دبیرکل کانون صرافان: اگر مدیریت بازار براساس عرضه و تقاضا و بدون…
نامه نیوز قیمت ارز قیمت دلار 

  

پیام آمریکایی به قیمت دلار /قیمت طلا پایین آمدبه نظر می رسد سیگنال های ضد و نقیض برجامی بازار ارز تهران را تحت تاثیر قرار داده است ، قیمت طلا هم در مقایسه با دیروز پایین آمد .
اقتصادنیوز قیمت دلار ارز