صراط   |  اجتماعی  |  

چگونه در خانه شاد بمانیم؟

در روزهایی که بیماری کرونا در کشور شیوع پیدا کرده به شهروندان توصیه شده که در خانه بمانند.

صراط:

ویروس کرونا این روز‌ها بسیاری از افراد از قبیل میانسالان، افراد با بیماری‌های مزمن، کودکان، دانش آموزان و دانشجویان را خانه نشین کرده است. صحبت‌هایی که در صفحات مجازی به گوش افراد می‌رسد حاکی از آن است که این افراد به قدری در محیط داخل خانه حوصله شان سررفته است که به محض مهار کامل ویروس کرونا باید شاهد شلوغ شدن خیابان‌ها و گشت و گذار افراد باشیم.

به گزارش باشگاه خبرنگاران وزارت جهانی بهداشت اعلام کرده است که به منظور پیشگیری از ویروس کرونا در خانه بمانیم و در صورتی که مجبور به بیرون آمدن از محیط منزل را داشتیم اصول بهداشتی مانند استفاده از ماسک و دستکش را جدی بگیریم و هنگام برگشت دستان خود را با آب و صابون یا مایع شستشو دهیم و آن دسته از ابزاری که در اثر ابتلا به ویروس کرونا بودند را ضدعفونی کنیم.

همه ما می‌دانیم که ویروس کرونا به راحتی از فردی به فرد دیگر منتقل می‌شود و طبق آمار به دست آمده اگر کمتر از 15 دقیقه در فاصله کمتر از دو متر با فرد ناقل به کرونا قرار بگیریم شانس ابتلا به این بیماری پرخطر را افزایش خواهیم داد.

پس بهترین و مهم‌ترین کار این است که از دیدوبازدید‌های نوروزی به صورت جدی پرهیز کنیم و هیچ برنامه‌ای برای مسافرت به شمال کشور یا مناطق دیگر نداشته باشیم.

شادی را در خانه به وجود آورید

از فرصت ماندن در خانه برای پیشگیری از ویروس کرونا، می‌توانیم برای انجام کار‌هایی که مدت هاست انجام نداده ایم، استفاده کنید. فراموش نکنید که در همه این کار می‌توانیم فرزندان مان را با خود همراه کنیم.

1: کتابخانه قدیمی خود را مرتب کنید و کتاب‌هایی که برای مطالعه کنار گذاشته بودید، فرصت را غنیمت شمارید.

2: نگاهی به لیست کتاب‌های صوتی محبوب در اپ‌های مرتبط بندازید و کتاب‌های مورد علاقه خود را پیدا کنید و آن را مطالعه کنید.

3: از امکانات گفت و گوی چند نفره شبکه‌های مجازی برای صحبت کردن و تجدید خاطرات با دوستان و اقوام استفاده کنید.

4: فیلم‌های ژانر مورد علاقه خود را در شبکه‌های نمایش خانگی پیدا کنید و به همراه اعضای خانواده تماشا کنید.

5: با فرزندان خود درمورد علایق شان صحبت کنید و با آن‌ها بازی کنید تا استعدادهایشان بیشتر شکوفا شود.

مطمئن باشید که با ماندن در خانه و رعایت توصیه‌های بهداشتی به ویژه شستشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون یا مایع و آداب سرفه و عطسه کرونا را شکست خواهیم داد.

سعی کنید آرامش خودتان را حفظ کنید و شماره تماس 1666 سازمان بیمه سلامت آماده پاسخگویی به سوالات شما درمورد کروناست.

کتابخانه شادی شبکه های مجازی   اخبار برگزیده
  

آخرین اعلام دولت از این حکایت دارد که وام یک میلیونی که قرار است به 23 میلیون خانوار یارانه‌بگیر اختصاص پیدا کند همراه با یارانه اریبهشت واریز خواهد شد.
نامه نیوز وام بانک مرکزی بانک 

  

افزایش 100 درصدی مزد، تنها 3 درصد قیمت تمام شده کالا را افزایش می‌دهد/ کارفرمایان اندازه پیچ و مهره هم برای کارگران ارزش قائل نیستندیک اقتصاددان و استاد دانشگاه، گفت: حتی اگر 100 درصد حداقل دستمزد افزایش یابد، هزینه نیروی انسانی در قیمت تمام شده کالاها حدود 3 درصد افزایش می‌یابد. با این حال کارفرمایی که در چند نوبت از سال قیمت کالای خود را افزایش می‌دهد، بر سر 3 درصد افزایش قیمت تمام شده کالای تولید، مقاومت می‌کند.
ایلنا افزایش قیمت دستمزد حداقل دستمزد 

  

چه نوع تغذیه‌ای برای مقابله با کرونا موثر است؟اقتصادنیوز: متخصص تغذیه بیمارستان مسیح دانشوری با اشاره به عوامل متعددی که بر سیستم ایمنی بدن تاثیرگذار است، ضرورت تغذیه سالم در روزهای کرونایی را مورد تاکید قرار داد.
اقتصادنیوز تغذیه مواد غذایی سیستم ایمنی 

  

مراکز شماره‌گذاری تا چه زمانی تعطیل خواهند بود؟معاون اجتماعی پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا گفت: مراکز شماره گذاری و تعویض پلاک همچنان تعطیلند و این تعطیلی تا اطلاع ثانوی ادامه خواهد داشت.
خودروتک پلیس ویروس تعویض پلاک 

  

تهران هنوز به نقطه اوج کرونا نرسیده‌ استفرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران در جلسه شورای شهر تهران گفت: شیب ابتلا به بیماری کرونا در تهران دارای تکان‌های سینوسی است و بازتاب حضور نامتعارف شهروندان در آن دیده می‌شود.
۵۵ آنلاین تهران شورای شهر تهران وزارت بهداشت 

  

تسهیلات کمک به کرونا پرداخت می‌شوددر حالی که هنوز خانوارها و مشاغل با پیامدهای ناشی از کرونا دست به گریبان هستند، شورای پول و اعتبار با پیشنهاد بانک مرکزی برای پرداخت تسهیلات جبرانی به خانوارها و مشاغل، استمهال تسهیلات و.... موافقت خود را اعلام کرد. شورای پول و اعتبار به عنوان بالاترین نهاد تصمیم‌گیرنده و سیاستگذار پولی و بانکی کشور حق لغو یا اعلام عدم موافقت با تصیمیات یا پیشنهادات بانک مرکزی را دارد.
مستقل‌آنلاین وزارت بهداشت درمان پول 

  

مرگ و میر در ایران بخاطر کرونا تا یک ماه آینده افزایش می یابدزالی، فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در تهران با حضور در شورای شهر تهران از افزایش احتمالی مرگ و میر طی یک ماه آینده خبر داد و گفت: در هفته آینده با تعداد بیشتر مبتلایان کرونا رو به رو خواهیم بود.
مستقل‌آنلاین مرگ کودکان شورای شهر تهران 

  

واقیعت ها را به مردم بگویید، حتی اگر به قیمت برکناری‌تان باشدمحمد سالاری‌،‌ نماینده شورای شهر تهران، در جلسه شورا، از مسوولان وزارت‌بهداشت خواست: حتی اگر به قیمت برکناری یا کناره‌گیری‌تان باشد، برای مردم واقعیت‌ها را بگویید و روشن کنید که اگر این روند ادامه پیدا کند، کشور به چه بحرانی دچار می‌شود.
مستقل‌آنلاین تهران شورای شهر تهران وزارت بهداشت 

  

واکنش مثبت بازار خودرو به جنگ علیه کرونادر شرایط فعلی واردات خودرو در کشور وجود ندارد بنابر این قیمت خودرو‌های وارداتی به صورت معنی داری تغییر خواهد کرد، قیمت دلار در روز‌های فعلی در حدود 15 هزار تومان است در حالی که مبانی قیمتی ما در این ایام حدود 12 هزار تومان بوده است.
خودروتک بازار خودرو واردات خودرو خودرو 

  اخبار داغ
  

پروانه سلحشوری: آقای روحانی! برای جان انسان‌ها ارزش قائل شویدپروانه سلحشوری در توییتر نوشت: آقای روحانی؛ همچون همتایان خود برای جان انسان‌ها ارزش قائل شوید و جز
خبرفوری درمان مجلس شورای اسلامی توئیتر 

  

دیاباته به مبارزه با ویروس کرونا شتافتمهاجم تیم فوتبال استقلال تهران با شرکت در یک پویش به مبارزه با ویروس کرونا پرداخت.
خبرفوری فوتبال ویروس استقلال 

  

کمک یک میلیاردی کاپیتان پرسپولیس برای مبارزه با کروناسیدجلال حسینی کاپیتان تیم فوتبال پرسپولیس به مناسبت نیمه شعبان بسته‌هایی را به مردم انزلی اهدا کرد.
شما‌نیوز پرسپولیس فوتبال جلال حسینی 

  

نماینده دائم روسیه در سازمان ملل در نشست دیشب شورای امنیت تأکید کرد که در شرایط بحران کنونی شیوع گسترده بیماری کرونا، باید تمامی تحریم‌های یک‌جانبه و چندجانبه لغو شوند تا بتوان به کشورهای در حال توسعه کمک کرد.
نامه نیوز روسیه شورای امنیت سازمان ملل سازمان ملل متحد 

  

نوکمپ در خدمت مبارزه با ویروس کروناباشگاه بارسلونا اعلام کرد استادیوم خانگی‌اش، نوکمپ، به عنوان محل جمعه‌آوری نمونه‌های تست ویروس کرونا مورد استفاده قرار می‌گیرد.
ورزش۳ بارسلونا بازی ویروس 

  

اختلاف آماری بانک مرکزی و مرکز آمار/تفاوت 6 درصدی نرخ تورم چگونه توجیه می‌شود؟بعد از اعلام نرخ تورم 41 درصدی از سوی بانک مرکزی، مجددا بحث اختلاف آماری دو مرکز اصلی انتشار آمار در کشور خبرساز شده است.
تسنیم بانک مرکزی بانک تورم