فردا   |  سیاسی  |  

انتقاد حزب اصلاح‌ طلب از عملکرد ستاد ملی کرونا

حزب ندای ایرانیان در بیانیه‌ای تاکید کرد: فقدان مدیریت و کنترل جدی سفرهای نوروزی با وجود تذکرات مکرر وزارت بهداشت و کادر فداکار درمان نمونه‌ای از سوء مدیریت سوال‌برانگیز بیماری کرونا توسط دولت است.

انتقاد حزب اصلاح‌ طلب از عملکرد ستاد ملی کرونا

خبرگزاری تسنیم: حزب ندای ایرانیان در بیانیه‌ای  با انتقاد از عملکرد ستاد ملی کرونا تاکید کرد: وضعیت بی‌دولتی در مدیریت کرونا مشهود است. متن این بیانیه‌ به شرح زیر است:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

در آغازین روزهای سال 1400، نگرانی عمومی از مواجهه کشورمان با چهارمین موج اوج‌گیری ویروس منحوس کرونا دلیل روشنی بر ناکارآمدی سیاست‌های فعلی ستاد ملی مقابله با کرونا در مقابله با این پدیده شوم است که به گواهی مراکز معتبر نظرسنجی، سقوط شدید میزان رضایت مردم از عملکرد دولت را به دنبال داشته است. از سوی دیگر، انتشار اخباری مبنی بر سرعت قابل توجه واکسیناسیون همگانی در برخی کشورهای هم‌جوار و شفاف نبودن تعداد و شیوه‌ی انجام واکسیناسیون در ایران ابهامات زیادی را در اذهان ایجاد کرده است.

متأسفانه ایرانیان هرروز که می‌گذرد در سوگ عزیزان بیشتری از فرزندان خود می‌نشینند که چنگال کرونا از جمع‌شان جدا کرده است. فوت روزانه ده ها و گاهی صدها نفر از سرمایه‌های ارزشمند انسانی این مرز و بوم خسارتی جبران‌ناپذیر است که طاقت ما ایرانیان را طاق کرده است.

حزب ندای ایرانیان به عنوان ندای حق‌طلبی آحاد ملت شریف ایران، با توجه به شواهد و آمارها وظیفه خود می‌داند با انتقاد جدی نسبت به وضع کنونی مدیریت بحران کرونا، توجه دولتمردان محترم و بالاخص ستاد ملی مقابله با کرونا و وزارت بهداشت را به نکات زیر جلب نماید:

1-با عنایت به لزوم حفظ سلامت یکایک مردم ایران بر مبنای اصل بیست و نهم قانون اساسی، از دولت محترم انتظار دارد هر چه سریع‌تر نسبت به افزایش سطح پوشش واکسیناسیون با واکسن‌های استاندارد و مورد تأیید مراجع معتبر علمی اقدام نموده و تصمیمات قاطعی در خصوص مدیریت شیوع، اتخاذ نماید. در این جهت تلاش برای رفع موانع بین‌المللی خرید واکسن و یا تسریع در ساخت واکسن‌های استاندارد در داخل کشور به شکل هم‌زمان باید دنبال شده و یکی قربانی دیگری نشود‌.

2-عدم تعهد به اجرای سند ملی واکسیناسیون کرونا و واکسینه نشدن تمامی کادر درمان به عنوان اولویت اول و آغاز تبلیغاتی واکسیناسیون برخی افراد اولویت‌های بعدی از جمله مواردی است که اذهان عمومی پاسخی برای آن‌ها نیافته است و لازم است در این زمینه شفاف‌سازی مناسب صورت پذیرد.

3-فقدان مدیریت و کنترل جدی سفرهای نوروزی با وجود تذکرات مکرر وزارت بهداشت و کادر فداکار درمان از دیگر علائم سوء مدیریت سوال‌برانگیز بیماری کرونا توسط دولت است. دولتمردان باید به این سوال پاسخ دهند که دقیقا چه کسانی با محدودیت‌های درخواست شده وزارت بهداشت مخالفت کردند و آیا اکنون حاضرند مسئولیت ورود مجدد کشور را به موج چهارم کرونا بپذیرند؟

4-هرچند محدودیت‌های تحریمی در خصوص خرید واکسن خارجی از برخی کشورها در تأخیر ایجاد شده برای پوشش سراسری واکسن موثر بوده اما مدیریت توزیع واکسن‌های خریداری شده براساس سند ملی واکسیناسیون از وظایف اولیه دولت است. با توجه به ابهامات موجود، تسریع در راه‌اندازی سامانه شفاف توزیع واکسن کرونا با محوریت کد ملی مورد انتظار جدی است.

5-تجربه برخی کشورهای دنیا بخصوص در شرق آسیا بیانگر امکان مدیریت بحران کرونا با استفاده از فناوری‌های نوین نرم‌افزاری مثل ردگیری الگوریتم‌های شیوع و شناسایی مراکز تجمع موثر بر گسترش بیماری با تکنیک‌های داده‌کاوی و تحلیل کلان‌داده‌هاست. بدیهی است تا متغیرهای آماری و رفتاری موثر بر امکان ابتلا و مرگ شهروندان دقیقا مشخص نباشد ارائه رهنمودها و دستورالعمل‌های کلی تأثیر کافی بر کنترل ویروس نخواهد داشت.

6-متأسفانه قرائنی که در روزهای اخیر از افزایش شدید آمار مبتلایان و فوتی‌ها گزارش می‌شود، مردم را بیش از گذشته نسبت به عواقب بی‌تفاوتی و سهل‌انگاری در مدیریت کرونا نگران کرده است. فرصت تعطیلات نوروزی که می‌توانست شروع دوباره‌ای برای کسب و کار مردم باشد با بی‌خیالی و عادی‌نمایی به فرصتی برای دید و بازدید و مسافرت‌های نوروزی تبدیل شد و الان چاره‌ای نیست که علیرغم خسارت اقتصادی زیاد و لطمه به معیشت مردم، برای دفاع از جان آن‌ها حداقل دو هفته قرنطینه سراسری در کلیه استان‌های کشور برقرار شود. طبیعی است که قرنطینه ناقص یا عادی نمایی اوضاع برای برگزاری برخی آزمون‌ها یا مناسبت‌ها نه تنها تأثیری در جلوگیری از وقوع فاجعه ندارد بلکه باعث جابجایی شهروندان بین مناطق مختلف و چرخش تمام سویه‌های خطرناک ویروس در سراسر کشور خواهد شد.

در پایان حزب ندای ایرانیان با هشدار نسبت به عواقب نگران‌کننده گرفتاری جامعه در چالش نان یا جان و دوگانه سلامت/ معیشت، وظیفه نهادهای تصمیم گیر می‌داند که با عنایت به احکام شرع مقدس در خصوص وجوب حفظ جان انسان‌ها و توجه به توصیه‌های کارشناسان برجسته در حوزه مقابله با کرونا، به مسئولیت خود در قبال جان یکایک مردم ایران عمل نموده و وضعیت مشهود بی‌دولتی در مدیریت کرونا را ساماندهی نماید.

درمان ایران سرمایه   اخبار برگزیده
  

در مسیر انتخابات شورا به دنبال شناسایی و معرفی نیروهای توانمند هستیم/ از فهرست نهایی شورای ائتلاف حمایت خواهیم کرد/معرفی همزمان شهردار و شورا در انتخابات، منطقی و امکانپذیر نیستدبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی و عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب گفت: ما برای پای صندوق رای حتما لیست نهایی را حمایت می‌کنیم. اما با توجه به اینکه هنوز فهرستی منتشر نشده، گزینه‌هایی که نزدیک به ما هستند خودشان را عرضه می‌کنند و در فضای انتخابات هم نسبت به آن‌ها ارزیابی صورت می‌گیرد؛ اما در پایان نهایتاً ما فهرست نهایی و مشترک را حمایت می‌کنیم.
ایلنا شوراهای شهر تهران اصلاح طلبان 

  

فعال سیاسی اصولگرا گفت: باید به چهره های جدید راه داد، مردم به چهره جدید بیشتر اقبال می کنند چون معتقدند چهره های تجربه شده امتحان خودشان را پس داده اند. توصیه می کنم آقایان قالیباف و رئیسی در مسئولیت های خودشان ادامه دهند و چهره ای دیگر بیاید و مسئولیت ریاست جمهوری را به عهده بگیرد.
نامه نیوز عباس امیری فر ریاست جمهوری سیدابراهیم رئیسی 

  

امیرآبادی: مردم کذب بودن تبلیغات 4 سال قبل علیه ‌رییسی را درک کرده‌اند عضو هیات رییسه مجلس: در انتخابات سال 1396 تخریب‌های بسیار شدیدی علیه رییس دستگاه قضا شکل گرفت. مثلا گفتند اگر رییسی بیاید دیوارکشی می‌کند و دلار به 5 هزار تومان می‌رسد، مذاکرات عقیم می‌ماند و خلاصه فضاسازی صورت گرفت که گویی اگر رأی به روحانی تکرار نشود، کار کشور تمام است! در حال حاضر و طبق نظرسنجی‌ها رییسی با فاصله، صدرنشین نظرسنجی‌هاست. یعنی مهمترین مولفه لازم را که رای فراگیر…
فردا تبلیغات دلار کار 

  

نگرانی‌ها از سایه جنگ میان ایران و اسرائیلواشنگتن پست در تحلیلی به افزایش تنش میان ایران و اسرائیل پرداخت.
ایلنا غنی سازی جنگ ایران 

  

شگفت‌زدگی رسانه‌های دنیا از سوپرگل طارمی + عکس جنجالیگل زیبای مهدی طارمی در دیدار پورتو و چلسی با واکنش رسانه‌های مطرح دنیا مواجه شده است.
خانه فوتبال رسانه بازی مهدی طارمی 

  

رمزگشایی علی مطهری از علت حادثه نطنز/ روسیه از اقدامات اسرائیل مطلع است اما مانع نمی‌شودمطهری گفت: اسرائیل هر چند وقت یک بار در سوریه به مواضع نیروهای تحت حمایت ایران حمله می‌کند و ما فعلاً نمی‌توانیم کاری انجام دهیم. متاسفانه باید گفت روسیه در برخی از موارد از اقدامات اسرائیل مطلعند و مانع نمی‌شوند.
اقتصادنیوز علی مطهری روسیه سوریه 

  

جزئیات گفتگوی بایدن و پوتینکاخ کرملین اعلام کرد که جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا روز سه شنبه در تماس تلفنی با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه گفته است که خواهان عادی سازی روابط دوجانبه و همکاری در زمینه کنترل تسلیحات، برنامه هسته‌ای ایران، افغانستان و تغییرات آب و هوایی است.
مثلث ایران خودرو رئیس جمهور اوکراین 

  

برادر رئیس جمهور دزد است، دختر وزیر دزد است اما با او کاری نداریم!مطهری، نماینده گرمسار در مجلس: اگر برادر کسی که کاندیدای شورای شهر است یک بست تریاک کشیده باشد پدرش را در می آوریم اما برادر رئیس جمهور دزد است، برادر معاون اول رئیس جمهور دزد است، دختر وزیر دزد است اما با او کاری نداریم!
مستقل‌آنلاین رئیس جمهور همراه اول محمدرضا گلزار 

  

نتایج فاز 3-2 واکسن «برکت» برای اخذ مجوز پایان خرداد ماه ارایه می‌شودمدیر مرکز کارآزمایی بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: نتایج اولیه مطالعه فاز 3-2 واکسن کوو ایران برکت برای اخذ مجوز استفاده اضطراری پایان خرداد 1400 به سازمان غذا دارو ارسال می شود.
۵۵ آنلاین ماه دانشگاه علوم پزشکی تهران آموزش پزشکی 

  

دست وزیر کشور آلوده به خون مردم استدکتر احمد علیرضابیگی، نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو: انتخابات شوراهای اسلامی مراحل اجرایی را طی می‌کند و ثبت‌نام برای انتخابات ریاست جمهوری هم از ماه آینده آغاز می‌شود و با توجه به حساسیت زمانی این فراز از تاریخ انقلاب اعلام می‌کنم دست وزیر کشور آلوده به خون مردم است و او صلاحیت این مسئولیت خطیر را ندارد.
مستقل‌آنلاین انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری تبریز 

  

اولین پیش فروش ایران خودرو در 1400 با عرضه 4 محصول + مبالغ پیش پرداختایران خودرو که اولین فروش فوق العاده خود را در اوایل فروردین ماه انجام داده بود از امروز اولین پیش فروش خودرو در سال 1400 را آغاز می کند.
خودروتک ایران خودرو ایران خودرو 

  

نسخه جدیدی از دنا درآستانه تولید و عرضه به بازاردر ادامه بهینه سازی محصولات کنونی ایران خودرو، این شرکت نسخه جدیدی از دنا را به زودی تولید می کند.
خودروتک تولید ایران خودرو یورو 

  

مشروح مذاکرات نخست‌وزیر کره جنوبی با مسئولان کشور، دراختیار نمایندگان قرار گیردیک نماینده مجلس تاکید کرد: هیأت رئیسه مجلس و کمیسیون امنیت ملی باید به موضوع دیدار مسئولان کشور با نخست‌وزیر کره جنوبی ورود کنند.
ایلنا کره جنوبی انتخابات ریاست جمهوری مجلس شورای اسلامی 

  

رابطه حسن میرکاظمی معروف به رعیت با طبری، زنجانی،قاضی منصوری و... چگونه بود ؟
نامه نیوز بلژیک فساد مالی بانک صادرات 

  

جزئیات مهم از تزریق 24 هزار میلیارد تومانی نقدینگی به بورسسازمان بورس درباره زمان و نحوه تزریق حدود 24 هزار میلیارد تومان به بازار سهام توسط شرکت های سرمایه گذاری و هلدینگ‌ها توضیح تکمیلی داد.
اقتصادنیوز نقدینگی سهام سرمایه 

  اخبار داغ
  

آغاز عرضه بیمه درمان تکمیلی بیمه آسماری با پوشش کرونادر شرایطی که پاندمی کرونا بار دیگر اوج گرفته و هزینه های احتمالی درمان این بیماری برای مبتلایان می تواند بسیار چشمگیر باشد، مدیرعامل شرکت بیمه آسماری از عرضه محصولی جدید در حوزه بیمه درمان تکمیلی خبر داد که بر اساس آن علاوه بر همه پوشش های بیمه درمان تکمیلی انفرادی، خسارت های مرتبط با بیماری کرونا نیز پوشش داده می شود.
شما‌نیوز بیمه درمان پوشش 

  

توصیه‌های طب ایرانی به روزه‌داران در این ماه رمضان کروناییرمضان ماه پاکی جسم و جان است؛ اما روش‌های غلط خورد و خوراک در این ماه و در این ایام کرونایی باعث می‌شود که بسیاری افراد نه تنها به پاکی و سلامت جسم دست نیابند، بلکه چند روزی از این ماه نگذشته دچار انواع مشکلات گوارشی از جمله نفخ، ترش معده، یبوست و... شوند.
برنا ماه ماه رمضان خوراک 

  

آینده قیمت دلار در گروه اخبار سیاسی + فیلماین هفته هم اخباری نظیر دومین نشست برجام، سفر نخست وزیر کره‌جنوبی به ایران، حادثه نطنز و آغاز غنی‌سازی 60 درصدی، بازار ارز را تحت الشعاع قرار داد.
گسترش قیمت دلار سفر 

  

تفاوت الرژی فصلی با کرونا ویروس (کووید-19)با آمدن فصل زیبای بهار برخی دچار الرژی فصلی میشوند و شاید این موضوع باعث نگرانی آن ها شود کـه نکند این کرونا ویروس اسـت ؟
شما‌نیوز ویروس بهار سرماخوردگی 

  

نمکی: به زودی آماده صادرات داروهای کرونا هستیموی با اشاره به اینکه سال سختی پشت سر گذاشتیم و پارسال نه فقط از نظر بهداشتی تاثیرات کرونا در عرصه سلامت، بلکه در عرصه اقتصاد، فرهنگ، مناسبات اجتماعی و سیاسی جهان نیز تاثیرگذار بود، افزود: اکنون ایران یکی از اصلی‌ترین تولیدکننده‌ها و در زمانی کوتاه به صادرکننده داروهای کرونا و ضدویروس مطرح است و آماده صادرات به سایر کشورها هستیم که دستاورد مهمی است.
گسترش ویروس جمهوری اسلامی دولت 

  

افشاگری وزیر بهداشت از علت گسترش کرونای انگلیسی در ایرانوزیر بهداشت گفت: باید همه مردم و مسئولان به دور از سیاست‌زدگی راهکار موفقیت را در پیش گیرند اما متاسفانه برخی از افراد در حال سو استفاده از موضوع هستند، اما باید این افراد بدانند زدن نظام هیچ عایدی برایشان نخواهد داشت.
اقتصادنیوز ایران موفقیت 

  

بسته مانع زدایی بورسی تصویب شد + عکسمدیر نظارت بر نهاد‌های مالی سازمان بورس از تصویب بسته مانع‌زدایی از توسعه صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سازمان بورس و اوراق بهادار خبر داد.
گسترش عکس سازمان بورس و اوراق بهادار فضای مجازی 

  

تزریق دلار رکورد زد/ قیمت دلار و یورو در عمده فروشیاقتصاد نیوز: در روزی که عرضه دلار رکورد شکست قیمت دلار در بازار خرده فروشی بالا رفت. قیمت یورو نیز در بازار رسمی روز چهارشنبه کم نوسان بود.
اقتصادنیوز دلار قیمت یورو 

  

خبرهای نگران کننده زالی درباره کرونا/ آماده باش کامل مراکز نقاهتگاهیفرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، گفت: تست پی سی آر 50 درصد مراجعان در تهران مثبت می شود.
اقتصادنیوز تهران 

  

گونه های جهش یافته کرونا چه تفاوتی با هم دارند؟در حالی که واکسیناسیون همگانی علیه کرونا در نقاط مختلف جهان در حال انجام است گونه های جهش یافته و جدید به نگرانی شدیدی برای جوامع جهانی تبدیل شده اند.
برنا واکسیناسیون