گزارش اقتصادنیوز از بازار طلا و ارز پایتخت| تداوم کاهش جزئی دلاروسکه/ سردرگمی نوسان‌گیران و تناقض دیدگاه معامله‌گران

اقتصادنیوز؛ امروز سه‌شنبه خرداد ماه بازار طلاوارز تهران به حرکت روی مدار کاهشی ادامه داد و اگرچه میزان کاهش نرخ‌ها چندان چشمگیر نبود اما با توجه به آرامش نسبی بازار پس از سپری کردن چند روز متلاطم منجر به سردرگمی فعالان و نوسانگیران شد. امروز دلار از محدوده 17600 تومانی پایین رفت و سکه با کاهش 20هزار تومانی در میانه محدوده 7.4 میلیون تومانی قرار گرفت...

گزارش اقتصادنیوز از بازار طلا و ارز پایتخت| تداوم کاهش جزئی دلاروسکه/ سردرگمی نوسان‌گیران و تناقض دیدگاه معامله‌گران

به گزارش اقتصادنیوز؛ در دومین روز کاری هفته خبری از خریداران ارزی نبود و اوضاع به کام فروشندگان بود. پس از تعطیلی روزهای یک شنبه و دوشنبه، بازار در روز سه شنبه در شرایطی آغاز به کار کرد که عده ای از معامله گران در انتظار آغاز دوباره فعالیت خریداران ارزی بودند و انتظار داشتند با افزایش تقاضا قیمت بار دیگر به سوی محدوده 17 هزار و 800 تومانی حرکت کند که در هفته گذشته دو بار در برابر شکستن آن ناکام شده بود.

برخلاف انتظاراین دسته از فعالان، بازار از همان ابتدای روز سه شنبه تمایل خاصی برای افزایش نداشت و به تدریج با قرار گرفتن در مسیر کاهشی از محدوده 17 هزار و 600 تومان پایین رفت. ساعت 4 بعدازظهر در خیابان فردوسی، دلار با قیمت 17 هزار و 580 تومان معامله می شد که 80 تومان کمتر از روز شنبه بود. دلار در روز شنبه نیز 30 تومان افت قیمت را به ثبت رسانده بود.

بخشی از فعالان باور دارند با رسیدن دلار به مرز حمایتی 17 هزار و 500 تومانی آرامش بیشتری بر بازار حکم فرما خواهد شد و قیمت، نوسانات کاهشی یا افزایشی خاصی را تجربه نخواهد کرد، چرا  که کمتر کسی تا اتفاق خاصی نیافتد، حاضر به خرید دوباره است و کمتر کسی نیز ریسک فروش در مرز حمایتی را به جان می‌خرد.

این عده باور دارند بازار در روزهای آتی در دامنه 17 هزار و 500 الی 17 هزار و 800تومانی زندانی خواهد شد. در واقع پس از یک دوره نوسانی انتظار برقراری آرامش دوباره در بازار را دارند.

این در حالی است که گروه دیگری معتقدند روند بازار ارز تغییر کرده و اوضاع به دست فروشندگان افتاده است. از نظر این گروه، قیمت به تدریج طی روزهای آتی اصلاح بیشتری خواهد شد و از کانال 17 هزار تومانی نیز پایین خواهد رفت. به باور آن ها بازارساز به دنبال کاهش آرام ولی دنباله دار قیمت است.

در مقابل، افزایشی ها باور دارند هنوز اتفاق خاصی نیافتاده است که انتظار افت بیشتری را برای دلار داشته باشیم. این عده حتی امیدوارند با ادامه نزول شاخص کل بورس، سرمایه های جدیدی از بازار سهام خارج و به سمت بازار ارز روانه شوند. به باور آن ها، ورود تقاضای جدید می توان بار دیگر خونی را در رگ بازار به جریان بیاندازد که منجر به افزایش قیمت ها خواهد شد.

در مقابل دسته دیگری از فعالان به گیج بودن معامله گران اشاره می کنند و می گویند معاملات در وضعیت حساسی قرار گرفته است، چرا که افراد اطمینان کمتری در مورد کاهشی یا افزایشی شدن بازار دارند.  از یک سو عنوان می شود که در بازار کمتر کسی برای خرید ارز حضور پیدا می کند و از سوی دیگر، اعتقاد دارند، فروش زیادی نیز برای ارز نیست. در این  میان، نوسانات در بازارهای همسایه نیز کاهش پیدا کرده است. امروز ارزش دلار در هرات افغانستان و سلیمانیه عراق نیز پایین آمد و این موضوع نیز در افت بازار داخلی اثر داشت.

به گفته فعالان، تحلیل گران فنی نیز در روزهای اخیر با احتیاط بیشتری در مورد روند قیمت ها اظهار نظر می کنند و بیشتر از قبل از مخاطبان خود می خواهند که در خرید و فروش حد ضرر را رعایت کنند. یکی از بازیگران ارزی می گوید، سال قبل نیز دلار در دو ماه ابتدایی سال افزایشی بود ولی پس از آن دچار ریزش شد.

از نظر او ممکن است چنین اتفاقی در سال جاری نیز مشاهده می شود. با این حال، مسلما آنچه در روزهای آتی اهمیت دارد، وضعیت نرخ حواله درهم و رفتار بازیگران بورسی درصورت ادامه نزول شاخص کل خواهد بود. چنانکه گفته شد برخی انتظار دارند نزول بازار سهام منجر به ورود تقاضای جدید به معاملات بازار ارز و سکه شود. البته باید دید در وهله اول، ریزش بازار سهام ادامه خواهد یافت یا خیر.

افت قیمت دلار در روز گذشته موجب شد که فعالان بازار سکه نیز تمایل خاصی برای خرید این فلز گران بها از خود نشان ندهند. روز سه شنبه، فلز گران بهای داخلی 20 هزار تومان از ارزش خود را از دست داد و به بهای 7 میلیون و 440 هزار تومان رسید. در بازارهای جهانی نیز خبر خاصی از افزایش قیمت طلا حداقل تا ساعت 4 بعدازظهر نبود و همین عامل نیز از افت سکه حمایت می کرد.

این مطلب برایم مفید است بلی 8 نفر این پست را پسندیده اند

بازار طلا و ارز ارز پایتخت   اخبار برگزیده
  

هدف طرح سوال از رییس‌جمهور هتاکی و توهین به اوست/ رفتاری که با ظریف شد در شأن یک مجلس «اسلامی» نبود/ نمایندگان بدانند رفتارهای شعاری هیچ دستاوری نداردسیاستمدار و مدیر ارشد دولت‌های پس از انقلاب، گفت: نوع طرح سوال از رئیس‌جمهور و رفتارها نشان‌دهنده این است که می‌خواهند رئیس جمهور به مجلس بیاید و به او بی‌احترامی، هتاکی و توهین کنند.
ایلنا سازمان تربیت بدنی رئیس جمهور دولت 

  

به زودی یک بورس جدید متولد می‌ شودبعد از افزایش رشد شاخص های بورس در ایران علی صحرایی، مدیر عامل بورس تهران گفت: به زودی یک بورس جدید متولد می‌شود که در آن املاک و زمین معامله می‌شود
مستقل‌آنلاین بورس تهران زمین بازار خودرو 

  

جزئیات جدید از حادثه نطنزاین تنها گزارش نورنیوز در مورد این حادثه نیست...
رویداد۲۴ سازمان انرژی اتمی غنی سازی سایت فردو 

  

اعلام قیمت برخی خودروهای پرتیراژ از سوی اتحادیه فروشندگان خودروقیمت برخی خودروهای پرتیراژ در 17 تیر 99 بر اساس اعلام اتحادیه فروشندگان خودرو مشخص شد.
خودروتک قیمت خودرو پژو 

  

معاون روابط کار وزارت تعاون گفت: کارفرمای شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه متعهد شد حقوق و مزایای اردیبهشت و خرداد 1399 را بلافاصله پس از رفع مسدودی حساب شرکت و حداکثر تا دهم مرداد پرداخت کند.
نامه نیوز کار وام خودرو 

  

سخنگوی وزارت امورخارجه: نه از واگذاری جزایر ایرانی خبری است و نه حضور نیروی نظامیاقتصادنیوز: سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در واکنش به جوسازی ها علیه سند جامع همکاری ایران و چین گفت:نه از واگذاری جزایر ایرانی خبری است و نه حضور نیروی نظامی و نه سایر موهومات.
اقتصادنیوز سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران جمهوری اسلامی 

  

سازمان جهانی بهداشت: مسئله انتقال کرونا از طریق هوا هنوز قطعی نیستسازمان جهانی بهداشت می‌گوید شواهد فزاینده‌ای درباره انتقال ویروس کرونا از طریق هوا وجود دارد اما این مسئله هنوز قطعی نیست.
مملکت‌آنلاین زمین ویروس تنفس 

  

پوشیدن ماسک می‌تواند مانع ایجاد موج دوم پاندمی شود.از ابتدای هفته استفاده از ماسک در محیط‌های عمومی شلوغ اجباری شده است و چنانچه کسی بدون ماسک به دستگاه، نهاد و یا ارگانی برای دریافت خدمت مراجعه کرد، باید از او درخواست شود تا ماسک بپوشد. همچنین گفته شده که باید از حضور کارمندان و کارکنان در ادارات و دستگاه‌ها در صورت عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و استفاده نکردن از ماسک، جلوگیری شود.
۵۵ آنلاین ماسک نیویورک وزارت بهداشت 

  

نتایج قابل توجهی درباره علت حادثه نطنز حاصل شده استابوالفضل عمویی در توضیح جلسه امروز (سه‌شنبه) گفت: کمیسیون امنیت ملی در ادامه جلسات خود برای بررسی حادثه نطنز، عصر امروز جلسه‌ای با حضور آقای علوی وزیر اطلاعات و معاونین، مقامات ارشد فرماندهی پدافند هوایی ارتش و مقامات ارشد نیروی انتظامی برگزار کرد.
اعتماد سیاست خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی 

  اخبار داغ
  

آغاز فرایند خوداظهاری داوطلبان کرونایی از امروز و تا 21 تیرماه ادامه دارد.سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: خوداظهاری داوطلبانی که مبتلا به ویروس کرونا هستند و قصد شرکت در کنکور دکتری 99 را دارند، از امروز جمعه 20 تیرماه آغاز می‌شود.
۵۵ آنلاین سازمان سنجش کنکور وزارت بهداشت 

  

بازیکنان استقلال | یک نفر دیگر در تیم استقلال به کرونا مبتلاشدبا اعلام پزشک تیم فوتبال استقلال تست کرونای بازیکنان این تیم که پیش از این مثبت بود، منفی شده است اما تست کرونای یک بازیکن دیگر مثبت شد.
۵۵ آنلاین باشگاه استقلال استقلال فوتبال 

  

کرونا | حال سهراب گیلانی وخیم استپنجمین نماینده خوزستان در‌ مجلس به کرونا مبتلا شد.
۵۵ آنلاین مجلس شورای اسلامی بیمارستان تهران 

  

الهامی: برای دیدار با استقلال آماد هستیم/امیدوارم کرونا زودتر ریشه کن شودسرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز گفت: برای دیدار با استقلال از آمادگی بالایی برخوردار هستیم.
برنا فوتبال استقلال تراکتورسازی 

  

سیستم آموزشی برای نقش‌ها تعریف نشده است/ هیچ آموزشی را نمی‌توان با اجبار نهادینه کرد/ شبکه‌های اجتماعی در ایام کرونا به خانواده‌ها کمک کردندنرجس محمددوست گفت: هیچ آموزشی را نمی‌توان با اجبار به ویژه در مسائل اجتماعی و عرفی نهادینه کرد. این امور نیازمند سیاست گذاری در راستای اقدامات فرهنگی است. نقش آموزش مهم است. متاسفانه دیدگاه آموزشی موجود در امر تربیتی حذف است.
برنا خانواده آموزش 

  

بازیکن جوان استقلال فردی است که جواب تست کرونای روز گذشته اش مثبت شده است.
ورزش۳ استقلال 

  

این توصیه‌ها را برای پیشگیری از کرونا جدی بگیریدسلامت نیوز: عملکرد سیستم ایمنی بدن نقشی مهمی در پیشگیری از بیماریهای تنفسی ازجمله بیماری ویروس کرونا دارد. عامل ابتلا یا پیشگیری از ابتلا به این ویروس بیماری های زمینه ای مثل دیابت و بیماری های ریوی، می تواند سوء تغذیه و نداشتن تغذیه صحیح باشد. کمبود دریافت غذایی ویتامین هایی مثل ویتامین C و A با تضعیف سیستم ایمنی بدن احتمال ابتلا به بیماریها را افزایش می دهد...
سلامت‌نیوز سلامت سیستم ایمنی ویروس 

  

بهاره رهنما کرونا گرفت + جزئیاتبهاره رهنما بازیگر سرشناس سینما، تئاتر و تلویزیون می‌گوید به بیماری «کووید19» مبتلا شده است، و در خانه روزهای قرنطینه‌ را سپری می‌کند.
شما‌نیوز بهاره رهنما سینما تئاتر