ایرنا   |  علمی  |  

ایران با وجود فشارهای آمریکا به کشوری پیشرفته تبدیل شده است

مسکو - ایرنا - رئیس کرسی سازمان های بین المللی و فرآیندهای سیاسی جهانی دانشگاه دولتی مسکو (بزرگترین دانشگاه روسیه) معتقد است که ایران در طول چهار دهه اخیر نه تنها به کشوری پیشرفته در خاورمیانه تبدیل شده بلکه در بسیاری از امور خودکفا شده است.

ایران با وجود فشارهای آمریکا به کشوری پیشرفته تبدیل شده است

«آندره سیدوروف» روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: ایران توانسته است در چهار دهه اخیر گام های بزرگی در مسیر پیشرفت، ترقی و افزایش توانمندیهای خود در عرصه های مختلف بردارد. مقام دانشگاهی روس با بیان اینکه ایران امروز در عرصه های مهمی همچون فنی و تکنولوژیکی، علوم فضایی و هسته ای در مکان نخست خاورمیانه قرار دارد، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران با وجود فشارهای خارجی ازسوی آمریکا و متحدانش به این موفقیت ها دست یافته که تحسین برانگیز است. سیدوروف به عنوان مثال به تحریم های آمریکا و غرب در عرصه های نفت و گاز ایران اشاره و اظهار کرد: با این وجود صنایع نفت و گاز و پتروشیمی ایران دستاوردهای مهمی داشته و تلاش ها برای توقف فعالیت این بخش ها بی نتیجه و ناکام مانده است. رئیس کرسی سازمان های بین المللی و فرآیندهای سیاسی جهانی دانشگاه دولتی روسیه با بیان اینکه انقلاب اسلامی عدم وابستگی خارجی را برای ایرانی ها به ارمغان آورد، اظهار داشت: ایران به الگویی برای خودکفایی و استقلال تبدیل شده است.سیدوروف تحریم های آمریکا علیه ایران را دارای انگیزه های سیاسی خواند و افزود: هدف واشنگتن از این تحریم ها، واداشتن ایران به پیروی از سیاست های آمریکا و رفتاری همچون عربستان سعودی است. وی خاطرنشان کرد: امروز کمتر کشور مستقلی در جهان وجود دارد و به عنوان مثال مساله ونزوئلا نشان داد که بسیاری از کشورها تا چه اندازه به آمریکا و سیاست های آن وابسته هستند. رئیس کرسی سازمان های بین المللی و فرآیندهای سیاسی جهانی دانشگاه دولتی روسیه در مورد رویکرد ایران در دوره پیش از پیروزی انقلاب اسلامی گفت: رفتار ایران پیش از انقلاب همانند رفتار امروز مقامات عربستان سعودی، اردن و بسیاری از کشورهای اروپایی بود و در واقع تهران دنباله رو سیاست های آمریکا در خاورمیانه به حساب می آمد.وی افزود: اما چهار دهه است که وضعیت متفاوتی برقرار شده است و ایران سیاست خارجی مستقل خود را پیش می برد و به دیگران دیکته می کند.سیدوروف گفت: ایران امروز دوست روسیه است و دو کشور در عرصه های مختلف با یکدیگر همکاری می کنند و این تعامل در شرایط تحریم ها اهمیت بیشتری هم پیدا می کند.وی به طرح های ایران و روسیه در عرصه های اقتصادی ازجمله مبادله بازرگانی با ارزهای ملی به عنوان طرح های دارای دورنمای روشن اشاره کرد و افزود: اجرای این طرح ها بویژه در عرصه انرژی و حمل و نقل و صنایع سنگین می تواند برای دو کشور منافع زیادی را به همراه داشته باشد. سیدوروف ابراز امیدواری کرد که روند کنونی توسعه روابط دوجانبه ایران و روسیه با حمایت های سران دو کشور در آینده سرعت بیشتری بگیرد و با وجود زمینه های رشد روابط، هیچ عامل و مانعی ازجمله تحریم ها نتواند جلوی پیشرفت و توسعه همکاریها را بگیرد. اروپام*391*1346**

ایران ایران و روسیه استقلال   اخبار برگزیده
  

وزیر صنعت معدن و تجارت اعلام کرد: اگر خودرو تا عید مرتب عرضه شود، یقیناً قیمت پایین می‌آید.
نامه نیوز صنعت خودرو معدن 

  

یک سایت حامی دولت ضمن اعتراض به سخنان روحانی درباره ارزانی اجناس و قاچاق پرسید: نمی‌دانید یا تجاهل می‌کنید؟!
نامه نیوز ایران گرانی عراق 

  

در جریان بررسی کلیات بودجه 98 با تصویب مجلس ماهانه 300 تومان از مشترکین برق و گاز برای بیمه خسارات اخذ می‌شود.
نامه نیوز مجلس شورای اسلامی گاز بودجه 

  

خداحافظ بشار رسن؟شنیدیم یک باشگاه از امارات، یک تیم قطری و همین‌طور یک تیم متمول شهرستانی ایران برای جذب بشار رسن ابراز علاقه کرده‌اند.
خودروتک پرسپولیس برانکو ایران 

  

قیمت خودرو/ قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (سه شنبه 30 بهمن 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز سه شنبه 30 بهمن ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  

بی کیفیت ترین خودروهای داخلی مشخص شدند / دی 1397شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، جدیدترین گزارش خود از میزان کیفیت خودروهای تولیدی در کشور را منتشر کرد که به بررسی آن می‌پردازیم.
خودروتک خودرو تولید پژو 

  

برای خرید خودرو فعلا دست نگه داریدیک کارشناس صنعت خودرو گفت: افزایش اخیر قیمت خودرو در بازار غیرواقعی بوده و این مساله تنها جوسازی دلالان است و صراحتاً باید اعلام کنم که در این شرایط به نفع و صلاح مردم نیست که اقدام به خرید خودرو کنند، چرا که قیمت‌ها به این شکل باقی نخواهد ماند.
خودروتک خودرو خودروسازان بازار خودرو 

  

صعود دسته جمعی قیمت خودروهای داخلی / پراید به 45 میلیون رسید!گزارش امروز قیمت خودرو حکایت از روند صعودی قیمت‌‌ها دارد به نحوی که قیمت انواع خودروهای داخلی تا 13 میلیون تومان گران شده است.
خودروتک قیمت کاهش قیمت ها خودرو 

  

تابلو قیمت خودروهای داخلی قرمز شدبازار خودرو با نزدیکی به آخرین ماه سال، به واسطه حضور گسترده دلالان و واسطه‌گران قیمت‌های شگفت انگیزی به خود می‌بیند...
خودروتک قیمت افزایش قیمت کاهش قیمت ها 

  

قیمت خودرو/ قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (چهارشنبه 24 بهمن 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز چهارشنبه 24 بهمن ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  اخبار داغ
  

مرغ ارزان شد + جزئیاتمدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام گفت: با توزیع مرغ تنظیم بازاری 11 هزار و 500 تومانی قیمت هرکیلوگرم مرغ در بازار آزاد حدود 2 هزار تومان ارزان شده است.
خودروتک تنظیم بازار واردات بخش خصوصی 

  

هدیه با ارزش سردار «قاسم سلیمانی» به «آرین غلامی»«آرین غلامی»، قهرمان شطرنج ایران، از دیدارش با سردار قاسم سلیمانی، خبر داد.
برنا قاسم سلیمانی شطرنج ایران 

  

مشاور بشار اسد: اتحادیه عرب بدون سوریه بی ارزش استمشاور بشار اسد درباره بازگشت سوریه به اتحادیه عرب گفت: هیچ مسئله جدیدی در این باره وجود ندارد. اتحادیه عرب بدون سوریه هیچ ارزشی ندارد. از رئیس پارلمان سوریه برای حضور در نشست‌های پارلمان عربی دعوت شده و این مسئله خوبی است...
انصاف‌نیوز مشاور بشار اسد اتحادیه عرب 

  

وزارت امور اقتصادی و دارایی در گزارشی پیش بینی کرد، حداکثر تورم در سال 97 بالغ بر 27.8 درصد و رشد اقتصادی در بدبینانه ترین حالت منفی 2.5 درصد است.
نامه نیوز وزارت امور اقتصادی و دارایی اقتصاد اقتصاد ایران 

  

دولت مقصر تورم افسار گسیخته امروز در کشور استعضو کمیسیون اقتصادی مجلس از ضعف تیم مدیریتی و اقتصادی دولت گفت و اظهار داشت: در تورم افسارگسیخته ای که در کشور ایجاد شده ، دولت مقصر است زیرا قطعا توان مهار آن را داشت اما موفق نبود.
تسنیم دولت تورم کمیسیون اقتصادی مجلس 

  

تشکیل بزرگ‌ترین پرونده تخلف ارزی در خراسان رضویمدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی از تشکیل بزرگ‌ترین پرونده تخلف ارزی در این استان با طرح شکایت 5 ب
خبرفوری تعزیرات بانک یورو 

  

مرغ 2 هزار تومان ارزان شدمدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام گفت: با توزیع مرغ تنظیم بازاری 11 هزار و 500 تومانی قیمت هرکیلوگرم مرغ در بازار آزاد حدود 2 هزار تومان ارزان شده است.
تسنیم تنظیم بازار واردات بخش خصوصی