ایرنا   |  علمی  |  

ایران با وجود فشارهای آمریکا به کشوری پیشرفته تبدیل شده است

مسکو - ایرنا - رئیس کرسی سازمان های بین المللی و فرآیندهای سیاسی جهانی دانشگاه دولتی مسکو (بزرگترین دانشگاه روسیه) معتقد است که ایران در طول چهار دهه اخیر نه تنها به کشوری پیشرفته در خاورمیانه تبدیل شده بلکه در بسیاری از امور خودکفا شده است.

ایران با وجود فشارهای آمریکا به کشوری پیشرفته تبدیل شده است

«آندره سیدوروف» روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: ایران توانسته است در چهار دهه اخیر گام های بزرگی در مسیر پیشرفت، ترقی و افزایش توانمندیهای خود در عرصه های مختلف بردارد. مقام دانشگاهی روس با بیان اینکه ایران امروز در عرصه های مهمی همچون فنی و تکنولوژیکی، علوم فضایی و هسته ای در مکان نخست خاورمیانه قرار دارد، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران با وجود فشارهای خارجی ازسوی آمریکا و متحدانش به این موفقیت ها دست یافته که تحسین برانگیز است. سیدوروف به عنوان مثال به تحریم های آمریکا و غرب در عرصه های نفت و گاز ایران اشاره و اظهار کرد: با این وجود صنایع نفت و گاز و پتروشیمی ایران دستاوردهای مهمی داشته و تلاش ها برای توقف فعالیت این بخش ها بی نتیجه و ناکام مانده است. رئیس کرسی سازمان های بین المللی و فرآیندهای سیاسی جهانی دانشگاه دولتی روسیه با بیان اینکه انقلاب اسلامی عدم وابستگی خارجی را برای ایرانی ها به ارمغان آورد، اظهار داشت: ایران به الگویی برای خودکفایی و استقلال تبدیل شده است.سیدوروف تحریم های آمریکا علیه ایران را دارای انگیزه های سیاسی خواند و افزود: هدف واشنگتن از این تحریم ها، واداشتن ایران به پیروی از سیاست های آمریکا و رفتاری همچون عربستان سعودی است. وی خاطرنشان کرد: امروز کمتر کشور مستقلی در جهان وجود دارد و به عنوان مثال مساله ونزوئلا نشان داد که بسیاری از کشورها تا چه اندازه به آمریکا و سیاست های آن وابسته هستند. رئیس کرسی سازمان های بین المللی و فرآیندهای سیاسی جهانی دانشگاه دولتی روسیه در مورد رویکرد ایران در دوره پیش از پیروزی انقلاب اسلامی گفت: رفتار ایران پیش از انقلاب همانند رفتار امروز مقامات عربستان سعودی، اردن و بسیاری از کشورهای اروپایی بود و در واقع تهران دنباله رو سیاست های آمریکا در خاورمیانه به حساب می آمد.وی افزود: اما چهار دهه است که وضعیت متفاوتی برقرار شده است و ایران سیاست خارجی مستقل خود را پیش می برد و به دیگران دیکته می کند.سیدوروف گفت: ایران امروز دوست روسیه است و دو کشور در عرصه های مختلف با یکدیگر همکاری می کنند و این تعامل در شرایط تحریم ها اهمیت بیشتری هم پیدا می کند.وی به طرح های ایران و روسیه در عرصه های اقتصادی ازجمله مبادله بازرگانی با ارزهای ملی به عنوان طرح های دارای دورنمای روشن اشاره کرد و افزود: اجرای این طرح ها بویژه در عرصه انرژی و حمل و نقل و صنایع سنگین می تواند برای دو کشور منافع زیادی را به همراه داشته باشد. سیدوروف ابراز امیدواری کرد که روند کنونی توسعه روابط دوجانبه ایران و روسیه با حمایت های سران دو کشور در آینده سرعت بیشتری بگیرد و با وجود زمینه های رشد روابط، هیچ عامل و مانعی ازجمله تحریم ها نتواند جلوی پیشرفت و توسعه همکاریها را بگیرد. اروپام*391*1346**

ایران ایران و روسیه استقلال   اخبار برگزیده
  

قیمت 7 خودرو سایپا برای فروش فوری امروز اعلام شدفروش فوری محصولات گروه خودروسازی خودرو از ساعت 10 صبح امروز آغاز شد.
خودروتک قیمت خودرو سایپا 

  

شب گذشته پاریس نخوابید. هزاران نفر از مردم پاریس دیشب اطراف کلیسای در حال سوختن حلقه زدند ، دعا کردند و اشک ریختند
نامه نیوز پاریس آتش سوزی رئیس جمهور 

  

فیلم /دعوای شدید توییتری با مهناز افشار پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین: Your browser doesn't support video. Please download the file: video/mp4 video/webm
مثلث مهناز افشار 

  

بانک‌ها تا 40 روز دیگر مکلف به ارائه رمز یکبار مصرف هستندرئیس پلیس فتا گفت: بانک‌ها تا 40 روز دیگر مکلف به ارائه رمز یکبار مصرف به کاربران هستند.
مثلث بانک مرکزی بانک پلیس فتا 

  

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان با بیان اینکه ساز و کار متناظر برای اینستکس هفته گذشته در ایران راه اندازی شد تاکید کرد که اروپایی‌ها نسبت به انجام تعهداتشان در ایران بسیار عقب هستند.
نامه نیوز وزارت خارجه کار ایران 

  

عرضه یک خودرو محبوب در فروش فوری ایران خودرو (قیمت)شرکت ایران خودرو در راستای تنظیم بازار خودرو اولین مرحله فروش فوری محصولات خود در سال 98 را از فردا آغاز می کند.
خودروتک ایران خودرو خودرو بازار خودرو 

  

رئیس جمهور آمریکا تلاش کرد تصمیم خود در مورد قرار دادن سپاه پاسداران در لیست گروه های تروریستی را به استراتژی تحریمهای شدید علیه ایران ارتباط دهد. در همین رابطه، دولت ترامپ مدعی شد که به دلیل حمایت ایران از فعالیتهای تروریستی، به فشارهای مالی خود علیه این کشور ادامه می دهد.
نامه نیوز دولت کاخ سفید ایران 

  

آخرین خبر از قیمت طلا، سکه و دلار +جدولقیمت دلار در بازار تهران با 180 تومان افزایش به 14,230 (چهارده هزار و دویست و سی ) تومان رسید و قیمت سکه نیز در بازار با نوسان روبرو بود و در آخرین ساعت به زیر 5 میلیون تومان رسید.
مثلث بازار تهران قیمت یورو 

  

پیش بینی قیمت جدید برای پراید در بازاررئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو با اشاره به ثبات بازار خودرو در روزهای آغازین سال جدید، کمبود متقاضی و نیز عرضه‌های صورت گرفته توسط خودروسازان، پیش‌بینی کرد در صورت ادامه عرضه خودرو توسط خودروسازان روند کاهش قیمت‌ها ادامه یابد و به عنوان مثال پراید به حدود 37 میلیون تومان برسد.
خودروتک قیمت افزایش قیمت کاهش قیمت ها 

  

شاید علت سفر نتانیاهو، جلب موافقت پوتین با حمله نظامی سنگین به نیروهای ایرانی و مستشاران ایرانی باشد، تا امکان ترمیم قدرت بازدارندگی اسرائیل در مقابله های نظامی اخیر فراهم شود.
نامه نیوز انتخابات اسرائیل سفر ونزوئلا 

  اخبار داغ
  

کشف لاستیک قاچاق در نیشابور با ارزش بیش از یک میلیارد ریالفرمانده انتظامی نیشابور: یک میلیارد و 230 میلیون ریال لاستیک خارجی قاچاق در نیشابور کشف شد.
خبرفوری قاچاق خودرو ریال 

  

تمرکز عجیب مأموران جهانی مبارزه با دوپینگ روی حدادیملی‌پوش پرتاب دیسک کشورمان از زمان حضورش در قطر دو بار تست دوپینگ داده است.
ورزش۳ دوومیدانی دوپینگ احسان حدادی 

  

انتشار فهرست جدید دریافت کنندگان ارز نیمایی و دولتیایرنا نوشت: بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با هدف شفاف سازی و اطلاع رسانی عمومی، فهرست دریافت کنندگان ارز دولتی و سامانه نیما را به روزرسانی و منتشر کرد. سه شنبه گذشته بود که بانک مرکزی، فهرست دریافت کنندگان ارز دولتی و نیمایی را تا بیست و هفتم فروردین 1398 منتشر کرد...
انصاف‌نیوز ارز ارز دولتی نرخ ارز 

  

تمرکز عجیب مأموران جهانی مبارزه با دوپینگ بر روی احسان حدادیملی‌پوش پرتاب دیسک کشورمان از زمان حضورش در قطر دو بار تست دوپینگ داده است.
تسنیم دوومیدانی دوپینگ خبرنگار 

  

آگاهی از ارزش های منظر روستایی نیاز به عاریه الگوی شهری نیستتهران - ایرنا- رئیس پژوهشکده بناها و بافت های فرهنگی تاریخی گفت: با آگاهی رسانی و آگاهی یافتن از ارزش های منظر روستایی، نیاز به عاریه گرفتن الگوهای شهری برطرف شده و نسبت به حفظ آنها جدیت بیشتری توسط چه جوامع محلی و چه سایر افراد به عمل می آید.
ایرنا سازگار با محیط زیست تهران ایرنا 

  

بازار ارز با ثبات نسبی همراه است/ یورو 15 هزار و 450 توماننظارت‌های بانک مرکزی تا حدودی التهاب بازار ارز را که در ابتدای سال حکفرما شده بود کاهش و به یک ثبات
خبرفوری ارز بانک مرکزی بانک 

  

برتری ارزشمند سلتاویگو مقابل خیروناسلتاویگو در بالایدوس مقابل خیرونا به برتری ارزشمند دست یافت.
خبرفوری فوتبال فوتسال جدول 

  

فهرست جدید دریافت کنندگان ارز نیمایی و دولتی منتشر شدتهران- ایرنا- بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با هدف شفاف سازی و اطلاع رسانی عمومی، فهرست دریافت کنندگان ارز دولتی و سامانه نیما را به روزرسانی و منتشر کرد.
ایرنا ارز ارز دولتی نرخ ارز