ایلنا   |  اجتماعی  |  

محدودیت‌های کرونایی، تغییری در تعداد مسافران اتوبوس نداشته است/ پیشنهاد شناورسازی ساعت کار ادارات و شرکت‌های خصوصی

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهرداری تهران با اشاره به اینکه محدودیت های کرونایی کاهش قابل توجهی در تعداد مسافران اتوبوس نداشته است، پیشنهاد شناورسازی ساعت کار ادارات و شرکت‌های خصوصی را برای کاستن از بار مسافران مطرح کرد.

محدودیت‌های کرونایی، تغییری در تعداد مسافران اتوبوس نداشته است/ پیشنهاد شناورسازی ساعت کار ادارات و شرکت‌های خصوصی

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهرداری تهران با اشاره به اینکه محدودیت های کرونایی کاهش قابل توجهی در تعداد مسافران اتوبوس نداشته است، پیشنهاد شناورسازی ساعت کار ادارات و شرکت‌های خصوصی را برای کاستن از بار مسافران مطرح کرد.

«محمود ترفع» مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهرداری تهران در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره وضعیت تردد مسافران در ناوگان اتوبوسرانی همزمان با آغاز محدودیت‌های کرونایی گفت: با توجه به اینکه سیستم کارت بلیط ما به صورت آفلاین است؛ آمار دقیقی از تعداد مسافرانی که امروز از خطوط اتوبوسرانی استفاده کرده‌اند نداریم، اما شواهد عینی نشان می‌دهد، تغییر چندان محسوسی در آمار مسافران رخ نداده است و کماکان خطوط شلوغ ما، پر مسافر است. 

او در تحلیل میزان تغییر تعداد مسافران با اعمال محدودیت‌های کرونایی از اول آذر گفت: این نوع تعطیلی کاهش قابل توجهی در میزان مسافران نداشت و با توجه به اینکه تولید تقاضای سفر با شرکت واحد اتوبوسرانی نیست و صرفا به تقاضای سفر پاسخ می‌دهد، در نتیجه از شهروندان درخواست می‌کنیم مردم این مساله را رعایت کنند و تمامی سفرهای غیرضروری خود را به زمانی که از شرایط کنونی عبور کردیم، موکول کنند. 

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی با بیان اینکه برای کاستن از بار تقاضا در ناوگان حمل و نقل عمومی، شناورسازی ساعت کار ادارات و شرکت‌های خصوصی یکی از اقداماتی است که باید انجام شود، گفت: با توجه به اینکه ساعت اوج تقاضای سفر در شهر تهران، برای خطوط مختلف در صبح و عصر مشخص است و در نتیجه برای اینکه شاهد چنین تجمعی در خطوط اتوبوسرانی نباشیم، باید نسبت به شناورسازی ساعت کار ادارات و شرکت‌های دولتی و خصوصی بررسی شود تا با این اقدام بتوانیم از ازدحام مسافر در خطوط کاهش دهیم و با مدیریت سفرها، فاصله‌گذاری اجتماعی را در اتوبوس‌ها اجرائی کنیم. 

ترفع از شهروندان تهرانی درخواست کرد با توجه به اینکه برخی از آنها مجبور هستند از ناوگان اتوبوسرانی استفاده کنند، در نتیجه حین استفاده از این خطوط با آگاهی از شرایطی که اکنون شهر تهران با آن روبرو است، پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

وی افزود: از مردم درخواست می‌کنیم تا جایی که برای آن‌ها امکان‌پذیر است از اتوبوس کمتر استفاده کنند و در صورت استفاده حتما ماسک بزنند، همچنین صحبت کردن در اتوبوس‌ها را به حداقل برسانند و بعد از استفاده از اتوبوس، دست‌های خود را ضدعفونی کنند. 

او همچنین در واکنش به اینکه بخشی از اوراق مشارکت سال 98 مربوط به شرکت واحد اتوبوسرانی است و عدم نقدینگی آن چه مشکلاتی را برای این مجموعه به همراه خواهد داشت؟ گفت: یک سوم از اوراق مشارکت سال 98 مربوط به شرکت واحد اتوبوسرانی است که در صورت آزادسازی، نوسازی ناوگان با سرعت بیشتری پیگیری می‌شود. با توجه به وضعیت فرسودگی ناوگان اتوبوسرانی و تعویق در نقد شدن این منابع، امکان برگزاری مناقصه را عملا از ما می‌گیرد.

اتوبوس ساعت کار کار   اخبار برگزیده
  

برخی آمریکایی‌ها نگران احتمال کمک سیاسی پوتین به ترامپ جهت بقا در قدرت هستند. به هر حال نباید فراموش کرد که هنگام ایجاد یک بحران داخلی، این مقامات خارجی هستند که نقش تعیین‌کننده پیدا می‌کنند.
نامه نیوز دموکرات فضای مجازی ولادیمیر پوتین 

  

اتخاذ رویکرد درست آمریکا در قبال برجام برای بهبود شرایط پرتنش فعلیوزیر امور خارجه فرانسه اتخاذ رویکرد درست از سوی آمریکا در قبال برجام را در بهبود شرایط پرتنش فعلی مناسب دانست.
ایلنا فرانسه 

  

آخرین وضعیت تولید واکسن کرونا در کشور/ بررسی طرح مشترک بسیج و وزارت بهداشت در خصوص مهار کووید 19 در کمیسیون بهداشتسخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: آخرین وضعیت تولید واکسن کرونا در کشور در این کمیسیون مورد بررسی قرار گرفت .
ایلنا تولید درمان کمیسیون بهداشت و درمان مجلس 

  

خباز: اگر قرار به مذاکره باشد همین دولت باید آن را انجام دهدعضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی بیان کرد: آنها که منتقد ظریف هستند و او را نابلد در حوزه مذاکرات می خوانند، فکر می کنند مردم حافظه شان را از دست داده اند و دوره مذاکرات آقای احمدی نژاد و جلیلی را از یاد برده اند. این افراد بدانند مردم آن دوران را فراموش نکرده اند و می دانند ظریف مذاکره کننده خوبی است که به برد-برد فکر می کند.
مثلث دولت ایران ترامپ 

  

صعود 4 هزار واحدی بورس امروز/ افزایش تقاضا در نمادهای بانکی و خودروییبورس امروز با افزایش تقاضا و توجه ویژه به گروه های بانکی، فرآورده های نفتی، معدنی و خودرویی آغاز به کار کرد.
اقتصادنیوز بورس تهران خودرو فولاد 

  

ناکامان ‌ پاستورگفت‌وگوی چند روز پیش سردار محمداسماعیل کوثری با خبرآنلاین و گفتن این جمله که: «مگر نظامی‌ها چه کار کرده‌اند که مردم را می‌ترسانیم؟» دوباره بازار انتخابات و حضور نظامیان در پاستور را داغ کرده است.
۵۵ آنلاین روزنامه انتخابات ریاست جمهوری انتخابات مجلس 

  

ترامپ شکست را پذیرفت/آغاز انتقال قدرت به بایدندونالد ترامپ ساعاتی پیش در توییتر خود تلویحا شکست را پذیرفت و دستور انتقال قدرت را صادر کرد.
مستقل‌آنلاین دونالد ترامپ ترامپ خانواده 

  

شروع ثبت نام وام کرونا از امروز / چطور نام نویسی کنیم؟ثبت نام متقاضیان دریافت مرحله دوم وام یک میلیون تومانی کرونا از امروز آغاز شده و تا 11 آذر ماه ادامه دارد، سرپرستان خانوار باید کد ملی خود را با سیم کارتی که به نام خودشان است به سرشماره 6369 ارسال کنند.
گسترش وام سازمان تامین اجتماعی بازنشستگی 

  

جزئیات تیراندازی در دفتر رییس آموزش‌و پرورش قرچکمدیرکل آموزش‌و پرورش شهرستان‌های استان تهران گفت: جزئیات تیراندازی در آموزش‌و پرورش قرچک به‌ زودی اعلام می‌شود.
مملکت‌آنلاین تیراندازی آموزش تهران 

  

ادامه‌ برجام بدبختی بیشتری برای مردم فراهم می‌کندبه حضرت عباس به کسی که شما قبول دارید هیچ کس در این مجلس مخالف برداشتن تحریم نیست ولی از موضع اقتدار و عزت ورود کنید که حق مردم را تضییع نکنید؛ از همین اول از موضع عجز شروع نکنید که برجام بدبختی بود و ادامه‌اش بدبختی بیشتری برای مردم فراهم می‌کند. از موضع عزت و قدرت ورود کنید و از اصول و ارزش‌ها و حقوق ملت عقب نشینی نکنید و محکم بایستید.
مستقل‌آنلاین مجلس شورای اسلامی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی بهنوش بختیاری 

  

آخرین وضعیت کاهش قیمت خودرو در بازاراگر چه بازار خودرو به صورت فیزیکی این روزها تعطیل است اما پرس و جو از آگهی های خودرو نشان می دهد که روند کاهش قیمت خودرو ادامه دارد و شیب آن هم در اغلب خودروها به ویژه محصولات ایران خودرو تند است. در این شرایط عاملی برای افزایش قیمت خودرو دست کم در میان مدت دیده نمی شود.
خودروتک قیمت افزایش قیمت ایران خودرو 

  

جزئیات پیش فروش خودرو شاهین و 8 محصول دیگر سایپاشرکت سایپا از دیروز پیش فروش تعدادی از خودروهای خود را آغاز کرده که خودرو شاهین نیز در میان آنها دیده می شود.
خودروتک خودرو جدول سایپا 

  

جدیدترین موضع ایران درباره مذاکره احتمالی با آمریکاسخنگوی وزارت خارجه گفت: آینده روابط ایران و آمریکا ساده‌ نیست، زیرا این کشور جنایت‌های متعددی را علیه ایران انجام داده است.
مثلث ایران جمهوری اسلامی ایران ایران و آمریکا 

  

انتشار اسامی دریافت‌کنندگان ارز ترجیحی ادامه می‌یابدبانک مرکزی با اجرای سیاست ارز 4200 تومانی به طور مستمر و شفاف اسامی دریافت‌کنندگان این نوع ارز را در پایگاه اطلاع‌رسانی خود اعلام کرده و به این سیاست خود ادامه می‌دهد.
ایلنا ارز روابط عمومی بانک مرکزی 

  

نخستین جلسه فوق‌العاده دولت به منظور رسیدگی به لایحه بودجه سال 1400 به صورت حضوری و مجازی برگزار شدنخستین جلسه فوق‌العاده دولت به منظور رسیدگی به لایحه بودجه سال 1400 روز یکشنبه به ریاست رئیس جمهوری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و به دو صورت حضوری ( با حداکثر 15 نفر) و مجازی برگزار شد.
ایلنا دولت لایحه بودجه بودجه 

  اخبار داغ
  

ایران با چند پیک دیگر کرونا روبرو می شود؟رئیس انجمن ویروس‌شناسی ایران با بیان اینکه ویروس کرونا مانند ویروس‌های تنفسی دیگر رفتار نکرد، گفت: انتظار داشتیم کرونا همانند ویروس‌های تنفسی دیگر در فصل گرما ناپدید یا حداقل کم شود ولی اینگونه نشد و علاوه بر این میزان جهش‌های در این ویروس از آنچه که پیش‌بینی می‌شد، کمتر بود.
اقتصادنیوز ایران باکتری دورهمی 

  

نماینده منتخب برای حضور در ستاد ملی کرونا انتخاب شدسید امیرحسین قاضی‌زاده، نائب رئیس مجلس شورای اسلامی که از نمایندگان پزشک مجلس محسوب می‌شود عضو ستاد ملی مقابله با کرونا شد.
اعتماد مجلس شورای اسلامی پزشک 

  

قاضی‌زاده هاشمی عضو ستاد ملی مبارزه با کرونا شدنایب‌رئیس اول مجلس شورای اسلامی به عضویت ستاد ملی مقابله با کرونا درآمد.
ایلنا رئیس جمهور مجلس شورای اسلامی درآمد 

  

شناسایی بیماران جدید کرونایی به گزارش خبرنگار مهر، سیما سادات لاری، بعد از ظهر چهارشنبه پنجم آذر 99، به تشریح تازه‌ترین آمار کرونا در کشور پرداخت. تکمیل می شود…
مهر خبرنگار 

  

قاضی‌زاده هاشمی عضو ستاد ملی مقابله با کرونا شد به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خانه ملت، پس از اعتراضات و مطالبات مجلس شورای اسلامی در رابطه با عدم حضور نمایندگان در ستاد ملی مقابله با کرونا، با توافق محمدباقر قالیباف رئیس مجلس و حسن روحانی رئیس جمهور، سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی به عضویت ستاد ملی مقابله با کرونا درآمد. توافق رئیس مجلس و رئیس جمهور بر مبنای سوابق و همچنین کسوت نایب رئیسی اول…
مهر کمیسیون بهداشت و درمان مجلس دانشگاه شهید بهشتی حسن روحانی 

  

آیا واقعاً اهدای پلاسما برای نجات بیماران کرونایی مفید است؟سلامت نیوز: در پژوهش جالبی که در خصوص تاثیرات پلاسمای افراد رهایی یافته از بیماری کرونا یا کووید-19 بر وضعیت مبتلایان به این بیماری انجام شده است، محققان تأثیر قابل قبولی را در این باره بالاخص در مورد افراد دارای وضعیت وخیم مشاهده نکرده اند...
سلامت‌نیوز سلامت درمان پژوهش 

  

شدت بروز کرونا در افراد مختلف چرا متفاوت است؟یک فوق متخصص بیماری‌های عفونی درباره علت متفاوت بودن شدت بروز بیماری کرونا در افراد مختلف توضیحاتی را ارائه کرد.
رویداد۲۴ درمان ژنتیک ایران 

  

اغلب مردم در طی همه‌گیری ویروس کرونا زمان بسیار زیادی را صرف استفاده از تکنولوژی می‌کنند که این مسئله شانس ابتلا به گردن درد را افزایش داده است.
رویداد۲۴ درمان ویروس تلفن همراه 

  

خبر خوش معاون وزیر بهداشت برای بیماران کروناییمعاون درمان وزیر بهداشت درباره آخرین وضعیت تولید واکسن کرونا در کشور گفت: ایران از لحاظ تولید واکسن از کشور‌های دیگر عقب نیست و کار‌های خیلی خوبی شروع شده و ان‌شا‌الله تولید فاز انسانی واکسن کرونا به زودی آغاز می‌شود.
شما‌نیوز درمان تولید ایران 

  

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با ثبت رشد 9هزار و 577واحدی، در ارتفاع یک میلیون و 366هزار واحد قرار گرفت.
نامه نیوز شاخص جدول بندر عباس 

  

90 فیلم پیشنهادی ایرانی برای روزهای قرنطینه و خانه‌نشینی کروناییتماشای فیلم های خوش ساخت و معروف ایرانی بهترین سرگرمی برای اوقات فراغت و خصوصا این ایام قرنطینه خانگی کرونایی است. با برنا همراه باشید تا شما را با حدود 90 پیشنهاد طلایی بیشتر آشنا کنیم .
برنا اوقات فراغت سرگرمی 

  

شروع سرخ و پایان سبز بورس/ صعود 10 هزار واحدی شاخص در پایان معاملات / فلزات خوش درخشیدندبازار سرمایه امروز با روند نزولی شروع به کار کرد اما در ادامه با افزایش تقاضا بازار مثبت شد و با صعود 10 هزار واحدی به کار خود پایان داد.
اقتصادنیوز خودرو فولاد فولاد مبارکه 

  

علائم کرونا در کودکان/ هشدار به ناقلان بی‌‌علامت کرونامتخصص بیماری‌‌های کودکان ضمن تشریح علائم شایع کرونا در کودکان گفت: برخی خانواده‌‌ها فکر می‌‌کنند اگر فردی علائم کرونا را نداشته باشد ناقل بیماری نیست در صورتی که افراد بدون علامت نیز می‌‌توانند باعث انتقال بیماری شوند.
اقتصادنیوز کودکان خانواده سرماخوردگی