دیکتاتور محبوب ترامپ باری بر دوش بایدن/یک تیر و دو نشان السیسی

مقام‌های دولت آمریکا این ایده که رئیس‌جمهوری مصر بتواند از نفوذ موثرش در مذاکرات با حماس برای خنثی کردن نگرانی‌های حقوق بشری استفاده کند، رد کرده‌اند. آنها میگویند که میتوانند این مسائل را با تقسیم‌بندی آن به بخشهای کوچکتر مورد رسیدگی قرار دهند.

دیکتاتور محبوب ترامپ باری بر دوش بایدن/یک تیر و دو نشان السیسی

اعتمادآنلاین| مقام‌های دولت آمریکا این ایده که رئیس‌جمهوری مصر بتواند از نفوذ موثرش در مذاکرات با حماس برای خنثی کردن نگرانی‌های حقوق بشری استفاده کند، رد کرده‌اند.

 

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه لس آنجلس تایمز، آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا با عبدالفتاح سیسی، مرد نظامی و رئیس‌جمهوری مصر که زمانی دونالد ترامپ او را "دیکتاتور محبوب" خودش توصیف کرده بود، تماس گرفت تا از او بابت کمک به توقف درگیری میان حماس و رژیم صهیونیستی تشکر کند.

 

این وضعیت ناراحت‌کننده و ناخوشایندی برای بلینکن بود. او بارها گفته بود که حقوق بشر در کانون سیاست خارجی دوره جو بایدن قرار دارد و حقوق بشر مساله‌ای نیست که مورد تایید سیسی باشد. فعالان می‌گویند، او مخالفان، روزنامه‌نگاران و دیگران را زندانی و شکنجه می‌کند و بارها به صدور دستور آتش‌ گشودن مرگبار به روی معترضان صلح‌جو متهم شده است.

 

اما عبدالفتاح سیسی همانند دیگر رهبران مصری پیش از خود، به توقف خشونت میان رژیم صهیونیستی و گروه‌های فلسطینی کمک کرد. بنابراین بلینکن برای تشکر شخصا راهی قاهره شد که سیسی برای استفاده از آن برای نفوذ بر واشنگتن و فرار از انتقادات تلاش کرد. بایدن در دوران کارزار انتخاباتی، متعهد شد که هیچ چک سفید امضایی برای سیسی در کار نباشد اما مصر مدتهاست که حداکثر استفاده را از پذیرش اسرائیل برده که در آن مقام‌های آمریکایی وقتی بحث سوءاستفاده‌ها پیش می‌آید، تمایل دارند که آن را نادیده بگیرند.

 

بلینکن بعدا درباره صحبت‌هایش با سیسی گفت "مصر نقشی مهم در برقراری آتش‌بس داشت." او تاکید کرد که مسائل حقوق بشری را با رهبر مصر در میان گذاشته است. بلینکن گفت: ما گفتگوی مفصلی در این رابطه با رئیس جمهور سیسی داشتیم و این بازتاب آن است که این مساله همچنان در دستور کار با مصر قرار دارد.

 

پیش از این نشست اواخر ماه گذشته، گزارش‌هایی به نقل از دیپلماتها مبنی بر تمایل سیسی برای آزادی شماری از شهروندان محبوس آمریکایی به عنوان حسن نیت منتشر شده بود. اما این اتفاق رخ نداد.

 

سیسی 66 ساله که سابقا وزیر دفاع و رئیس اطلاعات نظامی مصربود، در جریان کودتای ژوئیه 2013 علیه دولت منتخب محمد مرسی به عنوان چهره ظهور کرد و در نهایت در سال 2014 به عنوان رئیس جمهور در انتخابات پیروز شد.

 

دیده‌بان حقوق بشر در گزارشی مفصل، سیسی را تا حدی بابت قتل‌عام صدها تن از منتقدان دولت به ویژه بسیاری از اعضای اخوان المسلمین در ژوئیه و اوت 2013 مقصر دانست.

 

مصر برای چندین دهه در جایگاه ویژه‌ای در سیاست خارجی آمریکا و ژئوپولتیک خاورمیانه قرار داشت. با روی کار آمدن دولت‌های متوالی در آمریکا، واشنگتن از مجموعه‌ای از افراد قدرتمند مصری، از انور سادات و حسنی مبارک تا سیسی حمایت کرده است. تا سال گذشته، مصر در کنار اردن، یکی از تنها دو کشور عربی بود که اسرائیل را به رسمیت شناخته بود. این نقش حیاتی موجب شد تا واشنگتن بسیاری از سوءرفتارهای دولتهای قاهره را نادیده بگیرد.

 

کارشناسان می‌گویند، سیسی به دنبال چهار سال آزادی عمل تحت ریاست ترامپ، اکنون اطمینانی به دولت بایدن ندارد. نمرود نوویک، تحلیلگر سیاست خارجی اسرائیلی که برای شیمون پرز کار می‌کرد و روابط نزدیکی با مقام‌های اطلاعاتی مصر دارد، گفت: سیسی امیدوار است که توانایی او برای نفوذ بر حماس، کمک کند تا واشنگتن را حامی خود نگاه دارد. او نگران پدیده دوگانه، دولت بایدن و کنگره دموکرات آمریکاست.  

 

مقام‌های دولت آمریکا این ایده که رئیس‌جمهوری  مصر بتواند از نفوذ موثرش در مذاکرات با حماس برای خنثی کردن نگرانی‌های حقوق بشری استفاده کند، رد کرده‌اند. آنها میگویند که میتوانند این مسائل را با تقسیم‌بندی آن به بخشهای کوچکتر مورد رسیدگی قرار دهند.

دونالد ترامپ ترامپ رئیس جمهور   اخبار برگزیده
  

شایعات عجیب درباره دختر رئیسی و همتی / واکنش همتی چه بود؟+ سنداین روزها شایعات زیادی درباره کاندیداهای ریاست جمهوری شکل گرفته است؛ شایعاتی که شکل آن‌ها تغییر پیدا کرده و خانواده‌ نامزدها را هدف قرار داده است.
نامه نیوز وام کودکان شورای نگهبان 

  

اقدامات اسرائیل هیچ سنخیتی با اندیشه‌های یهود ندارد/ زمان آن فرارسیده که اسرائیل را مجبور به پرداخت هزینه‌های بازسازی غزه کنیمحقوق بشر، حقوق بشر است و طبق منشور سازمان ملل متحد بخشی از حقوق بین الملل قلمداد می‌گردد. خواه پرونده سین کیانگ و اویغورها، میانمار و روهینگیا باشد یا اسرائیل و اعراب فلسطینی. روش صحیح دفاع از حقوق بین الملل از طریق سازمان ملل متحد است و از تحقیقات مستقل تحت نظارت شورای حقوق بشر سازمان ملل آغاز می‌شود.
ایلنا سازمان ملل متحد سازمان ملل شورای حقوق بشر سازمان ملل 

  

بمب نقل و انتقالاتی در پرسپولیس؟+جزئیات بیشتریکی از افراد فعال در امور نقل و انتقالات که با بازیکنان خارجی ارتباط خوبی دارد، مدعی شد یکی از بازیکنان خارجی مطرح در فوتبال ایران خیلی دوست دارد پرسپولیسی شود.
خانه فوتبال پرسپولیس فوتبال بازی 

  

مصوبه‌ای برای جلوگیری از واگذاری سِمت‌‌های متعدد به مسئولان نداریم/ برخی چند شغله‌ها حتی صلاحیت یک شغل را هم را ندارند/ "احساس مسئولیت" در کشور خیلی کم استعضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر اینکه "احساس مسئولیت" در کشور خیلی کم است، گفت: در حقیقت مقوله تربیت در کشور ما خاموش است، اگر احساس مسئولیت را در بحث تربیت تفهیم می‌کردند، خیلی از مشکلات کاسته می‌شد.
ایلنا شورای عالی انقلاب فرهنگی عکس رسانه 

  

رفتار دوگانه جریان اصلاحات در قبال لاریجانیعضو شورای مرکزی جبهه پیروان خط امام و رهبری می‌گوید شورای نگهبان نه معصوم است و نه علم غیب دارد. به همین دلیل نیز مبرا از اشتباه نیست، اما در جامعه قانونمند باید حتی از تصمیم غلط یک نهاد قانونی تبعیت کرد.
فردا علی لاریجانی شورای نگهبان بانک مرکزی 

  

گاف نامزد انتخابات ریاست جمهوری درباره چینرئیس اتاق ایران و چین ادعای علی رضا زاکانی نامزد انتخابات ریاست جمهوری در 1400 را درباره چین زیر سئوال برد.
۵۵ آنلاین انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری چین 

  

کراس اوور جدید چینی با برند ایرانی به نمایندگی ها رسید + عکسبهمن موتور در ادامه دور جدید فعالیت خود در بازار خودروهای کراس اوور شهری ، دومین محصول خود را راهی نمایندگی های فروش کرد.
خودروتک بازار خودرو عکس خودرو 

  

صداوسیما امروز برای کاندیداها چه برنامه ای دارد؟امروز سه شنبه (11 خرداد ماه) و در پنجمین روز از تبلیغات نامزدها در صداوسیما، پنج برنامه تلویزیونی و چهار برنامه رادیویی مربوط به کاندیداهای ریاست جمهوری برای نخستین بار به پخش‌ می رسد.
مثلث ایران محسن رضایی ماه 

  

خداحافظی بازار خودرو با دلالانچهارشنبه گذشته طرح اخذ مالیات از عایدی سرمایه در صحن علنی مجلس مصوب شد. این طرح با هدف حذف دلالان و سفته‌بازان در بازارهای عمومی کشور از جمله بازار خودرو و مسکن در دستور کار قرار گرفته بود. به نظر می‌رسد تصویب کلیات طرح در صحن علنی مجلس تا حدود زیادی بر کاهش رانت بازار‌ها از جمله خودرو تاثیرگذار باشد.
خودروتک بازار خودرو خودرو مالیات 

  

همتی جفت پوچسه شب پیش در حالیکه همتی در کلاب‌هاوس گفتگوی مستقیم داشت، جو انتخاباتی بازار ارز را زیر و رو کرد. دلار بیش از 600 تومان رشد کرد و به کانال 24هزار تومانی قدم گذاشت.
مستقل‌آنلاین ارز قیمت ارز نرخ ارز 

  

دروغ گویی به سبک احمدی نژاد!احمدی نژاد : آقای دکتر الهام ممکنه در یک جلسه بقیه هیچ وقت حضور نداشته.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد عکس شورای نگهبان 

  

قالیباف رئیس مجلس باقی ماندانتخابات هیات رئیسه مجلس در سال دوم در صحن علنی مجلس برگزار شد.
۵۵ آنلاین اصولگرایان فریدون عباسی 

  

یک دولت متعادل و انقلابی باید مذاکره را در دستور کار خود قرار دهد/ شأن سپاه اجل از این است که بازوی یک جناح شود/ سیاست بنزینی دولت خاتمی درست بود/ احمدی‌نژاد نباید خدمات جریان‌های دیگر را به نام خودش می‌زدمعاون سیاسی وزیر کشور دولت نهم، گفت: به نظر من یک دولت متعادل و انقلابی باید مذاکره را در دستور کار خود داشته باشد اما در حد خودش و در حاشیه نه در متن.
ایلنا فیزیک مکانیک دولت 

  

مجمع نیروهای خط امام به رد صلاحیت نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری اعتراض کرددر پی رد صلاحیت گسترده نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری از سوی شورای نگهبان، مجمع نیروهای خط امام بیانیه‌ای صادر کرد.
ایلنا امام خمینی انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  اخبار داغ
  

بحران کرونا در مسکو، واکسیناسیون بدون توجه به سطح آنتی بادیمعاون شهردار مسکو پایتخت روسیه با اشاره به شیوع نوع دلتا ویروس کرونا در این شهر خواستار واکسیناسیون شهروندان بدون در نظر گرفتن سطح آنتی بادی شد.
اعتماد مسکو واکسیناسیون پایتخت 

  

روند بورس یک روز مانده به پایان بهاربرای پیش بینی بورس امروز یک‌شنبه 30 خرداد به روند بازار سهام در روز گذشته نگاه می‌کنیم.
۵۵ آنلاین بهار سهام انتخابات ریاست جمهوری 

  

شناسایی اولین کرونایی المپیک توکیواولین کرونایی المپیک توکیو شناسایی شد.
مملکت‌آنلاین المپیک بازی ژاپن 

  

بیشتر نهادهای فرهنگی بعد از شیوع کرونا با چالش مواجه شدند/ سند اسلامی شدن دانشگاه‌ها منطبق بر فضای جامعه و دانشگاه تنظیم شده استمعاون فرهنگی سیاسی نهاد رهبری در دانشگاه‌ها گفت: سند اسلامی شدن دانشگاه‌ها منطبق بر فضای جامعه، دانشگاه و منطبق بر واقعیت‌های عینی و باورهای دینی ما تنظیم شده و به نظرم میتواند مناسب باشد. در هر صورت اجرای آن موجب کمک برای بهتر شدن فضای دانشگاهی خواهد بود.
ایلنا فضای مجازی خبرنگار دانشجو 

  

شاخص کل و هم وزن بورس در دوگانگیشاخص کل بورس در نخستین ساعت معاملات و تا زمان تنظیم این خبر با رشد 2 هزار و 726 واحدی روبه‌رو شد.
گسترش شاخص خودرو نویسنده 

  

واکسیناسیون دز دوم کرونا فقط با دریافت پیامکرییس شبکه بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به ادامه روند واکسیناسیون کرونا در گروه‌های سنی بالای 70 سال تاکید کرد: تمام افرادی که منتظر دریافت دُز اول یا دوم واکسن کرونا هستند، پیامک دریافت خواهند کرد؛ بنابراین افراد پیش از دریافت پیامک به مراکز بهداشتی که کار تزریق واکسن را انجام می‌دهند، مراجعه نکنند.
گسترش واکسیناسیون پیامک وزارت بهداشت 

  

جلیلی هراسی در بازار ارز/ حس قیمت دلار به دولت بعدیاقتصادنیوز: برخی معامله گران از دیروز درباره کابیه بعدی گمانه زنی می کنند. وزیرخارجه دغدغه این گروه است زیرا انتخاب او می تواند بیانگر شکل سیاست خارجی باشد. گرچه برخی نگران انتخاب این وزیر هستند اما برخی نسبت به قیمت دلار در دولت سیزدهم خوش بین هستند.
اقتصادنیوز ارز قیمت دلار 

  

نیروهای افزایشی و کاهشی قیمت دلاردر بازار ارز امروز قیمت دلار با با سه احتمال افزایشی و دو احتمال نزولی روبرو است.
گسترش انتخابات ریاست جمهوری دولت ریاست جمهوری 

  

دوز دوم واکسیناسیون کرونا تنها با دریافت پیامکرییس شبکه بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به ادامه روند واکسیناسیون کرونا در گروه‌های سنی بالای 70 سال تاکید کرد: تمام افرادی که منتظر دریافت دُز اول یا دوم واکسن کرونا هستند، پیامک دریافت خواهند کرد؛ بنابراین افراد پیش از دریافت پیامک به مراکز بهداشتی که کار تزریق واکسن را انجام می‌دهند، مراجعه نکنند.
مثلث واکسیناسیون انتخابات ریاست جمهوری پیامک 

  

الگوی پساانتخاباتی بورس | راهبردهای اثرگذار دولت جدید بر بازار سهام کدامند؟همزمانی اعلام نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری با برخی خبرهای اثرگذار بر روند سوددهی شرکت‌ها سبب شد تا شاهد رشد 25/ 1 درصدی میانگین وزنی قیمت سهام باشیم. به این ترتیب مطابق با سنتی دیرینه، این بار نیز روز بعد از مهم‌ترین رویداد سیاسی کشور با سبزپوشی نماگرهای تالار شیشه‌ای همراه شد...
۵۵ آنلاین دولت دولت یازدهم دولت نهم 

  

رشد 6700 واحدی شاخص بورس/ شستا صف خرید شددر شروع معاملات بازار سرمایه شاخص کل بورس سبزپوش شد و با صعود 6700 واحدی در ارتفاع یک میلیون و 168 هزار واحد قرار گرفت.
اقتصادنیوز شاخص سرمایه 

  

احتمال ورود محموله واکسن کرونا به کشور/ واکسیناسیون امدادگران و نجات گران هلال احمر ادامه داردسخنگوی جمعیت هلال احمر گفت: احتمالا امروز نیز محموله ی دیگری از واکسن کرونا وارد کشور می شود، اما نوع و تعداد آن بعد از وارد شدن اعلام می شود.
برنا واکسیناسیون هلال احمر 

  

بورس امروز 30خرداد/ رشد 7 هزارواحدی بورسبورس تهران معاملات امروز را با رشد 7 هزار واحدی آغاز کرد.
برنا بورس تهران تهران 

  

بیماران قلبی با خیال آسوده واکسن کرونا تزریق کنندسلامت نیوز: رئیس انجمن قلب و عروق ایران گفت: بیماران قلبی با خیال آسوده می توانند واکسن کرونا را تزریق کنند و مشکلی برای آنها ایجاد نمی شود. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا،فریدون نوحی افزود: بیماران قلبی همانند سایر افرادی که بیماری های زمینه ای مانند دیابت، کلیه و فشار خون دارند، باید سریعتر در برابر کرونا واکسینه شوند و عارضه ای حاد در آنها بوجود نخواهد آمد...
سلامت‌نیوز بیماری قلبی سلامت قلب 

  

بوک بیلدینگ مبنای عرضه اولیه در بورسفردین آقابزرگی-کارشناس بازارسرمایه
گسترش نویسنده بخش خصوصی تولید