ایلنا   |  سیاسی  |  

ایران کانون جوشش دیپلماتیک برای حل مشکلات و چالش‌های منطقه‌ای است

سردار رمضان شریف با اشاره به نفوذ،اثرگذاری و نقش بسیج کنندگی جمهوری اسلامی برای حل مسائل منطقه ای گفت: ایران کانون جوشش دیپلماتیک برای حل مشکلات و چالش های منطقه‌ای است.

ایران کانون جوشش دیپلماتیک برای حل مشکلات و چالش‌های منطقه‌ای است

سردار رمضان شریف با اشاره به نفوذ،اثرگذاری و نقش بسیج کنندگی جمهوری اسلامی برای حل مسائل منطقه ای گفت: ایران کانون جوشش دیپلماتیک برای حل مشکلات و چالش های منطقه‌ای است.

به گزارش ایلنا، سردار سرتیپ دوم رمضان شریف سخنگو و مسئول روابط عمومی کل سپاه در یادواره شهدای روستای آتان از توابع الموت استان قزوین، با بیان اینکه خانواده های معظم شهدا سرمایه های ارزشمند و الهی کشور برای ادامه راه شهیدان به شمار می روند، اظهار کرد:مهمترین و شاخص ترین درخواست شهدا از ما اطاعت از ولایت و رهبری ،حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی و اقتدار روزافزون ایران اسلامی است که به ابتکار امام راحل (ره) بنیانگذاری شد و با همت ، تلاش و حکمت خلف صالح و شایسته ایشان مقام معظم رهبری ( مد ظله العالی) همچنان مانند خورشید در کره زمین می درخشد.

وی افزود: شهدا از ما انتظار دارند که با اطاعت از ولایت فقیه این نظام مقدس را حفظ کنیم. این حقیقتی است که تقریبا در تمام وصیت نامه های شهدا ذکر شده که «پشتیبان ولایت فقیه باشید» زیرا آنها مسیر اصلی حفظ نظام را پشتیبانی از ولایت فقیه می دانند.

سخنگوی سپاه با اشاره به اینکه تدابیر ولی فقیه چیزی جز متن آیات الهی قرآن کریم، احادیث و روایات امامان معصوم(ع) و مکتب حیات بخش پیامبر اکرم(ص) نیست با یادآوری نقش ولی فقیه و امام در دوران دفاع مقدس تصریح کرد: در دفاع مقدس ملت ما نه تنها پیروز و سرافراز شد بلکه در مبارزه با استکبار به سرکردگی آمریکایی ها و صهیونیست ها نیز نظام ما موفق شد.

مسئول روابط عمومی کل سپاه با اشاره به اینکه در هفته اخیر شاهد دو رخداد تقریباً همزمان در منطقه بودیم که پیام های راهبردی و معناداری به ویژه به دشمنان ملت ایران تفهیم کرد، گفت:سفر رئیس جمهور بیمار و خسته ایالات متحده آمریکا به سرزمین های اشغالی و عربستان سعودی که در راستای گدایی امنیت برای رژیم صهیونیستی و عادی سازی روابط رژیم با دولت های غربی و با هدف اجماع سازی علیه جمهوری اسلامی ایران انجام پذیرفت نه تنها به هدف گذاری شوم خود منتهی نشد بلکه در معادله ای معکوس و آن طور که از مواضع و اظهارات سران و مقامات کشورهای عربی شرکت کننده در نشست ریاض بر می آید جایگاه و میزان اعتبار امروز امریکایی ها نزد دوستان منطقه واشنگتن به مراتب کاسته شده است.

وی افزود: در صحنه دیگر ما شاهد برگزاری نشست سران کشورهای ضامن روند آستانه با حضور روسای جمهور ایران ، روسیه و ترکیه در تهران بودیم که ایران را به عنوان کانون جوشش دیپلماتیک برای حل مشکلات و چالش های منطقه‌ای از جمله سوریه تبدیل کرد و نشان داد به رغم تلاش ها و دشمنی های نظام سلطه و صهیونیزم ، قدرت تعیین کننده جمهوری اسلامی ایران نزد کشورهای بزرگ و قدرتمند معتبر و مورد احترام است.

سخنگوی سپاه سخنان مضحک و بی ربط بایدن در سفر اخیر خود به منطقه را که موجب خندیدن دنیا شد را نشانه ناتوانی و افول ایالات متحده آمریکا در افکار عمومی جهانیان توصیف و تصریح کرد:امروز محور مقاومت در منطقه به طور کامل مقابل سیاست های خصمانه امریکایی ها است و رژیم صهیونیستی که روزی مدعی بود اگر همه ارتش های کشورهای عرب مقابل ما باشند شکست می خورند، امروز دیوارهای بلندی برابر اراده و خشم مقدس رزمندگان و مجاهدان مقاومت به دور خود کشیده است.

سردار شریف در ادامه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در تقبیح دخالت های رژیم صهیونیستی در قضایای منطقه و قدردانی از مواضع تحسین‌برانگیز رئیس جمهور روسیه علیه صهیونیست ها که برای نخستین بار انجام پذیرفت، گفت: صهیونیست ها تلاش زیادی در تهدید جمهوری اسلامی دارند اما به رژیم غاصب اسرائیل اعلام می‌کنیم اگر دست از پا خطا کنید آنچنان درسی خواهید گرفت که برای همیشه این 27 هزار کیلومتری که اشغال کرده اید را از دست دهید و نسبت به این موضع هرگز به خود شک و تردید راه ندهید.

سخنگوی سپاه نفوذ، اثرگذاری و نقش بسیج کنندگی امروز جمهوری اسلامی ایران برای مشارکت در حل مسائل منطقه‌ای را مرهون حماسه مقاومت و شهادت فرزندان ملت ایران و به برکت خون های پاک آنان دانست و تصریح کرد: خدای بزرگ را شاکریم که آرمان بلند شهیدان در  تبدیل ایران اسلامی به یک قدرت منطقه‌ای و بین‌المللی تحقق یافته است و ملت ایران همچنان دفاع مقدس و فرهنگ و آرمان شهدا را سرمایه عظیم برای عبور از گردنه های سخت فراروی امروز و فردای کشور می دانند و به احدی اجازه نمی دهند گنجینه عظیم دفاع مقدس فراموش و مورد تحریف و روایت سازی های وارونه قرار گیرد.

سردار شریف گفت: پیشرفت ها و دستاوردهای اقتدار آمیز جمهوری اسلامی ایران طی 43 سال گذشته درخشان و انکار ناپذیر است  و این از برکت خون شهداست که فضای مجازی و امپراطوری رسانه ای دشمن قادر نخواهد بود با کتمان آن جمهوری اسلامی را ناموفق نشان دهد.  انسان های عاقل که روند تحولات را صادقانه و واقع بینانه دنبال می کنند، اقتدار این نظام را می بینند.

وی بیان کرد: امروز صهیونیست ها گاهی که از پریشان حالی به حرف می آیند، می گویند ما گزینه نظامی را هم روی میز داریم که در جواب آنها باید بگوییم بزرگتر و قدرتمندتر از شما، آمریکا و اتحادیه جماهیر شوروی بود که تمام امکانات خود را در اختیار رژیم بعث عراق قرار دادند اما شهدای ما آبروی همه آنها را حتی در بعد نظامی بردند.

سردار شریف افزود: ایران اسلامی کانون بیداری دنیای اسلام و کانون احیای فرهنگ اهل بیت(ع) است و هیچ رژیمی قدرت رویارویی با آن را ندارد.

وی با اشاره به اینکه ما با وجود همه توانمندی هایی که در حوزه های مختلف داریم همچنان نباید از توجه به ظرفیت ها و توانمندی های داخلی کشور غافل شویم، تصریح کرد: اراده ملت ایران مانند اراده شهدا در دفاع مقدس راهگشاست و با نصب العین قرار دادن تدابیر و منویات رهبر عظیم الشأن انقلاب مصمم است با تکیه بر توانمندی های بومی و ایرانی به فضل الهی نیازهای خود را تامین کند.

سخنگوی سپاه در ادامه اظهار امیدواری کرد دولت و مسئولین با همت و عزم جهادی خود به کار آفرینان کمک کرده و  اطمینان داشته باشند که شهیدان وقتی از ما راضی هستند که یک قدرت منطقه ای الهام بخش برای دنیای اسلام باشیم کما اینکه امروز هستیم.

سردار شریف بیان کرد: از معیشت مردم و کمک به یکدیگر دریغ نکنیم، ما در سپاه با تمام وجود نوکر خالص شما مردم هستیم و همزمان که نگاه ما به امنیت کشور است به معیشت مردم نیز توجه داریم.

وی یادآور شد: دست همه کسانی که برای رفع مشکلات معیشتی مردم تلاش می کنند را می بوسیم و اگر به فضل الهی به این تحریم ها غلبه کنیم این گردنه، گردنه نهایی است.

سخنگوی سپاه در پایان گفت: سپاه استان قزوین جزو سپاه های بسیار فعال در سطح کشور به شمار می رود و در عرصه های فرهنگی، جهاد تبیین، کمک های مؤمنانه و محرومیت زدایی که امروز در زمره وظایف ذاتی سپاه است، سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین پیشرو است.

انتهای پیام/

ایران جمهوری اسلامی ایران رئیس جمهور   اخبار برگزیده
  

جزئیات جلسه مشترک دولت و مجلس / از گلایه در مورد وضعیت مسکن تا ابراز نگرانی بابت گرانی مواد غذایییک عضو هیأت رئیسه مجلس درباره جلسه شب گذشته رئیس‌جمهور با مجلسی‌ها گفت: جلسه خوبی برگزار شد و بنا شد این جلسات ادامه پیدا کند.
ایلنا دولت مجلس شورای اسلامی رئیس جمهور 

  

پیشرفت‌های مذاکرات وین به طور کامل تامین‌کننده مطالبات ایران نبود/ زمینه برای امضای توافق در آینده بسیار نزدیک وجود داردسخنگوی وزارت امور خارجه گفت: می‌توانیم بگوییم برای احیای برجام در مرحله پیشرفت قرار داریم اما اینکه بگوییم به توافق نزدیک هستیم این معطوف به برآورده شدن انتظارات برحق جمهوری اسلامی ایران از طریق آمریکا است.
ایلنا وین ایران جمهوری اسلامی ایران 

  

منافع ایران؛ از اروپا تا خلیج فارسدر بسته پیش‌رو تحلیل‌های سیاسی را فارغ از جناح‌بندی‌های سیاسی بخوانید.
فردا ایران جمهوری اسلامی ایران ایران و آمریکا 

  

شگرد های تبلیغی اخیر آمریکا در بازی با لغو تحریم‌هااتهام زنی‌ها، لفاظی‌ها و شگردهای تبلیغی اخیر آمریکایی‌ها در بحبوحه مذاکرات هسته‌ای نشان می‌دهد که آن‌ها در تلاش‌اند تا برای فرار از لغو تحریم‌ها، مقصرنمایی ایران و نهایتاً به زانو درآوردن تیم مذاکره‌کننده کشورمان بازهم به تله‌گذاری‌های جدید و اعمال فشار علیه جمهوری اسلامی روی بیاورند.
مثلث ایران و آمریکا ایران خودرو خودرو 

  

صدرنشینی دقیقه 90 پورتو با طارمیلیگ پرتغال| اتوبوس ویزلا مقابل یاران طارمی پنچر شد /پورتو با گل دقیقه 90 در صدر ماند
خانه فوتبال فوتبال بازی مهدی طارمی 

  

قشم ایر رکورد دار کیفیت و امنیت پروازIATA گواهینامه معتبرIOSA را برای سومین بار تمدید کرد!
اقتصادنیوز 

  

سرلشکر باقری پیام دادسرلشکر باقری با صدور پیامی ضمن تبریک روز خبرنگار تاکید کرد: دشمن در تهاجم ترکیبی همه‌جانبه علیه ملت ایران، همه توان و امکانات خود را بسیج کرده از این رو در مقابله با ایجاد شبهه توسط دشمن در مسیر جهاد تبیین امری ضروری است.
فردا سربازی خبرنگار ایران 

  

هدفگذاری صنعت بیمه در راستای کاهش دغدغه های دولت و مردم استکاهش دغدغه های دولت در خصوص جبران خسارت های مردم در حوادث گوناگون از اهداف دارای اولویت صنعت بیمه به شمار می رود.
ایلنا صنعت بیمه شرکت های بیمه 

  

درخواست اصلاح قانون تسری مالیات به همه دریافتی حقوق بگیرانجمعی از کارکنان دولتی در کارزاری خواستار اصلاح قانون بودجه 1401 در خصوص تسری مالیات به همه دریافتی حقوق بگیران شدند.
ایلنا قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران قانون مالیات 

  

تصویب برنامه عملیاتی توسعه، نصب و راه اندازی ارتباطات سیارمحمد عزیزی در راستای پیاده سازی بستر های لازم برای ایجاد شهر الکترونیک، از تصویب برنامه عملیاتی توسعه 5G در کیش و ابلاغ آن به اپراتورهای ارائه دهنده خدمات ارتباطی در جزیره خبر داد.
ایلنا همراه اول سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی شهر الکترونیک 

  

جاماندگان یارانه بخوانند | یارانه جدید جاماندگان واریز شداعتراض برای دریافت یارانه امکان‌پذیر شد.
مثلث یارانه عکس دولت 

  

محرومیت فوتبالی لیدر معروف پرسپولیسبا حکم قطعی؛ لیدر پرسپولیس به استادیوم‌ها ممنوع الورود شد!
خانه فوتبال پرسپولیس فوتبال بازار خودرو 

  

وزیر ارتباطات: ماهواره‌بر جدید در روزهای آینده پرتاب می‌شودوزیر ارتباطات:خط تولید مشترک ماهواره خیام را با روسیه راه‎اندازی خواهیم کرد.
فردا ماهواره تولید روسیه 

  

بازنشستگان کارگری خوزستان: دولت افزایش مصوب شورایعالی کار را ابلاغ کندبازنشستگان در اهواز و شوش، خواستار اجرای مصوبات مزدی شورایعالی کار شدند.
ایلنا دولت کار اهواز 

  

رئیسی: دولت در امر به معروف و نهی از منکرات اقتصادی مصمم استرئیس‌جمهور در دیدار اعضای ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر:همه دولتمردان و دستگاه‌های در این رابطه مسئولیت دارند و باید با دقت و جدیت وظایف خود را انجام دهند.
فردا دولت رئیس جمهور 

  اخبار داغ
  

شب تعیین کننده قیمت خودرو + جدول قیمتاقتصادنیوز: ارزیابی بازار خودرو نشان دهنده آن است که محصولات سایپا هم امروز24 تیرماه 1401 همانند پرتیراژهای ایران خودرو با افت قیمت در بازار عرضه شدند.
اقتصادنیوز قیمت ایران خودرو خودرو 

  

رتبه‌های برتر کنکور و المپیادی‌ها، بورسیه هیئت علمی می‌شوندسخنگوی دولت گفت: با تفاهم صورت‌گرفته بین وزارت علوم و معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، رتبه‌های برتر کنکور و المپیادی‌ها، بورسیه هیات علمی می‌شوند.
ایلنا کنکور وزارت علوم فناوری 

  

بهادری جهرمی: رتبه‌های برتر کنکور و المپیادی‌ها، بورسیه هیئت علمی می‌شوندسخنگوی دولت گفت: با تفاهم صورت‌گرفته بین وزارت علوم و معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، رتبه‌های برتر کنکور و المپیادی‌ها، بورسیه هیئت علمی می‌شوند.
مملکت‌آنلاین کنکور وزارت علوم فناوری 

  

افت قیمت خودرو تحت تاثیر سیگنال های برجامی + جدولاقتصادنیوز: سیگنال های برجامی بازار خودرو امروز 24 مرداد 1401 را تحت تاثیر قرار داد، بطوریکه پرتیراژهای ایران خودرو امروز با افت یک تا سه میلیون تومان در بازار قیمت گذاری شدند.
اقتصادنیوز قیمت ایران خودرو خودرو 

  

سقوط سنگین قیمت سکه در عصر امروز | طلا در کانال یک میلیون و 200 هزار تومانیقیمت‌ طلا و سکه امروز دوشنبه 24 مرداد 1401، همچنان روند نزولی دارد. سکه طرح جدید به گزارش برخی منابع به کانال 13 میلیون تومانی وارد شده و طلا نیز پس از مدت‌ها به کانال یک میلیون و 200 هزار تومانی رفته است. سیگنال‌های موثر بر بازار را بخوانید.
فردا قیمت جمهوری اسلامی ایران روزنامه 

  

ذهنیت‌ مسئولین اقتصادی نسبت به بورس کالا باید اصلاح شودپیشنهاد مجلس شورای اسلامی و همچنین کمیسیون صنایع از ابتدا این بوده که عرضه کلیه محصولات تولیدی توسط خودروسازها در بورس کالا باشد تا بتواند به تعادل بخشی قیمت، رسیدن خودرو به دست مصرف‌کننده واقعی و حذف بسیاری از واسطه‌ها، کمک کند.
گسترش بورس کالا مجلس شورای اسلامی کمیسیون صنایع و معادن مجلس 

  

سقوط قیمت دلار ادامه دارد؟اقتصادنیوز: کامران سلطانی‌زاده، دبیرکل کانون صرافان درخصوص وضعیت بازار ارز طی روزهای آینده گفت: هم اکنون در معاملات غیررسمی قیمت دلار به کانال 29 هزار تومان بازگشت و با توجه به وضعیت آرام سیاسی و‌ جو روانی مثبت در بازار ارز، این روند ادامه‌دار خواهد بود.
اقتصادنیوز قیمت دلار ارز 

  

آمار کرونا امروز 24 مرداد در ایران | کاهش شهرهای قرمز کروناییبر اساس اعلام وزارت بهداشت، در طول 24 ساعت گذشته، متاسفانه 71 بیمار مبتلا به کووید19 در کشور جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری، به 143 هزار و 15 نفر رسید.
نامه نیوز خودرو ایران وزارت بهداشت 

  

آمار امروز کرونا 24 مرداد/شناسایی 7348 بیمار جدید/کاهش تعداد فوتی‌هااقتصادنیوز: وزارت بهداشت اعلام کرد طی 24 ساعت گذشته 7348 بیمار جدید مبتلا به کووید19 در کشور شناسایی شدند و متاسفانه 71 هموطن بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست دادند.
اقتصادنیوز وزارت بهداشت ویروس 

  

شاخص بورس تکان نخورد /یک نیمه نزول، یک نیمه صعود!اقتصادنیوز: در نیمه اول معاملات امروز شاخص کل بورس تهران نزول کرد اما در نیمه دوم سطوح از دست رفته را باز پس گرفت و تنها 44 واحد نسبت به سطح دیروز بالا آمد. در نیمه دوم معاملات شاخص هم وزن رشد چشمگیری داشت.
اقتصادنیوز شاخص بورس تهران تهران 

  

رشد سهم‌های ریالی‌ بورس تهران / تقاضای حقیقی در نیمه دوم معاملاتاقتصادنیوز: در معاملات امروز 24 مردادماه بازار سهام، شاخص کل بورس رشد کرد و همچنین شاخص هم وزن در نیمه دوم معاملات صعود قابل‌توجهی را تجربه کرد.
اقتصادنیوز بورس تهران تهران سهام 

  

ریزش ادامه دار قیمت سکه/ قیمت سکه امروز چقدر ارزان شد؟قیمت سکه طرح جدید امروز (دوشنبه، 24 مردادماه) با 250 هزار تومان کاهش نسبت به روز گذشته، 14 میلیون و 50 هزار تومان معامله شد.
فردا قیمت بهار دلار