مهر   |  فرهنگی  |  

سه ساعت نزاع بی‌نتیجه بر سر ارزان‌فروشی بلیت هواپیما

به گزارش خبرنگار مهر، یکی از سایت های فروش آنلاین بلیت که عضو انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی است به تازگی دچار اختلافی با این انجمن شده است قضیه از این قرار است که انجمن صنفی اعلام می کند این سایت اجازه فروش بلیت پایین تر از نرخ مصوب را ندارد و مسئولان این سایت هم می گویند که ما از محل سود خود توانسته ایم هنگام فروش بلیت تخفیف بدهیم اما انجمن این موضوع را خلاف قانون می داند…

سه ساعت نزاع بی‌نتیجه بر سر ارزان‌فروشی بلیت هواپیما

به گزارش خبرنگار مهر، یکی از سایت های فروش آنلاین بلیت که عضو انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی است به تازگی دچار اختلافی با این انجمن شده است قضیه از این قرار است که انجمن صنفی اعلام می کند این سایت اجازه فروش بلیت پایین تر از نرخ مصوب را ندارد و مسئولان این سایت هم می گویند که ما از محل سود خود توانسته ایم هنگام فروش بلیت تخفیف بدهیم اما انجمن این موضوع را خلاف قانون می داند.

درباره این موضوع انجمن صنفی دفاتر مسافرتی نشستی را پیش از ظهر امروز 17 آذر ماه، برگزار و نام آن را نشست خبری عنوان کرد در این نشست ضمن دعوت از خبرنگاران، مدیران چند سایت فروش آنلاین بلیت دیگر و سایت مورد مناقشه نیز دعوت شدند اما بحث بین این دو گروه در پایان جلسه به حدی بالا گرفت که تقریبا جلسه بدون هیچ نتیجه ای پایان یافت.

در این نشست البته غیر از دو طرف موضوع مورد بحث، تعدادی از آژانس داران نیز حضور پیدا کرده بودند که با هر صحبتی فضای جلسه را متشنج می کردند. در واقع یکی از اعضای انجمن صنفی بقیه اعضا را تحریک به ایجاد فضای متشنج و تجمع مقابل انجمن در اعتراض به فعالیت های سایت های فروش آنلاین کرده بود و حضور آنها موجب شده بود که دو طرف موضوع نتوانند منظورش حرف شان را به یکدیگر برسانند هر چند که خبرنگاران به این موضوع اعتراض کردند اما حرمت الله رفیعی رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی خود را مبرا از دعوت این افراد کرد.

در هر حال در این نشست رفیعی می گفت که ما طلایه دار ارزان فروشی هستیم چون آن زمان که بلیت های هواپیمایی را با ارز گران به مردم می فروختند ما اعتراض کردیم. طبق بخش نامه و مقررات یاتا کسی نمی تواند از محل کارمزد تخفیفی برای بلیت های هواپیمایی ارائه کند. چطور است که این سایت فروش بلیت چنین کاری را می تواند انجام دهد؟

میر نیما قاضی مدیرعامل سایت فروش آنلاین بلیت نیز گفت:  ما نمیخواهیم امروز اتفاقی که در گردشگری افتاده را مصداق دعوای بین تاکسی دارها و اپلیکیشن ها بدانیم چون نمی خواهیم دعوا کنیم. ما به دنبال این هستیم که به مردم و آژانس ها سود برسانیم به همین دلیل پلتفرومی را طراحی کرده ایم.

وی ادامه داد: در برخی از قرارداد ایرلاین ها چنین بندی وجود ندارد که نباید از محل کارمزد تخفیفی ارائه کرد.  ما اگر هم تخفیفی می دهیم از محل سودمان است.

امیر فنائیان مدیر یکی از آژانسهای مسافرتی و سایت های فروش بلیت نیز در این جلسه اعلام کرد که این اقدام سایت در واقع همان دامپینگ است. نباید ذهن ها سمت ارزان فروشی برود.

در همین حال، یکی از مدیران آژانس ها پرینت بلیت هایی را به حاضران داد که نشان می داد این سایت گران فروشی کرده درحالی که قیمت بلیت پایین تر از نرخ بوده است و اعلام کرد که این سایت تنها مدعی ارزان فروشی است. 

در پایان نشست دو ساعته و نیمه که تقریبا نتیجه ای نداشت، خبرنگاران حاضر در نشست درخواست ارائه مستندات از هر دو سوی مورد بحث را کردند.

پیرو این اتفاقات ، علی عابدزاده ، معاون وزیر راه و شهرسازی امروز در یک جمع خبری دیگری گفته است که  با هرگونه رقابت مضر چه از سوی آژانس‌ها، چه خطوط هوایی و چه مراکز عرضه‌کننده بلیت از طریق سیستم‌های الکترونیکی، رسیدگی و برخورد می‌کنیم.

عابدزاده از بررسی مسائل مطرح‌شده بین انجمن دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران و یک سایت آن‌لاین فروش بلیت خبر داده است.

خبرنگار هواپیما اپلیکیشن   اخبار برگزیده
  

چراغ سبز برانکو به بازگشت طارمیاحتمالا در نقل و انتقالات بازیکن سابق قرمز ها بار دیگر به جمع سرخپوشان اضافه می‌شود.
برنا برانکو مهدی طارمی باشگاه پرسپولیس 

  

پرسپولیس تیم متعصبی است/ سپاهان شانس بیشتری برای برد داردسرمربی سابق تیم فوتبال سپاهان گفت: بزرگترین شاخصه تیم پرسپولیس تعصب آن است همه فکر می‌کردند پرسپولیس چون نتوانسته در پنجره نقل و انتقالات یارگیری کند حالا در بازی‌های آسیایی و لیگ ناموفق است بازیکنانش خسته شده و آسیب دیدگی پیدا کرده‌اند...
برنا پرسپولیس استقلال باشگاه سپاهان 

  

استقلال روند صعودی خود را با قدرت ادامه می‌دهد/ تیم باید نقاط ضعفش را در آسیا ترمیم کند/ پدیده را در تهران می‌بریم و به کورس قهرمانی می‌رسیمپیشکسوت باشگاه استقلال گفت: سومین برد پیاپی استقلال بیانگر این است که تیم روند صعودی خود را با قدرت ادامه می دهد.
برنا باشگاه استقلال استقلال ایران 

  

انفجار انتحاری در چابهارمعاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان از انفجار یک خودروی بمب گذاری شده در چابهار خبر داد.
برنا انفجار 

  

جایگزین انصاری در استقلال مشخص شدبازیکن سابق استقلال بار دیگر در فصل نقل و انتقالات به جمع آبی‌ها اضافه می‌شود.
برنا استقلال فوتبال قزاقستان 

  

مهر تایید بازگشت جباروف به استقلال!بازیکن اسبق استقلال در آستانه پیوستن به این تیم قرار دارد.
برنا باشگاه استقلال استقلال 

  

تا می توانید مغز بخورید و فرقی نمی کند از کدامیک از مغزها استفاده کنید. بادام، بادام زمینی، فندوق... همگی پر خاصیت هستند.
برنا سرطان پروستات رژیم غذایی مغز 

  

پیش‌بینی پدیده استقلال درست از آب درآمدمهاجم استقلال می گوید این تیم با حمایت می تواند نتایج بهتری کسب کند.
برنا باشگاه استقلال استقلال بازی 

  

استقلال و سپاهان نقره داغ شدندکمیته انضباطی آرای خود را در خصوص برخی از تیم های لیگ برتری صادر کرد.
برنا باشگاه استقلال استقلال استقلال خوزستان 

  

زن جوان که با همدستی برادرش و شوهر سابق خود همسر صیغه‌ای‌اش را کشته و جسد او را به آتش کشیده بود صبح دیروز از زندان به دادگاه منتقل شد تا به اتهام سرقت وآدم ربایی‌اش رسیدگی شود.
برنا زندان ایران آدم ربایی 

  اخبار داغ
  

ارزش تولیدات چابهار به 20 برابر رسید/ اخذ موافقت اصولی برای راه‌اندازی ایرلاین جدید/ حملات کور تروریستی مانع از توسعه چابهار نمی‌شودمدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار با بیان اینکه تا یک ماه دیگر هندی‌ها در بندر شهید بهشتی شروع به کار می‌کنند، گفت: ارزش تولیدات در این منطقه در چهار سال گذشته به 20 برابر رسیده است و اقدامات تروریستی نمی‌توانند مانع از توسعه منطقه آزاد چابهار شوند.
ایلنا راه آهن اقدامات تروریستی حمله تروریستی 

  

5 سال تصمیمی برای ارز نگرفتیم یکباره 30 بخشنامه صادر کردیم/ صادرکنندگان خوشنام کار را متوقف کرده‌اندرییس اتاق بازرگانی تهران گفت: در خصوص ارز که عمدتا بحث روز است حدود 5 سال برای تک نرخی کردن و واقعی کردن نرخ تصمیم نگرفتیم و به یکباره سی بخشنامه صادر شد.
ایلنا ارز کار تهران 

  

شیب تند رشد اقتصادی در چابهار؛ 20 برابر شدن ارزش تولیداتتهران- ایرنا- مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: ارزش تولیدات منطقه آزاد چابهار با افزایش 20 برابری از 50 میلیارد تومان در سال 1392 به بیش از یک هزار و 56 میلیارد تومان در پایان سال 1396 رسید.
ایرنا رشد اقتصادی تهران ایرنا 

  

اقدامات ایران در مبارزه با فساد انعکاس داده نمی شودتهران- ایرنا- مدیرکل دفتر بازرسی و پاسخگویی به شکایات سازمان غذا و دارو گفت: اقدامات مقابله ای ایران در زمینه مبارزه با فساد به دلایل مختلف به خوبی انعکاس داده نمی شود و رتبه ای که ایران در میان کشورهای عضو سازمان شفافیت دارد در شأن نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نیست.
ایرنا ایران فساد اداری تهران 

  

بازگرداندن ارز صادراتی برای مقابله با 2 هدف مهم تحریم هاستتهران- ایرنا- سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران، 2 هدف مهم تحریم های ظالمانه آمریکا علیه ملت ایران را «بالارفتن مصارف ارزی و کاهش درآمدهای ارزی» اعلام کرد و گفت: به همین سبب بازگرداندن ارز حاصل از صادرات را مورد توجه قرار داده ایم.
ایرنا ارز تهران ایرنا 

  

مسابقات بوکس قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی با حواشی عجیبی همراه شده؛ به طوری که بوکسورها مجبور به مبارزه تا ساعت 4 بامداد شده اند!
ورزش۳ بوکس 

  

نرخ خرید تضمینی گندم بر اساس تورم و تحلیل واقعی نیستخرم آباد - ایرنا - رییس نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی لرستان گفت: نرخ گذاری خرید تضمینی گندم بر اساس رشد تورم و تحلیل های واقعی نیست که کشاورزان خواستار تغییر این قیمت هستند.
ایرنا تورم مجلس شورای اسلامی محصولات کشاورزی 

  

حفظ درآمد ارزی و کاهش مصرف ارزسرپرست سازمان توسعه تجارت ایران اعلام کرد: تحریم به دنبال کاهش درآمد ارزی و افزایش مصارف ارزی است، بنابراین در این شرایط باید به دنبال حفظ درآمدهای ارزی و همچنین کاهش مصارف ارزی باشیم.
فارس درآمد ارز تجارت