ایلنا   |  سیاسی  |  

شبکه‌ انسانی خود در استان‌ها را برای طرح ملی دولت فعال می‌کنیم

شورای ائتلاف در بیانیه‌ای اعلام کرد: شبکه منسجم نیروی انسانی خود در استان‌ها را برای موفقیت این طرح ملی فعال کرده و آماده کمک‌های لازم برای اجرای بهتر این طرح ملی هستیم.

شبکه‌ انسانی خود در استان‌ها را برای طرح ملی دولت فعال می‌کنیم

شورای ائتلاف در بیانیه‌ای اعلام کرد: شبکه منسجم نیروی انسانی خود در استان‌ها را برای موفقیت این طرح ملی فعال کرده و آماده کمک‌های لازم برای اجرای بهتر این طرح ملی هستیم.

به گزارش ایلنا، کارگروه اقتصادی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با صدور بیانیه‌ای به بیان نقطه‌نظرات خود درخصوص اقدامات اقتصادی اخیر دولت حجت‌الاسلام رئیسی پرداخت.

در ابتدای این بیانیه شرایط کشور پیش از اجرای این طرح بررسی و بر ضرورت اقدامات اساسی در حوزه‌ی اقتصادی خصوصاً «توزیع عادلانه یارانه‌ها» تأکید شده است.

کارگروه اقتصادی شورای ائتلاف همچنین الزاماتی را که رعایت آنها منجر به اجرای موفق طرح دولت می‌شود برشمرده و توضیحاتی را درباره وظایف هر یک از قوا و نهادهای رسمی کشور در اجرای بهتر طرح ارائه کرده است.

این کارگروه در پایان نیز اعلام آمادگی نموده است که ظرفیت شبکه منسجم نیروی انسانی شوراهای ائتلاف سراسر کشور را برای اجرای بهتر و موفق‌تر این طرح ملی فعال نماید.

متن کامل این بیانیه در ادامه آمده است:

«با انتخاب آیت‌الله رئیسی به عنوان رئیس‌جمهور مردمی، فرصتی ارزشمند و امیدی وافر را در میان مردم بازآفرینی کرد تا نویدبخش آغاز بازسازی و نوسازی در اداره کشور به امید فردایی روشن‌تر باشد.

دولت سیزدهم در شرایطی پا به عرصه اقدام و عمل گذاشت که استکبار جهانی یک جنگ تمام‌عیار اقتصادی را جهت فروپاشی کشور تدارک دیده بود و اقتصاد کشور نیز از بیماری‌های مزمنی از جمله ناترازی نظام بودجه‌ای، ناترازی نظام بانکی، کاهش مستمر ارزش پول ملی و تورم دو رقمی رنج می‌برد.

این تهدیدات در شرایطی رقم می‌خورد که راهبرد دولت گذشته، حل مشکلات اقتصادی از طریق مذاکره به جای اتکا به توانمندی‌های عظیم مدیریتی و سرمایه انسانی از جمله وجود رهبری حکیم، جوانان عالم و بصیر، مدیران متخصص و متعهد، منابع سرشار مادی و ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های فراوان اقتصادی بود.

دولت مردمی آیت‌الله رئیسی با درک درست از ظرفیت‌های بی‌بدیل و فرصت‌های متراکمی که فراروی ملت ایران در دهه دوم انقلاب اسلامی قرار دارد، آستین همت را بالا زد تا در اقدامی جسورانه به درمان بیماری‌هایی بپردازد که سالهاست بر پیکره اقتصاد کشور جا خوش کرده و به اعتقاد قریب به اتفاق متخصصان اقتصادی باید درمانی عاجل برای آن اندیشید.

عملکرد این دولت تاکنون نشان داده است که رئیس‌جمهور و وزیران از شجاعت لازم برای اخذ تصمیم‌های تخصصی، هوشمندانه و مدبرانه در حوزه‌های مختلف برخوردارند.

اقدام دولت سیزدهم برای «مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها» از جمله تصمیمات بزرگ و شجاعانه‌ای است که پیش‌نیاز هرگونه اصلاح و افزایش تاب‌آوری و تحکیم ساختار اقتصادی کشور است.

در روزهای اخیر با توجه به ورود دولت به موضوع اصلاح سیاست ارز ترجیحی، شاهد هجمه گسترده معاندان خارجی همراه با برخی از گروه‌های سیاسی داخلی غیرهمسو با دولت سیزدهم هستیم. شک نیست که مبنای تصمیم‌گیری در خصوص سیاست‌های یارانه‌ای باید مبتنی بر نگاه کاملاً علمی، کارشناسی و نیز مبتنی بر تجربیات داخلی و خارجی باشد، لیکن زیر سؤال بردن اساس یک تصمیم علمی و کارشناسی و ایجاد فضای اضطراب و نگرانی در مردم مخصوصاً در فضای مجازی، خلاف منافع ملی و به دور از مسیر خیرخواهی برای مردم است.

آنچه مسلم است؛ دولت مکلف است بر اساس مجوزهای صادره از سوی مجلس شورای اسلامی در قانون بودجه سال 1401 کل کشور، برای تأمین کالاهای اساسی از طریق اختصاص منابع ارز ترجیحی در کنار اصلاح روش تخصیص منابع به حلقه پایانی مصرف‌کننده نهایی که همان توده‌های مردم هستند، اقدام کند و طبیعتاً این موضوع نیازمند برنامه‌ریزی‌های اولیه و آماده نمودن زیرساخت‌های لازم برای تغییر این سیاست مهم اقتصادی توسط دولت خواهد بود.

به نظر می‌رسد در اصل موضوع اصلاح روش تخصیص منابع ارز ترجیحی و اختصاص آن به مصرف‌کننده به جای واردکنندگان برای جلوگیری از بروز فساد و رانت در اقتصاد کشور و جلوگیری از قاچاق کالاهای اساسی و فعال شدن واحدهای تولیدی مرنبط با تولیدات کالاهای اساسی و اصلاح سرانه‌های مصرف و بازتوزیع منابع به آحاد مردم، تردیدی وجود ندارد و تنها نگرانی عدم اجرای کامل سیاست‌ها به دلیل فقدان زیرساخت‌های ضروری برای اجرای این موضوع مهم و اساسی در کشور باشد.

کارگروه اقتصادی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی با استقبال از اقدام دولت سیزدهم در اجرای طرح مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها، پیش‌نیاز موفقیت این جراحی بزرگ و حیاتی را در اجرای سیاست‌ها و الزاماتی می‌داند که مهمترین آنها به شرح ذیل است:

1. اجرای یک طرح ملی نیازمند توافق و اجماع ملی است.

لازم است همه ارکان نظام، قوای سه‌گانه و نهادها با هماهنگی، یکدستی و هم‌افزایی کمک کنند تا این جراحی بزرگ با کمترین درد، خونریزی و دوران نقاهت به سرانجام برسد تا دولتی که آبرو و اعتبار خود را هزینه چنین تصمیم بزرگی کرده است، بتواند لبخند رضایت و سلامت اقتصادی را بر لبان ملت فهیم و هوشمند ایران اسلامی بنشاند.

2. تجربه موفق دولت سیزدهم در مدیریت کرونا نشان داد که می‌توان از این دولت انتظارات بزرگ برای حل مشکلات معیشتی مردم و ثبات اقتصادی کشور داشت. موفقیت در اجرای این طرح، نیازمند مدیریت و فرماندهی واحد در کشور است. دولت سیزدهم با تشکیل قرارگاه مرکزی، ضمن رصد مداوم آثار و تبعات اجرای طرح، اقدام به بسیج منابع ملی جهت اجرای هر چه دقیق‌تر آن نماید.

3. آغاز رسمی تغییر سیاست تخصیص منابع ارز ترجیحی به مصرف‌کننده توسط دولت باید با اطمینان کامل از وجود زیرساخت‌های ضروری همانند پایگاه جامع رفاه ایرانیان، زیرساخت‌های شبکه بانکی به ویژه بانک مرکزی و زیرساخت‌های شبکه توزیع کالاهای اساسی باشد.

4. اجرای طرح مردمی‌سازی یارانه‌ها که مورد اجماع کارشناسان اقتصادی و دولت‌های گذشته با گرایش‌های مختلف بوده، امروز به میدان محک و امتحان جریان‌هایی تبدیل شده که قرار است عیار فرصت‌طلبی سیاسی آنان از دغدغه تامین منافع ملی مشخص شود.

لازم است دولت محترم با اطلاع‌رسانی، شفاف‌سازی و ایجاد گفتمان مشترک میان مردم و مسئولین و تبیین آثار و پیامدهای مثبت این اقدام مهم ملی با صراحت و جسارت نسبت به اصلاح ساختار یارانه کالاهای اساسی اقدام نماید.

5. برای اجرای موفق این سیاست لازم است متولی مشخصی از طریق رئیس‌جمهور برای پاسخگویی به مجلس شورای اسلامی و مردم تعیین گردیده تا تمامی تصمیمات ذیل مدیریت واحد در کشور (وحدت فرماندهی) برای این موضوع مهم و اساسی در نظر گرفته شود.

6. مجلس شورای اسلامی نیز با توجه به اعلام موضع خود مبنی بر حمایت کامل از دولت در اجرای اصلاح سیاست‌های اقتصادی در صورت نیاز به اصلاح قانون بودجه یا سایر قوانین، همکاری لازم را با دولت سیزدهم به عمل آورده تا نتیجه آن بهبود وضعیت اقتصادی و معیشتی در حوزه مذکور باشد.

بر همین اساس از بقیه ارکان نظام بخصوص مجلس و رئیس مجلس که ثابت کردند برای حمایت از اقشار مستضعف جامعه تلاش می‌کنند انتظار می‌رود با مشورت به دولت برای اجرای بهتر این تصمیم همراهی کنند. همچنین دولت نیز خود را موظف بداند از نظرات کارشناسی و دقیق نمایندگان مردم در خانه ملت بیشترین استفاده را کرده و تصمیمات را با هماهنگی کامل مجلس اجرا نماید.

در پایان، شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی اعلام می‌دارد همانگونه که ثبات و امنیت سیاسی و دفاعی کشور در سطح بین‌المللی با اتکا به توانمندی جوانان و بهره‌گیری از دانش، فناوری و نوآوری در داخل کشور، افزایش یافته، بنیان‌های اقتصادی نیز با بهره‌گیری از ظرفیت‌های داخلی با رویکرد اتکا به توانمندی‌های علمی، فناوری و نوآوری و مشارکت اقتصادی مردم، نخبگان و جوانان کشور، استحکام یافته و باعث مصونیت آن در برابر فشارها و تحریم‌ها خواهد شد.

بر این اساس ضمن حمایت از دولت سیزدهم و شخص رئیس‌جمهور به‌عنوان خادم مردم ایران در حل مشکلات بجای مانده از سال‌های قبل، اعلام می‌کنیم شبکه منسجم نیروی انسانی خود در استان‌ها را برای موفقیت این طرح ملی فعال کرده و آماده کمک‌های لازم برای اجرای بهتر این طرح ملی هستیم تا نگرانی‌هایی که نسبت به برخی ناکامی‌های احتمالی در رسیدن به اهداف وجود دارد برطرف شود.

انتهای پیام/

درمان کالاهای اساسی ایران   اخبار برگزیده
  

جزئیات افزایش حقوق سربازان از زبان سردار تقی مهریحوادث رکنا: رئیس سازمان وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی کل کشور (فراجا) جزئیات افزایش حقوق سربازان را تشریح کرد و گفت: معوقات حقوق در ماه های آینده به حساب سربازان و پایوران واریز می شود.
مثلث سربازی یارانه خودرو 

  

ریزش شاخص بازار سهام در روز آخر اردیبهشت/خروج نیم تریلیون تومان سرمایه از بورساقتصادنیوز: در معاملات امروز 31 اردیبهشت بازار سهام، ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار منفی شد و 447 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد.
اقتصادنیوز شاخص سهام سرمایه 

  

دستور رئیس سازمان بازرسی کل کشور در رابطه با ورود به موضوعات کلان بانکیرئیس سازمان بازرسی کل کشور با صدور دستوری به معاونت اقتصادی خواستار ورود این معاونت به موضوعات کلان بانک‌ها شد و با تاکید بر اینکه بانک‌ها نقش مهمی در اقتصاد کشور دارند، بر ضرورت شناسایی افراد متخصص و با تجربه برای همکاری با سازمان بازرسی برای ورود به موضوعات کلان بانک ها تاکید کرد.
ایلنا سازمان بازرسی کل کشور بانک مرکزی بانک 

  

از جایگاه امر به معروف و نهی از منکر صیانت شوددبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور در نامه ای خطاب به معاون حقوق عامه و پیشگیری از جرم دادستان کل کشور خواستار صیانت از جایگاه امر به معروف و نهی از منکر شد.
ایلنا جمهوری اسلامی ایران قوه قضاییه جمهوری اسلامی 

  

فوت 9 نفر بیمار کرونایی دیگر / کویید 19 همچنان کشته می دهدآمار امروز کرونا طبق اعلام وزارت بهداشت اعلام شد.
۵۵ آنلاین بیمارستان وزارت بهداشت درمان 

  

آبله میمون ویروس جدید/اروپا به قرنطینه می رودسازمان بهداشت جهانینشستی اضطراری برای بحث در مورد شیوع آبله میمون پس از تایید بیش از 100 مورد در اروپا برگزار کرد.
مستقل‌آنلاین ویروس سازمان بهداشت جهانی مادرید 

  

اظهارات خطیب زاده درباره تامین حقابه ایران از هیرمندایرنا/ سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: از مجاری حقوقی موضوع برقراری حقابه ایران از رودخانه هیرمند را پیگیری می کنیم تا حقابه این رودخانه مرزی که ایران مستحق آن است از سوی افغانستان تامین شود.
نامه نیوز ایران جمهوری اسلامی ایران ایرنا 

  

وزیر کشور: وعده‌های امام (ره) در حال تحقق استوزیر کشور گفت: وعده های امام رحمت الله مانند فروپاشی غرب و دینداری مردم یکی پس از دیگری در حال تحقق است.
فردا امام خمینی وزارت بهداشت وزارت علوم 

  

توصیه به طارمی:به ایتالیا و اسپانیا بروتوصیه ملی‌پوش سابق کشورمان به طارمی؛ به اسپانیا یا ایتالیا برو
خانه فوتبال مصاحبه مهدی طارمی ایتالیا 

  

علائم اولیه آبله میمون چیست؟در پی هشدار سازمان جهانی بهداشت مبنی بر احتمال گسترش بیماری عفونی و واگیردار آبله میمون، موارد تازه‌ای از ابتلا به این بیماری در دو کشور دیگر اروپایی شناسایی شد.
مستقل‌آنلاین درمان کمردرد وزارت بهداشت 

  

قالیباف: زمانی که من فرمانده بودم جرائم 70 درصد کاهش داشتقالیباف: زمانی که فرمانده نیروی انتظامی بودم جرائم در ماه رمضان 70 درصد کاهش داشت. 4 سالی که من فرمانده نیروی انتظامی بودم خیلی دقیق می‌توانم بگویم بیش از 70 درصد جرایم در ماه رمضان کاهش پیدا می‌کرد.
مستقل‌آنلاین نیروی انتظامی ماه ماه رمضان 

  

فوری/ شاخص کل بورس به ابرکانال 1/6 میلیون واحد رسیدشاخص کل بورس با رشد 16 هزارو 200 واحدی به ابرکانال 1.6 میلیون واحد رسید در سطح یک میلیون و 600 هزار واحد قرار گرفت.
اقتصادنیوز شاخص 

  

آمریکا دست به آزمایش موفقیت آمیز یک سلاح مافوق صوت زدنیروی هوایی آمریکا اعلام کرد دست به آزمایش موفقیت آمیز یک سلاح مافوق صوت که سرعت پروازش پنج برابر سرعت صوت بوده، زده است.
۵۵ آنلاین موفقیت نیروی هوایی اوکراین 

  

مردم: آقای احمدی نژاد مملکت را درست کنید!مردم بوشهر خطاب به محمود احمدی نژاد: آقای احمدی نژاد دست ما جوانها را بگیرید، مملکت را درست کنید.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد یارانه 

  اخبار داغ
  

نباید از آبله میمون غافل شد/کرونا به پایان نرسیده است به گزارش خبرگزاری مهر، سی و دومین کنگره جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران، از 17 تا 20 خرداد 1401 در مرکز همایش‌های رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار می‌شود. ایرج خسرونیا با بیان اینکه جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران اولین انجمنی است که توانست مجوز برگزاری کنگره حضوری را اخذ کند، افزود: این کنگره نخستین همایش بزرگ علمی پزشکی پس از سال‌ها تعطیلی کنگره‌ها به دلیل اپیدمی کرونا است که…
مهر وزارت بهداشت آسیا سیگار 

  

قیمت خودرو امروز 7 خرداد 1401/ موج جدید گرانی در تابستان در راه است؟نوسان قیمتی در بازار ادامه دارد. کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند تا زمانی که بحث واردات در ابهام مطرح شود، نوسان قیمتی و رکود ادامه دارد.
فردا قیمت خودرو بازار خودرو 

  

هیجان در بازار سکه / پیش بینی قیمت سکه امروز 7 خرداد 1401اقتصادنیوز : سکه در صورتی که در روز شنبه بالای محدوده 14 میلیون و 800 هزار تومان تثبیت شود، ممکن است به سوی کانال 15 میلیون تومانی جهش کند.
اقتصادنیوز قیمت 

  

کرونا مانند آنفلوانزا شده و زندگی با آن امکانپذیر استدر حالی‌که آمارهای کرونا کاهش داشته است و به نظر می‌رسد این بیماری به پایان رسیده است برخی از کارشناسان از فاصله داشتن ایران با کنترل این بیماری می‌گویند.
برنا آنفلوانزا ایران 

  

قیمت سکه در چند قدمی کانال 15 میلیون تومان/افزایش شبانه قیمت سکهبه باور تحلیلگران درصورتی که امروز اسکناس آمریکایی صعودی شود و فلز زرد رنگ داخلی در محدوده 14 میلیون و 800 هزار تومان تثبیت بدهد احتمال رسیدن آن‌ بعد از دو سال به کانال 15 میلیون تومان وجود خواهد داشت.
اقتصادنیوز قیمت اسکناس رنگ 

  

آغاز موج جدید کرونا در تابستان/ محرز هشدار داداقتصادنیوز: متخصص بیماری‌های عفونی گفت که با اخباری که از افزایش موارد ابتلا به کرونا در برخی از مناطق دنیا به گوش می‌رسد، باید منتظر سویه جدید و موج تازه کرونا در تابستان باشیم.
اقتصادنیوز 

  

سیگنال صعودی به بورس /پیش بینی بازار سهام 7 خردادبورس تهران یک هفته منفی را پشت سر گذاشته و با اینکه در هفته گذشته افت بزرگی در شاخص ها رخ نداد، اما تا حدودی باعث ایجاد نگرانی در معامله گران شده است.
اقتصادنیوز بورس تهران سهام تهران 

  

بروز التهاب طولانی مدت قلب در بیماران کرونایی بستری به گزارش خبرنگار مهر به نقل از مدیسن نت، برای این مطالعه، محققان در اسکاتلند 159 بیمار بستری شده با کووید 19 را بین ماه مه 2020 تا مارس 2021 دنبال کردند. یک سال بعد، بسیاری از بیماران شرایط سلامت مداومی داشتند. به گفته محققان دانشگاه گلاسکو اسکاتلند، علاوه بر التهاب قلب (میوکاردیت)، التهاب در سراسر بدن و آسیب به سایر اندام‌ها، از جمله کلیه‌ها، شایع بود. «کالین بری»، سرپرست تیم…
مهر قلب خبرنگار اسکاتلند 

  

اعلام تازه ترین نقشه رنگ بندی کرونایی/ 2شهر دیگر آبی شدند به گزارش خبرگزاری مهر، بر اساس اعلام وزارت بهداشت، 253 شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند. همچنین، رنگ 195 شهرستان نیز آبی است. 31 اردیبهشت در نقشه رنگ بندی اعلام شده 255 شهر زرد و 193 شهر آبی بودند که نسبت به هفته پیش از آن 4 شهر از زرد به آبی تغییر وضعیت داده بودند. نقشه کرونایی کشور در چند هفته اخیر از رنگ قرمز و نارنجی پاک شده است.
مهر رنگ وزارت بهداشت 

  

اعلام تازه ترین رنگ بندی نقشه کرونایی/ 2 شهر دیگر آبی شدند به گزارش خبرگزاری مهر، بر اساس اعلام وزارت بهداشت، 253 شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند. همچنین، رنگ 195 شهرستان نیز آبی است. 31 اردیبهشت در نقشه رنگبندی اعلام شده 255 شهر زرد و 193 شهر آبی بودند که نسبت به هفته پیش از آن 4 شهر از زرد به آبی تغییر وضعیت داده بودند. نقشه کرونایی کشور در چند هفته اخیر از رنگ قرمز و نارنجی پاک شده است.
مهر رنگ وزارت بهداشت 

  

آخرین نقشه رنگ‌بندی کرونایی کشور اعلام شد/ دو شهر دیگر آبی شدند به گزارش خبرگزاری مهر، بر اساس اعلام وزارت بهداشت، 253 شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند. همچنین، رنگ 195 شهرستان نیز آبی است. 31 اردیبهشت در نقشه رنگبندی اعلام شده 255 شهر زرد و 193 شهر آبی بودند که نسبت به هفته پیش از آن 4 شهر از زرد به آبی تغییر وضعیت داده بودند. نقشه کرونایی کشور در چند هفته اخیر از رنگ قرمز و نارنجی پاک شده است.
مهر رنگ وزارت بهداشت 

  

آخرین رنگ بندی کرونایی شهرهای ایران 6 خرداد + عکساقتصادنیوز: وزارت بهداشت اعلام کرد، تعداد شهرهای زرد کرونایی از 255 به 253 شهر رسید و تعداد شهرهای با وضعیت آبی نیز افزایش یافت.
اقتصادنیوز رنگ ایران عکس 

  

تازه ترین رنگ‌ بندی نقشه کرونایی کشور اعلام شد به گزارش خبرگزاری مهر، بر اساس اعلام وزارت بهداشت، 253 شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند. همچنین، رنگ 195 شهرستان نیز آبی است. نقشه کرونایی کشور در چند هفته اخیر از رنگ قرمز و نارنجی پاک شده است.
مهر رنگ وزارت بهداشت 

  

کاهش قیمت خودرو ادامه دارد؟ + جدولبازار خودرو این هفته را نیز همانند هفته گذشته به پایان برد؛ بازاری که در دو ماه ابتدایی سال با جهش قیمت های عجیب و غریبی همراه شده بود، حالا دو هفته ای است که روند نزولی در پیش گرفته است؛ هرچند که این کاهش قیمت ها نسبت به افزایش دو ماه گذشته، کم بوده است.
خودروتک کاهش قیمت ها قیمت افزایش قیمت