مسئولان مانع از تخریب مرکز درمانی با بیشترین میزان تولد در کشور شوند

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، اعضای فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی از بخش‌های مختلف مرکز شهید اکبرآبادی اعم از ( بخش زنان، نوزادان، زایمان ، LDR، NICU،IVF ، بانک شیر و سازه کلینیک ویژه ) بازدید کردند و جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت، جلیل کوهپایه‌زاده رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران، توکلی معاون درمان دانشگاه، آقاخانی رییس دانشکده پزشکی و مسئولان مرکز فوق آنها را همراهی کردند…

مسئولان مانع از تخریب مرکز درمانی با بیشترین میزان تولد در کشور شوند

به گزارش  خبرگزاری خانه ملت، اعضای فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی از بخش‌های مختلف مرکز شهید اکبرآبادی اعم از ( بخش زنان، نوزادان، زایمان ، LDR، NICU،IVF ، بانک شیر و سازه کلینیک ویژه ) بازدید کردند و جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت، جلیل کوهپایه‌زاده رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران، توکلی معاون درمان دانشگاه، آقاخانی رییس دانشکده پزشکی و مسئولان مرکز فوق آنها را همراهی کردند.

بررسی محیط اطراف بیمارستان و مشکلات و تخریب‌های ناشی از احداث مترو در بیمارستان محور انجام این بازدید بود، چرا که مترو حدود 300 متر از زمین بیمارستان را در اختیار گرفته و طبق توافق‌‎های انجام شده، قراربود در ازای آن 2100 مترمربع فضا جهت بیمارستان احداث شود، و این در حالی است که پس از گذشت 3 سال همچنان قسمتی از محوطه تخریب شده بیمارستان بلاتکلیف باقی مانده و غیرقابل استفاده است و هیچ اقدامی نیز در جهت رفع این مشکل صورت نگرفته است. همچنین وجود زمین 5000 متری واقع در سعادت‌آباد که از سال 70 در اختیار سازمان آب و فاضلاب و وزارت آموزش و پرورش بوده و برغم رای دیوان عالی کشور برگشت این زمین به دانشگاه انجام نشده است از دیگر مشکلات این مرکز است.

 

مرکز شهید اکبرآبادی رتبه بیشترین میزان تولد در کشور را دارد

در ابتدا بردبار مدیر عامل مرکز درمانی شهید اکبرآبادی در ارائه توضیحاتی پیرامون وضعیت کنونی این مرکز، گفت :این مرکز یکی از قدیمی‌ترین مراکز درمانی است که رتبه بیشترین میزان تولد در کشور را دارد. همچنین دارای اعضای هیئت علمی توانمندی بوده که با ارائه خدمات رایگان، بیماران کل کشور را تحت پوشش قرار می‌دهد.

وی با اشاره به مشکلات موجود در مسیر فعالیت این مرکز ادامه داد: تامین اعتبار لازم برای تکمیل پروژه ساخت کلینیک ویژه و توسعه بیمارستان، خرید تجهیزات لازم برای مرکز، فرسودگی مرکز و ایجاد بیمارستان جایگزین از مهمترین  چالش‌های این مرکز است.

بردبار با اشاره به تخریب درمانگاه مرکز شهید اکبر آبادی به دلیل مجاورت با ایستگاه مترو تصریح کرد: ما در اینجا با مسائلی همچون حضور مادران معتاد و بی‌خانمان، کودکان بی‌سرپرست و قشر محروم روبرو هستیم که هزینه‌های بسیاری برای بیمارستان به دنبال دارد.

مدیر عامل مرکز شهید اکبرآبادی خاطرنشان کرد: در مرکز 200 تخت خوابه شهید اکبرآبادی، سالیانه حدود 11 هزار زایمان انجام می‌پذیرد. همچنین در این مرکز، مددکار اجتماعی و کار درمان حضور دارند که مسائل مربوط به بیماران را بررسی و در صورت نیاز هماهنگی‌های لازم با اورژانس اجتماعی و سازمان بهزیستی ، صورت می‌گیرد.

 

خدمات مرکز درمانی شهید اکبرآبادی نباید متوقف شود

در ادامه کوهپایه‌زاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران افزود: با توجه به مجاورت ایستگاه مترو، فضای فیزیکی مرکز شهید اکبرآبادی شرایط مناسبی ندارد، بنابراین در راستای حمایت از سلامت مادران و کودکان باید طرح‌های پیشنهادی در مجمع نمایندگان مطرح و تصمیم مناسبی برای ساخت بیمارستان جایگزین و تامین اعتبار لازم برای خرید تجهیزات لازم گرفته شود.

ضرورت اتخاذ تصمیم برای ساخت بیمارستان جایگزین مرکز درمانی شهید اکبرآبادی

در ادامه جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت اظهار کرد: با توجه به تخریب بخشی از فضای فیزیکی بیمارستان و ناپایداری در این مرکز، کار هتلینگ نیازمند هزینه‌های بالا است، لذا باید تصمیم بزرگی با حضور سایر مقامات برای ساخت بیمارستان جایگزین اخذ شود.

وی تاکید کرد: حضور مترو باعث شده است تا نتوانیم بر روی بنای نزدیک مترو کار کنیم، ضمن اینکه مقاوم سازی از هزینه بسیار بالایی برخوردار است، بنابراین پیشنهاد وزارت بهداشت این است که ساختمان بیمارستان به مکان دیگری منتقل شود.

 

عملیاتی شدن سیاست‌های جمعیتی نظام نباید به حاشیه برود

طیبه سیاوشی شاه‌عنایتی با تاکید بر اینکه رفع مشکلات مرکز درمانی شهید اکبرآبادی که تعداد زیادی از نوزادان در آن متولد می‌شوند باید به طور جدی پیگیری شود، افزود: با توجه به سیاست‌های جمعیتی نظام، باید اجرای این سیاست‌ها نیز قابل مشاهده بوده و همخوانی داشته باشد که یکی از مصادیق آن تلاش برای حل مشکلات این مجموعه است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: شرایط فیزیکی این مرکز به اندازه‌ای نگران‌کننده بوده که ممکن است هر لحظه اتفاق ناخوشایندی رخ دهد، بنابراین این موضوع را در نشست مجمع نمایندگان مطرح می‌کنیم تا با فوریت مورد بررسی قرار گیرد.

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: این بازدید در پی ارائه گزارش‌هایی در فراکسیون زنان مجلس صورت گرفت تا بتوان برای رفع مشکلات این مرکز اقدام جدی انجام داد که نتیجه آن ارائه خدمات بهتر به مردم باشد.

بیمارستان‌های تهران نیاز به نوسازی دارند

فریده اولادقباد با اشاره به اینکه تهران در زمره مناطق برخوردار بوده در حالی که در برخی حوزه ها از حیث بهره مندی از امکانات همچون مناطق کم برخوردار است، گفت: بیمارستان‌های تهران نیز همچون مدارس این استان که 40 درصد آنها نیاز به تخریب و نوسازی دارند، نیازمند تخریب و نوسازی هستند.

رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: سرانه پزشکان از دیگر موضوعاتی است که باید مورد توجه قرار گیرد، چرا که در پی بازدیدی که از عشایر استان تهران داشتیم یکی از مطالبات زنان حضور پزشک یا ماما در این منطقه بود.

وی تاکید کرد: یکی از اولویت‌های تخصیص بودجه باید توجه به این مهم باشد که اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس آن را مدنظر دارند، چرا که تهران علاوه بر اینکه به بیماران این استان خدمات ارائه می‌دهد، بیمارانی از دیگر استان‌ها نیز به مراکز درمانی آن مراجعه می‌کنند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: یکی دیگر از مطالبات مردمی توزیع عادلانه پزشک و متخصصان در مراکز درمانی است، همچنین میزان انتقال ویروس بیماری‌های پرخطر از مادر به کودک همچون ویروس HIV از دیگر دغدغه‌های موجود است.

 

بیشترین تراکم مراکز درمانی در غرب استان تهران است

 سیده فاطمه ذوالقدر با اشاره به پراکندگی مراکز درمانی در سطح تهران افزود: هم‌اکنون پراکندگی مراکز درمانی در سطح شهر تهران به این صورت است که تراکم آنها در مناطق غربی تهران بیشتر است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: پیشنهاد جابجایی این بیمارستان باید آخرین راه حل باشد، بنابراین برای رفع این مشکل باید از ظرفیت خیرین استفاده شود و اعتبارات لازم برای تحقق این مهم نیز در بودجه سنواتی تقویت شود./

پایان پیام 

بانک تولد فاطمه ذوالقدر   اخبار برگزیده
  

واعظی: عملکرد قالیباف با روحانی قابل مقایسه نیسترییس دفتر رییس جمهوری با انتقاد از بیانیه تبلیغاتی شهردار پیشین تهران در جریان ثبت نام در انتخابات مجلس گفت: به جای این که برنامه و سیاست‌های خود را بگویند و از خودشان حرف بزنند فکر می‌کنند اگر به دولت حمله کنند مردم به آنها اقبال نشان می دهند.
مثلث محمود واعظی محمد باقر قالیباف انتخابات مجلس 

  

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به رهبر انقلاب رویه اخیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در انطباق مصوبات مجلس با سیاستهای کلی نظام را موجب متوقف شدن برخی مصوبات مجلس دانست و خواستار صدور دستور مقتضی برای حل این مشکل شد.
نامه نیوز علی مطهری تهران مجلس شورای اسلامی 

  

رییس دفتر رییس جمهوری با انتقاد از بیانیه تبلیغاتی شهردار پیشین تهران در جریان ثبت نام در انتخابات مجلس گفت: به جای این که برنامه و سیاست‌های خود را بگویند و از خودشان حرف بزنند فکر می‌کنند اگر به دولت حمله کنند مردم به آنها اقبال نشان می دهند.
نامه نیوز مصاحبه محمد باقر قالیباف انتخابات مجلس 

  

بازداشت مدیری که به بهانه دور زدن تحریم‌ها، مرتکب فساد میلیون دلاری شداقتصادنیوز: رئیس سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه «راهکارهای دور زدن تحریم‌ها تعریف‌ شده است و نباید این موضوع یعنی دور زدن تحریم‌ها مجوز و بهانه‌ای برای فساد باشد» گفت: در همین راستا اخیراً پرونده‌ای داشتیم که فردی در یک دستگاهی به بهانه دور زدن تحریم‌ها مرتکب فساد ده‌ها میلیون دلاری شد و با بخشی از این پول‌ها برای خود و همسرش، ویلا و خودرو خریده است.
اقتصادنیوز بازداشت سازمان بازرسی کل کشور احمد توکلی 

  

اعتراض‌‌مان را نسبت به رای صادره برای نجفی به دیوان عالی کشور می‌بریموکیل مدافع محمدعلی نجفی با اشاره به رای صادر شده علیه موکلش گفت: این رای قطعی نیست و قابل اعتراض است. ما قطعا باتوجه به آنچه که در سامانه سنا نوشته شده و قتل را عمد دانسته اعتراض‌مان را به دیوان عالی کشور خواهیم کرد.
ایلنا محمدعلی نجفی سنا قتل 

  

ماجرای ذرت های آلوده به کجا رسید؟رئیس سازمان ملی استاندارد آخرین وضعیت امحاء ذرت‌ های آلوده را تشریح کرد.
مستقل‌آنلاین رئیس جمهور استاندارد وزارت جهاد کشاورزی 

  

حسن روحانی: از چارچوب خطوط قرمز نظام عبور نخواهیم کردرئیس جمهور، ایجاد اشتغال و مبارزه با فقر مطلق را 2 هدف مهم دولت دوازدهم توصیف کرد و با تأکید بر اینکه دولت تمام توان خود را برای تحقق آن بکار گرفته است، اظهارداشت: در شرایط خاص منطقه‌ای و جهانی که در آن قرار گرفته‌ایم از همه دستگاه‌ها و رسانه ملی، روزنامه‌ها و فضای حقیقی و مجازی، درخواست می‌کنم که واقعیت‌ را به درستی به مردم اطلاع‌رسانی کند.
مثلث حسن روحانی فضای مجازی دولت دوازدهم 

  

آقای لاریجانی عاقل‌تر از این حرف‌هاست که به ریاست جمهوری فکر کندکنایه‌های صریح به قالیباف: امیدوار به ریاست مجلس نباشید. به حدادعادل و عارف نگاه کنید. اینگونه شیپور زدن یعنی نمی‌دانید چه چیزی را قرار است فتح کنید.
مستقل‌آنلاین ریاست جمهوری تهران 

  

2 محصول جدید ایران‌خودرو آماده ورود به بازار (تصاویر لو رفته)به زودی، دو محصول سمند ال.ایکس ای.اف7 پلاس(EF7 LX+) و سورن ای.ال.ایکس پلاس (ELX+) در سبد محصولات ایران خودرو قرار می‌گیرد.
خودروتک ایران خودرو ایران خودرو 

  

هزینه گازسوز کردن پراید چقدر است؟محسن جوهری، رییس هیات مدیره انجمن صنفی CNG کشور درباره وضعیت قیمت مخازن اظهار کرد: متاسفانه با توجه به این که تقاضا بیشتر از عرضه مخازن CNG در بازار است، قیمت‌ها به شدت بالا رفته است. در حال حاضر برای گازسوز کردن خودروها مردم می‌توانند به سامانه IRNGV.ir مراجعه کنند و پس از آن‌اطلاع‌رسانی‌های لازم انجام می‌شود.
خودروتک هزینه قیمت گاز 

  اخبار داغ
  

افزایش 15 درصدی حقوق کارکنان با نرخ تورم 80 درصدی کاریکاتورگونه استعضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: افزایش حقوق و دستمزد سال 99، 15 درصد در نظر گرفته شده که طنز تلخی است
خبرفوری تورم کمیسیون اجتماعی مجلس مجلس دهم 

  

تقاضای نوسان در بازار ارزیک اقتصاددان گفت : نرخ ارز همزمان با افزایش قیمت بنزین روندی صعودی را آغاز کرده است. علت این همزمانی، ناآرامی‌های اجتماعی است که با تغییر قیمت این حامل انرژی اتفاق افتاد. چرا که پس از هر ناآرامی، جامعه و اقتصاد دچار نااطمینانی می‌شود و نااطمینانی عامل فرار سرمایه است.
اقتصادنیوز ارز قیمت ارز نرخ ارز 

  

گزارش «اقتصادنیوز» از بازار طلاوارز پایتخت؛ سقوط کم‌سابقه دلاراقتصادنیوز: امروز چهارشنبه 20 آذرماه 1398 بازار طلاوارز تهران روی مدار نزولی که از بعدازظهر دیروز آغاز شده بود حرکت کرد. قیمت‌ها در معاملات اولیه با کاهش اندک مواجه شدند و تا ظهر شیب مدار نزولی تندتر شد. امروز دلار در بازار آزاد تا 13هزار تومان نیز کاهش یافت و بعدازظهر با حدود 500 تومان کاهش نسبت به قیمت پایانی دیروز روی رقم 13200 تومان به کار خود پایان داد...
اقتصادنیوز بازار طلا و ارز پایتخت دلار 

  

انهدام باند پولشویی در استان آذربایجان‌شرقی/ واردات صوری با ارز دولتی!پاسداران گمنام امام زمان(عج) سپاه عاشورا یک باند پولشویی در آذربایجان‌شرقی را متلاشی کردند.
ایلنا استان آذربایجان شرقی واردات ارز 

  

دستگیری باند اخلال‌گران بازار ارز در آذربایجان شرقیپاسداران گمنام امام زمان ( عج) سپاه آذربایجان شرقی یک باند اخلال در نظام ارزی را دستگیر کردند.
خبرفوری ارز ارز دولتی صرافی 

  

نحوه پیشگیری از بیماری‌های واگیر ملاک ارزیابی عملکرد دانشگاه‌های علوم پزشکی است حیدر علی عابدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به اعلام خبری از سوی مسئول بیماری‌های واگیر مرکز بهداشت اصفهان مبنی بر اینکه در سال‌جاری تاکنون 15 نفر از مبتلایان به آنفلوآنزا در مراکز درمانی استان اصفهان جان خود را از دست داده‌اند که بیشتر آنها افراد بزرگسال هستند، گفت: آنفولانزا یک بیماری ویروسی شناخته شده بوده که راه‌های مقابله و پیشگیری از ابتلا به این بیماری…
خانه‌ملت آموزش پزشکی استان اصفهان درمان 

  

حضور آنگ سان سوچی در دادگاه لاههآنگ سان سوچی می‌گوید: پرونده‌ای که علیه میانمار به دیوان کیفری بین‌المللی ارائه شده، “ناکامل و گمراه‌کننده” است...
انصاف‌نیوز دادگاه لاهه میانمار مسلمان 

  

قیمت سکه 24ساعته 180 هزار تومان کاهش یافت/ تداوم ریزش در صورت اُفت نرخ ارز محمد کشتی آرای نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره افزایش قیمت سکه در روزهای اخیر گفت: کشور در یک هفته اخیر بالاترین رشد میزان قیمت سکه را در 9 ماه گذشته تجربه کرد، زیرا نرخ ارز به بالاترین سطح قیمتی در 9 ماه اخیر یعنی بیش از 14 هزار و 200 تومان رسید و این رشد نرخ ارز تاثیر مستقیمی بر قیمت سکه و طلا داشت. نایب رئیس اتحادیه طلا و…
خانه‌ملت قیمت ارز قیمت افزایش قیمت