مسئولان مانع از تخریب مرکز درمانی با بیشترین میزان تولد در کشور شوند

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، اعضای فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی از بخش‌های مختلف مرکز شهید اکبرآبادی اعم از ( بخش زنان، نوزادان، زایمان ، LDR، NICU،IVF ، بانک شیر و سازه کلینیک ویژه ) بازدید کردند و جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت، جلیل کوهپایه‌زاده رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران، توکلی معاون درمان دانشگاه، آقاخانی رییس دانشکده پزشکی و مسئولان مرکز فوق آنها را همراهی کردند…

مسئولان مانع از تخریب مرکز درمانی با بیشترین میزان تولد در کشور شوند

به گزارش  خبرگزاری خانه ملت، اعضای فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی از بخش‌های مختلف مرکز شهید اکبرآبادی اعم از ( بخش زنان، نوزادان، زایمان ، LDR، NICU،IVF ، بانک شیر و سازه کلینیک ویژه ) بازدید کردند و جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت، جلیل کوهپایه‌زاده رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران، توکلی معاون درمان دانشگاه، آقاخانی رییس دانشکده پزشکی و مسئولان مرکز فوق آنها را همراهی کردند.

بررسی محیط اطراف بیمارستان و مشکلات و تخریب‌های ناشی از احداث مترو در بیمارستان محور انجام این بازدید بود، چرا که مترو حدود 300 متر از زمین بیمارستان را در اختیار گرفته و طبق توافق‌‎های انجام شده، قراربود در ازای آن 2100 مترمربع فضا جهت بیمارستان احداث شود، و این در حالی است که پس از گذشت 3 سال همچنان قسمتی از محوطه تخریب شده بیمارستان بلاتکلیف باقی مانده و غیرقابل استفاده است و هیچ اقدامی نیز در جهت رفع این مشکل صورت نگرفته است. همچنین وجود زمین 5000 متری واقع در سعادت‌آباد که از سال 70 در اختیار سازمان آب و فاضلاب و وزارت آموزش و پرورش بوده و برغم رای دیوان عالی کشور برگشت این زمین به دانشگاه انجام نشده است از دیگر مشکلات این مرکز است.

 

مرکز شهید اکبرآبادی رتبه بیشترین میزان تولد در کشور را دارد

در ابتدا بردبار مدیر عامل مرکز درمانی شهید اکبرآبادی در ارائه توضیحاتی پیرامون وضعیت کنونی این مرکز، گفت :این مرکز یکی از قدیمی‌ترین مراکز درمانی است که رتبه بیشترین میزان تولد در کشور را دارد. همچنین دارای اعضای هیئت علمی توانمندی بوده که با ارائه خدمات رایگان، بیماران کل کشور را تحت پوشش قرار می‌دهد.

وی با اشاره به مشکلات موجود در مسیر فعالیت این مرکز ادامه داد: تامین اعتبار لازم برای تکمیل پروژه ساخت کلینیک ویژه و توسعه بیمارستان، خرید تجهیزات لازم برای مرکز، فرسودگی مرکز و ایجاد بیمارستان جایگزین از مهمترین  چالش‌های این مرکز است.

بردبار با اشاره به تخریب درمانگاه مرکز شهید اکبر آبادی به دلیل مجاورت با ایستگاه مترو تصریح کرد: ما در اینجا با مسائلی همچون حضور مادران معتاد و بی‌خانمان، کودکان بی‌سرپرست و قشر محروم روبرو هستیم که هزینه‌های بسیاری برای بیمارستان به دنبال دارد.

مدیر عامل مرکز شهید اکبرآبادی خاطرنشان کرد: در مرکز 200 تخت خوابه شهید اکبرآبادی، سالیانه حدود 11 هزار زایمان انجام می‌پذیرد. همچنین در این مرکز، مددکار اجتماعی و کار درمان حضور دارند که مسائل مربوط به بیماران را بررسی و در صورت نیاز هماهنگی‌های لازم با اورژانس اجتماعی و سازمان بهزیستی ، صورت می‌گیرد.

 

خدمات مرکز درمانی شهید اکبرآبادی نباید متوقف شود

در ادامه کوهپایه‌زاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران افزود: با توجه به مجاورت ایستگاه مترو، فضای فیزیکی مرکز شهید اکبرآبادی شرایط مناسبی ندارد، بنابراین در راستای حمایت از سلامت مادران و کودکان باید طرح‌های پیشنهادی در مجمع نمایندگان مطرح و تصمیم مناسبی برای ساخت بیمارستان جایگزین و تامین اعتبار لازم برای خرید تجهیزات لازم گرفته شود.

ضرورت اتخاذ تصمیم برای ساخت بیمارستان جایگزین مرکز درمانی شهید اکبرآبادی

در ادامه جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت اظهار کرد: با توجه به تخریب بخشی از فضای فیزیکی بیمارستان و ناپایداری در این مرکز، کار هتلینگ نیازمند هزینه‌های بالا است، لذا باید تصمیم بزرگی با حضور سایر مقامات برای ساخت بیمارستان جایگزین اخذ شود.

وی تاکید کرد: حضور مترو باعث شده است تا نتوانیم بر روی بنای نزدیک مترو کار کنیم، ضمن اینکه مقاوم سازی از هزینه بسیار بالایی برخوردار است، بنابراین پیشنهاد وزارت بهداشت این است که ساختمان بیمارستان به مکان دیگری منتقل شود.

 

عملیاتی شدن سیاست‌های جمعیتی نظام نباید به حاشیه برود

طیبه سیاوشی شاه‌عنایتی با تاکید بر اینکه رفع مشکلات مرکز درمانی شهید اکبرآبادی که تعداد زیادی از نوزادان در آن متولد می‌شوند باید به طور جدی پیگیری شود، افزود: با توجه به سیاست‌های جمعیتی نظام، باید اجرای این سیاست‌ها نیز قابل مشاهده بوده و همخوانی داشته باشد که یکی از مصادیق آن تلاش برای حل مشکلات این مجموعه است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: شرایط فیزیکی این مرکز به اندازه‌ای نگران‌کننده بوده که ممکن است هر لحظه اتفاق ناخوشایندی رخ دهد، بنابراین این موضوع را در نشست مجمع نمایندگان مطرح می‌کنیم تا با فوریت مورد بررسی قرار گیرد.

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: این بازدید در پی ارائه گزارش‌هایی در فراکسیون زنان مجلس صورت گرفت تا بتوان برای رفع مشکلات این مرکز اقدام جدی انجام داد که نتیجه آن ارائه خدمات بهتر به مردم باشد.

بیمارستان‌های تهران نیاز به نوسازی دارند

فریده اولادقباد با اشاره به اینکه تهران در زمره مناطق برخوردار بوده در حالی که در برخی حوزه ها از حیث بهره مندی از امکانات همچون مناطق کم برخوردار است، گفت: بیمارستان‌های تهران نیز همچون مدارس این استان که 40 درصد آنها نیاز به تخریب و نوسازی دارند، نیازمند تخریب و نوسازی هستند.

رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: سرانه پزشکان از دیگر موضوعاتی است که باید مورد توجه قرار گیرد، چرا که در پی بازدیدی که از عشایر استان تهران داشتیم یکی از مطالبات زنان حضور پزشک یا ماما در این منطقه بود.

وی تاکید کرد: یکی از اولویت‌های تخصیص بودجه باید توجه به این مهم باشد که اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس آن را مدنظر دارند، چرا که تهران علاوه بر اینکه به بیماران این استان خدمات ارائه می‌دهد، بیمارانی از دیگر استان‌ها نیز به مراکز درمانی آن مراجعه می‌کنند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: یکی دیگر از مطالبات مردمی توزیع عادلانه پزشک و متخصصان در مراکز درمانی است، همچنین میزان انتقال ویروس بیماری‌های پرخطر از مادر به کودک همچون ویروس HIV از دیگر دغدغه‌های موجود است.

 

بیشترین تراکم مراکز درمانی در غرب استان تهران است

 سیده فاطمه ذوالقدر با اشاره به پراکندگی مراکز درمانی در سطح تهران افزود: هم‌اکنون پراکندگی مراکز درمانی در سطح شهر تهران به این صورت است که تراکم آنها در مناطق غربی تهران بیشتر است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: پیشنهاد جابجایی این بیمارستان باید آخرین راه حل باشد، بنابراین برای رفع این مشکل باید از ظرفیت خیرین استفاده شود و اعتبارات لازم برای تحقق این مهم نیز در بودجه سنواتی تقویت شود./

پایان پیام 

بانک تولد فاطمه ذوالقدر   اخبار برگزیده
  

وزیر علوم:برای آزادی دانشمند ایرانی از زندان آمریکا کار سختی در پیش داریموزیر علوم با تاکید بر اینکه برای آزادی دکتر سلیمانی دانشمند ایرانی در بند آمریکایی‌ها کار سختی در پیش داریم،‌ گفت: وزارت علوم به دلیل عدم دسترسی به این دانشمند،‌ وضعیت پیگیری را به وزارت امور خارجه محول کرده است.
مثلث وزارت علوم بازداشت زندان 

  

روح رئیس جمهور پیشین آمریکا در کاخ سفید + تصاویراز گذشته تا به امروز بسیاری از بازدیدکنندگان و کارمندان کاخ سفید مدعی بودند که روح آبراهام لینکلن فقید را دیدند.
مستقل‌آنلاین رئیس جمهور کاخ سفید خواب 

  

هم زمان با تشدید تنش ها بین ایران و آمریکا، نگرانی کشورهای منطقه در مورد بروز یک درگیری خطرناک در خلیج فارس افزایش یافته است. رهبران امارات در ابتدا از کمپین فشار حداکثری ترامپ علیه جمهوری اسلامی حمایت می کردند. اما به نظر می رسد که ابوظبی در مورد تاکتیک های خود برای مقابله با ایران تجدیدنظر کرده است.
نامه نیوز ترامپ ایران ایران و آمریکا 

  

اگر سکوت می‌کنند بخاطر پیرمرد بودن شماستسکوت من باعث تنبه جنابعالی نشده؛ توهین هم می‌کنید. گویی روزتان به شب نمی‌رسد اگر توهینی نداشته باشید. مگر ساختمان‌هایی که حضرت‌عالی از آنها استفاده می‌کنید، از ارث پدرتان ساخته شده؟ کافی است کسی نیم نگاهی به مکتوبات شما ذیل "کتاب القضاء" مرحوم سید صاحب عروه، بیندازد تا میزان اثر شما در حوزه معلوم شود و معلوم شود حد تحصیلات جنابعالی و استفراغ وسعتان درباب استنباط احکام است...
مستقل‌آنلاین ارث حوزه 

  

مرحوم هاشمی رفسنجانی باز در صدا وسیما سانسور شداقتصادنیوز: جمهوری اسلامی از برنامه‌های صدا وسیما در سالروز ورود آزادگان به کشور انتقاد کرد.
اقتصادنیوز جمهوری اسلامی روزنامه جنگ 

  

جزئیات طرح بازگرداندن خانواده مسئولان به کشورسخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی از تدوین طرحی برای الزام بازگشت اعضای خانواده‌های مدیران و مسئولان جمهوری اسلامی به کشور خبر داد.
شما‌نیوز خانواده مجلس شورای اسلامی وزارت علوم 

  

اطلاعیه قوه قضاییه درباره بازداشت یکی از مدیران سابق دستگاه قضاییروابط عمومی قوه قضاییه در پی برخی حواشی مربوط به بازداشت یکی از مدیران سابق دستگاه قضایی، اطلاعیه‌ای صادر کرد.
مثلث قوه قضاییه بازداشت روابط عمومی 

  

پشیمانی نوید محمدزاده و عذر خواهی از همه + عکسنوید محمدزاده که با انتشار یک استوری اعتراض خود را نسبت به انتخاب هیات انتخاب نماینده ایران در اسکار اعلام کرده بود در استوری جدیدی به خاطر واکنش اولیه‌اش عذرخواهی کرد.
شما‌نیوز نوید محمدزاده تجاوز موفقیت 

  

آیت الله آملی لاریجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در نامه‌ای به آیت‌الله محمد یزدی به برخی ادعاها و اتهامات مطرح شده اخیرپاسخ داد.
نامه نیوز محمد یزدی مجمع تشخیص مصلحت نظام مدرسه 

  اخبار داغ
  

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت گفت: ستاد تنظیم بازار، شرایط توزیع چای وارداتی با ارز 4200 تومانی را مشخص کرد.
نامه نیوز چای بانک مرکزی تنظیم بازار 

  

آیین‌نامه اجرایی «بیمه پایه اجباری سلامت و ارزیابی وسع» تصویب شد/ تمامی روستاییان و عشایر تحت پوشش بیمه سلامت قرار می گیرندوزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تصویب آیین‌نامه اجرایی «بیمه پایه اجباری سلامت و ارزیابی وسع» در جلسه روز گذشته هیات وزیران خبر داد.
برنا بیمه سلامت دولت 

  

شرایط توزیع چای وارداتی با ارز 4200 تومانیمدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت گفت: ستاد تنظیم بازار، شرایط توزیع چای وارداتی با ارز 4200 تومانی را مشخص کرد.
ایلنا چای بانک مرکزی تنظیم بازار 

  

برگزاری دوره هم اندیشی ارزیابی انطباق برنامه عملیاتی سازمان بیمه سلامتمدیرکل دفتر ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات سازمان بیمه سلامت گفت: دوره هم اندیشی ارزیابی انطباق برنامه عملیاتی سازمان بیمه سلامت در دو بخش ستادی و استانی برگزار شد.
شما‌نیوز بیمه سلامت قتل 

  

مبارزه الهامی برابر رقیبی از بلاروس در مسابقات MMAسرگروه سابق تیم ملی کاراته در ادامه مبارزات خود در رقابتهای حرفه‌ای فردا به مصاف رقیبی از بلاروس می رود.
مستقل‌آنلاین بلاروس کاراته جوانان 

  

پل پوگبا در بازی با چلسی، در پستی عقب‌تر از پست معمول خود بازی کرد.
نود پل پوگبا بازی چلسی