ایلنا   |  فرهنگی  |  

نقش اصلی در سریال تلویزیونی را به نقش چندم سریال نمایش خانگی ترجیح می‌دهم

سامان صفاری، بازیگر سینما و تلویزیون، مرزبندی بین بازیگر سینمایی و تلویزیونی را اشتباه و بیهوده دانست.

نقش اصلی در سریال تلویزیونی را به نقش چندم سریال نمایش خانگی ترجیح می‌دهم

سامان صفاری، بازیگر سینما و تلویزیون، مرزبندی بین بازیگر سینمایی و تلویزیونی را اشتباه و بیهوده دانست.

سامان صفاری بازیگر سینما و تلویزیون که با بازی در سریال‌های «دلدادگان» و «خانه امن» در تلویزیون به شهرت رسید در گفتگو با خبرنگار ایلنا، درباره این روزهای خود بیان کرد: در حال حاضر پیشنهادهای خوبی از تلویزیون و برای بازی در نقش اصلی چند سریال داشتم، اما به دلایلی این نقش‌ها را قبول نکردم. از سال گذشته و اوایل فصل زمستان درگیر بازی در فیلم «قطع فوری» به کارگردانی مریم بحرالعلومی بودم و در حال حاضر در حال بازی در سریال «روزهای آبی» به کارگردانی محمدرضا حاجی غلامی در شمال کشور هستم.

صفاری درباره ایفای نقش در سریال «روزهای آبی» گفت: در این سریال بیش از اینکه نقش برایم اهمیت داشته باشد، فیلمنامه برایم مهم بود. فیلمنامه را دوست داشتم و ایفای نقش در این سریال را قبول کردم. کارگردان این سریال محمدرضا حاجی غلامی است که بیش از این فیلم‌های تجربی ساخته که در گروه هنر و تجربه اکران شده و کلا دیدگاه متفاوتی به سینما و سریال‌سازی دارد.

بازیگر نقش پیام در سریال «خانه امن» ضمن اشاره به بازی در این سریال پرمخاطب تشریح کرد: در دو سریال «دلداگان» و «خانه امن» که نقشی عاشقانه هم داشت، به عنوان مامور امنیتی ایفای نقش داشتم و سعی کردم در سریال «روزهای آبی» تغییر ژانر بدهم و با فضای دیگری از سریال‌های تلویزیونی آشنا شوم.

وی افزود: در حرفه بازیگری ترجیح می‌دهم یک نقشی را بازی کنم و بعد به کار دیگری فکر کنم. نمی‌خواهم نقش‌هایی را که در تلویزیون ایفا می‌کنم با هم تداخل داشته باشند. صادقانه می‌گویم که به پول این نقش‌هایی که بازی در آنها را قبول نکردم احتیاج داشتم، اما به دلیل تداخل با بازی در سریال «روزهای آبی» و فیلم «قطع فوری» پیشنهادهایی که داشتم را قبول نکردم.

صفاری درباره بازی در سریال‌های شبکه نمایش خانگی که این روزها در بین بازیگران فراگیر هم شده، گفت: از شبکه نمایش خانگی و برای یک سریال که سر و صدای زیادی هم داشته پیشنهاد داشتم، اما ترجیح می‌دهم که در یک نقش یک یا دو در تلویزیون بازی کنم تا نقش 15 شبکه نمایش خانگی که شاید مورد استقبال قرار بگیرد یا نگیرد. در بیشتر کارهایی که بازی می‌کنم دیده شدن آن کار برایم اهمیت دارد تا اینکه بخواهم به این موضوع فکر کنم که در پلتفرم سینما، تلویزیون و یا نمایش خانگی باشد. به لطف خدا تاکنون نقش‌های خوب و درستی را در سینما و تلویزیون ایفا کردم و خوشبختانه سریال‌هایی که در تلویزیون داشتم مخاطبان زیادی را با خود همراه کرده است.

هیچ ترسی ندارم که در تلویزیون چهره شوم

بازیگر فیلم «سامورایی در برلین» در پاسخ به این پرسش که آیا از این موضوع نمی‌ترسد که با بازی در سریال‌های تلویزیونی نقش کمتری در سینما به او پیشنهاد شود، گفت: در کشور ما چیزهای عجیب و غریب زیادی وجود دارد و یکی از آنها این مرزبندی‌هایی است که بین بازیگران سینما و تلویزیون قائل می‌شوند. ما جوانان مستعد زیادی داشتیم که در جشنواره فجر نامزد دریافت سیمرغ شدند و یا حتی سیمرغ هم گرفتند، اما اکنون هیچ اثری از آنها در سینما و تلویزیون دیده نمی‌شود و یا اینکه حضور خیلی کمرنگی در سینما دارند؛ دلیلش همین مرزبندی‌هایی است که وجود دارد. این بازیگران مستعد برای اینکه مثلا در فلان فیلم و یا سریال تلویزیونی بازی نکنند، دو سال از بازیگری به دور بودند و کلا از یاد رفتند. البته برخی از آنها با یک سریال نمایش خانگی و یا یک سریال تلویزیونی با قدرت برگشتند و دوباره چهره شدند.

وی تشریح کرد: وقتی سوپراستارهای سینما را می‌بینم که در دهه 70 و 80 در تلویزیون درخشش داشتند، من هم هیچ ترسی ندارم که در تلویزیون چهره شوم. این دوستان اکنون به قدری از نمایش خانگی و سینما پیشنهاد دارند که فعلا قصد بازی در سریال‌های تلویزیونی را ندارند و شاید 5 سال آینده این اتفاق برای من هم رخ بدهد.

صفاری در ادامه افزود: خیلی از هنرمندان و سینماگرانی که به سیاست‌های تلویزیون معترض هستند و به افرادی که در سریال‌های تلویزیونی حضور دارند معترضند خودشان در تاک‌شوها و برنامه‌های تلویزیونی حضور پیدا می‌کنند و با تلویزیون در برخی از موارد همکاری هم دارند و این موضوع خیلی جای تعجب دارد. اگر صدا و سیما مشکل دارد، در همه زمینه‌ها این مشکلات هست، نه اینکه بازی در سریال‌ها را بد بدانیم اما حضور در فلان برنامه به عنوان مهمان مشکلی نداشته باشد. در همه جای دنیا این مرسوم است که بازیگران سینما در تلویزیون هم سریال بازی می‌کنند و اصلا چیز عجیبی نیست، اما فقط در کشور ماست که این مرزبندی‌ها وجود دارد.

صفاری ادامه داد: من در طول چند سال بازیگری هیچگاه وارد بازی‌های جناحی نشدم و نخواهم شد، اینکه بخواهیم به هنرمند و بازیگری ارزشی و یا مخالف و معترض بگویم، اصلا برایم جالب نیست و دوست دارم فقط از بُعد هنری به کاری که انجام می‌دهم نگاه کنم. هر بازیگری حق انتخاب دارد و می‌تواند برای نقشی که بازی می‌کند، دلایلی داشته باشد. اگر حرف از دموکراسی می‌زنیم نباید به کسانی که در فیلم‌های خاص بازی می‌کنند، اعتراض کنیم. بازیگر و هنرمند هم مثل تمام مردم حق انتخاب و زندگی دارد و نباید برای او تعیین تکلیف کرد که چرا در فلان فیلم و یا سریال بازی کردی؟

«روزهای آبی» سریال بسیار خوبی خواهد شد

او درباره آینده کاری خود گفت: در حال حاضر و در سال جدید دو فیلمنامه برای بازی در سریال‌های تلویزیونی دریافت کردم و در حال مطالعه آنها هستم و اگر امکان داشته باشد، در یکی از آنها ایفای نقش خواهم کرد. البته قبول این نقش‌ها منوط به آن است که بازی من در سریال «روزهای آبی» به پایان برسد. فیلمبرداری این سریال هنوز به پایان نرسیده و آقای اکبر عبدی هم به جمع بازیگران این سریال اضافه شده‌اند. از نظر من سریال «روزهای آبی» سریال بسیار خوبی خواهد شد که علاوه بر کمدی، درام هم دارد و فکر می‌کنم که جزو سریال‌های خوب تلویزیون در سال 1400 باشد.

این بازیگر بیان کرد: نقش مقابل من در این سریال خانم ویدا جوان است که سابقه اجرای نقش‌های خوبی در سریال‌های پرمخاطب تلویزیون را دارد. دوستانی مثل نادر سلیمانی هم در این سریال ایفای نقش می‌کنند و که در کنار این عزیزان به دانش بازیگری خود می‌افزایم. با قبول بازی در این سریال در یک ژانر متفاوت خودم را محک زدم و دوست دارم که تجربه‌های بازیگری در ژانرهای مختلف را داشته باشم.

دموکراسی شبکه نمایش خانگی سینما   اخبار برگزیده
  

"عملیات روانی انتخابات"من هم مثل بسیاری از فعالان مدنی و سیاسی نگران سرنوشت ایران و مردم هستم اما هیچ وقت معلول را بجای علت نمی نشانم.
مستقل‌آنلاین انتخابات ریاست جمهوری روزنامه روزنامه کیهان 

  

پدرخوانده‌ها را به وحدت تشویق می‌کنیم/ نبود نماینده حزبی زن در «شورای وحدت» نقصان بزرگی است/ چرا مشارکت زنان در انتخابات ریاست جمهوری فقط به رأی دادن خلاصه شده؟/شورای نگهبان تفسیر روشن «رجل سیاسی» را ارائه دهددبیرکل جامعه زینب(س) در گفت‌وگو با ایلنا به تشریح آخرین فعالیت‌های این تشکل، حضور و فعالیت‌شان در شورای وحدت و نظر این مجموعه درباره حضور و مشارکت زنان در انتخابات‌ها پرداخت.
ایلنا شوراهای شهر شوراهای شهر و روستا بهار 

  

پس لرزه‌های یک تصمیم بورسی25 بهمن ماه سال 1399، دامنه نوسان بورس با هدف تعادل بخشی به بازار سرمایه از حالت متقارن مثبت و منفی پنج به حالت نامتقارن مثبت 6 و منفی دو درامد تا شاید ضمن اینکه ترمز هیجانات منفی در بازار کشیده شود، سهام داران نیز ضرر کمتری را متحمل شوند.
اقتصادنیوز ماه سرمایه سهام 

  

ایران و عربستان دور دوم مذاکرات خود را برگزار می‌کنندمنابع آگاه از برگزاری دور دوم مذاکرات میان ایران و عربستان خبر دادند.
ایلنا ایران ایران و عربستان وین 

  

پشت پرده فروش ارزان خودروهای ایرانی در کشورهای عربیمدیرکل صنایع حمل و نقل وزارت صمت گفت: این موضوع که قیمت خودروهای ایرانی در بازار خارجی کمتر از بازار داخلی است کاملا تکذیب می‌شود و رقم 1500 دلار برای برخی خودروها در بازار خارجی نیز صحت ندارد.
خودروتک خدمات پس از فروش ایران خودرو خودرو 

  

خبر مهم: پرسپولیس میزبان استقلال می‌شودبا شکست تیم استقلال و دیگر اتفاقاتی که در هفته سوم لیگ قهرمانان آسیا رخ داد، حالا دربی پایتخت در یک هشتم نهایی، جزو محتمل‌ترین مسابقات خواهد بود.
خانه فوتبال پرسپولیس استقلال فوتبال 

  

روحانی: واکسن پولی هم داریم«هیچ کشوری در دنیا واکسن را به مردم نفروخته‌است»؛ مینو محرز، عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا این را می‌گوید و تأکید می‌کند «اگر واکسن پولی در ایران اجرایی شود، رتبه اول بی‌کفایتی در جهان را کسب می‌کنیم».
مثلث حسن روحانی درمان محمدرضا گلزار 

  

اگر قالیباف در انتخابات رای بیاورد چه بر سر مملکت خواهد آمد؟کامبیزنوروزی حقوقدان در کانال تلگرامی خود خطاب به رئیس مجلس شورای اسلامی در باره خطاهای او والیاس نادران، رئیس کمیسیون تلفیق مجلس سوال کرد.
۵۵ آنلاین مجلس شورای اسلامی بودجه ریاست جمهوری 

  

محمدرضا خاتمی گزینه جدید اصلاح طلباندر حال حاضر محمدرضا خاتمی از ظرفیت‌های اصلاح‌طلبان پس از گزینه‌های حذفی است
فردا اصلاح طلبان محمدجواد ظریف شورای نگهبان 

  

رصد بازدهی بازار خودرو با بررسی قیمت 7 پرتقاضابا نگاهی به منحنی قیمت خودروهای منتخب در بازه زمانی انتهای اسفند 99 تا آخر فروردین 1400، مشخص می‌شود بازار خودرو در این مدت نزدیک به 5/ 7 درصد بازدهی داشته است. در واقع اگر این خودروها را به‌عنوان یک سبد کلی محصول در نظر بگیریم، ارزش آن در انتهای فروردین، حدود هشت درصد نسبت به آخر اسفند بیشتر شده است.
خودروتک بازار خودرو خودرو قیمت 

  

«جبهه اصلاحات ایران» برای انتخاب کاندیدا وارد مصادیق نشده است/ فضا برای حضور نامزدهای متعدد فراهم نیست/ آقای خاتمی برای حضور در انتخابات با موانع رو‌به‌رو استدبیرکل حزب پیشرو اصلاحات ایران گفت: جبهه اصلاحات تاکنون نامزدی را برای حضور در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری انتخاب نکرده است.
ایلنا ایران انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  

احمدی‌نژاد: 25 سال است در این مملکت خوردند و بردنداحمدی نژاد وقتی(درسال84) کاندیدا شد در صداوسیما گفت 25 سال است در این مملکت خوردند و بردند، من گفتم اگر حضرت امام بود و این حرف‌ها را می‌شنید می‌گفت صلاحیتش را تأیید نکنند. به‌خصوص اوایل انقلاب کسانی که در این مملکت کار کردند، واقعا افراد صادقی بودند و اگر توانستیم در جنگ‌ها و بحران‌ها بالا بیاییم، با وجود اینکه آمریکا این‌طور نمی‌خواست.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  

رفتار زشت بازیکن پرسپولیس دوباره تکرار شد/ در انتظار تصمیم قاطع یحییدلیل احترام نگذاشتن به تصمیم یحیی از سوی برخی از بازیکنان پرسپولیس مشخص نیست و محمدحسین کنعانی‌زادگان هم حرکتش را تکرار کرد.
خانه فوتبال پرسپولیس خودرو محمدرضا گلزار 

  

نماینده ایران در مذاکره با عربستان چه کسی بود؟خبرگزاری فرانسه در گزارشی به نقل از منابعی با تأیید دیدار طرف‌های سعودی و ایرانی در بغداد، هدف از آن را تلاش برای بهبود روابط میان ریاض و تهران اعلام کرد.
اقتصادنیوز ایران عربستان فرانسه 

  

رؤسای قوا نامزد انتخابات نشوند/ اصولگرایان روی کاندیداتوری قالیباف به اجماع نمی‌رسند/ تعدد نامزدها همواره باعث شکست جریان اصولگرایی شده استدبیر سیاسی جبهه ایستادگی، گفت: توصیه من این بود که روسای قوا نامزد انتخابات نشوند؛ به لحاظ اینکه آن‌ها اکنون مسئولیت‌هایی که دارند که اگر به خوبی انجام دهند نفع آن برای مردم بیشتر است.
ایلنا انتخابات ریاست جمهوری اصولگرایان رسانه 

  اخبار داغ
  

سرنوشت قیمت طلا و بیت کوین پس از کرونااقتصادنیوز:خانه نشینی در دوران پاندمی مردم را به سمت سرمایه‌گذاری روی ارزهای دیجیتال جلب کرد و با نزدیک شدن به نقطه پایانی کوید19، افت تقاضا و افت قیمت ارزهای دیجیتال محتمل است.
اقتصادنیوز قیمت بیت کوین سرمایه 

  

ویروس کرونا از چه طریق منتقل می شود؟بر اساس دستورالعمل‌های به روز شده مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده، خطر انتقال کروناویروس از روی سطوح کم است و ضدعفونی مداوم سطوح ممکن است ضرری بیش از فایده داشته باشد.
برنا دستورالعمل 

  

قیمت دلار و یورو در بازار متشکل (2 اردیبهشت)با کاهش قیمت دلار و یورو در بازار ارز شکاف قیمت بازار متشکل و بازار آزاد ارز کاهش یافت. در بازار متشکل امروز تغییرات قیمتی دلار و یورو نسبت به روز چهارشنبه با وجود کاهش حجم عرضه نزولی بود.
گسترش قیمت دلار یورو 

  

ایجاد مرکز مالی آفشور و بورس بین الملل راهکار رونق همه جانبه کیشایجاد مرکز مالی آفشور،اجرای طرح جامع توسعه هندورابی و تاسیس هلدینگ مالی چند رشته ای برای اتصال به بازار سرمایه از جمله برنامه های محوری سازمان منطقه آزادکیش در 5 سال آینده است
ایلنا مشاور پتروشیمی جزیره کیش 

  

یک استقلالی دیگر کرونایی شدمدافع پیشکسوت باشگاه استقلال و مربی سابق مس کرمان در روزهایی که شاهد موج جدیدی از شیوع کرونا هستیم به این ویروس مبتلا شد.
خودروتک باشگاه استقلال باشگاه مس کرمان استقلال 

  

چرا واکسن پولی کرونا ظلم است؟آنچه درباره واکسن پولی گفته می‌شود یعنی هرج و مرج مطلق، یعنی وقاحت بی مرز و بی حسی کامل نسبت به ظلم و تبعیض. یعنی بی‌صداقتی، وقتی صحبت از قیمت‌های قابل پرداخت (200 تا 300 هزار تومان) برای اکثریت جامعه نگران می‌شود .
اعتماد پول دولت واردات 

  

ابهامات عرضه خودرو در بورسبا توجه به اینکه کمیسیون صنایع مجلس، عرضه خودرو در بورس را مصوب کرده است، یک تحلیلگر اقتصادی ابهامات عرضه خودرو در بورس را مورد بررسی قرار داد.
مملکت‌آنلاین خودرو خودروسازان بازار خودرو 

  

واکسن کرونای روسی | محموله واکسن اسپوتنیک ترخیص شدمهرداد جمال ارونقی، معاون فنی گمرک ایران ظهار کرد: ساعت 3:45 امروز(پنج شنبه) ششمین محموله واکسن اسپوتنیک از روسیه وارد ایران و بعد از بررسی و انجام تشریفات گمرکی ترخیص و تحویل شد. به گفته وی، از 15 بهمن ماه که ورود واکسن کرونا به ایران آغاز شده تا کنون در مجموع دو میلیون و 95 هزار و 800 دوز واکسن وارد و تحت نظارت گمرک ایران ترخیص و در اختیار وزارت بهداشت قرار گرفته است.
۵۵ آنلاین روسیه گمرک ایران 

  

3 رقمی شدن ابتلا به کرونا در جنوب غرب خوزستان در 5 روز متوالیرئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان، ضمن اشاره به شیوع بالای کرونا در جنوب غرب خوزستان گفت: میزان ابتلا ب
خبرفوری درمان بیمارستان ویروس 

  

ابتلای دو نفر به کرونا پس از دریافت دوز دوم واکسننتیجه تست کرونا دو زن واکسینه شده در آمریکا که یکی از آنها واکسن فایزر و دیگری واکسن مدرنا را دریافت کرده بودند، مثبت اعلام شد. هر دو فرد واکسینه شده دوز دوم واکسن را تزریق کرده بودند که درگیر نوع خفیف کووید-19 شدند.
برنا