ایلنا   |  فرهنگی  |  

لزوم مشارکت بخش خصوصی در نهضت سینماسازی استان‌ها

نشست شورای اداری دستگاه های فرهنگی و هنری استان کرمانشاه با حضور رئیس سازمان امور سینمایی برگزار شد.

لزوم مشارکت بخش خصوصی در نهضت سینماسازی استان‌ها

نشست شورای اداری دستگاه های فرهنگی و هنری استان کرمانشاه با حضور رئیس سازمان امور سینمایی برگزار شد.

به گزارش ایلنا به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان سینمایی، نشست شورای اداری دستگاه‌های فرهنگی و هنری استان کرمانشاه با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان امور سینمایی، امروز (1 تیرماه) برگزار شد. 

در این نشست محمد خزاعی ضمن تایید برخی مشکلات در سینما گفت: در حوزه سینما با مشکلات اساسی مواجه هستیم اما باید به این نکته توجه داشت که امکان اجرایی شدن درخواست‌ها در سطح استان تا چه حدی مقدور است. 

وی با ابراز خرسندی از اهتمام و هم‌افزایی مسئولان استان در این حوزه، اظهار کرد: مخاطبان سینما در کل کشور 10 تا 12 درصد جمعیت را تشکیل می‌دهند که معادل 7 الی 8 میلیون نفر از جمعیت کشور را شامل می‌شود. 

خزاعی، مشکل اساسی صنعت سینمای کشور را کمبود مخاطب عنوان کرد و گفت: اگر همه سالن‌ها و مجتمع‌های فرهنگی را مجهز کنیم باید به این مسئله نیز توجه شود که در جذب مخاطب و رونق سینماها چگونه می‌توان اثرگذار بود. 

رئیس سازمان سینمایی اظهار داشت: مردم از حضور در دستگاه‌های دولتی برای دیدن فیلم پرهیز می‌کنند و اقبال آن‌ها به سینماهای خصوصی است. 

وی با اشاره به کمیت مخاطبان سینما افزود: در حال حاضر بنابر دلایل مختلف 80 درصد خانواده‌های مذهبی و انقلابی ما به سینما نمی‌روند مگر اینکه آثاری مانند موقعیت مهدی یا بدون قرار قبلی بر روی پرده باشد. 

رئیس سازمان سینمایی با تأکید بر چاره اندیشی در خصوص جذب مخاطبان و رونق بخشیدن به سالن‌های سینما، تصریح کرد: یادمان باشد مخاطب دوست دارد مضامین و مفاهیم دلخواه خود را در یک سالن مدرن تماشا کند. 

وی ادامه داد: اگر 4 سالن سینمایی مدرن در استان کرمانشاه داشته باشید استقبال مخاطب خیلی بیشتر خواهد بود. چرا که تجربه مشابه در استان‌های دیگر نشان داده است با ورود بخش خصوصی و احداث سالن‌های سینمایی مجهز و به روز، فضای مخاطبان نیز متحول می‌شود. 

وی با بیان اینکه تولید محتوای هدفمند و موثر و تربیت نیروی انسانی مسئله‌ای بسیار اساسی است، گفت: مجهز کردن سالن سینما، صرفا این نیست که ما پرده سینماها را افزایش دهیم چرا که باید بخش خصوصی وارد کار شود. سینماسازی به مثابه صنعت نیز باید با زنجیره اقتصاد جامعه و درآمدزایی پیوند داشته باشد. 

وی با بیان اینکه کشور ما با جمعیت 80 میلیونی تنها 600 سالن سینما دارد، گفت: ایجاد سالن سینمایی در همه شهرستان‌های دارای 50 هزار جمعیت از برنامه‌های سازمان سینمایی در 4سال آینده است. این در حالی است که براساس ارزیابی‌های صورت گرفته 255 شهرستان فاقد سالن سینما هستند. 

خزاعی یادآور شد: از لحاظ زیرساختی در حوزه سینما خیلی عقب هستیم و بر این قضیه واقفیم که سالن‌های استاندارد باعث جذب مخاطب خواهند شد. 

وی استان کرمانشاه را جزو نهمین استان دارای بیشترین مخاطب سینما در سال 1400 اعلام کرد و گفت: مردم کرمانشاه علاقه‌مند به دیدن فیلم هستند و با ورود بخش خصوصی و احداث سینماهای مدرن کرمانشاه جزو استان‌های پرمخاطب قرار می‌گیرد. درحال حاضر بیش از 70 درصد فروش سینما در چند شهر بزرگ برخوردار از سینماهای مدرن است و سایر شهرستان‌ها 30 درصد مخاطبین سینما را به خود اختصاص می‌دهند. 

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: رویکرد ما در سازمان سینمایی حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و افرادی است که در این حوزه خلاقیت و فناوری دارند. در این راستا آمادگی انعقاد تفاهمنامه و حمایت از شرکت‌های دانش بنیان را داریم. 

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه سینما از سبد خانواده‌ها حذف شده است، تأکید کرد: تولید محتوای مناسب مسئله بسیار اساسی است که از نان شب برای ما واجب‌تر است. حتی با پیدایش تکنولوژی‌های جدید، تولید محتوا و نیروی انسانی بازهم در درجه اهمیت بالاتری قرار دارد و همه ما درگیر آن هستیم.

انتهای پیام/

بخش خصوصی استان کرمانشاه استاندارد   اخبار برگزیده
  

درخواست رئیسی جهت ارائه لایحه تفکیک وزارت صمترئیس مجلس شورای اسلامی از درخواست رئیس جمهور جهت ارائه لایحه تفکیک وزارت صمت خبر داد و گفت: با توجه به اینکه طرح استیضاح در راستای اصلاح امور و پیشرفت کار است، بهتر است این فرصت را برای اصلاح اصولی ساختار به دولت بدهیم.
مثلث وزارت نیرو رئیس جمهور مجلس شورای اسلامی 

  

طرح اصلاح قانون کاهش مجازات حبس تعزیری با فوریت بررسی می‌شودنمایندگان مجلس با بررسی یک فوریتی طرح الحاق یک ماده به قانون کاهش مجازات حبس تعزیری موافقت کردند.
ایلنا قانون بازداشت مجلس شورای اسلامی 

  

مربی پرسپولیسی دستیار مطهری در نساجی شدیک پرسپولیسی دستیار مطهری در نساجی شد
خانه فوتبال خودرو نساجی فوتبال 

  

تاوان تحریم‌ها را فقط مردم پس دادندتاوان تحریم‌ها را فقط مردم پس دادند. صحبت‌های انتقادی کارگردان «برادران لیلا» درباره تحریم‌ها در جشنواره مونیخ: یک فاجعه رخ داده و همچنان هم ادامه دارد.
مستقل‌آنلاین خودکشی معتاد مسکن 

  

واریز یارانه نقدی جدید در دولت رئیسی/ کالابرگ چه زمانی توزیع می‌شود؟جانشین معاون رفاه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: قرار است یارانه نقدی در قالب یک پلتفرم و بستر، به کالابرگ تبدیل شود و مردم با مراجعه به فروشگاه‌ها بتوانند کالاها را خریداری کنند که خوشبختانه کارهای آن تا حد خوبی پیش رفته است.
فردا یارانه نقدینگی دولت 

  

لزوم ارائه گزارش سفرهای خارجی شهرداری به شورارئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورا طی تذکری خواهان ارائه گزارش سفرهای خارجی شهرداری به این کمیسیون شد.
ایلنا شهرداری تهران جوانان مرگ 

  

چرا باید با غرب خبیث مذاکره کنیم وقتی از تحریم و مشکلات اقتصادی عبور کردیم؟بر چالش تحریم غلبه کرده و در حال خروج تدریجی از رکود اقتصادی هستیم. سؤال اساسی که مطرح می‌شود این است که با این ‌حال چه نیازی به مذاکره با غرب خبیث و جنایتکار است؟
مستقل‌آنلاین بانک جمهوری اسلامی ایران روزنامه 

  

نامهٔ جبههٔ اصلاحات ایران به ابراهیم رئیسیاکنون به‌هر تقدیر این وظیفه و انتظار متوجه دولت جنابعالی است تا با کسب اختیارات لازم، هر چه سریع‌تر موضوع مذاکرات هسته‌ای کشور را با شجاعت و بر اساس تامین منافع ملی کشور به نتیجه برسانید.
مستقل‌آنلاین ایران جمهوری اسلامی ایران اقتصاد ایران 

  

اعلام آمادگی فرانسه برای توافق با ایران در وینوزارت خارجه فرانسه در بیانیه‌ای با اشاره به سفر مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به ایران تصریح کرد که برای به نتیجه رساندن برجام آمادگی دارند.
مثلث فرانسه بانک صادرات بانک 

  

رونمایی از مربی جدید تراکتورسازیسرمربی جدید تراکتور دستیار خود را روسیه می آورد.
ایلنا تراکتورسازی ایران روسیه 

  

افزایش وام ضروری بازنشستگان به 15 میلیون تومانبازنشستگان کشوری منتظر دریافت وام 15 میلیون تومانی از تیرماه هستند.
ایلنا وام بازنشستگی خبرنگار 

  

فرصت احیای مذاکراتسفر بورل به تهران و تحرکات اخیر در روند مذاکرات برجامی با تحلیل‌های مختلفی همراه شده، مثلا «فرهیختگان» نوشته: اگر بخواهد توافقی اتفاق بیفتد، حداکثر تا نیمه‌ شهریور فرصت باقی است.
فردا سفر تهران روزنامه 

  

رئیس قوه قضاییه، نورانی و معتقد استمن رئیس نورانی قوه قضاییه فعلی را از 50 سال قبل و از دوره نوجوانی می‌شناسم و هم نسبت به خانواده و هم به خودشان شناخت دارم.
مستقل‌آنلاین رئیس جمهور قوه قضاییه تجاوز 

  

رئیسی: مردم اروپا هم از کوپن استفاده می کنندبرخی از کشور‌های اروپایی نیز به دلیل گرانی کالا‌های اساسی روش تخصیص کوپن را برای توزیع کالا در پیش گرفتند و برخی کالا‌ها را بدین شکل در کشورشان توزیع می‌کنند.
مستقل‌آنلاین گرانی اوکراین دختران 

  

مصوبه مجلس نقض قانون اساسی جمهوری اسلامی استدکتر گرجی می‌گوید: مصوبه اخیر مجلس شورای اسلامی به معنای دقیق کلمه نقض حق دادخواهی شهروندان و بنیان‌های قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران است.
مستقل‌آنلاین مجلس شورای اسلامی قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران قانون 

  اخبار داغ
  

شاخص بورس در آستانه پله پائین /بزرگان سبز و قرمز بورساقتصادنیوز: در اولین روز کاری هفته شاخص کل بورس تهران ریزش کرد و به یک قدمی کانال یک میلیون و 400 هزار واحد رسید.
اقتصادنیوز شاخص بورس تهران تهران 

  

بورس تهران قرمز پوشید / واکنش بازار سهام به شکست مذاکراتاقتصادنیوز: در معاملات امروز بازار سهام 11 تیرماه، اغلب نمادهای بازار سهام ریزش کردند که متاثر از بی نتیجه ماندن مذاکرات دوحه است.
اقتصادنیوز تهران سهام 

  

صعود ادامه دار قیمت سکه و طلا در بازار تهران/سکه طرح جدید امروز چقدر گران شد؟قیمت سکه طرح جدید امروز (شنبه، 11 تیرماه) با 230 هزار تومان افزایش قیمت نسبت به روز کاری گذشته (پنجشنبه، 9 تیرماه) به 15 میلیون و 630 هزار تومان رسید.
فردا قیمت افزایش قیمت سکه و طلا 

  

خط تولید واکسن‌های ایرانی کرونا متوقف شده استعضو کمیته واکسیناسیون کرونا با اشاره به اینکه خط تولید واکسن‌های ایرانی کرونا متوقف شده است، گفت: دلیلی وجود ندارد وقتی مصرف نداریم، تولید صورت گیرد.
مستقل‌آنلاین تولید واکسیناسیون ایران 

  

آمار رسمی کرونا در ایران و جهان 11 تیر !بنابر جدیدترین آمار رسمی همه‌گیری کرونا (کووید-19)، مجموع مبتلایان به این بیماری در جهان تاکنون به 553 میلیون و 690 هزار و 634 نفر رسیده و مرگ شش میلیون و 360 هزار و 103 بیمار کووید در دنیا تأیید شده است.
۵۵ آنلاین ایران سوئیس اوکراین 

  

آمار کرونا امروز 11 تیر در ایران | چند بیمار جدید کرونایی شناسایی شدند؟بنابر اعلام وزارت بهداشت، در شبانه روز گذشته 251 بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد.
نامه نیوز خودرو محمدرضا گلزار ایران 

  

افزایش قیمت سکه و دلار /چالش 20 ساله در بازار دلاراقتصادنیوز: قیمت دلار و سکه در بازار امروز 11 تیر ماه مانند دو روز قبل افزایش را تجربه کرد.
اقتصادنیوز قیمت دلار ماه 

  

یک روز دیگر بدون فوتی کرونا در کشوردر طول 24 ساعت گذشته، هیچ بیمار مبتلا به کووید19 در کشور جان خود را از دست نداد و مجموع جان باختگان این بیماری، در عدد 141 هزار و 390 نفر ماند.
برنا 

  

شناسایی 251 بیمار جدید کرونایی/تکرار روزهای بدون فوتی به گزارش خبرنگار مهر، از دیروز تا امروز 11 تیرماه 1401 و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، 251 بیمار جدید مبتلا به کووید 19 در کشور شناسایی و 65 نفر از آنها بستری شدند. مجموع بیماران کووید 19 در کشور به 7 میلیون و 238 هزار و 840 نفر رسید. در طول 24 ساعت گذشته، هیچ بیمار مبتلا به کووید 19 در کشور جان خود را از دست نداد و مجموع جان باختگان این بیماری، در عدد 141 هزار و 390 نفر ماند. تا…
مهر خبرنگار 

  

آمار امروز کرونا 11 تیرماه / تکرار روز بدون فوتی /چند نفر مبتلا شدند؟اقتصادنیوز: وزارت بهداشت اعلام کرد طی 24 ساعت گذشته 251 بیمار مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شدند.
اقتصادنیوز وزارت بهداشت 

  

چراغ قرمز بورس در نخستین روز هفته/ افت 12 هزار واحدی شاخص کلبورس هفته جاری را هم با چراغ قرمز آغاز کرد و شاخص کل این بازار بیش از 12 هزار واحد کاهش یافت.
اقتصادنیوز شاخص 

  

اخراج یک شرکت بورسی پس از 18 سالشرکت بورسی که از 12 خرداد با تعلیق نماد روبرو است، پس از 18 سال حضور در بورس ، کارت قرمز گرفت و مشمول انتقال سهام به بازار پایه شد.
گسترش بورس تهران قانون پتروشیمی 

  

بورس در مرز سقوط به کانال جدید​شاخص کل بورس در روز شنبه 11 تیر و در پایان معاملات روز با ریزش 12 هزار و 83 واحدی همراه شد و به یک میلیون و 501 هزار واحد رسید.
گسترش خودرو شاخص نویسنده