گسترش   |  اجتماعی  |  

سلاخی شدن مادر تهرانی به دست پسر بی رحمش!

اولیای دم زن میانسال که به دست پسر دیوانه اش کشته شده در دادگاه حاضر شدند و خواستند تا دیه از صندوق بیت المال به آنها پرداخت شود.

سلاخی شدن مادر تهرانی به دست پسر بی رحمش!

رسیدگی به این پرونده از سه سال قبل به دنبال کشته شدن یک زن 55 سال به نام سعیده در خانه اش در شرق تهران آغاز شد .

دختر وی که با پلیس تماس گرفته بود گفت: امروز به خانه مادرم رفتم و هرچه در زدم کسی  را باز نکرد. چون می دانستم برادرم که سالهاست از بیماری روانی رنج می برد در خانه است با کلید یدک در را باز کردم و ناباورانه با جسد خونین مادرم رو به رو شدم .برادرم وحید هم در خانه خواب بود.

با این تماس ماموران پلیس به خانه زن میانسال رفتند و جسد خونین که با ضربه های متعدد چاقو از پا درآمده بود به پزشکی قانونی منتقل شد.

دختر قربانی به ماموران گفت :برادرم سالهاست از بیماری روانی رنج می‌برد و جنون دارد.چند بار او را در بیمارستان بستری کردیم اما هر بار از بیمارستان ترخیص می‌شد .آخرین بار او را به مرکز نگهداری از مجانین بردیم .اما نمی دانم چرا او را رها کردند و  او به خانه برگشت  و همراه مادرم در خانه زندگی می‌کرد .

وی در حالی که اشک می ریخت ادامه داد: صبح برای سر زدن به مادر و برادرم به آنجا رفتم و کسی در را باز نکرد. گمان کردم مادرم به خرید رفته و برادرم در خانه تنهاست. در را با کلید باز کردم و ارد خانه شدم و برادرم را دیدم که در اتاقش خوابیده بود .اما یکباره در اتاق دیگر با جسد خونین مادرم رو به رو شدم.

به دنبال اظهارات این زن،  پلیس به بازجویی از وحید پرداخت.پسرجوان به قتل مادرش اعتراف کرد و گفت :نیمه شب  مادرش را با چاقوی آشپزخانه کشته .سپس چاقو را شسته و سر جایش گذاشته و خوابیده است .

پسر جوان به پزشکی قانونی معرفی شد و کارشناسان پس از معاینات بالینی جنون وی را تایید کردند .

 حالی که روشن شده بود وی هنگام ارتکاب جرم مسئولیت کیفری نداشته است اولیای دم در شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران حاضر شدند و خواستند تا دیه از صندوق بیت المال به آنها پرداخت شود.

دختر قربانی گفت: مادرمان بی گناه کشته شد و برادرمان باید در مرکز نگهداری از مجانین می ماند اما از اجا ترخیص و در خیابان رها شد.ما تقاضا داریم دیه مادرم از بیت المال به ما پرداخت شود.

 در پایان جلسه قضات وارد شور شدند تا درباره این درخواست اظهارنظر کنند .

منبع: صدآنلاین

بیمارستان پزشکی قانونی خواب   اخبار برگزیده
  

سهم‌ تهرانی ها از طرح نهضت ملی مسکنمدیرکل راه و شهرسازی استان تهران سهمیه این استان را در فاز اول طرح نهضت ملی مسکن 14 هزار و 488 واحد اعلام کرد.
اقتصادنیوز شهرسازی مسکن تهران 

  

سازمان پدافند غیر عامل مشکلات سایبری را به وزارت نفت اعلام کرده بودصدا و سیما/ دبیر شورای عالی فضای مجازی در برنامه دیشب گفتگوی ویژه خبری گفت که سازمان پدافند غیرعامل کشور در حوزه شرکت پخش و پالایش دو مرتبه رزمایش سایبری انجام داده و اشکالات را به وزارت نفت اعلام کرده بود.
مثلث پدافند غیرعامل شورای عالی فضای مجازی وزارت نفت 

  

معمای جلیلیسه ماه از دولت گذشته و سعید جلیلی نه تنها پست نگرفته، بلکه تبدیل به یک معما هم شده است!
فردا سعید جلیلی ماه فضای مجازی 

  

واکنش طالبان به بیانات اخیر رهبری درباره افغانستانتسنیم/ سخنگوی وزارت خارجه طالبان با اشاره به اظهارات روز یکشنبه مقام معظم رهبری درباره وحدت مسلمانان از این سخنان استقبال کرد.
نامه نیوز طالبان افغانستان وزارت خارجه 

  

دولت رئیسی در باره FATF بر سر دوراهی تصمیم و بلاتکلیفی استدولت سیدابراهیم رئیسی باید موضع خود را در قبال موضوع FATF روشن کند؛ اینکه تمایل دارد بررسی مجدد آن را از مجمع درخواست کند یا خیر؟
۵۵ آنلاین دولت سیدابراهیم رئیسی مواد مخدر 

  

دوئل سخت یحیی گل محمدی و الهامی ؛ فرداسرمربیان دو تیم پرسپولیس و نساجی در تقابل این هفته برای چهارمین بار روبروی هم قرار می گیرند.که سهم گل محمدی 2 برد و الهامی 1 برد می باشد.
خانه فوتبال پرسپولیس خودرو فوتبال 

  

پاسخ وزیر اقتصاد به ادعای عبدالناصر همتیوزیر امور اقتصادی و دارایی شائبه فروش گسترده اوراق بدهی دولتی در مهرماه و اعمال فشار به بانک‌ها و صندوق‌های بانکها جهت تامین بودجه را تکذیب کرد.
فردا اقتصاد بودجه دولت 

  

واکنش همتی به طرح مسأله «عدم استقراض از بانک مرکزی» توسط دولترئیس کل پیشین بانک مرکزی به انتشار یک توئیت به مسأله عدم استقراض دولت از بانک مرکزی واکنش نشان داد.
مثلث بهاره رهنما بازی بانک مرکزی 

  

میانجیگری عاقلانه سردار آزمون میان مهدی طارمی و اسکوچیچسردار آزمون در ماجرای طارمی و اسکوچیچ نشان داد رشد خوبی داشته است.
خانه فوتبال سردار آزمون مهدی طارمی پرسپولیس 

  

انتشار برخی خبرها درباره «کودتای نظامی» در سودان | نخست‌وزیر تحت بازداشت خانگی قرار گرفتخبرگزاری ها از حمله گروهی از نظامیان به اقامتگاه عبدالله حمدوک، نخست وزیر سودان و بازداشت او خبر داده اند. گزارش هایی هم از بازداشت چهار نفر از وزیران دولت و مشاور مطبوعاتی نخست وزیر سودان منتشر شده است. منابع مطلع نظامیان ناشناس را به کودتا علیه دولت انتقالی متهم کرده اند.
۵۵ آنلاین سودان بازداشت تلویزیون 

  

رئیسی: برای اصلاح الگوی مصرف برنامه‌ پیشنهاد شودرئیس جمهور با تأکید بر ضرورت تأمین انرژی پایدار برای رشد اقتصاد ایران و توجه به عدالت اجتماعی و حمایت از اقشار آسیب‌پذیر، گفت: دستگاه‌های اجرایی برنامه‌های پیشنهادی خود را در زمینه اصلاح الگوی مصرف و رعایت عدالت اجتماعی هر چه زودتر ارایه دهند.
فردا اصلاح الگوی مصرف رئیس جمهور ریاست جمهوری 

  

ارتقا رکورد عرضه هفتگی دلار/تقاضای یورو زیاد شدهفته گذشته سومین هفته پرتزریق سال برای یورو بود، اما قیمت این ارز در بازار آزاد به طور محدود رشد کرد، به نظر می‌رسد تقاضا برای یورو به دلایلی افزایش یافته و روند صعودی قیمت را موجب شده است.
اقتصادنیوز دلار یورو قیمت 

  

در دیدار رئیس جمهور با نمایندگان مجلس چه گذشت؟نائب رئیس فراکسیون انقلاب اسلامی گفت: دیدار رئیس جمهور با نمایندگان در قالب مجامع استانی عامل ارتقای روابط دولت و مجلس است.
فردا رئیس جمهور استان آذربایجان شرقی مجلس شورای اسلامی 

  

کری خوانی عجیب ستاره نساجی برای هواداران پرسپولیسحسین زامهران هافبک نساجی در آستانه دیدار با پرسپولیس در هفته دوم گفت : قطعا بازی با پرسپولیس یک بازی سخت خواهد بود ولی فکر می‌کنم می‌توانیم از این بازی امتیاز بگیریم
خانه فوتبال ستاره نساجی پرسپولیس 

  

قیمت جدید وانت نیسان دیزل ویژه آبان 1400 اعلام شدسایپا قیمت جدید وانت نیسان دیزل را ویژه آبان ماه 1400 اعلام کرد.
اقتصادنیوز قیمت نیسان سایپا