گسترش   |  اقتصادی  |  

شرکت های نمایشگاهی گران قیمت شدند

شرکت های نمایشگاهی مانند اینفورما، فیرا میلانو و فعالین بزرگ صنعت مهمان نوازی دستاوردهای بزرگی داشتند.

شرکت های نمایشگاهی گران قیمت شدند

 بیورن کمپه (Bjoern Kempe) رئیس شرکت نمایشگاهی اکسپو آسیا معتقد است ویروس کرونا موجب تسریع در ادغام شرکت ها می شود. او برخی از تأثیرات احتمالی آینده را برای بازارهای نمایشگاهی آسیا و اتحادیه اروپا بررسی می کند.

19 آبان، روزی که موفقیت آمیز بودن آخرین آزمایش واکسن فایزر-بیونتک (Pfizer / BioNTech) اعلام گردید، روز مهمی برای صنعت جهانی نمایشگاه بود.

نتیجه بازار جهانی سهام خیره کننده بود: نتفلیکس، زوم، علی بابا، مورگن استنلی، فیس بوک، همگی تا 20٪ از ارزش سهام خود را از دست دادند، در حالی که شرکت های نمایشگاهی مانند اینفورما، فیرا میلانو و فعالین بزرگ صنعت مهمان نوازی دستاوردهای بزرگی داشتند. دلیل این امر ساده است؛ جهان دوباره خواهان تعاملات و روابط اجتماعی است. مردم هنوز هم بجای قرنطینه خانگی و تنها نشستن در خانه، برای ارتباطات اجتماعی ارزش قائل هستند، حتی اگر تجربیات کاملاً هولوگرافیک خیلی دور از دسترس نباشد.

امسال، همه گیری ویروس کرونا نقاط ضعف ما را نشان داده و کل صنعت ما را در سراسر دنیا متزلزل کرده است. تحقیقات نشان می دهد، به طور متوسط 70-80٪ درآمد فعالین صنعت در همه بازارها به جز چین از دست رفته است. درحالیکه همه گیری اولین بار در چین به ثبت رسید، این کشور به دلیل مدیریت بسیار دقیق سفر و موفقیت در قرنطینه، توانست بر این مشکل فائق آید. صنعت نمایشگاهی آن (حداقل از بُعد داخلی) در حال بازگشت به نقطه اوج خود است.

" به دلیل مدیریت بسیار دقیق سفر و موفقیت در قرنطینه، توانست بر این مشکل فائق آید... مجریان اروپایی باید بیاندیشند که چگونه به رقابت ادامه دهند تا کوسه های اعتباری آنها را نبلعند."

نمایشگاه بین المللی واردات چین (CIIE) در شانگهای که اخیراً با مشارکت بسیاری از شرکت های بین المللی همراه بود، باز هم با موفقیت انجام شد. در همین حال که چین جشن می گیرد و تایلند و سنگاپور با قوانین سختگیرانه نمایشگاه های خود را احیا می کنند، بازارهای دیگر هنوز در بحران به سر می برند و موج دوم و تمام عیار ویروس کرونا را تجربه می کنند.

برگزارکنندگان نمایشگاه های اروپایی فکر می کردند که با نمایشگاه هایی که در لایپزیگ، دوسلدورف، فردریش شافن و همچنین در میلان و پاریس در ماه های سپتامبر و اکتبر برگزار می شود، نشانه هایی از بهبود در وضعیت آنها ظاهر شود، اما بیشتر برگزارکنندگان اروپایی و آمریکایی تا ماه دسامبر به خواب زمستانی بازگشتند.

حتی در مواردی که برگزارکنندگان آماده و مایل به اجرای نمایشگاه های فیزیکی خود هستند، بسیاری از غرفه داران و بازدیدکنندگان با وجود اقدامات سختگیرانه ناشی از همه گیری ویروس کرونا در اروپا، هنوز احساس امنیت نمی کنند.

بلایی که بر سر برگزارکنندگان اروپایی آمد

درآمد برگزار کنندگان در اروپا متحمل خسارات فراوانی شده است به نحوی که مجبور شده اند سرمایه خود را از طریق سهامداران اصلی و بازار های مالی خود به طرز چشمگیری افزایش دهند. شرکت های نمایشگاهی بزرگی چون رید، تارسوس، اینفورما، دی ام جی و هایو همگی این مسیر را طی کرده اند. برگزار کنندگان اروپای مرکزی مانند کام اکسپوزیوم، و مسه  آلمان ضرر فراوانی را متحمل شدند. کام اکسپوزیوم برای زنده ماندن و جذب سرمایه  تازه مجبور است در ماه اکتبر به قانون چتر نجات پناه ببرد. شرکت های آلمانی  "مسه" همچنین بیش از 600 میلیون یورو از سهامداران خود درخواست کرده اند و فصل زمستان برای اکثر هیئت مدیره ها در آلمان فصلی دشوار است. 

در خصوص سال 2021، برخی پیش بینی می کنند که درآمد سالانه حداقل 50٪ با کاهش روبرو خواهد شد. شرکت های نمایشاگاهی فرانکفورت و برلین نیز اعلام کرده اند که حداقل تا ماه آوریل هیچ فعالیت تجاری ای نخواهند داشت.

شرکت های آلمانی نه تنها به سرمایه نیاز دارند بلکه می دانند که سازمان های فعلی آنها هزینه بر هستند و بسیاری از آنها نیروی کار خود را کاهش داده اند. 

کوسه های اعتباری نیز وارد صحنه شده اند. بسیاری از شرکت های سرمایه گذاری خصوصی، بانک ها و شرکت های نمایشگاهی و صندوق ها ی آسیایی متوجه شده اند که این امر می تواند پنجره ای موقت برای ورود به بازار نمایشگاه های آلمان باشد. پرسش این است که آیا مدل مسه آلمان پایدار است و در آینده به هر شهر از طریق بازدیدکنندگان و غرفه داران دلار مالیاتی می رساند؟

آنچه مسلم است اینکه که ویروس کرونا موجب تسریع در ادغام بازارهای ما می شود. بسیاری از شرکت های خانوادگی در آسیا از این بحران جان سالم به در نمی برند و روش های دیجیتالی به آرامی کنترل را به دست خواهند گرفت.

برگزارکنندگان اروپایی باید به این فکر باشند که چگونه می توانند در عرصه رقابت باقی بمانند و توسط کوسه های اعتباری بلعیده نشوند. برگزارکنندگان چینی و آسیایی احتمالاً بحران اعتباری اینچنینی را احساس نخواهند کرد و با جیب های پر در انتظار آنچه ممکن است "یک جمعه سیاه" حیاتی باشد، خواهند ماند!

تهیه و تنطیم: محسن خواجه محمدی

شانگهای قیمت یورو   اخبار برگزیده
  

افزایش قیمت کارخانه خودرو برای فصل زمستان منتفی شدسرانجام در حالی که این احتمال وجود داشت که به مانند دو فصل قبل قیمت کارخانه خودرو در زمستان نیز افزایش پیدا کند، با اعلام رئیس شورای رقابت افزایش قیمت کارخانه خودرو فعلا منتفی شد.
خودروتک افزایش قیمت قیمت ایران خودرو 

  

مقصر اصلی سقوط بورس کیست؟آیا مقصر اصلی ریزش‌های پی در پی در بورس را می‌توانیم به دلار نسبت دهیم. تحلیلگران چه دورنمایی را در بازار سهام پیش‌بینی کرده‌اند.
گسترش بورس تهران ایران تهران 

  

احمدی‌نژاد: حاضرم که تضمین محضری دهمدست همه دولتها را می بوسم می گویم شما بیایید و کل کشور را اصلاح کنید و همیشه خودتان باشید و من حاضر هستم که تضمین محضری دهم و بگویم من حتی یک صندلی هم از شما نمی خواهم و شما فقط اصلاحات ساختاری انجام دهید و همیشه خودتان رأی بیاورید.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد شورای نگهبان یارانه 

  

تخت روانچی: شاید برجامی نداشته باشیم که دولت بعدی بخواهد آن را ادامه دهدنماینده ایران در سازمان ملل با بیان اینکه برجام موضوعی بوده که مجموعه نظام درباره آن صحبت کرده است و الان به مرحله حساسی داریم می رسیم و بر اساس مصوبه مجلس داریم پیش می رویم، گفت: اگر روزی برجام هم وجود نداشت، انتهای دنیا نیست، ما کار خودمان را ادامه می دهیم و بر اساس منافع ملی مان تصمیم می گیریم که در آن زمان چه اقدامی انجام دهیم...
مثلث مجید تخت روانچی دولت ایران 

  

سقوط دلار ادامه دارد/ نرخ در آستانه ورود به کانال 20 هزار تومانصرافی‌های بانک‌ها از صبح امروز، سی‌ام دی‌ماه، قیمت دلار را برای فروش به مردم 21 هزار و 590 تومان اعلام کرده‌اند که نسبت به روز گذشته کاهش 600 تومانی دارد. نرخ خرید در این صرافی‌ها نیز 21 هزار و 90 تومان است.
ایلنا دلار دلار آمریکا صرافی 

  

فرزند آیت الله مصباح یزدی شایعه مطرح شده در فضای مجازی مبنی بر درگذشت مرحوم آیت الله مصباح یزدی بعد از تزریق واکسن فایزر به ایشان را شایعه ای دروغین خواند. او گفت: این شایعه ای است که تصویر آن را با ترفندهای فتوشاپ و امثال آن درست کرده اند.
نامه نیوز ایران خودرو خودرو فضای مجازی 

  

علت نمازخواندن ظریف جلوی جان کری/ با صدام مذاکره کردم لذت بردم؟/ از نظر رهبری هنوز برجام نه بوی گند می دهد و نه دفن شدهوزیر امور خارجه گفت: ما، ترامپ و سیاست فشار حداکثری آمریکا را با مقاومت مردم شکست دادیم.
اقتصادنیوز محمدجواد ظریف جان کری نماز 

  

وظیفه سیاست خارجی جلوگیری از موفقیت سیاست‌های آمریکا استوزیر امورخارجه کشورمان تاکید کرد:سیاست خارجی در واقع وظیفه و هدفش جلوگیری از موفقیت سیاست‌های آمریکا، رقبا و دیگران است.
۵۵ آنلاین سیاست خارجی موفقیت ریاست جمهوری 

  

اصولگرایان، رئیسی را برای انتخابات می‌خواهنداز شنیده‌ها و اخبار بر می‌آید اصولگرایان به آمدن ابراهیم رئیسی تمایل بیشتری دارند تا دیگر نامزدها. اخیرا یک تشکل اصولگرا از رئیسی برای شرکت در انتخابات دعوت کرده بود و حمیدرضا ترقی هم به برنا گفته در نظرسنجی‌ها، رئیسی بسیار جلوتر از قالیباف است.
مستقل‌آنلاین اصولگرایان ائتلاف اصولگرایان انتخابات ریاست جمهوری 

  

قیمت خودرو همراه با دلار می ریزدنایب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی تهران گفت: طی چند روز گذشته به دلیل کاهش نرخ دلار، قیمت ها در بازار خودرو کاهشی شده است و هر روز شاهد ریزش قیمت ها در این بازار هستیم.
خودروتک قیمت خودرو بازار خودرو 

  

در بازی جنجالی: پرسپولیس بالاخره بعد از فینال آسیا بردپرسپولیس به اولین برد خود در لیگ برتر بعد از فینال لیگ قهرمانان آسیا دست یافت.
مملکت‌آنلاین بازی پرسپولیس فینال 

  

شرط ایران برای مذاکره برجامی با آمریکا: شرایط را به قبل از دولت ترامپ برگردانندرئیس دفتر رئیس‌جمهور موضع ایران در قبال بازگشت احتمالی آمریکا به برجام را بازگشت شرایط تحریمی به دوره قبل از دولت ترامپ اعلام کرد.
مثلث ایران ترامپ وام ازدواج 

  

افشاگری درباره علت فروش 12 برابری تابلوی آیدین آغداشلو در حراج بزرگ تهرانفروش 12 برابری تابلوی آیدین آغداشلو در حراج تهران، انتقاد‌هایی را به دنبال داشت که موضوع این گزارش است.
اقتصادنیوز آیدین آغداشلو تهران ایران 

  

فرمانده ناجا درباره واکسن‌های آمریکا انگلیس و فرانسه: اینها رسوا شدند؛ دیدیم که چگونه این واکسن‌ها موجب مرگ و میر شدسردار حسین اشتری گفت: در موضوع واکسن هم مقام معظم رهبری یک موضوع داشتند. تمام صحبت‌های ایشان گره گشا بود. در موضع ایشان در مورد استفاده نکردن از واکسن‌های آمریکا انگلیس و فرانسه، رسانه‌های بیگانه و تعدادی در داخل موضع گرفتند. این درحالی است که دلسوز تر از ایشان برای ملت ما وجود ندارد. اگر به بیگانه‌ها اعتماد کنیم باید به هوشمندی خود شک کنیم...
۵۵ آنلاین نیروهای مسلح بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس انگلیس 

  اخبار داغ
  

کرونای انگلیسی در تهرانفارس/ معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران درباره موارد شناخته شده از مبتلایان به کرونای جهش یافته گفت:مواردی که در کشور از نوع انگلیسی کرونا را شاهد بودیم نوعا در استان تهران هستند که پیگیرهستیم تا اطرافیان چنین افرادی رهگیری و قرنطینه شوند.
مثلث مدرسه محمدرضا شریفی نیا تهران 

  

در پی مخالفت سازمان بازرسی با فرمول جدید شورای رقابت برای گرانی خودرو و با توجه به روند نزولی نرخ ارز، افزایش قیمت خودرو برای 3 ماهه آخر سال منتفی شد و شورای رقابت از موضع خود برای رشد مداوم قیمت خودرو عقب نشینی کرد. در عین حال قیمت‌گذاری خودروهای جدید نیز به کمیته خودرو واگذار شد.
صراط شورای رقابت خودروسازان بازار خودرو 

  

انتقادات صریح قالیباف از دولت درباره سوء مدیریت در بورسرئیس مجلس شورای اسلامی گفت: بی اعتمادی خسران بزرگی است و اگر در حال حاضر به مردم بگوییم که در بازار
خبرفوری دولت اصلاحات دولت رئیس جمهور 

  

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) : آموزش بورس در مشهد و هر کجای دیگر ایران اولین گام در سرمایه‌گذاری است. برای موفقیت در بازار بورس به دانش و تجربه نیاز دارید. دانش و تجربه دستاوردهایی نیست که در روزهای اول و به‌سادگی در اختیار شما گذاشته شود. برای رسیدن به این هدف باید زمان زیادی را صرف کنید. اما آیا می‌خواهید برای یادگیری بیشتر بورس روی سرمایه خود حساب کنید. در این…
نامه نیوز آموزش درآمد مشهد 

  

وزیر اقتصاد | بورس با قیمت گذاری میانه خوبی ندارد؛ اظهارات وزیر صنعت درباره فولاد ایجاد نگرانی کرددژپسند گفت: بازار با قیمت گذاری‌های کالا‌ها میانه خوبی ندارد و به همین دلیل به اظهارات وزیر صنعت در باره موضوع فولاد واکنش نشان داد و در میان فعالان بازار این نگرانی شکل گرفت که شاید این موضوع شروعی برای بقیه کالا‌ها باشد.
۵۵ آنلاین اقتصاد کمیسیون اقتصادی مجلس بانک مرکزی 

  

60 درصد مبتلایان به کرونا سابقه بیماری زمینه ای دارند به گزارش خبرگزاری مهر، باقر لاریجانی، در نشست کمیته ملی بیماری‌های غیر واگیر با بیان اینکه با تلاش‌های انجام شده وضعیت خوبی در دوران کنونی و شیوع این بیماری داریم که اگر مراقبت نکنیم مرگ و میر بسیاری خواهیم داشت، درباره ارتباط بیماری‌های غیر واگیر و شیوع کووید 19 در جهان، اظهار کرد: ما امروز با یک مشکل چند وجهی رو به رو هستیم که تأثیرات متفاوتی بر بسیاری از گروه‌های اجتماعی دارد.…
مهر وزارت بهداشت بیماری قلبی ایران 

  

گزینه‌های سرپرستی سازمان بورس چه کسانی هستند؟سیدصادق حسینی در توئیتی نوشت به نظر می‌رسد اسلامی بیدگلی، زال‌پور، امیدقائمی و علی سعیدی را به عنوان نامزدهای سرپرستی سازمان بورس مطرح هستند.
اقتصادنیوز سازمان بورس و اوراق بهادار روزنامه توئیتر 

  

گزینه های سکان داری بورس مشخص شدسیدصادق حسینی در توئیتی نوشت به نظر می‌رسد اسلامی بیدگلی، زال‌پور، امیدقائمی و علی سعیدی را به عنوان نامزدهای سرپرستی سازمان بورس مطرح هستند.
گسترش سازمان بورس و اوراق بهادار روزنامه توئیتر 

  

از تزریق منابع جدید به بورس چه خبر؟با ادامه روند ریزشی در بازار سرمایه، زمزمه‌های تزریق یک درصد از صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار در چند مرحله به گوش رسید و درحالی که مرحله نخست این قرار، به مبلغ یک هزار میلیارد تومان اجرا شد، به نظر می‌رسد صندوق توسعه ملی قصد تزریق منبع جدید به صندوق تثبیت بازار را ندارد.
گسترش سازمان بورس و اوراق بهادار حسن قالیباف اصل سرمایه