عقب ماندگی کشور در تولید سالانه 500 هزار واحد ساختمانی

سیدحسین افضلی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به آثار مثبت عضویت ایران در فدراسیون بین المللی املاک و مستقلات، گفت: متأسفانه در شرایط کنونی روند گسترش بازار املاک از برنامه های توسعه‌ای مجلس و استراتژی های دولت عقب افتاده است. عقب ماندن کشور در تولید سالانه 500 هزار واحد ساختمانی بر اساس برنامه ریزی های انجام شده، قرار است که در سال حدود 700 هزار واحد مسکن در…

عقب ماندگی کشور در تولید سالانه 500 هزار واحد ساختمانی

سیدحسین افضلی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به آثار مثبت عضویت ایران در فدراسیون بین المللی املاک و مستقلات، گفت: متأسفانه در شرایط کنونی روند گسترش بازار املاک از برنامه های توسعه‌ای مجلس و استراتژی های دولت عقب افتاده است.

عقب ماندن کشور در تولید سالانه 500 هزار واحد ساختمانی

بر اساس برنامه ریزی های انجام شده، قرار است که در سال حدود 700 هزار واحد مسکن در کشور تولید شود، اما امروز بر اساس آمارها سالانه حدود 200 هزار واحد ساخته می شود

نماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده، قرار است که در سال حدود 700 هزار واحد مسکن در کشور تولید شود، اما امروز بر اساس آمارها سالانه حدود 200 هزار واحد ساخته می شود.

وی گفت: ما به تفاوت این میزان واحد ساختمانی، در سال های گذشته انباشت شده و حال امروز به صورت تصاعدی آثار منفی خود را نشان می دهد. از طرف دیگر شرایط اقتصادی کشور باعث بروز آثار منفی در حوزه مسکن شده و قطعا با این شرایط به شرایط قابل قبول و مثبت دست نخواهیم یافت.

باید میان دلالان و مشاوران حرفه ای تفاوت قائل شد/انتقال تجربیات با عضویت ایران در فدراسیون بین المللی املاک

افضلی ادامه داد: عضویت ایران در فدراسیون بین المللی املاک و مستقلات مزایای بسیاری دارد، که استفاده از تجربیات دیگر کشورها در حوزه توسعه بازار مسکن یکی از آثار مثبت آن است، یکی دیگر از فواید آن، ارائه آموزش های مشاوره ای برای مشاوران املاک است، زیرا باید میان دلالان و مشاوران حرفه ای تفاوت قائل شد.

فدراسیون بین المللی املاک و مستقلات مرجع اصلی در مدیریت املاک است

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: فدراسیون بین المللی املاک و مستقلات مرجع اصلی و قانونی در بحث مدیریت املاک است، که نوسازی ساختمان ها، خرید و فروش ملک و اجاره مجموعه های ساختمانی بخشی از آثار مثبت آن است.

جذب سرمایه های خارجی مهم ترین تأثیر عضویت ایران در فدراسیون بین المللی املاک

وی جذب سرمایه های خارجی در حوزه بازار املاک را مهم ترین تأثیر عضویت ایران در فدراسیون بین المللی املاک و مستقلات دانست و گفت: بازار مسکن برای توسعه و شکوفایی نیازمند سرمایه گذاری داخلی و خارجی است، از این رو در گام نخست دولت باید نقدینگی جامعه را به سمت تولید مسکن سوق دهد و از طرفی با تعاملات بین المللی، مسیر را برای ورود سرمایه سرمایه گذاران خارجی فراهم کند.

عضو کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: پیوستن ایران در فدراسیون بین المللی املاک نقش موثری در کاهش دلال بازی و سوداگری های بازار مسکن خواهد داشت و این مسئله با توجه به آموزش های ارائه شده می تواند به ثبات بازار مسکن کمک شایانی کند./

پایان پیام

تولید بازی خبرنگار   اخبار برگزیده
  

قیمت 7 خودرو سایپا برای فروش فوری امروز اعلام شدفروش فوری محصولات گروه خودروسازی خودرو از ساعت 10 صبح امروز آغاز شد.
خودروتک قیمت خودرو سایپا 

  

شب گذشته پاریس نخوابید. هزاران نفر از مردم پاریس دیشب اطراف کلیسای در حال سوختن حلقه زدند ، دعا کردند و اشک ریختند
نامه نیوز پاریس آتش سوزی رئیس جمهور 

  

فیلم /دعوای شدید توییتری با مهناز افشار پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین: Your browser doesn't support video. Please download the file: video/mp4 video/webm
مثلث مهناز افشار 

  

بانک‌ها تا 40 روز دیگر مکلف به ارائه رمز یکبار مصرف هستندرئیس پلیس فتا گفت: بانک‌ها تا 40 روز دیگر مکلف به ارائه رمز یکبار مصرف به کاربران هستند.
مثلث بانک مرکزی بانک پلیس فتا 

  

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان با بیان اینکه ساز و کار متناظر برای اینستکس هفته گذشته در ایران راه اندازی شد تاکید کرد که اروپایی‌ها نسبت به انجام تعهداتشان در ایران بسیار عقب هستند.
نامه نیوز وزارت خارجه کار ایران 

  

عرضه یک خودرو محبوب در فروش فوری ایران خودرو (قیمت)شرکت ایران خودرو در راستای تنظیم بازار خودرو اولین مرحله فروش فوری محصولات خود در سال 98 را از فردا آغاز می کند.
خودروتک ایران خودرو خودرو بازار خودرو 

  

رئیس جمهور آمریکا تلاش کرد تصمیم خود در مورد قرار دادن سپاه پاسداران در لیست گروه های تروریستی را به استراتژی تحریمهای شدید علیه ایران ارتباط دهد. در همین رابطه، دولت ترامپ مدعی شد که به دلیل حمایت ایران از فعالیتهای تروریستی، به فشارهای مالی خود علیه این کشور ادامه می دهد.
نامه نیوز دولت کاخ سفید ایران 

  

آخرین خبر از قیمت طلا، سکه و دلار +جدولقیمت دلار در بازار تهران با 180 تومان افزایش به 14,230 (چهارده هزار و دویست و سی ) تومان رسید و قیمت سکه نیز در بازار با نوسان روبرو بود و در آخرین ساعت به زیر 5 میلیون تومان رسید.
مثلث بازار تهران قیمت یورو 

  

پیش بینی قیمت جدید برای پراید در بازاررئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو با اشاره به ثبات بازار خودرو در روزهای آغازین سال جدید، کمبود متقاضی و نیز عرضه‌های صورت گرفته توسط خودروسازان، پیش‌بینی کرد در صورت ادامه عرضه خودرو توسط خودروسازان روند کاهش قیمت‌ها ادامه یابد و به عنوان مثال پراید به حدود 37 میلیون تومان برسد.
خودروتک قیمت افزایش قیمت کاهش قیمت ها 

  

شاید علت سفر نتانیاهو، جلب موافقت پوتین با حمله نظامی سنگین به نیروهای ایرانی و مستشاران ایرانی باشد، تا امکان ترمیم قدرت بازدارندگی اسرائیل در مقابله های نظامی اخیر فراهم شود.
نامه نیوز انتخابات اسرائیل سفر ونزوئلا 

  اخبار داغ
  

وزیر خارجه چین: ارزیابی از کمربند و راه بر اساس واقعیت باشدپکن- ایرنا- وزیر خارجه چین با اشاره به حضور 40 رهبر خارجی و نمایندگان بیش از 150 کشور در دومین مجمع 'یک کمربند - یک راه' در پکن تاکید کرد: آشنایی و ارزیابی جامعۀ جهانی از پیشنهاد یک کمربند- یک راه باید بر اساس واقعیت باشد.
ایرنا چین سازمان ملل پول 

  

سنایی: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی نقش ارزنده ای در مبارزه با تروریسم و صلح و ثبات در منطقه داشته استمراسم روز ارتش جمهوری اسلامی ایران در محل اقامتگاه سفارت ایران در مسکو با حضور بیش از نفر از وابستگان نظامی ، شخصیتها و مقامات دولتی و نمایندگان و مسئولین پارلمان های فدراسیون روسیه برگزار شد .
برنا نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران ارتش جمهوری اسلامی ایران 

  

معمای بازار متشکل ارزی؛ دلالی تمام می‌شود؟ابهامات و سوالات مختلفی در مورد بورس ارز مطرح است اما کارشناسان معتقدند این بازار با اتاق شیشه ای که
خبرفوری پول تولد شورای پول و اعتبار 

  

مبارزه با ملخ صحرایی به پنج شهرستان سیستان و بلوچستان رسیدزاهدان- ایرنا- رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: 12هزار و 570 هکتار از مراتع شهرستانهای کنارک، چابهار، قصرقند، نیکشهر و دلگان علیه ملخ صحرایی سمپاشی شده است.
ایرنا کشاورزی ایرنا خبرنگار 

  

مبارزه با فساد و رفع بیکاری مورد اهتمام مسئولان باشدرشت - ایرنا - نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت تاکید کرد: مسئولان در برنامه ریزی های خویش، مبارزه با فساد ، ساماندهی گرانی و رفع بیکاری را بیشتر از قبل مورد توجه و اهتمام قرار دهند.
ایرنا ارومیه بودجه دولت 

  

نیروهای ارزشمند دستگاه اطلاعاتی چراغ راه هستندزنجان - ایرنا - امام جمعه ابهر گفت: نیروهای ارزشمند دستگاه اطلاعاتی چراغ راه هستند که فراز و فرود بحران ها را مدیریت کرده و با اعتماد به نفس و اتکا به خداوند در عرصه های اطلاعاتی حضور فعال دارنند.
ایرنا زنجان ایرنا نماز جمعه 

  

ارزان‌ترین شهرهای جهان برای اجاره مسکناقتصاد نیوز:مؤسسه " سی بی آر ای" در گزارش جدید خود به وضعیت بازار مسکن در 35 شهر از نقاط مختلف جهان پرداخته است و آن‌ها را بر حسب میزان رشد قیمت‌ها در طول یک سال و متوسط قیمت آن‌ها رده بندی کرده است.
اقتصادنیوز مسکن قیمت مسکن اقتصاد