اعتماد   |  فرهنگی  |  

موج سوم کرونا برنامه‌های دوسالانه سرامیک را دوباره عقب انداخت

دبیر یازدهمین دوسالانه ملی سرامیک ایران از عقب افتادن مرحله دوم گزینش آثار و همچنین داوری نهایی این رویداد به دلیل اعمال محدودیت‌ها و پروتکل‌های بهداشتی ناشی از موج سوم کرونا خبر داد.

موج سوم کرونا برنامه‌های دوسالانه سرامیک را دوباره عقب انداخت

اعتمادآنلاین| هیربد همت آزاد دبیر یازدهمین دوسالانه ملی سرامیک ایران درباره تغییر تاریخ انتخاب آثار گفت: داوری اولیه در دوسالانه ملی سرامیک در دو بخش صورت گرفت؛ مرحله اول، گزینش آثار از روی تصویر بود که انجام شد و مرحله دوم گزینش آثار از اصل اثر است که بر طبق آن، قرار بود هنرمندان اصل اثر خود را از 21 تا 25 مهرماه برای ما ارسال کنند.

 

با توجه به بروز موج سوم کرونا و اعمال پروتکل‌های مصوب از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا و محدودیت‌های سفرهای بین شهری و اینکه بسیاری از هنرمندان باید از شهرستان به تهران می‌آمدند، مجبور شدیم دو روز پنجشنبه و جمعه 24 و 25 مهرماه را لغو کنیم و در این دو روز از پذیرش آثار معذور بودیم.

 

وی تاکید کرد: از آنجایی که این محدودیت‌ها تا ظهر یکشنبه 27 مهرماه پابرجا بود و تا دوم آبان ماه نیز تمدید شد، از فردا دوشنبه 28 مهر تا پنجشنبه اول آبان ماه با رعایت کامل پروتکل‌های مصوب و دستورالعمل‌هایی که ستاد کرونا در اختیارمان قرار داده است، پذیرای هنرمندان جهت تحویل آثار هستیم.

 

همت آزاد درباره زمان مرحله دوم انتخاب آثار از روی اصل اثر و همچنین برگزاری نمایشگاه گفت: گزینش آثار از اصل اثر که قرار بود دوشنبه 28 مهر برگزار شود، روز جمعه 2 آبان ماه انجام خواهد شد که بر اساس آن، داوران از بین حدود 180 اثر، آثاری که استاندارد حضور در نمایشگاه داشته باشند، انتخاب می‌کنند.

 

برای چیدمان آثار و داوری نهایی نیز فرصت لازم داریم، بنابراین هفته آینده تصمیم نهایی برای تعیین زمان نهایی داوری و آغاز نمایشگاه را خواهیم گرفت و همه اینها در صورتی است که محدودیت‌ها و پروتکل‌های بهداشتی کمتر شده باشد.

 

وی همچنین درباره تعداد آثار رسیده به دبیرخانه بیان کرد: در مرحله اول گزینش، شورای انتخاب متشکل از بهزاد اژدری، مجید ضیایی، محمود محرومی، مجتبی قربانی، بیتا فیاضی و نفیسه خلج، از بین نزدیک به 800 تصویر ارسالی از آثار هنرمندان، حدود 180 اثر را انتخاب کردند. پس از گزینش دوم که احتمالاً اول آبان برگزار می‌شود، آثار برای داوری نهایی چیدمان می‌شوند.

 

دبیر یازدهمین دوسالانه ملی سرامیک ایران همچنین توضیح داد: داوری نهایی با حضور بهزاد اژدری، مجید ضیایی، حمید سِوِری و ژاک کافمن از فرانسه، داوری متفاوتی خواهد بود تا برگزیدگان معرفی شوند. امیدواریم محدودیت‌های بهداشتی تا زمان داوری نهایی کمتر شود که برای حضور ژاک کافمن داور فرانسوی به مشکل برنخوریم.

 

وی تصریح کرد: لازم است تاکید کنم داوری آثار در دوسالانه، داوری، قضاوت نیست و ما تنها گزینش بر اساس استانداردهای موردنظر را انجام می‌دهیم و به همین دلیل، گروه داوری را زوج انتخاب کردیم و برای رفتن یک اثر به مرحله بعدی، حداقل چهار رأی مثبت لازم بود. بنابراین با رأی نسبی، اثری رد یا قبول نمی‌شود؛ در واقع با انتخاب داوری زوج و دیدگاه‌ها و رویکردهای متفاوت آنها، امیدواریم توانسته باشیم فضای عادلانه و مناسبی را برای گزینش آثار فراهم کنیم.

 

همت آزاد درباره سطح آثار رسیده به دبیرخانه دوسالانه نیز گفت: هنرمندان روزگار سخت روحی و اقتصادی را پشت سر می‌گذارنند و آثار، حسب شرایط سخت اقتصادی که هنرمندان عمدتاً برای تأمین مواد اولیه مشکل دارند و اینکه اکثر هنرمندان در فروش آثارشان به مشکل برخوردند، دارای سطح کیفی مناسبی بود و امیدواریم بتوانیم نمایش خوبی از پتانسیل‌های این رسانه داشته باشیم.

 

وی در پایان با بیان اینکه برای ما راحت‌تر بود دوسالانه را با این شرایط برگزار نمی‌کردیم، توضیح داد: یازدهمین دوسالانه ملی سرامیک ایران در شرایطی شکل گرفت که با تنگناهایی نظیر تحریم‌های شدید و رویداد کرونا مواجه بودیم. برنامه‌ریزی و اجرای این رویداد جز با عزم جزم هنرمندان و مدیران میسر نبود و دلیل اینکه اصرار داشتیم این دوسالانه برگزار شود، ایجاد فضای شور و نشاط و پویایی برای هنرمندان بود و بهتر این است که در این روزهای سخت راهکاری برای ایجاد شور و نشاط بین هنرمندان ایجاد کنیم و این موضوع را رسالت و وظیفه اجتماعی خود می‌دانیم.

 

منبع: مهر

 

ایران تهران فرانسه   اخبار برگزیده
  

ایران در فهرست سیاه اف ای‌تی‌اف باقی ماندکارگروه ویژه اقدام مالی(FATF) اعلام کرد که ایران همچنان در لیست سیاه این کارگروه باقی می‌ماند.
اقتصادنیوز ایران گروه ویژه اقدام مالی کره شمالی 

  

راهنمای ساخت واکسن کووید 19 از تحقیق و توسعه تا ورود به بازار؛ الزامات رگولاتوری جهت اجراسعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در نامه‌ای به شانه‌ساز، معاون وزیر و رییس سازمان غذا و دارو و رضا ملک زاده، معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، «راهنمای ساخت واکسن کووید 19 ازتحقیق و توسعه تا ورود به بازار؛ الزامات رگولاتوری» جهت اجرا را ابلاغ شد.
ایلنا وزارت بهداشت فناوری آموزش 

  

موضع رسمی ایران: دخالتی در انتخابات آمریکا نداریمفارس/ سخنگوی نمایندگی ایران در سازمان ملل در پاسخ‌ به جدیدترین اظهارات «جو بایدن» درباره نقش ایران در انتخابات آمریکا تأکید کرد که جمهوری اسلامی علاقه‌ای به ورود به مناظره‌های انتخاباتی واشنگتن ندارد.
مثلث ایران ایران و روسیه انتخابات ریاست جمهوری 

  

ریزش بورس ادامه داردشاخص کل بورس در روز شنبه 3 آبان و در پایان معاملات با رشد منفی 38 هزار و 305 واحدی همراه شد و به 1 میلیون و 374 هزار و 48 واحد رسید.
گسترش شاخص خودرو فولاد 

  

سخنگوی وزارت بهداشت، گفت: بر اساس اعلام کمیته‌های درمان و اجتماعی امنیتی در 43 شهرستان بحرانی کشور که بیشترین میزان ابتلا به کرونا را دارند، از روز دوشنبه به مدت یک هفته محدودیت‌های شدید اعمال می‌شود و در صورت لزوم در هفته بعد نیز این محدودیت‌ها اعمال خواهد شد.
نامه نیوز درمان وزارت بهداشت استان اصفهان 

  

مشارکت زودهنگام 51 میلیون آمریکایی‌ در انتخاباتتاکنون بیش از 51 میلیون رأی‌دهنده آمریکایی در انتخابات ریاست‌جمهوری به‌صورت زودهنگام مشارکت کرده‌اند که این میزان در مقایسه با دوره قبل، حداقل 4 میلیون نفر افزایش یافته است.
اعتماد انتخابات ریاست جمهوری دونالد ترامپ ترامپ 

  

اثرات وام بر بازار خودرویکی از نکات اصلی در مورد تسهیلات خرید خودرو که توسط بانک‌های ایرانی پرداخت می‌شد این بود که صرفا برای خرید خودروهای ایرانی این وام پرداخت می‌شد. این بدین معناست که اگر کسی قصد خرید خودروی خارجی داشت، روی وام خودرو بانک‌های ایرانی نباید حساب می کرد.
خودروتک وام خودرو وام بازار خودرو 

  

سیگنال جذاب برای بازار خودروطبق اعلام وزارت صمت، تولید انواع خودروی سواری با بیش از 414 هزار و سیصد دستگاه، افزایش 19 درصدی داشته است که این مهم می‌تواند سیگنال مثبتی برای بازار خودرو باشد.
خودروتک بازار خودرو خودرو تولید 

  

ترامپ: عربستان به زودی به صف عادی‌سازی روابط با اسرائیل می‌پیوندد | 5 کشور دیگر هم در صف عادی‌سازی هستندرئیس جمهور آمریکا در پی اعلام عادی سازی روابط میان سودان با اسرائیل اعلام کرد که ریاض هم به‌ زودی با تل‌آویو روابط علنی برقرار می کند. وی مدعی شد: حداقل پنج کشور عربی دیگر خواهان پیوستن به صف عادی‌سازی روابط با اسرائیل هستند.
۵۵ آنلاین دونالد ترامپ ترامپ عربستان 

  

ماجرای‌ فروش‌جسد‌ به‌ضایعاتی!پیرمرد راننده ای که قصد داشت کیسه حاوی ضایعات را به فروش برساند ناگهان با جسد مردی درون کیسه روبه رو شد و هراسان خود را به کلانتری رساند.
مملکت‌آنلاین ترافیک خودرو پزشکی قانونی 

  

داروی کرونا رسما تایید و اعلام شد + جزئیاتسازمان دارو غذای امریکا استفاده از داروی رمدسیویر برای درمان بیماری «کووید-19» را تأیید کرده است.
مستقل‌آنلاین دونالد ترامپ کودکان دارو 

  

قالیباف از 4 تصمیم مهم اقتصادی دولت خبر داد + جزئیات​محمدباقر قالیباف‌ رییس مجلس شورای اسلامی از اتخاذ 4 تصمیم مهم و عملیاتی برای کاهش ناکارآمدی‌های اقتصادی در جلسه با پنج عضو اقتصادی دولت و رؤسای کمیسیون‌های اقتصادی مجلس خبر داد.
مستقل‌آنلاین دولت مجلس شورای اسلامی وزارت نفت 

  

افزایش قیمت خودروهای وطنی و فشار بیشتر بر مردم/ چرا کارگران امکان اعتراض به دستمزد 99 را ندارند؟!عضو هیات مدیره کانون عالی شوراها با بیان اینکه روز به روز وضع معیشتی طبقه کارگر سخت‌تر می‌شود؛ خواستار توجه به معاش کارگران شد.
ایلنا افزایش قیمت قیمت تورم 

  

ریزش شدید دلارارزش دلار در مقابل تمامی رقبای اصلی‌اش کاهش یافت.
گسترش دلار بازار کار بازی 

  

خبر تازه ترامپ در مورد احتمال آغاز مذاکره ایران و آمریکارئیس جمهور آمریکا بامداد روز پنجشنبه در سخنرانی خود در ایالت کارولینای شمالی بار دیگر مدعی شد در صورت پیروزی در انتخابات، ایران اولین کشوری خواهد بود که با وی برای انجام مذاکره تماس می‌گیرد.
مثلث دونالد ترامپ ترامپ ایران 

  اخبار داغ
  

شهرهای بحرانی کرونا در ایران را بشناسیدسخنگوی وزارت بهداشت درباره شهرهای بحرانی کرونا گفت: تعداد 43 شهرستان در وضعیت بسیار حاد و خطرناک‌تر بیماری کرونا قرار دارند.
اقتصادنیوز ایران تهران استان خراسان رضوی 

  

بررسی تاثیر تهیه خبر کرونا بر خبرنگاراندر پی اعلام نتایج تحقیقات موسسه رویترز مبنی بر افزایش اضطراب خبرنگارانی که اخبار کرونا را پوشش می دهند، اتحادیه رادیو و تلویزیون های آسیا و اقیانوسیه، وبیناری را در این ارتباط برگزار می‌کند.
گسترش رادیو پوشش روزنامه 

  

درحالی که جهان با موج دوم و سوم کرونا دست و پنجه نرم می‌کند، تصاویری از چین مخابره می‌شود که نشان می‌دهد این کشور به طور موفقیت آمیزی شیوع ویروس کرونا را مدیریت کرده است. اما در این کشور چه خبر است؟
رویداد۲۴ چین نیویورک اورژانس 

  

اشتری: ناقضان پروتکلهای بهداشتی را حتماً جریمه می‌کنیم/تشریح اقدامات پلیس در بحران کرونارئیس پلیس کشور گفت: از مردم می‌خواهیم پروتکلها را بر اساس دستورالعملها رعایت کنند، وظیفه پلیس اعمال قانون است و ما این کار را خواهیم کرد، اگر خودرویی چهار سرنشین داشته باشد و یکی از آنها ماسک نزده باشد، حتماً جریمه خواهیم کرد.
تسنیم حسین اشتری ایران تهران 

  

احتمال تعویق تزریق واکسن کرونا به روحانی و ملی‌پوشان کاراته روسیهدر حالی که پیش از این اعلام شده بود حسین روحانی به‌عنوان اولین ایرانی 5 آبان ماه واکسن کرونا را در روسیه دریافت خواهد کرد، اما حالا خبرهایی درباره تعویق این اتفاق شنیده می‌شود.
تسنیم ورزش روسیه کمیته ملی المپیک 

  

شرایط مقابله با کرونا سخت است/باید آرایش شبه جنگی بگیریم به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صداوسیما، علیرضا زالی در برنامه تیتر امشب گفت: ستاد ملی مقابله با کرونا ظرفیت نهادی نوین، فرابخشی و بین نهادی مستقل دارد. او با اشاره به دیدار امروز رئیس و اعضای ستاد ملی مقابله با کرونا با رهبر انقلاب افزود: یکی از نکاتی که مقام معظم رهبری بر آن تاکید داشتند شکل گیری یک عقبه میدانی برای ستاد ملی مقابله با کرونا بود. فرمانده ستاد مقابله با کرونا در…
مهر سازمان بهداشت جهانی رهبر انقلاب علیرضا زالی 

  

هشدار جدی معاون وزیر بهداشت: 50 میلیون ایرانی مستعد ابتلا به کرونا هستندمعاون وزیر بهداشت 50 میلیون ایرانی را که با ویروس کرونا تماس نداشته اند، مستعد ابتلا به آن دانست.
اقتصادنیوز ویروس ایرنا دارو 

  

این افراد بیشتر در معرض کرونای درازمدت هستندطول کشیدن کووید-19 بیش از چهار هفته که اصطلاحا به آن «کووید درازمدت» می‌گویند، ممکن است به میزان بیشتری در سالمندان، زنان و افرادی را که در هفته اول بیماری طیفی از علائم گوناگون را بروز می‌دهند، رخ دهد.
برنا سالمندان زنان 

  

شرایط سختی در عرصه مقابله با ویروس کرونا وجود دارد به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صداوسیما، علیرضا زالی در برنامه تیتر امشب گفت: ستاد ملی مقابله با کرونا ظرفیت نهادی نوین، فرابخشی و بین نهادی مستقل دارد. او با اشاره به دیدار امروز رئیس و اعضای ستاد ملی مقابله با کرونا با رهبر انقلاب افزود: یکی از نکاتی که مقام معظم رهبری بر آن تاکید داشتند شکل گیری یک عقبه میدانی برای ستاد ملی مقابله با کرونا بود. فرمانده ستاد مقابله با کرونا در…
مهر درمان ویروس سازمان بهداشت جهانی 

  

کرونا فعالیت این مشاغل را یک هفته تعطیل کردبه دنبال شیوع ویروس کرونا محدودیتها در گروه مشاغل 2، 3 و 4 از پنجم آبان ماه به مدت یک هفته در 43 شهرستان بحرانی که در وضعیت قرمز به سر می برند، اعمال می‌شود.
اقتصادنیوز کاراته ویروس خودرو 

  

کرونا مردان را دائم عقیم می کند یا موقت؟زمانی که برای نخستین بار ویروس کرونا در جهان منتشر شد، دانشمندان، آن را تنها یک بیماری مرتبط با ریه‌ها می‌دانستند. اما گذشت زمان نشان داد که کووید19 فراتر از سیستم تنفسی می‌تواند به راحتی به سایر اندام‌های بدن حمله کند و عوارض جبران‌ناپذیری را به مبتلایان تحمیل کند.
برنا مردان ویروس 

  

تاثیر کرونا بر آرای مردم آمریکابر اساس نظریه کارشناسان در آمریکا شیوع بیماری کرونا ومیزان و مرگ و میر ناشی از آن و تاثیر مخرب آن بر اقتصاد این کشور تاثیر زیادی بر آرای مردم آمریکا دارد.
گسترش دونالد ترامپ انتخابات ریاست جمهوری دولت