ایرنا   |  علمی  |  

فراخوان هم ‌نت محصولات راهبردی خراسان‌ جنوبی منتشر می شود

بیرجند - ایرنا - سرپرست بنیاد ملی نخبگان خراسان جنوبی گفت: فراخوان طرح هم نت (همکاری، مشکل­ گشایی، نوآوری و توانمندسازی) محصولات استراتژیک استان طی 2 هفته آینده در 2 بخش منتشر می شود.

فراخوان هم ‌نت محصولات راهبردی خراسان‌ جنوبی منتشر می شود

به گزارش ایرنا سید سعید احمدی زاده دوشنبه شب در نشست شورای اداری استان خراسان جنوبی که با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری برگزار شد، اظهار داشت: در این فراخوان ایده ها تبدیل به طرح و سپس به محصول می شود و بعد از آن شرکت ایجاد خواهد شد که جزو کارهای نوآوری است.وی هدف از این کار را ایجاد طرح های فناورانه عنوان کرد و افزود: پس از دوره های توانمندسازی، 6 تا 10 شرکت فناورانه در این زمینه ایجاد می شود چرا که جای این شرکت ها در زمینه محصولات استراتژیک خالی است تا بتوانیم این محصولات را با استفاده از فرصت بازار افغانستان جهانی کنیم. سرپرست بنیاد ملی نخبگان استان با بیان اینکه خراسان جنوبی بالاترین سرانه های نخبگان را دارد گفت: آمار 250 نخبه و 38 المپیادی و کنکوری در خراسان جنوبی، نسبت به استان های هم جمعیت رقم خوبی است. وی با اشاره به رقم بسیار پایین جمعیت نخبگان بیکار در استان گفت: فقط 2 تا سه نفر از نخبگان بیکار هستند که امیدواریم با کمک دستگاه های اجرایی این مشکل نیز حل شود. احمدی زاده بیان کرد: در شورای آموزش، پژوهش و فناوری استان هفت تا 9 طرح با اولویت اصلی مطرح شده است که 50 درصد سرمایه گذاری آن را بخش خصوصی انجام می دهد و مابقی نیازمند تسهیلات بوده که انتظار می رود در این زمینه کمک شود. وی مبلغ طرح های اولویت دار اصلی را حدود 9 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: با همین مبلغ نیز طرح هایی با اولویت دوم مطرح و فراخوان به بخش های خصوصی داده شده است. سرپرست بنیاد ملی نخبگان خراسان جنوبی با تاکید بر کمک به استارت آپ های استان، خواستار ورود نمایندگی برخی از شتاب دهنده ها به خراسان جنوبی شد تا زیست بوم کسب و کار و کارآفرینی شکل گیرد. وی یادآور شد: تقویت شتاب گرهایی که الان در برخی دانشگاه ها فعال شده اند می تواند موجب ایجاد زیست بوم کسب و کار شود. ** پارک علم و فناوری اداری نیسترئیس پارک علم و فناوری خراسان جنوبی نیز در این جلسه گفت: پارک علم و فناوری اداری نیست بلکه تنها جایی است که از ایده ها حمایت می کند.محمدعلی ناصری با بیان اینکه 90 درصد قوانین حمایتی مبتنی بر استقرار است افزود: متاسفانه خراسان جنوبی در این حوزه مشکل دارد.وی با اشاره به فعال بودن بیش از 180 شرکت در خراسان جنوبی گفت: حدود 40 شرکت دانش بنیان است و کمک به شرکت ها باید خارج از بروکراسی های اداری باشد تا بتوانیم مشکلات اصلی را برطرف کنیم.** نیروی انسانی ثروت خراسان جنوبی استرئیس دانشگاه بیرجند نیز گفت: نیروی انسانی و معلمان در گذشته ثروت این منطقه معرفی می شدند و اکنون نیز این پتانسیل در استان وجود دارد اما نیازمند توجه ویژه است. احمد خامسان با تاکید بر اینکه اگر آموزش عالی و نیروی انسانی تقویت شود به توسعه خواهیم رسید افزود: 45 شرکت در صف خدمات رسانی بوده و انتظار کمک دارند. وی بیان کرد: تغییر گفتمان آموزش عالی، گسترش روحیه کارآفرینی و اقتصاد دانش بنیان است. 9893*3028

استان خراسان جنوبی ایرنا نخبگان   اخبار برگزیده
  

ارز دیجیتال قانونی در کشور وجود دارد؟اقتصاد نیوز: با گذشت 2 سال از خبر راه اندازی طرح رمز ارز بومی، وزارت ارتباطات و فناوری ارتباطات همچنان به طور رسمی از رمز ارز بومی رونمایی نکرده اند و همین امر واکنش‌های بسیاری در پی داشته است.
اقتصادنیوز ارز مجازی ارز پول دیجیتالی 

  

ترامپ رقابت انتخاباتی 2020 را با سخنرانی درباره ایران آغاز کردخبرگزاری ایرنا : دونالد ترامپ به طور رسمی رقابت انتخاباتی برای تصاحب کرسی ریاست جمهوری در سال 2020 را با سخنرانی درباره توافق هسته ای با ایران آغاز کرد.
مثلث دونالد ترامپ ترامپ رقابت انتخاباتی 

  

ثبات قیمت خودروهای پرتیراژ داخلی (جدول)گزارش امروز قیمت خودرو حکایت از ثابت قیمت در انواع خودروها دارد.
خودروتک قیمت جدول خودرو 

  

آخرین وضعیت قیمت خودروهای پرفروش وارداتی (جدول)در بازار امروز خودروهای وارداتی هیوندای سوناتا هیبریدی 700 میلیون و هیوندای توسان 730 میلیون تومان قیمت گذاری شد.
خودروتک قیمت جدول 

  

چانچال لاهیری، شعبده باز هندی که قصد اجرای یکی از حقه‌های هری هودینی، شعبده‌باز معروف را داشت و با دست و پای بسته شده، درون رودخانه فرو رفته بود، ناپدید شده و بیم آن می‌رود که جانش را از دست داده باشد.
نامه نیوز روزنامه موفقیت پلیس 

  

واکنش وزارت صنعت به دپو خودروها در ایران خودرومدیرکل دفتر بازرسی ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایت وزارت صمت اعلام کرد:‌ هیچ‌گونه احتکاری در شرکت ایران‌خودرو صورت نگرفته و بیش‌تر خودروهای موجود، خودروهای دارای کسری قطعه(های تک) است که به‌زودی تکمیل وتحویل مشتریان می‌شود.
خودروتک صنعت ایران خودرو خودرو 

  

برانکو رسماً به الاهلی پیوستتوئیتر رسمی باشگاه الاهلی عربستان از پیوستن این مربی به باشگاه عربستانی خبر داد.
مثلث برانکو ایوانکوویچ برانکو توئیتر 

  

ترامپ: جدیداً نشنیده‌ام ایرانی ها شعار «مرگ بر آمریکا» سر بدهند!!رئیس‌جمهور آمریکا بامداد چهارشنبه (به وقت تهران) بار دیگر گفت باید منتظر ماند و دید درباره ایران چه پیش می‌آ‌ید.
مثلث دونالد ترامپ ترامپ باراک اوباما 

  

آیت‌الله حیدری عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: وظیفه کمیسیون ویژه شناسایی افرادی است که در معرض شرایط رهبری برای آینده هستند.در مورد لیست کمیسیون ویژه، رئیس مجلس خبرگان رهبری هم مانند بقیه اعضای خبرگان است و حق سوال پرسیدن ندارد؛ تنها کسی که می‌تواند اطلاع داشته باشد و از آنها سوال کند خود رهبری هستند.
نامه نیوز مجلس خبرگان استان خوزستان مصاحبه 

  

رئیس سرویس اطلاعات خارجی روسیه با انتقاد از نوع بکارگیری ابزار تحریم‌ها در سیاست آمریکا، به تحریم‌شدن سپاه پاسداران ایران از سوی آمریکا با وجود نقش آن در مبارزه با تروریسم منطقه اشاره کرد.
نامه نیوز روسیه سپاه پاسداران ایران 

  اخبار داغ
  

توضیحات وزارت صمت درباره خبر واردات گوشت با ارز دولتیروابط عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت درباره گزارش منتشر شده در خبرگزاری تسنیم در خصوص واردات گوشت با ارز دولتی توضیحاتی ارائه کرد. 
تسنیم خبرنگار واردات گوشت