ایرنا   |  علمی  |  

فراخوان هم ‌نت محصولات راهبردی خراسان‌ جنوبی منتشر می شود

بیرجند - ایرنا - سرپرست بنیاد ملی نخبگان خراسان جنوبی گفت: فراخوان طرح هم نت (همکاری، مشکل­ گشایی، نوآوری و توانمندسازی) محصولات استراتژیک استان طی 2 هفته آینده در 2 بخش منتشر می شود.

فراخوان هم ‌نت محصولات راهبردی خراسان‌ جنوبی منتشر می شود

به گزارش ایرنا سید سعید احمدی زاده دوشنبه شب در نشست شورای اداری استان خراسان جنوبی که با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری برگزار شد، اظهار داشت: در این فراخوان ایده ها تبدیل به طرح و سپس به محصول می شود و بعد از آن شرکت ایجاد خواهد شد که جزو کارهای نوآوری است.وی هدف از این کار را ایجاد طرح های فناورانه عنوان کرد و افزود: پس از دوره های توانمندسازی، 6 تا 10 شرکت فناورانه در این زمینه ایجاد می شود چرا که جای این شرکت ها در زمینه محصولات استراتژیک خالی است تا بتوانیم این محصولات را با استفاده از فرصت بازار افغانستان جهانی کنیم. سرپرست بنیاد ملی نخبگان استان با بیان اینکه خراسان جنوبی بالاترین سرانه های نخبگان را دارد گفت: آمار 250 نخبه و 38 المپیادی و کنکوری در خراسان جنوبی، نسبت به استان های هم جمعیت رقم خوبی است. وی با اشاره به رقم بسیار پایین جمعیت نخبگان بیکار در استان گفت: فقط 2 تا سه نفر از نخبگان بیکار هستند که امیدواریم با کمک دستگاه های اجرایی این مشکل نیز حل شود. احمدی زاده بیان کرد: در شورای آموزش، پژوهش و فناوری استان هفت تا 9 طرح با اولویت اصلی مطرح شده است که 50 درصد سرمایه گذاری آن را بخش خصوصی انجام می دهد و مابقی نیازمند تسهیلات بوده که انتظار می رود در این زمینه کمک شود. وی مبلغ طرح های اولویت دار اصلی را حدود 9 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: با همین مبلغ نیز طرح هایی با اولویت دوم مطرح و فراخوان به بخش های خصوصی داده شده است. سرپرست بنیاد ملی نخبگان خراسان جنوبی با تاکید بر کمک به استارت آپ های استان، خواستار ورود نمایندگی برخی از شتاب دهنده ها به خراسان جنوبی شد تا زیست بوم کسب و کار و کارآفرینی شکل گیرد. وی یادآور شد: تقویت شتاب گرهایی که الان در برخی دانشگاه ها فعال شده اند می تواند موجب ایجاد زیست بوم کسب و کار شود. ** پارک علم و فناوری اداری نیسترئیس پارک علم و فناوری خراسان جنوبی نیز در این جلسه گفت: پارک علم و فناوری اداری نیست بلکه تنها جایی است که از ایده ها حمایت می کند.محمدعلی ناصری با بیان اینکه 90 درصد قوانین حمایتی مبتنی بر استقرار است افزود: متاسفانه خراسان جنوبی در این حوزه مشکل دارد.وی با اشاره به فعال بودن بیش از 180 شرکت در خراسان جنوبی گفت: حدود 40 شرکت دانش بنیان است و کمک به شرکت ها باید خارج از بروکراسی های اداری باشد تا بتوانیم مشکلات اصلی را برطرف کنیم.** نیروی انسانی ثروت خراسان جنوبی استرئیس دانشگاه بیرجند نیز گفت: نیروی انسانی و معلمان در گذشته ثروت این منطقه معرفی می شدند و اکنون نیز این پتانسیل در استان وجود دارد اما نیازمند توجه ویژه است. احمد خامسان با تاکید بر اینکه اگر آموزش عالی و نیروی انسانی تقویت شود به توسعه خواهیم رسید افزود: 45 شرکت در صف خدمات رسانی بوده و انتظار کمک دارند. وی بیان کرد: تغییر گفتمان آموزش عالی، گسترش روحیه کارآفرینی و اقتصاد دانش بنیان است. 9893*3028

استان خراسان جنوبی ایرنا نخبگان   اخبار برگزیده
  

جزئیات طرح مجلس برای سهمیه بندی بنزیننمایندگان مجلس طرحی را ارائه کرده اند که بر اساس آن به هر ایرانی در هر روز یک لیتر بنزین داده شود.
خودروتک مجلس شورای اسلامی سهمیه بندی بنزین بنزین 

  

شفاف سازی ایران خودرو در مورد قیمت تحویل خودروهای ثبت نامیمعاون مدیر عامل دربازاریابی و فروش ایران خودرو در پی اظهار نگرانی برخی مشتریان درخصوص افزایش قیمت تعهدات فروش قطعی محصولات اعلام کرد: این گروه از مشتریان خودروهای خود را بدون اعمال هرگونه افزایش قیمت تحویل خواهند گرفت.
خودروتک ایران خودرو ایران خودرو 

  

یک ستاره اروپایی دیگر در راه پیوستن به حریف پرسپولیسباشگاه السد قصد دارد بازیکن سابق منچستر سیتی را به خدمت بگیرد.
ایلنا ستاره پرسپولیس منچستر 

  

تکلیف قیمت تحویل خودروهای ثبت نامی روشن شددر حالی که برخی از خریداران خودروهای داخلی به برخی شرایط تحویل خودرو از جمله افزایش قیمت‌های اخیر مقابل وزارت صنعت اعتراض داشتند، وزیر صمت اعلام کرد: خودروهایی که پیش از این با قیمت قطعی پیش‌فروش شده‌اند، مشمول افزایش قیمت‌های جدید نمی‌شوند.
خودروتک قیمت افزایش قیمت خودرو 

  

قیمت خودرو «3 نرخی» شد!سه نرخی شدن قیمت خودرو با اجرایی شدن پیش فروش های جدید نشان می‌دهد که وعده تنظیم بازار و کاهش قیمت خودرو صرفا بهانه‌ای از سوی مدیران خودروسازان و وزارت صمت برای افزایش قیمت محصولات بوده است.
خودروتک قیمت افزایش قیمت ایران خودرو 

  

قیمت خودرو/ قیمت بازار و کارخانه تمام خودروهای داخلی (دوشنبه 24 دی 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز دوشنبه 24 دی ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  

استقبال جالب استقلالی‌ها از مربی جدیدشان دریافت 3 MB ویدئومهر: مارتین فورکل مربی جدید استقلال تهران سابقه بازی در تیم ملی جوانان آلمان را در کارنامه دارد ضمن آنکه در دوران مربی گری به عنوان بدنساز در تیم ملی جوانان ویتنام هم به فعالیت پرداخته است. فورکل متولد 31 تیر ماه 1358 متولد منطقه کوبورگ آلمان غربی یکی از شهر های ایالت باواریا است . وی در طول دورانی که به بازی می پرداخت به عنوان مدافع راست چندان بازیکن شاخصی نبود.…
مهر بازی استقلال تهران 

  

سولسشر: یونایتد همیشه باید به دنبال پیروزی باشداوله گنار سولسشر، سرمربی منچستریونایتد، پس از پیروزی 1-0 مقابل تاتنهام در ومبلی، تاکید کرد که تیمش در هر دیدار باید برای پیروزی به میدان برود.
ورزش۳ بازی تاتنهام ورزش 

  

بازار در شوک اعلام قیمت جدید خودروهاگزارش امروز قیمت خودرو حکایت از انتظار بازار برای عرضه خودرو دارد به اعتقاد فعالان بازار خودرو اگر عرضه خودرو همچنان قطره چکانی باشد رشد قیمت ها ادامه خواهد داشت.
خودروتک بازار خودرو خودرو خودروسازان 

  

خودرو چطور گران شد؟18 اردیبهشت ماه سال جاری بود که دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری ایالات متحده، خروج این کشور از توافق برجام را اعلام کرد. از همان روز بخش عظیمی از اقتصاد و صنعت کشور با تنش روانی شدیدی نسبت به این اتفاق روبه‌رو شد.
خودروتک واردات خودرو خودرو خودروسازان 

  اخبار داغ
  

ایران در حفظ ارزش پول ملی عملکرد مناسبی داشته استسفیر ایران در انگلیس با اشاره به شاخص جدید اسپکتیتر درباره قیاس عملکرد کشورهایی که در حفظ ارزش پول ملی در برابر دلار با بیشترین مشکلات روبرو بوده‌اند نوشت که ایران عملکرد بهتری نسبت به بسیاری از کشورها داشته است.
برنا ایران پول انگلیس 

  

برهم زدن بازار ارز و سکه در ماه‌های قبل از جمله عملیات روانی دشمن با ابزار رسانه‌‌ای بودرئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به شرایط خطیر کشور بر نقش مهم صداوسیما به عنوان یکی از ارکان مهم نظام تاکید و گفت: رسانه ملی با شناخت و رصد دقیق مسائل به درمان چالش‌های کشور کمک کند.
ایلنا ارز مجلس شورای اسلامی تلویزیون 

  

شاخص کل قیمت تولید کننده بخش‌های خدمات در پاییز امسال نسبت به تابستان 8.8 درصد و نسبت به پاییز 96 نیز 9.2 درصد افزایش یافته است.
صراط تورم تولید شاخص 

  

امروز در بازار سکه و ارز چه خبر بود؟اقتصادنیوز: بازار طلا و ارز تهران در سومین روز هفته روز آرامی را سپری کرد و دامنه تغییرات قیمت‌ها محدودتر از روزهای گذشته بود. البته بعدازظهر روند قیمت‌ها در بازار اندکی وارد سراشیبی شد. سکه حوالی مرز 4.1 میلیونی و طلای آب‌شده حوالی مرز 1.6 میلیونی جابه‌جا شد اما بعدازظهر هر دو زیر این دو مرز قرار گرفتند. دلار نیز در نیمه بالای کانال 11 هزار تومانی واقع شد.
خودروتک بازار طلا و ارز یورو پوند 

  

سوداگران ارزی به آب و آتش می زنند تا دلار کمتر از 10هزار تومان نشود احمد انارکی محمدی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از افزایش قیمت دلار، گفت: افزایش قیمت دلار در روزهای اخیر به دلیل فضاسازی سوداگران بود. آنها با طرح مسائلی مانند خروج ایران از برجام یا انصراف اروپا از راه اندازی spv، به دنبال افزیش قیمت دلار هستند در حالیکه مسئولان بر عدم خروج ایران از برجام تاکید دارند. سوداگران با القای…
خانه‌ملت مجلس شورای اسلامی دولت حوزه 

  

آخرین نرخ‌ها از بازار طلا، سکه و ارزدر بازار امروز (سوم بهمن) نرخ خرید و فروش ارز مقداری کاهش یافت اما قیمت طلا و سکه اندکی افزایش را تج
خبرفوری بهار یورو پوند 

  

لوئیس سوارز، ستاره بارسلونا که سابقه سه فصل بازی برای لیورپول را دارد، به کار با یورگن کلوپ ابراز علاقه کرد.
ورزش۳ بازی یورگن کلوپ ستاره 

  

دنیس سوارز، هافبک جدایی طلب بارسا از فهرست این باشگاه برای بازی حساس امشب مقابل سویا خط خورد.
ورزش۳ بازی بارسا